Tak jde čas….aneb JeDDnoduchý JANO: Epizóda 1 z ∞ : Objektivita g(ej)aráž(DD)e

Prológ:

Duní duna a luna za lunou sa valí, a o osemsto kilometrov na západ sa píše objektivita v praxi. 

Začína v garáži (rovnako ako Steve Jobs s jeho Apple Computers Inc.), neskutočne talentovaným odborníkom, programátorom, technologickým fanúšikom, inštalatérom, vedcom, hovnocucom, hnojárom, poľnohospodárom, pošukom, a iným slovom končiacim na „om“.

Scéna č. 1

Píše sa rok 2009, konkrétne 10 september 2009. Na trhu sa prezentuje nová generácia grafických kariet s podporou revolučných efektov vo forme DX11 a tou je karta 5870 od firmy ATI a neskôr 5850. Špecifikácie týchto kariet zhrniem do tabuľky:

 

Toto sú špecifikácie novo vydaných grafík koncom roka 2009. V tomto roku sa čaká ešte na vydanie nových grafických kariet od nVidie pod označením GTX480 a GTX470. Žiaľ veľká plocha jadra a problémová 40nm výroba ho posunie o takmer ¾ roka neskôr.

Náš pán Objektívny z garáže už robí závery na základe jednej karty a bez konkurencie novej generácie grafík z konkurenčnej stajne. Poďme si ich zopár prečítať a komentovať:

http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-ati-radeon-hd-5870-a-overclocking-40nm-rv870-a-2-15-miliard-tranzistoru-na-1ghz–2-5.html

Co dnes budeme taktovat je vám asi jasné. Jádro RV870 je opravdový technologický div a skutečně nová generace. 40nm, 330mm2 a na tom 2,15 miliardy tranzistorů. Před jeho parametry se ta současná, jako poloviční ATI RV770 nebo i přerostlé NVIDIA GT200, schovávají pod postel a volají maminku.“

Radeon HD 5870 a jeho RV870 tvoří celek o výkonu 2,72TFLOPS k čemuž jim pomáhá 1600SP v jádře a jejich takt 850MHz v základu. Tomu sekunduje 256bit sběrnice a 1GB ultra rychlých GDDR5 na 4,8GHz. Že je to opravdu výkonný komplet, jste se mohli přesvědčit ve včerejším testu. Otázkou je, zda by to nemohlo být ještě lepší …. Mohlo a dnes se na to podíváme.“

V krátkosti si preletíme aj OC tejto grafiky (prečo je OC zvýraznené bude vysvetlené nižšie ale mnohí už tušíte čo bude za tým):

 • Problémy při OC*

Problém je, že s referenčním chlazením určitě těch 1000MHz nedosáhnete a když, tak rozhodně ne plně stabilně a už vůbec ne, aby se to dalo provozovat. Testy s přetočeným HD 5870 na 1000/5200MHz jsem prováděl s otevřenou bednou, kartou obloženou chladiči a i tak to ten referenční zvládal jen tak tak. Opravdu to nedoporučuji provozovat a už vůbec nechávat jít RV870 jádro přes 90°C.

Nemyslím si ale, že by dlouhodobý provoz HD 5870 na taktech 1000/5200Mhz byl nějaký problém pro některé z lepších chlazení a zcela 100% se brzy objeví nereferenční OC modely HD 5870 s chladiči, které to dokáží poté chladit na 75°C v zátěži. Určitě pomůže i případné osazení stabilizačního 8+6 pin napájení. PCB karty s ním případně počítá

O trištvrte roku neskôr…

Finančná kríza v plnom prúde, podniky prepúšťajú a nVidia vypúšťa novú radu grafických akcelerátorov pod názvom GTX480…úplne nová architektúra na nevyladenom 40nm procese. Z toho dôvodu má jadro GF100 uzamknutý jeden SMD blok.

Zhrnutie v tabuľke:

 

Nvidia sa snažila urobiť univerzálny grafický čip pre herný segment a zároveň aj pre HPC segment. Preto stvorila veľký grafický čip, kde časť jadra je určená pre výpočet SP a DP výpočtov.

A je to tu. Prvá recenzia garážmajstra, alebo iným slovom objektivita písomným prejavom.

http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/preview-nvidia-gtx-470-a-gtx-480-nova-generace-grafik-nvidia-prichazi.-jake-jsou–7.html

Z recenzie jasne vyplýva, že čip, menší, s menšou spotrebou, na čo sa napája aj užšia zbernica, pričom výkon je rovnaký podľa neho alebo aj vyšší u ATI ako u nVidie je lepšia voľba. Z toho vyplýva, že náš garážmajster berie do úvahy faktory ako veľkosť jadra, zbernicu, spotrebu. Karta s takýmito parametrami dokázala dorovnať a v niektorých veciach prekonať väčší a žravejší čip s väčšou zbernicou je proste jasná voľba.

Scéna č. 2

Rok s rokom sa zišiel a je tu čas (22 október 2010) na novú sériu grafík. AMD vypúšťa radu HD6000 s upravenou architektúrou jadra a to VLIW-4. Jadro narástlo, počet stream procesorov tiež, spotreba tiež, zbernica zostala rovnaká, narástla aj grafická pamäť.

Garrážmajster v plnom prúde s recenziou:

http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-amd-radeon-hd-6950-a-hd-6970-2gb-kdyz-chcete-hrat-v-dx11-v-maximalnich-detailech.html.

Nárast oproti staršej generácii je v priemere 10-15% (ako v čom). Žumpár tvrdí, že rada GTX 580 nebude. A ak by a náhodou bola nebude stačiť ani na najslabšie grafiky rady HD 6900. Určite pamätná hláška.

Netrvá to dlho a nVidia ako blesk z jasného neba vydáva radu GTX580 po cca dvoch týždňoch.. Radu grafických kariet ktorá sa nebude doťahovať ani na najslabšie rady HD 6900 a rada ktorá vôbec nemá byť na svete. A čo z toho? Rada GTX580 je rapídne vylepšená architektúra FERMI. Došlo k zvýšeniu výkonu v priemere cca 30% a zároveň zníženiu spotreby, teplôt a hlučnosti oproti starej generácii nVidiackých kariet.

Z celkového stavu vyplýva, že rada HD 6900 je výkonom pozadu, tesselácia je stále za starú bačkoru a z jeho minulých recenzií vyplýva, že kto má grafiku za 10 tis.   a vyššie spotrebu nerieši, čo sa v tomto prípade nedá povedať a už sa začína hľadieť na spotrebu aj v tomto cenovom segmente pretože kde nemôže konkurovať AMD výkonom ako herným tak výpočetným tak sa poukáže na spoterbu.

Z testov je vidieť, že aj napriek tomu ako má rada 6900 menšiu zbernicu, menšie jadro a pod. kecy doťahuje sa na kartu čo má tieto veci veľké .  A preto odporúčanie typu,“ za málo vecí, veľa muziky.“

Scéna č. 3: ZLOM.

K tejto časti MATRIXU sa vyjadrovať moc nebudem. Podľa mňa stačí osvieženie pamäti článkom od MOSSa myslím (ak nie tak pardon autorovi) http://www.obr-hardware.com/2012/04/stach-chytrejsi-nez-kepler-aneb-navrat_03.html

 Nový deň a o rok ďalej je tu nová generácia grafík. Najprv vyšli grafiky od AMD a to séria HD 7970. Tri mesiace na to sa dostáva do predaja karta aj z druhej stajne a to od nVidie rada GTX 680 alias KEPLER.O čo ide. Kebyže sa máme držať osvedčenej politiky recenzenta garrážmajstra, tak by GTX680 bola jasnou voľbou, pre každý segment všetkého. Pretože náš garrážmajster berie do úvahy objektívne veci v súvislostiach a odporúča menšie veci, tak si ich zhrnieme do tabuľky:

Keď na tabuľku aplikujeme garrážmajstrovú funkciu „pokazené výpočty + aplikácia slovenskočeskej politiky“ (tak ako na všetko) dostaneme z toho jednoduchú vec a to, že HD 7970 je lepšia a jasnou voľbou z toho dôvodu, že:

 1. Má o pár FPS vyšší výkon v Eyefinity oproti Sourroundu u nVidie aj keď sú hry na oboch riešeniach na hrane snímkovej plynulosti (cca 25fps)
 2. Má väčšiu zbernicu a preto je vhodná pre rozlíšenie typu 2560×1600 aj keď nvidia je na tom rovnako
 3. Spotreba sa predsa u takýchto grafík nerieši.
 4. Má vyšší výpočetný výkon.

Áno ten 4tý bod čítate správne. Po celú dobu recenzovania sa výpočetný výkon nespomenul pretože v ňom bola AMD o dosť slabšia a výpočetný výkon sa predsa pri hraní nepoužíval.

 1. Má vyššiu priepustnosť pamäte (aj keď to hranie vplyv nemá žiadny pretože by nvidia bola potom v hrách slabšia cca o 15% pričom výkonovo sa pohybuje nad HD 7970).
 2. A má väčšie jadro pretože má predsa ten výpočetný výkon.

Epilóg:

Na záver len toľko. Je to pi*us prvej triedy, ktorý krúti pravdu tak ako mu to vyhovuje, riťolezec hrubého zrna, schopný sa na príkaz AMD vopchať aj sliepke do prdele a znášať za ňu vajcia.

Celkovo si obraz o ňom urobte sami, ja som len zhrnul jeho objektivitu na pár strán pre tých ktorí sa nechcú hrabať v jeho sračkowebe.

P.s.: tí ktorým sa článok pozdáva som rád pre tých ktorým nie vylezte mi na hrb a napíšte čosi nové, alebo ešte lepšie vylezte na hrb jeho veličenstvu hoven majstrovi garrážmajstrovi.

Česť práci, od neskutočne podplateného nvidiou zmanipulovaného antistachujovského človeka.

Celý život mi platí nvidia. ĎAKUJEM :-*

Od koho som kradol:

http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-sapphire-ati-radeon-hd-5970-2gb-zdrcujici-prevaha-nejmodernejsi-technologie-a-vykonu.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-762D4CCA448BA265C12576F6006BE70D.html

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/17035-geforce-gtx-470-a-gtx-480-rozsahly-test-fermi-gf100?start=5

www.obr-hardware.com

Vlastné tajné zdroje.

Zdroje CIA, NSA, NBA, IIHF, KGB, Kung-fu,

Zdroje od susedy drbny a pod.

+ uvedené adresy v sračkoidnom článku.

———–

Autor: Dzambor

————

780 komentářů u „Tak jde čas….aneb JeDDnoduchý JANO: Epizóda 1 z ∞ : Objektivita g(ej)aráž(DD)e“

 1. Stejně by mě pro zajímavost zajímala ta pomalost nvidie při GPGPU.
  Sice mi to na nic není,ale jsem zvědavý o čem se to tu vlastně bavíme. O kolik a kde je 6xx horší než 5xx.
  Chtělo by to nějakou recenzi těch „nejpoužívanějších“ … ani nevím, které to jsou. 🙂

  No a samozřejmě jestli se ta slabost ve výpočtech nějak neodrazí třeba ve PHYSX. I když tam by to bylo asi skoro jedno neb na AMD to neběží vůbec.
  A taky jaký to má vliv třeba u tessellace .. i když ta není moc nikde vidět. Tady ani nevím, která část čipu jí počítá.

  Asi si budeme muset počkat až to někdo komplexně proměří .. pak to DD ukradne jako vždycky a bude dělat chytrýho. 🙂

  1. Tomy7: Stejně by mě pro zajímavost zajímala ta pomalost nvidie při GPGPU.
   Nie je pomalsia prakticky vobec, je to vyrovnane a zalezi len od typu vypoctov (niekde moze byt vyrazne rychlejsia GeForce, niekde Radeon, pricom pokrocile a viac podporovane vyvojove prostredie CUDA je jednoznacne vyhoda GeForce. Co Stachuj zatajuje je, ze vyrazne pomalsia je len v *double-precision*, ktore sa samozrejme ani v hernom PhysX ani vo vacsine beznych (nevedeckych) GPU aplikaciach nepouziva. 😉

 2. GPGPU sa doma pouziva velmi malo. To sa vyuziva skor vo velkych studiach zameranych na grafiku, renederovanie a podobne alebo na matematicke vypocty ako meteorologia, armada a ine veci kde ale nikoho nezaujima nejaka spotreba alebo cena karty ci velkost jadra, sirka zbernice ale vysledok je celkovy vypocetny vykon a moznost podpory zo SW stranky. ale to by ten dement nesmel uvazovat tym jeho mikro rozumcekom.

 3. Update/Oprava: To, ze nie je pomalsia prakticky vobec beriem spat, to mi (sudiac podla tych grafov) trocha uletelo (nepozrel som si ich dost pozorne a sam sa o GPGPU nezaujimam). Pomalsia „obecne“ je, ale rozdiel nie je (v single precision) ani zdaleka tak vyrazny, pricom na strane Nvidie je prave ta sirsia podpora, ci uz vo forme CUDA, alebo GPU PhysX, kde – ak ich aplikacia podporuje si mozte Radeonske GPU strcit tak akurat za klobuk. Ale to, ze hw bez sw je k nicomu je len dalsia z mnoha veci co Dildo nikdy nepochopi, pac je to proste decko, co nepotebuje vykon k realnej potrebe, ale na honenie si Amdede ega. Ostatne – domnievam sa, ze prave kvoli CUDE nema Nvidia az tak vyladenu podporu povedzme OpenCL (naco?), ale to uz varim z vody na poli ktore mi je cudzie skoro ako „ON“. 🙂

  1. Hmm a rozlišení 2560*1xxx už má skoro 0,9%. Takže by se mělo masivně testovat.
   Hlavně že DD dělá jak lidi s grafikou za 10 000 musí nutně mít bůhvíjaký monitor.

   Eyefinity 5870*1080 taky necelé procento a ubívají. 🙂 Možná když jim došel účet za elektriku tak to demontují. 🙂

 4. Jinak jsem byl před chvílí na žumpě a to je mega prdel jak tam ze sebe DD dělá ještě většího blbečka než je (ano opravdu to jde) jak tam furt mele o té sběrnici a GPGPU…. no prostě inženýr co všechno ví 😀
  Já myslím že ho mají za vola už i ty jeho ovečky akorát mu přitakávají aby zustáli na jeho písečku a nedostali banána 😀

   1. Taky se mi líbí jeho kecy kolem GPGPU a Anno 2070. V diskuzi o 660Ti se kasá jak moc velká výhoda je mít grafiku „v plné palbě“. Když se podívám na výsledky Anno 2070 u 660Ti a 7950 tak mě vychází rozdíl výkonu 10% (zhruba, nepřepočítával jsem to kalkulačkou). Podobně je na tom rozdíl jejich cen. Což přesně potvrzuje to co psal IvyBS nad ním. Ale on si prostě bude mlít svojí 😀 http://bit.ly/P8P8IM

     1. Já si myslím, že Anno vyzdvihuje kvůli tomu, že nemá SLI profil. Bohužel zrovna tahle hra si moc nerozumí ani s ATInama. Projevuje se to v obou případech tím, že nevytíží gpu nad nějakých 65%. Možná je to už opraveno v nových ovladačích, ale když to byla novinka tak mi to dělalo jak na R5850 (i5 2600k) tak na dvou GTX 560 Ti (i7 980).

     1. V čem že to má ATI navrch? V GPGPU tedy rozhodně ne a DP je v Annu k ničemu. Rád bych taky od DDebílka chtěl praktickou ukázku třeba v aplikaci na enkoding videa, kterých je pro ATI tak málo až je těm třem smutno

 5. Dalsi co naletel na 7970 a prechadza na GTX 680

  woody [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – hmpf 2012-08-20 15:12:18

  Sorry DD, ale uz Ti neverim. Od zacatku roku, kdy jsi rikal, ze naprosto kazdy kus skvele 7970 pujde taktovat na 1200MHz, s bidou jsem to rozjel na 1100, spis 1050 Vykon stal za starou backoru taky, zere to hodne, 3 monitory v klidu zerou zbytecne moc. Jeste, ze mi to v obchode vzali zpatky, tehda za 13700,- Vysmech. Dneska je nova GHz edice, mozna ma lepsi pameti, ale s novou revizi jadra na me nechod, to neni nikde na internetu ani carka o tom, zere to o 50 wattu vic, hreje vic, je hlucnejsi a zaruka 2 roky vs 3, mluvim napriklad o MSI GTX680 twin frozr. Maji dokonce taky novou edici GTX670 od MSI, jeste novejsi chladic, za 10k taky ideal.
  Nevim nevim, ovladace taky nic moc, ted nedavno vysel 12.8, WHQL pro Win 8, to ma Nvidia od 26.6.12, pricti si do diabla FXAA, Physx je sice ptakovina, ale proc to nemit obcas do nejake hry to pomuze Ted prijde argument s vypocetnim vykonem, ale to si myslim, ze je stejna blbost a nikoho to nezajima, jako nase 3 monitory .. Zkusi me nekdo premluvit, ze jsem si objednal spatne 680ku ? Cena me nezajima, 10 nebo 12 tisic neni rozdil jednou za par let

  edit: btw. doted jsem mel 6950@6970, stacila i na 3 monitory, i kdyz ne na plny detaily, ted mam otestovano na GW2, hlavne na plny detaily a na 3 monitory to stacit nebude, kdyby nekdo jakoze: „na co 680ku atd“

 6. No pokud to chapu spravne, tak ve hrach se bude GPGPU pouzivat SP a tam to snad neni takovy propadak.

  Maximalne nekdo udela AMD hru a daji tam naschval DP. A pak se budu tesit na to, jak je bude St(r)ach kritizovat stejne jako kritizoval za pouziti vysokeho stupne tessellace.

  Pokud se pletu, tak me opravte.

     1. Ajé, voe, ajé. Vždyt .tif je standardní formát, tak co to máte za peklosofty?

     2. Peklosoft od strycka googla. Ale je mozne, ze v tom byl nejaky jiny hacek nez jen format obrazku. Tusim, ze tam byla pripona ne tif ale prave tiff a treba s tim mel prohlizec problem.

     3. Proste to nekterym lidem nezobrazovalo obrazky tiff. Me napriklad v Chrome. Od predelani je to ok. Vic bych to neresil.

 7. Porad cekam na clanek od reditele zemekoule na tema financni vysledky NVIDIE na posledni kvartal.
  Jak nam objektivne a profesionalne vysvetli, jak firma co nema co nabidnout, co nic neprodava, co ma problemy s vyrobou, co nema cim konkurovat muze mit pri nizsim obratu 3x takovy zisk.
  To bude asi tim marketingem.

 8. Nevím co má proti freetoplay. Fakt se bavím u Team Fortress 2 v kooperaci proti robotům a už se těším na listopad na Star wars TOR .. mám tam vanguarda na 37 levelu a nechce se mi platit. A v hledáčku mám zrovna 12 her, který bych si rád zahrál a brzy vyjdou.
  Když se mu nelíbí hry tak ať píše třeba o zahradničení. 🙂

 9. Tak sem nahodím krásný post od Woodyho

  „Sorry, ale z tohodle se nevymluvis

  Mohl jsem nad tim mavnout rukou, ale dam si zalezet a napisu to vsechno :

  Prohledejte si kdo chcete moje prispevky, nikdy jsem na Tebe nemel pul slova flamu nebo narazky, pisu malo, ale slusne. Naopak jsem Te prosil o pomoc kdysi davno se zapojenim tri monitoru, na to jsi nereagoval(ani na PM) a koukam, ze staci trochu pridat emoci a hned je post na svete 😉
  Takze i kdyz jsi mozna zvykly na defaultni pomluvy a nadavani atd, v tomto pripade se me to opravdu netyka, naopak se Te zastavam pred kamarady, kteri nemaji radi Tvuj styl psani, nebo sou brutalne zeleni a prijde jim, ze Ty ne Rikam, ze jsi objektivni a tvrdis o sobe, ze ne profesional, tak at si trhnou nohou.

  Netroufam si rict, ze mam prectenej celej internet, ale nikde jsem na zadnej dukaz toho, ze je to nova revize jadra, nenarazil. Kdyz to tak je, tak nebude problem to nekde dolozit.
  Navic, kdyby byla, bude lepsi spotreba – mimo jine – coz se nedeje (nebo mi chce snad nekdo opravdu rict, ze v AMD za tech x mesicu zvladli novou revizi pridat akorat 75MHz ? Z 925->1000 ? No to snad ne. Navic to ma vyssi spotrebu cely, to nevypada vubec jako pretaktovani, ze ?
  K tomu plus: Proc jenom 1GHz, kdyz celou dobu vime(a pises) ze ta karta muze jet v klidu defaultne na 1200MHz ??? Resp. nejvetsi chyba karty jako takove, zbytecne nevyuzity potencial, to snad dokonce cituju. Nova revize ani nedava smysl a jestli to tak opravdu je, tak je to ostuda!)

  Cili je to: 12k za Sapphire 7970 Vapor-x 3GB vs 12.5k za 680 MSI, spotreba je uplne nekde jinde. Vykon taky ? Hmm..
  Pokud je to pri hrani na 3 monitorech ( mnohokrat poukazovane fullHD nas u takovychto karet opravdu nezajima, ze) tak ani tak moc ne. Ne, vyssi vypocetni vykon mi nevynahradi 1 rok zaruky navic, jiny vyrobce/model tu neni.
  A to prosim cekam na poradnou verzi 7970, v jakekoliv podobe, od 22.12.2011, dockal bych se nekdy?
  Ja v zivote na nic, co by vyuzilo ten vypocetni vykon, nesahnu(jsem sam ? : ) takze pokud mam platit ze tyto moznosti, sirsi sbernici a vetsi pamet, tak radeji predrazenou ( nepopiram : ) 680ku, ktera nabidne podobny vykon, ale nizsi spotrebu (+urcite par dalsich veci, ale drzme se teda jenom vykonu).
  7970ku jsem mel take doma (ano, to je to Tvoje doporuceni, jenom to taktovani se jaksi nekonalo ; ), mam vyzkousene, ktera hra potrebuje kolik pameti, a vim, ze i 384bitu i 3GB je zbytecnost.
  Nemyslim si, ale mam vyzkousene. Zadna jednocipova karta nerozhybe BF3 na 3 monitory, na plne detaily a s vyhlazovanim (tj. napriklad hra/nastaveni, ktere si rekne o 2.5GB pameti) takze, i kdyz je to smutne, je 3GB pameti k nicemu, stejne kvuli nedostatku vykonu budu hrat bez vyhlazovani
  A ani Skyrim s obrimi custom texture packy

  Ted k 1200MHz:
  spatne!
  Mluvim o „zacatku roku“, kdy byly jenom referencni verze karty, tj. 925MHz, opravdu to musim v tech clancich hledat, nebo si pamatujes, ze jsi rikal, ze takto pujde pretaktovat kazdy kus ? 😉
  Zminil jsem zacatek roku, zminil jsem tehdejsi cenu, takze z toho se opravdu neda vyvodit, ze je rec o nynejsi situaci, rikam jenom, kdy jsem k Tobe ztratil duveru.

  A ted se situace opakuje, mluvis o nove revizi jadra, ja o tom vsechny presvedcuju a zatimco moje okoli mluvi o „akorat pretaktovani a vyssi spotrebe“ a ja rikam, ze to tak neni, protoze Ty jsi rikal, ze to tak neni, tak si ctu diskuze, kde se Te na to nekdo uz ptal, ale link dolozen nebyl.

  Samotnymu se mi to nepodarilo najit, ze jde o novou revizi, bohuzel 1+1=3. Proto na zaklade Tveho doporuceni nebudu riskovat mozna vyssi vykon (vazne se bavime pri hrani na 3 monitorech o rozdilu 2 fps mezi edicemi karet ? ) kdyz jsem na vlastni oci videl verzi od MSI – GTX680, ktera se drzi na 65stupnich, pretaktovana na 1200MHz a v GW2 na trech monitorech na max. detaily pecka.
  A jeste porad tam visi ten jeden rok zaruky, ktery je poznat vic, nez nejake dva snimky ( + opet ta spotreba Nejenom v zatizeni, ale i 3monitory idle).

  Sla by tady vest diskuze bez urazeni a jenom o faktech ?

  „ale znáš to chytrému napověz, hloupého kopni ;)“ – proc ?
  „Všude na internetu ve slušných recenzích“ – link ?
  „když neznáš pojmy a dojmy, tak radši nediskutuj“ – co rikam spatne ? Kde je datum uvedeni ovladacu AMD tedy? I kdyz ovladace – jako topic k diskuzi – preskakuju radsi, karty od AMD nikdy nehorely, kvuli spatnym ovladacum, to jenom tak pro rypaly od NV

  „průkazně naprosto nevýhodnou GTX 680“ – sorry, cena 7970 GHz velmi nedavno spadla pod 12k, neni to ani mesic, co byla za 13k, po uvedeni.

  Odkaz

  Tj tech +50$ oproti zakladni 7970, coz nekdo zahy pochopil, ze asi nebude ono.

  Zkus treba do tech testu pridat tu verzi 680 MSI Twin Frozr, tato Sapphire Vapor-x taky neni uplne referencni karta.
  A stale: + 1 rok zaruky.

  Jsem staly a dlouhodoby fanousek, vim, co mas za sestavu doma, vim, na co staci a o nicem se Te presvedcovat nesnazim.
  Vzdycky pises, ze se zajimas jenom o fakta, tak sem s nimi..nevim, proc se bavime o nakopavani zadku, to si vazne zaslouzim ? 😉 „

  1. Vyborne. Chlapec opet nezklamal, vyplodil infantilni text bez jakychkoliv odkazu a faktu:

   ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 00:36:14

   1, z čeho bych se měl vymlouvat? Já nic co by bylo špatně neřekl … říkal jsem že budou HD 7970 i rychleji taktované, protože tam je ohromný OC potenciál … HD 7970 Ghz je pořád HD 7970 i když má novou revizi jádra, je to pořád ta samá karta s tou samou výbavou a schopnostmi. Ale HD 7970 Ghz naplno využívá ten potenciál o kterém jsme věděli a na který jsme upozorňovali. 1,2GHz HD 7970 máš nyní na trhu, sliboval jsem ji a je tu …. tak v čem je problém?

   2, tady nejde o emoce ale o tom že píšeš nelogičnosti a hlouposti protože popíráš sám sebe i fakta. Tak na jednu stranu říkáš, že HD 7970 na 1,2GHz nataktovat nejde a na druhou stranu nechápeš (nebo neumíš číst, v těch recenzích to je napsáno), že HD 7970 GHz má jádro nové revize, které těch taktů dosáhne a dosáhne jich s lepší efektivitou než to staré, což je fakt, který byl jasně změřen a dokázán … navíc na tom že je to nová revize není nic tak divného …. odpovídají tomu jak otestované schopnosti těch grafik, tak výrobní souvislosti včetně dostupnosti …

   3, píšeš nesmysly pořád dokola … HD 7970/7970GHz je jasně výkonější lépe vybavená karta za tytéž peníze co GTX 680, která má sice nižší spotebu, ale ne o to o co je méně výkonnější a o to o co má menší výbavu – navíc bavíme se o kartách nejvyšší třídy a těch pár W nehraje žádnou roli, zvlášť když enormní je ta spotřeba jen v zátěži a rozdíl mezi GXT 680 a HD 7970 není nijak markantní ani tam – většinu života jede ta grafika v kidovém stavu a tam jsou podmínky vyrovnané. Vyšší spotřeba HD 7970/7970GHz odpovídá mnohem lepší výbavě karty a lepšímu výkonu jak GPGPU tak herním, kdy je díky tomu vlastně efektivnějí.

   Že nechápeš přínost širší sběrnice a více paměti navíc dokonce v kombinaci s více monitory, to mě opravdu zaráží a v tom případě se nemáme o čem bavit. Opět jasně bylo dokázáno snad 1000x, že HD 7970/7970GHz je za současné situace lepší a výhodnější než GTX 680, takže si tu prosím lhaním neomlouvej svůj špatný výběr … je to samozřejmě tvá věc, já udělal to nejlepší, co jsme mohl, s kolegy jsme vše otestovali a vynesli naše doporučení. Je na vás zda budete kupovat lepší nebo horší produkt za své peníze, ale o jedno tě prosím, nepřesvědčuj sám sebe a všechny kolem že tvůj horší výběr je vlastně ten lepší.

   Cena při uvedení každého TOP produktu nejen GK je vždy po zahájení prodejů vyšší, ale to bys také mohl vědět, není to věc posledních dní …

   GPGPU používáš aniž bys o tom věděl, má jej řada nových her používá jej řada aplikací včetně akcelerace videa atd. Ano naštěstí většina těchto běžných apliakcí využívá ten jednoduší SP výkon, který mají všechny karty, na druhou stranu za to že jedna z těch grafik má ten výkona výbavu GPGPU komplexní nic navíc u ní neplatíš, takže lepší jej mít než nemít … je to spíše věc výbavy a já myslím že je logické chtít za své peníze co nejvybavenější produkt …

   4, já se snažím každému poradit, ale zkus pochopit jednu věc, já jsem jeden a denně mám mail/icq i zde SZ plné různých dotazů … nemohu tedy odpovídat na vše, nedělal bych nic jiného … proto se snažíme mít tu články vysvětlující a radící oheldně nejčastějších dotazů a článek na Eyefinity zde byl také …

   5, o nakopávání zadku nic nevím, kdes to vzal?

 10. sa divim ze zrazu doporucuje 7970 lebo ma vacsiu zbernicu, spotrebu zrazu neriesi a je lepsie vybavena. Kokotko zabudol na GTX580 vs 6970. kde GTX580 ju drtila a picusik sa ohanal nizsou spoterbou uzsou zbernicou a pod. vecami. ja o stretnut na ulici taku mu prasknem pascu po papuli ze bude ptoerobvat styri protezy dement jeden. kebyze si to pise zo zabavy nepoviem nic ale toto je demencia hrubeho zrna, kde kasle na kvalitu a ine veci ako SW vybava a programy ktore s nou dokazu komunikovat a radi uplne zle ako sa len da. mali by ho uz zakazat konecne.

 11. Tohle je perla:

  4, já se snažím každému poradit, ale zkus pochopit jednu věc, já jsem jeden a denně mám mail/icq i zde SZ plné různých dotazů … nemohu tedy odpovídat na vše, nedělal bych nic jiného …

  Už vidím jak tomu volovi někdo píše o radu 🙂

  Jinak woody mu to napsal skvěle a ten zas místo aby mu normálně odpověděl tak to zas vše hodil na něj jaké není tele a jak to nechápe… myslím že ještě jedna dvě reakce od woodyho a má ban protože zažene DDho do kouta 😀

 12. ako jeden? ved KKT tvrdi ze ma redakciu a su traja. imaginarny kolega co robi testy grafik a CPU a on to len obsype jeho nezmyselnou omackou.

  Ako vidim ze by sa mal dat liecit.

  Ten si ale serie do huby poriadne 😀 DDement ak si to tu citas tak ti to urcite ani nedochadza 😀 pretoze ludia co su tu maju minimalne o 150 bodov vyssie IQ 😀 HA HA HA HA TAK TI TREBA 😀

 13. Citat 1:

  „Vyšší spotřeba HD 7970/7970GHz odpovídá mnohem lepší výbavě karty a lepšímu výkonu jak GPGPU tak herním, kdy je díky tomu vlastně efektivnějí.“

  Takže má síce vyššiu spotrebu ale je v skutočnosti efektívnejšia. Hehehe. Škoda, že u GTX580 vs HD 6970 to neplatilo.

  Citát 2:

  „GPGPU používáš aniž bys o tom věděl, má jej řada nových her používá jej řada aplikací včetně akcelerace videa atd. Ano naštěstí většina těchto běžných apliakcí využívá ten jednoduší SP výkon, který mají všechny karty, na druhou stranu za to že jedna z těch grafik má ten výkona výbavu GPGPU komplexní nic navíc u ní neplatíš, takže lepší jej mít než nemít … je to spíše věc výbavy a já myslím že je logické chtít za své peníze co nejvybavenější produkt … “

  Takže GPGPU u grafík AMD je síce vec čo bežný užívateľ nevyužije, ale prečo ju nemať keď je, že? Prečo to isté netvrdí o CUDe a PhysX? Teda pardon. To sú len marketingové nástroje, ktoré majú chytiť tých menej inteligentnejších. Je to proste strašný pako. CUDA sa stále využíva v aplikáciách viac ako napr. OpenCL (a to nehovorím o tom, že OpenCL podporuje aj NV takže nie je o nič ochudobnená a ponúka dokonca CUDu ako niečo navyše). A myslím, že môžem povedať, že aj hier s GPU akcelerovaným PhysX je viac ako hier čo využívajú DP ako u Anno 2070. Tým pádom sa mi z hladiska výbavy (rátam tam aj SW výbavu) stále zdajú výhodnejšie karty od NV. A to som ani nevybočil z jeho logiky s akou pristupuje k produktom AMD.

  1. A tiež je dobrá táto hovadina:

   „Ano naštěstí většina těchto běžných apliakcí využívá ten jednoduší SP výkon, který mají všechny karty, na druhou stranu za to že jedna z těch grafik má ten výkona výbavu GPGPU komplexní“

   To sa dá pochopiť aj tak, že NV vlastne DP nemá a mne sa zdá, že on to tak asi aj chápe. NV má predsa vo výpočtoch v DP akurát menší výkon. Takže sa nedá tvrdiť, že GPGPU výbava u AMD je komplexnejšia. Alebo mi niečo uniklo? Neštudoval som do hĺbky architektúry čipov novej generácie. A pochybujem, že Stach niečo také urobil.

   1. To som čítal akurát u Stacha takže nemám to potvrdené a ani som nič o tom nenašiel. Tiež by ma zaujímalo kedy a prečo sa v tejto alebo inej hre DP používa. Ako sa ale pozerám na stratégiu AMD ohľadne DX11, ktoré v ich podaní nie je vôbec vidno, tak ak v Anno 2070 DP je, tak len z marketingových dôvodov. A keďže Stach berie marketing AMD ako dogmu, tak sa ani nečudujem zveličovaniu v podobe „GPGPU používáš aniž bys o tom věděl, má jej řada nových her“. Samozrejme analýza prínosu takého riešenia akú robí v prípade PhysX či Cude(ano analýza v jeho prípade značne nevhodné slovo, ale dajme tomu) v tomto prípade nehrozí.

    1. Já se ptal Googla a ten o tom nic neví. Já mám spíš dojem, že Anno používá engine na který je navěšeno tolik udělátek, že to jednoduše nestíhá – tím by se vysvětlovalo nízké vytížení gpu. Zas na druhou stranu když je Stach chytřejší než Hynix, chytřejší než Kepler tak proč by nemohl být chytřejší než vývojáři Anno? 😀

 14. Další text Woodyho, ten mu dává 😀

  „ad 1)
  Nic spatne jsi nerekl ? Ty po mne opravdu chces, abych ten clanek z ledna nasel a ukazal, ze jsi psal o kazde karte nataktovane na 1125MHz (to neni pravda, to si netroufne zadny vyrobce udelat, proc teda, kdyz to zvladne -kazda- referencni karta ?) – tady ztrata duvery -, potom pises o zvyseni napeti a naslednemu dosazeni 1200MHz plus dale 1.3GHz nereferencni edice v dohledu..
  Divam se na nabidku -right now-, neni tam takoveho nic. Stale budes tvrdit, ze je vsechno v poradku, kdyz nesouhlasi nic ?
  A jeste jednou – cekam tu, nejenom ja urcite, na nejaky ten link, kde bude ta nova revize ukazana. To znamena vyfoceny cip, predtim a potom, ne nejake „je to nova revize“, kor kdyz tomu neodpovidaji fakta, ktere teda ignoruju, jak tvrdis ( a delas si ze me evidentne srandu, +75MHz a vyssi spotreba, to je nejaky update ? Podle me ne)
  Mimochodem, koho zajima, ze TED je na trhu 1,2GHz HD 7970, kdyz se bavime ( alespon ja ) o situaci pri vydani, mimochodem to, co jsi sliboval, bych snad ani nevytahoval, sliboval jsi 1.3GHz, vysla po pul roce GHz edice, ktera ma +75, slovy SEDMDESATPET MHz navic. Toto je nova revize ? Potom rikam opet ostuda!

  Stale malo ? Lightning edice, jakozto top model ( btw. kdo by to chtel – tudiz nedostupne) a super karta, ma 1070 MHz.

  ad 2)
  o emoce jde, protoze jak pises i v pozdejsim bode, mas spoustu prace a icq atdatd, nicmene proc si udelas zrovna na TOTO cas, kdyz nemas cas poradit fanouskovi, ktery je navic nadseny pro stejnou vec, jako Ty (Eyefinity) – a moc nas rozhodne neni – jak zapojit monitor, to ze je nekde napsany, jak mas zapojeny eyefinity na HD5xxx, s aktivni redukci (usb power).. tak to me nepomohlo vubec
  Dneska se to zapojuje pres aktivni redukci, ale bez usb power, stoji 500 korun. Nicmene, to teda spis vypada, ze si protirecis Ty a to se rozhodne nechci hadat nebo co, ale nemuzes me napsat, ze pisu ja nelogicnosti a hlouposti, kdyz je pises Ty.

  „Tak na jednu stranu říkáš, že HD 7970 na 1,2GHz nataktovat nejde“
  Pokud k tomu musim zvysit napeti, tak nejde. To uz muzu napeti hned zvysit brutalne, muzu si taky koupit domu dusik a muzu si taktovat az na 2x tolik, ze ?
  Ne, to tady urcite nikoho nezajima, pokud to nejde bez zvyseni napeti (samozrejme tu narazim na MSI GTX680, ktera to na to mnou zminovane taktovani nepotrebuje..) tak proste znamena, ze to nejde.

  „a na druhou stranu nechápeš (nebo neumíš číst, v těch recenzích to je napsáno), že HD 7970 GHz má jádro nové revize, které těch taktů dosáhne a dosáhne jich s lepší efektivitou než to staré, což je fakt, který byl jasně změřen a dokázán … navíc na tom že je to nová revize není nic tak divného …. odpovídají tomu jak otestované schopnosti těch grafik, tak výrobní souvislosti včetně

  -nechapu, nebo neumim cist.. pravdepodobne, ale neumim cist KDE? Stale cekam(e) na nejaky ten link, co treba tri pro zacatek ?
  -nove jadro revize, ktere dosahne „tech“ taktu. 1,2GHz ? A proc by to nekoho zajimalo ? Tyto takty me zajimaly u puvodni verze, u referencni karty. Nema to ani nova revize(hm…) ani nereferencni karta a i kdyz pujde na tyto takty pretaktovat uz tentokrat bez zvyseni napeti, tak to neni ani puvodni referencni(je to totiz nova revize a nereferencni) a neni to ani slibovanych 1,3 GHz, neni to vubec nic z toho.

  -Dosahne jich s lepsi efektivitou.. hm, na techto taktech to nikdo netestuje, lepsi efektivita znamena spotreba ? Ta je naopak horsi, proc by to melo vubec davat smysl ?

  -Nova revize opravdu neni nic divneho, ale to by to ta revize musela byt, stale to nikde nevidim. Otestovane schopnosti tomu odpovidaji ??? Vidim +75MHz a vyssi spotrebu, nejsem ohromen.
  Dostupnost ? Vidim jeden model ! A zrovna od Sapphiru, coz byl vzdy nejvetsi kamarad AMD. O 6GB verzi se nebavme, to jsi dokonce sam uznal, ze je hloupost.

  ad 3)
  podle Tebe to jsou mozna nesmysly (nekdo by se mozna urazil, co uz..) nicmene pokud se chces drzet definitivniho lepsi/horsi, muzes rict, ze je HD7970 GHz lepsi karta, ale ja Ti zase rikam, ze ta lepsi vybava tu nikoho nezajima. A muzu to rict jen tak a povazovat to za fakt, ale teda dam si tu praci a napisu to jeste jednou:

  Zero power nefunguje vzdycky, to mam taky vyzkousene, blokuje se s MSI Afterburner a ten kvuli tomu rusit nebudu, takovyto nejaky program pouzivam porad a pokud se to neumi uspat, protoze to nejaky program monitoruje, tak to bude delat i s jinymy programy, to je zabity v ten moment.

  „Lepe vybavena karta“
  tak jeste jednou: 3GB pameti a sirsi sbernice nicemu nepomuzou, jake dalsi featury ma jeste v zaloze, ktere to vyvazi ? Ja sem ochoten preskocit REALNE pouzitelne NV featury jako adaptivni Vsync, physx, mno vite sami, co to umi a rikam, ze nic z toho neprebije ROK zaruky, to proste ne.
  Ve vysledku mas dve karty za stejnou cenu. Jenze proc mam porad, kdykoliv sahnu na 3D mod ( a to je u me naprosta vetsina casu, kdyz ten pocitac jede, ne, nemam pocitac na cteni internetu, na to mam notas ) krmit Radeon extra 50ti watty za to, ze ma sbernici, pamet atdatd, kdyz to nikdy nevyuziji ?(pozn. ja to to nevyuziji, ani se tremi monitory, viz dale)
  Proc nemit radeji porad mensi spotrebu, kdyz mi ve vysledku jedou hry stejne
  (btw. to neni „par wattu“, kdyz se rekne ctvrtina, tak to zni uz jinak, ze ? – zmereno, i Tvoje mereni sedi)

  Opet 2fps rozdil ? To nepoznam, neni to zajimave a za 2 fps nebudu davat 50 wattu, a rozhodne nejde o placeni elektriny, ale o jednoduchy fakt, ze kdyz to ta karta zkonzumuje, tak to taky vyzari, takze vsem garantuju, ze to na 65 stupnu C rozhodne nepojede, navic jako naprosto neslysitelna karta (staci se podivat na youtube, kdyz mi to neverite).

  Takze nakonec je to velmi jednoduche: ani jedna karta to nerozjede („to“ = BF3 treba ) na plne detaily a obri rozliseni hratelne, hratelne znamena 60 fps v kazde situaci, zkuste si pustit nejaky Gulf nebo Firestorm a pustte se do prestrelky, pak se muzeme bavit..
  Takze to, ze ma 2 fps navic, neresi nic, 3GB pameti neresi nic, akorat budes x hodin denne vic topit, mit hlucnejsi kartu a vyssi spotrebu. Proc ?

  GPGPU? Vyuzivam, ani o tom nevim ? No to je pekne, to je dokonce mozne, ale opet: kdyz vidim, ze u vseho co delam, mi v zadny moment nejede nic spatne u 680ky, no tak me nezajma proste, ze 7970 toho spocita vic.
  Opet si dovolim Te citovat: nehrajeme benchmarky, hrajeme hry a tam to proste poznat nejde. A neplacam tady do vody, vsechno jsem mel doma, zkouseno na dvou pocitacich a ne behem 10ti minut. (Metro 2033, Anno 2070, World of Tanks, Starcraft 2, BF 3, Serious Sam 3, Portal 2, Guild wars 2… vybere si kazdy. GPGPU proste nikoho nezajima, protoze to neni hmatatelny bonus.
  A jeste si rypnu, physx je sice ptakovina a poznas to jenom v par hrach, ale nedejboze, ze si nejakou takovou hru zahrajes! Pak to sakra poznas.

  Kazda karta reprezentuje urcitou sumu bonusu, ty radeon bonusy jsou proste horsi, to je zase muj fakt, s kterym nebudes Ty souhlasit a na to Ti zase ja reknu, ze se Ty snazis me presvedcit, ze jsi nakoupil dobre a par dalsich veci, ke kterym nemas jediny argument.
  Urazis, nevazis si faktu, nevazis si fanousku a ROZHODNE NEJSI NESTRANNY, JAK TVRDIS! Vzdycky jsi byl cervenej, ale nikdo Ti to neveri a ted uz ani ja ne, i kdyz jsem se te zastaval vzdycky.

  „většinu života jede ta grafika v kidovém stavu a tam jsou podmínky vyrovnané.“
  klidovy stav = 3 monitory v IDLE, AMD ma v ovladacich zbytecne vysoko nastavene takty pro pouziti dvou a vice monitoru, jsou to desitky wattu oproti NV, je to spatne, je to zbytecne a je to opet nepravda z Tvoji strany. Da se s tim neco delat v BIOSu, ale kdo si bude delat custom BIOS kvuli tomu, hm ?

  Dale k prinosu sbernice:
  https://www.wsgf.org/forum/forums/multi-monitor-gaming/amd-eyefinity-discussions/17509/gpu-ram-usage-eyefinity
  Odkaz
  Pokud ma nekdo neco spolecneho s 3 monitorovym hranim, tam zna WideScreenGamingForum a veri jim, tam neni co resit.

  Pise Ti to krasne, ale narozdil ode me neumis dolozit jediny FAKT, kde je napsane, ze proste ty 3 GB na to hrani potrebujes. Ja Ti jeste jednou tedy rikam, ja jsem to zkousel, navic u dalsich dvou kamaradu, (7970, GTX680 a GTX590) a ty 3GB proste nepotrebuju. Proc ? Ze stejneho duvodu, jako nepotrebuju sirsi sbernici, ta prenosova rychlost me proste nezajima ! Proc ?
  Protoze abych ji vyuzil, potrebuju maximalni nastaveni/detaily a to potom jede jakakoliv hra na nehratelnych urovnich FPS, takze proste musis snizit detaily, AA aby jsi se dostal na stabilni FPS a potom tam to vyuziti pameti proste neni

  Teoreticky = ano, vyuzijes. Neni jedinych pochyb. Kdyz das vsechno na max, vic nez 2GB vyuzijes, ale podivej se na urovne FPS do -svych- testu, s 30ti snimky proste BF3 na 3 monitorech hrat nebudes, tecka.
  Jestli ano, tak chci videt tvoje skore za minutu „

 15. brace yourselves
  another ban is coming

  okej mam to ulozene, cele.
  pockame si ci odpovie alebo ho zabanuje a potom by som navrhoval to prekopirovat do noveho clanku. tam netreba nic dovavat, woody to napisal dokonale, kazdy jedno tvrdenie doklada, na kecy krasne poukazuje.

  nadherne je videt ako sa ten chudacik vykruca a absolutne ignoruje ziadosti o dokazanie „faktu“ ze to je novy revizia.

  este by som ten clanok doplnil a priame porovnanie 580 vs 6970 a 680 vs 7970.
  ako je v poslednom prispevku:

  Larry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 11:09:54

  nevím, co si tady mám myslet

  v aktuální generaci graf. karet nevadí větší jádro, vyšší spotřeba, širší sběrnice je vynášena do nebes a GPGPU je pomalu to nejdůležitější, protože najednou to všeci využíváme

  když vezmu vyjadřování k minulé generaci, tak zcela zásadní byla spotřeba, menší jádro a ta užší sběrnice, tak to byla otázka perfektní efektivity a technologie jisté značky, co se týče GPGPU tak k tomu nebylo radši nic řečeno

  někdy bych tady chtěl pochopit ty souvislosti a fakta

  pekne to dolozit citaciami a dokazmi.

  ak by som mal cas do tej druhej casti by som sa pustil.

 16. to je mi jasne ze to takto skonci.

  ked som mu tam ja svojho casu zneprijemnoval dni dbal som na to aby som sa nenachal uniest a nevynadal mu do kokotov, len som slusne ziadal o podklady pre jeho tvrdenia alebo ako on rad hovori „fakty“ a naopak som mu vyvracal jeho kecy mnou dolozenymi faktami.

  velmi dobre som vedel ze to co ziadam mi nikdy neda lebo to proste neexistuje a tym padom taky dokaz nema. jedine k comu by to dospelo by bolo jeho doznanie ze si to vymyslel a to ako vsetci vieme nenastane cize delete+ban pre woodyho je neodvratny. bolo by naivne si myslet ze sa to nestane.

 17. Tak a uz je to pryc. Smazka zauradoval. A jeste doplnil trapny edit ke svemy vylevu:

  EDIT: Další spam a psaní hloupostí nebudu tolerovat. Bylo vše jasně vysvětleno a řečeno a opakováním těch hloupostí co tu píšeš z nich realitu neuděláš. Vše jsem objasnil a jasně vysvětlil. to co předvádíš dál těmi sáhodlouhými nesmysly je ukázkové trollování, spam a flame …

  1. To se dalo čekat 🙂 A ještě tenhle hlod:

   PS: já ti vážně nemůžu za to, že sisi koupil objektivně nevýhodnou a pro tři LCD méně vhodnou GTX 680 a snažíš se tu nyní svůj nákup hlavně sám před sebou omluvit, zvlášť stylem psaní volovin o HD 7970 a ignorování faktů. Je to tvá věc, ale prosím tyhle manýry nám sem netahej. Já ty karty nevyrábím ani neprodávám, takže to směřuj na toho, kdo ti ji prodal. Děkuji.

   Objektivně, souvislosti a fakta… Stachova tři slova bez kterých by nemohl žít 😀

 18. A jako bonus pridal prujem na tema zlevneni grafik HD7xxx:

  – Úprava cen se netýká HD 7970 GHz za 499 dolarů a HD 7970 za 429 dolarů, které jsou obě výrazně levnější než konkurenční GTX 680, přičemž nabízejí stejný v případě základní verze HD 7970 a v případě GHz verze jasně vyšší výkon a v obou případech mnohem lepší výbavu i parametry, což dělá z GTX 680 předražený naprosto nezajímavý produkt s hodně špatným poměrem cena-výkon.

  – AMD má samozřejmě logicky k tvorbě cen mnohem větší prostor, i když 28nm výroba ten prostor zmenšuje, ale pořád je velký rozdíl mezi tím, když se produkty vyrábí už půl roku, výroba je optimalizovaná a více efektivní a náklady na vývoj zaplacené, než když se výroba sotva rozbíhá.

 19. Citát:

  „Že GTX 660 Ti není rozhodně konkurencí k HD 7870 GHz AMD zvýrazňuje mnohými toužebně očekávaným snížením ceny mainstreamových HD 7800.“

  A nedokazuje to práve opak? Prečo by AMD znižovalo ceny kariet ku ktorým nemá konkurenciu? Fakt neviem komu toto chce Stach nakecať. Veď by logicky išlo AMD sama proti sebe. Alebo je to firma čo nechce zarobiť? Nehovorím, že sa ceny znížili kvôli GTX660 Ti. Tá má výkon vyšši a podľa toho aj stojí. Ale určite je jednoduchší logickejší dôvod prečo išli ceny dolu.

  „Každopádně za současné ceny májí ve všech cenově zajímavých kategoriích HD 7700/7800/7900 modelové řady nyní jasně navrch (až příliš na náš vkus) a uvidíme, zda alespoň nějak konkurence zafunguje, protože by to bylo třeba.“

  Áno. AMD má všade navrch a preto zlacňuje. Väčšieho idiota už zo seba robiť nemôže.

 20. Samozrejme smazano a udelen Los Bananos:

  brbloun [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 12:55:49

  todle je pecka tak si teda prihrejem polivku.

  DD se tu ohani tim, jak je vlastne jedno, ze ten radeon zere o 50W vic, jde tu prece o top end hrani. fajne, jdem si projit ty featury a vybavu, kterou ma ten radeon.

  Zero Power – pro gamery k nicemu, nikoho nezajima ze v klidovym stavu nic nezere. pokud chces kartu pro klidovej stav, intel dela fajn integrovany na deskach. nJoy.
  Moznost vysokeho pretaktovani – tohle je brutalni troll od AMD. bavime se tu o top end kartach, ze ano? karty drazsi nez 10 tisic korun. promin, ale od takove karty ocekavam top vykon, pokud musis OC aby ses dostal na uroven konkurence, sry, radsi koupim konkurenci. nezajima me, ze to jde. zajima me, proc to tak neni v zakladu? firma musi mit nejaky duvod proc to tak neni v zakladu. chybovost? tepelna ztratovost? co ja vim

  cili mas kartu co ma vetsinu featur vicemene k nicemu, protoze ti ve hrach moc nepomuzou. Kartu kterou musis taktovat, aby byla konkurence schopna, o podpore uplnych novinek (her) v ramci AMD driveru… no, ani nebudu rozebirat. GPGPU neresim, nejdu crackovat NASA, ale hrat hry.

  na druhe strane nvidia ma vynikajici a dost problemu resici Adaptive vsync, kterej hodne pomaha v neoptimalizovanych hrach a v extremne vytezujicich situacich, FXAA ktery zase pomaha v pripade konzolovych portu her (zkuste si nove darksiders 2 ), PhysX, ktery je stale jeste docela pouzivany (viz Arkham City. hra kterou koupilo jen par milionu hracu, right ? )

  dale tu uvadis neco o revizi cipu. pokud spravne chapu, je vapor X toxic jen vylepsenej GHz radeon od sapphiru. no, ja tady pro tebe mam link, coz je vic nez si dokazal dolozit ty :
  http://xtreview.com/addcomment-id-22741-view-radeon-hd-7970-ghz-edition-will-not-be-based-on-the-new-core-revision.html

  Banovani lidi co s tebou nesouhlasi a zadaji prukazny material na kterem jsou zalozene tvoje argumenty mi prijde jeste usmevnejsi, nez ty tve argumenty jako takove uz jen to, ze jako oponenta tehle te nadhery uvadis referencni 680 a ne twin frozr musi vsem ukazat tvou objektivnost

  lepsi sbernice a vic VRAM je ti k nicemu, kdyz finalni efekt je +2 fps pokud ti staci hrat multiplayer strilecku na 40 fps, budes urcite hodne dobrej
  btw, +2fps – to neni dost na to, aby to vyvazilo AVSYNC, physx a FXAA. muzes se ohanet tim, ze treba physX a FXAA moc her nepouziva, ale diablo3, se kterym FXAA dela divy, si koupilo jen 6-10 milionu lidi. to mi prijde jako docela dost

  cili budu volit Nvidii, ktera doda srovnatelny vykon,nemusim nic taktovat, ma mensi spotrebu, mensi tepelny vydej, a ma 3 prdele gaming related featur. nechapej me spatne, neni to urcite spatna karta, ale neni to dilo polobohu, ktere tu z toho delas . nicmene vlastne ja volit nic nebudu. GTX590 stale trha asfalt.

  go on, zabanuj me, nebo me roztrhej argumentama ktere si cetl v pul milionu recenzi a clanku (ale nemuzes je z nejakyho urcite suprsecret duvodu linknout ) Zdar jaxvina

 21. DD: AMD má samozřejmě logicky k tvorbě cen mnohem větší prostor, i když 28nm výroba ten prostor zmenšuje, ale pořád je velký rozdíl mezi tím, když se produkty vyrábí už půl roku, výroba je optimalizovaná a více efektivní a náklady na vývoj zaplacené, než když se výroba sotva rozbíhá.

  ……..

  Nejsou náhodou všechna jádra jen ořezky z GTX 680 ??
  Tzv defektní jádra ?? Jo ona se výroba teprve rozbíhá …

   1. Zas na druhou stranu zaplaví trh vším možným i nemožným takže se pak zákazník nemá šanci orientovat mezi tím co je a není ořezané. Pak navštíví DDblábol a vidí jenom samý narážky typu GTX blabla je ořezaná tak si vezme na první pohled neořezanou. A spláče nad vejdělkem. A když se ozve dostane ban jako bonus 😀

 22. Stachuj už neunesl pravdu a přidal si EDIT: PS: varuji všechny flamery vč. Woodyho před dalším flame a lhaním – ignorujete fakta a vymýšlíte si hlouposti, které se snažíte vydávat za fakta. Nejvíce mě zaráží, jak můžete lhát o produktech, které jsou prostě takové jaké jsou a nic na tom nezměníte. Ano GTX 680 je za současných podmínek slabší, méně vybavená, dražší a tedy horší produkt než HD 7970/7970GHz a to i pro 1080p hraní. To je fakt dokázaný nejen našimi recenzemi, ale i mnoha jinými, fakt který nelze popřít ani vyvrátit, přesto to některým nebrání lhát a ještě se do mě a DDWorld sprostě navážet.

  Pochopil bych, kdyby GTX 680 byla o 2000 levnější než HD 7970, pak ano, pak by bylo nad čím diskutovat, ale ona není a protože se bavíme o lepším produktu jako takovém, tvrzením, že ten prokazatelně horší je lepší nákup se zcela vyřazujete z jakékoliv diskuse, možná vám to někdo stejně hloupý sežere, ale čtenáři DDWorldu jsou inteligentní lidi, ti ne a vaše sprosté pomlouvání a urážky všude možně na tom nic nezmění, čím více pomlouváte, tím více se na DDW přijde lidí se přesvědčit, že jen hloupě žvaníte a vaše pokusy o flame a urážení shledá každý slušný člověk naproto odpornými. Si myslíte že nevím, že se woody atd. snaží jen vyvolávat konflikty, nadhodí pár hloupostí a když mu je vyvrátím začne spam, trolling a flame od dalších? Já se vašich flame a troll diskusí nehodlám účastnist a ani je podporovat v diskusích. Mám domluvu s výrobci karet i dalšími partnery v tomto ohledu a nehodlám se podobných sněšných flame bojůvek vůbec účastnit. Předkládám jen holá ale podložená fakta a je na vás, zda je akceptujete případně se nad nimi inteligentně pobavíme, nebo budete za hlupáky, kteří je budou popírat a vymýšlet si blbosti a snažit se udělat ze 100x opakované lži pravdu, ale v tom případě se držte dál od DDW, o takové diskutéry vážně nestojím.

  Fakta jsou jasná a nezpochybnitelná a ty byly mnou předložena. Tečka. :D.

 23. senseye [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 15:28:05

  Měl si obě revize Tahiti XT v testu, tak určitě budeš mít fotky, tak čekám, že to tady dáš všem pochybovačům. Tím by se uzavřely spekulace.
  Odpovědět | Editovat
  0 0
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 15:46:05

  Ono není nad čím spekulovat HD 7970 Ghz je prostě nová revize HD 7970. Jinak karty nerozebíráme, protože nejsou naše a chodí po všech redakcích. když ji rozebereš, tak už to nebude nikdy ono. A už tu ref. fyzicky nemám, karta šla dále … mám jen tu Vapor-X a tu rozebírat fakticky nebudu.

  Nicméně na netu je už dávno vše rozebráno: Odkaz HD 7970 GHz je nová revize HD 7970 s novou revizí jádra i PCB, díky tomu má o něco lepší efektivitu, rozdíly ale samozřejmě nejsou kdoví jak markatní ani snad nikdo nikdy netvrdil, že by být měly. Více výkonu žádá více energie, ale HD 7970 GHz dokáže ty vyšší frekvnece držet s nižším napětím a tedy i nižší spotřebou a hlavně jich dosáhne snadněji než starší revize v podobě HD 7970. To je to o čem celou dobu mluvím a je to průkazně dokázáno. Takže nad čím vůbec spekulovat?
  Odpovědět
  1 2
  senseye [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 15:54:50

  Ale vždyť se v odkazované recenzi na první stránce píše: As far as performance and functionality goes, the Radeon HD 7970 GHz Edition (7970GE) is a rather straightforward upgrade to the existing Radeon HD 7970. In fact the hardware is absolutely identical right down to the GPU – there have been no changes to the PCB, the cooling, or the VRMs, and even the Tahiti GPU is the same revision that has been shipping in the 7970 since the beginning. Everything the 7970GE adds to the 7970 is accomplished through chip binning and new Catalyst and BIOS features specific to the 7970GE. So in many ways this is the 7970 we’ve already become familiar with, but with more pep in its step. Je tam doslova napsané, že je to stejná revize.
  Odpovědět | Editovat
  2 1
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-21 16:10:02

  tak to je zvláštní, výrobci grafik tvrdí opak. Revize jádra i PCB je jiná. Navíc nahrát GHz bios na HD 7970 nejde. čísla hovoří jasně, že HD 7970Ghz je o něco malinko efektivnější, tak teď babo raď.

  Uvidíme, dorazí mi nová 3X GB HD 7970 GHz srovnáme se starou 3X verzí. K VaporX 6GB té co tu mám předchůdce na HD 7970 se stejným PCB není, takže se to nedá srovnat, ale co vím, tak PCB i jádro prostě jiné jsou a bylo mi to tak řečeno z více zdrojů a tak to tak i říkám. Pokud to tak není, tak se omlouvám, ale pak jsme já i řada dalších byl mylně iformován.

  PS: i když jak nad tím tak přemýšlím, já se bavil s výrobci grafik a protože ty mají nereferenční verze, je klidně možné, že ty mají opravdu novou revizi a ty karty se fyzicky mírně liší, což u ref. vzorku být nemusí, ten slouží je jako demonstrace výkonu. Ono to ve výsledku stejně nic nemění, ale poptám se po tom znovu.

 24. Len tak ma napadlo pozriet na Veldedemajstrovu zostavu co ma uvedenu v profile na tom jeho „objektivnom“ pandemoniu. Ako je mozne ze v kompe nema super vykonne NEVYKONNY AMD FX ? 😀 😀 😀

  dildova zostava :
  INTEL Core i7-3820@4GHz
  ASUS P9X79 DELUXE (Intel LGA 2011)
  8x4GB (32GB DDR3 1600MHz)
  AMD Radeon HD 7970 3GB (OC 1125/6300)
  SSD INTEL
  ASUS XONAR
  3x (Eyefintiy) 27″ ACER AL2723W S-PVA
  Microsoft Natural ergonomic 4000
  Razer Lachesis

  1. On čeká na Piledriver, následuje názor jeho kamaráda Creata: 17 | Re: i5-2550K / i7-2700K
   Creat | 27.05.2012 | 2 reakce | kladně hodnotili 2 uživatelé z 7 | Reakce na 16 |
   Za pár týdnů je tu naprostá bomba – procesory AMD Piledriver 8 jádra za 4500 Kč a tím 4 jádrové Intel IvyBridge končí a budou pro fandy PC neprodejné. 😀

     1. Belku poznáš podle toho, že leze ke kartám od Nvidie a dává tam linky na AMD grafiky. Někdy vyvolá diskuzi sám se sebou, aby tam ten link mohl nacpat .. jako že ho někdo po něm chce.

      Příklad :
      Stratosi a co ty máš za kartu?
      No, já mám tuhle LINK
      A je ta karta dobrá? Slyšel jsem, že je lepší než nvidia.
      Ano, je vážně tak dobrá.
      A co chlazení?
      To je úplně nejlepší, lepší než na týhler od nvidie.

      A Stratosi, slyšel jsem, že jsi čurák, je to pravda?
      Ano je.
      No, tak to už jsem se zasnil. 🙂

      Už je to dýl co psal Obr na blogu, že snad už konečně někdo Belku na CZC zabanuje, ale ten křáp má 9 životů.

     2. JJ kabelka je tezkej krypl kdyby na czc prodavali pracky nebo lednicky tak bude radit i u nich jeho prispevky u karet nvidia jsou sila viz GB gtx670 oc nebo nove u gtx660ti

 25. A kuwa!
  To wypadá na wzpouru na lodi GayRage!!!
  To si někdo šeredně odsere! Někdo se projde po ráhně a bude protažen pod kýlem! Tohle wzpurné chowání NELZE trpět!
  Jak už i owce z jeho stáda začínají chcát proti wětru, tož to s AMD newidím růžowě! 😀

  P.S.-iOwečko, to bys mohl mít námět na strip-tease… wzpoura oweček na pirátské bárce.

 26. Tak to je neskutočné:

  —————————————————-
  gard [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – vysvětlení – text ze článku 3/ 2012-08-22 12:25:44

  citát ze článku: Ačkoliv se marketing NVIDIA a také někteří novináři snaží stáčet pozornost na výpočetní výkon, pravdou je, že zajímá méně lidí, než kolik lidí řeší u High endu spotřebu.
  Můžeš mi DD k tomu podat vysvětlení, když dnes u AMD píšeš pravej opak?

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-22 12:48:50

  jistě ….byly doby, kdy GPGPU výkon neměl v běžných aplikacích žádný užitek, protože nebyl používán, to však dnes již neplatí … doufám že víš, že stále více aplikací využívá GGPGU výkon a to včetně akcelerace přes DirectCompute nebo OpenCL a bavíme se skutečně o běžných apliakcích, pakovací managery (7-zip), převodníky videá, střihače videa, akcelerace videa, grafické editory atd. atd. Dnes už i včetně her (civilizace 5 atd. atd.), mnoho lidí používá i náročnější GPGPU aplikace, které dříve také neměly optimalizace nebo využití a dnes již ano …

  Dříve zkrátka GGPGU nemělo takový výzanm, ale to se rychle mění a používáš ho i když o něm třeba ani nevíš … věci se zkrátka vyvíjí, takže samozřejmě nelze trvat na starých dogmatech. To je jako bys tvrdil, že nemá smysl řešit nové auto, když máš koně ;).

  Každopdáně to je přesně ta věc o které často mluvím, mnozí si neuvědomujete, že se věci vyvíjí a žijete v dogmatech, žijete v tom, že to co bylo řečeno a platilo před rokem dvěma i více, musí nutně platit i dnes. je to směšné, zvlášť v IT kde jdou věci rychle kupředu a často to co platilo před měsícem už nemusí dnes platit. Proto ty články píšeme aktuálně a aktualizujeme. Pokud bych věděl, že vše co bylo řečeno v tebou odkazovaném článku patí i dnes, tak na něj odkáži a nový neděláme, ale to není pravda, nyní tu máš aktuální nový přehled s aktuálními údaji i doporučeními, která jsou platná pro součassný stav věcí.
  —————————————————–

  Takže boli doby kedy sa aplikácie ako citujem „pakovací managery (7-zip), převodníky videá, střihače videa, akcelerace videa, grafické editory atd. atd.“ asi nepoužívali. Keď si spomeniem, že väčšeina z toho čo vymenoval používala CUDu ako GPGPU riešenie keď tu OpenCL ani žiadny DirectCompute neboli tak sa mi chce smiať. Pretože vtedy bola CUDA iba marketingový ťahák pre tých menej inteligentnejších. Dokonca aj teraz taktne CUDU zamlčal.

  A tiež by ma zaujímalo ako presne CIV 5 využíva GPGPU a aký handicap to znamená pre NVIDIu. Tipujem, že žiadny.

  Ak je niekto z vás gard, tak sa ho na to prosím spýtajte. Som fakt zvedavý čo si zasa navymýšla ak hneď daného človeka nezabanuje.

   1. Nie je to ani tak pol roka, ale pár mesiacov odkedy vyšla GTX680 a zistilo sa, že v DP má slabší výkon. Hneď sa u Stacha z DP stalo GPGPU ako také a hneď začal túto slabinu využívať. Rovnako ako sa teraz tvári, že všetky pôvodné HD7970 majú výkon ako po preflashnutí nového BIOSu, ktorý pokiaľ viem sa s kartami ako takými nepredáva (možno tak s GHz edíciami). Koľko ľudí asi tak riskuje flashovaním BIOSu? A koľko ľudí vôbec vie, že takú možnosť majú? Toto jeho súvislostiam nejak uniká.

    A keď sa ešte vrátim ku GPGPU, tak úplne ignoruje CUDu a tvári sa ako keby vôbec neexistovala. Ako mu toto môže ešte niekto žrať nechápem.

 27. Presne tak vcera se mu nepovedlo presvedcit manika aby misto gb gtx670 oc koupil 7970 tak to asi nekousnul a musel tam napsat takovoudle picovinu jen si vem jak nedo muze premejslet nad SLI 550ti.Zaprisahlej nvidiak a najednou seru nane jedu s cervenejma smesny.Pozor co pise mel HD7950 samozrejmne pretocenou ze nani ani gtx680 oc nemela 😀

  1. JJ. Mal HD7950. Ale aj tak meniť HD 7950 za HD7970 GHz je trošku úlet. Ale zasa fanATIkovi sa to dá uveriť. Inak je to asi tak ako píšeš. Fakt je SLI z 550Ti pekná hovadina. A ako sa nechal za pol hodinu ľahko presvedčiť ako zarytý NVIDIak na AMD to je asi zázrak. 🙂 Môžeš sem hodiť aj link na presviedčanie kúpy HD7970 namiesto GTX670?

 28. Citát:

  „Ale projevovalo, jen si to logem neviděl přímo ve hře, ale optimalizace tam byly u mnoha a mnoha her v posledních 2 letech. To je právě ono, GE není jednorázová akce ale program, který delší dobu probíhá, ale AMD jej marketingově nikdy nezužitkovalo, jak by mohlo a jak to dělal konkurence se svým programem a stále dělá 😉

  Právě, že se AMD nezmohlo marketingově ani na to pitomé logo v těch hrách na rozdíl od konkurence a jistě souhlasíš, že to logo udělalo konkurenci a dělá jí stále velkou službu u mnoha uživatelů dodnes 😉 a to je to, díky čemuž nevíš, že to v těch hrách je, když si neotevřeš oficiální stránky dané hry a nepodíváš se dolu, kde to logo je.

  GE od AMD pokračuje zdárně dál, je to jen oznámení dalších titulů s optimalizacemi, které navazují na mnoho před nimi, ale to že běžný uživatel neviděl žádná loga ve hrách je druhá věc, která naštěstí je jen věc selhání maketingu ne programu GE, o to jde. A osobně budu radši, když AMD bude nadále neviditelné logy, ale bude tam mít ty optimalizace jako jsou u mnoha posledních her …“

  Tak to teraz vážne nechápem. Buď Stach klame alebo je AMD úplne hlúpe, že do hier na ktorých spolupracuje si nedokáže alebo nechce pretlačiť reklamu. Veď to idú samy proti sebe.

 29. DD ke slevám procesorů AMD:

  AMD si chystá půdu pro novinky v podobě Trinity APU A8/10 procesorů a FX PileDriver procesorů. Ty tak budou s největší pravděpodobností stát tolik, kolik byly staré ceny současných modelů před slevou. Na trhu je očekáváme v říjnu. Nový Model FX-8350 bude pěkně rychlý….

  …ano bude pěkně rychlý frekvencí ale to je asi tak všechno, stejně jako Bulldozer 😀

 30. Tady nekdo jedl vtipnou kasi a ted z neho lezou vtipne sracky:

  Je samozřejmě jasné, že GTX 690, která nemá výkon dvou GTX 680 nebude schopna výkonu HD 7990 s výkonem dvou HD 7970 a lepším, konkurovat, ostatně PowerColor by asni nevydával horší kartu. Nicméně asi to bude i za cenu mnohem vyšší spotřeby u HD 7990, i když to je fakt, který toho, kdo na podobnou kartu má, rozhodně nijak netrápí a ty drobné po kapsách na tu energii navíc určitě má.

 31. Belka na EHW pod testem GTX660Ti :

  25. Srpen 2012 – 17:39 od Jan Belka
  vyhodte tu 800Mhz HD7950

  uz bych opravdu vyhodil tu 800Mhz edici HD7950 3GB za svoji cenu je to neprodejna karta a uz se defakto ani nevyrabi. 950Mhz edice stoji o 100,- vice a je o dobrych 16-18% vykonejsi tj s tim vasim grafem pomer cena/vykon by pekne zamavala…
  http://www.czc.cz/sapphire-hd-7950-oc-3gb/107373/produkt

  ta Ghz edice za 12tis je taky totalni nesmysl…
  Ghz edice od Gigabyte pretaktovana na 1100Mhz stoji o 1000,- mene a je o dobrych 10% vykonejsi + lepsi chlazeni.
  http://www.czc.cz/gigabyte-hd7970-ultra-durable-3gb/112437/produkt

  Ono tetsovat nezajimave modely nema podle me valny smysl. Tetsovat byste meli ty modely ktere jsou prave nejzajimavejsi a nabizeji nejlepsi pomer cena/vykon z dane rady…

  25. Srpen 2012 – 17:41 od Jan Belka
  Re: vyhodte tu 800Mhz HD7950

  a to jeste nezminuju absenci nejprodavanejsi grafiky na CZC v podobe HD7850 2GB ktera nabizi nejlepsi pomer cena/vykon siroko daleko tj zajima nejvice lidi. takova 920/5000 edice od Sapphiru s lepsim chlazenim stoji 5tis s DPH coz je momentalne cenova bomba jako hrom nemajici ve sve cenove tride opravdu zadnou konkurenci.
  http://www.czc.cz/sapphire-hd-7850-2gb-oc-gddr5-lite-retail/111845/produkt

  26. Srpen 2012 – 1:06 od Adam Vágner
  Re: vyhodte tu 800Mhz HD7950

  No, už vidím někoho, kdo přemýšlí, jestli koupit HD 7950 nebo GTX 660 Ti a řekne si… podívejme, ta HD 7850 má ale poměr cena/výkon, koupím si radši tu.

 32. Tak jsem se ted asi po 1/2 hodine zvedl ze zeme, kde jsem se valel smichem po precteni tohoto. Autorem je samo St(r)ach. Kdo by to byl rekl, ze nas na zumpe budou zajimat nejake prubehy FPS?

  „GTX 660 Ti si zde ani ve srovnání s HD 7950 nevede zle, ale průběhy FPS jsou o něco horší a hra je trochu méně plynulá, protože 192-bit sběrnice není zrovna ideální.“

 33. Bombaaaaaa 2. Cituji:

  „GTX 660 Ti končí daleko za HD 7950, ale na HD 7870 OC to pořád stačí, i když cenový rozdíl mezi nimi je značný.“

  Prelozeno v FPS:
  HD7950rev2: 116/70
  GTX660Ti: 109/60
  HD7870: 87/51

  P.S. Prosim nekoho at ulozi soucasny stav tohoto clanku ze zumpy i s grafy pro pozdejsi porovnani.

 34. Metro 2033:

  „GTX 660 Ti je zde díky chabé 192-bit sběrnici a výsledné propustnosti pamětí vyloženě tragická a nestačí ani na HD 7870. Na to, že se jedná o moderní hru s moderním enginem, kterých bude jen přibývat, je to poměrně vážný problém.“

  Celkem zahadna hra a nebo neco jineho. GTX680 prohrava s HD7950. Ale ta ma v 1920 megaplynulost 34 FPS. A v 2560 megahyperdruperfascination 19 FPS. Opravdu test pro uzivatele.

  1. K tomu Metru je smiesna aj táto poznámka:

   „Hra je sice udělána tak, aby i těch 25FPS bylo hratelných a průběh FPS je plynulý, takže moc nekolísá, ale stejně, je to pořádný zápřah. Zde se naplno ukáže skutečný výkon grafik a je vidět, že výpočetní výkon i paměťovou propustnost zkrátka neošálíte.“

   Čo má s tou hrou spoločné výpočetný výkon? Využíva snáď Metro 2033 GPGPU a to výpočty s DP presnosťou, aby to bola nevýhoda pre NV grafiky? A ďalšia vec je, že pamäťová priepustnosť v pohode u väčšiny hier stačila úplne v pohode. Iba to ukázalo, že v terajšej generácii dokáže NV využívať zdroje efektívnejšie keď s menšou zbernicou a pamäťovou priepustnosťou je lepšia v rolzíšeniach 1920×1080 a vo veľa prípadoch vyrovnaná v rozlíšení 2560×1600. A ztohto dokáže iba Stach robiť negatívnu vec.

   A tiež je smiešne to, ako vydáva Metro 2033 za NV hru. NV si tam implementovala akurát PhysX a 3D Vision. Ak by pracovala aj na optimalizáciách pre svoje karty, neboli by vo všeobecnosti v tejto hre pomalšie ako karty konkurencie. A samozrejme HW akcelerovaný PhysX a 3D Stach pri testovaní nepoužíva takže celá výhoda práce NV v Metre je z výsledkov vyradená.

 35. Pro pamětníky:

  „Výkon GTX 660 TI bude zhruba o 10-15% horší než GTX 670 (vzhledem k parametrům a postavení karty nic jiného moc nedává smysl a GTX 660 TI nemůže být GTX 670 o moc blíže). A vzhledem k tomu, že referenční GTX 670 2GB má stejný výkon jako referenční HD 7950 3GB (800MHz), ale na trhu jsou v případě HD 7950 3GB za danou cenu většinou o 10% výkonnější nereferenční edice (900-950MHz), GTX 660 TI rozhodně nebude soupeřem pro HD 7950 (ani na to parametrově zdaleka nemá). Můžeme vám ale prozradit, že skutečný výkon GTX 660 Ti je aktuálně zhruba +/-5% kolem úrovně referenční HD 7870 v závislosti na rozlišení a stupni AA (pozor na o 10% rychlejší OC verze HD 7870), což ale pro vás asi nebude žádné velké překvapení. Aktuální oficiální cena HD 7870 je 279 dolarů, cena GTX 660 TI se očekává kolem 299 dolarů (7500 korun vč. DPH), čímž ani jedna stále do mainstreamu nepatří. Ty, kteří kupovali mainstreamové GTX 560 Ti či HD 6870, těžko můžou za ty ceny zaujmout a rozhodně nečekejte nějaký cenový souboj. Tomu situace 28nm výroby TSMC a nedostatek čipů rozhodně nedává žádný důvod. Doufejme alespoň, že nereferenční edice (stejné jako u HD 7800 modelů) dorazí rovnou a nebudeme na ně muset čekat další týdny a měsíce. “

  http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/gtx-660-ti-se-konecne-blizi-prvni-test-je-ovsem-k-placi-a-ukazuje-jak-se-veci-nemaji-delat-2-3.html

     1. Tak si si vyslúžil BAN. 🙂 Stihol som si prečítať čo si napísal ešte predtým ako to Stach editoval. Je to proste debil. Taky arogantný fracek. Keď niečomu nerozumie tak to vymaže, dá k tomu pár svojich hlúpych pripomienok a ešte k tomu zabanuje človeka aby sa nemohol vyjadriť. Najlepšie keď svoje názory vydáva za fakty a všetko ostatné je lož a demagógia. To hovorí za všetko.

     2. Hlavně že píše o vybavenosti GPGPU u 7970. To je dement. To budou asi ty rozvinuté aplikace, co někde opsal.

     3. Pochybujem, že vie čo vlastne to GPGPU znamená a pochybujem, že vie čo znamená skratka DP (čo je vlastne tá slabina GF104, ktorú si Stach zamieňa s nejakou všeobecnou „výbavou“ grafiky pre GPGPU). Rád by som vedel aké hry a bežné užívateľské aplikácie vytužívajú GPU na výpočty s dvojnásobnou presnosťou a ak také sú, načo to vlastne potrebujú. To by nám mohol napísať. Ale viem, že by som chcel od neho príliš veľa. Hlavne v hrách by ma to vážne zaujímalo.

 36. Reakce na náhlé zlevnění radeonů …

  Problém s GTX 600 je v tom, že dorazily s velkým zpožděním. HD 7000 už jsou dlouho na trhu a postupem času se optimalizuje a hlavně zlevňuje výroba, což ti umožňue snížit ceny. Jenže GTX 600 dorazily o 3-6měsíců později a tak v možnostech tvroby ceny mají přirozeně velký skluz …

  1. Čital si už niekedy u neho žeby radeony zlavňovali kvôli konkurencii? Ja si nič také nepamätám. Vždy sa zázrakom práve v tom čase zlepšila výroba a samozrejme AMD rado zlacňuje aj keď sa jej karty predávajú oveľa lepšie ako konkurenčné. Proste tu máme imaginárnu firmu, ktorá asi ani nie je z tohto sveta. Má bezkonkurenčné výrobky, ktoré sa vždy predávajú lepšie ako konkurenčné a aj napriek dobrým predajom zlacňuje lebo rada vychádza v ústrety zákazníkom. Túto predstavu nám Stach vnucuje už niekoľko rokov takže sa nie je nad čím čudovať.

 37. Nevíte, proč mi dal Stachuj 19. BAN? 😀
  nVidia nikdy nešla s grafickým výkonem dolů, tak jako konkurence a daří se ji udržovat podobný výkon s konkurencí. Navíc, z určitých důvodů jsou grafiky s čipem nVidia vždy dobře prodávány. Další věcí je, že druhá generace na 28 nm výrobním procesu bývá už lépe odladěná a právě proto můžou přidat více výpočetních jednotek a architekturu udělat složitější. Nějak tuším, že další řada grafik nVidia má ambice odskočit výkonem od konkurence. Je to ovšem jen můj názor.

     1. Ber to tak, že pokud na žumpě vyjde „test“ NV grafiky, nebo vysněné předporodní kontrakce z křišťálové koule … jsou BANy tradicí. Raději za zaměř na jubilejní 20 registraci. 😀

      DD by se měl nad sebou zamyslet. lol

 38. Toto je opravdu vyzivne ze strany jednoho oddbornika:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 08:10:44

  GTX 680 samozřejmě na HD 7970 GHz nemá v žádném ohledu výkonově ani herním ani výpočetním …

  myšleno to bylo ale co se týká propustnosti pamětí 😉

  ——————————————————

  HonzaN [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 12:05:54

  Citace:
  GTX 680 samozřejmě na HD 7970 GHz nemá v žádném ohledu výkonově ani herním ani výpočetním …

  Tomu se říká jednostranná polemika. Sdílí snad někdo jiný takový názor ? Nepočítám Stratose 😉 . Je tu někdo jiný s tímto názorem a dokáže ho obhájit ?

  EDIT By DD: Odpusť si ty FLAME urážky – poslední varování!

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 11:50:37

  tohle mi příjde vyloženě demagogie. Snad každý slušný server na slvěte dokázala zhodnotil, že HD 7970 GHz je jednoznačně lepší než GTX 680. tady není o čem polemizovat, HD 7970 GHz je silnější a výkonější grafická karta jak pro hry, tak výpočty. Dokázaly to naše recenze i řada jiných a vzhledem k parametrům těch grafik na tom není ani nic divného. TEČKA.

  ——————————————————

  MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 13:46:16

  Jsem toho názoru, že 7970 celkově lepší rozhodně je, nicméně se musím trochu zastat HonzyN i když je nejspíše zaujatý a vůbec si to nezaslouží. GTX680 špatná vyloženě není. Mám za to, že nemá smysl hodnotit nějakou kartu jako vyloženého vítěze proti kartě jiné, když jsou si karty tolik podobné. Hádat se o jednotky fps je hloupé. V takových případech bych karty jednoduše prohlásil za stejné a klidně tak doporučil koupi na základě sympatií ke značce. Absence pořádného GPGPU je třeba objektivní nevýhoda GTX680 proti 7970, nicméně pokud vím, že něco takového nebudu potřebovat, jsou ty karty stejné

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 15:57:16

  GTX 680 stetjně jako HD 7970 a jakýkoliv jiný produkt hodnotíme objektivně na základě změřitelných a prokazatelných schopností, prokazatelných objektivních vlastností, výbavy a samozřejmě zcela jasné ceny.

  Promiň ale za současných podmínek GTX 680 nestačí ani výkonem, ani výbavou, ani cenou, což z ní logicky dělá objektivně vyloženě nezajímavou tedy špatnou volbu. Není to tak?

  Kupujeme si prostě vždy ten nejlepší produkt za své peníze, pokuid někdo dělá jinak, škodí sám sobě, takže proč to nenazývat pravými jmény. Hele nevím na co si kdo chce hrát, já ty karty neprodávám ani nevyrábím, já je pouze testuji a ty produkty jsou takové jaké jsou a nic na tom nikdo nezmění. Proč tedy se snažit hledat nějaké nesmlyslné řádoby výmluvy a neoznačit prostě produkty tak jak si zaslouží. Samozřejmě pokud se pdomínky změní rozhodně o tom budeme informovat, proto píšeme pravidelně aktuality, přehledy a děláme ty testy 😉

  ——————————————————

  Phil [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 18:21:53

  No není to tak. Protože člověk těžko pozná co dělají ostatní lidé s grafikami, je těžké dělat soudy, zvláště na tak zanedbatelných rozdílech. Pokud např. používáte CryEngine, tak zjistíte, že aktuálně mají AMD grafiky zásadní problém s padáním aplikace: http://www.crydev.net/viewtopic.php?f=326&t=88105
  Taky např. XNormal dokáže využít CUDA NVidia grafik a celé je to o poznání rychlejší. Samozřejmě je toho mnohem více, ale protože nevím na co ostatní používají graf. karty, nebudu se jim přeci snažit vnutit kartu, kterou považuji za lepší z mého osobního malého rozhledu a ostatní zadupat do země. Jednotky procent nic neznamenají.
  BTW: vlastním AMD kartu.

 39. To je magor, to je magor, …..:
  Pry:

  ——————————————————
  simik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Dvojí metr 2012-08-29 14:42:54

  „Nejen že to není mainstream, ale GTX 660 Ti je jen nešťastně ořezaná GTX 670 a v podstatě se snaží oklamat hráče podobou názvu populárního modelu minulé generace.“

  To je tak ňák zvykem u obou výrobců výkonných GK.
  68XX taky nebyly nástupce 58XX.

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 15:45:25

  vtipný … pleteš si pojmy a dojmy, nikdo nikoho nepřesvědčoval, že nástupcem HD 5800 jsou HD 6800 naopak, se od začátku říkalo, že nástupce HD 5800 je HD 6900 a HD 6800 je nová třída čipu 😉 takže to vůbec není to samé.
  ——————————————————

  To je opravdu pablb. Copak nekdo nekoho dnes presvedcuje o tom, ze GTX660Ti je nastupcem GTX560Ti??????? Jak ten curak dokaze byt cerveny, to nedokaze ani nejvetsi notor v teto zemi.

 40. ———————————————————

  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 16:03:39

  Mohl by mi někdo selským rozumem vysvětlit, k čemu a v čem je ta „double precision“ vlastně použitá? Používají ji třeba hry pro svůj fyzikální engine? Co ostatní aplikace???

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 16:05:29

  dobrá je pro distribuované výpočty a některé náročnější profi aplikace, které ji užívají. Obecně je zkrátka lepší ji mít než nemít, zvlášť když za to nemusíš připlácet, na což v současné stiauce HD 7900 vs GTX 600 nepřiplácíš. To je jako kdyby ti prostě někdo za stejnou cenu nabízel to samé auto s plnou výbavou a v základní výbavě. Určitě si vezmeš tu plnou, když tě nic navíc nestojí 😉

  ——————————————————–

  U NVIDII to bol vždy iba marketingový majáček pre blbečky. U AMD je to auto s plnou výbavou. Smiešnejší už byť ani nemôže.

 41. NavratilJirka:

  Budu citovat jednoho člověka na konkurenčním webu:

  „Buldozer, parní válec, to jsou jména přesně vystihující desktopové cpu amd. Těžkopádné, pomalé, s vysokou spotřebou. No z automatického návrhu jim nic lepšího nikdy nevypadne a lidi, kteří uměli cpu optimalizovat, jim utekli.“

  DD:

  škoda že tomu ten člověk asi moc nerozumí 😉 Tohle by nikdo, kdo ví jak se věci mají, nemohl říci.

  Kvíz za dva bludišťáky… kdo má pravdu ? 😀

 42. Asi telepatie, aspoň v tom nesmyslném pokřiku Chachá:

  Ha ha ha …. o každé nové architektuře tvrdí že je nejlepší 😉 kolik by toho si prodali kdyby popravdě tvrdili že je na houby a moc se jim nepovedla?

  prosimtě co je na 300mm2 čipu na grafikách za 300-400 dolarů + mainstreamového, když konkurence má mainstream o velikosti 200mm2 taktéž s 256-bit za 4000-6000 a to už půl roku!!!! ?!

  Hiend od AMD má velikost 360mm2 ale je větší hlavně o ten řadič pamětí (384-bit a GPGPU výbavu), samotná plocha čipu bez řadiče je skoro stejná, takže asi tak ….

  Dohajzlu OBR selhal, musíme vytvořit mnohačetnou skupinu a konečně ho přesvědčit o jeho demagogii. 🙂

 43. ljelinek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – A proc megalomanstvi? 2012-08-29 15:19:13

  Nelze proste rici, ze se jim ta architektura opravdu vyvedla? Staci se treba podivat napr. na sirku sbernice (ktera je urcite koncipovana jako mainstream) – i s uzsi sirkou ty karty podavaji srovnatelny vykon s konkurenci. Osobne jsem se tesil na koupi 660Ti jako na adapta na vymenu 560Ti, takze me ta nasazena cena stve fakt hodne, ale nebudu prece kvuli tomu vinit navrhare cipu za skvele odvedenou praci a chte nechte musim prijmout fakt, ze goblinni manazeri ten produkt zaradili o dost vyse a vykon si nechaji zaplatit. Jedinou pakou je tady v tom pripade konkurence, verim tomu, ze po slevach AMD dojde i na slevy u NV.

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 15:51:20

  no právě že ten výkon srovnatelný nepodávají … Kepler architektura se vůbec nepovedla … přišla pozdě, stále není na trhu komplet má velké problémy s 28nm výrobou a je celkově (nejen herní výkon, ale i GPU výkon a výbava) méně efektivní než konkurence ve všech segmentech, která je mnohem univerzálnější.

  Kepler dosud nedokázal postavit nic proti HD 7700 a HD 7800 (tedy drtivé většině trhu) a nestačí dnes ani na HD 7900, takže pokud tomuhle někdo říká povedená architektura, tak leda pokud v životě neviděl žádnou jinou, protože zatím i FERMI bylo úspěšnější a to se příliš nevyvedlo také …

  ne vážně, jak může někdo označit KEPLER za povedený, když 8-9 měsíců od uvedení kompletní 28nm řady HD 7000 nedokázala konkurence v podobě KEPELR grafik uvest nic konkurenceschopného a do nejpodstatnějších segmentů, které tvoří HD 7700 a HD 7800 dokonce KEPLER nepronikl vůbec ani ajko alternativa, natož konkurence. HD 7900 jsou výkonnější a lepší ve vyšším segmentu, nemluvě o tom, že tento segment není z hlediska celého trhu GPU nijak zvlášť významný (skoro se dá říci bezvýznamný).

  chlapi ono architektura kepler nie je kompletna 😀 niekomu urcite chyba cast jadra na grafike 😀 😀 to budu tie stratene mm2 preto su tie jadra mensie oproti 79xx 😀 😀 boze to je kokot sprosty 😀

 44. Asi tady opet porusim interni pravidla, ale jinak to nejde. To je proste kokot vyjebany.
  Zajimave, ze u GTX5xx mu nevadila vetsi plocha na GPGPU a radic. Ze curaku vyjebanej?
  A co porad jebe s tou nekonkurenci? GTX5xx je asi co? Co jako prinesla noveho 28nm technologie? Zajima to nekoho? Me tedy zajima vykon/spotreba/cena a je mne jedno, jak je cip veliky, kolik ma tranzistoru, jakou ma cenu.
  Aha, u blbecka na dvorku plati, cim vic pruhu, tim vic Adidas. Je to ubozak.
  Jsem tak rad, ze uz vice jak rok naprispivam nic na te jeho smradlave zumpe.
  Igore, pokud to tady ctes, dej nam nejake znameni. Vzdyt toto prece nemuze uz byt NVIDII putna.

  1. Hlavně že u minulých generací kladl důraz na efektivitu a když 256bit grafika šlapala na paty 384bit, byl to přímo husarský kousek … Ted je situace obráceně a normální člověk by si řekl, tak konečně přestane s tím špiněním NV, když nemá důvod. Ne on bude neustále protěžovat jen AMD na úkor špinění NV. Kdyby psal jen o AMD tak budiž … když má fanatické sklony. NO každý nemůže být objektivní. Ale že neustále hází špínu na povedené grafiky a ještě se vysmívá, edituje, maže, banuje a hraje si na pána ojebtivního. Jeho kecy žerou jen „mláďata“. Od nikoho rozumnějšího podporu nemá … absence sebereflexe a jeho jediná pravda. TWL je to fakt chudák, který o novinařině (kterou by měl aspoň v základu znát) neví zhola nic. To je když si strojařský materialistický synáček, bez řádně dostudované školy a citem zlomené ruky otevře „stánek“, kde se mu na stole válí metr, šuplera, kladivo, tmel který patlá na čipy a ředidlo na omytí, které občas fetuje. Normální Srach.

 45. Wíte co mě docela hodně sere? Že jej w tom jeho demagogickém onanowání a lhaní podporuje firma Asus. Z toho důwodu jsem od jisté doby od Asusu přestal nakupowat cokoliw. Ano, je to bezwýznamný bojkot. Těch 100 000 za rok je pro ně pliwnutí do wody, ale prostě mi jde o princip. Nebudu podporowat někoho, kdo podporuje demagogického lháře mr.ZDDowa typu….
  Až si u něj Asus přestane zadáwat reklamu a přestane mu posílat JAKÉKOLIW wýrobky na jeho rádobytesty, poté swé rozhodnutí přehodnotím. A docela wěřím, že takowých je nás wíce.

 46. Tak toto je sila.

  „,DP se používá i v mnoha běžnějších aplikacích 😉 Samozřejmě je lepší jej v kartě mít, když tě nic navíc nestojí, než nemít ;)“

  Presne ako som hovoril v predchádzajúcom príspevku. On nevie čo to DP je. A to napísal pod príspevkom kde to jeden chlapík vysvetlil. Teda aspoň na príkladoch použitia. Dám to sem celé. A to radšej ani nebudem komentovať to, že aj na GF104 sa dá počítať s dvojnásobnou presnosťou aj keď so stratou výkonu. A nie že „Kepler DP nemá“. To je fakt chuj.

  ——————————————————–

  Fury [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-30 00:03:27

  Krátká odpověď:
  Pokuď to nevíš, tak se s tím nikdy nesetkáš (nezávisle na tom, co se na tomto blogu s oblibou poslední měsíce tvrdí)

  Delší odpověď:
  Když se v počítači modelují reálne věci, tak ty věci mají rozměry, mají váhu, mají rychlost, atd. Třeba Tvoje váha ve skutečnosti neni 82.3 kg, ale 82.312578… kg, víš, že ten rozvoj je nekonečný. Počítač to číslo ale potřebuje oříznout, protože by mu nestačilo ani 16GB RAM na uchování nekonečného rozvoje. Takže v SINGLE PRECISION (SP, běžně používané v GPU) si karta umi zapamatovat (násobit, sčitat, počítat sinus, atd) jenom 7 cifer z toho čísla. V DOUBLE PRECISION (DP) si zapamatuje až 15 cifer a umí tak dlouhé čísla sčítat, násobit, dělit …

  Žádná fyzika v žádné hře DP nepoužívá. To je jasné, protože když rozstřelíš třeba nějaké sklo, které se rozbije na 200 fragmentů, tak vůbec nepotřebuješ vědet polohu fragmentů na 15 mist, když to nakonec zaokrouhlíš na celé pixely a zobrazíš na monitor. Používá se výhradně SINGLE PRECISION.

  Taky zapomeň na řeči o zpracovaní videa, obrazu, kompresi dat. To je všechno celočíselná aritmetika. Tam se SP ani DP vůbec nepoužívá. Barva obrazu se reprezentuje celými čisly, data v souboru jsou bajty, opět reprezentovány celými čisly, atd…

  Kde se DOUBLE PRECISION používá, proč ten HW s DP podporou dělají? Jak píše DD, v seriozních výpočtech. Simulace aerodynamických tunelů pro karoserie aut, simulace plazmatu pro výrobu mikročipů, Amálka je jméno GPU klastru, který v Čechách předpovídá počasí…

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-30 00:34:16

  1, nejsi na blogu

  2, ale setkáš

  3,DP se používá i v mnoha běžnějších aplikacích 😉 Samozřejmě je lepší jej v kartě mít, když tě nic navíc nestojí, než nemít 😉

  ——————————————————–

 47. Paul: Detto, nedavno (asi pred dvoma tyzdnami) som upgradoval na SB-E. Za normalnych okolnosti by som kupil asi dosku od Asusu, ale vzhladom na Dedeho som nakoniec siahol po MSI. Mojim poziadavkam vyhovovali obe, tak naco podporovat blaboloblog. 🙂 Zatial spokojnost, vsetko funguje ako ma a dobry pocit k tomu. 😉

 48. Proboha, kam az ten picus hodla zalezt AMD do prdele? Podle neho jsou grafiky s cipy AMD a NVIDIA jedno a totez. To je silinek, co ten nevymysli za konstrukce na obhajobu sveho jedineho pravdiveho hovna:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 16:05:29

  dobrá je pro distribuované výpočty a některé náročnější profi aplikace, které ji užívají. Obecně je zkrátka lepší ji mít než nemít, zvlášť když za to nemusíš připlácet, na což v současné stiauce HD 7900 vs GTX 600 nepřiplácíš. To je jako kdyby ti prostě někdo za stejnou cenu nabízel to samé auto s plnou výbavou a v základní výbavě. Určitě si vezmeš tu plnou, když tě nic navíc nestojí 😉

  ——————————————————

  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-30 11:03:57

  Tak to záleží.. Než třeba Mercedes-Benz v plné výbavě, tak to bych si radši vzal Audi v základní.

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-30 11:47:43

  ne tady jde o úplně stejné auto ne jiné, stejné.

 49. Výpisek z Hnoje na dobrou noc…..

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-29 20:15:15
  za ten přemaz se omlouvám, nebyl úmyslný, spletl jsem si tlačítko …. :/ ale na věci to nic nemění. Zkrátka preferuji slušnost před výkřiky a vzhledem k tomu, jak to vypadá na některých magazínech i velkých portálech v dikusích, asi uznáš že je na místě. Příliš mnoho lidí si plete svobodu slova a sovobdu obecně s bordelem ….

 50. Som zvedavý na odpoveď od mistra na toto:

  Gregi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Sklamanie 2012-08-31 09:38:19

  DD, tak toto si ma teda hlboko sklamal. Tak Fury tu poda fundovane a realne vysvetlenie praktickeho vyuzitia FP64 a Ty mu odpises toto? Akoze kde je Tvoja profesionalita a triezvy usudok? Kde sa teda vazne pouziva podla Teba Double precision v hrach? Realny dokaz, ziadne tam a tam. Ak chces cosi obhajovat, dokaz to faktami. Ze sa to vyuzije v multimediach (i ked to tiez dost pochybujem, pretoze to riesi sse3,4 riesi CPU) 1% ludi, ktori toto specificke nastavenie vyuzivaju. 80% Ludi si nevie vypublikovat odkaz na plochu nie to konvertoat video cez GPU (a tam vazne staci FP32).

 51. Mozno tu dostanem BAN :-D, ale ja inu zakladnu dosku a grafiku ako od Asusu nekupujem. Som s nimi dlhe roky max spokojny. Tiez som nikdy nemal ATI/AMD grafiku. Kupujem len Nvidia grafiky od cias Riva TNT2. Takisto dlhorocna spokojnost. Procaky riesim Intel od uvedenia Core technologie. Co sa tyka monitora a TV tak jedine LG. Teraz mam 25″ LED monitor a 47″ LED TV od LG a som max spokojny. Za dobru cenu dobry obraz. Dnes som si kupil Blu Ray prehravac od LG a cita vsetko mozne aj nemozne. Hlavne bol lacny. Predtym som mal drahy prehravac od S… a stalo to za hovno. Reproduktory zas kupujem dlhe roky jedine od Creative Labs. Dobry zvuk za dobru cenu.
  Ano Veldedemajstrova kampan s jeho sponzorskou firmou sa mi vobec nepaci! Ale koli jednemu neskutocne arogantnemu fanatikovi nebudem menit znacku MB a GK s ktorymi som dlhe roky spokojny.

  1. Když tak shrnu minulost tak jsem měl ve svém hlavním pc vždy jen Abit, DFI a potom jsem přešel na Asus. GB mi nenabídne nic. Aušusky mají bohužel dnes jen lepší síťovky a výbavu, regulaci větroňů, dřív měly i perfektní onboard zvukovky. To, že někdo kvůli DDblábolu nenabídne „kámošovi“ asusí notes je fakt veselý. Mě kdyby někdo přines hápéčko místo ux31 tak ho poženu vidlema bez ohledu na výmluvu 😉

 52. Probuch, to je vuuuuuuuuul:

  Fry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – SSD 2012-08-31 18:03:29

  ako môže IT magazín odporučiť kúpu Agility 3 SSD tak to vôbec nechápem…

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-08-31 18:09:17

  cena … cena 😉

 53. elJohno:
  Proč je v tabulkách u každého procesoru AMD zmíněno, kolik má jader/vláken, ale u žádného Intelu tomu tak není? Laický uživatel si pak akorát řekne: „Vau, tenhle AMD má super 8 jader zatímco ten drahej Intel jenom 4!“ Přijde mi to trochu nefér.

  Mám takový dojem že elJohno si koleduje o BAN a má nakročeno sem k nám. 🙂 Mám velký respekt a je to človíček co snad jako první napsal článek o „objektivitě“ a světe div se byl zveřejněn. http://www.ddworld.cz/blogy/ostatni/polemika-o-objektivnosti.html Tenkrát velice kontroverz 😉 .

 54. Ludia myslel som ze procesory APU budu na web, hudbu a filmy bohate stacit, ale evidentne som sa zmylil. Kamaratka si nedavno kupila ntoas (ano asus :D) Asus K50 cosi myslim a konfiguracia bola AMD-E350 (alebo cosi take), 750GB Samsung 7200 rpm, 6gb ram. je to obycajna 15tka, ale staci si pootvarat par zaloziek a procesor sa vytazi na 100%. ako to som este nezral. ako vidim ze odteraz ked uvidim AMD v notebooku radsej ho zahodim 😀 INTEL FOREVER a NVIDIA TAKTIEZ 😀

     1. Zacate a má to mít dvě jádra. TDP 18W. (Atom má max 10W v desktop a až dvě jádra + HT)

     2. No potrebuji nekoho, kdo podpori ty superdruperhypermega vykonne vypocetni karty AMDD nejakym softwarem. Simple Jack by to pro ne psal, ale nema cas, musi cistit tu svou zumpu a rozdavat banany.

     3. No je to týden co jsem chválil Narcisův příspěvek a vystihl to naprosto přesně. Jen část textu:

      „Podle mě byla fůze AMD a ATi tou nejhorší možnosti protože jde o firmy shodně zaměřené na hw a obě dost opomíjí softwarovou stránku – spojení s NV by maximálně posílilo konkurenceschopnost AMD.“

  1. A toto je tiež úsmevné:

   „Zajímavou kapitolkou je fyzika, která nám hodně připomněla MAFII 2. Vizuálně a herním přínosem je zcela srovnatelná právě s tou v MAFIA 2. Zničitelné jsou jak vozidla, tak mnoho vybavení v ulici, skla, různé dřevěné vybavení atd. Některé je i průstřelné, rozpadá se obložení sloupů atd. Rozdíl je však v tom, že v této hře to není nijak hardwarově náročné a nepotřebujete k tomu konkrétní hardwarovou výbavu. Na rozdíl od občas proklamovaného PhysX GPU, které je už definitivně mrtvé. I tento rok budeme mít na trhu další hru, kde je PhysX GPU vyloženě marketingově samoúčelné. Vizuálně a herním přínosem dělá přesně to, co třeba fyzika ve Sleeping Dogs, nebo jednoduché grafické efekty. Aby ale PhysX GPU vůbec mělo smysl, je to zbytečně složitě a náročně počítáno přes grafiku, což je samozřejmě omezeno použitelností jen na některé grafiky. I Sleeping dogs jasně ukazují, že to samé dělat přes PhysX GPU v současné podobě, které je tu s námi bezezměny už řadu let, je neefektivní pitomost a nemá žádný přínos. Ukazuje, že stejné věci lze dělat podstatně jednodušeji se stejným vizuálním efektem a herním přínosem, bez omezování zákazníka a vnucování mu nějakého konkrétního produktu. Co na tom, že se jedná o skripty. Během hraní si nevšímáte, jestli ta a ta dlaždice nebo ten a ten střep se rozpadl v úhlu o 10° jinak, než by simulovaně měl. Takže tvůrci Sleeping dogs mají malé plus za to, že zvládnou pěknou účelnou herní fyziku s minimálními HW nároky.“

   Ževraj že sa niečo rozpadne pod uhlom. Haha. Interakcia s prostredím mu asi tiež nič nehovorí. Ale čo už keď je niekto hlupák a ešte sa snaží mudrovať do niečoho o čom nemá ani páru tak to tak dopadne. Som si istý, že až sa raz objaví GPU fyzika cez Bullet, ktorá ani zďaleka neprinesie toľko čo PhyxX, bude to to najlepšie čo mohlo prísť. Ako keby sme ho nepoznali.

    1. Asi tak. 🙂 Ja sa smejem ako umelo vniesol tému GPU PhysX do recenzie hry, ktorá s PhysX ani s NV nemá nič. A dobre je aj to ze v jednej vete napíše, že je GPU PhysX definitívne mŕtve a v druhej zasa že víde hra, ktorá ho používa. Mal by si to už ujasniť. Hlavne keď na jesen víde aj iná hra a to Hawken a tak isto Planetside 2 má používať GPU PhysX a to už v jeho najnovšej verzii. Ale u nej neviem kedy víde. Tiež bude GPU PhysX v Metre 2034 a malo by byť aj v Hre Aliens – Colonial Marines. No mne sa ako definitívne mŕtvy GPU PhysX nezdá aj keď je pravda že vychádza naozaj zriedka. Uvidíme čo s tým spraví nový APEX.

 55. Konečně uživatelský lifestylový názor 🙂

  Prox1M1ty1: Zdravim, mal by som 2 otazky. Oplati sa vymenit za HD5870 a neviete niekto odkedy bude dostupna?

  rigix: Ahoj přecházel jsem z HD5870 na HD7970 hraju teru, GW a BF3. Musim říct že za ty prachy žádný velký zlepšení necítim, BF3 mi jde na obouch kartach na ultra přičemž MSAA si na HD5870 nemůžu vubec dovolit je to pak nehratelné, ale bohužel na HD7970 taky ne, protože klesnou silně FPS kdy to ovlivnuje schopnost likvidovat ostatní hráče, v teře je to furt stejné, některé lokace Ok ale některé se nechutně sekaj furt stejněm, asi špatná optimalizace, ja bych si dnes nechal HD5870 a čekal na osmičkovou řadu.

 56. Diskuze ke Sleeping Dogs na PCTuningu:
  Cituji:
  „SLI – pekacko 3.9.2012 12:59:35 20
  Na nastavení extreme. 470 SLI přetočené na 800Mhz, využití obou jader cca na 50% = 18FPS!! Pokud přejmenuji spoštěcí soubor na maxpayne3.exe. Využití obou jader na 100% a 48FPS !! Asi něaká chybka. 1920×1080.“
  Konec citace…

  Může to někdo potwrdit? Pokud je to prawda, celkem to silně smrdí….?!

    1. Nekamenujte mě, ale benchmark v SD nějak blbě počítá AVE snímky. Mám PII v základu 3.2 a v oc 4GHz, pak 6850 v def 820/1100 a v oc 920/1125. Rozlišení 1680*1050:

     CPU/GPU-default:
     AVE: 62.4
     MAX:116.3
     MIN:32.2

     CPU 4GHz/ GPU 920/1125:
     AVE: 70.1
     MAX: 122.3
     MIN: 33.9

     Zkoušel jsem více možností s OC CPU a bez OC GPU 🙂 a AVERAGE snímky jsou nějaké mimo. 🙂
     Jo a všiml jsem si, že zapnutí FPS LIMITERU na 60 FPS odstraňuje lagy, jako tomu bylo v GTA SA. Tam taky musel být zapnutej FPS LOCK, jinak to škubalo jak sviňa, ikdyž snímků 3 p…

     1. Tady jsou ty nesmyslné AVE snímky:

      CPU/GPU
      3.2/OC-920/1125
      AVE: 64.4
      MAX: 144.8
      MIN:33 …

      Možná nepřehledné, ale počty fakt nesedí. Na to že by mělo jít o výpočetně přesný benchmark … AVE-MAX-MIN … je tam jasný nepoměr … 🙂

     2. Pravděpodobně tam jde o časovou osu udržitelných snímků.Snímky MIN – MAX nejsou rozhodující, ale jak dlouho se scéna udrží na těch daných snímcích. Pak zprůměrováno a výsledek dle času „nejvyších“ fps záhadně generován. No jinak nwm. 🙂

     3. No abych ucelil můj flame, tak OC nikterak nepomáhá hratelnosti. Co na tom že MAX fps vylítne výš. HW má své limity a MIN fps se v kritických situací nijak nepohne.

     4. to honzan: Zkus se zeptat Stacha jak je to s temi MIN, MAX a AVG FPS. Jeste donedavna nebyly MIN FPS vubec dulezite. Podle neho karta co ma vyssi AVG ma vyssi i MIN.
      Ale od uvedeni posledni generace NVIDIE je to nahle (jaka to nahoda) jinak. Ted uz to neplati a u NVIDIE je najednou velmi spatne. A kdyby jen minima, ale i prubeh FPS je velmi spatny.

     5. Ptát se nebudu, nemám jak 🙂

      Ale přeceňovat OC je nesmysl. Možná tak do grafů, aby průměr vyšel dobře, ale jakmile dojde na HC akci, má grafika jasnej limit a to vyšší frekvence neošálí. Ani HD 7970GHz …… a odpovídá tomu:
      Viz uživatel:

      rigix: Ahoj přecházel jsem z HD5870 na HD7970 hraju teru, GW a BF3. Musim říct že za ty prachy žádný velký zlepšení necítim, BF3 mi jde na obouch kartach na ultra přičemž MSAA si na HD5870 nemůžu vubec dovolit je to pak nehratelné, ale bohužel na HD7970 taky ne, protože klesnou silně FPS kdy to ovlivnuje schopnost likvidovat ostatní hráče, v teře je to furt stejné, některé lokace Ok ale některé se nechutně sekaj furt stejněm, asi špatná optimalizace, ja bych si dnes nechal HD5870 a čekal na osmičkovou řadu.

 57. To je magor, to je magor, ….

  Usm82 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Moje levné herní PC 2012-09-03 13:31:37

  Můžu poprosit o případné komentáře, co zlepšit či vyměnit. Limit sem si stanovil na cca 18.000. Ceny beru z CZC

  Coolermaster Elite 331: 969,-
  Arcting Cooling Fusion 550W: 1.212.-
  MSI Z77A-G41 – Intel Z77: 2.054,-
  Core I5 3550: 4.718,-
  Kingston HyperX Blu 8GB (2x4GB) DDR3 1600: 1.034
  Sapphire HD 7870 GHz Edition 2GB: 5.738,-
  Seagate Barracuda 7200.14 – 1TB: 1.868,-
  Samsung SH-222BB (DVD): 390,-

  Celkem: 17.983,-

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 13:56:29

  úplně zbytečný zdroj …. 400W Seasonic OEM na to stačí s prstem v nose a je lepší …. více Wattů hlavně u levných zdrojů neznamná že to opravdu dají … u zdroje jde hlavně o účinnost, je vždy lepší koupit kvlaitní zdroj s menším počtem Wattů, než nekvalitní zdroj za tu samou cenu třeba s o 1/3 více Watty 😉 …. jinak pro informaci ta tvá sestava požere podle mě v zátěži tak reálně 160-170W maximálně a 40-50W v klidu 😉 tak k čemu 550W na zdroji?

  jinak v poho ….. chladič na ten CPU nezapomeň nějaký slušnější, box není nic moc.

  ——————————————————

  Usm82 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 14:15:12

  teď nevím, zda si nepřehlédl grafickou kartu – vždyť HD7870 si v zátěži sama řekne o dobrých 160W, CPU dalších 77, dalších 60W zbytek sestavy – reálně bych to v zátěži viděl na cca 300W. Ten Arctic Cooling Fusion je za tu cenu myslím výborná koupě. Má certifikaci 80+, v CZC má pět hvězdiček (ověřen zákazníky) a četl sem i recenzi na jiném hardware serveru, kde též dopadl výborně. A 550W se bude hodit do budoucna, příplatek oproti 400W od Seasonic není velký a navíc, čím méně zatížený zdroj je, tím méně je hlučný a méně vydává teplo BOX chladič by mohl stačit ne? Vždyt Ivy Bridge v základu moc „netopí“ ne?

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 15:31:06

  Zaměňujete neustále TDP a spotřebu karty … to že má HD 7870 160W TDP neznamená, že 160W požere …. nepožere a to ani zdaleka .

  Neříkám že je špatný, jen zbytečný . Ale pokud jej chce, klidně jej doporuřim. Označení Ověřen zákazníky však neznamená vůbec nic, tohle označení má i řada blbých produktů 😉

  BOX chladič nikdy nestačí, tedy na chlazení ano, ale do tichosti má daleko, ani tak není dělán a to schválně.

  ======================================================

  Tak misto aby priznal ze nezapocital spotrebu grafiky (a nebo je tak blbej) tak zacne kydat o TDP. Zrovna on, ktery se vzdy ohanel, jak maji NVIDIA produkty strasnou spotrebu a pritom to bylo vzdy jen na zaklade udavane TDP.

 58. Sledujete někdo, jak se DilDo ztrapňuje ve článku o LED, kde nic neví a zase hájí svou pravdu

  „možná byste se měl dovzdělat vy, článek obsahuje jen průkazná fakta.

  Navíc by si rozhodně nikdo nedovolil lhát o schopnostech LED v porovnání s klasickou žárovkou. To že pár křiklounů tvrdí něco jiného z toho pravdu nedělá. Kromě toho já neobhajuji zářivky ;).

  Citace:
  A žádný rozumný člověk nebude používat žárovky tam, kde se mu to nevyplatí.

  Tak je vidět že nejen že nerozumíte situaci se žárovkami, ale obecně nevíte která bije … většina populace nemá páru o tom, co je skutečně výhodnější v různých oblastech, žárovky nevyjímaje.“

 59. no z vlastnej skusenosti klasicka ziarovka 4EVER. mam v stolnej lampe staru klasicku ziarovku a je nesmrtelna. pritom stropove osvetlenie je tvorene 5timi halogenkami. v priebehu 3 rokov sa museli uz asi 9x menit. dost rychlo sa vypaluju, elektrika bola menena za medenne kable, prud vykyvy nema (vsetko v ramci noriem). takze cely ten lobbing okolo neuspornych ziaroviek a uspornych ziaroviek len niekomu naplna kapse zase. nehovoriac o extremne skodlivej ortuti, vzacnych kovov a pod. co sa musi vytazit aby sme tie „usportne“ ziarovky mali. celkovo to vyjde ze vacsi bordel sa spravi tazbou a pod. vecami ako tym ze budem pouzivat 100W ziarovky.

  1. No za to, že jsem poukázal na to že ho 90% lidí na tohle téma odmítá poslouchat a všichni mají pravdu mě zabanánoval. Ach jo jak nerozumí LED technologii ať radši mlčí magor jeden….
   Jo a víte co je zajímavé? Vždycky když dostanu BAN na žumpě tak mě to tady odhlásí 😀

  2. Nevím na jaký šmejdy si narazil, ale philipsky(cca 139Kč) co mám tak drží solidně (1 – 2 roky v průměru). Pravda je, že ji místní prodejce docela věří a má na ně zajímavou záruku.

   Ohledně úspory, tak klasická žárovka má velmi slabou účinnost (dá se říct, že svoji výhřevností může být až nebezpečná 😉 ) a pokud se sežene nekřáp, tak s výhodností úsporek není problém. S vnitřkem se pak naloží stejně jako s ostatním elektroodpadem…

 60. ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 23:41:33
  avatar
  Tvá reakce je spíše ukázkou toho, v jak netolerantní společnosti žijeme a jak se někteří jako ty tváří, že jen jejich názor je jediný přípustný a ostatní nemají právo nic napsat, i dkyž by to byla pravda sebevětší.

  Zamysli se nad sebou, článek je jasným názorek s jasnými dokázanými fakty a to že ty ho označíš za demagogický, což mimochodem není argument, z něj nedělá nic demagogického natož slint. Důveru slušných a inteligentních čtenářů žádným podobným článek ztrati nemůžeš, protože slušný a inteligentní čtenář ví že se o žádný demagogický slint nejdená a má stejnou váhu jako jakýkoliv jiný fakt ypodložený názor. Bohužel ne ten tvůrj, to co si řekl není názor, ale urážka …

 61. vzdyt to ani nedava smysl co pise … to uz si ani nikdo necte co kyda ? … „Berte prosím článek jako příspěvek do diskuse a že je vlastním, ale fakty podloženým, názorem redaktora. Samozřejmě to že nesouhlasíte, ještě nedělá ze zákazu žárovek hloupost. Ano určitě se jako vždy najdou tací, kteří budou tvrdit, že běžnou žárovku nejde nahradit, ale v dřívějších dobách také mnozí tvrdili, že Země neobíhá kolem Slunce. Byli i tací, kteří tvrdili, že koně nic nenahradí, natož vlak nebo auto a tak dále.“ ….. rozumi nekdo tomudle hovnu ?? vzdyt to je jen snuzka slov ale nema to ani hlavu ani patu … treba uz to prvni .. „Berte prosím článek jako příspěvek do diskuse a že je vlastním, ale fakty podloženým, názorem redaktora.“ … vzdyt to je uplny blabol … on uz asi fakt dlouho nevydrzi … to ze je clanek jen plny jeho domenek a vycucanych polopravd je klasika 😉

  1. Prý, příspěwek do DISKUZE…..Ale když mu w „diskuzi“ nebudete lízat řiť, budete obdařeni trsem banánu!
   Kokot jeden drewený.
   Doporučuji, aby někdo mr.ZDDa postawil k nějakému rotačnímu obráběcímu stroji a jako oswětlení mu tam dal nějakou slušiwě úspornou zářiwku…..
   A po předem dohodnuté době mu spočítáme prsty, kolik mu jich zbyde…. DEBILOWI jednomu…

 62. 😀 😀 😀

  ravennus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – skusim analogiu 2012-09-03 22:50:41

  zakazu ti blogovat, pretoze podla nejakeho uradnika bude konkurencny napr pctuning ovela efektivnejsi a kvalitnejsi blog

  este aj potom budes tlieskat?

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 23:35:00

  no v tom příkladě by to asi bylo spíše naopak … 😉

  nicméně já netleskám tomu úřednímu rozhodnutí navíc ti nikdo žárovky nezakazuje používat, ale tleskám tomu, že končí neefektivní technologie to je celé 😉 pořád někteří nedokážete pochopit psaný text … on je rozdíl tleskat rozhodnutí a tleskat tomu, že žárovka končí proto, že je překonaná …

 63. A zde mame potvrzene, proc vznikl extra humus slint na tema zarovka na zumpe:

  Ringo1913 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-03 23:50:03

  BTW nikdy by mě nenapadlo, že jedna z největších diskuzí na ddworld bude pod článkem a žárovce

  To jen ukazuje na její význam. Čest její památce

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 00:11:05

  mě to napadlo, proto jsem to napsal, ostatně je to technologická záležitost a dost významná, takže to sem prostě patří. Jak je bohužel vidět, ne každý umí být tolerantní k jinému názoru a slušně se v diskusi vyjádřit s argumenty, které jsou argumenty a ne jen výkřik do tmy či rovnou urážka. Skoro mám pocit, že si někteří myslí, že jsem žárovku zakázal já, či že dokonce chválím ono úřednické rozhodnutí samotné …

 64. Hehehe:

  RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 12:08:05

  Brrr, přestanu sem chodit… Častým navštěvováním webů si vytvářím jistou formu nepřímého kontaktu s autory a tento článek ukázal v plné nahotě pokřivené vidění světa autora. Obhajovat zákaz žárovek ve smyslu „lidi jsou blbí ale my víme co je pro ně dobré“ v takto demagogické podobě bych tady fakt nečekal.
  Vidím pokřivený a deformovaný názor v tomto, nemůžu autorovi už věřit ani v ničem jiném.
  Sbohem DDWorlde – bylo to tu fajn, ale autor se zbláznilll!

 65. Jojo a odpověď je ještě lepší ;o)

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 12:20:07
  možná by si měl lépe číst, já neobhajuji úřední rozhodnutí, ale fakt, že žárovku je na čase nahradit, protože jsou tu mnohem lepší nástupci ….
  byl bys tak hodný a nepodsouval mi něco, co jsem neřekl ani nenapsal?
  Jinak mě udivuje ta vaše netolerance jinému názoru. To že se vám nějaká věc nelíbí z ní přece nedělá demagogii ani ppokřivený názro, nebo mi chceš tvrdit, že jen tvůj názor je jediný správný a všichni se jím máme řídit? By mě zajímalo, kde se ta vaše agresivita a netolerance bere pořád

  Mr.zDD 4ever….

 66. A pokracovani vlakna:

  ——————————————————

  vagi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 16:25:35

  RiMr má v podstatě pravdu a to, že je článek plný nesmyslů je pravda taky.
  Takový blábol jsem už dlouho nečetl.
  Potom se DD nediv, že na tebe lidi jistou mírou agrese útočí a maj z tebe prdel.
  Stejně jako maj lidi prdel z Bobrmaiera.

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 16:38:09

  promiň ale to že řekneš že je plný nesmyslů, neznamná, že plný nesmyslů je, navíc až na jediný příspevke, který poupravil některá fakta, nikdo v této diskusy nedokázal žádný nemysl najít a vyvrátit …

  Já se nedivím tomu, že má někdo jiný názor, já se divím tomu, jak ho mnozí prezentují. Mnozí se chovají tak, že bez jakýchkoliv argumentů označí celý článek za blábol a demagogii jen proto, že se jim rozhodnutí o ukončení žárovek, které jsem já mimochodem nevydal ani neobhajuji jako takové, nelíbí. Já nechápu tu netolerantost. Já jsme prezentoval jasně průkazná fakta, žádné nesmysl, takže jak to někdo může označit za nesmysl? Jen proto, že má jiný názor z toho nesmysl nedělá.

  Takže nechápu proč by z toho měl mít někdo prdel. Co je na absenci tolerance, absenci slušného chování a absenci smyslu pro férovou diskusi na základě argumentu (označit něco demagogií a nesmyslm není argument), k smíchu? Pokud to někomu k smíchu je, je mě ho jen líto.

  Celý článek je příspěvek do diskuse s jasně uvedenými fakty, která jsou průkazná a ověřitelná z mnoha zdrojů, není na něm nic co by bylo nesmysl nebo blábol. Není na tom nic proti nikomu, tak nechápu proč prostě nedokážete akceptovat jiný názor než ten váš bez toho označování něco blábolem????

  //tohle není ale jen o žárovkách, je mi z některých příspěvků dost špatně, ne proto, že mají jiný názor, ten mi nevadí, ale že nejsou schopni ani ochotni uznat jiný názor a nezmůžou se na víc než napadání a označování nečeho blábolem a demagogií jen proto, že se jim fakta nehodí do krámu … je vidět, že absence obyčejné slušnosti je stále zásadnější problém. Si vem, že někteří nejsou schopni slušně diskutovat s argumenty ani v diskusi na interentu, jak se potom chovají ve skutečném životě?

 67. A dalsi:

  had_cb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Demagogie nejhrubšího zrna 2012-09-04 18:58:10

  Sorry DD, ale to co tu předvádíš je trapárna a demagogie.

  Je to nejhorší možný způsob obhajoby faktu, že se EU sere do běžného života, omezuje podnikání, zdražuje náklady na bydlení, zatěžuje životní prostředí, že tohle nesmyslné nařízení je v tuto chvíli prakticky neodvolatelné.

  A vo tom to je, ne o tom, že tobě blikátka a ledky nevadí a máš s nimi dobré zkušenosti, ale že pár nenažranejch zmrdů jednoduše prolobovala brutální omezení občanské svobody.

  Neser se do politických témat, protože tohle není otázka prosazování vhodnější technologie, ale politické zvůle a diktatury.

  začíná to žárovkama, kde to skončí? 1984 nebyl návod!
  Odkaz

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 19:03:25

  a co tu předvádíš ty není demagogie a trapárna? Nebo tvůj názor je nad tím mým??? Označil jsem tvůj výplot jako demagogii? Slušnost ti nic neříká, tolerance k jinému názoru už vůbec ne?

  Já neobhajuji nařízení EU ale konec žárovky jako takový! Na politiku ti kašlu o tom můj článek vůbec není …

  ======================================================

  Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 18:11:58

  DD, měl jsi pár úletů, ale toto jsi fakt přestřelil. U článku jsem se pobavil a znechutil. Těším se až EU začne diktovat co výrobci HW smí vydat a co už moc žere a je zbytečné, třeba pak už nenapíšeš že je to v podstatě OK a že nám stačí slabší HW.

  Možná by nebylo špatné si o tomto problému prostudovat něco více než jen direktivní předpis EU.

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-04 19:04:50

  možná by bylo dobré, kdybyste si to někteří přečetli pořádně … já vůbec neobhajuji nařízení EU, já se stavím za konec žárovky jako takové, protože se vyplatí jiné technologie více …tť vše, fakt nechápu z jaké pozice kdo tu hodnotí, čí názor je přestřelený, nebo dokonce demagogický apod … on je tu někdo z vás čí názor je nadřazený třeba tomu mému nebo jakémukoliv jinému. Já vám právo na naázor neubírám, předložl jsem fakta … jsou tu ale tací, kteří můj názor označili za blbost bez jakých koliv faktů, co to jako má být?

  PS: ty máš nějakou náhradu za současné PC že víš že se bude zakazovat? Navíc co je na výkonných CPU/GPU neefektivního, ty znáš něco co poskytuje stejný výkon efektivněji?

 68. Osobne mam dole v pivnici asi 60x100W, 10x150W a 5x200W, takze ma problem ziaroviek nechava az do smrti naprosto chladnym. Na druhej strane v hlavnej miestnosti svietim 20W+16W LEDkovou kukuricou (jedna je cold, druha warm, dokopy davaju tak akurat farebne i dostatocne silne svetlo a ten horsi CRI po pravde nejak prilis nepozorujem). Z tych 500 LEDiek raz za pol roka vzdy aspon jedna odide (takze asi tolko k uzasnej zivotnosti, ak sa totiz jedna LEDka pokazi v priemere za 50.0000 hodin, neplati to pre 600 kusov ;-)), na co mam tretiu, mensiu kukuricu v sufliku, z ktorej vyberam nahradne. 🙂 Co mi do bytu nesmie je CFL, je tam ortut v najhorsej moznej forme (vypary) a skor ci neskor sa nejaka nutne rozbije ci samopraskne a to aj vyzaruje trocha UV, co ako clovek s najsvetlejsim typom koze rozhodne aspon doma mat nemusim. I ked uznavam, ze davky su to minimalne a vo svojom S-IPS, ci praci ich chtiac-nechtiac aj tak musim tolerovat. 🙂

 69. Proboha, to je srac. Cituji:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-05 08:32:36

  já ti někde nařizuji, čím máš svítit? To ti nenařídila ani EU mimochodem 😉 … EU jen zakázala prodej těch žárovek, ne užívání …. a já nejsem EU ….

  ——————————————————

  Pry EU nenaridila!!!!! A cim ma svitit nekdo, komu odejde zarovka a nema doma zasobu? Nebo kdo treba postavi novy dum? Pro tyto lidi vlastne EU „zakazala“ i pouziti zarovek.
  Jak uz nekdo psal, ted uz i rada priznivcu AMD znacky narazila na reditele zemekoule.

 70. Já jen čekám, kdy Evropská unie zakáže weby, které píší DDemagogické články. 😀

  Ekologická zátěž spojená s provozem, výrobou a likvidací kompaktní úsporné žárovky a LED žárovky výrazně převyšuje náklady a zátěž výroby, provozu a likvidace klasické wolframové žárovky. Tolik k prokázaným faktům.

  USA nepodepsala Kjótský protokol, ale přesto od té doby výrazně snížila spotřebu energie a emisi odpadu.

  V USA stojí 1 kWh polovinu toho, co průměr EU a nepotřebovala k tomu žádné regulace. Samozřejmě obojí je extrém, ale zajímalo by mě srovnání, zda a o kolik byl samoregulačný mechanismus trhu levnější, než plnění pětiletky zákazem výroby žárovek.

  Podobně je to tam i s cenou benzinu a nafty. Amíci se při každé cestě do Evropy diví, proč montujeme do aut motor ze sekaček.

  Tolik k mému průjmu, teď mě prosím omluvte, jdu udělit Stachovi jednu mackovku, aby se probral.

 71. Hahaha, kdyby se Simple Jack zamyslel a podíval se na tu diskuzi, tak mu asi musí být jasné, že jeho argumenty jsou k hovnu:
  Pokud napíši článek, tak v něm všechny argumenty uvedu. Je to můj článek, má původní idea a mám tedy nejvýhodnější pozici i čas pro argumenty. Člověk, který potřebuje k obhájení vlastního článku k dnešnímu dni a minutě 65 příspěvku přičemž polovina z nich je o „slušnosti“ a „naslouchání cizích názorů“ je u mne demagog jak noha !

 72. A na veselejší notečku – vběr z díla mého oblíbeného myslitele XD:

  Kevin : To je jako s novým autem …. sjede z pasu a už je starý …

  Kevin : pěkná \“bedýnka\“…

  Kevin : naštěstí jsem čekat nemusel a ještě nějakou dobu nebudu m…

  Kevin : :wink:…

  Kevin : třeba překvapí, ikdyž tomu moc nevěříme…

  Opět jsem o něco chytřejší…..

  1. Jahoda je (momentálně) idiot – já se bavím o koze a on spustí o voze. Pak samozřejmě zdrhne, a to je prosím šéfredaktor. Inu takhle to prostě v Čechách funguje – najít co největšího debila a dát mu funkci. VBsadím se, že by tu funkci mohl zastávat kdokoliv odtud a mnohem lépe, navíc zasouženě 😉

   1. Teď už asi nic jiného nezbývá. Před pár měsíci bych vypíchnul SHW, ale po menší potyčce kolem napětí ram pro SB/IB v doporučených sestavách (prodávaných v CZC – asi náhoda) a následnému poslání jenoho levého, přesto chlubícího se slováka dopredele plně souhlasím.

    Mimochodem Jahoda už vyhrožuje banem i mě 😀
    http://extranotebook.cnews.cz/amd-vabi-na-lightning-bolt-jako-thunderbolt-ale-sikovnejsi-levnejsi#comment-97161

 73. Nevím, jaký konečný produkt by měl být po usvědčení Stachuje že lži a úplatkářství. Snad hovno. Ale on sám svou chybu neuzná, byl jsem už blízko, ale to mi dal 14. BAN. Pokud jej okolnosti zničí, tak nebude do koho rýpat, tj. nebude zábava s Chujkem :D. Stratos je zaplacený CZC a Diit a Extrahardware má své chovance za které se bije. Stachuj je sám se svými nepravdami. Navrhuji soutěž. Kdo Stachuje zdiskredituje získá titul Antistachuj a HD 7990 k tomu :D.

   1. Tyjo dobre se do toho dali 🙂 Proste dals jednuduchej dotaz (kde by odpoved ukazala pitomost autora clanku), Jahoda napise ze jsi troll a nebude s tebou ztracet cas – k cemuz ho ale prece nikdo nenutil!, a dostanes banan. Nestacilo proste diskusi ukoncit? Ne 🙂 EHW jde docela do kopru. Poslete to nekdo Obrovi, at napise neco vtipnyho, mne nejak mrzne hurmor.

     1. Vždyť je to u obou k smíchu 😀 EHW mě ale docela překvapil – nejenom, že se chová úplně stejně jako DDbrept, oni dodneška neoznačkovali „závadný“ příspěvek, za který jse dostal ban. To smazání posledního s vysvětlením proč chci zrovna Jahůdku je málo směšný 😀

 74. Pobavil prispevek z diskuze o piratske strane na zumpe:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-10 14:46:58

  Diskusi jsem pročistil! Článek není volební agitkou, kterou z toho děláš ty.

  navíc lžeš, mlžíš a vymýšlíš si a neuznáváš jakékoliv názory druhých, které shazuješ a označuješ rovnou za demagogii a blbosti. Spamováním své argumenty nijak nepodložíš a už to začíná být otravné, hlavně proto, že neznáš míru. Lidi jako ty si pletou pojem svoboda či svoboda slova s bordelem … právo na svobodu ti nedává právo dělat bordel a porušovat svobodu nebo diskuse jiného, což svými spamujícími příspěvky neustále děláš. Má úcta.

 75. Tak se nam konecne dostala zase jedna ubersuperhyper karta (HD7950) dostala do statistiky Steamu. Jak ze dlouho se to uz prodava? Jo a ta uplne nejlepsi z nejlepsich, karta bez konkurence (HD 7870) se tam uz taky dostala.

  GTX 670 – 1.35% (+0.36%)
  GTX 680 – 1.07% (+0.17%)
  HD 7850 – 0.79% (+0.17%)
  HD 7970 – 0.60% (+0.06%)
  HD 7950 – 0.36% (+0.36%)
  HD 7870 – 0.34% (+0.34%)

 76. Takže v recenzii o NTB ASUS N76VM sa dozviete, že je to výborný multimediálny notebook s jedinou veľkou chybou. Nebudem nikoho napínať a poviem rovno, že tá chyba je samozrejme NV grafika, ktorá sa v NTB nachádza. 🙂 NTB za 20000 CZK. Koľko je to EUR? V NTB čo som kupoval minulý rok mám GTX425M a stál 850€. A jemu sa zdá, že za 20000 CZK tam má mať hernú grafiku na FHD rozlíšenie. 🙂 Keď chce NTB na hranie mal by sa poobzerať niekam inam ale to by ho stálo oveľa viac.

 77. Kamarat dnes kupil EVGA GTX660Ti, predtym mal GTX460 tiez od EVGA. Je spokojny. Vykon ako GTX580 a super prevadzkove vlastnosti. Chladenie ma malu vyhodu ze vyfukuje horuci vzduch von a nerozfukuje ho po bedni. Takze grafika neovplyvnuje teplotu MB a CPU. Sice za cenu trochu vyssej teplotu samotnej grafiky. Pri hrani ma 77C u tej GTX660TI od EVGA. Konkurencne nereferewncne maju lepsie teploty co som pozeral.

 78. Ako hodnotis tento rocnik BA ? Mne to nevyslo ale kamosi a kamosky co sa zucastnili to hodnotia celkom dobre. Jedine minus ze ludi bolo nehumanne vela. Nuz uz to nie je ten undergrond ako vo Hvozde u Konice. Tam to bolo super. Dokonca jazdila kyvadlovka do zaplaveneho prirodneho kamenolomu kde sa dalo paradne zaplavat. Jednoducho peklo a raj na Zemi to bol 🙂

 79. ted na hajzlu mi doslo ze on je vlastne “ partyzan “ protoze svet se opravdu stocil do klubka par brendu a amd je samosebou mimo misu … proto sef uz par mesicu zminuje hlasku ze je amd oproti intelu financne jako liska co lovi maly kurata v arktide … ptaku hafo a ona mala a sama … a ptaci jsou intel .. uz ted si stachos stele pelech na zbytek procaku od amdecka … ty cipy „se svou velikosti, spotrebou, a efektivnosti ve vesmirnych multithread aplikacich“ prece nemely nikdy konkurovat … uz roky neresim jeho multaky a auru, ale jeho psyche mi neda obcas spat … doufejme ze bude s nama dlouho a matka mu nekupuje nejlevnejsi chlast … oslepnuti by nebylo fer a smrt je i pro stasika moc … jen at se mu dari .. a my se muzem jen dobre bavit ..

 80. Tak tento článok je vtip roka:

  http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/graficke-karty-radeon-hd-7000-opet-zlevnuji-far-cry-3-zarazeno-do-amd-gaming-evolved.html#josc218851

  Citát:

  „V této souvislosti ještě taková zajímavost, všimněte si prosím výběru her v některých recenzích, či prezentacích určitých společností. Některé tyto testy se jaksi drží i 3-4 roky starých dávno neaktuálních titulů! Proč? Protože si jistě všímáte, že AMD získává velký počet nových her, které pokud by tvořily testy sami o sobě, by poskytly zcela jiné výsledky pokud jde o srovnání Radeon s GF grafikami – proto se mnozí vyhýbají kompletnímu testování moderních DX1 grafik čistě v moderních DX11 hrách a plných detailech, protože by se určité věci nedaly zakrýt. Ona to není náhoda a současný vývoj bude pokračovat. Důvod je zcela prostý – současná generace her a jejich engine, již je udělána a připravena pro novou generaci herních konzolí. Další hry na těchto technologiích už jsou ve vývoji a vše je již připravováno na vydání nové generace herních konzolí. A ve všech 3 next gen herních krabičkách je Radeon grafika. Ve WiiU je asi jen HD 4000/5000, ale v Xbox8 a PS4 je aktuální DX11 architektura HD 7000. Z toho plyne, že hry jaksi budou nativně pro grafiky Radeon optimalizovány, protože tak prostě budou udělány. AMD tak využívá situace a u některých titulů se bude optimalizacím věnovat zvláštní péče. A jsou to hlavně ty hry, které se budou objevovat v testovacích vzorcích v recenzích. Prosté. Nejde o to, že by se AMD snažilo, aby na konkurenčních kartách ty hry nějak špatně chodily, to ne, hry tam budou chodit také a z určitých technologií budou mít také prospěch (třeba Eyefinity-Surround podpora více monitorů, či stereo 3D nebo přes GPU OpenCL/Direct počítaná Fyzika). Jen na Radeon kartách budou ty hry chodit prostě v maxi nastaveních se všemi těmi technologiemi líp. To je celé.“

  Pretože NVIDIA sa nesnažila o to, aby to s jej technológiami išlo lepšie, ale iba prznila hry aby to konkurencii išlo horšie. To je fakt strašný zakomplexovaný idiot. A že jej technológie. Aké vlastné technológie má AMD? Pokiaľ viem tak akurát Eyefinity na ktoré má NV alternatívu.

  1. A tiež ma zaujíma akým engineom bude počítaná fyzika cez OpenCL/Direct compute. Majú snaď nejaké herné engine alternatívu k Bulletu alebo PhysX? O tom počujem prvý krát. Mám takého tušáka, že si to Stach zasa vymyslel a že je to súčasťou jeho antikampane, ktorú bude robiť vždy keď má vyjsť hra s podporou GPU PhysX. Určite budeme čítať kopec hovadín o fyzike počítanej cez OpenCL. Kedysi bulíkoval Havok počítaný cez GPU a vieme ako to nakoniec dopadlo.

 81. Taky jsem se nasmál. Kokotek má radost, ale my všichni víme, že krom obrazovky AMD ve Far Cry 3 do hry nic amd nepřinese.
  A ty kydy okolo zlevňování jsou taky dobrý vtip.

  Osobně jsem na Far Cry 3 dost zvědavej. Dvojka byla bída, vydržel jsem jí hrát do prvního omdlení na malárii nebo co to tam bylo za nemoc a když se mi při boji zatmívala obrazovka a já viděl hovno, tak jsem si řekl .. do prdele co to je? 🙂 Pak se měli hledat nějaký prášky, který by nemoc vyléčili nebo co a já si řekl podruhý .. doprdele co to je? Simulátor nemoci? 🙂
  Trojka snad bude lepší.

  1. Zatiaľ som ešte nevidel hru kde by bol viditeľný prínos DX11 od AMD. Stále platí, že najviac bolo DX11 vidieť v Crysis 2 na ktorom sa Stach slušne povozil. Ešte aj niektoré DX9 hry vyzerajú graficky lepšie ako väčšina hier ktoré mali mať implementáciu DX11 podporenú od AMD. A to mu odrazu stačí. TWIMTBP bol len marketing ale AMD Gaming Evolve je pomaly revolúcia podľa toho akú reklamu tomu Stach robí.

 82. ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:35:31
  avatar
  1, Kde píšu něco o tom, že by slevy byly nějaké rozdávání proboha? Katy se prodávaly velmi dobře, už jen proto, že ve většině segmentů neměly konkurenci a u některých modelů si musel pár dní čekat na dodávky, což rozhodně neodpovídá tvé teorii o tom, že by se ty karty neprodávaly 😉

  2, Je podpora a podpora. Pokud si četl mé články dříve, tak to musíš vědět. V minulosti jsme kritizovali podporu formou toho, že do hry přidáš technologie, která jede jen na určitých grafikách, technologii, která tam být nemusí, protože stejný efekt se dá docílit jinak, lépe a otpimálněji a těžit by z něj mohli všechny grafiky. To dělá AMD dnes, které do těch her přidává optimalizace pro Eyefinity (z čehož těží i Surround), přidává tam OpenCL nebo Direct GPGPU fyziku (opět to jede na všech grafikách) a tak dále. Navíc je hra perfektně optimalizovaná, z čehož těží všichni majitelé grafik a PC! Tato vylepšení a implementace technologií nehází klacky pod nohy konkurenci, což se o některých optimalizacích v minulosti rozhodně říci nedá a ta byla náležitě a zaslouženě kritizována!!!!

  3, Humoristický blog? To má být pokus o flkame a urážku? Já tam nic humorného nevidím a žádný vtip.

  —————————————————-

  Tak chcem vidieť príklad hry kde je toto:

  „přidává tam OpenCL nebo Direct GPGPU fyziku (opět to jede na všech grafikách)“

  To je chujko že takto zavádza. Takýto marketing aký odvádza Stach v prospech AMD sa len tak nevidí.

  1. Ďalší citát z diskusie:

   ————-

   pozor … studia se ke spolupráci s AMD uchylují proto, že potřebují své hry optimalizovat pro nové platformy herních konzolí a protože tam jsou grafiky Radeon, tak je logické že nepůjdou k jiné společnosti než AMD. AMD nepřeceňujte, jen se jim povedl husarský kousek, na který jsme ale dlouhodobě upozorňovali, že bude mít velké důsledky a následky. AMD prostě musí podporovat více a navíc vidí, že se mu to vyplatí, takže se rozhodlo tento efekt podpořit vlastní věčí aktivitou. Naštěstí to je podpora a ne podpora o čemž mluvím v příspěvcích okolo. Podpora kterou dělá AMD nehází klacky pod nohy jiným grafikám a těžíme z přínosných optimalizacích (například více monitorů, DX11 technologie, GPGPU technologie) všichni, bez rozdílu jaký čip máš na grafice. Jen to logicky na HD 7000 pojede o něco lépe, ale to nezanmená, že si na jiné grafice tu hru taky bez problémů neužiješ. To je právě ta podpora jako skutečná podpora a ne podpora stylem antioptimalizace a přídání technologie, která tam být nemusí a jejíž efekt lze udělat se stejným přínosem pro všechny.

   ————-

   Takže NVIDIA robila neoptimalizácie a hádzala klacky pod nohy konkurencii. To je Stachova definícia programu TWIMTBP. Nemám slov. 🙂

 83. Vidí někdo tu vyvažující snahu Stacha informovat o slevách AMD grafik, což potěší zákazníky, ale ne zaryté fanatiky, co tvrdí, že AMD je „lepší“ ? OMG až tak 🙂
  A jako náplast zbastlit hned článek s nadpisem :

  Grafické Karty Radeon HD 7000 opět zlevňují – Far Cry 3 zařazeno do AMD Gaming Evolved

 84. DeaDDog [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:52:49

  Místo přemýšlení nad debilním slovíčkařením si mohl přemýšlet o tlačítku Editovat.

  1) Alternativa je skoro vždycky, protože každý si ji definuje jinak, nicméně nvidia na 28nm konkuruje jen ve vyšší cenové kategorii a AMD zleňuje i tu nižší. Ano máš pravdu, že DD mohl napsat článek přesněji (nad 6800Kč vliv nvidie je a nebo není a nikdo ti to nedokáže).
  ……………………………

  Ale dokáže ti to: Ceny se začínají podezřele hýbat po vydání GTX660Ti což je zhruba měsíc. Toto je 2 zlevňování za poslední měsíc … Konkurence má vliv na snižování cen a ne že se zrovna za poslední měsíc zlepšila výtěžnost, nebo že by konkurenční výrobci mezi sebou začali cenově bojovat …. Lameři, že zrovna probíhá cenová válka u AMD grafik, když ti samí výrobci vyrábí i nvidie … To může cpát snad jen Stach a DDog.

 85. Larry [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 07:54:54

  zdravím,

  dle mého selského rozumu, se produkty slevňují jen kvůli tomu, aby se prodávaly, podnikám za účelem zisku a ne proto, abych dělal charitu, takže podle mě se karty zlevňují jen proto, že se moc dobře neprodávají, toť můj osobní názor.

  Radost v článku o podpoře her je patrná a kdo si toho nevšimnul je naivní, když něco podobného udělá konkurence, to je potom odsuzující článek až se tomu člověk musí smát, vždyť nedělají taky nic jiného, než že svoje technologi implementují do her, „ty hry chodí prostě v maxi nastaveních se všemi těmi technologiemi líp. To je celé“, a na produktech konkurence to jede taky.

  Je to velice úsměvný článek, dobře jsem se bavil. Začínáte být humoristický blog, nebo to je jen můj postřeh? Každopádně kolonka humor a vtipy tady není, tento článek by tam jistě pasoval.

  S přáním pěkného dle Larry

  chrostik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 08:27:59
  avatar
  do jisté míry máš pravdu co se týče neprodejnosti, ale musíš se na to podívat v souvislostech trhu. Zlevňují protože přišla konkurence ( = prodejnost dané značky klesá), doba prodeje je už skoro na konci ( = prodejnost klesá – nemůžeš mít stejnou prodejnost po celou dobu uvedení produktu na trh,ten kdo ji chtěl tak už ji dávno má), a v neposlední řadě je to zlepšení výtěžnosti.
  Však si AMD za těch 8 měsíců co neměly konkurenci a tudíž si mohli nastavit cenu podle svého narýžovali dost.
  A co se týče radosti o podpoře her tak v tom nevidím nic špatného. Ano je to trochu jednostranné ale není tomu tak dávno kdy při spouštění her na mě skoro vždy vyjuklo logo NV a teď to začala dělat i AMD.
  Se slevami i podporou jen tak dále.
  kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 10:05:52
  avatar
  Dobre si to popisal, dovody na znizenie cien su istotne viacere a asi ten najmensi je zlepsenie vyroby, su omnoho vaznejsie dovody na znizovanie ceny…. a toto „Však si AMD za těch 8 měsíců co neměly konkurenci a tudíž si mohli nastavit cenu podle svého narýžovali dost.“ nejako som nepochopil, najme zaver vety, ze narýžovali dost, no neviem, ci narýžovali dost, podla mna omnoho menej ako čakali… Ale tie zlavy nas zakaznikov len tešia, paráda, len tak dalej…
  MAUS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:42:27
  avatar
  teď jsem sesmolil něco podobného, ale v průběhu smolení příspěvku jsem se jaksi odhlásil a když jsem dal odeslat,tak jsem neměl nic. K té podpoře. K AMD se studia uchylují, protože je to technologický lídr na trhu a díky situaci, v jaké je NV si už nemůže dovolit cpát vývojářům prachy, aby vyvíjeli na jejich HW. Toť můj pohled…
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:10:11
  avatar
  pozor … studia se ke spolupráci s AMD uchylují proto, že potřebují své hry optimalizovat pro nové platformy herních konzolí a protože tam jsou grafiky Radeon, tak je logické že nepůjdou k jiné společnosti než AMD. AMD nepřeceňujte, jen se jim povedl husarský kousek, na který jsme ale dlouhodobě upozorňovali, že bude mít velké důsledky a následky. AMD prostě musí podporovat více a navíc vidí, že se mu to vyplatí, takže se rozhodlo tento efekt podpořit vlastní větší aktivitou. Naštěstí to je podpora a ne podpora o čemž mluvím v příspěvcích okolo. Podpora kterou dělá AMD nehází klacky pod nohy jiným grafikám a těžíme z přínosných optimalizacích (například více monitorů, DX11 technologie, GPGPU technologie) všichni, bez rozdílu jaký čip máš na grafice. Jen to logicky na HD 7000 pojede o něco lépe, ale to nezanmená, že si na jiné grafice tu hru taky bez problémů neužiješ. To je právě ta podpora jako skutečná podpora a ne podpora stylem antioptimalizace a přídání technologie, která tam být nemusí a jejíž efekt lze udělat se stejným přínosem pro všechny.
  MAUS [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:59:42
  avatar
  tak nějak jsem to myslel, není jen technologický lídr, ale je i lídr v konzolích, tak jsem to zjednodušil.
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:44:24
  avatar
  slevy každého zboží jsou normální, ať konkurence je nebo není a prodává se jak chce … za určité období výroby zaplatíš náklady, optimalizuješ výrobu atd. a můžeš jít s cenou dolů. Platí to u všech produktů, nejen HW,a le i auto atd. 😉 na současných slevách je tedy spíše než vlivl konkurence vidět opravdu zlepšení na straně 28nm výroby (které ale přesně na přelomu Q3/Q4 mělo v dodávkách nastat a psali jsme o tom již dříve) a hlavně v tom, že HD 7000 mají za sebou už i 9 měsíců prodejů a životní cyklus je dejme tomu 14 měsíců, takže už jsou zaplacené po stránkce nákladů výrobců, optiamlizované z hlediska výroby atd. Logicky cena jít dolů může, navíc ořehlížíte fakt, že zatímco AMD a NV nejsou skuteční konkurenti (čipy vyrábí jedna a ta samá společnost a tam není konkurence), obrovská konkurence vládne mezi výrobci samotných grafik a ta funguje velmi dobře. Se podívej, kam až některé značky tlačí své modely (jsou i takové, které jsou dávno pod oznámenými slevami) …. 😉
  kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 10:00:36
  avatar
  Nieco podobne ale v horsom tone som chcel napisat ale zahryzol som si do jazyka/klavesnice… Uplne s tebou suhlasim…
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:39:11
  avatar
  souhlasíš s hloupostí a názorem, který my podsouvá něco, co jsem neřekl a nenapsal a nerozděluje optimalizaci výhodnou pro všechny majitele jakýchkoliv gtrafik (což je ocenitelné každým nás) a optimalizaci pro majitele určitých grafik a házení klacků pod nohy těm druhým, která kritizována námi zaslouženě vždy byla? Smutné a v tvém případě tohle není první provokace v poslední době a začíná se to trochu přejídat, nemyslíš? První varování.
  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:49:39
  avatar
  Opravdu je to jen tím, že se zlevnila výroba, zvedly kapacity a karty jsou již zaplacené? Není to náhodou i tím, že je na trhu dostupná alternativa s čipy od NVidie, tedy možná konkurence? Nebo si snad myslíte, že kdyby na trhu byly jen grafiky s čipy od AMD, tak by po zvýšení výrobních kapacit a zaplacených počátečních nákladech výrobci zlevňovali a připravovali se o zisk, když by je k tomu nic nenutilo? To asi těžko, že..
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:59:10
  avatar
  vzhledem k cenám těch alternativ (které stále nejsou všude mimochodem), slevy AMD dělat nemuselo jejich ceny jsou nekonkurenceschopné a jsou v jiné pozici.

  No v tom případě hovoříš o tom, že mezi výrobci grafik (to není AMD a NV mezi kterými výrobní konkurence neexistuje, protože čipy vyrábí TSMC a to si rozděluje výrobu podle svého bez možnosti aby to ty dvě firmy nějak ovlivnily) existuje kartelová dohoda ….?!

  Mezi výrobci grafik je ohromná konkurence a jistě si všimneš, že mnozí prodávají své modely už dávno levněji, než jsou ohlášené slevy! To je konkurence! AMD s s NV mají na výslednou cenu grafik pramalý vliv, můžou si ceny stanovit jaké chtějí, ale karty nevyrábí a kromě úvodní série ref. karet vyráběné u jediného výrobce nemohou diktovat výrobcům za kolik mají vyrábět a ti určují ceny. Ne AMD ani NV. I současné slevy jsou ze strany AMD jen úpravou doporučených oficiálních cen, ze kterých vycházejí hlavně recezenti, ale jaké ceny budou nakonec v obchodech určuje výrobce grafiky svými náklady na výrobu a svou cenovou politikou a obchodník, který je prodává. A na poli Radeon i GF grafik vládne ohromná konkurence desítek výrobců a značek, takže ono by se vlastně nic nestalo, kdyby na trhu byly čipy jen jedné firmy, konkurence by fungovala dál, ale omezeny by byla technologická konkurence a tlak na vývoj samotných GPU (nikoliv však grafik). Nicméně situace s grafikami není stejná jako situace s procesory. Tam není žádný Sapphire Intel, ASUS Intel, Gigabyte Intel a 20 dalších firem, které prodávají procesor se svým designem atd. 😉 Na poli grafik je konkurence ohromná, ale je mezi výrobci těch karet, nikoliv mezi čipy 😉
  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:00:11
  avatar
  Dobře, přeformuluji to. Snižovalo by AMD doporučenou cenu grafických čipů, kdyby tu nebyly konkurenční čipy?

  PS. Já jsem nic o srovnání s procesory nepsal.
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:12:00
  avatar
  znovu ti vysvětluji, AMD grafiky nevyrábí, má zisk pouze z prodeje GPU a ten je třeba dnes větší než na začátku 28nm výroby, kdy byla výroba velmi drahá a karty také, ale musela se držet určitá výše aby se to vůlbec dalo prodat a navíc těch čipů bylo málo to obojí zisk omezovalo, nyní je situace lepší, čipů je dost, jsou výrobně mnohem levnější, takže vlastně se dá na nich vydělat více i když jsou karty ve výsledku levnější ;). Jde totiž o toto:

  Výrobci grafik a prodejci jsou ti, kteří určují cenu! AMD se o žádný zisk nepřipravuí, a´t je cena těch karet jakákoliv, to jediné na nich vlastně má zaručený vždy výdělek, protože samozřejmě nebude výrobcům prodávat ty čipy pod cenou, když rozhodně nemusí a neděje se tak ;). Cenu grafik ale určuje mnoho jiných věcí, na které už AMD (ani GF) nemá žádný vliv – to ty grafiky nevyrábí!

  to si sice nepsal, ale pořád operuješ s faktickou i logickou hloupostí, že AMD má zásadní vliv na tvorbu grafik a že je to výrobce a ignoruješ, že na trhu s grafikami je několik desítek výrobců grafických karet, kteří mezi sebou soupeří a to jsou ti, co rozhodují.

  PS: fakt že ke slevám došlo hlavně díky 28nm výrobě se dá snadno dokázat. jistě najdeš články nejen na našem magazínu, kde se psalo, že efket zproovznění dalších 28nm výrobních kapacit se kladně projeví na přelomu Q3/Q4 😉 Papouškovali to dokonce i AMD a NV ve svých zprávách o příjmech v minulých kvartálech i samo TSMC 😉
  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:14:49
  avatar
  Takže ještě jednou. Nepíšu nic o kartách, jelikož jsem z článků soustavně informován, že je AMD nevyrábí; mluvím o grafických čipech. A pořád čekám na odpověď na moji otázku:
  1) Snižovalo by AMD cenu svých grafických čipů (GPU), kdyby nebyla na trhu žádná alternativa?

  Plus přidám ještě jednu:
  2) Pokud tedy toto snižování „doporučených cen“ GPU nemá na finální cenu grafických karet žádný vliv, v čem je pro mě, běžného uživatele, přínosné o tom vůbec vědět??
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:20:47
  avatar
  1, jakto víš, že současné slevy grafik znamenají, že AMD snížilo cenu GPU pro sebe, tedy svůj zisk? máš na to nějaký důkaz? Pokud AMD vykáže v Q4 ztrátu v segmentu GPU, pak to bude důkaz.

  2, Protože se jimi magazíny řídí a často se s nimi operuje, proto. Navíc v mém článku máš i pár poznámek o tom, ž emnohé modely jsou levnější než ty doporučené ceny takže se striktně nedržím tiskové zprávy 😉
  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:42:09
  avatar
  Děkuju za odpověď na otázku 2). 😉 Stále se však ptám na otázku 1). Já netvrdím, že AMD snížilo doporučenou cenu GPU kvůli tomu, aby si samo sobě snížilo zisk – to mi nepodsouvejte. Já tvrdím, že krom vyladěné výroby etc. ho k tomu pravděpodobně přinutil i fakt, že už jsou na trhu alternativní GPU od NVidie, o čemž v článku není ani zmínka. A pokud by na trhu GPU od NVidie nebyly, tak velmi pochybuji, že by kvůli vyladěné výrobě AMD snižovalo cenu svých čipů. Mohu tedy dostat odpověď na svoji otázku číslo 1)?????
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:54:36
  avatar
  1, odpověď na otázku 1 ti dát nemohu protože neexistuje žádný důkaz, že by AMD cenu svých čipů snížením doporučených cen HD 7000 grafik snížilo. Ale jinak ano, cena Radeon HD 7000 grafik by za současné situace 28nm výroby a také proto, že už jsou na trhu delší čas, klesla tak jako tak, výrobci grafik tlačí ceny i níže a to již před těmito oficiálními slevami …
  kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 14:14:10
  avatar
  neviem, len premyslam, mozno je to chyba ako je napisany clanok, no citam, ze TSMC zvladla vyrobu a ze ma vecsie kapacity a je lepsia vytaznost cipov a klesla cena cipov a aj preto AMD zlavnuje karty tak mi z toho vychadza len to ze sa museli znizit aj ceny cipov od AMD vyrobcom kariet lebo jedine co sa na karte vyraba u TSMC na 28n je ten cip…. takze neviem potom pises ze odpoved nevies a v clanku je odpoved hned v provom odstavci, podla clanku jednoznacne klesla cena kariet lebo klesla aj cena cipov… AMD zlavnilo svoje cipy… takto je to napisane… alebo ako to vlastne je
  elJohno [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:41:23
  avatar
  A jenom mě tak napadlo – když se vlastně zlevňují doporučené ceny čipů, proč je celý článek o zlevňování „grafických karet“ jako takových?
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:44:50
  avatar
  snížily se doporučené ceny jednotlivých grafických modelů ne čipů 😉
  DeaDDog [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:52:49
  avatar
  Místo přemýšlení nad debilním slovíčkařením si mohl přemýšlet o tlačítku Editovat.

  1) Alternativa je skoro vždycky, protože každý si ji definuje jinak, nicméně nvidia na 28nm konkuruje jen ve vyšší cenové kategorii a AMD zleňuje i tu nižší. Ano máš pravdu, že DD mohl napsat článek přesněji (nad 6800Kč vliv nvidie je a nebo není a nikdo ti to nedokáže).
  kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:03:01
  avatar
  No neviem, provokacia? ja len pekne suhlasim s niecim, on neprovokuje, ja ano…., on ma karmu zachovanu, ja nie lebo som hlupák… dik… inak ak by si nieco vyrabal, predaval tak istotne by si vedel o com tu ten prispevok bol, znizenie nakladov NIEJE nejaky podstatny dovod na znizenie predajnych cien, je spusta inych dovodov a tie tu popisali predo mnou chlpaci, ja iba s nimi suhlasim a vecsiu volovinu som necilal, neviem to inak nazvat a ver tomu, ze nieje to provokacia ale toto by malo stupit do dejin…. „slevy každého zboží jsou normální, ať konkurence je nebo není a prodává se jak chce“ praveze nie, tak to nieje, podikam, mam firmu a imho ked sa znizi vyrobna cena lebo nakup tak nezlavnujem ale pekne krasne zarabam, rizujem, plnim konto aby som sa mal lepsie, mal na vyvoj a nove technologie…, zacnem zlavnovat az sa to zle predava, mam nadbytok tovaru a penazi alebo az konkurencia ma alternativu alebo potrebujem ziskat miesto na trhu alebo su vselijake dovody, len ten, co ty spominas je ten najmensi a najmenej podstatny a vylucuju ho aj hospodarske vysledky AMD, ktore niesu bohvie co a ak by AMD mohlo, imho by sa im vyssi zisk hodil Podla teba provokujem lebo pisem nieco, co je pravda a upozornim na to, ze sa mylis…. ale este raz, ja som to prvy nenapisal, napisal to chlapik, ja len ticho suhlasil… Niesom provokater, len ty sa hned urazas aj na prispevku kde cca nic nenapisem… ja len upozornim na nejaky omyl, hlupost, nepravdu, lož a tak, o nič ine mi nejde…
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:21:41
  avatar
  konkurence mezi AMD a NV ale není, čipy vyrábí stejná firma a ta rozděluje kapacity podle svého a prodá se vše. Takže si můžeš dát ceny jaké chceš, stejně prodáš jako AMD a NV jen tolik čipů, kolik ti TSMC dá a pidělí.

  Konkurenci na poli grafik vytváří výrobci grafik, který si konkurují i na poli grafik se stejným čipem, což je na trhu určitě vidět. Tam je konkurence, AMD a NV grafiky nevyrábí, takže nám mohou být úplně ukradené. Při nákupu grafiky vybíráš grafiku a o tvou přízeň soupeří svými technologiemi a designem výrobci grafik, nikoliv AMD a NV. Při výběru grafiky a tvorbě jejich cen vůbec nehraje roli, co je za logo na čipu 😉

  PS: tak douvám že svůj příspěvek označíš také jako hloupost a omyl, když jsem ti vysvětlil, jak se věci mají.
  kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:22:11
  avatar
  vazne velmi v dobrom si este raz precitaj to co si odpisal, ved to sa ani neda citat, vazne, vet to je taka blbost ze ani neviem co odpisat…

  AMD a Nvidia si nekonkuruju o tom som nevedel
  mozem si dat ceny ake chcem aj tak vsetko predam, zisk nepotrebujem? cize podla tvojej logiky dam ceny najnizsie aby som nezarobil…. alebo to prezeniem aj tak vsetko predam a sa nabalim….

  A vobec celkovo je to prepac odveci co pises, ani ASUS nema svoje fabriky ani Apple nema svoje fabriky ani AMD nema svoje fabriky ahocikto nema svoje fabriky a co? nepochopil som…. prepac Kludne ten prispevok zmaz, len proste momentalne mi absolutne tvoja logika nejde do hlavy celkovo…
  Patyjon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:58:04
  avatar
  V klidu, nejsi sám kdo to moc nepochopil…

  Zřejmě jsme svědky bouřlivého vzniku nového ekonomického směru…

  Dej si ceny jaké chceš…prodáš beztak všechno. Na konkurenci se neohlížej, žádná neexistuje…to jsou fakt perly.

  I když je fakt, že například na takové chování teleoperátorů v ČR by se částečně tato teorie použít dala
  DeaDDog [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 13:18:41
  avatar
  Tichy souhlas je něco jiného a sám si napsal, že si to chtěl napsat v horším tóně, tak zbytečně nebreč .
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-12 12:35:31
  avatar
  1, Kde píšu něco o tom, že by slevy byly nějaké rozdávání proboha? Katy se prodávaly velmi dobře, už jen proto, že ve většině segmentů neměly konkurenci a u některých modelů si musel pár dní čekat na dodávky, což rozhodně neodpovídá tvé teorii o tom, že by se ty karty neprodávaly 😉

  2, Je podpora a podpora. Pokud si četl mé články dříve, tak to musíš vědět. V minulosti jsme kritizovali podporu formou toho, že do hry přidáš technologie, která jede jen na určitých grafikách, technologii, která tam být nemusí, protože stejný efekt se dá docílit jinak, lépe a otpimálněji a těžit by z něj mohli všechny grafiky. To dělá AMD dnes, které do těch her přidává optimalizace pro Eyefinity (z čehož těží i Surround), přidává tam OpenCL nebo Direct GPGPU fyziku (opět to jede na všech grafikách) a tak dále. Navíc je hra perfektně optimalizovaná, z čehož těží všichni majitelé grafik a PC! Tato vylepšení a implementace technologií nehází klacky pod nohy konkurenci, což se o některých optimalizacích v minulosti rozhodně říci nedá a ta byla náležitě a zaslouženě kritizována!!!!

  3, Humoristický blog? To má být pokus o flkame a urážku? Já tam nic humorného nevidím a žádný vtip.

 86. Citujem:

  „Takže zde skutečně nemáme problém s důvěryhodností naopak držíme linii, vždy jsem kritizoval optimalizace a technologie, které nejsou optimalizacemi a jsou omezujícími a vždy jsem chválil optimalizace a technologie, které jsou přínosem pro všechny bez nějakého házení někomu klacků pod nohy a je jedno, kdy, kdo ty a ty optimalizace dělá!!! Na tom není nic absurdního. Pokud je optiamlizace a vylepšení skutečně vylepšením a mám z toho užitek na každé grafice, pak to budu jako uživatel chválit. Pokud je optimalizace udělaná stylem, aby to na mé nějaké grafice nejelo, budu to kritizovat. Jasný? Pokud by AMD udělalo to, že by optimalizovalo hry tak aby třeba fyzika nejela na GF nebo by „speciální optimalizací“ FPS šly 2x dolů u GF, budu první co budu řvát podraz a budu kritizovat a varovat hodně nahlas.“

  —————

  Videli sme to kričanie hodne nahlas u DAO 2. Fakt kričal a dožadoval sa vysvetlenia prečo najvýkonnejsšie karty v tejto hre po vydaní dosahovali FPS ako mainstream karty konkurencie. Fakt si ten „krik“ doteraz pamätám.

 87. Ja uz na toho anti-nvidio-exekutora nemam 1. slov, 2. nervy a hlavne 3. cas!. A ten kevin to je naozaj unikatny exemplar. Bud je do digital dooma zalubeny, ale skor si myslim, ze je to dildo osobne. Po tom incidente s Obrom napisal do diskusie asi takyto prispevok ak si dobre spominam. Citujem „Kluciii ja tam byl a bylo to vsecho uplne jinak“. Z toho sudim ze kevin je dildov kumpan, ktory na tej firemnej akcii bol, alebo je kevin dildo osobne.

 88. Dildo vedie svoje vojnovo-exekucne tazenie proti nvidii o tom niet pochyb. Tolko hnevu a zahmlievania voci konkretnej firme sa len tak casto nenaskytne. Ako som uz napisal vyssie, ja uz na tie jeho dristy nemam cas. Pre mna dildo prestava existovat. Keby malo PhysX AMD/ATI tak by to veldedemajster hypoval v kazdom clanku. Nieco ako ten vypocetny vykon. U nvidie to bola nepotrebnost, ale tento rok u ATI je to nepostradatelna vec. Kamos uz otestoval tu EVGA 660Ti vo viacero hrach. Je to super karticka. Na kamosovom mieste by som ale zobral tuto verziu, vyzera zaujimavo. http://www.alza.sk/evga-geforce-gtx660-ti-superclocked-d346558.htm

 89. Podle toho kolik DD nasekal chyb v příspěvcích tak musel být zase s nervama v prdeli jak mu každý říká jaký není vůl… holt je to bohužel pro něj jen pravda 😀
  Pošlete na něj už někdo nějakého zeleného goblina aby mu upravil tu červenou fasádu bo to už se fakt s ním nedá 🙂

    1. No kvôli HD78xx sa výpočtovým výkonom oháňať môcť nebude. Aj keď u neho človek nikdy nevie. Som si ale istý kecami o tom, že HD7870 má lepší pomer cena/výkon(nájde v nemenovanom obchode najdrahšiu GTX660 a najlacnejšiu HD7870 ako vždy) a že GTX660 ani nemusela vychádzať a že každý kto chcel kúpiť grafiku v tejto kategórii už má HD78xx. Veď už sme si mohli prečítať v diskusii u neho tento týždeň niečo v zmysle, že bohužiaľ dnes je taká doba v ktorej byť lepši neznamená, že lepšie predávaš. Asi vieme na čo narážal. Sranda je, že aj keď teraz priznal týmto AMD slabšie predaje ako konkurencia, celý čas v článkoch tvrdil niečo iné. Určite si prečítame o taký mesiac, dva ako sa GTX660 váľa na skladoch na rozdiel od konkurencie, ktorá predáva grafiky ako rožky v obchode.

 90. Uvidíme ako dlho sa tam toto udrží:

  JP1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-13 17:24:50

  Kde bereš tu jistotu, že AMD nebude házet nVidii klacky pod nohy.
  Stačí se podívat na DiRT Showdown, což je v podstatě AMD titul. Osvětlení scény a zejména pak Global Illumination jsou šity na míru Radeonům a GeForcky mají smůlu.
  Proto taky recenzenti často počítají celkový výkon bez výsledků z DiRTu.

  Mimochodem, zajímavé že se zde pravidelně píše o tom jak zlá nVidia optimalizuje hry, aby chodily dobře jen na jejich kartách, a jak procpali zbytečnou tesselaci do Crysis 2 a jak zabalastili HAWX…
  A o tom jak AMD čachruje s DiRTem nikde nic.

  Dále nechápu, kde bereš tu jistotu, že PhysX je méně (technicky/výpočetně)efektivní než konkurenční fyzikální enginy.
  Ty snad máš k dispozici zdrojové kódy PhysX a her ve kterých se vyskytuje a máš snad kompletní dokumentaci grafického jádra nVidií. Pokud ne, tak jen tak střílíš od boku, protože to jinak nejde ověřit.

  A poslední věc, vy snad někdo věříte údajům o výtěžnosti výrobního procesu? Tyto informace TSMC (stejně jako ostatní) velmi pečlivě tají.
  Kompletní čísla znají jen vysoce postavení manažeři a techničtí pracovníci a ti zrovna rozhodně nepůjdou žvanit do novin.
  Dělník v továrně to nemá šanci poznat, ten může jen hádat a také je určitě vázán mlčenlivostí.
  Občas se objeví zpráva od AMD nebo nVidie, ale těm se také nedá věřit. Jeden týden si výrobu pochvalují a pak otočí a pak ještě jednou otočí a najednou jsou zase spokojeni a pár měsících jdou zase brečet do novin, jak je ta výtěžnost špatná.
  Tímto spíše vytvářejí tlak na TSMC, ale reálná čísla stejně nikdy nemůžou prozradit.

  Takže maximálně lze velmi zhruba odhadnout jak to jde. Ale zprávy o tom, źe se zase o něco zlepšila výtěžnost jsou zaručeně kachny.

 91. Pěkný comment k „preview“ Splacha

  Phil [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-13 20:05:31
  Po filtraci: Jedná se dobrou alternativu ke kartám HD 7850 a 7870, kde se tato GeForce 660, řadí k nim jak cenou, tak i výkonem a spotřebou. Konečně máme z čeho vybírat. Děkuji za preview.

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-13 20:08:46
  prosímtě radši nic nepřekládej …. GTX 650 je alternativa k HD 7750 nikoliv k HD 7850 a GTX 660 je alternativa k HD 7850 OC ne k HD 7870 na kterou nemá. jestli dobrá to je otázka vzhledem k 7měsíčnímu zpoždění 😉

 92. ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-13 20:49:27

  žádný monopol nehrozí, i kdyby HD 8000 byly 10x lepší za stejné ceny, stejně jich nikdy nebude dost, aby pokryly celý trh. TSMC je monopolní výrobce obou čipů a rozděluje výrobu bez ohledu na to, jestli jsou nějaké čipy horší či lepší. Takže jednoduše monopol AMD/NV nehrozí je tu dávno monopol výrobce TSMC 😉

  ——————————————————

  A proto ma NVIDIA se svyma 2 kartama vetsi podil na Steamu nez 4 karty konkurence, ktere se navic prodavaji daleko dele.
  Proboha to je sulinek.

 93. To zase ze sebe udelal pekneho blbecka s IQ tykve:

  Trace4x10 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-14 10:24:00

  Sice mají 660 a 660Ti užší sběrnici, ale celkově je propustnost pamětí jen o fous nižší než HD 78×0, neměla by být propustnost tím důležitým parametrem?

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-14 10:49:35

  nezáleží také na frekvenci pamětí tak náhodou? 😉

  se podívej, na kolika GHz běží na těch grafikách a co by se stalo, kdyby si frekvence srovnal 😉

   1. To byste toho chtěli moc, aby účty schvaloval okamžitě.
    DeDe má ve svém testlabu záplavu hardwaru na testování a na nějakou administraci nemá čas.

    Zatím bych akci neodkládal, zkuste zaregistrovat co půjde a pak uvidíme…

    P.S.: Napište někdo o radu Srandosovi, tan má se zakládáním multiúčtů bohaté zkušenosti.

     1. Každopádně připravujte se, studujte, čtětě…
      O CUDA se dají najít diplomové práce, články a tutoriály v češtině.

      Otázka za 3 bludišťáky: Čím to asi bude, že o CUDA jsou tuny česky psaných textů a o AMD APP skoro nic?

     2. Jsem si jistý, že v tom by mareknr mohl vést frontální útok. A taky že vedl, ale ten idiot, trololo, Ruby onanista, AMD gay Stachuj to nepochopil.

 94. Settler_5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 12:53:45

  Propustnost pamětí je dána součinem efektivní frekvence pamětí a datové šířky sběrnice.

  Pokud pominu latence, tak je úplně jedno, jestli budu mít širokou sběrnici a nízkou frekvenci pamětí nebo úzkou sběrnici a vysokou frekvenci pamětí.

  Součásná GTX 680 má datovou propustnost téměř stejnou jako stará GTX 580.
  Samotná náročnost na datovou propustnost je dáná mimo jiné i architekturou. nVidia se už od generace Fermi snaží optimalizovat datové přenosy, které jsou náročné na energii a zvyšují latence.
  U architektury Kepler šli ještě dál. Přepracovali systéme cache, bufferů, paměťových řadičů, vnitřní řídící logiky a samotných stream procesorů.

  1. Settler_5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 13:57:37

   Dodatek: nVidii se s GTX 680 podařilo skoro to samé, jako AMD s Radeonem HD 6970, tedy téměř vyrovnat (v případě HD 6970) nebo překonat (v případě GTX 680) svého soupeře.

   Žádným mě známým testem nebylo dokázáno, že GTX 680 je ve vysokých rozlišeních limitována 256bitovou sběrnicí.
   Opět použiji anologii HD 6970 a GTX 580, kde se zvyšujícím se rozlišením se náskok GTX 580 na HD 6970 snižoval (či vyrovnával).
   Naopak z několika měření je prokázáno, že v případě Radeonu HD 7970 při zvýšení frekvence jádra už tolik výkon nestoupá, jako při pŕetaktování pamětí.
   To byl pravý důvod tak konzervativní frekvence jádra a ne to, že AMD neodhadlo situaci, či se bálo problémů spojených s novým výrobním procesem.
   Továrně rychleji taktované GDDR 5 paměti nebyly a přetaktovávat je u referenčních modelů by bylo riziko.

   Dále bych se chtěl vyjádřit k neustálému napadání nVidie, že GTX 680 není skutečný Hiend.
   Ano, sice nativně neumí Double Precision, ale umí ho emulovat, a stejně mi DP výkon není ve hrách a běžných aplikací moc platný. Maximálně tak v benchmarcích, ale ty jsou, jak sám říkáš, k ničemu.
   Na svethardware.cz vyšel článek, který srovnával výkon GeForce a Radeonů v obecných výpočtech, v benchmarcích Radeony architektury GCN vedly, ale v jediném praktickém testu, Photoshop CS6 Beta, to už tak přesvědčivé nebylo. Vyhrála GTX 580 (GTX 680 tam z nějakého důvodu chyběla).

   Počítání čísla s přesností na 64bit má cenu pouze ve vědeckých aplikacích. Už jen z toho důvodu, že je to náročnější na výpočet a musím alokovat 2× více paměti. Navíc grafické operace jsou výhradně (až na velmi speciální případy) vykonávány s celými čísly.

   Takže GTX 680 je skutečný Hiend, jak výkonem, tak cenou, tak i možností Quad-SLI.

   A nakonec bych se ještě chtěl vyjádřit k neustálému papouškování toho, že CUDA je mrtvá platforma a budoucnost patří OpenCL.
   První kolosální omyl je, že se porovnává CUDA oproti OpenCL.
   CUDA != Programovací jazyk;
   OpenCL != Programovací jazyk;

   CUDA je HW/SW platforma, která umožňuje běh programového kódu. Konkurencí ke nVidia CUDA je AMD APP.
   OpenCL je průmyslový standard pro GPGPU programování.
   Samotnými programovacími jazyky jsou například CUDA C nebo OpenCL C.
   Takže když to shrneme, tak máme 2 platformy CUDA a APP, na nich mohou běžet programy napsané v C, C ++, Fortran, atd.. Program napsaný a zkompilováný pro CUDA nepoběží pod APP.
   Pak tu máme OpenCL, průmyslový standard pro GPGPU programování, který zabezpečuje, že jeden kód poběží jak pod CUDA, tak pod APP. Poběží, ale vždy na jedné platformě lépe a na druhé hůře.

   Význam CUDA dokazuje i to, že dnes o ni není problém najít množství tutoriálů a diplomových prací dokonce i v češtině.
   O OpenCL česky nic.

   Takže sice je hezké, že Radeony mají perfektní HW výbavu a TEORETICKÝ výkon při operacích s plovoucí čárkou vyšší jak v SP tak DP, ale dost to sráží špatná podpora a ovladače a firmy se proto stejně raději přikloní ke Quadro grafikám.
   To je také důvod, proč profi karty od nVidie jsou oproti srovnatelným Firepro o tolik dražší.
   http://vr-zone.com/articles/why-amd-firepro-still-cannot-compete-against-nvidia-quadro-old-or-new-/17074.html

   V domácích podmínkách se stejně veškerý dostupný výkon pro obecné výpočty na GPU nepoužije.
   Navíc tvrzení, že za výkon v DP nic nepřiplácím je zcestné.
   V čipu musí být více tranzistorů.
   Takže je zbytečné mít velký nativní DP výkon, když ho nevyužiju a stačí mi ho emulovat.

   Také bych chtěl doložit tvé tvrzení, že se ve hrách používá DP (tedy datové typy s plovoucí řádovou čárkou a 64bitovou přesností). Pokud nemáš zdrojové kódy her, tak to asi těžko zjistíš. Ale logicky lze předpokládat, že v rámci úspor paměti a strojového času se nebudou používat datové typy s takovou přesností, když to není potřeba.

    1. Settler_5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 14:13:01

     Malá technická poznámka, kde jste přišli na tu „1080p“ terminologii v souvislosti s PC hrami.

     1080p znamená, že obraz má 1080 vertikálních řádků a je neprokládaný. Kdyby tam bylo 1080i, tak to znamená, že je s prokladem a reálná obrazová informace vertikálního rozlišení je pouze 540 řádků.

     Takže to „p“ nebo „i“ se vztahuje pouze k obrazovému signálu, nikoli k rozlišení displeje. Nebo jste snad už někdo někdy viděl prokládaný displej. Já osobně pouze prokládaný obraz.

     A viděl snad někdo někdy u her prokládaný obraz?
     Myslím, že je zbytečné a vlastně i nesprávné říkat „hry v 1080p rozližení“.

     1. Settler_5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 14:20:34

      A kdy se na DDWorldu dočkáme testu GTX 660?

      Jenem jsem slyšel v článku stejné výmluvy jako u GTX 680, GTX 660 TI, GTX 580 atd., jako že kartu máš, ale nebyl čas.

      Jaktože ostatní to stihli?
      Není spíš lepší říct pravdu, že ji ještě nemáš?

      Rozhodně by to bylo lepší než vydávat preview, kde se karta nVidie (stejně jako architektura Kepler) pouze pomlouvá. Jediné, co by se dalo skutečně zahrnout do preview jso uty grafy výkonu, které jsou ale převzaté.

   1. Tak teď už to asi můžu říct, když je ban jistý, Settler_5 je můj další účet. Po banu prvního účtu JP1 jsem účet Settler_5 zaregistroval dokonce na stejné jméno a na stejný mail a prošlo to.

    Jenom škoda, źe jsem nemohl pod účtem JP1 dokončit diskuzi pod „Doporučenými AMD sestavami“.

    http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/sestavy/pruvodce-nakupem-a-vyberem-pocitace-hardwaru-a-lcd-09-2012-pc-pro-zaky-i-studenty–9.html

    Hned v úvodu se tam hází špína na notebooky, jak jsou poruchové a málo odolné.
    Když jsem mu napsal fakta, z kterých by se nevykecal, tak napsal:

    „´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-11 17:25:05

    vydrží méně bylo myšleno ve smyslu aktuálnosti HW a možností upgradu vzhledem k pořizovací ceně a výkonu třeba grafiky ;)“

    Ale díky němu jsem se začal o CUDA zajímat.

    P.S.: Myslíte si, že tu svoji zaujatost pro AMD jenom hraje, aby měl (alespoň nějakou) čtenost nebo je opravdu takový fanatik?

     1. Nechápu proč se na žumpě ostatní nezapojí do diskuze k tématu co psal Settler. To je jak kdyby čekaly na otce nejvyššího až to opět veme do svých rukou. Kdepak, tam je to už dávno ztracené.

     2. To je jasné, proč se nezapojují „ostatní“…. Žádní ostatní už nejsou. Krom „odboje“, už tam nikdo není, jen mr.ZDDowy multiúčty 😀

    1. Tak pište, jen co to jde. Já jsem za ty roky pochopil, že i ten nejvíce nezvratitelný argument nekomentuje, ale smaže. Pokud může argumentovat, tak dotyčného zesměšní. To už není diskuze jako v začátcích žumpy, to je jen ego Stachuje a zbytek světa. Proto ten výpad. Psát reakce k článku je zbytečné, on chce, abyste oslavovali jeho výplody, ne kritiku, tu smaže.

     1. Mým hlavním cílem není udělat z něho kreténa (to dělá s úspěchem sám), ale aby co nejvíce čtenářů Stachujova blogýsku pochopili, že vše co říká jsou buď účelové manipulaci a nebo prostě neví co jaký pojem znamená.

     2. Byl jsem jednou registrací u Stachuje půl roku a všechny trefné a faktické příspěvky mi smazal, takže se nedalo dál usvědčovat Stachuje ze lži. Tak nelze moc dosáhnout. Je to jeho web, on si to promaže, ať si napíše kdokoliv cokoliv.

 95. Okrem toho čo ste spomínali u Stacha v diskusii by ma zaujímala ešte jedna vec. V poslednej píše v článkoch niečo v zmysle ževraj sa používa alebo ma sa používať fyzika akcelerovaná cez OpenCL alebo Direct Compute. Tak by ma zaujímali príklady a o akej fyzike to hovorí. 🙂 Podľa mňa len striela do vetra kvôli príchodu Borderlands 2 kde bude GPU@PhysX použité celkom masívne. Hlavne časticové systémy. Častíc si v tej hre užijeme dosť.

  1. Myslím že Bullet Physics, ale konkrétní případy použití ve hrách neznám. Viděl jsem, že se spíš používá pro modelování chování částic v ukázkových videjích.
   Vypadá to docela dobře.

   http://www.youtube.com/watch?v=J9HaT23b-xc

   Jinak například Photoshop CS6 podporuje OpenCL a DirectCompute se pokud vím používá u Cyberlinku.

   Zítra se na to ještě podívám, také by mě to zajímalo.
   Nebylo by od věci vypracovat přehled používaných fyzikálních enginů.
   Také by stálo za zvážení vydání nějakého „referenčního“ článku, ve kterém bychom shrnuli všechny informace o GPGPU a který bychom dále prezentovali.
   Pokud možno ne v příliš konfrontačním stylu (ne že by si to reDDaktor) nezasloužil), protože když jsem přijde někdo neznalý poměrů na DDWorldu a DDWorldem zmanipulovaný, tak si řekne „Jé ten DD je ale chudák“ a půjde pryč.

   1. Bullet v demách vyzerá celkom dobre. Škoda, že sa zatiaľ vôbec nepoužíva. A ja silne pochybujem, že sa nejak skoro začne vážnejšie používať. Snáď aspoň sem tam (to potom uvidíme ako sa z 2 použití za rok stane bombou a určite aj etalónom efektivity a toho ako sa to má robiť). A hlavne pochybujem, že ho bude AMD nejak aktívne tlačiť. Predsa len nie je to ich engine a fungovať bude všetkým takže to nebudú môcť prezentovať ako svoju výhodu. Toto Stach akosi nechce pochopiť. Že takáto cesta býva často lepšia ako v používaní „všeobecných“ štandardov, ktoré nikto z veľkých hráčov potom netlačí lebo z toho nič nemajú.

    BTW strašne sa mi páči toto:

    http://www.youtube.com/watch?v=u_2qKQpxCRw&feature=relmfu
    http://www.youtube.com/watch?v=KVc2yhrvzuU

    Nič lepšie som zatiaľ nevidel. Sú to ukážky RayFire čo je plugin myslím pre Mayu či 3D Max Studio. S PhysXom sa dá slušne vyhrať, ale tak skoro niečo podobné v hrách asi neuvidíme. Rád by som vedel koľko trvá vyrenderovanie takej ukážky. Ale možno sa mýlim a pozeráme sa na render v reálnom čase.

    Článok o GPGPU by mohol byť zaujímavý.Niečo podobné by sa mohlo urobiť aj pre fyzikálne engine-y. Tu by to ale hlavne chcelo ľudí čo s tým reálnme pracujú alebo pracovali. Zišli by sa aj technické poznatky a ja napríklad tieto informácie nemám. Vždy som vychádzal iba z vlastných skúseností z programovania a z prečítaných článkov. Z toho som si robil pre mňa logické závery.

    1. Ano, bylo by pěkné, kdyby takový článek vytvořil někdo, kdo má zkušenosti s fyzikálními enginy, ale asi bude těžké někoho takového najít.

     A vymyslel jsem hrubou kostru pro ten ukázkový článek.
     Pojal bych to jako „Bořiči mýtů z DDWorldu“. Obsah ve stylu:
     „Mýtus první, 256bitová sběrnice limituje GTX 680 ve vysokých rozlišeních:
     Skutečnost: Architektura Kepler je méně náročná na paměťovo propustnost z důvodu (…) a měření průměrného výkonu ukázalo, že ve vysokých rozlišeních není limitována paměťmi.“

     1. No ten důvod (…) se bude těžko hledat. 🙂
      Prostě to tak je ve srovnání s předchozí generací a konkurencí. Limitace sběrnice tam je, jen není tolik vidět, jak se „někdo“ snaží namluvit.
      Buď a nebo. Žádný markantní rozdíl mezi konkurencí nenajdeme. Je to jen o pohledu „fanatiků“ jak se prezentují. Protože grafická situace si je rovna snad jako nikdy předtím. Pokud pominu ovladače. 😀

 96. gruny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 22:57:00

  Tak, že by zde konečně přestala fungovat cenzura a pod články by se dalo diskutovat jako za dob J. C. Dentona, Mareknr a dalších.
  Honzo, stálo by to za uváženou. Co ty na to?
  To, že má někdo jiný názor než ty, nemusí znamenat, že je lhář a flamer. Ty si taky někdy upravuješ pravdu dle svého.
  Jednou je u highend GK důležitá spotřeba a velikost čipu (GTX 580 vs. HD 6970).
  A jindy na spotřebě, velikosti čipu nezáleží (GTX 680 vs. HD 7970) a naopak je zdůrazňován výkon v DP (double processing), který u her nikdo nevyužije.
  A … .

  Pravdivy koment…btw. stachuj oslepol z chlastu? (alebo umrel?) ked nerozdava BANany…a nemaze diskusiu? 😀

     1. Jo, to jsem viděl. Klasika. Člověk je chytrý, ale lidi jsou hloupí.

 97. Asi jsem na to přišel….. Jeník to prostě mazat nebude a zvýší si tím návštěvnost anžto mu tam budeme chodit my – antistachuji. To že z něho na jeho vlastním webu oddborníci udělají magora nic neznamená. Stejně to všichni (včetně něho) vědí. Pardon, zapomněl jsem na Kevina, ten je asi přesvědčen že pan Stach je eso. Honzo – dobrá strategie ;o)

  P.S. chlapi dobře ho tam rubete, jsem se před spaním zasmál jak cyp. Až se Honza vrátí od babičky (hubu ještě bude mít od cukru od bábovky) tak ho jebne.

 98. Nebylo by od věci udělat test „GeForce proti Quadru“ v benchmarcích (pro zjištění DP výkonu a toho jak moc je u GeForce uměle škrcen), potom v nějakém fyzikálním enginu (na stránkách nVidie jsou volně stažitelné hotové ukázkové projekty) a nakonec ve hrách (abychom konečně mohli vyvrátit tu blbost, že ve hrách je potřeba DP výkon).
  Na to bychom ale potřebovali srovnatelné karty. Stačil by stejný počet CUDA jader a stejný typ grafické paměti.
  Zbytek by se dal nasimulovat podtaktováním GPU či pamětí. A v případě Kepler architektury by bylo nutno vypnout Boost (myslím, že na PCTuningu byl návod od OBRa).

  Takže hledáme ochotného majitele GeForce karty architektury Fermi a ochotného majitele Quadro karty.
  V případě architektury Kepler hledáme majitele desktopových GeForce GT 640; GTX 650, 650 Ti, 660, 660 Ti nebo GTX 670; či mobilních grafik GT 640, 650; GTX 660 nebo GTX 680.
  Desktopová Quadra Kepler ještě nejsou, tak budeme muset porovnávat mobilní. Konkrétně jde o celo řadu od K500M až po K5000M.

  Bylo by to:

  Geforce GT 640 (650) × Quadro K2000M

  Geforce GTX 660 × Quadro K4000M

  Geforce GTX 660 Ti (670) × Quadro K5000M

  Takže prosím hlaste se pod tento komentář (hlavně majitelé Quadro karet).
  Hledané Quadro grafické karty by měly být v Dell Precision, Lenovo TninkPad T, HP Elitebook a Fujitsu Celsius.

  Také by nebylo na škodu porovnat (pro zajímavost) desktopové GeForce či Radeony k jejich mobilním variantám.

  Vím, že to dá práci, ale myslím si, že výsledek bude stát zato.

  Já budu moci v nejbližší době přispět Quadrem K2000M nebo K3000M, uvidíme.

  Quadro K500M a K3000M zatím nemají v počtu stream procesorů alternativy v GeForce kartách a simulovat to podtaktováním by asi nebylo příliš přesné.
  Qudro K500M pravděpodobně ani alternativu mít nebude. Quadro K3000M možná, pokud vyjde nějaká osekaná GTX 660/650 Ti karta.

  Všem moc díky.

 99. Tak už to prečistil. A citujem Stacha:

  „nikoho nebanujeme za jiný názro, banujeme je za neustálé i sporsté napadání, vícenásobné registrace, flame atd.“

  A práve preto musel asi vymazať všetky príspevky od JP1 týkajúce sa CUDY alebo pamäťovej priepustnosti. Aj keď neobsahovali žiadne urážky.

 100. Ach jaj. Namiesto toho aby sa ten sialeny AMD kazatel vyjadril k prispevkom o CUDA, PhysX. Tak zformuloval jedine to, ze ho vsetci sprosto napadaju. A samozrejme zabanoval a zmazal co sa dalo. Nemam slov. Je smutne, ze takito ludia ako zumpar beru peniaze za doslova ko..tiny ktore publikuju. Je to vysmech vsetkym ludom co musia chodit do prace. Ja by som mu nedal ani cent. Cudujem sa sponzorom, ze mu vobec davaju prachy. Ale v tejto dobe je mozne vsetko. Tych ko..tov na cele s virtualnym Kevinom aura 100, co zeru jeho sialene clanky uprimne lutujem. Vlastne nelutujem pretoze odmietaju vidiet pravdu a slepo uctievaju dristy toho AMD lunatika.

 101. K dátovej priepustnosti:

  ————————————————-
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-15 09:21:49

  jenže ta propustnost závisí na šířce sběrnice a ryhclosti pamětí je to věc složená z těchto dvou věcí! Hele jestli chceš diskutovat, nejdříve si zjisti fakta abys tahle hloupě neplácal …

  tomassi2103 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-17 14:00:52

  Mě by hlavně zajímalo, proč jsi smazal vysvětlení, které sem někdo psal? Nebyla tam jediná urážka a přehledně to vysvětlilo, co jsem napsal. Ale evidentně fakta neznáš a když Ti je někdo napíše, tak je radši smažeš…

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-17 14:06:51

  mé vysvětlení je naprosto dostatečné navcí mám pravdu, takže fakta znám … to za A,

  B, byl to notorický flamer, spamer multiúčet, byli odstraněny všechny jeho příspěvky takže sorry pokud tento konkrétní příspěvek obsahoval i nějaká skutečná fakta. Každopádně myslím, e budeš souhlasit že v ostatních příspěvcích jeho napadání, lhaní, urážení a pomlouvání překoričilo meze, pokud ne, tak si řpedstav, že by ti soused v jednom kuse s…l na trávník nebo v obýváku, taky bys ho nechal?

  —————————————————-

  Hlavne to za A je vtipné. Úplne odignoroval závislosť využitia pamäťovej priepustnosti na architektúre grafického čipu. Síce tomu nerozumie, ale dovolí si napísať toto:

  „mé vysvětlení je naprosto dostatečné navcí mám pravdu, takže fakta znám“

  Pochybujem, že vie, že sa v dôsledku spracovaných informácií prenášajú niektoré dáta z VRAM do RAM a naspäť ak sa požaduje účasť CPU na modifikácii alebo príprave dát. A to je len malá časť (poznám zatiaľ iba jeden prípad a to modifikácie vertex či index buffera čo sa ale už dá vyriešiť aj na GPU pomocou pokročilejších techník). A závisí od toho ako GPU podľa toho ako je navrhnutá jeho architektúra využíva možnosti šírky pamäťovej priepustnosti. Ak sa v niečom mýlim opravte ma.

  Stach toto ani nepotrebuje vedieť ale keby sa k tomu aspoň vyjadroval iným prístupom a nie že svoje predstavy vydáva za fakty.

 102. Teď mě vlastně napadá, podle Stacha není GTX 680 hiend, má úzkou sběrnici, špatnou architektoru a slabý výkon při počítání v DP.
  Není to spíš pochvala pro nVidii, že s mainstreamovým jádrem, úzkou sběrnicí a uměle omezeným DP překonáva/vyrovnává hiendové Radeony.

  Docela by mě teda zajímal výkon „skutečného“ hiendu nVidie.

 103. Hádejte jaké značky byla grafická karta, která dostala na DDWorldu 3 ocenění zároveň. 😉

  http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-sapphire-vapor-x-hd-7950-3gb-oc-graficka-karta-roku-alias-high-end-za-cenu-mainstreamu–13.html

  A hned pod článkem je první kandidát na ban:

  king of pop [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-17 16:39:12
  avatar
  akoze fakt? na gtx 660 ti sa tu nakladalo aky je to fail a karta ktora ma rovnaky +/- vykon zavisi od hry v 1080p este je aj o cca 20e drahsia nez MSI PE 660ti dostane odcenenia

 104. ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-17 19:15:09

  V našem případě testumeme pouze s tím, co lze zapnout v samotné hře, někde je FXAA proto jej používáme, ale TRAA se ve hrách nenachází. Přes ovladače nic nenastavujeme a neovlivňujeme tak testy, protože podle našeho názoru drtivá většina uživatelů také přes ovladače nic nelaboruje.

  ======================================================

  No a hlavne ze Radeony pretaktovava kde jaky jouda.

 105. Citujem:

  „Téma PhysX bych skutečně natrvalo uzavřel, nakecalo se o něm za ty roky mnohem více, než kdy kde reálně předvedlo a pokud nebude implementováno v nějkém velkém herním engine (mluví se u UT3), už o něm mnoho neuslyšíme. TEČKA.“

  Dobre on vie, že PhysX bude súčasťou Unreal Engine 4. Jeho súčasťou má byť APEX, ale to by musel vedieť čo to APEX je.

  Toto je tiež dobré:

  „Kdyby to PhysX bylo k něčemu, neřekne nikdo nic, ale ono je jen v několika málo hrách (to přes GPU) a dělá tam věci, které dělat nemusí a které jsou s úplně stejným efektem dělat přes grafické skripty a tak jen omezuje velkou část hráčů.“

  Že s úplne rovnakým efektom. Ono mu asi interakcia s prostredím tiež nič nehovorí. Je to proste taký hlupák čo si myslí, interakcie častíc s prostredím alebo reakcie šiat na vplyvy prostredia či vetra sa dajú nasimulovať so skriptami. To sa ale niekomu tak obmedzenému ťažko vysvetlí.

  1. Tak to bude pecka jestli je to pravda… to se bude DD kroutit jak žížala na slunci a plácat nesmysly o tom že on vždycky tvrdil že menší sběrnice je výhoda…. a kdo tvrdí opak je flamer a lhář…. 😀 A jestli to fakt udělá tak si pro něj do té Plzeňské garáže zajedu mu to vysvětlit 🙂

 106. Výňatek z toho průjmu

  „Ony už obíhají nějaké ty parametry nových HD 8000 grafik internetem pěkných pár týdnů, ale až nyní jsou od osvědčeného zdroje, který přesně informoval s podobným předstihem o HD 7900 modelech. Až nyní jim tedy můžeme přikládat nějaký význam. Ono ale ani to načasování není zase taková náhoda. Ostatně asi jste si všimli, že ceny HD 7000 grafik hodně klesly, za což z velké části opravdu nemohou GTX 600 modely, které cenově uvázly o mnoho výše a nejsou cenově a poměrem cena-výkon většině HD 7000 příliš velkým soupeřem a tedy žádným tlakem. Za poklesem ceny je jednak konečně pořádný a normální stav 28nm produkce u TSMC se slušnými kapacitami a hlavně ten časový náskok, jak dlouho už jsou HD 7000 grafiky na trhu. V současné době už si třeba HD 7900 kroutí devátý měsíc a HD 7700/7800 osmý měsíc. Vzhledem k tomu už jsou samozřejmě náklady na jejich vývoj zaplaceny a výroba je dobře zvládnutá, takže výrobní ceny i prodejní ceny klesají. Protože AMD představuje novou grafickou generaci zhruba co 12-14 měsíců (mezi HD 6900 a HD 7900 bylo 13 měsíců), je asi všem jasné, že se HD 7000 karty řítí do cílové rovinky.“

 107. Tak toto je vtip:

  „EDIT by DD: flaming ve stylu tvrzení že AMD je charita a vytrhování věcí z kontextu nebude dále tolerován. Diskuse je o faktech nikoliv o lhaní a jejich ignorování, FLAME a vychvalování nějakých značek zde nebude tolerován v žádné podobě!!!“

  To si môže dať BAN a zrušiť celý web. 🙂

 108. Tohle smaže taky:

  JaKo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-18 15:09:34

  EDIT by DD: flaming ve stylu tvrzení že AMD je charita, či že snižuje ceny grafik, na které nemá vliv, protože NV a AMD nejsou v tomto směru konkurenti a grafiky nevyrábí a vytrhování věcí z kontextu nebude dále tolerován. Diskuse je o faktech nikoliv o lhaní a ignorování faktů (zvláště toho, že od počátku roku 28nm výroba zlevnila minimálně o polovinu a zněkolikaznásobily se výrobní kapacity, což má na cenu grafik zásadní vliv), FLAME a vychvalování nějakých značek zde nebude tolerován v žádné podobě!!!
  Odpovědět
  0 2
  JaKo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-18 15:12:44

  Tohle já netvrdím, to ty! čteš si to po sobě? Dlouho to tady čtu a registroval jsem se jen kvůli tomu abych s tebou na toto téma mohl diskutovat.

  1) tvrdíš že AMD slevňuje né proto že má konkurenci, ale že chce a TSMC to dovolí, což není tak upe pravda.Nepopírám, že se výroba zlepšila, ale neudělá to takový cenový rozdíl.

  2)Nevytahuju z kontextu jelikož v prvním odstavci na který narážím žádný není 😉

  3)Vživotě jsi nepodal důkaz o vylepšené výrobě TSMC a jsi snad jediný web na světě, který tohle neustále dokola tvrdí. Pokud dáš důkaz od dalších omluvím se
  4)Já a ani ostatní co se ti snaží doplnit text nejsme ignoranti, ignoruješ nás ty.

  5)Nic nevychvaluju mám AMD 7870 OC takže mi tu nepodsouvej něco co jsem nenapsal, buď tak laskav 😉

  Zkončil sem HOWG!
  Doufám, že to nesmažeš, ale řádně odpovíš.

  1. Už odpovedal. Stačí len výňatok:

   „Ceny ovlivňují výrobní náklady, tj z velké části cena výroby TSMC a její kapacity, které se tam promítají, z velké části pak ceny pamětí (které klesly) a samozřejmě také náklady na vývoj a výrobu zbytku akrty což je záležitost výrobce karty.“

   Jo takže dopyt po kartách asi nie je súčasťou cenotvorby. Načo by predajcovia GPU znižovali ceny kariet, ktoré sa dobre predávajú? Aký by to malo zmysel? Okrem toho mám pocit, že sa vždy radikálne zlepší výrobný proces v čase, keď prichádzajú nove GPU s čipmi od NV. Ale škoda hovoriť.

    1. kapa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-09-18 17:42:38
     avatar
     jezis, ty si nenapravitelny a arogantny, akokolvek mozu nakupne ceny klesat, za vsetkym je konkurencia, konkurencia, konkurencia, nebud smiesny a konecne sa preber, auta zlacnuju lebo ich je pokokos a kazda automobilka dava vkuse nejaku akciu aby predala, nedavno museli zasahovat Statne urady/šrotovne aby automobilky neznizili vyrobu alebo krachli lebo ludia by nemali pracu… mobili zlacnuju lebo vyrobcovia sa biju o predaje…. vsade kde idu dole ceny je to zasluhou konkurencie, vkuse pises svoje nezmysli, koho to ma bavit citat, zmaz mi tu registraciu alebo konecne uznaj, ze pises voloviny, akokolvek pojdu nakupne ceny komponentov dole, ak sa vyrobok predava, nezlacnuje sa, asi si mlady, neskuseny alebo nevies o com tocis, firmy krachuju lebo vkuse zlacnuju az je to neunosne a je to iba zasluha konkurencie, aj Intel mal vysoke ceny kym ako tak AMD nespravilo trocha konkurenciu, AMD znizuje ceny lebo poviem to narovinu nahowno sa predava, trh je presytený, konkurencia vydava nove modely a chce zostat v hre, chce dalej predavat, hoci lacnejsie ale chce byt v hre, videl si posledne financne vysledky AMD? vazne ma potrebu si znizovat ceny aj ked vsetko popreda? nepotrebuje trzby? Naklady dole idu, to je mozno pravda ale nikto ti neda dole cenu len tak, ak by mohlo, kludne by dalo aj vyssiu cenu, no cena musi byt iba taka, aku to dovolia podmienky POCHOP to, nebut taky arogantny a konecne skoncime tuto debatu v ktorej tahas za kratsi koniec.

     ——————–

     Dobře mu dává. Ještě by tam někdo mohl připsat analogii s Bulldozerem. Intel před jeho uvedením sám vydal it-2700K a 2600K zlevni, a to přesto, že pro ně nebyl Bulldík žádnou konkurencí. A žádný výrobní kapacity tady roli nehrály.

     Já už to tam napsat nemůžu, po tý víkendový akci mám ban a čekám na schválení nového účtu.
     Takže to tam prosím někdo hoďte, zajímalo by mě co na to kvákne.
     A nezapomeňte to rozepsat jak pro blbečka, aby to i Stachuj pochopil.

     1. Použij proxy a mailinator + zvol procesorovou příslušnost AMD a projdeš „výběrovým řízením“ 😉

 109. Tak jsem našel první prokazatelný technologický náskok Radeonů na Keplery (vyšší výkon v DP se nepočítá – těžit bitcoiny se nevyplácí a za Folding@Home nedostanete ani korunu).

  http://120hz.net/content.php?125-Do-Not-Buy-Nvidia-Cards!

  Shrnutí – soudruzi z Nvidie udělali chybu v ovladačích možná i omezení v GK104(ono se není co divit, když to měl být původně mainstream). Pokud plánujete 3D stereoskopii (120 Hz) na panelu s rozlišením 2560×1440 (27″) nebo 2560×1600 (30″), tak vám současné Keplery nedají více než ~85-100 Hz. Původní ovladače beta to ale podporovaly. Takže pokud chcete tři velký monitory a všechny v QuadHD a výš, jděte rozhodně do Eyfinity!

  Takovou konfiguraci si dneksa přece kupuje kde kdo! Takže shrnutí – Nvidia to bude tutlat, akcie ji klesnou pod 4 dolary a potom zkrachuje… viděno slovy demagoga. 😀

  1. bambule som stihol odpisat ale zmazane to bolo ultrasuper a ten tynyt nepise celkom odveci, len to nesedi s tym co DD pise, ze AMD a Nvidia si nekonkuruju, AMD preda kolko cipov chce za akukolvek cenu, cena sa znizuje lebo len tak… len mimochodom, zazil som x-krat, ze sa cena aj zvysila, hoci sa vyrobne naklady znizili, vid vyrobcovia diskov, zmizne konkurencia a uz idu ceny hore, seagate zaraba jak prasa…. a ine veci, proste ostali tam iba prdelolizaci, co pritakavaju ale neprecitaju si jake xujoviny im ich vladca pise… tynyt pusti teoriu o howne, ziadna teoria na oDDbornika neplati, mal som vela trpezlivosti ale co je vela, to je vela, je to meganamyslene decko…

    1. relativne dlho, viac ako 2 roky… Ono Dede to premazal a tynyt tam zostal s tou teoriou, asi si ju cital, ono je to teoria, co neplati ani na AMD ani na Dedeho, lebo AMD nemoze predavat viac, kedze Dede tvrdi, ze je v rukach TSMC, ktora ma obmedzene moznosti a ze AMD nic nevyraba a s nikym si nekonkuruje. A ja som toto cely cas tvrdil, co vpodstate pise aj on, ze cena sa znizi aby bol vyrobok konkurencieschopnejsi, to som x-krat napisal a dede stale dookola, ze preto, ze AMD ma nizsie naklady tak znizilo cenu, co je volovina, znizilo cenu aby predala viac, aby lepsie konkurovala nVidiii, ze ma nizsie naklady je len + a tak jej to znizenie cien az tak nevadi… to som pisal x-krat a tynyt len napisla to co aj ja ale bez odporu k velkemu Dedemu… x-krat sa stane, ze sa aj cena zvysi, hoci naklady klesnu… este raz si precitaj tynytov prispevok a poloz k nemu dedeho vyroky a nesedi to + si daj k tomu konkurenciu, ono ta teoria plati, kym konkurencia nepride s lepsim produktom a je po teorii…. dost bolo debility, dom rad, ze som out

     1. este raz, ziadna firma neznizi ceny len tak ze jej klesnu naklady, firma, ktora nema konkurenciu, nic nevyraba a preda vsetko co ma a este by predala viac, ktorej sa super dari a konkurencia nema na jej produkty dlhodobo odpoved…, to je blbost a ani tynytova teoria na taku xujovinu neplati…. tu mas Dedeho teoriou relativity…. cela odpoved je jednoducha, nvidia vydala nove karty a AMD upravilo odporucane ceny aby predavala….

 110. DD napisal: Samozřejmě pakliže bude vaše teorie některých o tom, že AMD snížilo své zisky a marži snížením prodejních cen kvůli konkurenci, určitě se to projeví v hospodaření za Q3, což se dozvíme zhruba do 3 týdnů. Tak uvidíme ;)……….. AMD mohlo mat vyssie zisky ale konkurencia prisla s novymi kartami, AMD upravila cennik z zisky su ake su, kedze znizilo ceny istotne nizsie ako mohli byt, no nemusia byt zakonnite nizsie ako na zaciatku, vyrobne naklady samozrejme mohli ist dole, no jedine KONKURENCIA primuti spravit takyto krok, ze si znizim zisk, hoci