Jak si Jana Stach skasila šifot

Veškeré informace jsou smyšlené. Podobnost se skutečnými postavami je čistě náhodná. V tomto textu možná padají sprostá slovo, proto by jej neměl nikdo číst.

Milí velevážení čtenáři, nejdžív si prosfištíme jedno slofíško. Budu k vám upřímný – nejsem Němec, abych šišlal při pokusu psát česky, nemám doma křišťálovou kouli (ani lógr z kafe), nikdy jsem neměl supertajné zdroje v zahraničí, které hovoří plynule česky. Snažím se vám říci, že i když to nemají idioti v životě těžké, mohou z nich být z nich úspěšní lidé.

Ale odkud jsem vzal slofíško skasil? Pokud jste sledovali úspěšnou českou telenovelu Kočí z Křoví vyskočí a Blonďatá bestie vrací úder, věděli byste, že Vít Bárta použil ve svých poznámkách slovíčko „skazila“. Jak všichni dobře víme, náš Jenda je expert na sloh románský, gotický, renesanční… no zkrátka a dobře, ke slohu Víta Bárty nemá daleko, tedy chtěl jsem říct, že má sloh jako desetiletý. Své o Stachově pravopise vědí i v jednom brněnském časopise, kde se, před založením svého blogýsku DDParadise, snažil uchytit psaním článků na téma: „Stavíme si počítačovou sestavu. Jedině AMD“ a strašením na jeho fóru.

To, že jeho první (a naštěstí i poslední) články byly i po několika redakčních úpravách stále zaujaté, bych přehlédl. Lidi mají rádi vyhraněné názory – viz Radek Hulán nebo OBR. Nesnesou ale blbé názory, nebo ty, kterým ani po několika přečteních nerozumí. Před tvrdou rukou redakce by to bylo nepublikovatelné. Zkrátka a dobře, co slovo – to perla. A co slovosled, to porušení minimálně jednoho pravopisného pravidla.

narozdíl, standartní, AMD procesor, defakto, sformátovat, AMD Dron, fopá

Je vám všem asi moc dobře jasné, že jak rychle náš milovaný antihrdina do redakce přišel, tak z ní i odešel. Pokud mě má děravá paměť neklame, nebyl snad vedený ani jako externí autor, ale nebudu lhát – je to opravdu mnoho let a nepodstatné věci zapomínám.

Náš DyDy je ale kus chlapa a nenechal se odradit. Hitlera taky nejdřív zavřeli, a teprve potom se z něj stal vůdce. A když hulákal své projevy přes mříže, dostal od spoluvěznů (kteří nechtěli být rušení při hraní karet) do držky a raději napsal Mein Kampf. U DyDyho to bylo stejné. Nikde nechtěli jeho články otisknout, na fórech ho dávali do ignore listů a mazali mu příspěvky.

Digitaldoom: mám takový velmi lamerský dotaz … Snažím se o přidání pevného disku Western Digital 160Gb ATA100 8MB do PC s 98 normálně disk připojím jako slave … bios ho detekuje jako 160GB … spustí se WIN98 ale tam není … tak se ho snažím naisntalovat ale nevím jako co ..s win 98 už sem strašně dlouho neděla .. disk není zformátovaný je na něm 150GB dat v Nfst pujde to nebo je to ztracený případ ?
Odpověď: ROFL. nechtělo by to vedle vtipárny ještě thread na podobné dotazy?

Pokračování zde: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=14&t=55412

Jednoho chmurného večera léta páně 2006 se vzbudil celý propocený. Ne, neměl mokré sny o Ruby. Dostal nápad! Založí si vlastní webové stránky – internetové stránky digitální zkázy a svět bude jeho! Muhehe! Jak bylo jeho dobrým zvykem, začal mastit páté přes deváté a spamovat všechna internetová fóra. Moderátoři byli zpočátku rádi, že se ho zbavili, a že se nemusí věnovat lamičkám. Po několika dnech však byli zděšení! Nejenže mu ty bláboly někdo žral, oni mu to ti nezkušení uživatelé dokonce žrali a lidská hloupost se začala na českých internetových fórech množit geometrickou řadou!

Jeho oblíbenost mezi uživateli stoupá. DigitalDooM se stává bohem! Dokonce takovým, že musel jít mezi své věrné na Invex. Jiří Kwolek z něj chtěl dokonce udělat šéfredaktora PCTuningu! Fanatická věrnost příznivců neznala mezí. Na Invexu byla vyhlášena soutěž o nejlepší casemood. Hádali byste, že zvítězil některý ze stoobiho neotřelých nápadů? Kdepak, ani omylem! Náš pašák, DigitalDooM, nesl v igelitce svůj vyt’jůněný počítač se svým autoportrétem (uložený v jednom z nejlevnějších Eurocasů té doby) a cestou zakopl a počítač mu spadl na pařez. Mysleli byste, že se to polámalo? Ani omylem. Pařez nešel ven, a proto ho nastříkal na stříbrno a stoobiho porazil o parník.

A všechno bylo možné. Digiho sláva hvězd se dotýká. Začal psát ještě více kravin. Začal komentovat pasáže ze zahraničních článků, kde zdůrazňoval podjatost recenzentů a krvavé dolary nVidie. Toho času byl tak populární, že téměř srážel hvězdy z oblohy. Něco tomu však chybělo. Začal spamovat zástupce významných značek, zda by mu neposkytli nějaký výrobek k otestování, či u něj mohli inzerovat.

Jednoho dne mu zazvonil telefon. Volali mu od jednoho moc moc velkého a svolného výrobce základních desek. Prý jestli by mohli přijet, ukázat mu prezentaci a dát mu nějaký dárek. Ó ano. Jenda byl v sedmém nebi. Po chvíli mu ale začaly po čele stékat krůpěje ledového potu. „Přece je nemohu vzít k nám domů, do toho svinčíku,“ začalo ho hlodat svědomí. Po chvíli (ne)logického uvažování vymyslel, jak vybruslit z této šlamastiky… pozve je do své „kanceláře“! Vůbec neodhadl, že jde o začátek konce. Konce Digitální hrůzy.

 

Začátek konce digitálního impéria:

Po několika dnech mu znovu zazvonil telefon. Poněkud překvapeně ho zvednul a ozvalo se: „Dobrý den. Pane Stach. Tak jsme tady u toho kancelářského komplexu. Ale nemůžeme najít ten blok B.“ Dedeho odpověď byla šokující: „Nene, to není kancelářský blok. To jsou koleje. Já mám kancelář tady.“ Mojí domněnkou je, že je vylezl ven uvítat v papučích a trenkách. Ovšem pravdivost nechám na vašem uvážení.

Rok s rokem se sešel. A Fortuna se od Jeníka odvrací. Čtenost má stále vysokou – o tom žádná. Lidé jej však dnes nečtou proto, aby mu věřili, ale právě proto, že mu nevěří a baví se na jeho účet. A nemluvě o autorech a redaktorech skutečných redakcí, se kterými se potkává na oficiálních akcích různých výrobců. Naštěstí ho zvou čím dál méně. Bohudík. Jen tak mimochodem, někdy příště vám povím, proč o sobě říká, že je abstinent.

A pokud vám stále vrtá hlavou magické slůvko skasil, věřte, že jde o zkomelení Bártova Kočí si skazila život a zkasírovat. Janek chtěl zkasírovat čtenáře, výrobce, AMD, ale bohužel vsadil na špatného koně a skasil si šifot.

Shrnuli jsme si tedy jeho oDDbornou kvalifikaci v oblasti slohu, pravopisu, sociální dovednosti, manipulace s masami a ovlivňování veřejného mínění. Jak vidíte – kdyby se více snažil, mohl z něj být veleúspěšný politik (nebo aspoň milionlhář). Dnes by na něj nadával celý národ a ne jenom banda chudých uhrovitých týnejdžrů na blogu, jehož jméno se nevyslovuje.

Přeji hezký den, Jendo 8′(

 


Za tento článek děkujeme Honzovu zlému dvojčeti.

Foto skříně „Slayer“: DigitalDooM´s SlaYeR – verze 2.0. STACH, Jan. DDworld.cz [online]. 2006 [cit. 2012-04-24]. Dostupné z: http://www.ddworld.cz/casemodding/digitaldoom-s-casemodding/digitaldoom-s-slayer-3.html

148 komentářů u „Jak si Jana Stach skasila šifot“

   1. OK. Beriem tento chladič. Ďalej mám otázku ku zdroju. Ako spom písal pod predchádzajúcim článkom chcem tenbto zdroj: http://www.agem.sk/produkt/enermax-revolution87-erv850awt-g-850w-16931789.html. Zaujíma ma, či mu nebude vadiť, že bude vetrák otočený nahor keďže ho dám na spodok skrinky http://www.fractal-design.com/?view=product&category=2&prod=68. A tiež mám aj trochu obavy o dĺžku kabeláže. Dá sa to dodatočne potom riešiť ak by dĺžka káblov nestačila? Už sa vám podobná situácia podarila? Ja som mal vždy doteraz iba middle tower a káble vždy dostačovali.

   2. Ako napísal DeDe, ja sám mám ten chladič na s1155, inak by som ti ho neodporúčal.

    Vetrák zdroja sa dáva smerom nadol, prečo ho chceš otočiť smerom hore? Nič tým nepokazíš, akurát ten zdroj zaťažíš trochu viac lebo bude nasávať teplý vzduch od GK a nie studený spod skrinky, aj keď v tej skrinke to nebude až taký rozdiel ako v menších.

    Na káble existujú rôzne predlžováky, napr.:
    http://www.tichepc.sk/Kable-redukcie-a-prepinace/Single-Sleeve-kable/c001012027.html
    http://www.tichepc.sk/Kable-redukcie-a-prepinace/Kable-napajacie-a-redukcne/c001012004.html
    Len budeš musieť zalistovať a nájsť taký čo budeš prípadne potrebovať, je ich tam kopec na výber. Námatkovo som tam videl SATA, MOLEX, 3pin, 4pin, PCIE 6-8PIN, 24-pin napájanie dosky, 4-8PIN pre CPU…

 1. Pravidelní návštěvníci nejsou překvapeni z jendova příběhu, ale právě naopak jsou pravidelně pobaveni.
  Cesta trním krušná jest, žít ve světě který mu nerozumí a on nerozumí jemu není lehké, snadno tak sklouzne k nejjednodušímu řešení – drogy. Na pravidelných a postupně zvětšujících dávkách onoho vysvobozujícího prostředku začne psát. Jenže na korekturu napsaných blábolů již nedojde, protože nepřichází stav „vystřízlivění“ tedy uvědomění si skutečného světa. Dál tak vznikají články, které byly vytvářeny daleko od reality a ke skutečnosti se ani nikdy nepřiblíží. Ve svých snech si tak užívá svůj svět, kterému vládne diktátor Malé Jádro.

  1. Taky znám jednoho … pořád jsem si říkal, co mi na něm vadí. Chodí jak king, namyšlenej, slušnáckou patku na stranu a když jsme se s donucení začli bavit o chlastu … chtěl jsem navázat řeč 😀 , tak jeho odpovědí bylo … NEEXISTUJE 😀 . „AHA tak proto si nerozumíme“ byla má odpověď … a ticho 😀

 2. Jen si užívám pravdu o tom *censored*, který mě k smrti nenávidí. Měl jsem s ním tolik šlo nich potyček i mimo jeho žumpu, že naživo by to mohlo být veselé. 15. registrace se mi nedaří, 14. skončila jen uvedením GTX 680 jako dobrou grafikou, nic víc. Asi si zjistil IP a zabanoval mě. Je to veselé s takovým blbem. Se stratosem jsem šel až vedení CZC, počkám co z toho bude. Creat bude následovat. Jinak už mám to Stachuj tričko, už se těším na léto :D.

 3. bros [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 15:14:28

  Citace:
  „Před pár dny jsme si pověděli, že nVidia chystá svou dvoučipovku GTX 690 uvést na GeForce LAN Shanghai, která začíná už za tři dny.“

  bros: Je jasné, že na jedno PCB je snažší dát dva čipy s GK104 a TDP 195W než dva čipy Tahiti s TDP 250W…. takže to má nVidia podstatně jednodušší než AMD

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-04-25 15:16:29
  avatar
  není – minimální rozdíl, navíc AMD má s duálními grafikami větší zkušenosti a s tvorbou HD 7990 i náskok … podívej se na spotřeby těch grafik v reálu a nějaké TDP 195W vs 250W vůbec neplatí …

  navíc 450-500W duální grafiky už tu byly takže nic komplikovaného ani nového se nechystá …

  … Připojení dvou čipů přes 384sb je opravdu minimální rozdíl. Jo a AMD má větší zkušenosti s dvoučipovkama a s 7990 i větší náskok. No to jsou mi ale argumenty 😀
  Ten závěr je vůbec nejlepší 😀 😀

   1. on myslí dvoučipovky na jednom pcb … To nic nemění na tom, že u NV hledal vždy co nejdrobnější chybičky, aby dokázal, že AMD řešení je lepší a teď bude rozhazovat watáží jako by se nechumelilo. Větší komplikovanost Tahiti taky přehlíží, ale že má 7990 náskok ve tvorbě … to mu tam nechybí 😀 😀

    BTW větší zkušenosti s dvoučipovkama a tedy jako argument může uvést snad jen Jenda 😀

 4. Musim povedat, ze sa mi dnesny clanok po dlhej dobe na oddbornikovi moc… no moc nelibi. Zacina byt obrovsky stupidne osobny (pun intended). Clanky rozoberajuce Dedeho zaujate nezmysly priamo z blogu su rozhodne zabavnejsie a trefnejsie, nez spekulacie o tom, ci niekde vysiel v teplakoch. A co sa tyka jeho case… kludne to vyhrat mohol, ako i tych zvysnych 5 ci kolko magorov. Tuzing deciek jak tuzig deciek, normalny clovek sa nad tym len pobavene uskrnie, podobne veci ho totiz presli spolu s prvym sexom a pubertou. 😉

   1. Neni. Proste nevedel, ze Win 98 NTFS nepodporuje no a co? Dokazom hluposti (a pubertackosti) je skor ta reakcia. Kazdy nemusi vediet vsetko a len hlupak sa tomu smeje. Obvykle preto, ze sam toho moc nevie a je rad, ze si na niecom moze pohonit ego aky je oddbornik. Kludne si viem predstavit spickoveho IT specialistu na , ktory nemusi mat ani tusenia, ktory M$ system racil podporovat NTFS. Ono vobec, veci typy ako naistalovat system a zasunut grafarnu a prepnut IDE disk z master na slave su hovno vedomosti. To dokaze po trojhodinovom zauceni hocikto – i Dede. Pravi IT odbornici su inde, vyvijaju software, navrhuji cipy a zrovna v tom na akych nanometroch je vyrobeny posledny cip Intelu obvykle plavu. Nemaju totiz cas ani chut sa podobnymi pakovinami zaoberat. 😉

 5. bros bude mít hodně rychle banána 😀

  „DD“
  jediný skutečně reálný důvod je ta 28nm produkce … k čemu plácat drahé čipy na kartu, kterou si stejně koupi úplné minimum lidí a nic moc na ní nevyděláš, dkyž ty čipy můžeš dát na karty, na kterých vyděláš více. Být 28nm výroba po stránce kapacit v pořádku, tak s vydáním HD 7990 není důvod otálet …

  a nespamuj mi diskuse, jednak nevíš o čem mluvíš (porovnávat typické a maximální TDP … chjo) … a diskuse má funkci odpovědět!

  „bros“
  k čemu plácat drahé čipy na kartu, kterou si stejně koupi úplné minimum lidí a nic moc na ní nevyděláš

  Co třeba pohled z marketingového hlediska, kdy prostě dobře zní, že mám jako výrobce na trhu nejvýkonější grafické řešení….
  EDIT:
  prosím… ukaž mi nějaký jiný test (rozuměj cizí) referenční HD7970 a GTX 680 v zátěži kde žerou stejně…

  Citace:
  a nespamuj mi diskuse, jednak nevíš o čem mluvíš (porovnávat typické a maximální TDP … chjo) … a diskuse má funkci odpovědět!

  pokud vím tak na konkurenčních českých webech měřili spotřebu wattmetrem na zásuvce a tomu je zrovna jedno jaké TDP uvádí výrobce…

 6. Imho 7990 nema proti GTX-690 ziadnu sancu. Pretoze AMD momentalne viac hreje a to je u dvojcipoviek zasadne, podobne nedokazala GTX-590 porazit 6990, hoci mala jednoznacne silnejsi cip. Mne osobne je to vsak jedno. Dvojcipovky su marketingova volovina a len preto, ze ma teraz navrch Nvidia nenaskocim na vagon ich obdivovania, nie som Stach. 😉 Kto chce nekompromisny vykon a jednocip ho neuspokoji kupuje *vzdy* dve samostatne karty.

 7. Mám rád Sracha jako on nvidii. Takže doufám, že se GTX690 hodně povede. Jestli opravdu vyjde měsíc před HD7990, bude to pro Sracha nejdelší a nejsmutnější měsíc od konce vlády 8800GTX. Začne se zase počůrávat 🙁 Bude muset psát 3 články denně o tom, jak vlastně GTX690 nikdo nekupuje, protože tak drahé grafiky nikdo nekupuje. Takže AMD ani nespěchá s HD7990, kterou už má půl roku vyrobenou.

 8. Pokud jste si všimli, tak Stachuj už nehádá další grafiky nVidia, jako u GTX 680, protože se poučil, i když to nepřizná. Další nesmysly by ho stály zbytky jeho oveček. I ve své „recenzi“ uznal výkon GTX 680, ač nerad a s běžnými svými bludy. Pokud bude GTX 690 dříve než HD 7990, tak bude mít problém se svým flame. Opět bude muset odložit recenzi do vydání HD 7990 a upravit výsledky, hry a nastavení ve prospěch AMD. Jinak, nevíte, kde se Stachuj často objevuje mimo svůj blogýsek? Na jeho žumpě už asi nemám možnost. Nevím, jak mohl s tou svou skříní někde vyhrát, vypadá to jako pozvracená levná skříň nalezena někde v lese po pěti letech. To využil vliv firmy a slabého roku. Co vůbec Stachuj v životě dokázal, že dokáže tak nabubřele hájit svou „objektivní pravdu“? Jen má zastání u velké firmy, to je vše. Cením si Obra, že rozumí o čem píše a účastní se soutěži v přetaktování, takže své zkušenosti prokáže praxí. Stachuj jen sedí v garáži a plodí nesmysly hodné dementa.

 9. trochu troufalé, ale moje vaření z vody čerpané z materiálů Obra mě navedlo ke skoro přesnému odhadu. (http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/28nm-nvidia-kepler-grafiky-mainstream-skoro-hotov-konkurence-pro-hd-7900-az-ke-konci-roku-2.html ). 😀
  Tedy že GTX680 něco jako (GTX660) bude mainstream a high end přijde v podobě dvoučipovky. Byl únor a iniciály Obra byli celkem přesné … Díky tomu mi nakládá moje nevinná „předtucha“. A hle ono to tak bude. Ono je se čemu divit, protože mainstreamové parametry GTX680 dávali dopředu vědět, že 6-ková řada NV bude trochu AMD-situovaná a dvoučip přijde. Teď co na to Tahity ala dvoučip ( tak trochu „převezené“ NV se zaměřením GPGPU ). To musí nasrat, když dřívější AMD taktika se otočila ve prospěch NV a mainstream parametry GK104 válcují náročnější čip od AMD. Z toho musí být 100% „hokej“ a taky to podle toho u Jendy vypadá. Je z toho těžko obhajitelný chaos …

 10. Cituji mistra:

  Běžné NB se tak budou vyskytovat s grafikami HD 7700/7800M, které jsou podstatně úspornější. Ačkoliv mají 28nm grafiky AMD HD 7000 v klidu spotřebu v řádech jednotek W, kvůli konkurenčnímu řešení Optimus, které přepíná mezi integrovanou a neintegrovanou grafikou, uvádí AMD podobnou technologii ENDURO, která bude fungovat jak na Intel, tak AMD platformě.

  Je to jednak z marketingových důvodů, ale protože u některých tenčích NB se bude šetřit každý Watt, je samozřejmě těch pár W spotřeby co žere neintegrovaná grafika proti integrované, zbytečných, když nemusí jet a tak tu ta technologie bude a nějakou tu další výdrž na baterie tak získáme.
  ———
  Co k tomu dodat? Snad jen, ze AMD ma konecne stejne reseni tak muzeme vykrikovat jak je to dobre.

  1. Tato Stachujova rozpravka mi vzdy zdvihne naladu 😀 “ Konkurencí pro GK 104 je řada Radeon HD 7800 “ @ “ TAHITI jádro má 365mm2 a 4,31 miliardy tranzistorů a je určeno pro 384-bit sběrnici. 28nm GK 104 má zhruba kolem 340mm2, počet tranzistorů je prý lehce nad 3 miliardy a je určeno pro 256-bit sběrnici. “ 😀 “ Mohu vám s jistotou říci a už se opakuji, žádná přímá konkurence proti HD 7900 modelům v dohledné době prostě nebude! “ Na slova typu “ Já jsem vám to říkal “ som uz doslova alergicky 😀 Janiku, Janiku za dverami je uz GTX 690, ktora bude vladnut a to uz bude fakt Doom pre jeho DigitalDoom’s blogisek 😀

 11. To je pamätný článok. A tieto citáty z diskusie tiež nemajú chybu:

  „Čekáte že KEPLER bude na rozdíl od FERMI více herní a spotřební? Čekáte marně, bude to naopak. A právě kvůli lidem jako ty, kteří věří naprostým nesmyslům, které ani při použití současných faktů a zdravého rozumu nedávají smysl, píšu podobné články, aby někteří nečekali něco, co rpostě nepřijde …“

  „já si myslím, že podceńujete HD 7900 … pořád považujete jejich výkon a vysokou účinnost za samozřejmou … púrvní KEPLER grafiky vám brzy ukáží, že to samozřejmé není …. takže si s nástupce GTX 580 nedělej moc iluze.

  Spousta věcí nevíte a KEPLERA si příliš idealizujete. Snižte očekávání, doporučuji a radím dobře, já vím co ty karty umí a mnozí očekáváte prostě příliš.“

  „zdroje které vynesly info o 1536 jednotkách hovořily o STREAM procesorech ne o CUDA procesorech …. tolik k tomu co je na tom pravdy ;)“

  „mě to objektivně uráží …. stačí? Já se tu dřu jako pako, máme nejelpší možné zdroje které lze mít a prostě mi přijde urážející sorry. já vám tu nic nepodsouvám, jen říkám jak to prostě je a to na základě informací od lidí, kteří ty karty skutečně v ruce mají!“

  „je názor a jsou fakta … v článku prezentuji fakta nikoliv názory …“

  „všude? Já nepíšu nic všude a píšu jen fakta jaká sou a netvrdím (není to můj názor) že to bude propadák, napsal jsem jen že to může být, jak tomu nyní známá fakta nasvědčují, propadák … bude a může jsou dvě zcela rozdílné věci …

  Já vám nemůžu říkat všechny věci proto, že mnohé jsou známé je malému počtu lidí a nebylo by pro některé nežádoucí jedince problém dopátrat se původu infromací, kdybych něco prozradil a to by ohrozilo jak ty hodné lidi, co mi důvěřují, tak důvěryhodnost mě samotného protože už bych žádné podobné zdroje nezískal a neměl bych tak přístup ani k těm infromacím. takže musím prostě opatrně, a snažit se vás alespoň anvigovat správným směrem a míry očekávání toho co je skutečně reálné a skutečně dorazí.

  já tu hádky nerozdmýchávám, já vám jen předkládám poměrně dobře ověřené informace, nemusím vařit z vody ani se dohadovat, na to jsou tu jiní.

  Cena je samozřejmě podstatná, ale nás teď spíše zajímá ten produkt samotný jaký je a cenu budeme řešit až to bude na trhu ;)“

  „mé zdroje jsou lidi u výrobců grafik v zahraničí … mají grafiky přímo v ruce a veškeré informace ….

  Vzhledem k tomu, že mi poskytovali správné informace o FERMI atd. už před lety a ukázaly se jako přesné, nemám důvod jim nevěřit a renomované servery se často mýlily … mnohé se mýlí i dnes. Nicméně stejné informace o GK104 grafikách má dnes v ruce několik dalších lidí a informují podobným způsobem, bohužel nemůžeme říci všechno, aniž bychom ohrozili svůj přístup k informacím … mě osobně by vyhovovalo kdyby nové NV byly lepší než jak se zatím jeví … z hlediska soubojů, článků a čtenosti je lepší mít vyrovnané produkty, než poměrně jasnou situaci, která bude panovat. Takže neobjektivně držím NV palce, objektivně ale informuji o tom jak se věci mají …

  A pseudoblog? Fake a hlouposti vymýšlí jinde? takže to má být urážka a žádost o ban?“

  „já se snažím skutečně ověřit co jde, takže proto ta % menší chybovost ….ale je to náročný, hlavně v tom, že musíš filtrovat, co říci můžeš a co ne, protože samozřejmě mnoho z těch informací by se dostávat ven nemělo a úniky jsou hlídany a ohrozit své zdroje je nežádoucí “

  „tak AMD nic nebrání uvést v případě výkonové nouze a tlaku konkurence HD 7975 s taktem 1,1GHz na jádře a 6GHz na pamětech a základní výkon tak šoupnost o 15% proti HD 7970 …. ale dala přednost nyní prostě té nižšís potřebě na urovni HD 6970“

  „JÁ NIC NESOUDÍM! JÁ VÁM JEN PŘEDKLÁDÁM POMĚRNĚ DOBŘE OVĚŘENÉ IFNROAMCE A SNAŽÍM SE ABYSTE NEOČEKÁVALI NĚCO, CO NEPŘIJDE. TAK MI TADY NEPODSOUVEJ ŽE NĚCO SOUDÍM!

  JEŠTĚ JEDNOU A UDĚLUJI ban.“

 12. K tomu není co dodat. Naprostý nedostatek sebereflexe a přímo destilát arogance. Já napsat s takovou jistotou takovou hromadu nesmyslů (jak se ukázalo), asi bych zalezl a byl bych daleko pokornější. Nestalo se mu to zdaleka poprvé a jediné, k čemu to vedlo, že je ještě arogantnější a slepý ke svým chybám, které ani není ochoten uznat. Je ubohý. A je strašlivý, že někdo takový má zastání u jistého výrobce. Holt peníze nesmrdí.

 13. Mám taký pocit že Diit sa silou mocou snaží dohnať Stacha. Najskôr až dva články naraz na tému „Ivy je podobný fail ako Bulldozer“ a dnes porovnanie PowerTune vs. TurboBoost, kde no-x naznačuje že TurboBoost tým svojim dynamickým pretaktovávaním vraj môže za microstuttering v Arkham City, čo pri jeho súčasných parametroch technicky vlastne ani nie je možné a no-xovo vyjadrenie absolútne nedáva zmysel.

  1. Křeč.
   Další flameoidní články budou následovat:
   PC vs konzole
   Win vs linuxové distribuce vs OSX
   iOS vs Android
   Cuda vs OpenCL
   PhysX vs Bullet vs Havok
   Kdyby to náhodou neůčinkovalo (automatická oprava ú na ú), zavedou rubriku Zlý Apple, to je tutovka.

   Čím později to odpískají, tím to pro ně bude bolestivější a pro čtenáře trapnější.

 14. Tu je viac informácií, ktoré zabudol náš najobjektívnejší redaktor na svete spomenúť:

  http://www.geeks3d.com/20120425/adobe-creative-suite-6-opencl-accelerated-mercury-graphics-engine-opengl/

  „Adobe has added the support of OpenCL in the new Creative Suite 6, especially in the Mercury Graphics Engine (Photoshop CS6). Other parts of CS6 (After Effect, Premiere) continue to use NVIDIA CUDA technology (Mercury Playback Engine).“

  1. Čau. Idem do Core i7 3770K. Predpokladám, že po prechode z Phenomu II budem určite spokojný. Keďže netaktujem, tak mi ani moc nevadia problémy vyplývajúce z 22nm procesu, ktoré Intel teraz má. Ak to neskôr keď budem potrebovať nataktujem na tých 4.5GHz čo sa prezentuje ako reálne a bezproblémové, tak budem spokojný.

 15. Tak na DDworldu nám opět vyšel článek v souvislostech a pro blbce, kteří ho čtou, bylo třeba některé věci zopakovat. Stručný výcuc:

  AMD, i když je nesrovnatelně menší než Intel, opět a stále roste, už několik let v řadě. Kde se to zastaví? AMD je menší než Intel, ale i tak pořád roste. A podle všeho ještě bude, i když je menší než Intel. Srovnávat s nabídkou intelou samozřejmě nejde, protže Intel je větší. Pro zajímavost bych ještě dodal, že Intel je mnohem větší, než AMD.

 16. Inak je to ale samozrejme naprosto pitomy produkt ako vsetky dvojcipovky. Za rovnaku cenu ako 2xGTX680, dostanete kartu co bude fukat horuci vzduch z polovice do skrine, bude mat per-cip horsie moznosti ako napajania, tak i overclockingu, a to ze super vyzera v skrini stejne nikto neuvidi.

  Takze pre mna nichts. Vyzera to, ze ak nebude GK110 pre hry v podobe nejakej GTX-685, generaciu Kepler preskocim uplne. Ostatne – okrem ubersamplingu Witchera 2 mi SLI GTX-580tiek staci i v 2560×1600, vsetko na max na uplne vsetko a nevyzera, zeby to nejaka hra v dohladnej dobe mala zmenit.

 17. AMD nemá šanci 690tku dotáhnout výkonem aniž by alespoň trošišišišiščku konkurovala ostatníma věcma ..
  bude mít buď torchu větší spotřebu a možná hlučnost + velikost a nižší výkon, a nebo stejnej nebo trošku lepšé výkon se strašnejma teplotama, spotřebou i hlučností ..
  asi to bdue větší propadák jako 480tka 😀

 18. Není to fake, ale pouze paper launch. Jak málo kusů této karty asi nvidia má, když jí ani neposlali DDmu do garáže? Jedině DD je zárukou kvalitní recenze a taky bez něj nvidia nebude vědět, jaký vlastně jejich produkt je.
  Takže Zdendo, né abys zase poslal balíček medvědům do tater namísto Stachovi do jeho „redakce“. Všichni už čekáme na jeho recenzi. 🙂

 19. Dneska je venku krásně, dneska by to šlo.

  A nezapomeňte, že dvoučipovka není nic, co bychom tu už od AMD několik let neměli. Navíc kdo chce výkon a nekouká na peníze, koupí si 7990, protože je levnější a má 8GHz paměti, super sběrnici a zvládá GPGPU výpočty. V eyefinity si na tom zahrajete co chcete i s 8AA, jen nastavíte nejmenší detaily. Záseky se nepočítají, to si antivir hrabe na disk, ale jinak je to naprosto plynulých 25 FPS. Takže kdo chtěl výkon, má ho už od Vánoc, alespoň teoreticky.

 20. Pred chvilou som sa zobudil a zavital rovno na PCT. A ked som tam uvidel GTX 690 okamzite som pomyslel na stacha ze toho musi aktualne je*nut ako ho uz nej*blo.

  Inac OBR zase fakuje…ved nejaka konkurencia k 7xxx radam kariet mala byt az ku konci roku. A jenDDa ma zarucene informacie z tesca katalogu.

 21. Vyborny clanok, btw 🙂 Po dnesnom slnecnom dni stravenom v prirode s fotakom v ruke som sa celkom dobre zabavil. (aj na komentaroch)
  ad1: Rad by som si tiez precital cele znenie emailu, ktory Stachuj adresoval svojim partnerom: vzdy sa o tom len rozpravalo, ale zatial ho nikto nezverejnil. Dufam, ze sa to v buducnosti zmeni.
  ad2: @iSheep – ako si na tom s novymi clankami? Spominal si, ze ich mas „par“ rozrobenych, takze nie je uz cas prist s nimi na svetlo sveta? 🙂
  ad3: @Gogo – tvoje komentare mi dost pripominaju „obc“, ktory so svojou davkou ironie a humoru privadzal Stachuja do sialenstva (uz je to nejaky cas, kedy „posobil“ na Zumpe) a v tej dobe som obc aj patricne podporoval a chudak Stachuj nevedel kde je sever. Vtedy som mal este zaludok na to, aby som zvladol precitat co i len jeden clanok Stachuja. Dnes uz na jeho p*coviny (pardon: oDDborne clanky v suvislostiach) nemam cas.

 22. Pingback: pfgrafik

Napsat komentář