G-Sync vs FreeSync

Pridávam 2 na sebe nezávislé ale zaujímavé postrehy z diskusie na dsogaming.com (http://www.dsogaming.com/news/nvidia-finally-officially-speaks-about-amds-mantle-will-not-support-it-no-real-benefit-using-it/)


Mr. Maxwell • 12 hours ago

I work at a place that manufactures monitors. I can say beyond a shadow of a doubt that at first G-sync is better than free sync. I can also say that G-sync will cost more. They will both stabilize as a premium option aimed at gamers mostly. The R&D for Free sync is not free. AMD is not paying for it like NVidia did for G-sync. This R&D has to be payed for by the manufactures(new scalers for DP1.2a) and then passed on to customers. Also, it will be a non mandatory standard for manufactures. It will be marketed the same way G-sync is period. Just for all gamers and it will start off cheaper and may remain cheaper but not by that much……. say $35 to $75.00. G-cync is here now, I can also tell you that AMD is having issues trying to get manufactures on board for free sync. Basically they want AMD to foot the bill like Nvidia did for G-sync. They see it as a risk and wonder if it is so awesome and is gonna revolutionize monitors that pertain to gaming why AMD is reluctant to pay the way forward. There is a cost to all new tech. It aint free kids……..carry on

nashathedog • 19 hours ago

Again you miss the whole point and make presumptions that no-one can know at this moment in time of course future monitors will embrace future tech updates the same as current ones do not include it, As I explained in an earlier post AMD’s Huddy explained that the cheaper free-sync capable monitors will as an example only work when fps is between 30 and 50 or 30 and 60 maybe (his own words) so in order to get one that covers the monitors full fps range (ie: 10-60, or 10 to 120/144) like g-sync capable monitors do you’ll need to buy a high end free-sync capable monitor. If you need verification go to the PC.per interview of Richard Huddy. I imagine I’ll get a free-sync capable screen to try it out when it is available but we already know the tech does not do as good a job as G-sync does and that info came from AMD.

Here’s the link you need, Now do away with your selective hearing and listen from 58 to 63 minutes, There example on display was capable of working only as long as the fps stayed between 40 an 60 so sure top end monitors can have a fuller range.

69 komentářů u „G-Sync vs FreeSync“

  1. No tak třeba tohle http://diit.cz/clanek/naklady-na-portaci-hry-pro-xbox-one je taky bomba. Kdyby nám tak vylízanec napsal o skvělé Sony a jejich přístupu k lokalizacím. Třeba konkrétně u War Thunderu Sony řeklo, že PS není v češtině (Menu + PSN) a tak češtinu nepovolí.

   Stačí se podívat jak píšou o PS a jak o Xboxech – je to taková AMD vs nVidia přes kopírák 😉

   edit: http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/161954-1412926-2272014/?hl=%2Bps4+%2B%C4%8De%C5%A1tina#entry3026101

  1. Až mi někdo ukáže jak na dálku vyndá fotky mojí ex tak budu věřit. Pokud se nepletu tak na všechny hacky bylo nutné mít fyzicky telefon na kompu. O podobných backdoorech se spekulovalo i u OSX a ve finále to skončilo u nějakýho stupidního .plistu kterej měl v sobě napsáno NSA_LIST. Zatím jsem dostal nejvíc dat z Androidích locknutých telefonů, z iPhonu ani prd. Ikdyž jisté obavy z hardworovýho AES mám – k něčemu t tam jistě bude a silně pochybuju, že by to tam dávaly jen tak.

   1. A vůbec, kde je Ježkem vychvalovaný Ubuntu Edge foun, který cituji: „…změní svět smartphonů“ http://diit.cz/clanek/ubuntu-edge-phone-aneb-jak-canonical-zmeni-svet-smartphonu

    To samý jeho skvělá OUYA – průser neskutečnej (za to ale může asi nVidia).

    Dál jeho nejbezpečnější Ubuntu – že ale sám canonical dělá pro čínu komplet locknutej systém Kylin už nenapíše ani čárku, krypl vylízanej ulhanej.

    Souček je to samý – prolhanej je jaxvině (např. historka o tom jak intel chtěl do konzolí s larabee která sice nebyla hotovoá ale intel tam prostě chtěl leč se snažil málo, amd bylo „lepší“ :D)

 1. Tohle je mazec. To je proste neskutecny DDebil:

  ——————————————————

  Davkar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – sniper elite 3 2014-08-06 18:03:10

  cena hry na PS4 už spadla na 850 tak sme ji vzal, a musim říct že příjemne překvapení, 1 ani 2 me mco nebraly, tady sme ji koupil spíš proře je leto na hry suche a hru si užívám (jeste sme nedojel až na konec)

  hraje se to pekne i to pekne vypadá, koukal sme jak hra vypadá na max u kamoše na PC a rozdíl jen v AA, PS4 verze ma naký 2x AA, na PC to je pak s AA na max hladší…

  nadruhou stranu mi to jede na PS4 ve fullHD a 60fps bez poklesů, kamošovi to jede nakejch 30 ale ma už starší sestavu, a koukam podle testu narocnosti na GPU to 60 nejede na žadne

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-08-06 21:21:17

  já nevím jestli jsi konstatně slepý nebo to jen děláš, ale mezi PC kvlaitou a PS4 kvalitou je mnoho podstatných rozdílů rozhodně ne jen AA … obrovský rozdíl je v kvalitě modelů, stínování a vzdálenosti vykreslování i počtu vykreslených modelů na scéně …

  ——————————————————

  Davkar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – srovnání 2014-08-06 22:06:48

  asi ste PS4 verzi ani nevidel, pokud na techto dvou srovnávácích snímcích vidíte naký drastický rozdíl tak mi ho prosím reknete protže normální clovek musí být spokojen s obojím a nemuže zaznamenet rozdíl

  PC – max sett: http://images.eurogamer.net/2013/articles//a/1/6/9/1/6/0/3/PC_014.jpg.jpg/EG11/resize/1920x-1

  PS4: http://images.eurogamer.net/2013/articles//a/1/6/9/1/6/0/3/PS4_014.jpg.jpg/EG11/resize/1920x-1

  Hra vypadá na PS4 prakticky totožně jak na PC, v pohybu je znát jen niřší AA na hranách v dalce atd, jak jsem už psal

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-08-06 22:56:34

  nevypadá totožně a nemůže a jestli nejste slepý, tak ty rozdíly vidíte, jinak co vám brání snížit detaily na PC? pakl si tu hru můžete zahrát bez problémů v 60FPS i na mnohem starší sestavě než je PS4 a pořád bude vypadat líp …

  ——————————————————

  Davkar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – re 2014-08-06 23:04:45

  cekal sem že nenapíšete ty rozdíly, sám je tam nemužete videt hra proste vypadá stejne, pokdu podle vás ne napiste přesne rozdíly

  textur totožné, stíny na PC trochu hladší, viditelnost totožná, nasvícení totožné…

  když na PC hru stahnete na detailech bude vypadat huře než na PS4 aspon tu prsisím nelžete když nemáte dukazy

  ——————————————————

  vladislavpokorny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-08-07 10:22:39

  Já taky neshledávám žádné podstatné rozdíly v grafice. Jo, možná tam něco je, ale i podle mě zanedbatelné. Ovládání, celková ergonomie a cena je věc jiná, ale grafika je v cajku.
  Prostě každý neprovádí pixelhunting z 10 cm jako DD 🙂

 2. Male info o maxwellu z DDblitek to je vsech curaku futral

  Nízké prodeje grafických karet trápí výrobce. O důvodech jsme si už několikrát říkali. Jde prostě o to, že současná generace grafik je tu vlastně už 2 roky a dvě generace a jediné co se změnilo, byly názvy. Uživatelé tak ani nemají proč ani na co upgradovat. Do toho jsou výrobci nespokojeni s některými modely, které zkrátka nejsou pro zdravě uvažující zákazníky konkurenceschopné. Radeon R9 280/290 modely v současnosti drtí nabídku GTX 770/780 grafik jak výkonem, tak hlavně cenou, kdy rozdíl mezi některými stejně výkonnými edicemi je až několik tisíc korun v neprospěch GTX modelů. Není tedy divu, že výrobci volají po novinkách.

  V případě AMD už víme, že se na přelomu srpna/září objeví mainstreamové 256-bit TONGA grafiky, které nahradí R 280/280X modely v cenové hladině kolem 5000-6000 korun. V případě NV se pak můžeme konečně těšit na větší MAXWELL, tedy GTX 870/880. Jak už víme, čip bude podstatně větší než je současný čip na GTX 770 (alias GTX 670/680), ale stále to bude 256-bit grafika. Herní výkon by však měl být vyšší, než dnes nabízí GTX 780Ti. TDP bude mít karta někde kolem 250W a cenovka bude pravděpodobně někde kolem 499 dolarů (12 500 korun). Bohužel podporu API MANTLE, zatím nenabídne.

  Výrobci grafik už také chystají své nereferenční modely, kterých bychom se měli dočkat na konci září, či začátkem října. Uvedení se zatím týká jen GTX 880 modelů, později by měl dorazit i GTX 870 model. Vzhledem k parametrům je jasné, že by tyto karty měly být efektivnější než současné R9 290X či GTX 780Ti, proto to bude pravděpodobně vyváženo jejich velmi vysokou cenovkou. Nicméně GTX 880 asi nejvýkonnější referenční jednojádrovou grafickou kartou dlouho nezůstane. Pravděpodobně už v prosinci, nebo nejpozději začátkem příštího roku AMD vydá Radeon R9 390X. Ta bude mnohem výkonnější, ale vlastně možná až na cenu GTX 880 pro nic konkurencí rozhodně nebude. Tou bude až největší MAXWELL, tedy nástupce GTX 780/TITAN, který se ale objeví až někdy v průběhu Q2 příštího roku.

  Jen tak mezi reci cetli jste nebo slyseli neco o karte r9 390X ja tedy ne ze by si ji vymyslel? Ale je pravda on je o 6 mesicu napred 😀

  1. Pan Srach, to je logik. 99% prodaných grafik zřejmě nepůjde do nových sestav a nebo jako upgrade historických karet. Podle Sracha si každý koupí novou generaci grafik za 10k, aby měl o 5% vyšší výkon.

   Alespoň informoval, že nástupce GTX 770 bude mít výkon GTX 780 Ti. Bohužel zase nebude mít Mantle, takže bude úplně na hovno.

   R9 390X bude pravděpodobně tak nová karta, že o ní ještě ani v samotném AMD neslyšeli.

   Nechápu, že mu to ty ovce žerou. Srach plácne název budoucí grafiky. Když by to náhodou vyšlo, bude machrovat, když ne, tak se vymluví, že marketing změnil název. Vždycky nakonec vítězoslavně dodá, „my vám to říkali“.

  1. Takhle to vypadá, když zelení idioti zmasakrovaný ulhaným marketingem koupí, co nVidia vyrobí… 🙂
   A o tom Mantlu, jak píše JP1, ani nemluvě. Všechno se dnes optimalizuje na Mantle, tuhle jsem si chtěl koupit nový prkýnko na hajzl a dokud prej nebude Mantle v hajzlu, ani se nevys.ru 😀

 3. Sniper Elite 3 – mistrova recenze:
  Jak vidíte, náročnost není až tak přehnaná a hra dokáže opravdu dobře vypadat. S jednou slušnou grafikou si zahrajete i v Eyefinity, takže pro moji přetaktovanou R9 290X nebylo ani 5760×1200 rozlišení žádný problém ve vysoké kvalitě.

  Tohle napsal o průměrných 18fps, co mu podle jeho vlastní recenze vykouzlí jeho R9 290X. Připomíná mi to jeho podobně postiženého kamaráda…
  http://stripgenerator.com/strip/601928/na-navsteve-v-rubylandu/

  1. Tady je odkaz na tu perlu – http://www.ddworld.cz/aktuality/software/opengl-bojuje-o-svou-budoucnost-proti-mantle-vydano-opengl-4.5-a-chysta-se-next-gen-2.html?mosmsg=D%ECkujeme+za+V%E1%9A+hlas%21
   Římský státník Cato starší končil každý svůj projev slovy „Ceterum censeo Carthaginem esse delendam“, nebo-li „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno“, i když obsah projevu s Kartágem naprosto nesouvisel. Tento výrok se tak stal synonymní výpovědí pro úporné, opakované naléhání na nějakou věc. Stejně tak jako tento Jenddův článek – buď ve formě článku, nebo v textu jiného si vždy kopne do DirectX nebo OpenGL.
   To, že úplně ostrouhává roli OpenGL v Androidu, už snad ani nemůže nikoho překvapit.

   1. To by nejdříve musel vědět, že nějaká OpenGL v Androidu je. Třeba mu to někdo hodný prozradí v komentáři a on pak vydá článek v souvislostech, kde vysvětlí, že když je OGL v Androidu, tak je to vlastně v pořádku.

    Mimochodem, nVidia, náš chlebodárce a sponzor tohoto, dnes již třetího nejhoršího webu v ČR, vydala inovovanou řadu Quader. Kromě toho, že jsou neefektivní a oproti konkurenci nic nepřináší mají, a teď se podržte, pouze PCI-E 2.0. Myslím, že se můžeme těšit na další článek v souvislostech o tom, jak je nVidia technologicky zaostalá, jelikož má teprve PCI-E 2.0, zatímco AMDD jeDDe a už do svých FirePro montuje PCI-E 3.0.

 4. GAMES: Witcher 3 vytírá zrak novými záběry!

  Napsal Jan „DD“ Stach
  Středa, 13 srpen 2014

  Asi nejočekávanější RPG posledních let, které má na to vstoupit do herní historie, ukazuje další nové herní záběry. Nejen graficky, ale hlavně herně vypadá Witcher 3 doslova neskutečně a únor 2015 se zdá být v nedohlednu :).

  ——————————————————

  Neco me rika, ze po vydani bude hodnoceni na zkazosvete diametralne odlisne.

 5. Vyzerá to tak, že Warhammer bude prezentácia GameWorks knižníc. 🙂

  http://www.geforce.com/whats-new/articles/gamescom-2014-warhammer-40000-eternal-crusade-gameworks

  „This laser-focus on technology has led to the release of HBAO+ Ambient Occlusion, TXAA Anti-Aliasing, GPU accelerated NVIDIA PhysX, NVIDIA HairWorks, NVIDIA PostWorks, NVIDIA ShadowWorks, NVIDIA FaceWorks, and other GameWorks effects that are all recognised as industry leaders in their respective fields. From this expansive list, Behaviour intends to integrate as many technologies as possible into Warhammer 40,000: Eternal Crusade, making Eternal Crusade a graphical extravaganza when it officially launches.“

 6. 3 krát hádajte kto toto napísal:

  „Samozřejmě na druhou stranu se tomuhle přístupu musí někteří smát. AMD vytvoří takovouhle velkou věc (API Mantle), a pak ji zadarmo rozdává, to by někteří konkurenti nikdy neudělali. Mnozí raději vytvoří blbost k ničemu, kterou lze řešit jinak a jednodušeji, a účtují si za ni obrovské peníze a všechny přesvědčují o tom, jak skvělá je to technologie, kterou musí všichni mít a pak se najde pár blbců co si to koupí a přesvědčují další o tom, jak je to skvělé. Inu i to je rozdíl v přístupu k podnikání …“

 7. Další perla – http://www.ddworld.cz/aktuality/periferie/amd-freesync-monitory-se-blizi-g-sync-se-snazi-vytriskat-z-hracu-co-se-da.html

  Abych parafrázoval mistra:
  Předtím – „Vidíte, já to říkal, že FreeSync bude brzy a úplně zadarmo, akorát je potřeba přehrát FW monitoru.“
  Nyní – „FreeSync dokáže to samé co G-SYNC, ovšem nepotřebuje k tomu žádnou drahou přídavnou elektroniku, stačí upravit elektroniku, která už v monitoru je. AMD uvádí, že pro výrobce monitoru představuje podpora FreeSync maximálně 10-20 dolarů, což proti G-SYNC za hodně přes stovku dolarů, je skoro zadarmo.
  A kromě toho soudím, že G-SYNC bude zničeno! Takže žádné překvapení, vše je tak, jak jsem vždy říkal a v těch správných souvislostech.“

  Dále píše – „Už jsem měl možnost vidět, co tahle technologie v praxi dokáže a jak vypadá a je to přínos.“ Docela rád bych se ho zeptal, kde to viděl… 😉 Diskuze je opět výživná.

 8. http://www.ddworld.cz/aktuality/aktuality/pc-slavi-33-let-ibm-pc-model-5150-se-objevil-12.8.1981-po-33-je-pc-stale-na-vzestupu-2.html#josc249197

  „Ačkoliv v uplynulých desetiletích se několikrát objevily předpovědi o konci PC jako takového, opak se stal skutečností. PC neporazily ani konzole, PC porazilo konzole a současná generace je založená na PC x86 architektuře a PC komponentách a konzole jsou spíše marketingové označení této zbytečné, neužitečné a hlavně pro uživatele velmi nevýhodné „PC platformy“. Ale i to demonstruje, jak se PC daří a jak se rozšířilo a hlavně kolik podob dnes má.“

  Opět ty správné souvislosti – PC drtí konzole, protože současné konzole jsou taky vlastně PC. 😉

  1. Je to sranda 😀
   SSD má akorát jinou samolepku. Mistrovi připomíná zmenšený sexy Radeon, tudíž má pěkný design. Najednou nevadí, že se dá to stejné SSD koupit levněji.

   ovečky se bouří:
   akuzmik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-08-19 15:53:42

   tak toto je presna ukazka ked si clovek plati cisto za nalepku … nepochopitelne…

   1. A teď si porovnejte sračkoidní OCZ Vector 150 se Samsungem SSD 850 Pro. Cena je skoro stejná, Samsung má o 16 GB větší kapacitu, mnohem větší životnost a dává i lepší výkony. Kromě toho všeho na něj je záruka 10 let (o 6 let více než na AMD).

    Docela zajímavé je i srovnání originálního Vectoru 150 a toho prodávaného pod nálepkou AMD. O 200 Kč vyšší cena a o rok kratší záruka. No neber to.

    Ale značka AMD je holt značka AMD.

    Už vidím ty kýble sraček, kdyby něco takového udělala nVidia.

  1. Super je tento komentár:

   „ale mohl by si zkusit chápat, že prostě v redakci potřebujeme dovolenou občaas a teď si ji já a pár dalších kolegů vybírá “

   To je čistá schizofrénia. Ja nechápem ako mu môže niekto veriť, že keď ide na dovolenku on, idú všetci a nemá kto zostať písať. To musí byť každému jasné, že celá „redakce“ je iba on sám.

  1. Ale ved celá ta „zlá“ konzola ktoru dotuje nVidia so svojimi nVidiotmi je zláááá. A preto je v nej všetko od AMD 😀

   Konzolu som nikdy nemal ale hral som na nej a tie exkluxivne hry co su na nej su proste perfektne. Vyhodou je hlavne ta jednoduchost. U konzole viem ze hra mi pojde rovnako ako prvy rok tak aj o 5 rokov, kdezto u PC sa to tazko odhadne. Kupis grafiku a o pol roka uz „nevladze“ (samozrejme zalezi od hry). Nemyslim si ze by zrovna konzole brzdili vyvoj. Ved kolko hier vyslo primarne na konzole a potom sa portovali na PC. (GTA 4 – 5) To ze na konzole to ide a na PC je to na hovno, nemoze konzola ale team ludi ktori to portuju resp. ich nadriadení ktorým ide o kazdy dolar (cim skor na trhu, aj v ramci nepodarku, tym viac penazi…hru dorobime neskor).

   Ale to Stachmulo nepochopi…ved isiel si dat vyprat tu svoju jednu mozgovu bunku do AMERIKY predsa :D. No on teda nie…nejaky sebevrah si kupil od nich vylet a on tam robi šoféra. Pretože on si nikdy na nič nezarobil a ani nevie čo je to robota.

  1. Ťažko je baviť sa s niekým kto o vývoji SW nemá absolútne ani šajnu. Potom čítaš perly typu:

   „Kdyz pominu to ze v dobe vydani ta GPU fyzika nenabidla vubec nic co by nezvladl v te dobe Havok tak dobry hnus byl ze NV v te dobe schvalne znicila pocitani fyziky pres CPU tim ze to hnala pres x87 nez se ji na to prislo.“

   Alebo toto je tiež výživné:

   „dneska na tom samem procesoru ktery jsem mel v dobe vydani Mafia 2 a kdy NV musela zmenit pocitani fyziky pres CPU tak ten CPU tu GPU fyziku zvlada levou zadni“

   Nevšimol som si, že by v Mafii 2 aktualizovali PhysX SDK. Najlešie na tom je, že ten človek nemá žiadnu sebareflexiu a myslí si že je niečo ako odborník keď vynáša takéto súdy.

 9. Len tak v kratkosti…ja nechcem vyvolavat flame ale pustil som si hry ktore malo pod taktovkou AMD a musim povedat ze je to nieco co som este nevidel. no proste HNUS.

  GRID Autosport – obraz zamrzne ked vybehnem autom na travu, zvuk a vsetko ide dalej.

  Battlefield 4 aj s patchmi – hram a zrazu som sa prepadol pod textury do priestoru.

  Sniper Elite 3 – optimalizacia na urovni 3 rocneho dietata…

  Viem nemam tu naj grafiku a patri k tym slabsim ale ine hry rozbeham bez problemov.

  Hold AMD – pre masy a zadarmo (dorobte si sami) a potom to aj tak vyzera. A ano…NVIDIA ma podplatila 😀

Napsat komentář