VR Direct beta

Opäť sa nám počet príspevkov pod posledným článok rozrástol. Rozhodol som sa preto napísať krátky článok na tému virtuálnej reality.

NVIDIA pri vydaní GTX 970 a GTX 980 sľubovala priamu podporu pre VR. Spomínali sa vtedy pojmy ako VR Direct či VR SLI. Po úvodnom predstavení architektúry MAXWELL ale zostalo okolo tejto oblasti ticho. Až do vydania ovládača s číslom 347.09. Oficiálne ale zostalo ticho aj po uvedení spomínaného ovládača, NVIDIA vie prečo podporu VR Direct explicitne nepropagovala. Je zatiaľ iba v beta štádiu a reálne nepoužiteľný, ale stojí za to sa s ním chvíľu pohrať a vyskúšať si kam NVIDIA v tejto oblasti smeruje.

Prerekvizity
Potrebujete mať nainštalovaný ovládač 347.09, mať grafiku architektúry MAXWELL alebo Kepler. Možno aj Fermi, ale odskúšané to mám iba na GTX 780. Tiež nie je vylúčené, že podporu nemajú všetky GPU, je to iba môj odhad – nikde oficiálne sa nespomína typ GPU, ktorá VR Direct podporuje. A samozrejme potrebujete okuliare Oculus Rift (odskúšané iba DK2, ale predpokladám, že DK1 bude fungovať tiež).

Nastavenie
Po zapnutí okuliarov Oculus Rift (OR) musíte nastaviť Rift ako hlavný monitor. V NVIDIA Control Panely potom potrebujete zapnúť 3D. Po zapnutí 3D sa ako typ 3D zobrazenia ukáže Oculus Rift. Ďalej skontrolujte nastavenia rozlíšenia obrazovky pre development kit (DK) a frekvenciu obnovenia obrazovky. Ponechajte nastavenie vo full HD a frekvenciu na 75Hz. NVIDIA ponúka ešte možnosť nastavenia 120Hz, ale to zatiaľ neodporúčam. Nie v terajšom štádiu ovládača. 120Hz vám síce umožní vidieť aj v Rifte klasickú plochu OS, ale ak spustíte hru s podporou Riftu, uvidíte zdvojený obraz na rozdiel od 3D klasického. Vyššia frekvencia bude správne fungovať iba u hry, ktorá podporuje v nastavení 3D Vision aj možnosť určenia obnovy obrazovky na 120 Hz. Takú mám iba Trine 2. Čo sa týka rozlíšenia, NVIDIA umožňuje aj na Rift uplatniť DSR (a teda downscale zo 4K), to je ale pre OR v terajšom ovládači rozbité. Obraz máte tak blízko pred očami, že vidíte iba jeho malú časť.

Použitie
Po aplikovaní nastavení, môžete začať skúsať. Spustite akúkoľvek hru. NVIDIA ovládač ju automaticky zobrazí na OR (keďže je nastavená ako hlavná obrazovka) a zobrazí ju na veľkej virtuálnej ploche a rovno v 3D (ak hra 3D podporuje). Ak spustíte hru s priamou podporou OR, môžete použiť klasické nastavenie hry a zapnúť túto podporu, aby ste mali hru okolo seba a nie pred sebou na veľkej ploche (takto budú fungovať 2D hry a hry s podporou 3D Vision). Ako som ale spomínal, aktuálna podpora je na normálne využívanie nepoužiteľná. Ovládač nepodporuje headtracking a teda sa nemôžete obzerať. Máte pred sebou statický obraz, ktorý dokonca nevidíte celý a ani nemáte šancu ho tak vidieť, keďže pohyby hlavy sa neaplikujú a ste teda nútení sa pozerať iba na to, čo vám dovolí vidieť ovládač. Chce to minimálne lepšie škálovanie vzhľadom na rozlíšenie. Čím vyššie rozlíšenie, tým je obraz viac roztiahnutý a tým menšiu časť vidíte. Pre tieto neduhy sa zrejme v NVIDII rozhodli podporu pre VR Direct vôbec nepropagovať. Dáva nám to ale predstavu konceptu toho, ako to bude vyzerať, keď bude podpora lepšia.

Čo sa týka VR SLI, o tom nikde nepadla ani zmienka. Táto funkcionalita má podporovať lepšie rozloženie záťaže na renderovanie obrazu ak máte 2 karty v SLI. Každá by mala v jednom čase renderovať ten istý obrázok pre jedno oko (jedna pre pravé a druhá pre ľavé). Uvidíme ako bude niečo také fungovať (a čo spôsobí ak budeme mať viac ako 2 karty zapojené v SLI).

Ďakujem, že ste dočítali ďalší článok z oblasti VR. Ak bude ďalšia novinka, opäť čo to napíšem.

mareknr

603 komentářů u „VR Direct beta“

 1. Už ste čítali v Syacho svete prehľad toho čo sa v roku 2014 podarilo a čo nie? Samizrejme všetko okolo AMD sa podarilo a NVIDIA je spomínaná iba pri samých faliloch. API Mantle sa spomína ako niečo úžasné nielen v SW časti, ale aj v tej HW. No škoda rečí. Radšej si to prečítajte sami.

  1. Nikede som čítal, že Oculus spolupracuje aj s NV aj s AMD. Takže určite aj oni pracujú na niečom. NVIDIA ale má výhodu oproti nim v tom, že dlhodobo sa zaoberali a podporovali 3D. To teraz môžu využiť pretože dokážu vďaka 3D Vision ponúknuť viac ako len plochý obraz na 2D ploche. Veď uvidíme. Možno to nakoniec až taká nevýhoda nebude.

   Čo sa týka výsledného efektu VR, tak niekde je to o ničom a niekde zasa výborné už teraz. Taký Half Life 2 alebo Alien Isolation by som bez Riftu určite nehral. Fakt ale je, že sa človek často vytrápi ak chce rozbehať nejakú hru v OR. A veľakrát výsledný efekt nie je ani náhodou kvalitný. Teraz nehovorím o demách, ktoré idú väčšina na prvý šup, ale o hrách, ktoré nepodporujú natívne OR a musia sa využiť ovládače tretích strán ako VorpX (ktorého nová verzia vyšla na Vianoce).

 2. Pěkná práce, dost možná jsi v ČR a SR jediný, kdo se takto podělí o zkušenosti.(?) Jak píše emendem – já bych asi neměl nervy na to rozchozování. Dokonce jsem vzdal i Eyefinity 🙂

  To VR SLI by mohlo fungovat velice dobře, vždyť ty dva obrazy si musí být velmi podobné a čas potřebný k renderování by tak měl být skoro stejný.

  1. Dík. Mňa to proste baví. Ono to väčšinou problematické ale nie je. Väčšina dém ide bez problémov. A ak má hra skutočnú natívnu podporu (tým myslím podporu, ktorá nie je v alfa štádiu) tak to ide bez nejakého nastavovania tiež.

   Čo sa týka VR SLI, malo by to byť určite v pohode. Oba obrazy sú si podobné. Zatiaľ som ešte niečo také nerenderoval, ale vyzerá to skôr iba na to, že sa pre každé oko renderuje obraz s rôznymi pohľadmi kamery. Proste máš 2 viewporty na tú istú scénu. Ak sa mýlim opravte ma.

 3. Na Žumpě 2 otestoval „nepřemožitelná stvůra země“ další zdroj. Do diskuze napsal první příspěvek s tím, že jeho testování je objektivní, protože zdroj odpálil. Kdyby jej neodpálil, tak si jej mohl nechat(prodat).
  Takto mu nezbývá, než si jej nechat (na součástky) a proto je objektivní 😀
  Pročež zakazuje diskuzi na téma metodiky testování a kdo nebude chválit bude mazán.

  Jo a věděli jste, že rok 2014 byl rokem linuxu? To napsal, hádejte kdo…….. bodlináč, kdo jiný?:-)
  Zatím jem to nečetl, nechám si to na zítra k snídani, alespoň tam bude nějaká diskuze 😀

 4. Jen pro zajimavost, ve statistikach Steamu za 11/2014 nabehla GTX 970 s 0.68% mezi DX11 kartama. A super hyper extra AMD Radeon R9 200 Series ma 0.71%. Opravdu ty NVIDIE pry nikdo nekupuje a pokud ano, tak je to pry primo na ustavni lecbu.

  Jsem zvedav, jak se statistikou pohne Vanocni mesic. Tipuji, ze konkurencni karty primo zaslape do zeme.

  A dalsi dukaz, jak je Stach guma vygumovana, ktera jen papouskuje cizi zpravy a to jeste vetsinou blbe. Pak se jen ohani, ja jsem to povidal, curacek jeden. Jeho posledni vyblitky na tema GTX 960:
  – 29.12.2014 – karta bude prodávat poměrně draze, za zhruba 249-299 dolarů (kolem 7000 tisíc)
  – 31.12.2014 – Výrobci grafik chtějí prodeje a tak se tlačí na co nejzajímavější cenu. Údajně by tak neměla být dříve uváděných 249-299 dolarů, ale začínat by měla už na 199 dolarech, tedy cca 5500 korun vč. DPH.

  A pritom uz pred cca tydnem bylo z prepoctu z 25000 japonciku jasne, ze jeho cena 7000 je totalni blbost snazici se ocernit NVIDII, nic vic a nic mene.

 5. A aby to nebolo všetko, Stach vymašiel nový pojem. Medzi neštandardom a štandardom je skoro štandard (reč je o GTX 960):

  „Podle prozatimních očekávání bude výkonem někde lehce pod úrovní dnes dražšího R9 285, ale bude mít nižší spotřebu, i když nebude umět FreeSync, API MANTLE ani další nové skoro standardní technologie, které se rozšiřují. „

 6. ďalší príspevok za všetky drobné a to nie je od mistra (už by sa mohli naučiť čo to GPGPU vlastne je a ako sa v hrách ne/využíva):

  „suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-12-31 18:13:26

  „cuda-jadra-vykon“ spojeni nabada k vysokemu vypocetnimu vykonu na wat! (CUDA je precejenom GPGPU framework vic nez ukazatel herniho vykonu)
  Tak to ale neni a prestoze rendering je u maxwellu dobry, tak vypocetni vykon je zcela nekde jinde.
  Nezapominejme, ze neefektivnejsi grafiku s TFLOPs/Watt ma AMD!
  Pritom prave GPGPU hraje prim na konzolich a je pravdepodobne, ze i na PC bude ziskavat stale vetsi vahu.
  Koneckoncu i GameWorks Nvidia uzavrela prave, aby GPGPU vykon konkurence mohla regulovat alespon u her, ktere ho vyuzivaji!“

 7. PetrVerner [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-01 12:10:21

  Co se duálních grafik týče, tak mám spíš tendenci věřit Mirkovi Jahodovi, který tvrdí, že jsou stále nepoužitelné:
  „Micro-stuttering okolo 30 fps je tak nechutný, že vás marketingové kecy obou společností v souvislosti s vyhozenými desetitisíci korun budou strašit i ve snech.“

  Je to dle mého jediný člověk, který testování grafik v ČR věnuje na úrovni. Jasně dané parametry, přesně daná pasáž, kde se testuje a jednoduchá opakovatelnost na jakémkoliv PC. Neboli přesně to s čím mám zde problém – testuje se, ale neví se v jaké scéně, takže doma na svém PC si pro porovnání nic neotestuji.

  To je takové mé shrnutí mého dalšího roku s DDworld a co mě na něm nejvíce vadí.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-01 12:37:09

  No vidíš a na DDWorldu nemusíme věřit nikomu, můžeme si to sami ověřit a vyzkoušet … to je ten rozdíl mezi námi, když se mnou často někteří polemizujete a je to o tom, že já mám zkušenosti, vy jen „někomu věříte z toho, co jste si někde přečetli“.

  Problém je, že já tu grafiku aktuálně opravdu mám tady a teď a používám a věř mi že bych si té nepoužitelnosti pokud by trpěla micro-stutteringem, rozhodně všiml … hraji na tom normálně v Eyefinity (ano je o něco méně náročné než 4K) a kolem 40-60FPS mám naplné kule ve všem a v pohodě … takže já tu kartu opravdu mám a mluvím ze zkušenosti.

  Co se týká testů – Pokud je v něčem problém, napíšeme to do naší recenze také, jinak nevím proč bychom měli neustále v každé recenzi podrobně opakovat, jak se grafika testuje, když to pak stejně tu pasáž čte 1 člověk z 1000, ostatní zajímá to jak to funguje a jaký to má výkon a kolik to stojí a jak testujeme jsme napsali kdysi dávno a nic se na to nezměnilo … neděláme z toho žádnou vědu.

  Naopak naše zkušenosti a zkušenosti našich čtenářů potvrzují, že když si tu grafiku otestujete ve stejných hrách doma, máte +/- stejné výsledky – samozřejmě nikdy nebudou identické, protože jiné sestavy, jiný OS a jiné aplikace na pozadí atd. Ale rozdíly stejně budou malé a bude to poměrově odpovídat. Chápu že někteří z toho dělají strašný problém, ale DDWorld se soustředí předně na běžné uživatele a snažíme se o jednoduchost a srozumitelnost … a upřímně, vzhledem k tomu jak dlouhé články se dnes čtou a jak průměrný čtenář udrží pozornost, čím kratší, jednoduší a přehlednější, tím lépe. Ano, chápu, že někteří nadšenci do porovnávání každého čipečku, tranzistoru a sáhodlouhé diskuse nad testovacími podmínkami včetně toho, jestli odpovídal tlak vzduchu v místnosti trpí, ale bohužel je to tak. A zeptám se, všiml sis, kam a do jaké situace se dostal loni jistý magazín, který si na poněkud jednostraněji vedených testech dovedně ukrytých v dobře zvládnuté testovací hantýrce a detailně popsaných postupech a testech na 30 stran zakládal? ;). Všiml sis jak na tom teď je?! Tak asi tak …

  BTW: jinak pokud ti jednoduchost a přehlednost našich testů vadí, tak tě nepotěšíme ani v roce 2015, počty testů chceme navýšil, ale budou dělány ještě jednodušeji pro ještě lepší přehlednost a maximální vypovídajíc hodnotu a komfort našich čtenářů . Tedy alespoň takový je náš záměr … já chápu, že některým se to nelíbí, já bych také rád dělal dlouhé testy s 10 hrami včetně videosrovnání a podrobného rozpitvání každého aspektu, ale to ti v ČR nikdo nijak nezaplatí a i v zahraničí ve velkých zemích na velkých webech s tím mají problém. Takže to, že to neděláme není proto, že bychom nechtěli, ale prostě to není možné, už takhle ty testy a recenze trvají pěkných pár hodin až dní a dělat to ještě podrobněji by se několikanásobně protáhlo a pokud bych to měl pak vyčíslit, no to se prostě nedá nákladově v ČR pokrýt – sorry

 8. Radšej ponechám bez komentára:

  suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-01 18:10:15
  avatar

  Zatimco pro herni vykon se muze vyuzit optimalizace delta komprese a podobnych , pro vypocty je proste potreba hruby vykon. Proto bych histericky pozitivni ohlasy na novy herni Maxwell/Kepler krotil. GeForce jsou pomerne dost pomale v GPGPU a pritom GPGPU se vyskytuje v nejake mire skoro v kazde nove hre!

   1. Najväčší vtipálek sa pridal (čo je moc to je moc):

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-02 00:19:37
    avatar

    výpočetní výkon je pořád výkon grafiky … ovlivní to i výkon ve hrách … čím náročnější hra a větší detaily tím větší problém protože to chce více výpočetního výkonu …. výkon je prostě výkon karty

    1. A reakce na tento nesmysl a jsem zvedav jestli zustane bez odezvy:

     stores [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-02 01:14:40

     Výpočty s dvojitou přesností nejsou pro herní grafiku potřeba. Důležitější je Single Precision, ale to je dobře vybaven i Maxwell. Jednoduše, DP nevyužívá žádná hra, je to jen neefektivní zabrání čipu tranzistory.

     1. No to je voooool az do nebe. Tak DP se ve hrach nepouziva, ale je to meritko vykonosti a cim vykonejsi tim lepsi pro vetsi rozliseni.

      aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-02 11:30:04

      to ne ale výpočetní výkon je pořád výkon karty a je to jasně dané číslo, které určitě, jak výkonná karta je a jaký má potenciál. Takže čím náročnější hra, čím vyšší rozlišení, tím více je toho výkonu třeba … proto výkonnější grafiky mají ve vyšších rozlišeních a náročnějších modernějších hrách lepší výkon než výpočetně slabší karty ….

     2. A už ho čaká ďalší nepríjemný komentár:

      stores [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-02 14:34:40

      Rozuměl jsi tomu co jsem napsal? Čím vyšší rozlišení, náročnější hra, tím je třeba více výkonu grafické karty pro grafické výpočty plus Single Precision. Dual Precision nemá vliv na hry.

     3. Zaměnil jsem Double za Dual a nějaký kokot se toho chytl. Hlavně co napsal je mimo:
      Dzmijak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-02 15:29:53

      Je videť že len kecáš a ani netušíš o čom je reč(okrem flame)

      Napríklad aké dual precision? Snáď double, nie?
      A keď už sme pri vplyve na hry tak by sa patrilo dodať že nemá vplyv tam kde sa to nevyžaduje(napr v uzavretých koridorovkách kde netreba veľa vykresľovať).

      Stachujova hymna: https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38 😀 .

     4. Sú úplne srandovní ako človeka napadnú ale pritom vôbec nevedia o čom je reč. 🙂 Stále nechápu čo je rendering a čo compute. A výrazy ako SP a DP sa asi len naučili mimo rečí bez toho aby vedeli čo to je, kde sa to používa a prečo.

     5. Marku, my jsme jak Pat a Mat, tapetujeme kde se da. 😀 😀 😀

      to svartenatt: tak to video nema chybu, Stach je ten s mecem, alias BANcaliberem

     6. Tak trochu ma chytilo ako sú suverénni a ani nevedia čo to GPGPU je. To je ako keď ťa niekto kto v živote neprogramoval učí ako to máš robiť.

     7. Tak Stach pouzil opet osvedcenou fintu, kdyz je v koncich tak oponentovi neodpovi (prvni level jeho taktiky, posledni je uradovani BABcaliberem).

 9. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-01 19:57:17

  To je nesmyslů co se tady objevuje, to je hrozný …

  1, Architektura GCN je v současné verzi stále podstatně vyspělejší a vybavenější než MAXWELL, ten je jen efektivní, protože nemá řadu toho co ve výbavě má GCN …

  2, výpočetní výkon je celý soubor, v jednodušších SP jsou aplikace o optimalizaci v složitějších je to jednoduše o tom, jestli to ta karta má a nebo nemá (GTX nemají, ale to běžným uživatelům neva), fakticky ale platí, že o výpočetní část je GTX 970/980 ořezaná na kost … faktický výpočetní výkon je ale jasně dané číslo a to říká, AMD má v této oblasti výrazně navrch v rámci konkurenčních grafik.

  3, po uvedení DX12 se může také krásně stát, že nikdo nebude DX12 potřebovat … na co taky. Umí jen to co MANTLE nabízí už dnes a je jen pro windows. Proč tedy nepoužít MANTLE, které se chystá i na další platformy? A asi nenajdeš výrobce hry, který by tuhle možnost nebral. Pokud by MANTLE bylo tak dobré jak je a bylo skutečně univerzální API nejen pod Windows, je to jasná volba … tak k čemu DirectX? Navíc MANTLE je skvělý nástroj i pro portování na konzole/z konzolí …

  4, AMD procesory jsou všechno možné, jen ne slabé. V každém cenové segmentu kde AMD působí má výborné produkty zejména s ohledem na poměr cena výkon. Nedostatkem výkonu rozhodně netrpí. I základní 5350 do AM1 má dost a dost výkonu pro velkou část uživatelů a tvrdit že takové 8jádrové FX je slabé, to si snad nikdo soudný nedovolí.

  Zase je vidět, že když se to poctivě a tak jak to má být optimalizuje, AMD procesory nejsou o nic pomalejší než Intel procesory a to jsou často levnější. Takže evidentně není chyba v procesoru, ale v SW a v tom, že na to vývojáři a evidentně sám MS kašlal (viz DX vs MANTLE) -nedopatření nebo úmysl? Takže pokud podává nějaký AMD procesor ve stejné cenové hladině jako nějaký Intel nižší výkon, stěžuj si na výrobce daného SW ne na výrobce procesoru, ten podle správně optimalizovaných aplikací žádným nedostatkem výkonu netrpí a není důvod aby byl slabší než konkurence, či dokonce výkonově nedostatečný proti ní. Je zajímavé, že spousta lidí tady plive na AMD, jak má pomalé CPU a přitom jim nevadí, že to vůbec není pravda a problém je 100% na straně SW a aplikací, kdy se zkrátka nevyužívají věci tak, jak by měly a důkazy jsou nám jasně předloženy a sami je používají ….

  Jinak nechápu tu davovovou histerii, že je s AMD něco v nepořádku atd. AMD je v pohodě, možná v současnoti v nejlepší za mnoho posledních let. Procesory jsou v rámci možnosti OK a v mnoha hladinách nejlepší volba poměrem cena-výkon. V oblasti CPU s GPU nemá často konkurenci, nebo je tu snad procesor s lepší grafikou?! V oblasti grafických karet výrazně zlepšilo podporu a ovladače, CrossFire funguje skvěle, protlačio své technologie jako standardy, hry se dělají na AMD pro AMD, obsadilo konzole, obsadilo významný podíl na profi trhu, což znamená další podporu, v mnoha segmentech nabízí nejlepší poměr cena-výkon, má nejpokročilejší a nejvybavenější grafiky a také vůbec nejvýkonnější grafiku na trhu … jistě, je tu problém – evidentně to nedokáže prodat, ale to jaký ten produkt je a jak se prodává, jsou dvě zcela různé věci. Dneska když pěkně zabalíš ho…o, tak ho taky prodáš. Kdyby to AMD umělo prodat, nebyl by ten poměr jak říkáš. Ten poměr je hlavně a především dán mobilním segmentem, kde má v neintegrovaných grafikách NV podíl tak 90% nejméně. Proč tomu tak je, na to moc nikdo nedokáže (spíše nechce) kloudně odpovědět, ale rozhodně to není tím, že by AMD nemělo co nabízet – podle mě je to zase tím, že to neumí prodat, eventuálně tím, že jí TSMC nedodá tolik čipů, kolik výrobci chtějí jako záruku, protože TSMC AMD moc nefandí, kvůli napojení na úhlavního nepřítele GlobalFoundries.

  Každopádně o AMD nemám strach. Finančně je na tom OK, nabrala zpět schopné lidi, nástup nových grafik brzdí výroba, za to AMD prostě nemůže, nástup nových procesorů je zase věc výroby, ale jasně řeklo, že na rok 2016 chystá novou generaci se vším všudy a dříve to prostě nejde. Takže proč ty chmury? Vzhledem k tomu, že Intel se také s uváděním novinek nepřetrhne, je výkon a schopnosti AMD nabídky v pohodě, takže nic hroznýho se neděje. Chtělo by to jen trochu lépe komunikovat s výrobci, protože v některých segmentech má AMD objektivně výbornou nabídku, přesto nemá největší prodeje – jak to?! Každopádně celkově o AMD nemějte strach … některé věci jsou dané tím, že AMD není prostě výrobce čipů, jen návrhář a je to dané tím, jaká výroba je, či spíše není, aktuálně k dispozici …

 10. Takze zde mame info ohledne FreeSync monitoru Iiyama na Diit:

  Na anglickém e-shopu Overclockers UK se objevila nabídka monitoru Iiyama ProLite B2888UHSU-B1, což je produkt s 28” 4k panelem. Má spíše herní parametry – TN mřížku, 1ms odezvy (samozřejmě šedá-šedá) a další očekávatelné specifikace jako udaný kontrast 10M:1 a jas 300 cd/m². Z konektorů nechybí 2× HDMI, 2× Display Port, 1× DVI, 1× VGA (analog) a 1× USB Hub.

  Na parametrech není nic nejasného – krom podpory FreeSync. Tu specifikace na e-shopu OC UK uváděly formou updatu firmwaru, na kterém zatím Iiyama pracuje. Netrvalo ale dlouho a místní (anglický) zástupce společnosti Iiyama se na přímý dotaz vyjádřil, že o podpoře pro FreeSync u tohoto modelu neví. Po jednání OC UK s vedením společnosti nakonec vyšlo najevo, že je sice informace správná, ale Iiyama nechce ve specifikacích uvádět parametr, který je zatím v přípravě a jehož přítomnost nemůže garantovat. OC UK se rozhodl upravit údaje uvedené v e-shopu a zákazníkům slíbil, že pokud již monitor koupili či objednali a výrobce nakonec zmíněný firmware nedodá (nebo bude FreeSync podporovat na samostatném modelu), pak jim bezplatně zakoupený produkt vymění za verzi podporující FreeSync.

  ——————————————————

  Tak a ted bulvarni neodborne nekompletni sracky z BlaBlaWorldu:

  Nakonec se potvrdilo, že u některých modelů bude možná funkce i skrze nahrání nového firmware.

  To se týká již déle prodávaného modelu Iiyama B2888UHSU-B1, což je 28″ TN 4K panel u kterého výrobce nově nabízí zdarma nahrání nového firmware, který podporu FREESYNC přináší. Monitor je ale nutné zaslat zpět výrobci.

 11. Do noveho roku s vervou s blbostami. 🙂

  „Nakonec se potvrdilo, že u některých modelů bude možná funkce i skrze nahrání nového firmware.

  To se týká již déle prodávaného modelu Iiyama B2888UHSU-B1, což je 28″ TN 4K panel u kterého výrobce nově nabízí zdarma nahrání nového firmware, který podporu FREESYNC přináší. Monitor je ale nutné zaslat zpět výrobci.“

  No nie je to super? 😀 Zabalis 28″ 4k drobecka, posles kamsi do prdele (USA?) a spat, Freesync! Mozno, ze postovne bude i pod 200 dolarov a uz o tri mesiace ho mas (mozno) spat. :-DDD

 12. Dalsi dukaz toho, ze Stach je jen obycejny odpad:

  Kalidasa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Ovladače 2015-01-05 17:34:09

  Je funkce freesync již obsažená v 14.12 ovladačích?

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-05 17:37:29

  v OMEGA ….

  ——————————————————

  TeeJay [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-05 22:21:33

  14.12 je OMEGA

 13. 😀 😀 😀 😀 😀

  kokbulik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Matematika 2015-01-06 09:52:48

  DD nauč se počítat. Třetina z 2048 je 682. Takže GM200 by mělo mít ne o třetinu, ale o polovinu vice jednotek! Stejně tak paměťová sběrnice je o polovinu větší…

  Když už jsi to chtěl vyjádřit ve třetinách, (aby to pro Nvidii nevypadalo tak dobře) tak jsi to měl aspoň napsat správě, čili: GM204 má o třetinu méně jednotek než GM200

 14. Z diskusie:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-07 13:51:46

  Nejen na škole jsem se věnoval kromě technickému i ekonomickému směru, neboj ;), takže přehled mám v tomto oboru slušný … Dokonce lepší než o ledasčemž v IT, protože jsem vystudoval strojařinu (konstruci, materiály, autmatizaci + ekonomický směr.)

 15. StaCHUJ, uz to svinstvo nehul!!!

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-07 13:44:52

  Tegra vypadala na papíře skvěle v každé generaci, od Tegra 3 se ale v podstatě vytratila z většiny zajímavých a běžných produktů. Bohužel vypadat skvěle na papíře a být v běžných produktech jsou dvě různé věci. TEGRA je takový dlouholetý papírový drak … možná až bude čas, tak se na ni podíváme. Tegra X1 je ale opět papírový drak jak vyšitý … žádný zajímavý smysluplný telefon, či tablet na ni zatím nestaví a asi stavět ani nebude …

 16. Stači pozmeniť pár slov a tie pravé súvislosti sa ukážu 🙂

  „AMD nic zajímavého nepřináší, nic co by mnohem větší výrobci jako Nvidia nebo Intel nenabízeli a jejich produktům se také nevěnujeme úplně vždy a to jsou na trhu podstatně významnější. AMD jsme se věnovali dříve, když začínala a byla potenciálně zajímavá, dnes už zajímavá není a každý rok je to stále to samé: Obrovské sliby a nic z toho, tak nám promiň že jsme z toho trochu otrávení a už kdysi jsem řekl, že končíme … o zajímavých technologiích informujeme , až se k nim zařadí zase AMD, dáme vědět“

 17. Stach: Víme jaká je GTX 960: 128-bit se 2GB a je jen o 10% výkonnější než GTX 760 a stojí 6200 korun.

  Karta ktera vubec nic neresi, je jen o 10% vykonejsi nez 760, navic o neco drazsi, proste karta o nicem.

  No hlavne ze pri uvedeni R9 285 byla tato karta od 280 vykonejsi daleko mene, zrala az na vyjimky prakticky stejne, ale byla to TOP volba ktera zlevni jakmile se doprodaji 280. Coz se mimochodem dodneska nestalo.

  Njn, cervenej blbecek z garaze (pardon z VSE).

 18. Chlapi predstavte si, ze by zhypnotizovani vymetenci na zumpe fore dostali do uzivania na tyzden zostavu na intel + nvidia platforme, dajme tomu i5 alebo i7 + GTX770 alebo GTX970, po tyzdni hrania na tychto masinach by sa im tazko vracalo k svojim vyhypovanym infinity AMD phenom, FX, 7900, R9 platformam 🙂

  1. To je ťažko. Hlavne čo sa týka procesorov. Ale celkom to chápem. Tiež som bol naivný keď som mal Phenom II X4 940BE. Ako bol to super CPU v dobe keď som ho kupoval. Ale po 2 rokoch keď som kúpil terajšiu i7 3770K by som späť k AMD už nešiel. Na DSOG som čital príspevok od týpka čo má Phenom II (nepovedal konkrétny model) a tvrdil, že mu v pohode stíha v tandeme s GTX 660. Sa mu bude ťažko vysvetľovať, že tá karta mu podáva nižší výkon ako by mohla.

    1. JJ. Phenom II som kupoval v čase keď vyšiel von. Na upgrade som dosť čakal a Phenomy I boli sklamanie. 2 roky som s týmto CPU bol spokojný. Potom už prestal vyhovovať mojim nárokom keďže som postupne prešiel z mainstreamu na high end. Bol to skvelý CPU. Dúfam ale, že mi i7čka vydrží podstatne dlhšie. Počítam, že ešte 2 výmeny GPU by mohla dať. Takže ešte 5 rokov by som nechcel okrem grafiky nič meniť.

 19. heh teraz bez srandy 64r typek hrac PC fps hier veteran spoluziak mojej mamy zo zakladky 😀 funguje na phenomII x4 965BE @3,8GHz + GTX660, ten procak to este ako tak stiha ale viac ako 660 by uz neutiahol, k tvojmu postu marek tiez som mal phenom II x4 teraz mam i5 3570K @4,5 kupovanu hned po uvedeni na trh a pevne verim ze nakrmi velkeho maxwella pripadne nasledujucu generaciu nvidia grafik, po ochutnani intelu by som tiez neroloval na AMD CPU 🙂

  v predchadzajucom poste mi islo o to ze aky sok by zazili pravoverni amdeckari keby na tyzden ochutnali komfort intel+nvidia 🙂

  1. No ak má Phenoma na 3.8GHz tak dajme tomu, že GTX 660 utiahne. Aj tak som ale presvedčený, že s i5 alebo i7 by mal výkon ešte lepší. Ja som bol na 3 GHz a to bolo tak akurát na jednu GTX460. Tá druhá bola zbytočnosť kým som nekúpil i7čku. A tá mi pripravila lepší výkon aj na jednej GTX460. Nie o veľa ale nárast tam bol. Ale hlavne boli hry plynulejšie ako predtým, Zdvihli sa mi minimá. To si musel po prechode na i5 pocítiť tiež. Ja inak dúfam, že s i7 potiahnem minimálne 2 výmeny GPU a možno s DX12 aj viac. Preto som taký CPU vôbec kupoval. Aj keď výhľiadky sa môžu rýchlo zmeniť. Alfa verzia Kingdom Come vytiahla 50% výkonu tohto CPU s tým, že na 50% išlo všetkých 8 threadov. To som ešte nevidel. Takže uvidíme čo v roku 2016 a 2017 prinesú AAA hry postavené na moderných herných engine-och ako CryEngine.

 20. Jen pro doplneni ohledne naseho ekomonickeho guru z garaze:

  Citat z clanku:
  S pokračováním hloupé politiky ČNB a cíleného oslabování kurzu koruny vůči euru, což se bude dít až do roku 2016, se citelněji projevuje i oslabování eura vůči dolaru.

  A ted kousek diskuze:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-07 13:51:46

  Nejen na škole jsem se věnoval kromě technickému i ekonomickému směru, neboj ;), takže přehled mám v tomto oboru slušný … Dokonce lepší než o ledasčemž v IT, protože jsem vystudoval strojařinu (konstruci, materiály, autmatizaci + ekonomický směr.)

  Jinak mluvíš o úplně jiných věcech, než o kterých je řeč v článku. Já jen řekl, že kdyby ČNB přestala oslabovat uměle korunu, posílila by vůči Euru i Dolaru a nakupovali bychom levněji. Nic víc jsem neřekl.

  ——————————————————

  Kalasnikov [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-08 18:29:53

  Názor na kroky ČNB od někoho kdo studoval pseudoekonomiku na strojáně má asi stejnou váhu jako pyrotechnická expertiza důchodkyň z Vrbětic.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-08 21:24:59

  no pokud bych kandidovat na pozici ředitele ČNB, tak možná, pokud je to názor běžného člověka, který se o situaci zajímavá a není neinformovaným laikem, tak to stačí …

 21. Vrátím se k hořejší diskuzi na téma PHENOM II. Jeden takový (X4 podtaktovanej na 3GHz, ale není problém ho vrátit na 3,4GHz a možná i dát výš) provozuji na Win XP a přemýšlím o nějaké grafice.

  Myslíte, že by utáhl GTX750? Nevíte, jak jsou na tom tyhle nový grafiky s podporou starších her (a OS)? Funguje to zvětšení rozlišení pro renderování i pod XP?

  Nejsem žádnej velkej pařan a pařím hlavně starý hry, ale chtěl bych si užít Mafii (1) v pořádné kvalitě a když jsem měl přes vánoce GTX8600GT, tak to nedala v nativním rozlišení monitoru 1600×1200 což mě dost překvapilo u tak starý hry. Trošku jsem začal podezřívat procesor a dle Frapsu(by voko) trochu pomohlo, když jsem nastavil spřažení hry jen s jedním jádrem.

  EDIT po poradě se strejdou Googlem: Tak 750 by DSR měla podporovat, ale o OS „nikde“ není zmínka.

 22. Mal som diskusiu ohľadom môjho Phenomu na EHW fóre keď som kupoval druhú GTX460. Radili mi aby som CPU pretaktoval alebo nekupoval druhú GPU. Z diskusie vyušlo to, že GTX460 je k môjmu CPU tak akurát. GTX750 je le iba kúsok výkonovo nad tak by to malo byť v tvojom prípade v pohode. Ale dal by som ten CPU na 3.4GHz.

  Čo sa týka DSR, tiež som to skúšal hľadať. Bezúspešne. Predpokladám, že to ale asi nepôjde na XP a s GTX 750 by som nad tým ani nerozmýšľal. Okrem toho pochybujem, že by Mafia I niečo také podporovala. Niektoré staršie hry mi nedovolili ísť vyššie ako FHD.

 23. Láká mě to čím dál tím víc. Jediný co mě odrazuje je neexistence (?) referenčního chladiče. Mám PC takový polorozebraný a chtěl bych, aby ta grafika foukala vzduch ven. I když ta 750 je asi max co bych byl ochoten tolerovat s jiným ventilátorem.
  (Zase by to mohl být impuls, dát komp dokupy a zadeklovat:-)

  Mafii I bych tipoval, že s rozlišením mít problém nebude. To bych čekal spíše s jiným poměrem stran.

  A podle tohodle by to nemusel být problém ani v Eyefinity/suroundu
  http://www.wsgf.org/dr/mafia-city-lost-heaven

  1. S renderovaným rozlíšením narastajú nároky na GPU. Na CPU nie (počítame s tou istou mierou detailu a s rozdielom iba v rozlíšení). GPU musí zvládnuť vypočítať farbu pre násobne viac pixelov a teda má tým viac práce, čím je rozlíšenie vyššie. CPU stále počíta iba to svoje a keďže GPU strávi nad svojou prácou viac času, CPU má na svoju robotu času viac ako pri nižšom rozlíšení. Nenapadá ma operácia, ktorá by pre CPU bola náročnejšia iba kvôli vyššiemu rozlíšeniu. Tým pádom nároky na výkon CPU aby nakŕmilo GPU sú tým menšie, čím je rozlíšenie vyššie.

   1. Je mi jasný, že vyšší rozlišení znamená zátěž pro GPU a tím pádem má CPU Havaj – viz. souDDruhovy testy CPU, kde je jedno co má za CPU 🙂

    Šlo mi čistě o náročnost jednoho framu.
    Myslel jsem, jestli třeba např. při větším rozlišení se v obrazu nemůže vyskytovat více detailů(víc objektů pro vykreslení) v dálce atp.
    A při vyšším rozlišení pracuje GPU s většími objemy dat, tak jestli to neznamená nějakou režiji pro CPU(zatížení sběrnice atd.).

    Pokud bych třeba zdvojnásobil rozlišení a pořídil 2x (tak aby nárůst výkonu odpovídal nárůstu výpočetní náročnosti rozlišení) výkonější GPU, tak aby třeba najednou procesor nestíhal…

    1. Na zbernicu by mohol byť väčší tlak v prípade, že na GPU nie je dostatok VRAM, ktorá by nepokryla vyššie požiadavky na resource-y ako napríklad textúry. V tom prípade by bol väčší tlak na prenos dát, ktoré práve vo VRAM chýbajú.
     Pokiaľ sa ale nezväčší FOV, nezväčší sa ani miera detailov na scéne. Takže tohto by som sa nebál.

     1. Díky za info.

      Jsem fakt docela natesenej.
      Jestli budou slusny premie, tak si tu 750 asi koupim.

 24. Sorry panove, ale Patovi se zachtelo tapetovat. Oponenta uz samozrejme zkosil bajny BANcalibur:

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 12:53:10

  Tohle je snad jediný web, kde tuhle slátaninu od Lenova pochválili.
  Prostě a jednoduše. Procesor je sice úsporný, ale nemá výkon. Teda má, ale jako můj cca 4 roky procesor AMD v mém notebooku. Je rok 2015 a AMD prostě na mobilní segment nemá. V desktopu snad jen GK. CPU jsou vzhledem ke spotřebě slabé.
  Vím, že se to tady nebude líbit, ale prostě tak to je.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 13:09:14

  Pokud jsi přečtete článek pořádně, tak jsme rozhodně zdaleka jen nechválili a recenze je víceméně ve smyslu, za ty prachy nemůžete čekat zázraky, nedostanete je, a tohle je maximum, tak prosím nezveličujte a hlavně nevymýšlejte si! …

  Jinak lžete. Za stejné prachy AMD tam kde působí nabídne CPU srovnatelný s Intelem po výkonostní stránce, po stránce provozní je Intel lepší, ale rozdíl není velký, jenže AMD má zase za to lepší tu interovanou grafiku … Ten proesor rozhodně nemá výkon slabý, nemusí se vám to líbit, ale tak to prostě je a přes nevýhodu výrobního procesu, nežerou ani nijak zásadně víc než Intel ve stejné cenové kategorii. AMD je dobrá konkurence, fakt že to že je ignorována škodí v mnoha věcech, dokazujete i vy, když tvrdíte, že nemá co nabídnout, když to evidentně není pravda.

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 14:49:47

  Ve vámi použitých testech má můj stařičký Phenom II N950 výkon +/- na úrovni tohoto nového FX, takže výkon je na dnešní poměry v mobilním segmentu jednoduše slabý.
  Za 14tkč se dá koupit výkonnější řešení (taky plastové) i s W8. Ano, nebude mít nekvalitní, základní panel s 1920×1080 rozlišením, ale klasický panel s 1366×768, což ovšem není na škodu.
  AMD mám rád, ale prostě kromě GK a pár desktopových CPU s vysokou spotřebou, nemá dnes pomalu co nabídnout na poli PC (nebavme se o konzolích)

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 14:53:27

  kolik ten tvůj Phenom žere … 19W i s grafikou?!

  Ten procesor je v tom NB rozhodně dobrý, kritizujete něco, co kritiku nezaslouží, protože za ty prachy vám konkurence nic lepšího nenabídne.

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 15:09:52

  Nepsal jsem nic o spotřebě, nýbrž o výkonu
  Ale jo, argument k výkonu nemáme, tak aspoň začneme o spotřebě.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 15:22:45

  že já se s tebou bavim … diskuse lze vést s tím, kdo neignoruje fakta.

  Takže takhle: pokud by ten FX-7500 měl spotřebu toho tvého Phenomu a stejný výkon, byl by to jistě problém, jenže na rozdíl od toho tvého Phenomu, má mnohem lepší výkon – modernější instrukce v mnoha aplikacích, má integrovanou grafiku a pořád má jen 19W TDP kolik má tvůj phenom?! 90-120W, bez grafiky, moderních instrukcí atd. …

  Takže srovnáváš výkon 90-120W Phenomu, který se v mnoha aplikacích zdaleka tomu 19W mobilnímu čipu včetně grafiky nevyrovná a tvrdíš, jak moc špatný je to CPU ačkoliv na trhu není v té cenové hladině nic lepšího a ani intel Core i3, které v té cenové hladině proti tomu FX-7500 stojí není v ničem lepší, má dokonce horší grafiku a žere jen o malinko. Jeden z nás ignoruje fakta a srovnává nesrovnatelné, kdo to je?

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 15:30:28

  Odkaz
  Nevím, kde bereš 90 – 120W u Phenomu, ale tohle je mobilní Phenom, 4 roky starý (bez int.grafiky, která je v chipsetu) s TDP přezávratných max. 34W

  Ohledně cenové hladiny si tak trošku lžeš sám sobě, jelikož za 14tis se dá sehnat například toto s Core i5 a GT840: Odkaz
  Úspornější to nebude a nemá to ani 1920×1080, ale výkonem to bude trošku jinde

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 15:44:19

  takže to dáme za první varování pak BAN – já vážně nepochopím tu drzost a hloupost účastnit se diskuse a ignorovat přitom veškerá fakta a srovnávat hrušky a jablka a ještě to tady dávat na obdiv a ukazovat všem …

  1, Pořád ignoruješ fakta, že FX-7500 z roku 2014 je 19W ultra úsporný mobilní CPU a má stejný výkon jako konkurenčí Core i3 ve stejné cenové hladině s 15W přičemž má lepší grafiku a ty tady vyřváváš něco o tom, že tě FX-7500 zklamal protože nestačí tvému 35W starému CPU … kromě toho že kecáš je to hlavně o tom, že oni mu stačí , mají tu grafiku navíc a v mnoha věcech ho i předčí protože mají novější instrukce a jsou několikanásobně jako CPU úspornější.

  Uvědom si laskavě a natluč si to do hlavy, že srovnávat 4 roky starý 35W CPU bez grafiku s aktuálním 19W CPU s grafikou a tvrdit, jak je ten nový čip špatný, když má minimálně stejný, či díky novějším instrukcím mnohem lepší výkon a navrch celou grafickou kartu, je naprostá hovadina. Kdyby ten FX-7500 měl stejný výkon neměl tu grafiku a měl 35W TDP jako tvůj phenom je kritika na místě … ale takhle jen ukazuješ, svou neznalost a nechápavost. Navíc kolik stát ten tvůj Phenom s podobnou výbavou jakou má teď ten Z50-75?! Když schceš srovnávat, srovnávej 35W čipy s 35W čipy.

  2, Takže si proti sestavě za 14tisíc nabízející FullHD display 1920×1080, 8GB RAM, 1TB SSHD vytáhl sestavu co má 1366×768, 4GB RAM a obyčejný HDD … a tvrdíš, že je to srovnatelná nabídka?! Takhle pitomě budeš argumentovat nebo nás zkoušíš? Jen pro tvou informaci, zZ50-75 je v konfiguraci 4GB RAM, 512GB SSHD, 1366×768 za 10 tis bez OS., s 1TB SSHDD a 1366×768 je za 12 tisíc. Takže když chceš srovnávat podobné konfigurace, laskavě to srovnávej se stejnými parametry a nesrovnávej tady letadlo s ponorkou tvrdíc, že tvoje motorka je stejně lepší (tvá logika tvého vystupování tady) …

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 15:53:57

  Píchnutí do vosího hnázda. Kolik si dostal za tu recenzi od AMD? Klidně mi banán dej, fakt, že ten FX procesor výkonem stojí za houbelec, nezměníš a aspoň já budu mít klid sem nepřispívat. Sbohem fanatiku
  Jo a u toho banánu mi deaktivuj i můj účet.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-10 16:09:51

  nedostal jsem vůbec nic … od AMD už vůbec ne (proč taky není to jejich NB), od LENOVO taky ne … naše recenze není zdaleka jen pozitivní a vypíchli jsme podobné klady i zápory jako v objektivních recenzích jinde …

  ten CPU má stejný výkon jako konkurenční CPU ve stejné kategorii s podobnými vlastnostmi a výbavou, takže proč by měl mít špatný výkon?! Fakt že nevíš o čem mluvíš si prokázal jednoznačně, děkujeme a alespoň ostatní vidí, s čím se musím potýkat.

  Pokud jsem fanatik tak co si ty když prokazatelně lžeš a ignoruješ fakta? Opravdu nechápu kde se ve vás v některých bere ta hloupost ignorovat prokázaná fakta a ještě se tím chlubit

 25. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-13 12:47:42

  AMD má čipy dost efektivní … v tom problém není. Na hledání kompromisů ohledně spotřeby a chlazení máš mainstream, tohle má být high end, tady nás nikoho kdo má 20 tis na grafiku nezajímá kolik to žere … prostě výkon a když to bude mít vodu a bude to chlazený tiše jako R9 295X2, super!

  Duální TOP high end je jen o výkonu, a pokud to má být výkonné, bude to žrát. Bavíme se o duálce s 500W TDP, ta jádra mohou být i tak efektivní … pokud nevymyslíš zcela novou technologii čipů, materiálů atd, tak na 500W grafiku budeš potřebovat vždy pořádné chlazení

  U této karty nás ale zajímá hlavně výkon, a proč tu vodu nepoužít, funguje to bez problémů

  ——————–

  Pamätáme sa všetci na časy okolo GTX 480 a spotreby. A čo by bolo keby NVIDIA použila ako referenčné chladenie vodné. To by boli články o tom aká je neefektívna. Ako AMD ukazuje, že sa to dá aj inak a lepšie a bla, bla, bla.

 26. Citát z nedávnej minulosti:

  „Jako čtenáři nám zachováváte neuvěřitelně hojnou přízeň a stejně tak partneři z řad výrobců HW s námi spolupracují ve stále větší míře. Každý kiks IT velkohubých profesionálů, každý šťouch do DDWorldu se kladně projevuje na návštěvnosti i počtu spolupracujících partnerů. Takže pevně doufám, že i v roce 2015 polezeme na nervy všeználkům s patentem na jediný správný názor, rádoby profesionálním odborníkům a dalšímu výkvětu české IT žumpy, nad jejichž přístupem zůstává běžnému uživatel často rozum stát. Naštěstí rozumných uživatelů, čtenářů a dalších lidí oceňující poctivou práci nadšenců na DDWorld.cz je mnohem mnohem více a jejich řady se nadále rozrůstají i za přispění rádoby profesionální české/slovenské IT obce – děkujeme tedy i jim.“

 27. Master vysvetluje:

  „Výpočetní výkon je celý soubor, v jednodušších SP jsou aplikace o optimalizaci v složitějších je to jednoduše o tom, jestli to ta karta má a nebo nemá (GTX nemají, ale to běžným uživatelům neva), fakticky ale platí, že o výpočetní část je GTX 970/980 ořezaná na kost … faktický výpočetní výkon je ale jasně dané číslo a to říká, AMD má v této oblasti výrazně navrch v rámci konkurenčních grafik.“

  Zaujimalo by ma ci vedome klame, alebo je fakt az tak neskutocne blby, ze nevie, ze DP je len premenna s dvojnasobnym poctom bytov pre vyssiu presnost jej hodnoty, to si uz predsa musel na nete preboha dohladat i on. 🙂

  A este by ma zaujimalo to jednoznacne dane cislo faktickeho vypoctoveho vykonu, to bude asi nejaka nova jednotka sustavy SI, cosi ako Jedno Dede a normovany etalon je ulozeny v hermeticky uzavretom zvone plzenskej garaze. 🙂

  1. Podle mě to ví velice dobře. Stačí si vzpomenout na ty blitky co z něho vypadly, když byla uvedena Fermi. O tom jak ty výpočty nikdo nevyužije a jak Nvidie končí s herníma kartama a podobný kecy.

   Už mu to mockrát vysvětlovali a mockrát za to dával BANány. Jeho čtenáři jsou jeDDnodušší lidé, kteří chtějí jeDDnoduché závěry(AMD je lepčí). Oni si tam v podstatě chodí pro potvrzení své volby a toho jak přechytračili Nvidii, Intel, Microsoft, Apple atp. a víc je nezajímá.

  2. „dane cislo faktickeho vypoctoveho vykonu“

   Tým asi myslí tie GFlopsy, ktoré teoreticky malo vždy AMD vyššie. Prakticky sa to nikdy nikde neprejavilo. Aspoň pokiaľ viem. Neviem či Stach presvedčuje sám aeba alebo iných, ale stále ignoruje fakt, že Maxwell GPU nie sú nijak nezaostávajú v SP a že sú na tom v pohode oproti AMD GCN. Stále pletie dohromady výkon v hrách a DP aj keď o tom buď nevie alebo vedome klame. To sa dá ťažko posúdiť.

 28. Mareknr: Ved prave. Co je to GFlops? Nejaka abstraktna hodnota. Neviem ake komplexne ci naopak jednoduche operacie tie cipy maju, takze kolko instrukcii realne treba na vykonanie konkretneho algoritmu, neviem, kolko clockov ktora z nich trva (respektive dnes ako dobre mozu paralelne zbehnut) a uz vobec nie ako ich limituju v realite vonkajsie faktory, napriklad pristup do pamati. Nic take ako jasne cislo vykonu neexistuje, ak urobim program cli;cli;cli;cli;cli, zbehne na 386tke rychlejsie nez na 486tke, pretoze cli instrukcia trva na 486 o 2 clocky viac. 🙂

 29. Tak som sa prave docital, ze bohuzial GTX-960 neda moc rozlisenie 4k vdaka 128 bit zbernici, naroziel od patrnne proti nej vypichnutej R9 280 (R9 285) jenz davaju 4k nepochybne jako z praku. 🙂

  „Pokud jde o výkon, i v tomto ohledu jsme se trefili. Aktuálně se objevily další testy, tentokrát v 3D Marcích. Potvrzuje se, že výkon GTX 960 v referenci bude zhruba o 10% výkonnější než GTX 760 a tedy někde pod úrovní R9 280 (R9 285). Nicméně vzhledem k parametrům karta rychle ztrácí na výkonu se stoupajícím rozlišením, takže ke 4K monitoru nebude tahle 128-bit záležitost ideální.“

  1. A k tomu sa pridali aj ďalší (nie je dôležitý celkový výkon, ale to akú veľkú zbernicu GPU má):

   „Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-14 23:14:55

   ta karta aspiruje na FAIL ROKU mela se jmenovat spise GTX950Ti“

   „maxsenz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-14 23:55:30

   Ešte že som NIKDY neuvažoval o kúpe NV grafiky…….“

   „buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-15 08:34:44

   128-bit rofl být NV, přejdu na 64-bit… to pofrčí !
   navíc toto za cenu přes 6K ?? rofl podruhé … “

   „Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-15 09:37:22

   U NV se rozhodli vyvijet do minulosti?
   Pristi generace = superusporna 64 bit sbernice.
   Mozna zacnou zvetsovat vyrobni proces „

   1. Co tady lzes a vymyslis si!!!

    „spousta lidí si je pořídí, zvykněte si na fakt, že 4K monitory jsou nové FullHD a letos se dostanou i do cenové hladiny pod 10 tisíc naprosto běžně …“

    „Nevíš o čem mluvíš, lidé si budou 4K monitory kupovat i k horším grafikám než za 6000 korun, 4K je nové FullHD ….“

    Takze to asi dame za BAN za lhani, osocovani a vymysleni si.

 30. Něco z diskuze u kaBelkovy recenze chlazení k obrovskému problému pískajících GTX970:


  nox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-14 00:55:46

  U těch HD7990 co jsou v článku, mají coil whine? Protože mi jich pod rukou pár prošlo a všechny ho měly :/. Proto mít dvě a ještě chlazené vodou, aby se ten pískot ještě více projevil?

  Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-14 06:21:54

  jestli myslis klasicke piskani civek ano trpi ale neni to nejak hrozny osobne jsem to cekal v poctu 2 kusu mnohem horsi. Vice mene dnesni GTX 970 vetsinou piskaji uplne stejne jako na tom videu je to celkem obecny problem.. Nastesti moje GTX980 nepiska vubec..

  Nějak si marně pokouším vzpomenout, že by nejobjektivnější z nejobjektivnějších – DD kritizoval HD7990 za pískání, tak jak to dělá u GTX970.

  1. Tiež som si to všimol. Pochybujem, že nové jednojadrové AMD GPU na 28nm prekonajú tie dvojjadrové. A ak tým myslel to, že AMD chystá najvýkonnejšiu jednojadrovú grafiku, tak by to mohlo sedieť. Akurát, že toto sa dalo napísať aj pred príchodom GTX 980. Klasický hype ďalšieho AMD produktu sa opäť rozbieha. Dalo sa to čakať, že nám podľa Stacha AMD pripravuje nejaký zázrak.

 31. Chudáček Dildo. Píše, že se přesně trefil a GTX960 bude mít výkon jako R9 270X. Reálně vypadá výkon GTX960 někde na úrovni R9 280X. NV krám se směšnou 128bit sběrnicí a malinkatým jadýrkem (okrádání zákazníků) se vyrovná pořádnému 384bit monstru s obřím monolitickým mega jádrem.

  závěr recenze:
  Na tomto příkladu jde krásně vidět zcela odlišný přístup obou firem. AMD se svými parametrově poctivými a technologicky nejvyspělejšími grafickými kartami na světě cenově konkuruje předraženým NV kartám, které nestačí ani na 4K hraní. Nepovedená GTX960 je pro NV pořádná rána, ze které se jen tak nevzpamatuje. GTX960 tíží hlavně absence otevřeného standardu API MANTLE. API MANTLE bude totiž v každé nové technologicky vyspělé hře, čili GTX960 může koupit jenom úplný blázen. Zaostalá architektura „maxwell“ prostě nemůže AMD GCN v žádném případě konkurovat ani efektivitou ani hrubým výkonem. Tím největším nedostatkem GTX960 je hlavně její 128bit sběrnice, díky které se nehodí ani na 4k, které se masivně rozšiřuje a je to nové fullHD, kde R9 285 podává skvělé výkony, které GTX960 drtí na celé čáře a s použitím API MANTLE jde výkon R9 285 ještě nahoru, takže silně ořezaná a na krev přetaktovaná GTX960, což je vlastně poloviční GTX980, je totálně rozdrcena.

  1. No cop ten huli? To musi byt neobycejne kvalitni material.
   Jinak NVIDIA udelala kartu ktera presne zapada tam kam oni potrebuji, zadny Srach s tim nic nenadela.
   A ze prijde jeste 1 nebo mozna 2 modely pro doplneni, to uz je vice nez pravdepodobne. Tato karta proste neni urcena pro 4K, ale to ten imbecil nechape. Otazkou je cena, ale ta bude opet presne zapadat do jejich portfolia a oni si nepotrebuji hrat na nejlepsi pomer cena/vykon, i kdyz by to bylo prijemne.
   On je takovy voooool, ze by i o Fabii prohlasil, ze je to uplny fail, ze je nepouzitelna do terenu.

 32. Taky slusnej debil, ten jede na stejnym matrosi jak Stach, mozna si to delaj navzajem:

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-17 18:10:43

  V dobe nastupu HBM pameti si kupovat high end kartu s 8GB GDDR3 muze jen naprosty hlupak. To je jako si kupovat nejvyssi model Moskvice kdyz za stejnou cenu se prodava nejvyssi model BMW. Uz se tesim na historky proc GDDR5 na NV je lepsi nez HBM
  Mozna jeste nejaky maistream s temi 8GB za hodne dobrou cenu jinak uz bych kartu bez HBM nekupoval.

  ——————————————————

  Obchody jsou plne karet s HBM pametma, ze?
  No to je curak zakomplexovanej. To je jak rici, ze vsichni ti co kupiji benzinova a naftova auta jsou hlupaci, v dobe nastupu elektrickych aut.

 33. WoT:
  „Hráči nepoužívají ani základní rozum, či pud sebezáchovy. Nedívají se na minimapu a vůbec neznají schopnosti jednotlivých vozidel. Výsledkem jsou bitvy, ve kterých sice pravidelně dosahuji efektivity WN8 3000+ s TOP pozicí v teamu, ale stejně prohraji.“

  Myslite, ze niekedy Dildovi dojde, ze vzdy, ked jeho tym prehra, nejaky iny musi zakonite vyhrat? A teda, ze to najskor nebude dementnostou hracov ako takych, ale skor jeho vlastnou a hracov, s ktorymi hra? 🙂

   1. Je to jasné. V článku „…a po startu bitvy si ovšem jedou na úplně druhou stranu mapy a zcela blbou strategii, a nechá mě zhebnout samotného na nejdůležitějším bodě mapy v jinak ideální pozici mého vozidla, sledujíc jak tam držím 5-6 nepřátelských tanků pár minut, než mě prostě převálcují (i když mezitím udělám více dmg a všeho pro team než zbytek teamu za zbytek bitvy dohromady).“ „A protože v četách nejezdím,…“ a v diskuzi „Druhá věc, nemám rád socializování se ve hrách , když hraji hru, hraji ji proto, že si chci hrát sám , když se chi družit s lidma, jdu ven. Třetí věc, nejsem zvyklí na to, poslouchat někoho kdo mi říká, co mám dělat. Nikdy jsem neměl nad sebou nikoho, nikdy jsem nikomu nedělal podřízeného a když něco vedu a organizuji, dokážu lidi přesvědčit tak, jak je potřeba takže věci jsou více méně jak by podle mě jít měly.“
    ===
    Ve své osobě přesně popisuje chování typického kokotského solitéra, co se někde na mapě zakempí a myslí si, že mu budou všichni chránit prdel. Pak se diví, že nevyhrává.

 34. Najlepsie je to „nemam rad cety“. WoT nepoznam, nikdy som ho nehral, takze len hadam, ze „ceta“ bude proste prave „premade“ kamosov podobne ako vo WoWku ide guilda obcas do Arathi Basin a tak. A Dildo sa potom divi, ze jemu a dalsim anarchistickym casualom v PuGu da podobne organizovana skupina, komunikujuca najskor priamo cez Ventrillo ci TeamSpeak priserne na prdel. 😉 Jak chce robit „strategiu“ bez „druzenia sa“? 🙂

  Klasicky samozvany pug leader hulakajuci na channeli „l2p noobs!!!“ blizko infarktu, zatial co zvysok sa z neho akurat smeje a je uplne jedno ci ide o casualov, co si proste len kratia cas, alebo aj ovela lepsich hracov, co do PuGu isli z nudy a najskor pocas hry zeru sendvic. 🙂

 35. „Třetí věc, nejsem zvyklí na to, poslouchat někoho kdo mi říká, co mám dělat.“

  *rofl*

  Ale u druhych mu to desne vadi. 😀 Ako chce robit zmysluplnnu taktiku, ked nie je ochotny sa podriadit timu a jeho koordinatorom? Podobni ludia z *AKEJKOJVEK* end game raid grupy, ci uz pvp alebo pve letia po prvom triale. 😉

  1. Přesně tak. Mistrovi by v pohodě stačilo hrát nějaké single player hry a neotravovat svojí prudkou inteligencí ostatní. Umělá inteligence v dnešních hrách na něj v pohodě stačí.

   Vítězství, dosažené pomocí dobré spolupráce kamarádů, přece člověka potěší o to víc. Při svojí namyšlenosti bere ostatní spoluhráče jenom jako pitomce, kteří ho brzdí. Je to typický nevychovaný spratek. Svojí neschopnost vyhrát vždycky vyčítá ostatním. Ani v jeho letech pořád nedokáže pochopit, že se člověk prostě občas musí podřídit, když chce něčeho dosáhnout. Není to známka slabosti, naopak je to inteligentní chování. Celek složený z několika částí prostě pro lepší výsledky vyžaduje jejich organizaci. V přírodě je spousta dobrých příkladů, napadá mě třeba fungování mraveniště.

   Tohle by si Mistr měl přečíst každý den před spaním:
   http://www.national-geographic.cz/clanky/proc-si-hloupi-lide-mysli-ze-jsou-nejchytrejsi-vlastni-neobjektivita-je-potvrzena-vedci.html#.VL12skeG-a1

   1. Přesně. Jak jsem četl to jeho machrování, tak jsem si hned říkal, jak se pěkně odkopal.
    Teď je asi všem jasné, proč je podepsán pod všemi články a nikde nesmí být jiný názor. To musí být radost s ním spolupracovat v redakci.

    Nicméně s druhým odstavcem nemohu souhlasit. Ten experiment v podstatě dokázal to klasické rčení, že „blbec nezjistí, že je blbec“ a tedy by mu čtení článku ani 10x denně nepomohlo. 😉

    P.S. Ty body na závěr přesně popisují, jak se DD nechová:
    1| Nezaujímejte stanoviska k věcem, o kterých máte málo znalostí
    2| Nemějte dogmata
    3| Vzdělávejte se a hledejte zpětnou vazbu
    (Dost to sedí i na Behemota:-)

     1. Ještě jedna zajímavá informace na toto téma. Možná jen prostě pan Zkáza (Internetu) tu pravdu nevidí a já mu křivdím, když tvrdím, že to všechno dělá vědomě pro prachy 🙂
      Nejsem si jist, kde jsem to ulovil a snad jsem tady s tím ještě nespamoval?
      .

      „Myšlenkové procesy individua jsou ovlivňovány působením společnosti, v níž žije. Během formativního období si tak jedinec prostřednictvím interaktivního působení svého okolí a výchovy internuje určité systémy postojů, představ, názorů a přesvědčení, který už později nedokáže změnit.

      Jestliže se již zformovaný jedinec setká s informacemi informace nebo fakty, která nezapadají do jeho ustáleného myšlenkového systému, jeho mysl je konfrontována s rozporem mezi skutečnostmi a jeho zafixovanými představami. Vzniká v něm nepříjemné napětí, zapříčiněné vzájemným nesouladem dvou nekonzistentních prvků, který tlačí na jeho stávající kognitivních struktury. Reakcí bývá snaha o potlačení konfliktní informace jejím zavržením. Místo aby dotyčný přizpůsobil své představy novým poznatkům, snaží se je ignorovat, zavírá nad nimi oči, aby zachoval integritu svého internovaného systém představ, neboť ten mu umožňuje zachovat vnitřní stabilitu, aktivací podvědomých obranných mechanizmů ega pro zachování takzvaného sebe-vědomí, vnitřní představy sebe sama.

      Mechanizmus, který má v tomto případě na starosti zachování „zdravého rozumu“ je nazýván adaptivní preference.“

  1. Na to sa už Stacha jeden v diskusii pýtal. Ževraj to skúma a článok bude. Samozrejme povedal to v množnom čísle ale vieme, že to bude robiť iba on. Inak mne by sa ale tiež nepáčilo že keď si kúpim GPU v cenovej hladine ako GTX970 a až následne zistím, že nepracuje s pamäťou tak ako by som očakával a že zo 4GB pracuje efektívne iba s 3.5. Pokiaľ viem AMD nič také nemá a ani iné NV grafiky.

  1. Panáček si stále nevidí do huby.

   Nicméně by mě, jako obvykle, zajímalo jak se dopočítal k tomu, že 460W bude stačit:-D

   P.S. ty je preview jsou taky dobrý – to je v podstatě reklama na článek co někdy možná uvěřejní a prokliky se hromadí…. 🙂
   Připomíná mi to rádio Impuls, kde místo skutečných informací akorát slibujou co bude ve zprávách za 3/4, 1/2 nebo 1/4 hodiny. Taky celkem o lejnu.

 36. „Také vás štvou ty tanečky kolem spotřeby komponent? Ty pitomé kompromisy ve výkonu s ohledem na spotřebu a tak dále? V letošním roce se snad dočkáme nových pořádných grafik, které nabídnout konečně i pořádný výkon a to bez zbytečných kompromisů kvůli snaze o co nejnižší spotřebu. Koho zajímá nízká spotřeba, když chybí výkon?! Alespoň výrobci zdrojů mají dost rozumu a zásobí nás kvalitními a výkonnými modely a tak můžeme doufat, že je také pořádně upotřebíme.“

  Nebude to ten pan, co desne strhal Fermi, toho casu najvykonnejsiu jednocipovku s najsirsou zbernicou a najvacsim cipom za spotrebu? 😉

 37. Technologická výbava páni (relevantné je iba to čo prišlo od AMD samozrejme):

  Pak je tu technologická výbava. O přínosu API MANTLE už nikdo nepochybuje, ten ale GTX 960 nemá. R9 285 ano. Obě by ale měly podporovat DX12. GTX 960 ale neumí ani nový standard AdaptiveSync (AMD FreeSync), což je hodně velká nevýhoda, protože nestandardní a drahé GSYNC určitě není odpovídající vyvážení. Obzvlášť když potencionální zákazníci počítají každou korunu a FreeSync monitory budou vždy levnější než ty s GSYNC. FreeSync navíc je v mainstreamu hodně zajímavý, karty nemají výkonu na rozdávání a FPS tak není přehršel a tak se právě přínos synchronizace FPS s LCD a viditelné méně škubání, bude v této cenové kategorii hodně hodit. A tak můžeme pokračovat.

 38. DD niečo o sebe:

  já bych zase od vás chtěl objektivní přístup ke čtení a komentování. Na rozdíl od vás, já si objektivitu mohu dovolit a musím být, nemám žádný důvod upřednostňovat AMD modely, protože moji partneři vyrábějí i NV modely. AMD mě neplatí a pokud si někdo myslí že, ano, je dost naivní. Pro mě je výhodné být objektivní a tak jsem nestranný. Pokud se vám zdá že nejsem, je problém 100% u vás, ne u mě … já být objektivní musím, protože nic jiného by pro mě a web ani nebylo výhodné (a to i finnačně), zkuste to pochopit a udělejte si základní finanční matematiku ;).

  Co sráží úroveň tohoto magazínu je hloupost některých lidí, kteří si myslí, že je pro mě nějak výhodné být údajně nakloněný AMD modelům. Pokud byste uměli počítat a znali základní realitu fungování skutečně nezávislých magazínů v ČR, tak víte, že nemá pro mě jako pro malý neávislý magazín žádný smysl podporovat jen produkty s jedním logem na čipu proti jinému ;). Podporuji všechny produkty svých partnerů stejně, se stejným objektivním přístupem.

  To co vidíte je rozdíl a rozpor mezi tím, jak silný je marketing jednotlivých firem a tomu co vám tvrdí o produktech a jaký je rozdíl vůči realitě, kterou prezentujeme ;). Proto se vám můžou některé věci jevit neobjektivně, protože silný jednostranný martketing přítomný všude možně tvrdí něco, je těžké to vyvracet a nebyt přitom osočován z neobjektivity 😉

 39. To je zase sranda v garazi:

  stores [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:07:13

  Hlavně už konečně uveď které úseky ve hrách měříš a přesné nastavení, tak jak to dělá Adam Vágner na PCT.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:14:52

  nevidíme k tomu jediný důvod, stejně to bez stejné sestavy nemůžeš zopakovat, nemáš naše SAVE apod. Prostě je měřena daná hra v typické scéně a výsledky tak mají odpovídat tomu, jaký výkon ty karty běžně nabízejí v dané hře a poměrově tak odpovídat na různých sestavách. Nic víc, nic míň … a rozhodně nebudu já ani kolega opakovat ty chyby a blbosti, které jsou k vidění jinde ;).

  ——————————————————

  stores [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:05:25

  Já se tady nebavím o předražené Alze, ale CZC, Alfa, K24…

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:11:05

  to je dost divný nebavit se o cenách, za které nakupuje drtivá většina lidí, protože ty tři obchody tvoří drtivou většinu prodejů HW v ČR ….

  1. Jsem nevěděl, že kvůli mé malé poznámce o Alze udělá Stachuj ze sebe veřejného hlupáka:
   stores [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:05:25

   Já se tady nebavím o předražené Alze, ale CZC, Alfa, K24…
   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 11:11:05
   avatar

   to je dost divný nebavit se o cenách, za které nakupuje drtivá většina lidí, protože ty tři obchody tvoří drtivou většinu prodejů HW v ČR ….
   CCblue [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 13:04:53

   Mám ten dojem, že jsi to špatně přečetl. Z výčtu vynechává jen jeden obchod.
   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 13:30:13
   avatar

   ?!? ….
   FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 15:37:43
   avatar

   On se baví o tom, že Alza je předražená a že na CZC, Alfa, K24 jsou ty karty levnější … např. na CZC GTX 960 od 5590 což už je zajímavější cena … on se baví tedy o Alze a ne o těch 3 obchodech jak píšeš DD ty 😀

 40. DD nechtěl bys přehodnotit DigiAuru a dávat ban, když se člověk dostane na 0. Příjde mi pak zbytečný, aby tady někdo s úplně scestnými bláboly zapleveloval celkem zajímavou diskuzi! 😀 a sakra tak to by jim na dildoworldu moc lidi do diskuze nezbylo…Jinak kolikrat jeste ten kreten Gaylando bude psat jak si na aukru koupil za 6000kc nereferencni 290ku? pise to snad pod kazdym clankem dement.

 41. shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 22:21:21

  Uvedeni zpusobu mereni pridava na verohodnosti vysledku (opakovatelnost + metadata o tom proc to tak vyslo).

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-23 23:55:06

  Nepřidává, jsou weby, které to uvádí a stejně to realitě vůbec neodpovídá.

  Tyhle věci prostě neřeším, u nás to testujeme s aktuálními ovladači všechny karty za stejných podmínek v dané hře a pokud vám to doma +/- vychází podobně v poměru, je to dobře. Samozřejmě pokud se výsledky liší o 30% a poměry nesedí, pak je něco špatně. Ale naše testovací postupy jsou velice jednoduché a nevidíme žádný důvod to rozpitvávat, na to máte spousta flame webů, kde si můžete rozpitvávat každý FPS dle libosti, nás to jako běžné uživatele kterými jsme a na které se soustředíme, vůbec nezajímá. V našem případě neděláme sterilní laboratorní měření, ale uživatelské měření za normálních podmínek. Nic víc, nic míň. Žádné laboratorní přešlapy a výmysly, žádné teoretizování a chyby, jen fakta jak to prostě je. Až budu moci investovat do DDW 100k měsíčně, možná zaplatím někomu aby to dopodrobna sepsal, aby byly všichni spokojení …

 42. Exgame1trem [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-24 14:43:37

  Už mě vážně nebaví číst tyhle jednostraně zaměřené články na tomto webu.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-24 15:34:34

  A vaše jednostranně zaměřené příspěvky nejen na tomto webu někoho mají bavit?

  ——————————————————

  Kdyz kouknu do profilu uzivatele, tak je jasne, ze garaznik jede na silnym svinstvu:

  Členem od 02/27/2009 08:07:22
  ID: 4231
  Bydliště: Ostrava
  Grafická přislušnost: bez preferencí
  Procesorová příslušnost: bez preferencí
  Národnost: CZ

  Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition @ 3.6 GHz
  Základní deska: ASUS M4A89GTD PRO
  Paměť: Kingston HyperX 8GB
  Grafická karta: Sapphire ATI Radeon HD 5870
  Pevný disk: Samsung SpinPoint F3 3.5″ 500GB
  Zvuková karta: Asus Xonar DX
  Monitor: LG W2234S 22″
  Klávesnice: KME
  Myš: STEELSeries Kinzu v2

 43. Keď chýb logika:

  midlan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-24 21:59:27

  Žádný marketing, výkon hovoří jasně. 128 bit nové generace se vyrovná (příp. překoná) 256 bit starší generace a 256 bit konkurenci.

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-25 11:49:37

  Proc nejdou rovnou na 16 bit sbernici? 128bit stejna az lepsi nez 256bit podle tebe takze 64bit stejna nebo lepsi nez 128bit atd. Uz vidis jak absurdni je ten nesmysl cos napsal?

  1. „AMD opravdu nedokáže po stránce „podpory“ vyrovnat se tomu, jak NV podporuje některé své oblíbence. Takže často to pak dopadá, že ten kdo se snaží informovat objektivně, vypadá, že AMD nadržuje, protože stojí proti výrazně větší přesile informací pocházející z výrazně jednostranně ovlivněných zdrojů.“

   Keď mu na toto niekto skočí tak je fakt hlupák. Som si tiež celko istý, že Stach tomuto výroku naozaj verí, ale čo sa čudovať.

 44. mareknr obavam sa ze to pravda je, GTX970 ma VRAM delenu na 3,5GB 208bit a zvysneho pol giga sa snazi za kazdu cenu nepouzivat pretoze ten ide na 48bit, veldedemajster nic netestoval on sa toho len chytil, prasklo to na PCTfore http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=10&t=218755, tam to chalani dokazali ze to tak funguje, uz je to aj na svetovych weboch/forach, nvidia v tomto ohlade klamala 🙁

  1. JJ. Ja viem že NV zavádzala a klamala. Ja by som si po všetkom dnes už napríklad GTX 970 nekúpil. V predchádzajúcom príspevku som myslel iba na výrok v úvodzovkách. Radšej som to obrátil. Stach pekne zneužil to čo NV teraz urobila, aby ospravedlnil tie kydy čo píše o všetkom čoho sa táto firma dotkne.

  2. Vysvětlení je podstatně odlišné od toho paskvilu co někteří blábolí na fórech. Pořád ta sběrnice je plně 256bitová a není nijak OMEZENÁ! Problém je v tom, že je méně portů na propojovací sběrnici mezi řadičem paměti a výpočetními jednotkami a tudíž část s vypnutými jednotkami má efektivně nižší propustnost. Ale ten řadič je naplno funkční!

   Ach jo, tak to dopadne když banda nadšenců nemá páru o tom jak věci věci fungují a pak začne vymýšlet totální kraviny, které jenom zdánlivě připomínají pravdu.

   Pod článekm na Anandtechu (http://www.anandtech.com/show/8931/nvidia-publishes-statement-on-geforce-gtx-970-memory-allocation) jsem hodil následující komentář:
   „Actually, we got all technical information we need:
   „and fewer crossbar resources to the memory system“ is very condensed but technical explanation. There likely won’t be anything more.

   See:
   http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=
   „Butterfly networks offer minimal hop count for a given
   router radix while having no path diversity and requiring very
   long wires. A crossbar interconnect can be seen as a 1-stage
   butterfly and scales quadratically in area as the number of
   ports increase.“
   http://web.eecs.umich.edu/~twenisch/papers/ispass1

   GT200:
   http://www.realworldtech.com/gt200/10/
   „Loads are then issued across a whole warp and sent over the intra-chip crossbar bus to the GDDR3 memory controller. Store instructions are handled in a similar manner, first addresses are calculated and then the stores are sent across the intra-chip crossbar to the ROP units and then to the GDDR3 memory controller.“

   From all that in conjunction with NVidia’s statement we can conclude that there are likely fewer ports on crossbar -> smaller effective bandwidth as SMX have to wait for their memory access.“

   Takže doufám, že jsem právě opravil jakékoliv omyly a blbosti…

 45. Marek, vidim, že na diite bojuješ s fanatikmi, ktorí už po milionty krát tvrdia, že physX je mrtve. 🙂 Ja sa čudujem, že ťa to ešte baví reagovať na tých fanatikov. Sám vieš, že ich nepresvedčia sebalepšie argumenty. Hlavne, že tam rozširujú klamstvá, ako je Mantle otvorené pre výrobcov a vývojárov. AMD už vydalo SDK, ktorý tu mal byť do konca roka? Nie, zas len plané reči od AMD.

  1. Tak píšem už len kratšie komentáre a nie kolaboráty ako kedysi. 🙂 Hlavne z dôvodu, že keď to bude čítať niekto nový, tak si bude môcť nájsť aj normálne informácie a nie prízemné vyhlásenia o mŕtvolách či zdochlinách a pod. A ako píšeš. Principiálne funguje dnes Mantle rovnako ako PhysX s tým, že celé Mantle je iba pre AMD. PhysX má aj CPU vetvu, ktorá je o dosť širšia ako GPU a ktorá je pre všetkých. A pri tom Mantle je super a PhysX je zlá proprietárna technológia. No škoda rečí.

 46. Stach k Zaklínačovi 3:

  „Jak víte, Zaklínač 3 byl nedávno opět odložen a to až na květen. Za odložením stojí snaha tvůrců o optimalizace a dodělání hry. Vzhledem k tomu, že tvůrci spolupracují s NV na optimalizacích, možná se zalekli toho, jak dopadli hry optimalizované ve spolupráci s NV loni (například AC UNITY) a přeci jen se hra dočká optimalizací i ze strany AMD na jehož HW je určena především (s ohledem na vydání i na PS4 a Xbox One).“

 47. nejak nevim co je horsi jestli ten smesnej clanek nebo ta debata pod nim ve ktere uz jsou pouze AMD fandove ktery si navzajem pritakavaj kazdej kdo trochu rozumne odporuje dostane ban…nechutne…chudaci nemuzou rozchodit ze podle nich naprosto oskubana GTX960 prekonava pri polovicni spotrebe a skoro polovicnich parametrech! r9 280 i r9 285 a navic je levnejsi nez tyhle dve,podle me z ni bude bestseller roku 2015 ,uz se nemuzu dockat az Stachuj dovali recenzi…to bude zradlo(((-;

 48. Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-26 19:21:04

  Měl bych takovej dotaz?Sice to sem nepatří ale zajímá mě to.Na pct testovali nejvýkonnější procesor intel i7 5960x kterej taktovali a když dělali test ve hrách tak použily teď už hodně starou hru far cry 2 a k tomu to ještě měli na medium a v rozlišení 1680×1050!!! Zajímalo by mě jestli to bylo z nějakýho neznámýho důvodu nebo to jsou z prominutím úplní kokoti když mají takový drtič asfaltu.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-26 19:29:11

  to druhý je správně .. na PCT zbyl tak možná jeden trochu příčetný redaktor

  1. spravne proto se zasadne na DDementworldu testuje herni vykon procesoru zasadne v 1080p 8AA a 16AF+ ultra detaily idealne jeste ve hre ktera neni na CPU vykonu zavisla,tak aby nam to bezelo na 26fps protoze jsme zadusili grafickou kartu a vysledek je ze samo athlon 760K ma stejny vykon jako core i7 4790K….jasne na DDworldu prece nejsou zadny kokoti…((((-;

 49. Belka 2015-01-25 23:18:06
  …jakoz to majitel GTX980 jsem tohle tema uz dlouho sledoval…
  ——-
  Bajlando 2015-01-25 23:28:46
  Slava jeden z mala normalnich a rozumnych majitelu NV ktery si nic nenalhava.
  =======
  😀 Kabelka, proslulý AMD tapetář, má GTX980? Určitě ji používá s velkým odporem. A Bajlando ho hned pasuje na „normálního a rozumného majitele NV“ 😀 Ječný a Cízler, sehraná dvojka.

 50. Bajlando by sa mal dať vyšetriť:

  „NV musela nejak zamaskovot v GPU-Z bandwidth. Proteoze specifikace rikaji 256bit a 224GB/s
  Sbernici chapu ze se muze cist z databaze ale kdyz vemu GPU-Z otevru si MSI afterburner a zvysim takt pameti z 5000 na 5560 tak se mi v realnem case za par sekund zvedne bandwidth z 320GB/s Na 356GB/s prave v GPU-Z. Pokud teda u tohodle GPU-Z cte realne udaje tak budto i v GPU-Z musel byt videt nizsi bandwidth nez je udavany vyrobcem nebo NV pouzila nejake dalsi svinstvo aby oklamala GPU-Z a tim i zakaznika. Ja vim ze se moc rypu v detailech ale mam pocit ze muze vyplavat na povrch jeste neco zajimaveho.“

  Takže NVIDIA už asi oblbuje aj GPU-Z. 🙂

 51. shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-27 20:22:07

  K 970 ano, je tu fuj a marketingový humus.

  U 960 vyšší „efektivní propustnost“ přenosu 128bit sběrnice není porušením fyzikálních zákonů(není tupá 128bit jako chytrá 128bit). Jen se díky HW GPU po sběrnici nově přenášejí beztrátově komprimovaná data namísto obecných čísel, která vzniknou až na výstupu sběrnice (kdyby někdo chtěl mohu rozepsat příklad jak přenést o 200% více textur -> propustnost naroste i bez toho taktování).

  ————————–

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-01-27 21:14:23

  můžeš si komprimovat co chceš, to ti pořád propustnost nezvedne … takže uvádění nějakého o 30% většího čísla jako efektivní propustnosti je pořád kravina 😉 O to jde.

  ——————————————————

  Proboha to je proste vooooool. Zvysovani prenosovych rychlosti komprimaci on the fly na zacatku prenosu a dekomprimaci on the fly na konci prenosove cesty se dnes pouziva cim dal vice a je to jedna z nejmene financne narocnych cest, jak zvedat prenosove rychlosti bez nakladneho budovani novych „kabelu“.
  A pokud je garantovano technicky nejaky komprimacni pomer, tak s klidnym srdcem muze pouzit termin jako efektivni rychlost prenosu.
  Ale pockejme, az to ve vetsim pouzije AMDD.

  1. Tak ona sa nezdvihne fyzická rýchlosť prenosu. Tá zostáva rovnaká ako predtým. Ale komprimáciou vieš cez to pretlačiť väčšie množstvo dát. NVIDIA túto povedzme feature chcela zvýrazniť a tak vymysleli tzv. efektívnu rýchlosť. NVIDIA ale nikdy netvrdila, že sa zdvbihla fyzická rýchlosť prenosu. To si Stach vymyslel a prezentuje to ako klamstvo NVIDIe.

 52. 28. Leden 2015 – 15:00 od SamanCZ
  Re: 3,5GB záhada u GeForce GTX 970 objasněna. Má míň ROP a L2…

  jak vidno z diskuzi, tak nejvaznejsi kandidati na vraceni karty z tohoto duvodu jsou lide co ji zaprve nemaji, zadruhe by si ji ani nekoupili a zatreti by si ji nekoupili jiz z toho duvodu, ze je to Nvidia 😀

 53. AMD faanatici niekedy vymyslia pekné „žblechty“. Tu je Rodney-ho komentár k Dying Light:

  „Well seems the game is limited by single thread performance. Therefor this game would greatly benefit from MANTLE. Shame its using GameWorks instead. i do not think NVidia would allow using GameWorks with MANTLE, so you can hypothetically blame GameWorks for bad performance and you will be right in a way.“

  Alebo komentár jedného týpka na GeForce fóre:

  Eat_the_Fetus

  Another PC title ruined by Gameworks… this game renders on a single thread, how the hell is this still happening? Going from low to highest settings barely looks any different. Please leave these games alone. Just focus on making them actually use CPU/ GPU properly. I’m pure pc master race but god damn might as well get this game on console.

  Alebo toto:

  Biones mareknr • 2 hours ago

  Bad coded features library will be always loaded and ready for you to switch between on and off, and are always taxing overall performance, depends how those libraries are coded and how extensive they are. In today games you can change most of the settings on the fly, no reboot needed.

  Takže Gameworks spôsobuje problémy v hrách len svojou prítomnosťou bez ohľadu na to, či je niektorá jeho feature zapnutá. No, to by muselo byť dosť zle nakódené keby to takto fungovalo. A tým nemyslím Gameworks ale herný engine.

  1. S tým súhlasím. Mali rovno povedať ako to je. Neverím tomu, že marketingové oddelenie malo náhodou nseprávne údaje. Dobre vedeli čo robia. Akurát mi vadia niektorí fanATIci čo tam trepú niečo o tom že podporujú AMD pretože také veci nerobia alebo že ich marketing je čistý a bla bla bla. Sa stavím že by kupovali AMD za každých okolností pretože sú to proste fandovia. Tie morálne tanečky sú u niektorých až smiešne. Hlavne u ľudí u ktorých sa vie, že by NVIDIu nekúpili aj bez takýchto zbytočných škandálov.

   1. Abych řekl pravdu, tahle chyba je docela snadná. Základní kontrola by nic neukázala, protože po příliš dlouhou dobu platilo ROP+L2+kanál a přehlídnout drobný rozpor při kontrole inženýry před publikací snadno zapadne, zvlášť když dotyční mají dost vlastní práce. A po vydání se k tomu už není důvod vracet, pokud se někdo s něčím neozve… (jako teď)

    Připomínka: jenom dvě čísla byla drobně odlišná v materiálech pro recenzenty. (schéma GM204 bylo společné pro oba čipy)
    Ref: http://techreport.com/r.x/geforce-gtx-980/gm204-block.gif

    Pozn.: Podle některých komentářů ovladače měli hlásit správný údaj od počátku. (nemám 970, nemůžu ověřit)

    Tady tvrdit o schválnost nebo neschválnost na 100% není moc možné, protože důkazy pro obé chybí skoro kompletně. Ale vzhledem k velikosti chyby, bych spíš se přiklonil osobně k omylu. (Nebo se fakt nikdy nestalo, že by člověk viděl to co si myslí že má být a nikoliv jak je?)

    Finální pozn.: Techreport byl snad jeden z mála kdo si všiml anomálií způsobených absencí L2+ROP (i bez správné atribuce):
    http://techreport.com/blog/27143/here-another-reason-the-geforce-gtx-970-is-slower-than-the-gtx-980

 54. Asi som divny, ale toto ma nechava naprosto chladnym. Papierove parametre hardware su a boli vzdy polopravdy, prave preto sa musia robit nezavisle testy realnych vykonov a pouzitelnosti. Kto chce vediet, co hardware skutocne dokaze a co nie, musi byt pripraveny stravit rok aktivnym studovanim naozaj technickej dokumentacie a naucenim sa s tym hardware priamo robit do vsetkych detailov. Co nie su dnes uz ani programatori 3D enginov. Tajenie problemu s odchadzajucimi mobilnymi GPU, ci dokonca svindlovanie v benchmarkoch znizovanim detailov, to ano – to boli kauzy co ma nasrali. Ale toto… tema pre par blaznov co nemaju co robit. A skoro urcite tu kartu ani nemaju, ani si ju nechceli kupit. 🙂

  1. A proč ne? Výkon je stále stejný a nejedná se o defekt z výroby (na rozdíl od X79, Transaction memory bugu – obé E(P/X) řady od Intelu, TLB bugu u Phenomu a pod.), paměť je stále tam i včetně původní paměťové sběrnice. Pouze idioti jdou pouze po specifikaci. (A pro tuhle by museli pečlivě číst část recenzí a ignorovat zbytek)

   Stále 4GB můžeš použít… a penalizace je max 5% dle všech měření, i když nejsou úplně vhodná – potenciální chyba pro absenci shaderů. (Nikdo zatím nezkusil použít Watch_dogs kde je primární limitací VRAM/propustnost)

   Pozn.: Tohle se bude týkat pravděpodobně pouze herních grafik a nikoliv Titanů/profi, tam by tohle nemohlo fungovat kvůli typu aplikací)

 55. Drobná předpověď: V budoucnosti v tichosti AMD použije podobnou techniku. Důvod je jednoduchý: L2 je SRAM a jedna z největších struktur v čipech (4 až 10 tranzistorů na bit) a i při odladěné výrobě se objeví dost defektů v jednom bloku. Lepší využití čipů s defekty, i když to bude náročnější na ovladače.

  1. NVIDIA ešte môže zašachovať s ovládačmi. Pokiaľ sa im podarí do pomalšej časti pamäte odkladať zdroje, ktoré sa používajú menej alebo pri ich použití nebude taký veľký dopad kvôli úzkej zbernici, tak môžu problém zmierniť. Uvidíme. Mňa osobne by proste naštvala tá VRAM. ROPs a L2 cache mi vôbec žily netrhá ale veľkosť pamäte hej. Zvyknem využívať DSR a kvôli tomu sú mi 3GB na GTX 780 niekedy málo. Keby som počítal so 4GB s tým, že zistím že efektívne mám k dispozícii iba 3.5, tak určite nadávam. Ale kartu by som nevracal ak by som bol s výkonom spokojný.

 56. S ovladacmi je to iba iluzia (nerealne). Dovolim si ta citovat mareknr : „Keby som počítal so 4GB s tým, že zistím že efektívne mám k dispozícii iba 3.5, tak určite nadávam.“
  Ano presne o toto ide ze mali na rovinu priznat 224bit 3,5GB a neojebavat resp. umelo to nenafukovat na 256bit 4GB za cenu pomalej 512MB 32bit. V tom je cele kuzlo tejto afery!!!

    1. To fakt nemáš lepší argumenty? Ach jo, ad hominem. Kurňa lidi, kdybyste alespoň obviňovali z něčeho co se aspoň blíží realitě jako schazování problému nebo podobně ale zatloukání?

     Doporučuji silně se vyvarovat některých komentářů neb pokrytectví taky není zrovna dobrá věc…

     Ještě někdo další komu už došli logické nebo faktické argumenty? Nebo už můžu statistiku pro tenhle den uzavřít?

    2. Anebo můžeš přiznat, že jenom jdeš na základě nepodložených domněnek a tedy že se můžeš mýlit. (Jako se mýlil tým za specifikací…)

     Připomínám: Nikdo nemá důkazy o skutečném stavu věci v NVidii a o jejich plánech ohledně specifikace 970 a tudíž nelze 100% říct tak nebo onak.

     1. Priznavam mozem sa mylit. Na PCTfore mas o tom samostatne vlakno a takisto dokazy ze Ngreedia klamala. Ja koncim a takisto mam 100 chuti ukoncit svoju ucat na tomto green blogu, pretoze sa to tu zacina podozrivo podobat na stachujovu zumpu v zelenom formate 🙁

     2. Zajmavé že si vůbec nehodil odkaz na ty údajný důkazy že skutečně klamala/lhala. (Zatím nikdo je nedodal, ani zde ani jinde co jsem aktivní)

      A evidentně si vůbec ty moje příspěvky nečetl, protože se tvoje reakce dost často kompletně míjí s tím co jsem psal.

      A doufám, že jsi si pročetl kompletně odkazy co jsem hodil.

      A fakt se to mění v zelenou žumpu nebo ti není po chuti ,to že se nepřipojuji k honům na čarodejnice a neskáču k silně ukvapeným a nepodloženým závěrům?

      Tady si fakt někdo hodně plete dojmy a pojmy….

 57. Ja som spokojný vlastník gtx970 (ani nepíska :)), zatial som nenarazil na žiadne problémy s pamatou. Ale je pravda, že to tentoraz Nvidia trochu posrala. Tej ich rozprávke, že to je omyl mark. oddelenia, môže uveriť naozaj len nejaký skalný nekritický fanúšik. Spravili proste chybu, dúfali, že na to nikto nepríde (dosť naivné zo strany NV), tak teraz nech znášajú konzekvencie.

 58. No, asi jsem se zmýlil u předpokladu že všichni přítomní mají ponětí co, jak a proč a že viděli testy.

  Linky:
  http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/68595-gtx-970s-memory-explained-tested-2.html
  http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-Looking-GTX-970-Memory-Performance/Battlefield-4-Results
  http://www.anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation/4

  Pozn.: Odkazy jsou přímo na testy. (Akorát chybí reálné CUSA/OpenCL aplikace ale ty jsou spíš doménou Titan a vyšších karet)

  Jinak, víc k efektu samotnému nemlžu řáct nic, nemám 970 a pochybuju že by ji někdo zapůjčil pro důsledné prtestování.

  1. Díky za odkazy. Vypadá to, že v praxi to není zas takový problém. K využití >3,5GB paměti dochází stejně až při pro mě nehratelných fps. To by naopak mohl být velký problém při použití SLI 2xGTX970. Za současných okolností bych radši koupil R9 290X místo GTX970.

   DeDeathMetalist má v jednom pravdu. Měli bychom si dávat pozor, aby se z nás postupně nestal Dildo. Uvádět lepší parametry než skutečnost, to dost podělali. Např. pro mě by to byl důvod GTX970 nekoupit. Byla to chyba ve specifikacích, nebo lež? To asi nikdo z nás nemůže dokázat.
   Jasné je, že specifikace byly lepší než skutečnost. Možná se jim někdy povede u svého produktu uvést horší specifikace v porovnání se skutečností. V takovém případě by to vypadalo jako omyl. Mohli to taky to udělat schválně, aby se o GTX970 všude psalo. I negativní reklama je reklama.

   1. Klimax mě občas leze krkem, ale tady s ním víceméně souhlasím. Buďto tedy budeme věřit, že všechny přední HW stránky jsou podplaceny nVidií, nebo přijmeme fakt, že o problému referovaly dosti střízlivě a na základě dostatečného množství testů bylo prokázáno, že jako single karta si 970 vede prostě dobře a i s takto dělenou pamětí není v podstatě nějak extrovně limitována. Ještě bych počkal na pořádně SLI testy a pak bych to uzavřel, jestli má být opravdu někdo skutečně nasraný nebo ne.
    Jediné, z čeho můžeme nVidii obvinit z hlediska mlžení specifikací, byl tuším na počátku počet ROPS bloků – karta jako taková má ale stále plně funkční 256-bit sběrnici a využívá plných 4GB paměti, byť poněkud netradičně. Kde k tomu mlžení došlo, těžko soudit, ale klidně bych věřil, že k nějakému nedorozumění mezi marketingem a tech. oddělením dojít mohlo, protože tohle zažívám ve své profesi poměrně běžně (a protože jsem prošel několika technologickými firmami, platí to docela obecně, nezávisle od velikosti firmy). Obvykle z vývoje/techniky vypadnou nějaké parametry zařízení a pak se v průběhu času ukáže, že některé platí „do jisté míry“, protože „ono je to vlastně takhle“ 🙂
    Samozřejmě, je to fail nVidie, ale tak na úrovni toho, když třeba AMD půl roku tvrdilo, že Bulldozer má 2 miliardy tranzistorů a pak se ukázalo, že jich je 1,2…

     1. Naposled, jak jsi se tu extemztopořil s těmi hlupáky, co kupují nějaké výrobky, tuším, že to bylo něco kolem desek GB? Už si nejsem jistý, ale v ten moment si byl Jenddovi dikcí velmi blízko. Ale je to můj názor a jinak proti tobě vcelku nic nemám – tvoje příspěvky čtu a beru, že se v lecčems vyznáš 😉
      Znáš to, chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora… 😀

     2. Nepleteš si ho Richmondem? Ten je zaujatej vůči Gigabytu…

     3. Že bych se spletl? Nic nevylučuji, nic neodvolám, nikomu se neomlouvám 😀 Události starší než tři dny jsou pro mne zahaleny oparem zapomnění, v případě, že jsem nechlastal 😉

     4. Err, jak můžu být proti GB, když mám posledních několik generací procesorů desky od GB???

      Když tak ctrl+F najde vše… 😉

      Dodatek: Proč zrovna musí být omyl s tímhle…

     5. Máte pravdu, byl to Richmond 😉 … Abych se nemusel omlouvat Klimaxovi a pro případ toho, že bych se v budoucnu v někom opět zmýlil, což se stává jednou za deset let, oznamuji tímto, že mně lezete krkem všichni bez vyjímky! 😀
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      PS – Klimaxi, omlouvám se.

     6. V pohodě.
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      .
      (Ten GigaByte Titan Drone můžete zase odvolat… :D)

  1. Pod odkazovaným článkem se bouří hodně oveček…

   Wenzel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-02 15:22:01

   To by už pak nebylo ono, článek by byl krátký a autor si evidentně dlouhejma článkama něco kompenzuje 😀
   Nicméně mi takovéhle články přijdou jako (nebrat doslovně) ctrl+c/ctrl+v z předchozího+změna nadpisu+doplnění něco málo nového. Prostě neni o čem pořádně psát, tak se musí obsah rozšířit.
   Taky mě nudí číst pořád o tom, jak je nvidia špatná, proto už na tento pseaudomagazín chodím jen pro srandu, abych se pobavil jako třeba teď 🙂 Sem zvědavej, až amd udělá zas nějakej fail, jestli se to bude také opakovat v každém článku – ovšem jestli se tu o tom vůbec někdo zmíní 🙂

   1. A teď upřímně… Zkoušel jste to někdo přečíst celý? Já to ani nezkoušel. Vzdal jsem to hodně rychle, protože to prostě nezvládám a to je taky důvod, proč tam radši ani nechodím 🙂

    Diskuze je výborná. Tolik zášti a nenávisti ke značce jiné, než je jejich oblíbená, se jen tak nevidí. Oficiální třídní nepřítel byl zrušen, tak si holt našli jiného. LOL

    1. Já bych celý článek shrnul jednou otázkou – viděl někdo AdaptiveSync (Freesync) proti AMD grafice jinak než na té ukázce s notebůkem? O G-sync si můžeme myslet, co chceme, ale je tu téměř rok a půl a nějak funguje a něco málo nVidii vydělal. A vzhledem k tomu, že i G-sync má svoje mušky a problémy, docela mne zajímá, jak AdaptiveSync bude fungovat s ohledem jeho aplikace u různých výrobců monitorů. Protože standard je jedna věc, způsoby jeho aplikace druhá.

     1. Ano. Nad tým sa nikto nezamýšľa. AMD fanATIci vidia iba jednoduchú rovnicu: AdaptiveSync štandard a G-Sync proprietárny. Ďalej sa už nikto nepozerá. Podľa mňa ale G-Sync rozhodne nemôže byť rovnaký ako AdaptiveSync ak by mal mať zmysel. A teda musí ponúknuť nejakú pridanú hodnotu. Buď citeľne lepšiu implementáciu a funkčnosť alebo najlepšie niečo prínosné, čo sa cez AdaptiveSync nebude dať dosiahnuť.

 59. Jenom pro ilustraci jak se objektivně informuje o zlevňování na té či oné straně 🙂

  http://bliit.cz/clanek/amd-slevy-radeon-r9-290-r9-290x
  A cituji: „Předpokládáme, že jde pouze o začátek a výraznější akce, které se začaly objevovat v zahraničních obchodech, ještě přijdou.“

  http://bliit.cz/clanek/geforce-gtx-650-ti-boost-a-geforce-gtx-660-sleva
  Cituji (upravený) článek: „Můžeme říct, že ke slevám skutečně došlo, nejsou ale pozorovatelné u všech avizovaných modelů a obchodů.“

  Mimochodem při kopírování těchto citátů jsem si všiml toho, že článek byl editován(bez označení) tak, že informuje o slevách ke kterým už došlo a radí počkat s nákupem, místo původního stěžování si, že slevy nejsou a Nvidie lhala.

  A v souladu s utajením tohoto, byla promazána i diskuze:
  http://uloz.to/xLmu6Gzx/diit-pomlouva-dopis-od-nvidie-promazana-diskuze-jpg

  P.S. Nemáte někdo uložený původní článek nebo nesmazanou diskuzi?

 60. sviftcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Plky – mumlání a doporučení 2015-02-04 07:05:34

  Hele Stachu, už mi ten tvůj „hate“, kterým poctíš každou novinku týkající se nVidie leze intenzivně krkem. Dlouho jsem se snažil jen přispívat a nenapadat, ty se ovšem zhoršuješ.

  Stále očividně nevíš jak funguje G-Sync ale nevadí každý zřejmě anglicky nerozumí. Modul G-Sync (ten, který podle tebe není třeba) dopočítává snímky pokud spadne framerate pod určitou hranici, také synchronizuje frekvenci a intenzitu podsvícení s vykreslením každého snímku. „G-Sync“, který je teď na G751JY má opravdu blíže k freesyncu a právě proto trpí problémy blikáním při nízkým framerate. Občasné vypadávání obrazu je zatím spíš ani beta ale ALFA verzí ovladačů. – Uvidíme, podle mě je skvělé že se něco takového kutí. Možná Gsync mobile? což bude maskovaný freesync ale zpětně pro všechny? Něco takové se připravuje.

  Navštěvuji DDword 8let vůbec nechápu co se ti děje, jestli ti jednou neposkytli nějakou nvidii na recenzi nebo se stebou nectěli bavit na nějaké prezentaci.. nevím. Fakt je na čase jim odpustit.

  Jako IT fanoušek a amatérský recenzent (alespoň tak se prezentuješ) Úplně ignoruješ fakt že v NOTEBOOKU se objevil 100Hz! IPS! panel což je pecka hodná atomovky! Řekni mi za kolik a jestli vůbec se dá koupit freesync/gsync 100Hz IPS panel k desktopu? Moc jich neni viď? A jaké panely mají jiné herní notebooky třeba o 15000 dražší msi GT72 Dominator s 980M… hmm má TN, na 60Hz. To bude asi trochu skóre pro ASUS ne?

  Nemůžeš si z nějaké nové informace vzít jen to co chceš, postavit to mimo kontext a ještě to překroutit a ignorovat zásadní informace. Jo hlavně kopnout do GTX970 za 3,5Gb rychlé paměti a 0,5Gb pomalé.

  Koho opravdu zajímají informace a né ta snužka plků, kterou tu vyšlehnul „pan co to tu drží pohromadě“. Doporučuji články:

  Nejlepší shrnutí a článek, ze kterého je vykradené video na PCper:
  http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Mobile-G-Sync-Confirmed-and-Tested-Leaked-Alpha-Driver

  1percen gaming – který na toto upozorni jako první.
  http://1pcent.com/?p=545

 61. Jak už všichni víte, DD není nestranný a sám to teď přiznal jak to je:

  SpiddeR [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-03 14:15:16

  A nějakou default NV kartu? =) Nebo ty se tam střídaj podle možností s tím, že default je jen AMD?

  Zajíma mne pak další upgrade z mé staré 7950.. =D (čekám na další generaci.. popřípadě na opravu GTX970, pokud nějaka bude)
  Odpovědět
  0 0
  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-03 14:26:33
  avatar

  Vzhledem k tomu, že AMD je jedním z našich hlavních partnerů, vedle mnoha dalších jako Intel, ASUS, GB, Sapphire atd. a poskytuje nám dost vzorků na testy, tak je pochopitelně na testy používáme primárně – výbavy zase není tolik, abychom si mohli v ČR vybírat. Na druhou stranu nemusíme vyloženě škemrat . Výrobci chtějí vidět své produkty v testech, chtějí abychom vám je ukazovali a používali je a pokud jim opravdu věří, nechávají nám je na používání v testlabu, kde je za tu dobu prověříme opravdu důkladně .

  Pochopitelně od výrobců grafik a našich dalších partnerů jako jsou ASUS, GB, MSI atd. máme i všechny nové a aktuální GTX grafiky (stejně jako Radeon) stále k dispozici, když je třeba. Máme tady v záloze pochopitelně i dalších grafiky, CPU atd. pro přetestovávání atd. Takže se nebojte, že by GTX grafiky v našich testech chyběly. nechybí, od našich partnerů je máme k dispozici stejně jako jejich Radeon modely a všechny mají stejné podmínky.

  // na GTX 970 se nic upravovat/opravovat nebude. karta je stejná jako vždy byla a jiná nebude.

  1. Na tom je nejlepší, že Nvidia grafické karty nevyrábí a DD Stach je má od jeho partnerů.

   Ale samozřejmě je to chyba Nvidie, že jeho partnerům pískají napájecí kaskády a maj špatně specifikace karet. Partneři za to přece nemůžou a jejich karty dostanou ocenění. A za tejden napíše, že by si je koupil jenom blbec.
   To, co ty jeho vovce zobou to musí bejt pořádnej matroš 😀

 62. http://www.taktrochujinejsvet.cz/aktuality/aktuality/predstavujeme-nove-testovaci-sestavy-ddworld.cz-poradna-vybava-k-poradnym-recenzim-2.html#josc256106
  =======
  Měníme také testování
  Aktuálně také měníme testovací postupy. Chceme dělat věci trochu jednodušeji, ač se to může části čtenářů nelíbit, faktem je, že mnoho z testů, které děláme, jsou časově velmi náročné a pokud bychom měli navíc uvádět všechny postupy grafy a tak dále, zabralo by to tolik času, co se zkrátka nedá bohužel finančně utáhnout. Nadále tak budeme zachovávat co nejjednodušší a přehledné grafy a výstupy z testů srozumitelné i pro méně znalé čtenáře. Omlouváme se všem náročnějším „power-userům“, ale zkrátka musíme naši činnost sladit, slovy klasika, s „reálnými finančními rámci“. I nadále ale budete dostávat maximálně přesné výstupy ohledně výkonů, provozních vlastností a finálních doporučení. Naší výhodou jako uživatelů v rámci DDWorld.cz nadále zůstává, nemusíme se ani za mák spoléhat na zjištění jiných redakcí, můžeme si to ověřit sami, což také děláme a často docházíme k velmi zajímavým výsledkům a zjištěním.
  =======
  Zjednodušeně řečeno, bulharská konstanta bude mít vyšší variabilitu 😉

  1. Pooddhalen pohledd ddo reddakce:

   rigix 2015-02-03 13:47:39
   Tak na to už ti asi nestačí kumbál co jsi měl doma ne ? Co takhle nafotit kde to máš, trošku redakci ukázat bo v jaké garáži to máš ? Prostor a příjemnost prostředí pro recenzeta je taky důležitý fakt 🙂

   aDDmin 2015-02-03 13:57:28
   1. sestavy jsou rozděleny mezi více lidí tak aby každý dělal to co chce (máme to tak už roky), takže nemáme úplně všechny na jednom místě ….

   2. žádná garáž, normálně děláme každý ze svého domova , někteří sice nebydlíme úplně blízko, ale pošta funguje . Prostě mám u jedné stěny vyskládány krabice a rozdělujeme si věci jak je třeba, nic zvláštního … někdo má doma šanony, někdo krabice s HW

   V extrémech mám celou jednu stěnu do poloviny výšky vyskládánu krabicemi se vším možný, nejvíce místa zabírají pochopitelně skříně, případně monitory.

   🙂

 63. Btw. len taky drobny off-topic. Ako majitel Titanov s papiermi na hlavu som si skusal zdvovodnit preco to bola dobra kupa, a preco nemam lutovat, ze nemam plnu 780Ti, a tak som trochu monitoroval memory usage. Pricom ide o Kepler architekturu, ktora je pokial viem v tomto smere menej efektivna ako Maxwell. *ANI S JEDNOU HROU* som sa v 2560×1600 vsetko na max nedostal nad 3GB. Najblizsie bol Crysis3 s okolo 2.8. Ale chapem, ze tych 3.5GB miesto 4GB u 970 musi byt desny problem. 😉 Ostatne, je to karta, ktoru vsetci pouzivaju vylucne na 4K (kde mimochodom maximalna memory usage bola tiez na Titanoch cez 3GB len obcas a cez 4GB myslim nikdy, mozno par krat v tom Crysis3, ktoreho moc plynulo v 4k nedavaju ani v SLI).

  1. Jenže Dildo plánuje tenhle rok začít testovat v rozlišení 11520×2160. Nedělám si srandu, vážně to napsal v článku 😀
   V tomhle rozlišení bych se nebál o využití víc než 3,5GB. U GTX970 by to mohlo způsobit brutální propad z 8fps na 6fps. Propad o 2fps se může zdát malý, ale procentuálně je to velký rozdíl a další důvod GTX970 nekoupit 😀

  1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-04 19:24:16

   //DÁMY A PÁNOVÉ, POKUD TOTO JE PŘÍKLAD ČLOVĚKA, PŘÍZNIVCE NVIDIA, flamera a trolla patřící do úzké skupinky lidí, jež mě osobně všude napadají, S OPAKOVANOU REGISTRACÍ, KTERÝ SE TU DNES A DENNĚ NAVÁŽÍ DO DDWORLD.CZ POUŽÍVAJÍCÍ NELOGICKÉ NAPROSTO HLOUPÉ vykonstruované zvrácené ARGUMENTY DOŽADUJÍCÍ SE na základě nich Z NAŠÍ STRANY OBJEKTIVITY – jak uznáte, nelze být objektivní na základě jeho zcela pomýlených a hloupých argumentů … NÁZORNÝ PŘÍKLAD S KÝM MUSÍM JEDNAT, pokud by ještě někdo nechápal.

    1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-04 21:03:16

     ale mi máme GTX grafiky taky … ale nepoužíváme je v referenčních sestavách mimo testy grafik. NV nemá žádnou dost výkonnou grafiku aby se vyrovnala R9 295X2 …, referenční R9 290X také svou práci udělá kde je třeba a jinak na vyšší rozlišení a nové hry je Sapphire Vapor-X 290X stejně dobrá, možná i lepší než třeba GTX 980, takže jednoduše nemáme důvod osazovat teď nějakou GTX … může se to změnit, nemusí … je to jedno. Tam kde na grafice záleží, tam jsou zastoupeny Radeon i GTX modely, tam kde ne, tam používáme to co jsme napsali.

 64. Tak tomu se rika opravDDova logika:

  Logika ti totiž opravdu nic neříká, protože kdyby ano, nedával bys tady do souvislosti procesorové platformy a základy pc a PŘÍDAVNÉ GRAFICKÉ KARTY A LOGA NA JEJICH ČIPECH!. Zatímco Intel a AMD používat musíme obojí, protože jsou to jaksi základy celého PC od kterého se vše odvíjí, ve své podstatě s vyjímkou platforem AM3+/LGA2011-3, nemusíme mít v sestavách PŘÍDAVNOU grafiku ani s logem AMD ani s logem NV ŽÁDNOU. Tedy obrazně řečeno … protože počítače dokáží pracovat i bez nich, jelikož iGPU je v procesorech Intel a AMD!

 65. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-05 01:53:12
  avatar

  Dělat test grafik s jednou grafikou by bylo dost hloupé. Evidentně nechápeš, co je testovací sestav a co test grafik ;). Pochopitelně GTX grafiky také máme a testujeme.

  Proč by v testovacích sestavách jinak měli být NV? Včem by se změnilo hodnocení hry, disku, paměti, periferie?!? Navíc proč bychom měli podporovat firmu, která nás nepodporuje na úkor firem, které nás podporují a umožňují nám vůbec fungovat a psát pro vás články, abyste se vy mohli rozčilovat, proč nemáme v naší doporučené sestavě jedno logo ?!?

  Jinak ano R9 290X je víceméně stejně výkonná jako GTX 980 a jsou případy i kdy je výkonnější (samozřejmě sjou případy i kdy je GTX 980 výkonnější). Vzhledem k ceně to ale rozhodně čistý vítěz není. také záleží na skladbě testů, je rozdíl testovat staré hry a nízká nastavení, nebo moderní hry a vysoká nastavení … ale brzy se na to podíváme. GTX 980 je předmětem první recenze na nové sestavě.

  Tak už je jasné, proč nebyl test GTX 980, Stachuj hledal nejlepší úseky her pro R9 290X :D.

  1. Toto je zaujímavé:

   „Proč by v testovacích sestavách jinak měli být NV? Včem by se změnilo hodnocení hry, disku, paměti, periferie?!? Navíc proč bychom měli podporovat firmu, která nás nepodporuje na úkor firem, které nás podporují a umožňují nám vůbec fungovat a psát pro vás články“

   Toľko k nestrannosti.

 66. Citujem majstra:

  „Já nemám problém s tím, dát do sestavy GTX 980 od našich partnerů a podobně, ale proč bych je používal když nám partneři ve spolupráci s AMD dodají Radeony a nás to nic nestojí na objektivitě, protože to na objektivitu testů nemá žádný vliv. Pokud by se NV a její noschledi chovala normálně jako ostatní, nelhala, nepomlouvala a dodávala nám produkty jako je dodávají všichni ostatní, byla by možná v těch sestavách taky, možná ano, možná ne – to už také záleží na produktech samotných.“

 67. Citujem:

  „to že napíše kde to testoval není o nic transparentnější a uvěřitelnější než když to napsáno není – to nic neznamená. Buď ty testy jsou nebo nejsou. To je jediné, na čem záleží … každý z vás si doma na své sestavě může ověřit, zda to +/- sedí … ale když nemá sestavu co nejpodobnější, dokáže ověřit maximálně poměrové rozdíly.“

  To si robí srandu. Ako si overím niečo keď neviem úsek na ktorom hru testoval? To ako sa tomu bráni je dosť podozrivé. 2 roky som pracoval ako tester a na jeho pracovnom postupe sa musím pousmiať. Keď vie čo a ako testuje, aký je problém aby to napísal aj pre ostatných? Samozrejme ak nemá čo skrývať.

 68. „Jak říkám, dejte mi 100 tis+ měsíčně na provoz DDW jako mají jiné magazíny, a budete tu mít každý den obsáhlou recenzi s několika stránkami v každé z nich na téma testovací postupy.“

  Nerobí mu problém písať elaboráty o NVIDII, ale má problém napísať pár viet na akom úseku danú hru testuje a aký dlhý časový úsek meria. Ideálne by bolo video z testu, ale to by bol už skôr bonus.

  1. Presne tak, clanek o G-sync a ten … dokaze vyplodit 3 dlouhe odstavce na tema GTX970. Pry proto, aby nekdo novy na jeho zumpe to dostal v souvislostech.

   Jo a souhlas, to tvrdosijne odmitani zverejneni metodiky hooooodne smrdi. Kdyz nekdy kouknu na nejake grafy prubehu FPS kde jsou porovnany NV a AMD karta, tak verim tomu, ze on ma vyhledany useky her, ktere sedi vice AMD grafikam. A nebo skutecne ty testy vubec nedela.

 69. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-05 10:42:00

  testujeme to, co je nám doručeno. Vzhledem k nevýhodnosti mnoha GTX modelů o nic nepřicházíte a zrovna u GTX 980 je ta nevýhodnost tak velká, že by jí odklad testu u nás spíše měl pomoci ne?!

  ——————————————————

  Nevyhodnost GTX 980 je tak velika, ze na steamu ma ke konci 01/2015 zastoupeni 0.48% u DX11 grafik a cela slavna hyper super touster rada R9 200 (kolik ze to je modelu dohromady?) ma 0.83%. A ta zebracka GTX 970 ma par mesicu po vydani 1.80%, rekl bych, ze takhle dobre se neprodavaly na GTX8800.

 70. Citujem hlupáka:

  „každopádně dám ti možnost: ukaž mi aktuální novou hru (alespoň z roku 2013/2014+), kde zapnutí GPU akcelerace PhysX umožnilo dosáhnout vyššího výkonu GTX grafiky s tou akcelerací, než bez ní a bez Physx, tak abychom to mohli postavit na úroveň API MANTLE, kde u některých podporovaných nových aktuálních her dochází prokazatelně ke zlepšení výkonu, či plynulosti hry s MANTLE než bez něj. Pokud to ukážeš, pak je možné se bavit o tom, že jsem hloupý a PhysX je velká konkurenční výhoda napomáhající lepšímu výkonu pro nás uživatele a můžeme to stavět na roveň výhodě podpory API MANTLE“

 71. Bože to je taký hlupák:

  „aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-05 20:18:41
  avatar

  jen proto, že záměrně špatně akceleruje přes CPU protože NV neprodává CPU ale GPU ;), i proto je PhysX velmi špatná věc. Potenciál mělo kdysi, ale už dlouho je to smradlavá mrtvola a páchnoucí marketing … nic víc. Navíc největší současné engine mají vlastní fyzikální systémy. PhysX má naději jen, když se do nějakého dostane, ale pak by mělo běhat stejně na GTX, jako na Radeon ne? Tak mě vzbuďte až to nastane … každopádně PhysX a API jsou zcela rozdlné věci ;).“

  Unreal Engine alebo Unity sú asi neni herné engine-y. 🙂

 72. Wenzel [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Mantle?? 2015-02-05 19:35:22

  Proč dáváš do mínus, že neumí Mantle? To je snad produkt AMD, ne? Potom by si měl uvádět u AMD grafik jako zápor, že neumí PhysX. Všem stejným metrem snad, jak tady pořád vykřikuješ?

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-05 19:53:17

  Tvé rozezlené uražené flame výkřiky mají několik chyb:

  1, Fyzikální engine a API jsou dvě podstatně různé věci

  2, PhysX v GPU akcelerované verzi je dávno mrtvé a prokazatelně nepomáhá ani GTX k dosažení lepších výkonů tudíž není přínosem ani pro ně …

  3, PhysX je zcela záměrně uzavřenou technologii v GPU verzi (ta je rozdílná od CPU) záměrně uzamčenou jen pro GTX modely, API MANTLE na druhou stranu uzamčené není a není tak zamýšleno. Už jen politický přístup k oběma věcem a jejich možnosti podpoře ze strany konkurence a otevření všem, je dosti rozdílné na to, aby nikoho nenapadlo dávat PhysX a MANTLE k sobě jako stejný metr … dobře, tebe to evidentně napadlo, ale to se stává, kdy srovnáváš jablka a hrušky.

  v současné době má API MANTLE podstatně větší přínos než PhysX akcelerované přes GPU a nachází se i v mnoha hrách (v případě CPU verze PhysX ve hře nemá grafika na výkon vliv). GPU verze PhysX není v žádné aktuální velké hře a rozhodně tam kde byla, tak nezlepšuje výkon a neoptimalizuje chod hry (a to ani pro GTX grafiky), zatímco API MANTLE má prokazatelně kladný vliv na výkon a optimalizaci. Ale to všechno bys věděl, kdyby si tady jen nevyřvával něco o dvojím metru a znal fakta. Až bude PhysX znamenat výkonové a optimalizační zlepšení chodu hry a nebude uměle omezeno jen na jednu značku GPU s tím že zde bude možnost jej potencionálně provozovat i na jiných GPU, pak bude PhysX v případě že ho AMD za těchto podmínek nebude podporovat, minusem u Radeon grafik.

  // první varování za flame.

 73. „PhysX je uzavřená, mrtvá kapitola, dokud nebude viditelná snaha o optimalizaci chodu na CPU a snaha dostat to po vzoru API MANTLE ven jako neuzamčený standard pro každého, není se o čem bavit. “

  Takže Mantle vyšlo v 5 hrách a už je to štandard. A to ani nehovorím, že PhysX SDK 3.x pre istotu buď zamlčal alebo sa bude do konca života tváriť, že CPU vetva sa neoptimalizuje. A to si človek s jeho nízkym vzdelaním v tomto smere nevie predstaviť kopec iných vecí keď dokáže napísať toto:

  „PhysX GPU navíc často dělá věci, které dělat nemusí, protože se stejným vizuálním efektem jich lze snadno dosáhnou skriptem (což ve hře nepoznáš,za to poznáš ušetřený výkon), nebo jednoduše přes multijádrové CPU, kde se třeba 2-4 jádra nudí“

  To povie človek čo podľa všetkého nedokáže naprogramovať ani Hello World.

   1. To znamená jen jedno:

    On nepozná rozdíl mezi skriptem a simulací (pokud to není od AMD, která mu řekne, že je to dobrééé:-).

    A protože má všechno změřené a vyzkoušené ,tak to podle jeho logiky zanmená, že to ostatní taky nepoznají. A kdo si myslí něco jiného je flamer a hater a bude po zásluze zaBANován…

  1. To je snad garážmistr sám :D. Ale takový FerrariF50, to je dement:

   FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-06 02:27:48
   avatar

   Jak se tu v diskuzi řeší pořád a neustále to samé dokola 😀 … se divim, že na to máš nervy to vysvětlovat dokolečka pořád 😀 … i když vlastně můžeš ty svý komenty jen mít zkopírovaný a jen je sem vkládat, aby si ušetřil čas 😀
   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-06 02:34:06
   avatar

   nejde o nervy, jde o to, že naivně bláhově očekávám, že někteří dostanou rozum a zjistí si objektivní fakta než tu budou něco pindat , takže na to lehce upozorním doufajíc optimisticky že to dotyčný naposté pochopí

   někteří jsou ale faktůmodolní a úspěšně vzdorují jakékoliv snaze o pochopení faktů a raději zůstávají u ničím nepodložených a zcela mimorealitu stojících dojmů ….
   luke777 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-06 08:10:01

   Dd ptiznej to proste mas sveho fanouska sice troll a kdyz sleduju jak pise a co pise tak hned 3 komentar se opakuje sice jinak poskladane vety ale opakuje.Ja bych takoveho jedince rad videl a mluvil snim nazivo.Si nedokazu predstavit ze todle beha mezi nama a ma obcanku

   A kdo je z vás luke777?

 74. 😀 http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/desitky-tisic-gtx-970-grafik-vraceny-uzivatele-se-dozaduji-radeon-r9-380-380x-a-ty-jsou-pry-hotove-2.html

  Pritom na TPU vysel clanek ze mnozstvi vracenych karet je pod hranici 5% pořízených 970tek 🙂 Na Czc ma 290X reklamace na 24% :)) tak si to srovnejte 😀

  Nekdo mu to tma prosim postnete. Já tam mám ban už rok 😀

  Asus karta http://www.czc.cz/asus-r9290x-dc2oc-4gd5/145173/produkt poruchovost 24.2%

  odkaz na kitguru :
  http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/return-rate-of-geforce-gtx-970-after-memory-allocation-scandal-is-below-5/

  1. No ale uznej, ze pro ovce vypada udaj 5-10% preci jenom zajimaveji.

   Ta poruchova 290X je shodou okolnosti presne ta, s kterou srovnava GTX980 v jeho „testu“. Pokud na to prijde rec v diskuzi, tak predpokladam prohlasi jeho oblibene: „My jsme na zadne problemy nenarazili, takze ta karta zadny problem nema a pokud preci ano, tak je to mezi zidli a klavesnici“. Schvalne mu to tam nekdo postnite kdo jste tam jeste vydrzeli.

   1. „mezi klavesnici a zidli“
    To je klasický argument AMDildů. Ptal jsem se jich na svoje dřívější problémy s crossfire. Prý jsem špatně nainstaloval ovladače. Potom jsem se ptal, jak je možné špatně nainstalovat ovladače. Špatný postup při instalaci nejnovějších ovladačů na čistý systém jsem nedokázal pochopit. Plnohodnotná odpověď se mi nedostala. Prostě jsem byl jen další obyčejný debil, co si neumí napsat sám svoje ovladače 🙁

 75. Marucs 2015-02-11 08:07:51
  Proč tu zatím nevidíme žádné nové informace o AMD 390x/380x? Teď vyšlo najevo, že 380x bude vlastně jen přejmenovaná 290x… Proč tu zatím o tom není článek?

  To psal nějaký místní provokatér, spamer, flamer a vůbec hloupý člověk, ne? 🙂 Takže v souvislostech – protože nVidia stále nabízí svou ořezanou a podvodnou GTX970, AMD usoudilo, že není potřeba se zbavovat technologicky vyspělé, protože Mantle, 290/290X a přejmenování je logický krok, protože novějším označením staršího čipu dává AMD zákazníkům najevo kontinuitu svých výrobků. Nelze to srovnávat s přejmenováváním od nVidie, u ní je to vždy zlovolný krok, sloužící k poškození zákazníků.

  1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-11 12:31:49

   Protože se žádné uvěřitelné relevantní informace neobjevily a nevěřte těm z 3Dcentra 😉

   ——————————————————

   Takze co Stachuj, to asi teda znamena, ze zadne prejmenovani se nebude konat, kdyz tomu nemame verit, ze?
   No jsem zvedav, co zase budes tocit, az AMDD vyda 3xx radu.

   1. Dostal pěknej fídbek 🙂

    Normálně snad začnu věřit, že on sám neví co vlastně kdy napsal(což by při jeho grafomanii nebylo divné, ale co napsal v recenzi by si pamatovat mohl). Vždyť snad není takový debil, aby si takhle naběhnul na vidle…

    Nicméně z diskuze IMHO vyplynulo, že ho čte víc lidí než bych čekal. Že ho neberou vážně je samozřejmě jiná věc, ale na to se inzerenti neptaj..

 76. Prečítajte si nový žumpa článok. Máme ďalší hate na NV. Dám sem len pár citátov.

  „Tentokrát jde opět o ovladače, které v posledních letech kvalitativně u této firmy dost upadají, a není rok, kdy by se neobjevily vážné chyby, které ústí až ve zničené grafiky.“

  „Panuje podezření, že to souvisí se snahou řešit problémy nekvalitního návrhu specifikací a funkčnosti modelu GTX 970.“

  „Proč najednou taková změna? Že by GTX 900 nebyly kvalitní? Nutno připomenout, že nekvalitní grafiky NV nejsou žádnou novinkou. V minulosti dokonce NV u GF8/9 generace vyráběla po určitou dobu nekvalitní čipy (nekvalitní návrh materiálu na pájku) s plným vědomím a vyústilo to ve známou kauza selhávajících mobilních PC a následně i některých desktopových grafik, snahou zametat to pod koberec atd. Mnozí uživatelé to ještě mají v živé paměti, jak se NV snažila přes ovladače zvýšit otáčky chladičů a měnit vlastnosti PC osazenými GTX grafikami dodatečně.“

  „atímco u problémů se stabilitou ovladačů to můžeme svést na nekvalitu a jistě to nebude schválně, u zákazu taktování to schválně je a vysvětlení je dost pochybné, obzvlášť když tento krok přichází měsíce po vydání produktů a jsou i takové NB, které s tím OC nemají funkční problém. Něco je tedy asi špatně“

  No a pár komentírov od oviec:

  „suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-17 05:16:13

  nastvani uzivatele by meli prestat kupovat produkty, na ktere nadavaji…“

  „maysider [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – zákazník nVidia = totální blb 2015-02-17 06:15:03

  zákazník nVidia = totální blb
  vy se stále nepoučíte??“

  „Vesy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-17 06:26:00
  avatar

  Nechápu, kdo si ještě v současnosti může koupit zastaralou a předraženou grafiku od nVidie…

  Amd je o minimálně 2 levely jinde.

  Zákazník nVidie = 1. neznalec hw, 2. masochista a za 3. blb, jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že se karty od zelených pořád a „tak úspěšně“ prodávají.“

  SuchanR alias Rodney má síce normálny príspevok, len je tu jedna kulehja. On chodí všade a ohovára NVIDIu ako škodí hernému priemyslu a podobné nezmysly. A odhovára ľudí aby kupovali grafiky od NV. On je taká mierna odroda Stratosa.

 77. Tu si niekto koleduje o banána:

  Dzonny23 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – WTF? 2015-02-17 03:10:37

  Nemastná,neslaná? Hele,nikdy jsem nenapsal jediný komentář,ale tohle vážně nekoušu. Živím se stavěním,navrhováním a optimalizací mašin,už nějakej pátek a musím oběktivně říct,že nejsem fanoušek ani jedné frakce(intel vs amd popr nvidia vs amd). Beru jednotlivé komponenty nezávysle na sobě a do strojů,které ladím nebo navrhuji dávám grafiky od obou výrobců,dle přání zákazníka,který z 95% procent používá maximalně rozlišení 1080p(většinou i menší) a zajímá ho především to ,jaké hry mu budou na jeho monitoru chodit na vysoké detaily(asi nejbeznejsi otazka),jaká bude hladina hluku,kolik zaplatí za elektřinu a samozřejmě kolik zaplatí za konkrétní komponent.
  Už delší dobu žasnu nad testovací metodikou a hlavně nad výsledky některých testů,hlavně co se týče výkonu a spotřeby.Do pccéček dávám i použité karty(většina lidí nemá na každý rok jednu novou grafiku) zhruba od Nvdie GTS 8800 a Radeonu 3870 až po nejaktuálnější modely.
  Za celou mojí „karieru“ jsem neviděl efektivnější architekturu než je maxvell,jak můžete říct,že je architektura „nemastná neslaná“,když modely s poloviční sběrnicí a menší spotřebou,jsou v testech srovnávány s kartamy,které mají výšše zmíněne parametry dvoujnasobne(myslim sbernici,spotreba je take vyrazne mensi ale ne o tolik) a je úplně jedno ,jestli se jedná o konkurenční karty nebo starší karty stejného výrobce.
  Sám tady srovnáváte kartu s R9 285(mimochodem perfektní karta) a ta má jestli se neplete stejné specifikace jako nabitá R9 280X jen s užší sběrnicí a novým jádrem.To je oproti „maličké“ gtx 960,papírově docela kolos.A stejně jí je GTX 960 v rozlišení 1080p(tam je karta urcena i od vyrobce,na vyssi rozliseni jsou doporucene jine karty), obstojným souperem,v některých hrách kartu i poráží.S menší spotřebou i mírou hlučnosti,nevím jak je to s cenou v čechách,ale GTX 960 šla na trh za 200-210dolarů,což je míň,než radeon R9 285.
  Ještě bych rád okomentoval,Vaše neustále odvolávání se na vybavenost karet od AMD oproti kartám od Nvidie,myslíte si,že někdo z běžných uživatelů(kteří tvoří trh z 90 procent),vůbec ví co jsou to ovladače grafické karty?Ne.Natož aby věděl co je to Mantle nebo architektura CGN.Proto nechápu ,když se neustále chvástáte tím, jak jste oběktivní server pro „normální lidi“,proč vyzdvyhujete ,tyto pro bežného uživatele,nedůležité věci a nesoustředíte jen na to důležité?(tj.vykon,spotreba,hluk,cena)To jsou věci pro běžného uživatele důležité(o jinych ani nevi ze jsou xD).
  Další věc nechápu jak můžete říct o nejhranějších hrách,že jsou to debilně udělané hry a že je nemá cenu testovat? To radší nekomentuju dál.
  Na závěr, kupovat na 1080p,výkonější kartu než R9 280 OC,nemělo smysl.Dnes jí ,podle mě podle i spokojeností lidí kterým ,jsem jí(gtx 960) do pc dal,vysřídala právě gtx 960 .Právě,protože nabídne obdobný výkon(1080p),nižší spotřebu,nižsí míru hlučnosti a +-totožnou cenu.
  Při stejném výrobním procesu(28nm)!!!! poráží „nemastná neslaná“ karta,kartu která má 3x širší sběrnici,o 1GB víc paměti a o nejakých 778 stream procesorů víc.(i kdyby ji neporážela,už to,že se skartou,vůbec srovnává,je neuvěřitelné,zejména když je výrobní proces,obou karet totožný).
  Řekl bych,že to bude tou „NEMASTNOU“ architekturou!

 78. „Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-17 11:32:38

  Za poslednich 7-8 let jsem mel 3 GK vse Ati/AMD. Nereferenci 4850 tovarne OC 1GB RAM potom referenci 6950 a ted nereferenci 290.Nereference 4850 byla naprosto skvela karta odehral jsem na ni hlavne Stalkery (krome posledniho) a dodneska bez nejmensiho problemu beha v kamosovem PC. Docela si rikam ze kdybych se trochu omezil tak na ni jedu dodnes jak skvela byla.
  Reference 6950 byla OK jediny problem s ni byl kdyz jsem prepnul bios na 6970 a zacal taktovat. Ale ta karta byla prodvana jako 6950 a ne 6970 takze to problem neni. Jinak slapala naprosto bez problemu.
  Nereference 290 jsem chytil dobrou tovarne OC a dobrym chlazenim hlavne VRM. V afterburneru s napetim 1.3V jede na 1180 bez problemu a ma tak brutalni vykon ze Crysis 3 ve full HD s 8xAA dava naprosto v pohode.

  Zaver je ze AMD karty nemaji zadne problemy s ovladaci jak se ruzni NV pomatenci snazi stale vnucovat. Nikdy jsem nemel ani zadny jiny problem jakehokoliv druhu a s AMD kartami jsem spokojeny hlavne protoze dostanu hodne muziky za dobrou cenu. AMD jako firma mi nikdy nelhala a neprodala mi produkt ktery neodpovida popisu ani jsem si nevsiml ze by me nejak omezovala jakoukoliv formou at uz ovladaci nebo nejakymi locky po dohode s vydavatelem her. Nerikam ze AMD GK nemuze mit jako kus problem. Proto radim pokud chcete kvalitu kupte si tovarne OC vsiml jsem si ze tam davaji lepsi cipy a treba u GB tech par stovek za to opravdu stoji koupit 1040 MHz oproti 950 MHz a dostanes dobre jadro. A hlavne nemusis stale resit jak s tebou NV vyj…va.“

  😀

  1. Zvláštní, že jak s námi nVidia vyjebává, řeší hlavně ti, „co by si ji nekoupili“.
   Jen takový filozofický dotaz. Jak se projevuje ten masívní nVidia marketing, který ohlupuje ty davy lidí? Já si např. nepamatuji, že bych za posledních x let někde viděl nějakou reklamu apod. od kohokoliv AMD/nVidia/jiní. PR články v odborných zinech nepočítám, ty pozná každý s minimální inteligencí a běžný FU to nečte.

   1. Mě se na tom líbí, jak na základě své zkušenosti s pár kartama hned prostě ví, kdo je dobrý a kdo je zlý.
    (Podobnost s dětskými pohádkami čistě náhodná 🙂

    Je to prostě pořád to samé dokola: Čím větší blbec, tím větší sebevědomí a jistota v názorech, aneb oDDborníkovo – máme to změřené a nic takové jsme nezaznamenali, takže to nemůže existovat…

 79. Bajlando má o Mantle asi také vedomosti ako o všetkom ostatnom čo sa týka IT. Inak by nenapísal toto:

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-18 09:44:51

  Kez by DD ta hra vyuzila aspon ty 4 jadra. U Rome 2 vyuziva jedno jadro coz je na palici a hrozna brzda. Kolikrat se GK flaka protoze CPU nestiha. Nechapu nepouziti Mantle pro CPU to by i na tom jednom jadre bylo hodne znat a pomohlo by to i vlastnikum NV.

 80. Neviem, ci je MACHINA AMD-pozitivny, ale zjavne ma ohromny prehlad. Vraj Dell dava do notebookov Latitide a Precision VYHRADNE grafiky AMD, lebo vie co robi. Ak nahodou este niekto nemate BAN, pastnite mu tam odkaz na jeden zo spomínaných Precisionov http://www.dell.com/us/business/p/precision-m3800-workstation/pd?sc_err=noocs.
  Ten ma garantovane AMD grafiku, nie nejake strasne zabugovane Quadro K1100M. Samozrejme to nie je jediny model, ktory je takto postihnuty.

 81. Srandovný ako vždy:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-20 17:07:28
  avatar

  je otázka jestli je to správný marketing nebo blbí zákazníci 😉

  jinak buď v klidu AMD na R9 290/290X rozhodně nic neprodělává 😉 GTX 970/980 jsou jen šíleně předražené = výhodné pro výrobce = nevýhodné pro zákazníka. R9 290/290X stojí to, co má normálně stát a dobře konkurují GTX 970/980 výkonem i vlastnostmi, ale že marketing dokáže zblbnout lidi, kteří si běžně kupují něco co za to nestojí, to není žádné překvapení. Prodeje dnes nemají absolutně nic společného s tím, jak kvalitní je daný produkt nebo jak výhodný je. Většina prodejů je daná tím, kdo jakýmkoliv způsobem přesvědčí více lidí, aby si koupili jeho produkt … kdyby to bylo čistě o vlastnostech a ceně, AMD by mělo drtivou většinu trhu, protože ve většině segmentů má lepší a výkonnější grafiku za méně peněz než NV … a není to jen případ grafických karet. Všichni víme, že poslední Call of Duty je mizerná hra, ale stejně se jí prodají miliony, zatímco prokazatelně dobré hry bez marketingu se prodají maximálně tisíce. Proč by to u prodejů grafik mělo být jinak ?! Prodává se to, co má víc reklamy a víc marketingové podpory a minimálně 90% obyvatel planety jsou ovce, které koupí to, co se jim řekne, i když si myslí že oni jsou proti tomu imuní .

  BTW: Ano GTX 980 je o 40% výkonnější než GTX 680, ale o 40% je větší i to jádro 😉 … nikdo nezpochybňuje posun efektivity provozu a využití 28nm (a v recenzi GTX 980 jsem to napsal myslím více než jasně! proč to ignoruješ?!), nicméně bavíme se o tom, že GTX 980 je produkt konce roku 2014, zatímco všechny ostatní jádra jako ty na R9 290/290X jsou produkty ještě původního nevyladěného 28nm procesu z roku 2013 😉 a to je sakra rozdíl.

 82. http://www.zumpaworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/graficke-karty-nv-zvysila-podil-na-76-jen-dobre-produkty-nestaci.-prodejne-neschopne-amd-2.html

  „Pokud jde o podporu vývoje her a her jako takových, zde se situace více přiklání na stranu AMD, která díky monopolu na konzolovém trhu defacto vývoj herních technologií a her samotných ovládá a zaštiťuje jako hlavní dodavatel „herních“ GPU, přesto nedokáže této pozice nijak v prodejích využít. AMD nedokáže využít ani faktu, že Radeony ve většině segmentech nabízí prokazatelně lepší poměr cena-výkon a dokonce má i celkově vůbec zdaleka nejvýkonnější grafickou kartu na trhu a to už pěkně dlouho.“

  „Není možné mít podle všech nezávislých testů a recenzí tak solidní nabídku produktů a na trhu s tím dokázat tak málo. Řekněme si na rovinu, kdyby produktovou současnou nabídku AMD měla NV, měla by minimálně 90% podíl.“

  „Neschopnost nabídnout a prodat věci u AMD, je evidentní. Problém to dělá i novinářům. Když chcete zůstat objektivní a pochválíte a oceníte produkt AMD, jste následně částí čtenářů označeni za fanATIky a zaujaté, protože přeci kdyby ten produkt byl tak dobrý, jak tvrdí vaše recenze a doporučení, tak se ho prodává víc. Škoda, že takhle logika nefunguje …“

  „Tím hlavním, co rozhoduje je marketing a schopnost ten produkt prodat zákazníkům, kteří o něm mnoho nevědí a často neví nic o jiné nabídce.“

  „Pro příklad nemusíme chodit daleko. GTX 970, dnes už průkazně nekvalitní grafika, s lživě uváděnými parametry mající vliv i na funkčnost karty jako takové, se prodává daleko lépe, než kvalitní a prověřený produkt konkurence, nabízející i lepší parametry a lepší poměr cena-výkon (R9 290X).“

  „Jsem z toho opravdu rozladěný, zejména proto, že za této nevyrovnané situace se značně horší situace pro nás všechny. A nebudu si brát servítky, může za to hlavně a především AMD. Za posledních X let nechalo NV tak velký prostor v marketingu a PR, že si NV mohla říkat v podstatě cokoliv a kdekoliv (čehož pochopitelně ráda a často využívala). A když se občas profláklo, že už šla za hranu, odpověď konkurence byla slabá a reakce uživatelů a zákazníků, jako těch co svými penězi rozhodují, veškerá žádná. Jinými slovy, lež a klam pravidelně procházejí, dokonce se vyplácejí a poctivost dostává na frak. Novináři jsou stavěni do pozice, že to občas vypadá, že někteří děláme AMD marketing, protože o něm vůbec mluvíme. A já se nedivím některým méně informovaným a situaci znalým uživatelům, že nás některé pokládají za zaujaté a „AMD Friendly“, protože marketing a reklama konkurenční NV je o tolik více vidět, že se prostě některým musí zdát, že co je víc vidět, je i lepší produkt, i když je to hloupost. Nadále zůstaneme objektivní a nebudeme produkty hodnotit podle toho, který je více vidět a už vůbec ne podle prodejů.“

  1. Hezký.
   Spousta komiků/bavičů se musí snažit, aby vymýšleli nové a nové vtipy a jemu stačí jen psát to samé dokola a jak je slavnej.

   Inu jak napsal sám nejmoudřejší:

   „Tím hlavním, co rozhoduje je marketing a schopnost ten produkt prodat zákazníkům, kteří o něm mnoho nevědí a často neví nic o jiné nabídce.“
   Tedy pochválit se a ostatní označit za uplacené…

   „Jinými slovy, lež a klam pravidelně procházejí, dokonce se vyplácejí a poctivost dostává na frak.“
   Budeme tedy nadále lhát a prosazovat svoji jeDDinou pravDDu…

   😀

   EDIT: Díky za výcuc, alespoň mu nemusíme zvedat návštěvnost.

 83. Kupa srandy na DIIT:

  DD | před 7 hodinami
  Ty, Bob Novák a celý ten váš fanklub hlouposti, ignorace a nevychovanosti jste ostuda nejen českých diskusí pod IT články … fakta ani slušnost vám nic neříkají, jediné co umíte je urážet, sprostě nadávat a dělat bordel. Lži a ignorace to je jediné, co předkládáte zas a znovu. A divíte se, že vás mažou?!

  Nechápu proč tu nadáváš ostatním přispivatelům do Stachujů a vůbec jak jsi přišel na to, že komolení mého jména do sprosté urážky do diskusí na IT weby vůbec patří … jen pro tvou informaci, já se nemusím schovávat za anonymní multiple přezdívky, já vystupuji pod svým jménem/nickem, který všichni znají a nemám ani čas spamovat několika svými aliasy diskuse, jako to děláš ty a těch tvých pár kamarádíčků tobě podobných všude možně.

  Jednou z vlastností demokracie je, že každý má právo na názor a vyjádření, i když jsou to individua ty a tobě podobní, naštěstí je naším právem vám ten prostor nedat a neposlouchat vás. Nikde jsem také nenašel, že by vám někdo dával právo někoho z nás urážet, napadat a pomlouvat a pronásledovat jako to činíte … mnozí jsme se s vámi snažili jednat roky slušně, i když jste po nás házeli vším možným, bez výsledku, ale díky vašemu vystupování snad všichni vidí, co jste řeč.

  BTW: je zajímavé, že zrovna lidi jako ty se svým nevychováním a neúctou k faktům tak často tíhnout k NV, která opět uštědřila zákazníkům, pravdě a férovému přístupu pořádnou facku. Asi nejsem sám, kdo si toho všiml.

  +8+1-1Je komentář přínosný?
  Bob Novák | před 6 hodinami
  1./ Me nikdo zadne komentare nemaze. Nauc se poradne cist…

  2./ Kral prekrucovacu a lharu na CZ IT scene me opravdu urazit nemuze…

  3./ Psal jsem o Pavlu Koutnem, a evidentne „potrefena husa“ se ozvala… 🙂
  Moc dobre si pamatuji, jak mi v jedne diskusi na tomto webu „Pavel Koutny“ psal, jak bydli ve stejnem dome jako ty, jen vchod vedle a ma se dobre…..ty uz se do tech svych lzi sam tak zapletas, ze ani nevis, co je pravda a co fikce…

  4./ Honziku, prosim o ostude zrovna ty nic nepis…tvoje radoby objektivni „clanky“ a hlavne RIZENE diskuse pod nimi mluvi za vsechno.

  5./ Celou dobu se tady snazim tveho soukmenovce opravit v kauze MBP 2011 ala problem s dedikovanymi GPU – kde to tentokrat pada na hlavu AMD, nikoliv nVidia…ale chlapec lze, lze a zase lze… 🙂

  http://appleinsider.com/articles/14/08/12/apple-ignores-calls-to-fix-201

  6./ Pokud lide jako ty si stale berou do ust slova jako „slusnost“, „demokracie“, a pritom vsichni vedi, jak se v realu chovaji – tak to uz se mi dela opravdu spatne od zaludku…

  -4+1-1Je komentář přínosný?
  DD | před 3 hodinami
  1, reakce byla primárně na tvého podobně vyjadřujícího se kolegu, jste ovšem zaměnitelní …

  2, Král podle koho? Podle usvědčeného FLAMERa? Znám desetitisíce slušných lidí, kteří s tebou nesouhlasí a desítky partnerů včetně nejvýznamnějších IT firem, kteří to jen potvrdí. Nikdo slušný by mě nečetl a nikdo slušný by s námi nespolupracoval, kdyby na tom co tvrdíš bylo něco pravdy. Vážně je to tak těžké pochopit?! Kromě jedné firmy mám podporu všech a to výrobců i GTX HW – protože odděluji objektivu a fakta od toho, co tvrdí marketing (tratím na tom, ale co se dá dělat).

  3, Pavel je můj dobrý známý, a co jako?! Nevím proč ho napadáš, kdo ti na to dal právo?

  4, Objektivita? Nechávám posuzovat slušné čtenáře a partnery – čtou nás, spolupracují = fungujeme pak je to tedy v pořádku. Řízené diskuse? Ano, pokud by se lidi jako ty a tvůj kolega uměli chovat, pokud by nelhali, nenapadali, nepřekrucovali, pak by nutnost řízení diskusí nebyla. Nedělám to rád, zdržuje mě to, ale zkrátka není možné nechat několik individuí ničit prostředí všem ostatním. Také si určitě nenecháš „srát“ v obýváku na koberec od návštěv, i když tvé chování naznačuje že ty se rád vyděláváš ostatním po bytě …

  5, Kauza ?! Problém na který poukazuješ není plošný a AMD s ním má společného jen tolik, že zrovna byla hlavní (a jediný) dodavatel GPU v té době. Problém navíc evidentně souvisí s výrobní chybou v konstrukci napájení Apple ne v čipu AMD samotném. Nic nenasvědčuje tomu, že by na vině bylo AMD a i „tvůj“ článek to tak jasně podává – problém má Apple. Pokud by to byl plošný problém AMD čipů jak se nám tu snažíš namluvit, problémy by se stejně jako před časem u NV grafik, projevily ve všech mobilních PC všech značek i na desktopových GPU jako tomu bylo v případě NV problému před časem … ale to bys věděl, kdyby si se nad tím trochu zamyslel.

  6, Já na rozdíl od tebe poskytuji prostor tisícům slušných lidí i mnoha slušným často konkurenčním firmám a rozhodně mě nemůžeš obviňovat, že bych někde někoho pronásledoval po webech, sprostě ho urážel, pomlouval jako to děláš ty atd. Jediný, z koho se ti může dělat špatně, jsi ty.

  +1-1Je komentář přínosný?
  Nest | před 5 hodinami
  Stachuji, komu to tady vykladas? Kazdej druhej tu od tebe dostal ban za upozornovani na tvoje lzi a manipulace. Jsi jen ubohej farizej a profesni prostitut vydelavajicich na par ovcich, takovych jsou na scene tisice, nejsi nic mimoradneho.

  -6+1-1Je komentář přínosný?
  DD | před 4 hodinami
  Žádné lži ani manipulace netvořím, nemám k tomu žádný důvod nemluvě o tom, že by se to nelíbilo firmám a partnerům se kterými dobře spolupracujeme. Spousta rozumných uživatelů nemá problém upozornit na chyby a já nemám problém je opravit, když se prokáží a rozhodně za to nikomu nebudu dávat BANy …

  Ty jen všem ukazuješ, za co lidi jako ty BAN dostávají …. je to za odporné chování a lhaní. A já fakt nevím, proč bych ti za tohle tvé chování měl dovolit vystupovat na mém webu. Máš právo ho nečíst, nemáš právo mě napadat a urážet. Ale asi se považuješ za něco mimořádného … kde bereš to právo mě sprostě nadávat?!

  +1-1Je komentář přínosný?
  Nest | před 4 hodinami
  To je ta demokracie, Stachuji. Pokud nekdo lze a manipuluje, a profesne se tim zivi, maji ostatni pravo o nem rikat, ze lze a manipuluje, a bere-li za to prachy, je tedy profesni prostitut. Nez zasahne ruka cenzora, musim zduraznit, ze odpovidam na primy dotaz.

  -3+1-1Je komentář přínosný?
  DD | před 4 hodinami
  Jmenuji se Stach, ne Stachuj a pro tebe pan Stach, když se neumíš chovat. Ne, nic ti nedává právo mě sprostě urážet a pomlouvat. Tvoje právo končí tam, kde začíná právo druhého. Já lhát a manipulovat nemusím a nedělám to, protože je pro mě výhodné (i finančně) se všemi slušnými firmami vycházet, v tom je ta krása věci, což ti, a tobě podobným, pořád nedochází … nejsem řadový redaktor, nemůžu si dovolit být podporovaný jen jednou stranou ;). Ano, je těžké pochopit ekonomickou realitu, když ji nevidíš.

  +1-1Je komentář přínosný?
  Nest | před 3 hodinami
  Ja tvoji ekonomickou realitu chapu, vim co je pro tebe vyhodne, prave proto ten Stachuj. Byt slepy fanda je jedna vec, ale vydelavat na lzich, to je uplne neco jineho.

 84. Tak takýto hlod sa len tak nepodarí hocikomu napísať:
  „navíc vyšší spotřeba odpovídá tomu, že je to lepší, výkonnější a lépe vybavená grafika která nemá problémy s pamětí …“
  Škoda, že to pan reddaktor takto neformuloval aj v dobe gtx 580 vs hd 6970. Tam sme čítali len samé „tá spotreba navyše oproti radeonu sa nedá akceptovať“.

 85. Kam ľudia na takéto hlúposti chodia (tým nemyslím prvú časť ale časť s Gameworks):

  „suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-27 00:35:11
  avatar
  Problem je, ze nakupem od danyho vyrobce legitimizujeme chovani toho vyrobce. Jedina moznost zakaznika jak ovlivnit chovani jakekoliv firmy je pouze jeho vyber, tudiz odmenim tu firmu svym majetkem a nebo ne.
  A pokud se tahle afera na NVidia nijak financne neprojevi, pak skutecne neexistuje rozumny duvod, proc by se ta firma mela priste zachovat jinak (a podivejme se jak se chova v jinych pripadech – treba GameWorks, ktery nabourava celistvost platformy a tim PC jako platformu oslabuje a 7% odbyt z celkovych prodanych kusu u Ubisoft je krasnym dokladem k cemu to vede).
  Ten pristup neni ojedinely.“

 86. Tak som sa prave dozvedel, ze Microsoft obslahol cele Mantle, a to tak slavne zvitazilo, kedze ho podla vsetkeho uz odpiskalo i samotne Amdede. Haleluja. 😀 Ocakavam odteraz v plusoch AMD grafik, ze vie DX12 (nativne mantle) kym Nvidia, pardon NV len DX12 (emulovane mantle). 🙂 A kde tu samozrejme zatuchlu mrtvolu PhysX, co je samozrejme minus. Pripadne poddplatene GameWorks. 🙂

  1. Jo a toto je hotová perla (posledná veta je už úplný klinec):

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-27 14:27:52
   avatar
   hmm předpověď … já jsem vždy říkal, že API MANTLE má výhodu multiplatformosti a jak se ukazuje, MANTLE bude mít možnost být výknnější i po nástupu DX12 (ukazují to první testy) … nicméně jak se ukazuje, tohle nebezpečí si uvědomil i MS? takže rozhodně a toto téma vedl s AMD diskuse a je zcela evidentní, že řadu věcí, které API MANTLE nabídlo, bude mít i DX takže z tohoto pohledu je situace pro MANTLE ještě lepší … ostatně AMD se nikdy netajilo tím a jasně jsme to říkali, že celé MANTLE je tu hlavně proto, aby ukázalo technologické možnosti a to o co přicházíme se současnou generací API mantel a skoro v každém článku jsem zdůrazňoval, že i když se nakonec API MANTLE nepropsadí jako hlavní API (i když na to ponteciál mělo), tak už tak přineslo vše, co chtělo a hlavně mnohem více, než jsme kdo čekal …

   takže místo rýpání si to zkus přečíst v souvislostech … podle mě navíc nemusí být MANTLE úplně mimo hru, stačí aby se AMS zase vykašlal na vývoj a bude zpět, nemluvě o tom, že jseště nevíme, jaké bude to nové OpenGL, zda to nebude prostě API MANTLE jako otevřený standard …

   1. To je fakt debil. Kazdy rozumny nvidiot uznava, ze AMD s Mantle rozhybalo MS k akci, ale co on vtmysli za dalsi fantasmagorie, to je na Chocholouska.
    A uplne stejna situace je s G-sync vs. FreeSync. A jako nahodou je NV ta nejspatnejsi. Pritom naprosto identicke situace.

    Dovolim si jeste odcitovat cast slintu ze zumpy:

    Microsoft přesvědčil AMD, že DX12 půjde ve stopách API MANTLE – to splnilo účel a je u ledu?

    Také jste si všimli, že AMD už o API MANTLE nemluví, a vůbec od oznámení, že API MANTLE je téměř hotové a že bylo nabídnuto jako základ pro novou generaci OpenGL, jsme o něm v podstatě neslyšeli? Není to náhoda. Podle všeho Microsoft přesvědčil AMD a využil některé technologie, přístupy a nápady z API MANTLE pro novou generaci DirectX, že není nadále rychlý a samostatný vývoj API MANTLE zapotřebí.

    MANTLE tak splnilo svůj účel a přineslo víc, než jakékoliv API a jakákoliv optimalizační SW technologie za posledních mnoho let. Základní věci, který API MANTLE proti DX nabídlo, budou totiž zahrnuty v nové generaci v nové verzi DirectX, včetně výrazných optimalizací snížení zátěže na procesory, vůbec využití výkonu vícejádrových procesorů a také asynchronního využití výkonu grafických jader. API MANTLE dokázalo opravdu skvěle využívat různě výkonných grafických jader (v rámci AMD CrossFire – fungovalo to třeba v nové Civilizaci) k naprosto hladkému chodu bez trhání a microsttuteringu, což u klasických CF/SLI technologií rozhodně nebývalo pravidlem, natož u tak výkonově rozdílných GPU. Microsoft by samozřejmě byl hloupý, pokud by toho, co API MANTLE přineslo lepšího, nevyužil a nezapracoval to do DirectX12.

    DirectX12 se tak stává, podle očekávání, hlavní hybnou silou na poli API, navíc nové vedení MS zdaleka není tak uzavřené a rozhodně už dnes nemůžeme zcela vyloučit, že by se DirectX nemohlo objevit i mimo Windows platformu. Každopádně všichni hlavní výrobci čipů (AMD, Intel, NV a dokonce i QualComm) nyní stojí primárně za DX12 a na chystaném GDC 2015 se o něm bude hodně mluvit.

    1. Stachuj 8.4.2013:
     —————–

     Pokud jste si mysleli, že DX11.1 bude jen nějakou bezvýznamnou kapitolou a nová generace grafik (letos HD 8000 od AMD a příští rok i konkurenční NV GTX) dorazí už s podporou verze DirectX 12, tak můžete být v klidu. DirectX 11.1 zde bude velmi, velmi dlouho. Na DX12 se zatím ani nepracuje, jelikož k tomu není důvod.

     DX11.1 umí všechny nejnovější technologie včetně GPGPU, všechny optimalizace, je výborně přijímán nejen herními vývojáři a není zde žádný důvod tvořit nové API, které ani nemá, co by mohlo nabídnout lepšího. Navíc je stále možné obohatit DX11 o další funkce atd. DirectX11 tak zcela určitě dosáhne pozice, jakou mělo DX9.0c a pravděpodobně ještě významnější. V současné době přicházejí první ochutnávka částečně nativních DX11 her, kde již není zpětně podporováno ani starší DX10. S nástupem nové generace herních konzolí, což jsou vlastně x86/DX11 PC postavené na AMD CPU a GPU, zmizí nutnost zpětně kompatibility a DX11 bude nativní základ her od A do Z. Konečně tak naplno uvidíme, co DX11 dokáže skutečně zvládnou a s další generací her se budou posouvat i úroveň grafiky, fyziky a všeho, co toto API dokáže nabídnout a dnes je minimálně, či v drtivé většině není vůbec využíváno.

     Stachuj 5.6.2014:
     —————–
     Právě API MANTLE je pro DirectX značná hrozba. Na rozdíl od DirectX totiž API MANTLE není omezeno jen na Windows. To je jedna z hlavních potencionálních zbraní tohoto API a naděje na prosazení i po příchodu DirectX12. AMD kromě toho tvrdí, že v případě MANTLE bude nadále tlačit na vývoj, takže to, co slibuje DX12 nabídnout, už nyní API MANTLE nabízí. A bude prý díky agresivnějšímu vývoji, nabízet mnohem více v době, kdy DX12 dorazí. Jinými slovy, než DX12 splní, co slibuje, API MANTLE už bude nabízet další věci, které možná někdy bude nabízet nějaké DX13.

     Stachuj 4.11.2014:
     ——————
     DX12 nebude umět to samé co MANTLE, MANTLE už teď umí víc než DX12 a bude umět mnohem víc, navíc je to multiplatformní API ….

     Stachuj 23.11.2014:
     ——————-
     Potíž je v tom, že API MANTLE bude finální letos a míří do značného počtu nových her. DirectX12 bude hotový až na konci příštího roku, hry sním se objeví o pár měsíců později, tedy v roce 2016 a kdoví, kde v té době bude API MANTLE. To má totiž našlápnuto být skutečným multiplatformním API a nahradit tak OpenGL. Pro vývojáře by to byla ideální situace i vzhledem k nástupu ANDROIDu a hlavně STEAMOS, což je obojí LINUX, takže pokud by API MANLE fungovalo pod Windows i Linuxem, bylo by to přímo požehnání. AMD v tuto chvíli sice o LINUXu nemluví, ale je to jen veřejné tajemství a v tuto chvíli se snaží API MANTLE dodělat v jeho finální první verzi pod Windows. Na příští rok ale chystá velké věci kolem ovladačů a oznámení MANTLE pod LINUX a jako nástupce OpenGL je spíše otázkou času.

     1. Díky za připomenutí, hned jsem si to uložil spolu s nejnovější verzí co nahoře hodil MarekN 🙂

      Já si kolikrát hodil nějaké ty jeho obzváště brilantní výroky do lišty záložek, ale většinou jsem pak zapomněl, kvůli kterýmu výroku to bylo a pravidelně ho sledovat a zaznamenávat ty jeho exkrementy v čase to chce prostě hodně silnou vůli a žaludek.

     2. to simik: Jj, na tom by se uzivil jeden clovek na plny uvazek. A stalo by to opravdu za to, to bychom se nestacili divit jaky to jsou veletoce, jak na horske draze.
      Toto bylo jen co jsem v rychlosti behem 5 minut vygooglil.

 87. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-27 20:09:52

  Mantle mrtvá větev?! To těžko, když vlastně všechno co MANTLE nabídlo bude mít nový DX a bez MANTLE bychom tady nový DX neměli ještě kdovíjak dlouho … takže žádná mrtvá větev … mrtvá větev je DirectX do verze 11 …. mantle udělalo zcela novou větev a DX12 ho po ní následoval …

 88. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-27 14:42:37

  1, ano když někdo hraje ve FUllHD měl by brát ohled i na výkon karty (ozvlášť ve stejných cenových hladinách) jako celkem ve vyšších rozlišneích, protože není vyloučeno, že zanedlouho i on přejde na vyšší rozlišení a FullHD bude tedy bezpředmětné …

  2 Radeon R9 290X je objektivně lepší grafika, subjektivní jsi jen ty. Objektivní fakta jsou výočetní i herní výkon a obojí je u R9 290X vyšší. Objektivně má také lepší parametry má 512-bit sběrnici což je objektivně lepší než 224+32-bit a má 4GB RAM a používá je, což je objektivně lepší než 3,5+0,5GB. Stejně tak má R9 290X objektivně lepší výbavu, kdy kromě herní má i neřezaný výpoeční výkon a možnost. Za podobné peníze je to tedy objektivně lepší produkt.

  3, No to máš štěstí, ale když jsou dvě grafiky a u jedné ten problém prokazatelně nastává a nastávat bude a u druhé ne, není co řešit.

  4, Tessellace?! Jsem myslel, že tahle diskuse je dávno uzavřena. Ale asi ne … takže znovu, vyšší výkon GTX 970/980 v Tessellaci je sám o sobě bezcený, protože tessellace není ve hrách sama. Když má grafika obecěn horší siové parametry a nižší výpočetní výkon a nedokáže spolu s tou tessellací zpracovat i vše ostatní, co je ve hře třeba, je jí to na nic. Už v minulosti jsme to dávno vyřešili … nozí poukazovali na vyšší tessellační výkon třeba u GTX 480proti konkurenci, a strašně rády se prezentovali UNIGINE benchmarky, po nějaké době se přišlo na to, že to byla prostě blbost, protože jakmile se objevily hry využívající náročnější tessellaci, byla GTX 480 úplně stejně použitelná jako konkurenční řada s údajně nižším tessellačním výkonem, protože ani jedna z těch grafik neměla prostě výpočetní výkon na to zvládat ty hry pořádně. Takže vyšší tessellační výkon je ti u GTX 970/980 na nic proti R9 290/290X, protože ty jej mají dost vysoký na to, aby v současném typu použití byl stejný dopad a jakmile by se začala tessellace používat náročnější, všem těm grafikám by chyběl celkový výpočetní výkon na zpracování všeho toho okolo, takže použitelnost bude stejná.

  Co rozhoduje je výpočetní výkon jako celek, ten mluví o tom, jaký potenciál využití výkonu karta skutečně má. Dílčí výkon v nějaké oblasti je sice pěkná věc, ale pokud nějaká aplikace nevyužívá tu jednu oblast primárně, je to k ničemu, když jako celek to GPU bude výkonem zaostávat jinde v kombinaci všech těch věcí.

  5, R9 290X jde chladit tiše, mám R9 290X VAPOR-X na 1200/6200MHz a jede solidně tiše i v zátěži. Pochopitelně odpovídající bedna a její chlazení tomu také napomáhá. Jak říkám , nižšší spotřeba a větší efektivita je fajn, ale R9 290X enní extrémní karta, spotřeba odpovídá plnohodnotné výbavě ve všech směrech a není problém to chladit. Pořád je tu ještě možnost vodního chlazení. Ano GTX 970 je úspornější a snáze chladitelná, ale také proto, že má méně tranzistorů, že toho umí podstatně méně (není tak univerzální) že má méně toho a toho a tak dále, takže by bylo hodně špatné, kdyby měla problém s chlazením.

  1. Aneb, víme co je pro Vás dobré a pokud se Vám to nelíbí, tak jste …….(dosaď urážku dle nálady souDDruha), po stopadesátédeváté.

   Opět: To jsou ty jeho vovce takový pitomci, že si sami nedokážou vybrat HW podle své potřeby a potřebují nestále poslouchat, jak si vybrali dobře navíc s pohádkou o dobru a zlu….

    1. Trošku tu paralelu rozvedu:

     „Co rozhoduje je výpočetní výkon jako celek, ten mluví o tom, jaký potenciál využití výkonu karta skutečně má. Dílčí výkon v nějaké oblasti je sice pěkná věc, ale pokud nějaká aplikace nevyužívá tu jednu oblast primárně, je to k ničemu, když jako celek to GPU bude výkonem zaostávat jinde v kombinaci všech těch věcí. “

     ->

     „Co rozhoduje je přepravní výkon jako celek, ten mluví o tom, jaký potenciál využití výkonu auto skutečně má.
     Dílčí výkon v nějaké oblasti je sice pěkná věc, ale pokud nějaká část systému nevyužívá tu jednu oblast primárně, je to k ničemu, když jako celek to auto bude výkonem zaostávat jinde v kombinaci všech těch věcí.“

     =

     lepší než SUV je dodávka nebo TIR 🙂
     Co na tom, že to žere jako kráva, důležitý je potenciál…

     Perla na závěr:
     „Dílčí výkon v nějaké oblasti je sice pěkná věc, ale pokud nějaká aplikace nevyužívá tu jednu oblast primárně, je to k ničemu“

     Tohle chápu tak, že pokud máte aplikaci, která primárně využívá dílčí oblast, pak je to v pořádku (k něčemu).

     Pro DDementy polopatě: Aplikací, které primárně využívají dílčí oblast grafických karet zvanou „herní výkon“ jsou (sta)tisíce a nejčastěji je to i důvod, proč si lidé kupují grafické karty s výrazným výkonem v této oblasti „herní karty, karty pro hráče“ – na provoz těchto aplikací, které se obecně nazývají – hry. Vypadá to možná složitě, ale povšimněte se společného základu aplikace a dílčí oblasti: hry, herní, hráče.
     JeDDnoduché jako facka 😀

 89. Toto je tiež dobrá fáma:

  ————————————–

  suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-02-28 02:04:35
  avatar

  To je asi tak vse co nvidia ve hrach umi, tedy snizovat vykon a to nejenom u AMD ale casto i u svych vlastnich grafik.

  ————————————–

  Takže pridávanie nových grafických features je zlé pretože to všetkým znižuje výkon. Čo si ešte tento človek nevymyslí. Teda je to také zložité očakávať, že ak sa do renderovacej cesty pridajú nové vetvy, že sa celkový výkon zníži? S tým, že sa zlepší vizuálna stránka?

     1. Aha tak nic 🙂 Nicméně to nic nemění na tom co jsem napsal 🙂

 90. Opäť riadny žumpa článok plný „spravodlivého“ hnevu:

  http://www.zumpaworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/nvidia-si-z-nas-vsech-dela-srandu-slibila-ze-taktovani-grafik-povoli-a-ted-ho-zakazala-biosem-2.html

  „Po vlně kritiky však nakonec ustoupila a oficiálně slíbila, že v nových ovladačích zase taktování povolí. Takže konec? Všechno dobré? Ano, u normální firmy a slušných lidí by to možná byl konec, protože sliby se dodržují a plní, u NV to ale zdá se moc neplatí a právě podobné jednání je odpovědí na otázku pro ty, kteří nechápou, proč někteří mají na NV averzi. Ta averze není na firmu jako takovou a už vůbec ne na produkty, je to na neakceptovatelné jednání, které zas a znovu NV předvádí. Kdykoliv už se zdá, že se u NV chytli za nos a vyřeší se jedna věc, bum, a NV vám vrazí facku z druhé strany dalším nepochopitelným tahem. A je to tady znovu! “

  „Bohužel na trhu pravděpodobně budou i NB, které taktovat nepůjdou, což bude vytvářet zmatek pro některé méně se orientující uživatele, kteří si koupí něco, co nebude umět to, kvůli čemuž si to něco kupují, protože jim v nějaké recenzi napsali, že to půjde.“ (pretože takí užívatelia určite taktujú :-))

  „Že by GTX 900M měly nějaký problém, který se projevil až nyní, několik měsíců po jejich uvedení? Jak jinak si vysvětlit tak urputnou snahu zabránit taktování podporovaném vyjádřeními, ze kterých se každému trochu vychovanému a slušnému člověku musí otevírat „kudla v kapse“?! Co je tak těžkého na tom, říci: „Omlouváme se, naše grafiky mají/mohou mít ten a ten problém, nedoporučujeme je taktovat, a proto děláme tato a tato opatření“?! Já se to všechno snažím pochopit. Vážně! Ale prostě to nedávám. Může mi někdo vysvětlit, proč nám to dělá NV tak těžké a proč se nám za každou cenu snaží dokázat, že slušnost a férové jednání je něco, co si jako zákazníci, novináři i uživatelé prostě nezasloužíme? Děkuji pěkně …“

  „BTW: Také mě udivuje, kolik lidí dělá špatného ze mě a dalších, kteří na takovéhle jednání NV upozorňují. Skoro mě to přijde, že si někteří myslí, že si tohle vymýšlíme. Já se to snažím pochopit roky, proč po nás se čeká objektivita a férové jednání, ale druhá strana objektivní a férová být nemusí, ba dokonce když na to objektivně a férově upozorníme, jsme taháni blátem a špínou jako ti nejhorší … může to někdo rozumě vysvětlit?! „

 91. _Emil_ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-03 16:50:15

  “ Skutečná plná podpora (tzv. „TIER 3“) včetně hardwarové podpory všech nejnovějších funkcí DX12 však v současnosti je údajně pouze záležitostí grafických karet AMD Radeon architektury GCN. Konkurenční grafiky od NV včetně nejnovějších GTX 960/970/980 architektury MAXWELL, plnou HW podporu DX12 nemají. Podporují pouze část věcí a mají tak jen tzv. „TIER 2″ podpory DX12, něco jako DX12_0 ne DX12.0.“

  Môžem poprosiť o zdroj tejto informácie? Velmi sa mi to nezdá.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-03 17:25:23

  Zdroj: herní vývojáři, kteří přístup k DX12 opravdu mají.

  Kromě toho nevím, co se ti na tom nezdá … NV nikdy nevynikala v technologické pokročilosti a podpoře nejnovějších DX formátů a to platí už pár let. Navíc v tomto případě je otázka plné podpory celkem logicky vysvětlena.

 92. Stach vyťahuje svoje osvedčné zbrane, tentoraz to nie sú výrobcovia GK, ale herní vývojári. 🙂
  Už vidím, ako Jeníčka Stachujovie volajú „vývojári“, že počuj Johnyboy, máme pre teba exkluzívne informácie ohladom podpory DX12.
  Je to hnusný patologický klamár. Teraz je už dúfam každému jasné, že on velmi dobre vie, že klame a neverí tým svojím sračkám.

 93. Akcionári AMD azsi súhlasiť nebudú. 🙂

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 02:21:14

  celý tenhle elaborát sis mohl odpustit …. AMD dlouhodobě je trochu jinak řízenou společností (což jistě pozorováním potvrdíš také). Jsou společnosti, které chtějí vydělat za každou cenu, jsou společnosti které jsou otevřenější a jde jim o víc než jen peníze. Je to stejné jako s lidmi (také každý nejde po penězích stejně), protože společnosti jsou řízeny lidmi tak je to snad logické.

  AMD je dlouhodobě známa jako společnost, která rozhodně nejde za ziskem hlava nehlava. Ano z pohledu jiných společností i lidí se to může zdtá hloupé. Řadu věcí a technologií, které AMD má, by ostatní prodávali jak vzteklí a vydělali na tom jmění.

 94. 🙂

  xind [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 07:32:49

  nechápů proc AMD schválně zdržuje vydání svých nových produktů jak GPU tak CPU když je už má dávno hotové.. napadá mě jen že mají dohodu se Sony a MS o exkluzivitě pro ně do určitého období, ale až TO vydají tak se intel položí, nejvíc se mi libí to HSA spojení ARMu a x86 ideální

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 08:53:18

  Protoze vyrobni proces.

  1. Tiež som z toho sklamaný. Radšej by som bol keby poriešili VR Headset. Toto aj z hľadiska podmienok a internetu nie je pre mňa nič čo by ma oslovilo. Na GRID hranie je to síce fajn, len som zvedavý koľko to bude stáť. A možno by mi aj vyhovovalo prestať dávať do počítača toľko peňazí ako som dal doteraz. Lenže vzhľadom na rýchlosť netu sa to pre mňa neoplatí. Čakal som aj ja niečo zaujímavejšie.

 95. To je mazec. Citace z clanku:

  Takže NV končí s grafikami pro PC? I tak si můžeme její vyjadřování i chování vysvětlit. Nutno říci, že svými kroky v poslední době naznačuje, že uživatelé „jejích“ PC grafik jsou jí na obtíž a snaží se je znechutit, jak jen to jde. Ať už jde o její lhaní kolem parametrů a (ne)funkčnosti GTX 970, nebo slib že povolí taktování u GTX 900M grafik aby se následně ukázalo, že jej stejně zakázala v BIOSu. A tak můžeme pokračovat. Inu jednoznačné kroky. NV končí s PC platformou, končí s PC grafikami. Budoucností je její ARM TEGRA a streamování her.

  ——————————————————

  A ted jeste pro pobaveni neco z diskuze:

  stashix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 16:18:34

  Ovšem DD si opět musel přihrát polívčičku jak NVidia zaručeně končí s byznysem, který ji živí, což vyvodil z existence tohohle zmetku.

  —–

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 17:52:14

  Je vidět že neumíš číst ty polívčičko … kde jsem napsal něco o zaručeném konci? Možná kdyby si dokázal pochopit psaný text, tak pochopíš i pointu a rozhodně to není mé přihřívání polívčičky. Já nikomu představení budoucnosti hraní bez PC neslibuji ;).

  —–

  stashix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 17:59:29

  Citace:
  Takže NV končí s grafikami pro PC? I tak si můžeme její vyjadřování i chování vysvětlit. Nutno říci, že svými kroky v poslední době naznačuje, že uživatelé „jejích“ PC grafik jsou jí na obtíž a snaží se je znechutit, jak jen to jde. Ať už jde o její lhaní kolem parametrů a (ne)funkčnosti GTX 970, nebo slib že povolí taktování u GTX 900M grafik aby se následně ukázalo, že jej stejně zakázala v BIOSu. A tak můžeme pokračovat. Inu jednoznačné kroky. NV končí s PC platformou, končí s PC grafikami. Budoucností je její ARM TEGRA a streamování her.

  Což toto nenapsala ruka mistrova?
  Možná si to můj sprostý selský mozek vyložil špatně, ale nezdá se, že by zde byl velký prostor pro výklad.
  Prosím polopatě pro zpupného kulaka.

  —–

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 18:05:25

  Jsi vážně tak hloupý že nepoznáš otazník, nadsázku a hlavně doslovný výklad toho, co nám sděluje PR NV k vydání SHIELD?!

  nemusíš odpovídat o tvé hlouposti, krátkozrakosti a zaujatosti s překroucením čehokoliv co tu na DDW napíšeme už jsem přesvědčeni. Naneshledanou.

  ——————————————————

  A samozrejme dotycny zabanovan. Horsi jak islamsky stat.

 96. Tralalák [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 23:07:57

  Citace:
  Už už to vypadalo, že NV naznačuje své sbohem PC platformě svou konzolí SHIELD (alespoň podle marketingové masírky, kterou nás přesvědčuje, abychom se vykašlali na kupování nových herních grafik a koupili si její TEGRA konzoli, protože je to prý budoucnost), ale zatím realisticky se k odchodu naštěstí nechystá .

  Mňa by zaujímalo ako sa k takýmto myšlienkovým pochodom dá dopracovať keď Nvidia predáva viac GeForce, než AMD Radeonov a APU dohromady. Kto by dával zbohom keď má takto našliapnuté?

  Čo sa týka toho Shieldu skôr to vypadá tak, že chce PS4 a XB0 na konzolovom trhu ukrojiť pre seba časť koláča čo vzhľadom na vyššie uvedené opäť len ak sa im bude dariť môže postihnúť AMD keďže jej SoC je v PS4 a XB0. (len aby bolo jasno, ja fanda Shieldu a Tegra rozhodne nie som!)

  Ku karte Titan X len toľko, že predbežne na tých fotkách vypadá ako vždy exkluzívne a grandiózne.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-04 23:09:43

  přečti si oficiální vyjádření k SHIELD konzoli a dojde ti to 😉 … já doufám že to opravdu všichni chápou z mé strany jako nadsázku a doslovnou interpretaci toho, co oficiální PR NV k SHIELD říká a také to, co vyjadřují poslední kroky NV směrem k uživatelům 😉 ….

  ——————

  Rád by som Tralalákovi povedal, ako sa dá k takým myšlienkovým pochodom dostať. Proste stačí byť psychopatom typu Stacha, ktorý ohejtuje všetko čoho sa NV dotkne. Naschval som si pozrel na stranke NV, čo to vlastne k tomu novému Shieldu povedala. Samozrejme nič také čo Stach naznačuje, nepovedala. Opat raz klame až sa z neho práši.

  ___

 97. Odborníci:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-05 01:52:26

  Oni nebudou nutně potřebovat 8GB paměti, protože mají HBM, které jsou proti GDDR5 mnohem rychlejší s obří šířskou sběrnice. Zatím se mluví o 4GB pro R9 390 řadu, ale těch 8GB nelze také vyloučit.

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-05 08:52:53

  Co jsem slysel tak maji byt v prvni verzi 9 krat rychlejsi nez GDDR 5 tak by jim teoreticcky stacilo i 2GB. Jsem zvedavy jak to bude fungovat.

  ——————-

  Kam sa asi rýchlosť poberie keď bude treba kvôli malej VRAM dočítavať väčšinu textúr a dát z RAM? 🙂

 98. sajgon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Naráz to jde i když s křížkem 2015-03-05 13:11:22

  Po funuse o)

  Nvidia uvolnila CPU PhysX jako open-source (CPU kód)

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-05 13:14:20

  bohužel je to právě jen ta nezajímavá CPU část, která je navíc součastí některých už volně šířených herních engine … nutno říci, že NV neměla na výběr, protože jinak by PhysX zaniklo.

  ————————————–

  Jasne. PhsyX by určite zaniklo na želanie nejakého Stacha. 🙂 BTW keď je CPU časť nezaujímavá, tak to je potom zrejme nezaujímavý aj celý Havok, ktorý inú ako CPU vetvu ani nemá.

 99. Tak na Steame je za 2 mesic 2015 GTX970 uz daleko pred prvni AMD DX11 grafikou. Narust za posledni mesic +0.42%. Je videt, ze nejake nic nerikajici parametry zajimaji jen par trollu, ze ostatnim je to burt a kupiji podle realnych vlastnosti.
  Chtelo by to srovnani s prodejnosti legendarni GT8800, ale troufnu si tvrdit, ze GTX970 je na tom jeste lepe.

 100. Myslím, že SamanCZ to vyjadril presne:
  „jeste jedno male stouchnuti, nemelo nahodou freesinc fungovat jen pri zmene firmware nekterych monitoru? a ted se docitame ze AMD jeste vlastne ani nema ovladace kde by freesinc fungoval 😀 maj nato prez rok a oni to nedokazou do ovladacu dostat driv nez jsou na pultech monitory co to umej?“

  Inak aj ten monitor s freesync, ktorý je zatial ako jediný dostupný na trhu, obyčajné TN-ko stojí nehoránych 18000 KČ? Nehovorili náhodou fanatici, že sa nebude nič za tú technologiu priplácať?

 101. Toto pri Witcherovi je tiež dobré:

  „Druhou obavou PC hráčů je i fakt, že na hře spolupracuje NVIDIA, která dodá některé ze svých technologií. Bohužel s firmou NVIDIA mají PC hráči otřesné zkušenosti pokud jde o optimalizace moderních her, doteď se ještě stále nepodařilo spravit Assassin´s Creed UNITY, takže obavy z optimalizací hry ve spolupráci s NV jsou rozhodně opodstatněné a na místě.“

  BLbeček sa zasa ukázal. On fakt netuší čo vlastne AMD či NVIDIA robia pri spolupráci na vývoji hier.

 102. Marek, zase bojuješ na dííte proti červenej presile. 🙂
  Fanatici ťa minuskujú ešte skôr ako postneš svoj komentár. Kochren sa tam oháńa vekom, ale sám má dosť naivné predstavy o dobrom AMD, ktorému sa treba podakovať. O dementoch typu Martin Pavelec škoda reči, to bude nejaký „odchovanec“ Stachuja a jeho sekty.

 103. Zdravím pánové, co ten zmrDD Součkovic zase předvádí? Jeden se baví o GTX670 a ten DDebílek pošle link na 760. Navíc o výkonech a cenách 7970 vs 670 lže jaxvině. V jedné větě napíše, že nebyla rychlejší a v zápětí v druhé už že vlastně rychlejší byla, ale jenom v nižších rozlišeních. Kdyžtak mu to tam někdo hoďte 😉
  http://bit.ly/194BZRv
  Čísla z Anandtechu http://bit.ly/1EJvAqn
  http://diit.cz/clanek/khronos-podekoval-amd-za-mantle/diskuse

 104. Z Digitálního Zmaru o freesync monitorech:
  Wendak 2015-03-09 12:29:50
  … Já mám zas kolem sebe partu lidí, co čekají na R9 3xx, včetně mě. Prostě AMD je teď s prodejema tak dole, protože spousta lidí čeká na novinky.

  Jeden by řekl, že AMD dosahuje svých setrvalých výsledků, „protože spousta lidí čeká na novinky“. To pro nVidii neplatí, ta má tak hroznej a ulhanej marketing a vše podplacený, že tam nikdo na novinky nečeká 😀 Ve skutečnosti to znamená, že nVidia musí vydělávat dvakrát tolik, než přiznává, aby to mohla vše podplatit 😉

  1. KorbičBA [Poslat zprávu] – čo som chcel povdať… 2015-03-09 11:18:31

   … no reagoval som na tvoje: „těmto 4 společnostem nedá ani korunu“ a teda aj keby budiš, chcel by som podporiť iné, „nepoškvrnené“ spoločnosti v mnohých prípadoch proste NEMÁM NA VYBER.

   1. „poměr cena výkon je jednoznačně pro AMD“ – pravda, no ak chcem/potrebujem výkon 6-8jadier/12-16 vlákien AMD nemá čo ponúknuť, výkonný server/noťas detto, aj by som podporil AMD ale keď AMD nemá nič tak výkonné, tak čo mi z toho že má lepší pomer cena/výkon Musím kúpiť Intel…

   2. „na co má vliv „oblíbený“ operační systém“ – na to že si písal že MS človek nedá ani korunu aby podporil konkurenciu. Takže znova, nemám dať do firemného PC Win 8.1 len aby som podporil trh či konkurenciu ? Keď 98% ľudí pracuje s Win ? Znova, nemám na výber a idem do Windowsu…

   3. „jaký slabší CPU? Copak AMD nemá výkonné“ hovorím v bode 1. V desktope áno, FX vs i5/i7. Zájdi ale do highendu 2011/serverov/výkonných noťasov a AMD nemá proste nič. Chcem noťas s napr. 2,8GHz 4C/8T CPU ? Znova, nemám na výber, musím brať Intel.

   Takže čo som tých chcel povedať ?

   Že kúpiť niečo iné než Intel či Win OS sa nesporne dá a je slušný výber, ale pobobne aj v mnohých sférach, použitiach a výkonoch na výber nemáš a bereš Intel či MS aj keby si bežne „těmto společnostem nedal ani korunu“

   maysider [Poslat zprávu] 2015-03-09 12:52:31

   lžeš, máš na výběr:
   1) Linux (Android, Open SUSE atd), nebo stáhnout Windows „zdarma“, korupce ti to z tvé kapsy už dávno zaplatila
   2) AMD
   3) AMD
   4) LG, Samsung, HTC atd atd atd
   —-
   Zvlášť bod 4) v odpovědi mne zarazil 😀
   Jinak kdyby tak ten blbec věděl, kolik zaplatí ďábelské čtyřce za různé formy licensí skrytě, musel by si vzít život.

   1. Odpovedal ti aj Wendak

    „Wendak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-09 13:21:13

    S Windowsama je to trošku horší a někde se nahradit nedají (zákazník linux nechce apod.), ale jinak souhlasím.
    Intel mám sice nejvýkonější procák, ale taky si ho nechá ektrémně zaplatit. I kdybych na to měl, tak vždycky půjdu raději do poměru cena/výkon, kde až na vyjímky exceluje AMD.“

    ————————

    Najradšej mám reči typu:“I kdybych na to měl, tak vždycky půjdu raději do poměru cena/výkon“

    Keby na to mal, tak by si kúpil to čo mu vyhovuje a nie to čo musí. Pritom by to kľudne mohlo byť aj to lacnejšie riešenie. Ale to ťažko niekomu vysvetlíš. Hlavne že sa tvária že je to jediný rozumný spôsob ako nakupovať.

  1. To je jistě Creat atd.
   Teď je ALI3N a torpedo na CZC. A abyste pochopili význam AMD, něco od něj:
   torpedo0 | před hodinou | 2 reakce | kladně hodnotil 1 uživatel z 11 | Reakce na 2
   AMD si kupují lidé kreativní, chytří, vzdělaní a s velkým rozhledem a Intel si kupují ti ostatní, proto bohužel má Intel v současnosti vyšší prodejnost. Ale já doufám že se to obrátí a AMD bude prodávat víc než Intel a to bude na světě blaze, ukončí se všechny války, zmizí kriminalita a lidé k sobě budou vstřícní a milí.
   😀

 105. Spamujete a flamujete.

  Pokial ide o mna ovsem – a teraz vazne – Momentalne sa na 4K ultra high end upgradovat neoplati. Dovody:

  1) Za rohom je Windows 10 + DX12, ked uz upgradovat lepsie pockat nan a urobit fresh install.

  2) Neda sa kupit poriadny IPS 4K monitor (32″) s G-Sync, pripadne FreeSync.

  3) GPU je este len 28nm, o rok bude na 16nm s pravdepodobne masivnym narastom vykonu a nizsimi teplotami.

  4) Detto pre Boradwell-E CPU 22nm->14nm, plus vychytanie bugov architektury.

  5) DDR4 + PCIE SSD su stale este s vysokohorskou prirazkou.

  Vsetky 4 body (a mozno i bod 5) sa vyriesia okolo marca 2016. A to bude preto idealny cas prechodu na 4K high end.

  Takze Titan X – i ked nepochybne dobra karta – nezajem. 😉 O rok o takomto case sa bude dat postavit ovela modernejsia zostava, ten sucasny ultra highend so sebou taha prilis vela starin (Pre-hw-sync, 28nm, Win7, DX11, neodladeny Broadwell-E, 22nm) a ked uz upgradovat „nextgen“ pc za 5k euro tak nech je to „flawless“.

 106. Súhlasím. Zatiaľ nemám moc potrebu upgradovat GTX780 a nie ešte to čo máš ty. Určite nebudem kupovať grafiku postavenú na 28nm výrobnom procese. Treba si počkať na nižší. Inak aký máš teraz CPU? Ja osobne napríklad nepočítam meniť platformu s Core i7 3770K ešte tak 3 až 4 roky. Mimo grafickej karty samozrejme. Počítam, že nové DX12 či Vulkán predĺžia životnosť CPU, ktorý momentálne mám.

 107. Moc bych na DX12 nespoléhal. (Ani na OpenGL Vulcan) Existuje dost vysoké riziko, že část používající DX12/Vulcan se na nových kartách výkonově rozpadne. tedy, že nebude schopná správně upravit jednotky pro maximální využití karty. A vzhledem k tomu, že pořád ještě programátoři nepoužívají na maximum možnosti DX 11 ( a mají už takhle hodně chyb), tak sem hodně skeptický ohledně udržitelnosti tohohle směru.

  Vůbec to vypadá, že spousta lidí absolutně zapomněla 90 léta… Lidi se nepoučili a hodlají evidentně zopakovat si historii ještě jednou.

 108. Odborníkova debata na téma FHD vs UHD 🙂

  DDebil:

  hele děcko … zkus si vedle sebe postavit FHD TV a UHD TV pustit si na tom ten film v nativních rozlišeních a ten rozdíl uvidíš z 1 i 10m …. žádné lupy nepotřebuješ.

  Připadáš mi jako když tvrdíš, že 640×480 přece musí stačit všem …

  jack.k

  Jsem o dost starší než ty a oči mi slouží moc dobře. Nesmysly tu plácáš ty. Jestli mi tu budeš tvrdit, že poznáš rozdíl z 1 i 10 metrů mezi FHD a UHD, tak pěkně kecáš. Už jsem dost lidí vyvedl z omylu a věř mi, že psychologie je pěkně zrádná. Schválně jsem lidem pouštěl filmy na FHD a UHD v nativním rozlišení a nechal jsem je na ty telky koukat ze tří metrů. Nikomu jsem neřekl, která TV je která. Všichni víceméně hádali, protože nepoznali rozdíl. Na další skupině jsem k těm telkám dal cedulku FHD a UHD, ale záměrně jsem ty cedulky prohodil. A víš jaký byl výsledek? 15 lidí z 20 co na ty telky koukalo označili TV s cedulkou UHD za lepší. Prakticky všichni opět hádali, ale nechali se zlákat právě tou cedulkou.

  A tady jsou další argumenty. 3D FHD film v half SBS vypadá s pasivními brýlemi zcela stejně (myšleno kvalitativně rozlišení) jako ten samý film puštěný v normálním zobrazení. Jak je to možné, když každé oko ve 3D defakto dostává jen poloviční rozlišení? Inu může za to mozek, který je schopen kupu věcí dopočítávat. Až když se přijdeš podívat opravdu blíže a budeš zavírat jedno či druhé oko, tak je vidět jak se na telce zobrazují sudé či liché sloupce nebo řádky.

  A co fakt, že jednotlivá políčka filmu nejsou ostrá, ale jsou rozmazaná, ale ty scénu vidíš ostře?

  A co poslední argument. Úhlové rozlišení oka je tak 1 vteřina. Při běžné velikosti pixelu TV kolem 0,5 mm by jsi musel sedět před TV kolem 1,5 m, aby jsi byl schopen rozlišit 2 body TV. A to ještě za předpokladu, že ty dva body budou mít hodně rozdílný kontrast a že budeš mít opravdu hodně dobrý zrak. Z běžné vzdálenosti 2-3 metrů už nemáš prakticky žádnou šanci ty dva body od sebe rozeznat a obraz složený z černobílých proužků se ti prostě bude zdát šedý. A což teprve, když ten obraz bude složen z bodů o poloviční šířce. To už by jsi musel na tu telku koukat minimálně z 0,7 m, aby jsi ty body rozeznal. Proto FHD beru jako praktický strop, kde navyšování rozlišení při běžných velikostech TV do cca 55-60 palců nemá praktický význam. Ono to defakto nemá význam ani při větších úhlopříčkách, protože opět platí, že na telku by jsi měl koukat z jistého násobku úhlopříčky. Pokud budeš sedět příliš blízko, uvidíš vždy jen část obrazu a ztrácíš tak celkový dojem ze scény. Pokud budeš sedět příliš daleko, pak se pro tebe prostě jednotlivé pixely ztrácí a obraz budeš vnímat stejně ostře i při menším rozlišení.

  Takže mi tu netvrď, že vidíš něco, co vlastně ani vidět nemůžeš, ale jen si myslíš, že to vidíš.

 109. Perla od alterega stacha alias maysider

  maysider [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – neprodejný 2015-03-18 07:44:24

  Titan je neprodejný, pokud se rozumně uvažující bytost bude rozhodovat dle výkonu i ceny
  AMD stále vítězí, spotřeba to nemůže kompenzovat
  navíc nVidia čipy jsou risk vždy, kdoví co nám zase nalhali

  Podľa tohto kokotka teda sú zbytočné serverové procesory, pretože sú neskutočne predražené a tie výkonnejšie prípadne s komunikáciou na viac CPU začínajú tak na 2000€. To také AMD s jeho skriplenými 8mimi jadrami je tak fajn a budúcnosť…veď aj kopec výsledkov tomu nasvedčuje. Nízky výkon vysoká spotreba…it’s not a bug it’s a future. Takisto v oblasti GPU sú zbytočné FIREPRO karty, Tesla a pod. 😀 ja neviem či tomu jeblému červenému svetu nedochádza, že sú aj ľudia ktorí nehladia na cenu alebo pomer cena výkon ale pozerajú sa aj na iné oblasti, tj. celkový výkon, príp. podpora aplikácií, Napr. taký SamanCZ. Robí grafické orgie a je mu viacmenej jedno či tá karta stojí 800€ alebo 1500€, hlavne pokiaľ mu ten program pôjde tak ako má a s rýchlejším renederingom.

  P.s.: všimli ste si, že na Didigátlnej zakomplexovanosti zostali už len pritakávači AMD? To je Stachov svet 😀 len jeden a ten správny názor 😀 kurva komunizmus v plnej miere, kam sa hrabe Čína alebo pseudoamerická demokracia 😀

 110. suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-20 04:00:46

  Vsechno prichazi za urcitou cenu, uz maxwell nema realne cip podporujici presnost DP/FP64 (1/35 SP), a nasledna volta/pascal by meli byt zamereny dokonce na FP16, coz je uz i pro graficke vypocty problem a pro vypocetni by to znamenalo rozsahle architektonicke zmeny. Podobne je to s podporou DX, na podporu 11.1/11.2 jsme se dockali az u maxwellu (diky tomu se ani 11.1 / 11.2 nedostal temer do zadne hry) a s plnou podporou DX12 Resource binding tiers cekame do ted, protoze ani nejnovejsi maxwelly nemaji plnou podporu.
  Konkurencni AMD ma plnou podporu v cele siri HW zalozenem na GCN architekture a s DP je to obdobne.

  ——————————————————

  maysider [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-20 07:23:16

  je to fuk, nVidia je už teď v high-endu neprodejná, za chvíli si nVidii koupí už jen opravdový blázen

  1. Ten suchanr si informácie vykladá teda dosť svojsky.

   „z maxwell nema realne cip podporujici presnost DP/FP64“

   Jasne že má jednotky podporujúce výpočty s dvojnásobnou presnosťou. Len ich má menej.

   „nasledna volta/pascal by meli byt zamereny dokonce na FP16, coz je uz i pro graficke vypocty problem a pro vypocetni by to znamenalo rozsahle architektonicke zmeny“

   Toto je úplne gól. Zrýchlenie operácií na 16 bitových hodnotách je zameranie sa na FP16? Odkiaľ prišiel na to, že to má byť na úkor 32bit či nejaké obmedzenie grafických výpočtov? Prečo by vôbec NVIDIA niečo také robila?

 111. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-21 23:30:52

  ACER má stejný parametry jako BenQ a stojí 499 dolarů výrazně méně 😉 tedy bodobný jako ten ASUS … a to se bavíme o zaváděcích cenách u 27″ Ultra herních TN monitorů skoro bez konkurence, takže půjdou rychle dolů … brzy se dočkáte i levnějších modelů … jde o to, že ta eletkronika AdaptiveSync(=FreeSync) se do nových modelů dostává a výrobci musí využít tu starší verzi bez té podpory …

  ——————————————————

  Stachu a proc jako u te stare elektroniky nenahraji novy fw a je vyreseno? Aha, ja zapomel, to byla jen dalsi prachsprosta lez, kterou ted sam potvrdil. Nekdo se ho na to zeptejte.

 112. Tak si Stach opäť vymyslel dôvod ako si kopnúť do NVIDIe a opäť zo seba urobil hlupáka. Tentoraz v recenzii Dying light:

  „V poslední době to vypadá, že kdykoliv se NVIDIA dostane k nějaké hře a může si do ní ve větším měřítku nacpat své „optimalizace“ GameWorks a další technologie, tak ve výsledku dostaneme titul, který se ani pár týdnů po vydání nedá skoro hrát, má obrovské problémy i na GTX grafikách natož na konkurenčních Radeonech a prostě hrůza. Viděli jsme to u Assassin´s Creed UNITY a je to tady jak přes kopírák znovu. Dying Light vyšlo ve stavu příšerném, hra padala i na konzolích a zkrátka další důkaz, že NVIDIA by měla radši dávat od optimalizací her ruce pryč, protože optimalizace v jejím podání dopadají zcela mimo to, co by měly představovat. Nicméně v tuto chvíli po 2 měsících mohu alespoň konstatovat, že nedávno hra dostala pátý velký opravný patch, který konečně hru opravil a dá se hrát bez problémů a dokonce i Radeon grafiky tam dobře fungují. Takže jsem se na tuhle zombie žánrovku podíval :).“

  „TechLand použil jako základ Chrome Engine 6, který k naší smůle byl ještě „vyšperkován“ některými „optimalizačními“ technologiemi společnosti NV včetně HBAO+ a tak dále. Bohužel, jak už jsme si řekli v úvodu, i tentokrát jako u některých podobných her nedávno vydaných, tyhle optimalizace nejsou optimalizacemi a nefungovaly. Hra se ale nedávno dočkala už pátého velkého update, který naštěstí už většinu problémů opravil. Hra tak v tuto chvíli už nepadá, grafické problémy i problémy s výkonem skoro zmizely, i Radeon grafiky konečně šlapou a celkově se to konečná dá hrát, takže hodnotíme právě hru ve verzi 1.0.5 a zkušenosti se staršími verzemi už nejsou relevantní. “

  „Na mé sestavě hra běhala dokonce na maximální detaily (bez některých NV, „vylepšení“) bez potíží kolem 50FPS ve velkém Eyefinity rozlišení 5760×1200, což považuji už za solidní optimalizaci. “

  „Použití optimalizací od NVIDIA se v krátké době poněkolikáté ukázalo jako krok do pekla a rozhodně to nebude náhoda. Je přinejmenším divné, že v poslední době těch několik málo her, na kterých NV vůbec nějak spolupracovala, se potýká s takovými problémy, že to vypadá, že vychází prostě nějaká BETA verze a musíme čekat několik velkých patchů, než se to dá trochu hrát.“

  ——————————-

  V mínusoch hry má toto:

  „Technické spracování hry a optimalizace NV spúsobili nehrateľnosť hry prvních nekolik týdnú“

  Je to proste chujko, ktorý ani nevie čo vlastne NVIDIA a AMD robia pre podporu hier. Ale tak robí idiota sám zo seba.

 113. Myslite ze mu na to Stach odpovi?

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-21 23:30:52

  ACER má stejný parametry jako BenQ a stojí 499 dolarů výrazně méně 😉 tedy bodobný jako ten ASUS … a to se bavíme o zaváděcích cenách u 27″ Ultra herních TN monitorů skoro bez konkurence, takže půjdou rychle dolů … brzy se dočkáte i levnějších modelů … jde o to, že ta eletkronika AdaptiveSync(=FreeSync) se do nových modelů dostává a výrobci musí využít tu starší verzi bez té podpory …

  ——————————————————

  ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 08:47:59

  „výrobci musí využít tu starší verzi bez té podpory“

  A proč teda do té starší elektroniky nanahrají nový fw s podporou AdaptiveSync?

  1. Tak odpovedel a ma to pokracovani, ale vypada to, jako kdyz normalni clovek mluvi s ddementem z nejakeho ustavu. Naschval si to pozorne proctete, krysa tam vsude pise o novych kusech co vypusti vyrobce a ten sulin porad mekta o jiz prodanych:

   ——————————————————

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 11:32:50

   Protože se jim to nevyplatí – vyžadovalo by to nový firmware, musel by se otestovat atd. a pak prostě pro ně nemá smysl snažit se vylepšit takto starý produkt, za který už dostali zaplaceno 😉 radši udělají třebas ten samý, ale musí si ho zákazník znovu koupit …

   ——————————————————

   ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 14:12:36

   Kdo tady mluví o již prodaných monitorech? Když jim leží na skladech staré elektroniky, tak je stačí přehrát novým fw, nabouchat do nových typů LCD a vesele je prodávat.

   ——————————————————

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 14:24:28

   no pak bys měl na trhu stejný produkt s dvojí funkčností. Oni klidně použití technologie a díly z těch stávajících modelů a udělají nový neboj

   ——————————————————

   ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 21:17:49

   Jaký stejný produkt s dvojí funkčností? Cituji: „jde o to, že ta eletkronika AdaptiveSync(=FreeSync) se do nových modelů dostává a výrobci musí využít tu starší verzi bez té podpory …“

   A já se tedy ptám, proč nevezmou tu starší verzi, nenahrají do ní nový fw, vrazí to do LCD, do označení typu přidají například /FS a nezaplaví trh FreeSync monitorama? Kde je problém?

   ——————————————————

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 21:29:45

   protože ne každý monitor to umí, jen některé by to zvládly a proč to dělat, když už mají dostupnou novou verzi, takže rovnou udělají nové modely postupně … prostě tak. AdaptiveSync je standard a bude ho mít víc a víc nových monitorů vybavených novou verzí elektroniky, která se začala vyrábět na konci loňského roku …

   Ano, některé starší monitory by to také zvládli s úpravami, ale musí se to otestovat, musí se to přehrát u výrobce a prostě to dělat nechtějí, nevyplatí se jim to ani vydávat stejný produkt s novou funkčností, prostě radši udělají nový model i když třeba se stejnými vlastnostmi. Prostě tak to funguje

   ——————————————————

   ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 22:09:28

   Proboha čtete vůbec co píši? Nikde nic nepíši o už prodaných monitorech.
   Píši o nahrání nového fw do původních elektronik které jim leží na skladech výrobních závodů a které dávají do nových modelů které uvedli nedávno. Proč vůbec vydávali nové modely bez FS když je to nic nestojí? Proč je rovnou nevydali s novým fw jako FS ready? Vždyť po takových za stejnou cenu jako bez FS (které stejně vydali) by se jen zaprášilo! Nějak nechápu, kde je problém. Pravděpodobně v tom přehrání fw, nic jiného mě nenapadá.

   ——————————————————

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 22:16:13

   ne ty nečteš co ti píši … prostě to neudělají. Prodají ti radši nový model i kdyby to měl být nový model jen označením …

   ——————————————————

   ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 22:23:55

   No a o čem tady celou dobu píši. Přehrajou fw v elektronikách co jim leží skladem, dají ty elektroniky do nových modelů a tyto nové modely prodají. A tudíž můžou mít hned 100% produkce FS ready, kterou prodají jen se po ní zapráší.

   Tak a teď bych rád věděl proč tomu tak není, proč pořád ještě uvádějí nové typy bez FS ready. To jako nejde přehrát ty staré elektroniky?

   1. To je posuk, tato diskuze vygradovala v typicke Stachovske hovno:

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-28 18:22:32

    nedočkáš …. ne odemně … já ti odpověděl ale nejsem výrobce, musíš se zeptat jich.

    ——————————————————

    ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-28 21:20:16

    Aha, takže ta všechna prohlášení, že to půjde prachsprostým nahráním nového fw do monitorů nebyla pravda. Tím se to vše vysvětlilo. Příště přeji více štěstí při věštění z křišťálové koule.

    ——————————————————

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-28 22:20:11

    byla pravda … minimálně jeden z výrobců to dělá. Proč to nedělají všichni se zeptej jich

 114. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-23 18:39:58

  no pochopitelně že bez GameWorks jde ta hra lépe …. protože to co dělá NV nejsou optimalizace pro lepší vzhled či výkon, stejné vzhledu dosáhneš normálními technologiemi, GameWorks jsou je věci udělané tak, aby to nešlo pořádně na ničem kromě GTX grafik.

   1. 7rs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-24 00:34:50

    Tak sem hoď nejaké screene nech sa na to pozrieme aké to je s gameworks a aké bez. Aké tam boli výkony výkony s gameworks a aké bez.

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-24 00:53:30

    hru už jsem smazal tak nějakou jinou jindy

 115. No to je zase prdel na zumpe v diskuzi k „testu“ GTX960 proti 285.
  Napriklad, kolikrat jsme cetli, ze vzdy porovnava stejne edice od stejneho vyrobce a najednou neni problem srovnat nejaky shit od Sapphire se Strixem, protoze to pak vypada v pomeru cena/vykon daleko lepe, ze. A navic to najednou jeste obhajuje. Je to proste kokutek.

 116. Stachom absolútne nepochopenie rozdielu medzi Mantle, CUDA a PhysX:

  ulv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-27 12:48:41

  Tím by mělo být u konkurenčních grafik v mínusech, že neumějí CUDA a PhysX.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-27 13:02:35

  nemělo … CUDA a PhysX nejsou standardy přístupné všem a mimo GTX je mít nemůžeš, jsou uzamčené – MANTLE/VULKAN není. Lepší než CUDA je otevřený formát OpenCL a ten podporují obě značky. A PhysX? Tahle mrtvola? Jako vážně? To je někde přínosem?!? To by byla novinka ….

  CUDA a PhysX nejsou přínosem ani pro majitele GTX grafik, naopak je uvazují k NV značce, i když to pro ně není vždy výhodné. MANTLE je jiná věc, tomu můžeme všichni líbat nohy za to, že budeme mít konečně moderní API!!!¨

  Jde hlavně o to, že MANTLE má skutečně v některých hrách přínos a to kladný, k lepší plynulosti a funkčnosti hry. CUDA a PhysX? Ukaž mi hru, která s CUDA a PhysX běží lépe než bez nich …. pokud mi ji ukážeš, pak ano, měly by být v kladech.

   1. Na neho sa nedá reagovať. On si snáď myslí, že to čo robí Mantle sa tiež nedá naprogramovať inak. Pochybujem že vie rozdiel medzi simuláciou a skriptom a tým pádom aké sú výhody keď sa niečo počíta priamo, ako keď je to predpripravené len na pár možností bez schopnosti reagovať na vplyv prostredia.

    Len úplný ignorant alebo hlupák dokáže vypotiť toto:

    „Phys grafiku nezlepšuje, stejné efekty které dělá physX se dají udělat a také dělají v jiných hrách, přes skripty a jiné technologie s podstatně menším dopadem na výkon. PhysX by vlastně mělo být uvedeno jako mínus i u GTX grafik“

    Čo keby sme do mínusu dali rovno aj antialiasing, tiene, dynamické osvetlenie a pod. Toto všetko má predsa negatívny vplyv na výkon tiež. Na čo nám je vlastne lepší vizuál a interaktivita keď sa všetko dá ofejkovať a predpripraviť staticky.

 117. Toto je hlod mesiaca:

  „Do té doby má NV ještě tedy spousta času zkasírovat ty šílence, kterým nevadí současné naprosto absurdní ceny GTX 980 či GTX TITAN X. A soudě podle poměrně slušného zájmu o tyto grafiky se zdá, že lidí, kteří nevědí co s penězi a mohou si je dovolit vyhazovat, je mezi námi dost a dost. Doufejme, že si toho nevšimnou u AMD a neosolí ceny svých produktů tak, aby korespondovali s cenovou politikou NV.“

  V AMD sú asi podľa neho samí hlupáci. Či on naozaj verí, že AMD drží nižšie ceny zámerne aj keby mohli predávať za viac? 🙂

  1. Rekl bych, ze bychom se meli slozit na ustavni lecbu pana Stacha. Ten clovek je chory. V nadpisu napise ze 290X je vykonejsi, v clanku pak pise ze tento test neslouzi k porovnani vykonu grafickych karet, v diskuzi pak napise opet, ze 290X je vykonejsi, ze u nej vysly vyssi cisla, pak zase po upozorneni se odvolava ze v textu je psano, ze to neni test grafickych karet. No proste magor, uz staci jen to lejstro na hlavu.

   to Salamander: ta diskuze tam ma pokracovani, tak zkus zaktualizovat screeny, at nejsou ostatni ochuzeni o ten „zazitek“ ze zumpy.

 118. 😀 😀 😀 😀 😀

  HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – No offence 2015-03-29 11:26:14

  Neuraž se Honzo, ale nadpis je jako z blesku nebo daily mailu, takovej „senzace chtivej“, přitom jak je napsáno výš, porovnávat to doopravy nejde. Nebo jde ale neměl by si z toho vyvozovat závěry.
  To, že to v článku napsáno je? je možný, ale ty jsi nepochopil, že většinu článku tvojí stejně jen nadpis.
  Ten tě má upoutat a donutit tě to číst, je to jak marketing.
  Pokud je ten nadpis „agresivní“ – tohle GPU je cool a tohe je shit a zakládáš to na něčem co není objektivní pravdou, promiň ale v tom případě se nenazývej „objektivním žurnalistou“ protože to spíš zavání „německo-žurnalistickým fekál pornem“
  A každý kdo tě upozorní na fakt, že se pleteš a jsi to TY. Je hned troll, flamer a idiot, malé dítě atd atd.
  To je také vysoce profesionální, ale jak si řekl, každý má své hobby, jen ti dám malou radu na závěr. Ono to pak vypadá, jako že musíš mít vždy pravdu a naprosto poslední slovo a to jsi si vybral špatnou kariéru.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-29 11:32:23

  nadpis neuráží ani není neobjektivní ani není senzacechtivej … je jen konstatováním v rámi dostupných dat.

  1. jirka64 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Nadpis je 2015-03-29 23:17:47

   Píšeš: Článek je jen konstatováním v rámci dostupných dat??? Opravdu? Jakých dat, když píšeš „Závěrem bych ale rád zdůraznil, že první technologický API test „3DMark“ ukazující vliv a přínos DX12 a rozhodně neslouží primárně ke srovnání grafických karet jako takových“. Takže se znovu ptám, jakých dat? Žádná relevantní data nemáš!
   Co třeba, kdyby Nvidia naprogramovala nějaký program na testování grafik, jen sobě na míru, podle kterého by měla dvojnásobný výkon oproti AMD. To by jsi také dal do nadpisu, že: 3DMark s DirectX12-úprava Nvidia otestován – Radeon R9 290X má mnohem menší výkon než GTX 980?
   V tomto případě by podle tebe byla Nvidia mnohem výkonější? Asi ANO, protože pořád obhajuješ to svoje „PODLE DOSTUPNÝCH DAT“.
   Ale jestli jsi psal tento článek jako bulvární zprávu, tak to smekám, je to perfektní článek. Mě se takové články líbí.

 119. No toto je pacoš 😀

  Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-28 01:09:12
  avatar

  Důvod proč AMD grafiky vedou je snadný, protože jsou postavené na malých segmentech místo obludných jader co provozuje nVidia, takže nVidia jako vždy vítězí v klasických brute force testech (staré DX), ale prohrává jakmile nastane těžká paralelizace, protože AMD je postavené přes pro ní.

  Nicméně reálné výsledky u DX12 budou mnohem víc vyrovnané. A prospěch bude pro všechny.

 120. Ďalší človek čo o Physxe nič nevie a ktorý si myslí, že vidí ďalej ako ľudia v NVIDIi:

  martin.šefl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-27 23:24:55

  Oproti procesorům by bylo hanebné tvrdit, že se i grafiky flákaly. Možnosti moderních architektur spíše nevyužívají herní enginy a už vůbec ne hry. Grafika je tím čipem, který obstarává chod hry. procesor jen sekunduje a pokud to není opravdový šmejd, grafiku výrazně nebrzdí. Zkus pořádně nataktovat nějaký highendový procík a uvidíš že výkon grafiky stoupne jen o malinko, pokud vůbec. Nová API možná zaměstnají i zbylá jádra, ale nepřenesou nezbytné výpočty z grafiky na procesor. Grafiku by měla vykreslovat grafická karta. Procesor by měl obstarávat výlučně třeba jen fyziku a AI. Bylo by myslím hezké kdyby (omlouvám se) „posraná„ PhysX běžela jen na CPU. Nechápu, že ti blbouni z Nvidie dodnes nenabídli pořádnou podporu pro fyziku na procesoru. Hold někdo nevidí dál než na špičku svého nosu.

 121. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-31 10:52:42

  Chválíte postřeh trolla, spamera a člověka který je zcela mimo argumentaci?!

  takže to dáme za první upozornění za FLAME, když už kladete otázku a argumentujete, zkuste nelhat a zjistit si fakta: Odkaz cena je v četně DPH (aktuálně 6100,-) minulý týden byla níže a v historii je to vidět …

  Já mám někde v článku ASUS R9 285?!?! že o tom nevim! V testu i článku je Sapphie R9 285 OC a to ani není nejlevnější R9 285 OC edice na trhu

  satikcz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-31 11:46:51

  Ale notak, proč máš ve svém popisku tenhle citát:
  Citace:
  Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora

  a sám konáš opak, tedy soudíš podle autora příspěvku a ne podle obsahu?

  Jinak ano, v článku porovnáváš ASUS STRIX GTX 960, s jinou R9 285, ale nebylo by fér tedy porovnávat stejný model, když tam pak máš závěry k obecné GTX 960 (jak je hrozně nevýhodná)?

  Ono kdyby jsi nepsal některé články tak tendenčně, možná by ubylo kritiky, mezi kterou se občas připlete i nějaký trol, ale nediv se, když tu celkem často mizí i celkem slušné příspěvky nebo za celkem rozumné příspěvky jsou rozdávány bany.

  Měří se tu dvojím metrem, když někdo plive na NV, nikomu to nijak nevadí a na auře se to nijak neprojevuje, pokud je tomu naopak, hnedka klesá karma nebo se i banuje…
  Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

   1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-31 17:11:10

    Fér by to možná bylo, kdybych měl měl oba modely k dispozici, nemám – Sapphire R9 285 OC ale není nejlevnější R9 285 na trhu, takže problém jistě nepředstavuje a jako taková je i fyzicky v obchodech dostupná, což se o ASUS R9 285 říci nedá, takže by srovnání vlastně objektivní nebylo.

    Možná kdyby si v mém článku nehledal něco tendenčního, a zkusil pochopit (já vím logika je těžká věc, pro někoho, kdo už je o své realitě přesvědčen) že nemám žádný zájem na upřednostňování jednoho, či druhého výrobce, protože je v mém zájmu a mnohem výhodnější mít přízeň všech, tak bych pochopil, že se tady žádné upřednostňování neděje. Jen zkrátka mluvíme i o AMD, které je mnohde zcela ignorováno protože nedává některým tolik podpory, jako jiní. Pro nás je to ale výrobce se zajímavými produkty a tak jsme objektivní. prostě jste si ty a někteří další vsugerovali, že DDWorld.cz prostě nadržuje AMD a je jedno, jestli to úplně mimo realitu … ale zkus zapřemýšlet, uživil by se DDWordl.cz z podpory AMD?! Stálo by to za to, přijít o podporu některých ostatní? Není výhodnější mít podporu všech, zejména když jsou na trhu význanmější ?! Ano, mohl bych vydělávat mnohem více, kdyby jako ostatní skutečně někomu stranil, tomu, kdo si to může dovolit zaplatit (a jistě uznáš, že třeba AMD si toho moc dovolit nemůže), ale to prostě nedělám a dělat nebudu.

    Měříme tu všem stejně. nějak jsem si nevšiml, že by příznivci AMD sprostě uráželi ostatní, napadali je i na jiných stránkách, sprostě je pomlouvali v diskusích a tak dále …. ty ano?! BANy jsou hlavně proti takovým lidem a možná tě to překvapí, ale ty BANy většinou získávají pořád ti samí lidé, kteří se registrují jen pod jinými jmény a zkouší zase a znovu, co jim projde a ještě se tím chlubí … svým vstupováním jen všem dokazuješ, mezi kooho patříš

     1. Ta odpověď je jeho standardní ve stylu „musíme být objektivní jinak by s námi nikdo nespolupracoval“ 🙂
      V tej odpovědi je IMHO hezky vidět, jak už mu z toho začíná hrabat a okamžitě startuje do obraných pozic při sebemenší snaze o normální diskuzi.

      Dobře se tím odkopává, že nedokáže normálně diskutovat (to co provádí, ani nelze normálně obhájit) a všechny, kteří projeví jiný názor, označí za flamery.
      Snad to otevře oči i těm co ho ještě neprokoukli.
      Myslím, že jeden právě prokoukl:-)

      P.S. Přemejšlím, že bych se šel podívat na tu MSIroadshow. Mám to u nosu…

 122. Těžká kocovina z opojení FreeSyncem pro AMDDioty:

  Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-03-31 16:55:02
  Kdy konečně přijde nějaký slušný monitor s freesync který bude za 5-až 7 tisíc.

  midlan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-01 01:06:36
  Žádný nepřijde. Ukázalo se, že freesync elektronika je podstatně dražší než ta v běžných monitorech.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-01 02:29:25
  blbost … není to podstatně je to o pár dolarů, ale je to novinka, cena klesne …. takže určitě se dočkáte. Pořád mě překvapuje, jak si myslíte, že výrobci nejdříve vydají levné modely a pak přijdou ty dražší, když u nových technologií je to vždy naopak!

  navíc kdyby si se zamyslel tak nebudeš plácat že žádný nepřijde? Opravdu jsi si jistý, že třeba na konci roku nebo příští rok nepřijde?! Jestli jo, tak to jsi panbuh a víš více než všichni výrobci dohromady a prosímtě varuj nás než přijdeš k nám do diskusí nejsme tě hodni oooo vševidoucí a vševědoucí …

  midlan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-01 04:24:40
  Ano za rok možná už nějaký monitor v této cenové hladině bude, ale původnímu tazateli se asi nechce čekat rok (ještě k tomu když pravděpodobně už rok čekal na uvedení freesync jako takového na trh), proto jsem odpověděl v kontextu.

  Jinak představa, že Freesync se u monitorů stane běžnou záležitostí, mi přijde nereálná. Podpora v DP1.2 i 1.3 je volitelná, umí ho jen hrstka grafik a na podporu u Intel/Nvidia v blízké budoucnosti to taky nevypadá.

  1. Teď jsem našel jednu oDDbornou predikci z roku 2014:
   —-
   Tento standard s veškerou podporou bude součástí většiny (všech) nových monitorů od Q4 letošního roku, které DP1.2a budou mít. AMD v té době dodá samozřejmě patřičné ovladače. implementace u NB je ještě jednodušší. G-SYNC jako takový je tímto překonaný …
   —-
   To už musí být snad i jemu samotnému, po přečtení teď v 2015 konec Q2 jasné, že je naprostý idiot 😀

  1. Mimochodem ten pc.zoznam.sk je dost dobrý web. Kdysi jsem tam byl unešenej z testu nějakýho CPU(nesrovnatelnej s českými), ale celkově málo testů/článků. Ale co se tam objevilo, tak mi přišlo velmi kvalitní.
   Až jsem se divil, že až ze slovenska chodíte na ty naše díty a DilDosvěty:-)

 123. 😀 😀 😀

  ——————————————————

  ulv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-03 16:49:39

  Kdy bude článek o žalobě akcionářů na AMD? Zajímal by mě zdejší pohled.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-03 18:43:16

  nebude. Téma se vůbec netýká AMD, ale jen některých akcionářů, kteří prostě špatně investovali a snaží se z toho něco vytěžit …. AMD ohledně Llano procesorů slibovala a prezentovala tyto produkty stejně jako řada jiných společností své produkty a rozhodně nemůžete po AMD očekávat, že shodí své produkty už při jejich uvedení tím, že řekne, že nejsou tak dobré, jak by chtěla.

  Každý akcionář měl před uvedením Llano dostatek informací k tomu, aby zhodnotil kvality produktu. Žalovat AMD za to, že se snažilo vykreslit své produkty v nejlepším světle? tak to by museli žalovat i NV a všechny ostatní výrobce, kteří kdy vydali něco, co se jim moc nepovedlo a akcie kvůli tomu šly dolů …

  prostě celé je to hloupost a absurdní …

  ======================================================

  NVIDIA žalována za podvod na Investory
  Napsal Jan „DD“ Stach
  Čtvrtek, 11 září 2008
  Společnost NVIDIA má na krku žalobu, která se nevidí příliš často. Část akcionářů a investorů jí vinní, že zatajila důležité informace před investory …

  Co je největším problémem společnosti NVIDIA v současné době? Grafické čipy? To sice taky, ale pro firmu jako takovou největším problémem jsou investoři a akcionáři. NVIDIA po veleúspěšném minulém roce, který byl pro společnost NVIDIA tím vůbec nejúspěšnějším v celé její historii, zažívá rok zcela opačný. Už ve druhém kvartálu se propadla do ztráty, částečně způsobené špatnou situací kolem svých grafických čipů a z části způsobené problémy s vadnými čipy. A právě kvůli tomu má NVIDIA na krku žalobu.

  Společnost Shalov Stone Bonner & Rocco LL podala žalobu za podvod na společnost NVIDIA a to konkrétně na generálního ředitele Jen-Hsun Huanga a finančního ředitele Marvina Burketta. Žaloba je podána za všechny akcionáře a investory, kteří získali akcie společnosti NVIDIA v období mezi 8.11.2007 a 2.7.2008. Vedení společnosti NVIDIA totiž už začátkem listopadu údajně vědělo o problémech s kvalitou čipů a tyto informace svým investorům zatajila, což podle zákona z roku 1934 nesmí. Až letos v Červenci se ukázalo, že problém je velice závažný a projevily se jeho důsledky na hospodaření společnosti a cena akcií společnosti NVIDIA prudce poklesla. Žaloba tvrdí, že vedení společnosti NVIDIA učinilo směrem k investorům sérii špatných rozhodnutí a opomenutí, které v konečném důsledku způsobily investorům ztráty díky zatajování a neschopnosti sdělit správné a v plné míře informace o problémech čipů NVIDIA. Ostatně to, jak neprůhledně se NVIDIA postavila k problému prokazatelně výrobně vadných GPU, kritizoval kde kdo. Zajímavostí také je, že v žalovaném období, tedy 8.11.2007 – 2.7.2008 akcie společnosti NVIDIA poklesly o 50%. Tehdy stály 33,84 dolarů a v červenci to bylo už jen 18.03 dolarů. Ještě 6.11. to ovšem bylo 37,90 dolarů za akcii a dnes hodnota akcií poklesla až na 10,82 dolaru. Mezi těmito dvěma daty tak spadly akcie společnosti NVIDIA o 26 dolarů, to je 70,55%. Samozřejmě ztráty pro investory jdou v této situaci do miliard dolarů.

  Pokud se skutečně prokáže, že vedení NVIDIA mělo informace o problémech svých čipů už v listopadu a tyto informace nezveřejnilo svým investorům, bude to znamenat velké potíže. Podobné žaloby nejsou ve finančním světě brány na lehkou váhu a jejich důsledky mohou mít značný dopad na společnost jako takovou. Žaloba teď leží na stole Kalifornského soudu a lze odhadnout, že konečné rozhodnutí bude učiněno velmi brzy …

 124. ITkrysa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-04 00:16:49

  Jaký „trool“? Žaloba je v obou případech o zatajování informací. Jestli to nevidíš, tvůj problém. Já to nebudu dále rozpitvávat.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-04 00:32:32

  Nikoliv … jeden případ je o úmyslném zatajování výrobní vady o které NV věděla a druhý případ je o tom, že nějaký investor špatně investoval a prostě vsadil na špatný produkt. Nevšiml jsem si že, by AMD o Llano uvádělo něco nepravdivého a už vůbec ne, že by mělo nějakou výrobní vadu … Llano bylo takové jaké bylo, umělo co slibovalo jen nebylo moc úspěšné na trhu, z velká části proto, že to AMD neumělo prodat. Ale žádné zatajování se nekonalo. Prostě investor to zkouší a pokud by soud shledal AMD vinným, můžeme rovnou z fleku obžalovat NV i všechny ostatní za každý prodejně méně úspěšný produkt, než co si výrobce od něj v predikcích prodejů sliboval … i dítě s IQ tykve vidí v obou případech dost velký rozdíl … pokud by někdo obžaloval NV z toho, že GTX 400 série stála za starou belu a on na tom prodělal, protože mu NV slibovala že je super, budu říkat to samé. Pokud AMD/NV nebo jiný výrobce nezatají výrobní vadu nebo neuvede špatné parametry je to všechno riziko investování ….

  1. Stach by si mal pozrieť článok na EHW (http://www.cnews.cz/akcionari-zaluji-amd-za-apu-llano-nejdriv-ho-bylo-malo-pak-zase-moc), kde sa okrem iného píše:

   „Podle žalujících ale firma o stavu výroby a poté o stavu poptávky po čipech podávala nepravdivé informace – tedy že výrobní proces je v pořádku a (později) že mají Llana na trhu úspěch, i když to údajně neměla být pravda.“

  2. „jeden případ je o úmyslném zatajování výrobní vady o které NV věděla“

   druhý případ je o úmylsném zatajování problému s výrobou a následně o úmyslném zatajování problémů s odbytem

   „nějaký investor špatně investoval a prostě vsadil na špatný produkt“

   AMD má špatné produkty? To je nečekané příznání 😀

   1. “ Llano bylo takové jaké bylo, umělo co slibovalo jen nebylo moc úspěšné na trhu, z velká části proto, že to AMD neumělo prodat.“

    Stále tá istá obohratá pesnička. Rozmýšľal som, že si nájdem nejaké staré články kde Liano hypoval a robil mu reklamu, ale nechce sa mi.

 125. Ďalší oddborník. Už by si mohli konečne zapamätať, že konzole Mantle nepotrebujú pretože majú vlastné nízkoúrovňové API. Ale to by som asi chcel moc. Potom si na základe svojich predstáv vymýšľajú kadejaké nezmyselné teórie.

  rigix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-07 08:45:16

  věřím že nakonec šli nároky dost výrazně dolů, proč myslíš že byl tak dlouhý odklad ? Ty konzole to prostě s nvidia „optimalizaci“ a chybějícím mantlem neskousli, když se podíváš na první ukázky a na finální videa, tak mi to trochu připomíná styl UBISOFT, tenhle blbý mores se nebezpečně rozrůstá. Naštěstí mě u této hry o grafiku zas tolik nejde a dokážu to skousnout a k vzhledem ceně (dá se sehnat do 800 kč) jim to i zaplatím, ale samozřejmě jsem ze snížené kvality grafiky a to i pro PC zklamán a největší pravděpodobností je od tohoto vydavatele titul witcher 3 poslední hra do které investuji peníze, stejně jako to bylo u EA dragon age 2, u ubisoft AC 4 a tak bych mohl pokračovat.

  1. „Už by si mohli konečne zapamätať, že konzole Mantle nepotrebujú pretože majú vlastné nízkoúrovňové API.“

   Pořád si myslím, že Mantle(TrueAudio) vzniklo ze zkušeností AMD a nízkoúrovňových API na konzolích. Čili by to bylo jako učit Orla létat, ale to je RuDDým ovcím podobné. Napřed si něco přečtou na „světovém“ webu a hned všemu rozumí a chtěli by všem poradit nebo lépe rozkazovat.

 126. Mimochodem.. Byl jsem se podívat na tu MSIcestuzávbavy a zase jsem rychle vypadnul. Mělo to být v nějaké posluchárně, ale na chodbě před byla řada stolů na nich PC a banda dětí(snad ani nebyly z VŠ) na těch PC pařila a ostatní zablokovali celej prostor okolo. V koutu se krčil stánek CZC. Přišlo mi to hrozně amatérský i na cílovou skupinu. Těšil jsem, že uvidím DilDa jak mu koukaj nohy z někoho od MSI, ale raději jsem vypad.

 127. Asi jsem přecitlivělej, ale přijde mi, že se poslední dobou EHW učí od Stacha.
  Alespoň co se týče nadpisů. Konkrétně oznamovací věty či hesla s otazníkem.

  Např.:
  „Na obzoru jsou prý nové rozměrové formáty pro pevné disky. Návrat 5,25″?“
  „AMD prý chystá šestnáctijádrové APU s pamětmi HBM. Pro sektor HPC?“

  A tohle mě donutilo napsat tenhle žvást:

  „Asus se přiklání k FreeSync s monitorem MG279Q: IPS, 144Hz a 2560 × 1440
  8.4.2015Jan Olšan

  Technologie FreeSync od AMD asi ještě chvíli bude dohánět náskok, který si Nvidia vytvořilo s G-Sync. Minulý měsíc AMD svou odpověď vypustilo s oficiální podporou v 11 monitorech od celkem šesti výrobců. Nyní si k nim může coby sedmého připsat také Asus, což nebude skalp bez významu. Tato firma je co se hráčských monitorů docela aktivní – ostatně také byla prvním partnerem Nvidie při vypuštění G-Sync. Dosavadní exkluzivita „zeleného“ řešení ale u Asusu teď skončí.“

  AMD vypustilo svou odpověď s podporou?
  Když skončí exkluzivita, tak to znamená, že se firma přiklání k tomu s kým začíná spolupracovat?
  Celá ta newska je plná vaty a nové informace by se vešli do dvou odstavců nebo jednoho a tabulky.
  (asi i staré informace, je to slohově kostrbaté a blbě se to čte např. „Nicméně FreeSync nemá ze strany grafické karty certifikování LCD nijak vyžadovat.“???)

  .

  Chápu, že nadpisy prodávaj a AMD vs. Nvidie je vděčné téma, ale když budu chtít bulvár, tak půjdu na díít nebo ke Stachovi.
  Než číst takovouhle slátaninu, tak radši budu věnovat čas na něco jiného.
  A co vy, Vyhovuje vám tento styl? Podělte se v diskuzi 😀

   1. Je mi jasný, že dneska musí člověk informace filtrovat už jen proto, že jich je moc.
    Ale přidáváním té omáčky obírají o čas mě i autora a čitelnosti to nepřidá. Kdyby místo jedné „slohové“ newsky(kde je půlka spekulace) vydal dvě, tak by IMHO měli i lepší čtenost – prokliky.
    Kdysi jsem s ním řešil něco podobného http://www.cnews.cz/konec-socketu-u-intelu-po-haswellu-se-pry-cpu-budou-jiz-jen-pajet-na-desku a dokonce mě překvapilo, že si to vzal k srdci a jeho názor pak psal na konce článků(alespoň mi to tak přišlo).

    Nevím, ale bojovat se zákazníkem tím, že mu slíbím(nadpis) něco co nedostane(článek vyzní jinak) mi přijde divné. Bohužel v dnešní době je to už standardní taktika např. supermarketů a vesele se to rozšiřuje jinam. Tato newska je asi extrém a ostatní nejsou takové peklo, ale přijde mi, že je to prostě takový trend a děsí mne to. Mám na to vypěstovanou averzi za pomoci jistého ODDborníka 🙂

    Preferuješ nějaký server z hlediska informací nebo čteš na všech ty články, které se týkají toho co tě zajímá? Já to dělal tak, že jsem se kouknul napřed na EHW a potom na ostatních serverech četl to o čem oni nepsali. Právě z toho důvodu abych nemusel filtrovat zbytečnou omáčku zejména na Dítu. Ale vypadá to, že to ztrácí smysl.

    1. Mám oblúbené servery: EHW, pctunning, diit, physxinfo.com, dsogaming.com, oculusvr.com a roadtovr.com. No a potom sem tam zavítam aj na (pre mňa) „optional“ weby ako zing, games.cz a pod. Ale tie hlavné mi docela stačia a v podstate obsahujú všetky informácie, ktoré ma zaujímajú.

     1. Díky za tipy, ale šlo mi o to jestli v případě, že budou na všech serverech psát o stejné věci, to budeš číst třeba 10x 🙂
      Ale to asi logicky záleží na tom, co je to za téma…

     2. Ako píšeš, závisí to od témy. Keď viem u niekotrých autorov, že mávajú iný pohľad na to isté, tak si prečítam článok aj viac krát od rôznych redaktorov. Ale musí to byť niečo čo ma fakt zaujíma. Ale často skôr na drhý krát iba pozriem námatkovo diskusie, aby som vedel čo si myslia o danej téme iní ľudia.

      Dnes je napríklad celkom zaujímavá téma ohľadom datadiskov k Witcherovi 3.

      http://www.dsogaming.com/news/the-witcher-3-wild-hunt-two-massive-expansions-announced-will-pack-30-hours-of-gameplay-in-total/

      Viacero ľudí sa pohoršuje nad tým, že sa za ne bude platiť. Oni by chceli rok práce zadarmo.

     3. TechReport, Anandtech, PCPer, Guru3D,… (celkem 38 webů s tím že vyjmenované jsou primární) + ArsTechnica

     4. Tý brďo. Já PC sleduju tak jenom jako všeobecně. Angličtina není můj kamarád a co přečtu česky za 5 minut, bych v angličtině louskal 3x tak dlouho a to ještě za pomoci překladače (za plať pánbů za doplňky browserů) a stejně si nebudu jistej, že jsem ty motohodiny pochopil dobře. (S technickými daty/výrazy problém nemám, ale ty okecávky okolo nebo třeba fráze mi dávaj zabrat:-)

      Takže pravidelně sleduju český weby a anglický jenom když hledám něco konkrétního a stojí mi to za to.

      Sice jsem to z Vás nechtěl tahat, ale když jste to hodili do placu, tak se taky odkopu:-)

      PC tématika: EHW, PCT, Dít, SvetHW, Lupa, Root, Abclinuxu, XKCZ, Bugemos, DilDosvět

      Pořadí je +- podle preferencí, ale to se mění podle nálady a času.
      Kam zařadit pc.zoznam.sk nevím, pravidelně ho nenavštěvuju, ale občas si na ně vzpomenu a cením si jej docela vysoko:-)

 128. Tak toto je presny zasah do cerneho. To je presne ta St(r)achova (ne)objektivita v praxi. Je to z diskuze u clanku na zumpe „RAPTR už i pro Intel“. Ted uz jen schazi snizeni srackoaury a nasledny BAN. Vsadim se, ze pokud by se oponent v tom dale stoural, tak by k tomu zajiste doslo. Ale je to jen muj „objektivni“ nazor. 😀 😀 😀 😀 😀

  ——————————————————

  Milamber [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-08 23:24:35

  Tak tedy nevim, proc DD vynechal Nvidia?
  Pokud piseme v souvislostech, jak je nam tu prekladano, tak neni mozne vynechat Gforce experience, byla v těchto věcech průkopníkem a Gforce experience bylo první pak prisla AMD s RAPTR, jako odpoved na Gforce Experience.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-08 23:53:17

  Rapstr byl ještě před NV …. AMD s ním nepřišla 😉 a není jediný důvod proč v aktualitě o RAPTR NV uvádět

  ——————————————————

  Milamber [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-08 23:38:02

  Jasne, ale AMD zacala pouzivat RAPTR jako odpoved na to, ze NVdia udelala nekdy v roce 2012 nebo drive Gforce Experience, proto zacla pouzivat software 3 strany se stejnyma vlastnostma jako dpoved
  Proto by v clanku mela byt zminka, ze to ma i Nvidia jako svuj produkt Gforce Experience.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-08 23:39:37

  proč by měl??? NV má RAPTR??? tohle je hlavně článek o tom, že Intel začal spolupracovat s RAPTR stejně jako AMD …. tak co sem pleteš NV?!?

  Mimochodem ani jedna ze služeb není nic objevného …. spousta her ti sama nastaví detaily, pořizovat videa z hraní zvládne také kde co takže opravdu žádná extra věc ani jednoho výrobce …

  ——————————————————

  Milamber [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-09 00:40:50

  No nic zbytecna debata jen jsem psal o souvislostech, na ktere se odvolavas kdyz zacnes v clanku o AMD a MANTLE rozepisovat jak ho NV nema jak je to spatne atd.
  Pokud nekdo na to poukaze odpovidas, ze to je v souvislostech psano aby i it nepolibeny ctenari mohli dat veci dohromady.
  Oki zde by to bylo naprosto mimo misu i naprostej IT analfabet chape ze NV ma Gforce experience a konkurence pouziva AMD ma RAPTR a ted i Intel ma RAPTR.
  Asi nejsou souvislosti jako souvislosti.
  Timto to pokladam za uzavrene, nema tu cenu mlatit slamu, stejne tu neni sance na objektivni posouzeni.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-09 00:57:19

  objektivní posouzení z tvé strany je evidentně zcela nemožné … článek je o RAPTR a Intelu, a protože RAPTR používá i AMD je to zmíněno … ani zmínka o nějaké NV protože to ani není souvislost s RAPTR … myslím že každému soudnému člověku to dojde.

  1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-08 23:39:37

   proč by měl??? NV má RAPTR??? tohle je hlavně článek o tom, že Intel začal spolupracovat s RAPTR stejně jako AMD …. tak co sem pleteš NV?!?

   Mimochodem ani jedna ze služeb není nic objevného …. spousta her ti sama nastaví detaily, pořizovat videa z hraní zvládne také kde co takže opravdu žádná extra věc ani jednoho výrobce …

   ————————–

   Takže podľa neho asi každá hra má databázu rôznych kombinácií CPU a GPU plus zrejme aj ďalších faktorov, podľa ktorých nastavuje detaily. Klasický Stach a jeho jednoduché myslenie. On fakt ide porovnávať nastavenie jednej hry kde je tak pár kombinácií s tým čo ponúka Geforce Experience alebo Raptr. Keby to bolo iba o tom, tak si to AMD naprogramuje samo a nepotrebovalo by externú firmu.

 129. DD a opäť jeho hudobný sluch:

  jsemZpet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-12 23:58:01

  Slepé testy tvrdí něco jiného. Kolik jsi jich provedl ty sám a na jakém vzorku?

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 00:02:59

  no víc než ty, to je jisté …. každou novou desku testujeme se zvukem a spousta zvukovek také

  jsemZpet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 00:06:03

  Takže mám tomu rozumět tak, že jsi sezval audiofily a lidi s dokonalým hudebním sluchem ze širokého okolí, zakryl jim oči a postupně jim pouště testovací vzorky. Jaká byla úspěšnost?

  Sám jsem takové testy neprováděl, protože mě to ani moc nezajímá, ale stačilo 5 minut googlení a našel jsem hafo článků, ze kterých vyplynulo, že audiofilové poznali prd.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 00:26:04

  ano testovali jsme i takhle kvalitu zvukovek …. u lidí co nemají sluch je to půl na půl spíše hádají …. u lidí kteří ten sluch mají je rozdíl mezi integrovanou a neintegrovanou zvukovkou tak markantní, že to poznat je …. testováno na reprácích

  jsemZpet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 15:30:00

  Redakce, nadšenci, kluby nadšenců, profesionálové, kteří se tomu věnují provedli spoustu testů, v nichž souhrně vychází, že rozdíl není poznat.
  Jan Stacch údajně také dělal nějaké testy a vyšel mu pravý opak.

  To mě nutí k zamyšlení, že někdo měl chybu v metodice. Hádej kdo?

  1. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 18:38:30
   avatar

   Metodika testu je, že když nejseš hluchý tak to poznáš, ale evidentně nerozumíš anglicky, protože ve všech článcích píší, že kvalita zvuku je dobrá i u levného řešení, ale dražší je prostě lepší … poznat to však je.

   1. … a na reproduktorech Redstar obzvláště, Jenddo 😀
    Zvuk je něco, co prostě nejde objektivně porovnávat, pokud se nejedná o vyloženě šmé kvalitu audio řetězce. Už jen to, že každý slyší jinak… možná bude Jendda v této oblasti brzy tak populární jako jistý Federmann.

     1. Myslím, že je docela signifikantní, že na jednom HiFi fóru má Federmann v podpisu „Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.“ Začínají mne napadat různé silné konspirační teorie… 😀

 130. Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-18 16:32:14

  Hm, ziadne spravy o financnych stratach AMD (okolo 180 milionov)? Potesil by ma detailny rozbor s prognozou do buducnosti.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-18 22:48:56

  nejsme finanční zpravodajství ani ekonomický deník …. prognóza do budoucnosti? Pořád stejná, nic se neděje, AMD jede dál, chystá nové produkty ve všech klíčových segmentech kde působí a bez novinek to prostě nejde. AMD prostě dojíždí na GF a TSMC, které pro něj neměli lepší výrobní procesy a pochopitelně dojíždí i na svou neschopnost prodat i to, co se mu povede … zkrátka žádná změna

  1. Zábavná na tom je aj časť o grafických API. Ten Stach je fakt analfabet čo sa týka vývoja SW. Ako ináč, DX12 a Vulkán je vlastne okopírovaný Mantle:

   „AMD pochopitelně chce mít celou novou generaci grafik na trhu během začátku Q2, tak aby byla připravena na příchod Windows 10 (v létě), kdy zatím pouze Radeon R9 grafiky mají plnou podporu DirectX12, zatímco podpora DX12 ze strany GTX 900 grafik zůstane jen částečná. Mnoho technologií DX12 je totiž v podstatě opsáno z API MANTLE, takže s nimi AMD při konstrukci GPU počítalo, zatímco NV s nimi pochopitelně počítat nemohla. V praxi by tak AMD mohlo mít u her a aplikací důsledně využívající všech možností DX12 výhodu, ale obecně se samozřejmě nestane, že by DX12 hra jela na Radeonu (podpora DX12 je od HD 7000 řady GCN) a ne na GTX 900 grafice apod. Nicméně je zkrátka podpora a podpora. Každopádně AMD z příchodu nové generace API může těžit, protože všechny jsou v podstatně napsány přímo na GCN architekturu, kdy z API MANTLE vzniklo nové API VULKAN nahrazující OpenGL a DirectX12 je v podstatě z velké části opsané MANTLE také, kdy pochopitelně MS ladil nové API ve spolupráci s AMD i proto, aby DX12 dokázalo lépe využít potenciál jeho Xbox One konzole, ve kterém právě AMD Radeon GCN grafika je a na který se s W10 počítá také. Vůbec od DX12 si docela dost slibujeme a už letos se her pod tímto API dočkáme a jsou i tací vývojáři, kteří dokonce už pro příští rok zvažují zcela nativní DX12 hry bez zpětné podpory starších DX verzí.“

 131. Zase si trošku postěžuju na Dííít:-)

  Před cca měsícem napsali o přehřívajícím se procesoru http://dít.cz/clanek/qualcomm-snapdragon-810-prehrivani

  Pan NoX vehementně obhajoval teorii v diskuzi a byl za to po zásluze odměněn plusy:-):


  franzzz | před 1 měsícem

  Tak a ted si by si mohl autor laskave precist alespon zacatek http://semiaccurate.com/2015/03/02/behind-fake-qualcomm-snapdragon-810-o… a rict mi, jak se lisi zrovna tento pripad od tech predchozi „omg prehriva se“ pripadu. Protoze to vypada, ze (stejne jako 100x predtim) nekdo otestoval predprodukcni kousek, a vida, svete div se, prehriva se to.

  Co je zname na 100%:
  1) mobilni divize tamtung se potapi rychleji nez titanic (financne)
  2) kdosi rozsiruje drby o prehrivajicim se CPU qualcomu
  3) tamtung vymenil to CPU za sve vlastni (jasna nahoda…)

  Sorry, ale zatim to porad vypada na „flexibilni etiku“ v podani tamtungu. A ten test ma vypovidaci hodnotu nula. Chce to otestovat na finalnem zarizeni, ne na nejake predprodukni cihle, a pridat do testu dalsi telefony s tim cpu – jako treba LG G Flex 2. Muze to totiz klidne byt i neschopnost HTC.
  -20 +1-1 Je komentář přínosný?

  odpovědět

  no-X | před 1 měsícem
  Obrázek uživatele no-X

  Aha, takže Bloomberg, Wall Street Journal i Times jsou všichni uplacení Samsungem, aby šířili dezinformace o přehřívání a dokonce Samsung uplatil i HTC, aby poskytla telefon s S810 na nezávislé otestování, které přehřívání potvrzuje.

  Charlie Demerjian míval dobré informace, ale to bylo tak před 5-10 lety. V poslední době produkuje jednu konspirační teorii za druhou a třeba za poslední rok si nevybavuju jedinou, která by se potvrdila…
  +20 +1-1 Je komentář přínosný?

  odpovědět

  Nyní vyšel článek nový „Samsung nevynechal Snapdragon 810 jen kvůli „přehřívání““, kde se píše: „Nakonec se potvrdilo, že energetické nároky S810 jsou skutečně vyšší, než jaké bychom čekali od 20nm čipu; nešlo ale o nic katastrofického, jen byly na úrovni některých 28nm čipů.“

  Zajímavé IMHO je, že v článku není odkaz na původní. DÍT rád linkuje sám sebe a tady zřejmě ve stylu DDho raději dělá mrtvého brouka.
  Proč číst DÍT nebo Blesk, když se za měsíc ukáže, že to co tam psali není pravda? DD je „všem“ k smíchu, ale DÍT asi lidi berou vážně. Osobně v nich nevidím téměř žádný rozdíl.

  P.S. Na té linkované diskuzi je hezky vidět, jak čtenáři DÍTu klikají na +- spíše podle svých pocitů a přání než rozumu.
  Každej kdo napsal, že se jedná o předprodukční vzorek a je třeba počkat na finální výrobek byl vymínuskován 🙂


 132. Diskuse k A10-7870K bude tak trochu Kaveri i Godavari. Smysl zůstává nejasný.

  del42sa | před 4 hodinami
  nějaké zvýšení taktů je určitě fajn, co je ale blbý, že rozbitý powermanagement z původního Kaveri zůstává u Godavari nezměněný a stále dochází k podtaktovávání CPU bez ohledu na nastavení BIOSU 🙁
  +1 +1-1 Je komentář přínosný?

  Fotobob | před hodinou
  Nevím o co jse v tomto konkrétním případě, ale není spíše chyba v BIOSu? Nebo v nastavení Power managementu ve Windows?
  +1 +1-1 Je komentář přínosný?

  Zenith | před hodinou
  Ne neni. Zde neni řeč o FX throttlingu kterej jde vyřadit (když je dobrej bios) vypnutim APM + C6E, toto se týká pouze Kaveri a jedná se o stav, že když se vytíží integrované GPU, letí dolu takt CPU, bez ohledu na nastavení biosu, nejvíce to zamrzí když člověk taktuje CPU, na defaultu je to defakto normal jev aby se čip udržel ve svém TDP, bohužel nemožnost zablokování tohoto jevu je rána pod pás co se týče OC.

  Toto se týká pouze APU provozu s IGP, pokud je integravaná GPU vypnutá či se použije Athlon, tak tento problém zmizí.“
  ————————————————–

  Jestli tomu dobře rozumím, v podstatě nejde přetaktovat procesor v APU pro hry. To je IMHO docela blbý.
  Psal o tom DD nebo se to u něj neprojevilo a tudíž to neexistuje?
  Nebo to chápu špatně v souvislostech? 😀

  1. Keby sa niečo podobné týkalo NVIDII či Intelu, napísal by 3 články v jednom týždni o tom, ako tieto firmy robia podpásovky zákazníkom. U AMD to radšej nespomenúť. Určite o tom nenapísal ani slovo.

   Tiež ma to inak celkom prekvapilo. Veď CPU v APU je už od základu slabší. To, že sa nedá podtaktovať je teda dosť o ničom a ani sa nečudujem, že sa APU nijak extra nepredávajú.

   1. Připomnělo mi to „obrovskou“ kauzu jak Nvidia zablokovala taktování GPU v noteboocích.
    I to (dle mě ideální) řešení, kdy se výrobce ntb rozhodne jestli taktování povolí nebo ne, použili jako argument proč je špatná.

    Na DÍTu(asi tři články?) a DeDesvětě spousta písmen, ale o nemožnosti taktovat AMD se člověk nedozví vůbec.

    .
    Já to chápu tak, že CPU má nějaké TDP a GPU má nějaké TDP a chip má nějaké TDP, které je menší než součet CPU a GPU když běží na MAX. Tzn. mám buď maximální výkon CPU nebo GPU ale nikdy obou zároveň.

    Myšlenka asi dobrá pokud GPU slouží jako koprocesor pro výpočty, ale musí to hrozným způsobem degradovat herní výkon. Minimálně pod DX11:-) V konzolích by to asi nemuselo vadit, ale jaký by to tam mělo smysl? Napadá mě multimediální přehrávač, ale jinak? V jaké situaci poběží GPU na max a CPU se může flákat?

    1. Chápeš to naprosto správně. Sice nemám 7870, ale u 7850 to takhle funguje. Dokud jsem měl vypnutou GPU tak šlo taktovat docela slušně – 4.1-4.2GHz byť s brutálním napětím (vyšším než u X2 a X4). Ve chvíli kdy zapneš GPU a jenom hýbneš s frekvencí tak jde veškerá stabilita dolu (1.55v, je úplně jedno kolik je v chipsetu). Moje finální stanovisko bylo, že dotyčému prostě dám grafiku zadara ať s tím hlavně nehýbe. Co se kvality CPU týče tak jsem pevně přesvědčen, že lepší kousky jsou vidět jen mýlokdy – zapomeň na to, že to půjde taktovat o 50% jak jsem byl zvyklý u X2, X4.

     Možná, že ty cpu lidi nekupují právě z tohohle důvodu. Inu doby kdy jsem měl v podpisu XP1700+ @ COIKOLIV definitivně skončily. Zmetek jsem nekoupil poprvé, ale tohle je už u tý firmy pravidlem. Neměli kupovat ATI, do tý doby jsem nikdy neměl potřebu někam psát jak GPU nebo dokonce CPU stojí za howno…

     1. Tu narážku na 7870 jsem nepochopil, je řeč o zapnutí/vypnutí integrované grafiky? Můžeš ten odstavec trošku rozepsat aby bylo zřejmé, kterou grafiku kdy zapneš/vypneš? Nechápu to hýbání s frekvencí. Pokud s ní nehýbeš(je jednou nastavená byť vyšší) tak je to OK? Sem se v tom ztratil.

 133. Jo a jinak – to co jste tu napsali o Federmanovi… Ten člověk je normální debil (asi už jste si zvykli, že nazývám všechno výstižnými slovy). Napájet OP zesilovač umí kde kdo – stejně jako umí kde kdo postavit počítač. Není v tom žádná věda. Rozdíl je v tom, že postavit neznamená automaticky „dobře“. Nevím kolik tomu člověkovi je, ale to co mě poslal z Aukra (mj. to stálo 500,- inu hi-end cena) v porovnání s tím co jsem si přečetl byl výsledek diametrálně jiný (taky debil naivka čtu to čím spamuje na fórech). Upozorňuju, že jsem použil Accuphase síťovou pračku, pustil na NAD sestavě (předzes. + cd + zes class A) a ono nic. Kondíky nějaká čína (žádný chemicony natožpak audio class, prostě úplně obyč noname, bohužel jsem neměřil – nestálo mi to za hledání).

  Tím samozřejmě nechci nijak rozporovat jeho tvrzení o int. zvukovkách vs DD názor – to vůbec ne, s jeho názorem souhlasím a to ve všech bodech a můžu několik poznatků přidat (viz. moje posty ohledně GB, zvukovkách, nóbl plíšcích apod. – a to se pořád bavíme o čipíčkách přičemž se necítím jako nějaký audiofil co slyší rozdíl v kabelech). Natožpak to pustit do PA řádově v kilowattech. BTW přijďte na majáles, technika tam bude slušná (LAcoustics Kara + SB28, spodní kmitočet 18Hz – celkem slušně to hýbe s trenýrkama :D)

  1. „Ten člověk je normální debil“
   Asi jsi pochopil z debaty o GB, zvukovkách a síťovkách, že začít diskuzi expresivními výrazy bez bližšího vysvětlení a podložení se nesetká s moc velkým pochopením 🙂

   „asi už jste si zvykli, že nazývám všechno výstižnými slovy“

   Problém je v tom, že lidé kteří popisují něco co jim samotným je naprosto jasný a čemu rozumí, tak předpokládají, že to z toho jejich popisu ostatní musí přece pochopit. „Dyť to přece ani jinak udělat nejde.“
   (Neber si to osobně, připomnělo mi to někoho, kdo když ostatní nepochopili napoprvé co se snaží sdělit, tak to akorát dokázal zopakovat a navíc se rozčilovat/křičet 🙂

   Mně to moc výstižné nepřijde, spíš takové zkratkovité. Zkus rozepsat jeho chování.
   Ty ho znáš několik let, něco jsi od něj koupil, čteš jeho stránky/příspěvky a dojdeš k (IMHO správnému závěru), že je to debil. OK, ale je to výstižné? Tedy něco co ho přesně vystihuje?

   To jsme mohli rovnou napsat, že DD je … a tyto stránky by nemuseli existovat:-)

 134. To by mě zajímalo co Apple udělal Součkovi. Ten je jím snad posedlej. Snad každej pátej článek o iHodinkách.

  Jen tak z hlavy: nevydrží ani den, nejsou ze zlata, nikdo je nechce, všichni je chtěj – je jich málo, jsou pro ně dokyny s baterkou, dají se poškrábat

  Já už to ani nečtu, jen kouknu jak v diskuzi dítOvce poslušně bečí.
  Von si ho ten Apple snad koupil, aby mu dělal reklamu 😀

  Když to shrnu:
  1/5 Apple
  1/5 AMD
  1/5 Samsung
  1/10 Nvidie
  1/10 Intel
  1/25 patenty a žaloby
  1/25 EU
  1/50 výměna kondíků po 151.
  1/50 nějakej foťák nebo objektiv
  1/50 tisková zpráva
  1/100 závazný příslib recenze zdroje 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=h2FhENl6E0s
  1/100 recenze zdroje
  2/50 Ostatní ?????

  To je jak playlist v rádiích. Asi nebude náhodou, že se články vydávají v 0.00:-) To se nedivím, že na to stačí jeden redaktor. Nebo reDDaktor?

  :-DDDD

 135. @Simik: 7850 – mám nataktováno cpu, zapnu iGPU a rázem je CPU nestabilní. Pokud mám vypnuté iGPU a mám vloženou kartu je CPU stabilní na stejných frekvencích, napětích. Původně bylo cpu v M5A a údajně jelo na 4.4GHz, pak změna na Crossblade kde je stabilní na 4.2GHz (nejspíš nestíhá zvukovka nebo síťovka na PCIE – budiž, není to kdovíco ikdyž je na tom samolepka „Gaming“)

  Ad Federman – já si neodvažuju tvrdit, že jsem nějaký hi-endista – nejsem, neslyším kabely, ale teda brum slyším a troufám si tvrdit, že ten „legendární“ modul nemá žádné uzemnění, nemá slušné kondíky (resp. nevím co na tom bylo, černé – bez značky a rozhodně to nebyly chemicony natožpak audio class. I ten nejlevnější odposlech od Skytecu má Chemicony http://bit.ly/1zaaGkq – pro představu Skytec je ten největší póvl konstruovaný lidma na lince co vůbec nemaj šajná co dělají, motaný spoj je běžnou praktikou a tenhle debil mi pošle íČovinu, která má funkci zapojím proud – hraje – konec přičemž básní o hi-endu kde to má mít tak zázračnou funkci cituji „zmizí kabely“ – a to si nedělám srandu. Když jsem viděl fotky tak jsem si říkal, že to asi funguje (mám právě i tu ESInu z které to měřil, ty samý jacky – mj. nákup 36,- kus, jedny z nejdražších, na kráu ccá 90,-). Ve výsledku tomu nepomůže ani symetrika XLR (560,- protože to prostě nemá ten třetí fous, že)… Rozhodně ho neberte jako referenčního mága za co ho tu pokládáte – člověku co jsem to přines s tím, že je něco špatně se mi vysmál hned co to viděl (né že bych to netušil, jenom mě v tom utvrdil).

  Nic proti jeho názorům, to chraň Bůh – nad DD je několik tříd výše a napsal to dobře, ale že by on konstruoval něco top, to pánové ne a ne a definitivně ne. Pokud bych to srovnal s konstrukcí pc tak 3/10 – sestrojit a fungovat ano a asi ho to i baví, ale hrát si na hi-end, to je přestřel.

  PS: neznám ho, jenom jsem od něj něco koupil – toť celé. Neměl jsem ani potřebu to dávat na oscilátor – není proč. Je to podobné jako ty super hyper zvukovky na deskách – prostě nemám tolik času abych něco měřil + psal popisek aby to bylo stravitelné pro široké obecenstvo a lituju toho, ono by se ve výsledku rozsvítilo relativně dost lidem, ovšem jenom těm co se tím zabývají (a těch je jak jsem zjistil málo) 🙁 Je to fakt to samé jako s těma zvukovkama na GB – jsou nejhorší, je to změřené, ale stejně se najde někdo kdo má možnost to na PCT, DD, EHW nebo kdekoliv jinde prohlásit za „super herní sound“. Jsou to lidi co ví kulový a to že to hraje berou jako úspěch. Však si stáhněte FruityLoops a odzkoušejte, je to zadara a zabere to ccá hodinu, nezměníte na tom ovšem vůbec nic. Jo a jedna krátká – pokud to na výstupu vytlačí 1.3v tak je to šajze, od 1.8 to má přes 90dB

 136. 1, OK. Už to chápu jaks to myslel. Jen je mi divné, že je to nestabilní. Čekal bych že to sníží takty. To by na stabilitu mělo mít pozitivní vliv….

  2, Nevím jak jsi došel k závěru, že ho někdo zde považuje za referenčního mága… O pár vláken výše byl přirovnán k DDementovi a já jsem ti napsal, že je i podle mého názoru debil. Šlo o jen to, že to není výstižné:-)

  Kouzlo pásové výroby je v dobrém návrhu té výroby. Princip je IMHO navrhnout tu výrobu tak, aby ten dělník na lince nemohl nic zvorat. Pak to může dělat cvičená opice.

  3, Asi jsi jediný kdo považuje(a požaduje) zvukovky na MB za super hyper. Metrologická vsuvka: FruityLoops neznám, ale pokud budu testovat výstup zvukovky vlastním vstupem, tak jsou výsledky k ničemu. Musel bych mít nějakou referenci a tu nemám.
  Kvalitu už jsme řešili. Jestli mi něco vadí na integrované zvukovce, tak jsou to různé ruchy nebo záseky př zatíženém procesoru a to je věc, kterou možná řeší ty „gaming“ a hlavně je to věc co vadí i na plasťákách z Lídlu:-) Když bych se náhodou zbláznil a nebude mi stačit co mám, pořídím externí DA nebo zvukovku.

  1. 1. Nemá co snižovat takty – jsou nastaveny manuálně, natvrdo. Problém je hlavně v tom, že to třeba mrzne už při postu, snížíš a hází bsody – klasický příznak nestabilního cpu takže klasika „škatulata“, zpřeházel jsem to do svojí deesky s GPU a voilá – cpu rock stable. V tu ránu co zapneš igpu tak pápá. Na papíru od zákazníka jsem se pak dočetl, že odešel zdroj a grafika, od té chvíle počítač nestabilní, ale nedošlo mě, že tohle může dělat cpu samo o sobě – předpokládal jsem, že má jenom rozhrabanej bios (soudě podle kolotočářský bedny to bylo asi synátora).

   2. Vilik napsal „Federmann aspoň o zvuku něco věděl“ z čehož jsem (nejspíš mylně) usoudil, že ho bere vážně. Přirovnání k DDementovi jsem asi přehlédl či co.

   3. Zrovna já zvukovky na desce beru jako výsměch (viz. můj elaborát o tom jak se všude pere šajze Realtek a na plíšek se napíše „hyper-gamin-surroun-sound“). FruityLoops uvádím hned z několika důvodů – předně je silně závislé na latence takže se dá konkrétně zjistit co ještě zvukovka „stíhá“ a co ne. Dalším důvodem je fakt, že umí generovat zvuk a ten se následně naměří na výstupu. Už z těhle dvou faktorů si lze udělat obrázek o zvukovce letmým pohledem na buffer a počet underruns (první spuštění programu a následně play). Nastavení bufferu má samozřejmě vliv na celkový zvuk takže dvě totožné zvukovky mohou hrát diametrálně jinak a nepotřebuješ k tomu vpodstatě žádné drahé vybavení (pokud tedy uvažuješ o slepých nebo subjektivních testech). Voltáž je taky celkem slušný ukazatel – týden co týden se najde DJ, který tvrdí, že je chyba někde na aparatuře a ono ve finále dojdeme pitomým voltmetrem ke zvukovčičce za dvojku, která je podle jejich slov „přesně dělaná na produkci hudby“. Výraz když jim docvakne, že je někdo odrbal o dva je k nezaplacení 🙂 To je jedna kategorie, druhá je ještě lepší – typicky se vyznačují pověstnými „kvalitními“ přehrávači Pioneer, které se k jejich údivu roky vyrábějí v Číně a samozřejmě vydrží dlouhá léta kor když je ve specifikaci provozní teplota do 35 stupňů (což je zhruba startovní teplota v klubech :D). Ty to maj většinou tak za tři pětky nebo taky pade za kus 😀

   1. 2, To bylo právě oproti DDemeterovi, což je určitě pravda. DDemeter ani neví co je to signálová cesta. Co si představuje(DD) pod pojmem měření asi tady víme všichni 😀

    Občas mám pocit, že bojuješ s větrnými mlýny;-)

    „mareknr napsal:
    13.4.2015 (20.34)

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-04-13 18:38:30
    avatar

    Metodika testu je, že když nejseš hluchý tak to poznáš, ale evidentně nerozumíš anglicky, protože ve všech článcích píší, že kvalita zvuku je dobrá i u levného řešení, ale dražší je prostě lepší … poznat to však je.
    Odpovědět

    ochchotnik napsal:
    14.4.2015 (12.16)

    … a na reproduktorech Redstar obzvláště, Jenddo 😀
    Zvuk je něco, co prostě nejde objektivně porovnávat, pokud se nejedná o vyloženě šmé kvalitu audio řetězce. Už jen to, že každý slyší jinak… možná bude Jendda v této oblasti brzy tak populární jako jistý Federmann.
    Odpovědět
    Vilik Vilik napsal:
    14.4.2015 (12.37)

    Přesně tak. Na těch jeho shitech Redstar pozná prd 😀
    Federmann aspoň o zvuku něco věděl, kdežto Dildo umí tak maximálně postavit PC. Kdejaká stavebnice Lego od 8let je složitější, než postavit PC.
    Odpovědět
    ochchotnik napsal:
    16.4.2015 (15.45)

    Myslím, že je docela signifikantní, že na jednom HiFi fóru má Federmann v podpisu „Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.“ Začínají mne napadat různé silné konspirační teorie…“

 137. „která má funkci zapojím proud – hraje – konec přičemž básní o hi-endu kde to má mít tak zázračnou funkci cituji „zmizí kabely“ – a to si nedělám srandu.“

  To jako, že to nenaběhne postupně?

  „Ve výsledku tomu nepomůže ani symetrika XLR (560,- protože to prostě nemá ten třetí fous, že)…“

  Nevím co tím přesně myslíš, ale symetrické vedení je snad o tom, že není citlivé na rušení z vnějšku – indukuje se do obou stejně a tak se odečte. Řeší to asi problémy se zemí a různejma zemníma smyčkama. Ale na frekvenční parametry by to mělo mít nulovj vliv….

  1. Tak hlavně to nemá ani zdroj takže vlastně nenaběhne. Celý modul není ničím odrušen, chybí stínící zem a ty svorky na kabely to je pro hi-end naprostá unikátnost, jen pro opravdové fajnšmekry 😀 Ale buďme fér, pan Federman dodržel jednu (jedinou) fintu a to krátké signálové dráhy 😉 Jinak jestli najdu to jeho měření tak tam panáček naměřil 10cm od kompu s jackama neuvěřitelně malé zkreslení, že to snad ani nemohlo být v elektrice 😀

   1. Myslel jsem soft-start(nemohl jsem si vzpomenout na název), aby ty lupance neničili bedny, což umí snad každý integrovaný obvod 🙂

    Čím blíž zdroji, tím menší zkreslení? Rušení u zavřený bedny by z hlediska audia nemuselo být veliké?
    Bohužel je velmi obtížné se s tebou o něčem bavit, protože to plácáš jedno přes druhé, napojuješ nová témata, která vždycky jenom nakousneš a já to nestíhám(podobně jako nahoře s MB a DJ, tam jsem se ztratil úplně. Dvojka sem dvojka tam…). Zkus dát odkaz nebo přesnější popis a odbíhej k DJům:-)

    Bohužel mi to přijde jako to, jak jsem popisoval nahoře. Ty máš nějaké zkušenosti a závěry. Když to sem nahrneš v jedné větě, tak z toho nebude nikdo moudrej. Už jenom názvosloví je pro někoho(konkrétně mě), kdo se nepohybuje v audio oboru, docela oříšek.

   1. Jasně, že jsou stejný.
    Myslel jsem, že „od pohledu“ je narážka na nějaký optický klam, kdy by se mohlo zdát, že ten větší je jemnější, protože má větší rozlišení.
    Např. při zobrazení stejného obrázku, ten velký zobrazí více detailů – může se zdát jemnější.
    A ty body budou ve srovnání s rozměry panelu u většího opticky menší.

    EDIT: Ale proč by se měl zdát jemnější ten menší to mě ani zaboha nedochází. 🙂

     1. Vím, na Dítu je dokonce přímo jako ROdNEY tak jsem si ho spojil. A projevuje se úplně stejně, ale tam asi nachází víc přitakávačů 🙂

  1. Je to ještě veselejší. Po Markovo příspěvku do diskuze k tomuto článku


   Marek Moravčík | před hodinou | *

   „V posledních měsících nebylo po žádném novém herním bundlu ke grafickým kartám ani vidu ani slechu;“

   A čo hry k Maxwell grafikám – Witcher 3 a Batman – Arkham night?

   Jsem se podíval do historie novinek Dítu a nenašel jsem o tom bundlu k Maxwellům žádnou zmínku. A teď dokonce popírají jeho existenci.

   IMHO už jsou na tom tak, že si vytváří vlastní realitu. Možná používají pro spojení se světem API STACH 😀

 138. Ten Stach je zmrd, zajernej hajzl a prolhana kurva. To je kurva zase sracka na tema W3 na jeho zumpe:

  – Začalo se tak hovořit o downgradu a z dobře informovaných zdrojů uniklo, že skutečně ke zhoršení finální verze v některých ohledech došlo. Hlavní vinu na tom nesou herní konzole a podle některých i NVIDIA, která opět tvůrcům zaplatila, aby použili její ne zrovna vydařené „optimalizační“ nástroje a technologie GameWorks místo skutečných optimalizací.

  – Jako problémové se ukazuje hlavně HAIRWORKS což je odpověď na TressFX původně od AMD. Problém ovšem je, že zatímco mnohem vyspělejší TressFx nejen lépe vypadá, má minimální nároky na výkon a hlavně funguje bez omezování na AMD i NV grafikách a je vlastně otevřenou technologií, HAIRWORKS je uzavřenou technologií NV, není zdaleka tak dobře funkční a výkonově optimalizované a na Radeon grafikách vůbec dobře nešlape. Tvůrci dokonce přiznávají, že většina majitelů Radeon grafik si bude muset hru pustit bez ní. Už to je přiznáním špatné optimalizace a okradením části hráčů o detaily. A zbytečně. Tvůrci zkrátka upřednostnili peníze NV před skutečnými optimalizacemi a přínosem pro hráče jako takové.

  – Witcher 3 neobsahuje DirectX12 ani API MANTLE. Údajně kvůli tomu, že vývoj hry byl daleko, aby se daly nasadit. Objevují se ale hlasy, že obojí hra neobsahuje proto, že NVIDIA. Ta samozřejmě nemá zájem na tom, aby přítomností API MANTLE nebo dokonce DirectX12 dostala hra skutečné optimalizace a pravděpodobnou výhodu Radeon grafiky, které dnes jako jediný HW obojí plně ve všech ohledech podporují. Tvůrci sami sice mluví o možnosti dostat do hry DX12 později, ale moc tomu nevěřím.

  – Recenzi a technologický test hry samozřejmě chystáme 🙂

 139. Za vitaza momentalne vyhlasujem komentar:

  „určitě nebudu v první vlně toto kupovat a pokud vyjde na jevo že není rozdil v PC a konzolich tak je vše jasný“

  Tiez kupujete hry tak, ze pozrete ci je rozdiel proti konzolam a ked ano berete, inak je vse jasny? 😀

  Kazdopadne sa nam to, ze Amdede obsadilo konzolovy trh a teda su veci robene priamo nan ukazuje v plnej nahote, chcem povedat suvislostiach. 🙂

  1. JJ. Je to smiešne. A dobré sú aj vyjadrenia k posudzovaniu vyspelosti technológií:

   „Jako problémové se ukazuje hlavně HAIRWORKS což je odpověď na TressFX původně od AMD. Problém ovšem je, že zatímco mnohem vyspělejší TressFx nejen lépe vypadá, má minimální nároky na výkon a hlavně funguje bez omezování na AMD i NV grafikách a je vlastně otevřenou technologií, HAIRWORKS je uzavřenou technologií NV, není zdaleka tak dobře funkční a výkonově optimalizované a na Radeon grafikách vůbec dobře nešlape. Tvůrci dokonce přiznávají, že většina majitelů Radeon grafik si bude muset hru pustit bez ní. Už to je přiznáním špatné optimalizace a okradením části hráčů o detaily. A zbytečně.“

   Odkiaľ prišiel na to, že je TressFX vyspelejší, že má menšie nároky a lepšie vypadá? Ja si pamätám Tomb Raider kde bol TressFX otrasný a s dosť veľkými chybami. Udivuje ma, že on s jeho malými vedomosťami si dovolí ssebavedomo robiť vyhlásenia k takto zložitým feature-om. Tu presne platí, že čím je človek hlúpejší, tým viac si o sebe a svojich názoroch myslí.

   Potom tu je niečo zaujímavé od suchanr (alias rodney):

   „Optimalizace od nvidia jsou dlouho zname, line tessellation v HairWorks, zpusob renderingu atd. AMD si ztoho dela legraci pokazde, kdyz prezentuje TressFX, proc pouziva jiny zpusob, a proc je nasobne rychlejsi.“

   Takže AMD si robí z NVIDIA srandu. Nepamätám si kde by si srandu z AMD robila NVIDIA. Marketing firmy AMD je naozaj smiešny a pubertálny. Sa nečudujem, že dospelého človeka (a teda toho s peniazmi) to zaujať nemôže. BTW line tesselation v Hairworks mi príde ako dobrá možnosť na dynamické zvyšovanie detailu. Ak správne chápem že ide o rozdelenie vlasu (stebla,…) na menšie časti za behu počas renderingu. Rád by som videl riešenie od AMD a jeho výsledky.

   A tu je od suchanr dalsi podareny výrok:

   „Porad se najde dost volu, co si budou myslet, ze jim lepsi HW nahradi zastaraly software, ale budiz. Faktem je, ze MANTLE bylo k dispozici a CENEGA nema zadnou vymluvu, proc tohle API nepouzila!!! Kupovat v dnesni dobe a podporovat DX11 je podle me silenstvi samo o sobe. Uvedomme si, ze PC platforma je nezavisla, neni nikym vlastnena, a jediny, kdo tlaci tu platformu vpred je momentalne AMD. Zasadni uvedomeni by meli ale objevit hlavne uzivatele, na tech v konecnem dusledku zalezi jak bude vypadat software!

   Skutecne vrchol trapnosti je ze HAirWorks funguje i na konzolich a to vcetne physX (jestli se nemilim), takze jestli nebude slapat na PC, tak to vidim jako skutecne podareny vtip!“

   Takže AMD je jediné čo tlačí PC platformu dopredu. Áno jasne. 🙂

   Ďalší naivný príspevok od eufigenie:

   „Holt se musíme smířit s tím, že v dnešní době je všechno o penězích a vývojáři tak raději použijí technologii, za jejíž implementaci do produktu mu výrobce technologie zaplatí, než tu která je lepší, zdarma, ale bez sponzorského daru. nVidia je v tomto oboru naprostý mistr a jsem si jistý, že pokud by měl Hitler k dispozici marketingové oddělení nVidie, tak si dnes všichni myslí, že tu prohru od začátku plánoval a 2. světová byla pouze humanitární akce pro zviditelnění boje proti obezitě.“

   A ešte jeden úsmevný komentár od Vesy, ktorý nechám bez okomentovania:

   „nechápu proč TressFX dělala Nvidie a ne AMD, která má s touhle techologií velké zkušenosti, stejně tak, proč ve hře není APIMantle, který by hru daleko lépe optimalizoval. Jak jsem psal autoři jsou prostě nepoučitelní hlavně, že Nvidia a na kvalitní a zaběhlé, odzkoušené technologie AMD se kašle a ať autoři nekecají něco o délce vývoje, radši klidně počkáme, ale ať je ve hře vše a odlaďěné, ach jo, další hra která půjde nespíš dolů…“


 140. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-05-17 12:38:16
  avatar

  DX12 hry budou již letos ….MANTLE mrtvé rozhodně není … řada věcí v DX12 je převzata z MANTLE, celé nové univerzální APU VULKAN je jen otevřená verze MANTLE a vlastní MANTLE je stále ve vývoji a bude stále nejpokročilejším API přístupné mnoha partnerům z řad výrobců HW i her …

  Já osobně spíše narážím na to, že si prostě tvůrci nedali záležet na technologické optimalizaci, třeba ten TressFX do svého engine zakomponovat mohli … apod. “

  Mantle stále žije, bude zrejme vždy napokročilejším API. A Vulkan je ževraj iba otvorená verzia Mantle. 🙂 Nebol náhodou Mantle vždy otvorený?

 141. Kto z vas je eufigenie? 🙂

  eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-05-17 19:22:39

  Když to vezmu kolem a kolem, tak by asi bylo nejlepší, aby to už nVidia zabalila, protože jak se zdá, tak je asi tou největší brzdou pokroku ve hrách. Její špičkové produkty nemají ani takové technologie, jako předchozí generace Radeonů a snaží se to maskovat tím, že všude cpe svoje „optimalizace“, které jsou jako z minulého století. Klidně může mít nejvýkonnější jednojádrovou kartu na trhu, ale pokud si ji může koupit jenom dolarový milionář, tak je to celkem k smíchu.
  AMD by pak bylo schopné prosadit tolik potřebné standardy, které nVidia svým chováním akorát pohřbívá (viz API Mantle a DX12, FreeSync a G-sync,…).

  1. On by si mal hlavne ujasniť čo znamená slovo optimalizácia a čo všetko môže zahrňovať. Ale hlavne on útočí na NVIDIu cielene a až silene. Viď kontrverzie na rôznych miestach v článku:

   „Hned na úvod řeknu, na to, jak dobře nový Zaklínač vypadá, rozhodně není špatně optimalizovaný a nepotřebujete na něj kosmický hardware, abyste si jej zahráli. Druhým dechem se ale sluší dodat, že mohl být i hezčí a hlavně lépe technologicky vybaven a optimalizován.“

   Takže hra na jednej strane dobre vyzerá a je dobre optimalizovaná, a na druhej vlastne nie a všetko mohlo byť lepšie.

   „Většina prvků má minimální vizuální vliv, například HBAO+ proti normálnímu SSAO, v podstatě jediné, čeho se zapnutím této NV fičury dočkáte, je pokles výkonu.“

   Vau. Zapnem grafickú feature a on mi klesne výkon. No čudujme sa. To je niečo neuveriteľné. A on dokonca klesne až o 3-5% – neskutočných a neodpustiteľných 1 – 2 FPS. Fakt si to NVIDIA mohla odpoustiť.

   „Mnohem kontroverznější je ale téma NVIDIA HAIRWORKS. Ta totiž má vizuální vliv značný, na vlasy postav i srst zvířat… Dopad na výkon je drtivý až do nepoužitelnosti“

   Heh. Tak Hairworks má značný vizuálny vplyv a čudujme sa svete, nie je to zadarmo. Odpovedá tomu aj dopad na výkon.

   „Kromě NVIDIA jsou tak hráči i novináři kritizováni tvůrci hry, že vůbec tuhle technologii do hry povolili, když existuje TressFX, které umí stejné věci lépe s menším dopadem na výkon a je přístupné bez licenčních poplatků a bez omezování pro AMD nebo NV hardware! Zde tvůrci jednoznačně výrazně selhali a TressFX prostě mělo být součástí hry.“

   On si vážne dovoľuje posudzovať Hairworks a TressFX. S jeho jednoduchým Švejkovým pohľadom. Pamätám si ako TressFX v TombRaiderovi kvôli vlasom jednej postavy stál tretinu výkonu. Na jeho grafoch má Hairworks ďaleko menší dopad. Nie je to ani zďaleka 30%, ale samozrejme TressFX to určite vie lepšie. 🙂

   1. DDovčky to tak mají rády. Tak jim to dopřeje a prachy se jen hrnou. Doufám, že se někdy dozvíme jestli je opravdu takový DDebil nebo jenom dodává to po čem je poptávka a z čeho je zisk.

    P.S. Dost mě překvapilo kolik DDovcí mu tam ochotně generovalo prokliky a obsah na ty jeho „ankety“, když byl pryč. Fakt jsem nemohl uvěřit, že jich má tolik!

   1. Presne ako píšeš. Podľa tej diskusie predpokladám, že fanúšikovia AMD majú vekový priemer 15. A to ešte asi pridávam. Vôbec si nedokážu predsatviť, že sú rôzne typy obchodu a nemusí to byť o peniazoch či sponzorských daroch. Nič im nehovorí úzka spolupráca či spolupodielanie sa na marketingu a pod. Pre nich je všetko podplácanie, nepoctivá súčasť a pod. Mi príde, že väčšina z nich ešte nikdy nepracovala. A hlavne nepracovala pri vývoji akéhokoľvek SW. Ale všetci majú jasno ako to funguje a ako sa to má alebo nemá robiť.

    1. Taková úvaha:
     Oni ty vývojáři asi mají málo práce s vývojem samotné hry tak je třeba je zaměstnat laděním PR, aby náhodou neurazili některé fanoušky, že to na jejich oblíbené značce běží o pár fps pomalejš. Se jim nikdo nemůže divit, že raději vyvíjejí na konzole, kde to jednou!!! odladí a mají hotovo.
     Místo toho aby zrovna ti, kteří tak hatují konzole byli rádi, že mají vůbec co hrát(přijde mi že skupina co hatuje Nvidii hatuje i konzole, ale to může být DDeformace), tak si stěžují jen kvůli tomu, že nějaké číslo neodpovídá tomu co by chtěli.

    2. „Nič im nehovorí úzka spolupráca či spolupodielanie sa na marketingu a pod. Pre nich je všetko podplácanie, nepoctivá súčasť a pod.“

     „Fakta“ jsou jasná:
     AMD se spolupodílí a spolupracuje. Má na to nějaký úžasný křišťálově čistý projekt. Dělá to jen protože může a ne pro zisk jako ostatní zlé firmy jejichž cílem je generovat zisk svým majitelům. AMD je hodná firma a každý rozumný člověk to ví a kupuje její produkty.
     Nvidie uplácí a podvádí. Má na to nějaký zavrženíhodný čistě marketingový program se známým logem. Dělá to jen proto, aby nebohou AMD a zlo tak zvítězilo v celém vesmíru. Nvidia je ztělesněním všeho zla v oboru grafických či výpočtů na nich a každý rozumný člověk to ví. Nvidii by si koupil jenom debil.
     Intel uplácí a podvádí. Má na to nějaký vlastní překladač, který zvýhodňuje jeho procesor. Intel je ztělesněním všeho zla v oboru procesorů a každý rozumný člověk to ví. Intel by si koupil jenom debil.

 142. dargy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-05-20 12:24:18

  Kedy sa tu bude porovnavat optimalizacia hry Project CARS?? Som zvedavy ako sa to vyvinie tu. Šušká sa ze sa AMD na to vykakalo, co ma dost mrzi.

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2015-05-20 12:27:54

  až ta hra nějakou optimalizaci mít bude …

  celé je to habaďůra … hra má technologie NV, hrá má hromady reklam NV kolem tratě a přesto tvůrci lžou, že s NV nespolupracovali …. něco tady smrdí ….

  1. By som rád vedel odkiaľ zobral, tvrdenie kde tvorcovia hovoria, že s NV nespolupracovali. To si zasa Stach niečo vymýšľa.