Oculus Rift

Dnes nebudem riešiť DDho, ktorý nás stále zásobuje klamstvami a prekrúcaním do ktorých sa pravidelne zamotáva. Napíšem o niečom inom. Ako už naznačuje názov článku, budem sa venovať Oculusu Rift.

Niektorí ste už o tomto zariadení určite čítali. Pre tých, ktorí nie, odporúčam nasledujúce stránky:

http://www.oculusvr.com/

http://www.roadtovr.com/

Odporúčam tiež ich profily na facebooku, kde sa venujú novinkám a samozrejme fórum na oculusvr.com. Úvod teda napíšem len v stručnosti. Prvýkrát som Oculus postrehol v priebehu kickstarter kampane. Celé to začal Lucky Palmer, ktorý vytvoril niekoľko prototypov okuliarov, ktoré po dlhšej dobe po rokoch 90tych rozvírili vlny okolo virtuálnej reality. Na fórach kde sa tejto problematike venoval, dostal pozornosť od Johna Carmacka, ktorého určite predstavovať nemusím. V rámci úspešnej kickstarter kampane bolo tým, ktorý prispejú sumou väčšou ako 275$ slúbené,že dostanú prvý oficiálny prototyp okuliarov na konci roku 2012. To sa nakoniec natiahlo a prvé prototypy sa začali posielať až na jar 2013. To nás dostáva k prvej časti článku.

Objednávka a doručenie

Oculus Rift je možné objednať  tu: https://www.oculusvr.com/order.  Zariadenie vás víde na 414$ (320€) vrátane dane a dovozu. Cena je ale relatívna. Týždeň pred objednávkou som nad tým rozmýšľal prvý krát a vtedy by to vyšlo na 365€. Dobrou správou je, že sa nemusíte báť cla ani ďalšej dane na Slovensku. Pre Európu sa okuliare distribuujú z UK a teda dovoz prebieha v rámci Európskej Únie. Tým pádom váš balíček neskonči na colnom úrade.

Na nasledujúcich riadkoch je výpis  dátumov v rámci ktorých sa menil stav mojej objednávky:

Ordered: 08.11.2013
Processing: 26.11.2013
Shipped: 28.11.2013
Delivered: 04.12.2013

Ako vidíte, dostal som okuliare za necelý mesiac od objednávky. Čo skutočne nie je dlhá doba. Na začiatku v prvých dodávkach na jar 2013 bolo treba vyrobiť 10 000 development kitov číslo 1 (to je súčasné označenie aktuálne dodávaných okuliarov ) pre prispievateľov z kickstartera. S čím sa zrejme ale nepočítalo bolo ďalších 3000 kitov, ktoré si ľudia predobjednali dodatočne. To spôsobilo, že veľa ludí muselo čakať aj 3 mesiace kým im boli okuliare doručené. V súčasnosti je ale situácia oveľa lepšia. Dokonca lepšia ako pred mesiacom keď som objednával ja. Minulý týždeň boli uspokojené všetky objednávky pre Európu, USA a Kanadu. Viď informácie na adrese https://developer.oculusvr.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=1917. Ja som musel  čakať ,kým sa dostanem do niektorej z budúcich  dodávok. Teraz by ste mali byť vždy v najbližšej. Pre predstavu kadiaľ v Európe moja zásielka cestovala vám prikladám výpis z UPS (čítajte od spodu nahor):

Bratislava, Slovakia 12/04/2013 2:16 P.M. Delivered
Bratislava, Slovakia 12/03/2013 7:10 A.M. Destination Scan
12/03/2013 7:10 A.M. Import Scan
12/03/2013 5:30 A.M. Arrival Scan
Vienna, Austria 12/02/2013 2:40 P.M. Departure Scan
12/02/2013 10:24 A.M. Arrival Scan
Nurnberg, Germany 11/30/2013 3:32 A.M. Departure Scan
Nurnberg, Germany 11/29/2013 11:18 P.M. Arrival Scan
Herne-Boernig, Germany 11/29/2013 5:31 P.M. Departure Scan
11/29/2013 1:41 P.M. Arrival Scan
Barking, United Kingdom 11/29/2013 3:49 A.M. Departure Scan
Barking, United Kingdom 11/28/2013 9:28 P.M. Arrival Scan
Feltham, United Kingdom 11/28/2013 8:15 P.M. Departure Scan
11/28/2013 5:56 P.M. Origin Scan
United Kingdom 11/28/2013 9:11 A.M. Order Processed: Ready for UPS

Ak by vás zaujímalo čo jednotlivé „scany“ znamenajú, môžete si informácie prečítať tu: http://www.ups.com/content/us/en/tracking/tracking/description.html.

HW vlastnosti Development Kitu 1 (DK1)

DK1 je prototyp a ide hlavne o prvú ukážku toho, že to naozaj funguje. Súčasné zariadenie poskytuje zážitok, aký ste ešte nemali a dojem byť v scéne je takmer dokonalý. Bohužiaľ až tak, že to pre niektorých ľudí môže byť nepríjemné (je to dosť individuálne a nevyhol som sa tomu ani ja). K tomu sa dostaneme neskôr. Najskôr napíšem  niečo ohľadom HW vlastností  DK1. Okuliare majú rozlíšenie 1280×800 (na 7‘‘ obrazovke) čo pri delení  obrazu pre každé oko side-by-side (SBS) nie je veľa. Každé oko teda dostáva rozlíšenie 640×800. To spôsobuje, že vidíte samotné pixely a aj nepatrné medzery medzi nimi. Ako by ste sa na celkový obraz dívali cez mreže. Nie je to nič strašné, ale celkový zážitok z hry to môže ovlyvniť (závisí od hry). Tomuto javu sa hovorí screen door effect. Tu je niekoľko videí, ktoré celý problém verne zachytávajú:

http://www.youtube.com/watch?v=LKRAOXpF-80

http://www.youtube.com/watch?v=OKwA_wDO3o0

http://www.youtube.com/watch?v=HvDlp4jTwvU

Pre viac videí stačí na youtube.com zadať do vyhľadávania výraz „Oculus Rift screen door effect“.

Pre mňa to nebolo nič hrozné, dokonca oveľa lepšie ako som očakával. Iní ľudia sa ale sťažovali, že je to strašné a kazí to pocit z hrania. To na čom sa ale všetci zhodujú je, že samotný zážitok tieto negatíva prevyšuje.

Rozlíšenie 1280×800 je natívne pre obrazovku, ktorá sa nachádza v okuliaroch, nie je ale najvyššie možné. Variácií je viac až do rozlíšenia 1920×1200. Základom pre najlepší zážitok je zachovať rovnaký aspect ratio (teda pomer medzi šírkou a výškou zobrazovaného okna). 1280×800 má aspect ratio 1280/800 = 1.6. Takýto pomer z vyšších rozlíšení má iba 1920×1200 (a je jediné z vyšších, ktoré sa odporúča ako alternatíva k natívnemu). Pokiaľ by ste si mysleli, že si týmto rozlíšením veľa pomôžete, mýlite sa. Vyššie rozlíšenie ako 1280×800 totiž obrazovka v Oculuse Rift nezobrazí. Z vyšších rozlíšení sa obraz „downscaluje“ do 1280×800. To znamená, že pixely sú stále viditeľné, majú stále rovnakú veľkosť a viditelný je aj screen door effect. Výhodou rozlíšenia 1920×1200 je o niečo čistejší obraz, ale za cenu vyšších nárokov na GPU (musí pre každé oko renderovať obraz v rozlíšení 960×1200 namiesto 640×800). Každému človeku sa naskytuje otázka, prečo je vlastne rozlíšenie 1280×800 nízke. Problémom v tomto prípade je Field of View (FOV). Bežne na monitore vidíme 50°. Čo napríklad na 30’’ monitore v rozlíšení 2560×1600 dáva 55 pixelov na stupeň. Oculus Rift ale zobrazuje FOV 110°.  Čo pri rovnakom rozlíšení znamená 5krat menej pixelov na stupeň, takže hustota pixelov sa musí niekoľkorát znásobiť, aby sme dosiahli kvalitu akú vidíme na terajších monitoroch (čo tiež znamená oveľa väčšie nároky na GPU). Tieto údaje uvádzam iba pre predstavu, sám som ich neprepočítaval a nemusia presne sedieť. Napísal som ich iba podľa toho čo som sa dočítal na fórach a aby ste nadobudli predstavu, prečo je s rozlíšením problém.

Tým najzaujímavejším čo sa na okuliaroch nachádza, sú senzory na otáčanie hlavou. Snímajú otáčanie hlavy do strán a odosielajú túto informáciu do aplikácie, ktorú používate. Ak aplikácia má podporu Oculusu Rift, premenia sa tieto informácie do pohybu kamery (a tým jej otáčania na základe vašich pohybov). O tom, aký to navodzuje dojem si povieme neskôr.

Prvé rozbalenie a inštalácia

Oculus Rift k vám domov príde v zabalenom kufríku hmotnosti 4kg (nebojte sa, okuliare vážia iba 0.375 kg, ich váha vám v ničom prekážať nebude). Súčasťou balenia sú okrem okuliarov aj nasledovné doplnky:

 • Malá skrinka cez ktorú sa okuliare pripájajú k PC
 • 3 druhy čočiek (klasické, pre krátkozrakých a ďalekozrakých). Používať okuliare zároveň s Oculusom Rift sa nedá. Čočky sa dajú jednoducho vymeniť (odstrutkovaním a zaskrutkovaním iných). Čočky pre ľudí bez zrakových problémov sú nainštalované v Rifte hneď a teda napríklad ja som ich výmenu riešiť nemusel. Môžete použiť aj ich kombináciu (Rift vám umožňuje manuálne nastaviť vzdialenosť každého oka smerom od čočiek – treba mať pripravený šroubovák alebo mincu vo veľkosti 2€ na oddialenie alebo priblíženie bočníc okuliarov na oboch stranách).
 • Napájací kábel (vrátane redukcií prípojok tak, aby bolo Rift možné zapojiť do každého typu zásuvky, ich výmena je jednoduchá, stačilo uvoľniť poistku a vysunúť prípojku von)
 • HDMI kábel (spolu s redukciou HDMI na DVI)
 • USB kábel (pre pripojenie skrinky s PC)
 • Manuál spolu s poďakovaním za zakúpenie

Prvý krok, ktorý som po rozbalení urobil bola kontrola čočiek. Keďže som už mal nainštalované čočky typu A (pre ľudí bez zrakových problémov), nemusel som ich ďalej riešiť. Ďalším krokom je nastavenie vzdialenosti očí od čočiek. Nechal som ich čo najbližšie. Nie každému to ale môže vyhovovať. Je to čiste na vašom rozhodnutí. Podľa toho čo som čítal sa nemusíte báť dopadov na zrak. Pozeranie do Riftu je menej namáhavé pre vaše oči ako sledovanie monitora (zatiaľ čo na monitor musíte zaostrovať zrak, v Rifte pozeráte viac menej do nekonečna tak ako ste zvyknutí bežne v reálnom svete). Tretím krokom je pripojenie Riftu k PC. Na to využijete skrinku ku ktorej sú okuliare napevno pripojené. Musíte si dať pozor, aby ste skrinku položili na miesto odkiaľ vám nebude padať aj keď sa s okuliarmi na hlave budete otáčať. Ak poškodíte pripojenie medzi okuliarmi a skrinkou, môžete ich zahodiť alebo uložiť na čestné miesto vo vitrínke (ale nebojte sa ich poškodenie nie je také jednoduché). Spomínanú skrinku musíte zapojiť ku grafickej karte buď cez HDMI alebo DVI (skrinka obsahuje rozhranie pre obe možnosti). Následne sa skrinka prepojí s PC aj cez USB kábel, ktorým sa budú odosielať informácie zo senzorov. Potom sa skrinka zapojí do napájania a tlačítkom zapne (čo spôsobí aj zapnutie okuliarov). Oculus Rift sa potom hlási v PC ako ďalší monitor.

V nastavení Riftu ako ďalšieho monitora máte 2 možnosti. Buď ho naklonujete ako ďalší hlavný monitor, alebo rozšírite plochu hlavného monitora. Pre najjednoduchšiu prácu je lepšie plochu naklonovať. To je aj najbežnejší prípad, s ktorým sa stretávate vo videách na youtube. Na monitore vidíte zdvojený obraz (pre každé oko jeden) a v Oculuse obraz jeden (spojený s vytvorením dojmu 3D). Rozšírenie plochy sa deje hlavne v prípadoch, že chcete používať rozlíšenie 1920×1200 a váš monitor toto rozlíšenie nepodporuje. Vtedy ale máte sťaženú prácu pretože musíte nastaviť Rift ako hlavný monitor a váš klasický monitor iba ako rozšírenie jeho plochy. A medzi týmto sa prepínať vždy podľa toho čo chcete robiť. Rift určite na prácu používať nebudete. Ja využívam naklonovaný monitor s rozlíšením 1920×1080 a demá a hry spúšťam v rozlíšení 1280×800.

Keď už máte nakonfigurovaný Rift ako monitor, môžete hneď začať skúšať demá. Všetko by malo fungovať. Odporúčam skúsiť aspoň Tuscany demo, kde si overíte, že všetko funguje. Po tomto prvom experimente som prešiel ku kalibrácii Riftu. Stiahnite si Oculus Rift SDK. Jeho najnovšiu verziu nájdete na stránkach oculusvr.com, kde sa musíte registrovať a ísť do developer centra. V rámci SDK sa nachádza konfiguračný tool OculusConfigUtil.exe. V ňom si môžete vytvoriť vlastný profil, kde zadáte svoje pohlavie, typ čočiek, IPD a vašu výšku. Taktiež máte možnosť nakalibrovať senzory. V tomto prípade musíte točiť okuliarmi v jednej polohe v smere každej z osí minimálne o 180 stupňov (o +180 aj -180). Nemusí sa vám to podariť na prvý krát. Treba to vyskúšať viackrát (taký bol aj môj prípad). Ak vám to nefunguje, je možné vypnúť obrazovku v Rifte (power tlačítkom na skrinke cez ktorú je Rift pripojený k PC) a vykonať kalibráciu s vypnutou obrazovkou (môže totiž rušiť senzory a ich kalibráciu). Keď budete mať vytvorený profil a úspešnú kalibráciu, tieto informácie by sa mali použiť v rámci profilov hier (prípadne nakalibrovať cez externý ovládač ako VorpX – viď časť Ovládače nižšie).

Ak potrebujete aktualizovať FW, nahráte do skrinky cez OculusConfigUtil.exe->Tools->Update Firmware (súbory s FW sa nachádzajú v rámci stiahnutého SDK). Po tomto kroku sa vám môže stať, že po spustení dema alebo hry nebudú fungovať senzory a zariadenie vám bude vypisovať hlášku No senzor detected. Niekomu stačilo reštartovať PC, aby sa všetko vrátilo do normálu. Ja som musel odpojiť z PC USB kábel vedúci zo skrinky Riftu a zapojiť ho do iného USB slotu. Potom už senzory opäť fungovali (a to aj po návrate USB kábla do pôvodného slotu kde bol pripojený počas aktualizácie FW). Po aktualizácii FW je potrebné opäť rekalibrovať Rift pomocou OculusConfigUtil.exe. Zostáva nám už len jeden krok k tomu, aby sme mohli používať DK1 nielen v demách ale aj v hrách bez natívnej podpory – nastavenie ovládačov.

Ovládače

Demá aj niektoré hry už obsahujú natívnu podporu pre Oculus Rift. V takom prípade nepotrebujete ovládače tretích strán, ale všetko potrebné nastavíte v menu samotnej hry. K tomu stačí väčšinou iba zmena rozlíšenia na 1280×800 (prípadne 1920×1200), nastavenie príznaku indikujúceho použitie Oculus Riftú a úprava FOV (Field of View) na 110 (malo by dostačovať aj 90 ak je to v danej hre maximum). Pre hry, ktoré natívnu podporu nemajú, musíte využiť ovládače, ktoré pripravili nezávislí developeri. Tu máte 3 možnosti: Vireio Perfection (http://vire.io), TriDef 3D (http://www.tridef.com) a VorpX (http://www.vorpx.com). Prvý menovaný je na rozdiel od ostatných open source, ktorý je dostupný zadarmo. S ním ani s TriDef skúsenosti nemám, preto sa obmedzím na posledne menovaný VorpX. Ide o komerčný ovládač, ktorý stojí 30€. Po inštalácii a aktivácii VorpXu a jeho spustení, vám tento ovládač beží na pozadí a aktivuje sa automaticky vždy po spustení podporovanej hry. Niektoré hry je možné spustiť aj keď oficiálne podporované nie sú. Vtedy bežia v tzv. unsupported móde. Ovládať ho môžete cez ikonu vpravo dolu na panely úloh. Tam je možné ho nakonfigurovať, pozastaviť alebo nechať sledovať spúšťané aplikácie. V hrách má aj vlastné menu, ktoré sprístupníte stlačením tlačidla Del. Ja v tomto menu nastavujem iba mód zobrazenia, ktorý môže byť Z-bufer mode alebo Geometry Mode. Pre viac informácií viď článok tu: http://www.vorpx.com/more-headtracking-z-buffer-vs-geometry-3d. Zoznam podporovaných hier je tu: http://www.vorpx.com/games.

Hry

Vyskúšal som niekoľko dém a hier. Na začiatku musím povedať, že pocit byť v scéne je skutočne parádny. Samotný head tracking funguje výborne. Musím ale spomenúť aj dosť veľké negatívum, ktoré postihuje iba časť ľudí a ja som bohužiaľ medzi nimi. Váš mozog je oklamaný natoľko, že ho pomýlia vizuálne podnety, ktoré dostáva z očí a informácie z vnútorného ucha o vašej rovnováhe. Teda že sa hýbete aj keď sa v skutočnosti nehýbete. Z toho prichádzajú bolesti hlavy a hlavne žalúdka s pocitom na vracanie. V samotných demách tento problém nemám, ale pri hraní hier to prichádza už po pár minútach. Spôsobuje to aj to, že v hrách je pohyb hlavy registrovaný senzormi okuliarov namapovaný  na pohyb myši (hlavne u hier, ktoré nemajú natívnu podporu). A teda otáčate hlavou nielen svojimi vlastnými pohybmi, ale aj pohybom myšou a to váš mozog dosť mýli (a nehovorím o tom, že pohybmi hlavy potom zameriavate ciele, na ktoré strieľate). Ale ako som písal, je to problém iba časti z tých, čo si Rift kúpili. Sú ľudia, ktorí strávia v Rifte bez problémov aj niekoľko hodín. Ja sa budem musieť skúsiť časom vytrénovať :-). Symptómy o ktorých píšem sa riešia na fóre tu: https://developer.oculusvr.com/forums/viewtopic.php?f=26&t=2340.

Vráťme sa ale k samotnému zážitku. Ten je naozaj vynikajúci. Vnímate priestor v ktorom sa nachádzate, objekty, ktoré sú okolo vás (vrátane veľkosti priestoru v izbách, jaskyniach a pod). Ak chcete vyskúšať niečo nové, je Oculus Rift pre vás. Z hier som vyskúšal Half Life 2, Doorways alebo Slendera. Hlavne Half Life 2 je perfektný. Asi najlepší zážitok aký som doteraz mal (väčšinu hier som ešte nevyskúšal). Prípadné ďalšie zaujímavé skúsenosti doplním neskôr buď do komentárov alebo rozšírením článku. Skúšal som aj húsenkové dráhy, ktoré sú tiež dosť dobré.  Všetky zaujímavé hry a demá môžete nájsť na nasledujúcej web adrese: https://share.oculusvr.com alebo na týchto adresách fóra: https://developer.oculusvr.com/forums/viewforum.php?f=42 a https://developer.oculusvr.com/forums/viewforum.php?f=51.

Videá

Nainštaloval som 2 prehrávače – VR Cinema (https://share.oculusvr.com/app/vr-cinema) a VR Player (http://vrplayer.codeplex.com). VR Cinema je simulátor kina. Dáva vám predstavu, že sedíte v kine a pozeráte film na veľkom plátne. Môžete si zvoliť kde chcete sedieť (v prípade sa v kine prechádzať), aký typ filmu chcete pozerať (2D alebo 3D), či posúvať film na miesto odkiaľ ho chcete sledovať. VR Player je zasa klasický prehrávač filmov. Ja som ho využil iba na prehrávanie filmov natočených 360° kamerou (zatiaľ iba na video, ktoré som našiel tu: http://www.panocam3d.com/video3d360.html).  Vyzerá to zaujímavo, celkom to vyťažuje GPU (GTX780) a aj CPU (i7 3770K) a aj napriek tomu to nie je plynulé a pohyb hlavou laguje. Neviem či je to iba náročnosťou prehrávania alebo samotným VR Playerom. Dobré je to, že pri používaní oboch aplikácií som  nepociťoval žiadne bolesti hlavy a nebolo mi zle od žalúdka. Na zážitku uberá akurát nízke rozlíšenie, čo je ale individuálne. Pre viacerých ľudí z oculus fóra to bolo v pohode a bez problémov si takto pozreli celý film.

Budúcnosť

Hore uvedené skúsenosti sú realitou roka 2013. Čo nás čaká ďalej? V roku 2014 má vyjsť development kit 2, ktorý má mať natívne rozlíšenie 1920×1080 na 5.6’’ obrazovke (malo by ísť o rozlíšenie 960×1080 pre každé oko a o 2.025 krát viac pixelov na menšej ploche). Tento developlment kit by mal odstrániť screen door effect a mal by obsahovať aj position tracking (a teda nielen otáčanie hlavou, ale aj náš pohyb – budeme sa môcť napríklad vykláňať, prípadne prechádzať po miestnosti na vlastné riziko). DK2 by mal vyjsť 2 alebo 3 mesiace pred prvou consumer verziou, ktorá by už mala byť bezdrôtová a mala by mať vyššie rozlíšenie (hovorí sa o 2K, ale kľudne môže mať rovnaké rozlíšenie ako DK2, zatiaľ ide iba o dohady). DK2 by mal byť určený hlavne pre vývojárov. Pre nás bežných zákazníkov sa už oplatí počkať na prvú zákaznícku verziu. John Carmack v jednom z rozhovorov na túto tému spomenul, že sám sa venuje projektom ohľadom Oculusu o ktorých ešte nemôže hovoriť, takže môžeme byť ešte prekvapení čoho sa dočkáme. Už len to, že kvôli Oculus Rift odišiel z ID Software sľubuje, že tento projekt môže mať zaujímavú budúcnosť.

Viem, že som sa rozpísal možno až príliš, ďakujem preto všetkým ktorý venovali čas na čítanie tohto článku. Možno niekedy v budúcnosti sa k tejto téme ešte vrátim.

MarekNR

EDIT (9.12.2013): Upravil som sekciu Prvé rozbalenie a inštalácia, pretože som si neni teraz istý, či je potrebné aktualizovať FW len kvôli kalibrácii. Keď zistím viac informácií, určite urobím ďalší update. Najskôr ale až cez víkend.

912 komentářů u „Oculus Rift“

  1. Není zač. Treba si byť ale plne vedomý negatív o ktorých píšem. Screen door effect alebo nízke rozlíšenie sa dajú prekúsnuť a niekde vôbec nehrajú rolu. Ale motion sickness je silná káva. Kým som to nezažil, tak som to bral na ľahkú váhu. Teraz je to také, že sa cítim ako po chlastaní. Už len pocit, že si mám dať okuliare na oči mi spôsobuje menšiu nevoľnosť (ako keď to človek preženie s alkoholom a pár dní ho nechce ani vidieť). Je to individuálne, ale treba to mať na zreteli keď si to objednáš. Ja som aj napriek tomu spokojný pretože zážitok je to parádny (aj keď len niekoľko minútový). Teraz som dohral Asundera (https://share.oculusvr.com/app/asunder-earthbound). Je to skvelé (a z hore uvedených dôvodov mi ani nevadí, že je to krátke).

 1. aDDmin 2013-12-07 15:18:44
  Samozřejmě oba, jeden testuje AMD platformu, druhý Intel platformu 😉 v jednom člověku by se to nedalo stíhat.
  Averze vůči webu ne, oprávněná averze vůči některým lidem 😉 nevím co je tak překvapivého na tom, že někteří píší pro více magazínů. Kdybste znali celý team DDWorld, překvapilo by vás, kdo všechno nás podporuje a že je znáte 😉 Vážně si myslíte, že by se DDWorld dostal tam kde je jen díky mě? Sorry, dělám hodně ale zas tak dobrý nejsem 😉
  .
  .
  .
  peterlik 2013-12-07 18:14:11
  Pokud LEGI3ho chápu dobře, tak naráží na fakt, že místní redakce je jako Kolumbova manželka. Všichni o ní mluví, ale nikdo jí neviděl. Je třeba potkat místní redakci v diskuzi? Lépeřečeno nedokážu si asociovat jména a nicky

  aDDmin 2013-12-07 18:39:19
  normálně komunikují, když je třeba. Nicméně ono je dost práce se samotnými testy a články takže časově se to těžko zvládá,, navíc když DDW je pro většinu koníček ve volném čase. Proto jsem tu já, jako šéfredaktor a mám i pár zástupců kteří se tu běžně pohybují a komunikují s vámi ….
  u většiny serverů je normální že autoři nekomunikují v diskusích. Takže buďte rádi za to jak to je tady

  peterlik 2013-12-07 19:31:41
  Však v poho, jen mě zajímá, kdo má jaký nick. Předpokládám, že redakce asi nejsou všichni s aurou 100 ne?
  =======
  Tedy tu redakci bych chtěl vážně osobně poznat. Celý svůj volný čas zdarma věnují testování a psaní, někteří i pro více magazínů.
  „…u většiny serverů je normální že autoři nekomunikují v diskusích…“ ale komunikují, jen Jenda své diskuze doslova spamuje… a hlídá čistotu názorů a udržuje vše v souvislostech.

 2. Fishbed [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 16:29:26

  Ty testy herniho vykonu jsou proste uplne mimo…testovat vykon procesoru ve hre ktera neni na procesor vubec narocna je blbost(Battlefield 3)Total war by bylo alospon trochu vypovidajici.Jinak to jak je hra narocna na CPU vubec neurcuje herni engine ale hra samotna(dve ruzny hry na stejnym enginu muzou bejt v tomhle ohledu hodne rozdilny)takze rikat ze tyhle hry pouzivate protoze enginy budou pouzity i v budoucnu nedava smysl,kolega by se mel zamyslet a pouzivat alespon dalsi dve hry ktery zdimou procesor.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 16:47:19

  proč mimo a blbost? Copak na herním PC nebudou tyhle hry a hry s použitými enginy normálně používány???

  Proč nutně používat nějaké hry, které ždímou procesor, když většina náročných her používá jiné engine, tedy dokonce ty, co testujeme. Test má být přeci takový, aby uživatelům o tom co potřebují něco řekl. Nezlob se na nás, že ty hry a herní engine využívají CPU jak je využívají.

  to že tobě to nedává smysl je smutné, bohužel realita her a tedy realita výběru CPU pro hry je taková jak ji prezentuje náš test.

  PS:

  Citace:
  … Jinak to jak je hra narocna na CPU vubec neurcuje herni engine ale hra samotna …

  HA HA HA HA HA tedy že někteří máte vůbec odvahu chodit do diskusí a plácat tam takovéhle totální nesmysly a vydávat to za argumenty … můžeš mi prostímtě vysvětlit, jak by hra mohla bez toho engine vůbec fungovat?! řeknu ti malé tajemství, které ti zjevně ušlo … ne hra, ale engine rozhoduje a využívá HW prostředky a tedy právě engine a jeho optimalizace pro konkrétní hru určují náročnost na HW. Jinak použité engine (i hry) reprezentují současnou technologickou špičku = více než velmi vypovídající o nárocích her na CPU.

  Fishbed [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 17:16:27

  Jasne ze budou pouzivany ale kdyz chces ukazat vykon CPU ve hrach tak by to chtelo alespon trochu vetsi vzorek her…k cemu ti je ze ti 8 her z 10 na slabsim CPU pojede kdyz pak narazis na dve ktery ti proste pujdou mizerne.Pokud chcete resit jenom bezny hry hlavniho proudu(call of duty,Battlefield atd.)tak budiz na ty opravdu staci v podstace cokoliv.Kdyz uz ale ty procesory testujete myslim ze by lidi vic uvitali vic her v testu.Co se tyce narocnosti enginu na cpu tak s tebou nemuzu upne souhlasit ano primarne ty naroky asi ridi engine ,ale staci se podivat treba zrovna na Crysis 3 na nekterych mapach ve hre se CPU doslova flaka a jinde je opravdu hodne vytizeno zalezi kolik toho ma v danou chvili na starosti a to se bavime o rozdilnych narocich na CPU v jedne hre na ruznych mistech!!!Proto pak klidne muze vyjit hra ktre pobezi na stejnem enginu ale bude mit daleko vetsi naroky na CPU.

  —————————————————–

  Takže Stach si myslí, že otestuje jednu hru postavenú na nejakom hernom engine a už má výsledok toho ako budú na CPU škálovať všetky hry, ktoré budú tento engine používať.

 3. Pekne spracovaný článok mareknr. Mohli by si z Teba brať príklad niektorí profesionálni amatéri z užívatelských magazinov.
  Inak, tento vtip poznáte?
  „Výhodnost grafických karet je objektivní veličinou, danou poměrem mezi výkonem a cenou. Tedy tím, kolik výkonu získáme za danou cenu. Výkon jsme objektivně změřili a ceny známe, takže to může spočítat“

 4. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-09 17:06:49
  rozměr karty uvádíme jen když je nějaký netradiční … to není případ těchto grafik

  vše ostatní je OK. Nikdo neblbne
  Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-09 18:53:16

  Blbne akurát autor spomínaného dotazu
  Keď niekoho zaujímajú rozmery stačí použiť Google.
  Alebo si na stránke msi.com dať
  Home
  Graphics Card
  AMD – Radeon R9 Series
  R9 270X HAWK

  a kliknúť na Specifications, úplne dole sú rozmery.

  Chcieť od testerov aby uvádzali rozmery štandardných kariet je trocha moc, kebyže to bola low profile karta alebo nejaká dvojjadrovka tak nepoviem.

  1. No ono vlastně není ani potřeba ty karty testovat. Je přece dopředu jasné, že výsledky budou vžddy výtečné. Anarki, chytráku, co to je „standardní karta“? To je opravdu takový problém pro testera vzít měřidlo a kartu oměřit? V případě reddakce někde opsat? To už by se ty testy mohly rovnou dělat formou odkazů…

 5. Blíží se další ejakulát-dorazí mantle do BF4

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-09 17:52:18

  až bude v BF4 MANTLE obměníme musíme přetestovat všechno, což je náročné, takže to déle trvá

  Trvá to, než se to objeví na Pctuning nebo EHW, pak už jen dosadit Stachovu konstantu a na žumpě hodnou Vánoce

  1. Úplně ho vidím, jak čeká na webu EHW a zběsile mačká klávesu F5 (nebo pravděpodobně zběsile kliká myší na obnovit, protože význam klávesy F5 v prohlížečích mu zůstal utajen) a čeká, kdy se objeví recenze vhodná pro vykradení.
   Pak už to jenom přepočítat Stachovou „high level“ matematikou a hodit to na web.
   Stejně to nakonec dopadne tak, že AMD +50 FPS, -200W a nVidia -100 FPS + 80W.
   Problém je, když FPS klesnou pod 1 a stane se z toho SPF (Seconds Per Frame) a ještě větší průser je, když jdou FPS do mínusu. No co, někdy to tak vyjde, jako byste to nVidioti ze svých grafik neznali.

  1. Já budu troll a doporučím NEC P242W. 😀

   ————-
   Zaměř se hlavně na homogenitu podsvícení. To je u mě první věc, na kterou se dívám. Pokud je špatná, nemá se cenu dívat na ostatní parametry, byť by byly sebelepší.

   27″ modelu vytýkají právě onu rovnoměrnost podsvícení a IPS glow.
   24″ má prý podsvícení slušné.

   Těžko to porovnávat, protože recenze prvního byla na EHW a druhého na SHW.

   Zkus se podívat, jestli nemá test obou dvou nějaký zahraniční web.

     1. No to by som musel na Assfinity nainstalovat Driver od AMD na nvidiacku kartu. nie ze by to neslo, pretoze AMD drivery su podla DDementa neskutocne dokonale, privetive uzivatelom, stabilne, labilne a cojaviem co, ale problem je v tom ze to chcem pouzivat ako primarny extendet dekstop k notebooku. A tem na vystup len 1x HDMI a 1x VGA. Viac vystupov si uz neviem vykuzlit 😀

   1. Těžko radit, když nevím, jakej jseš typ – jestli uklízeč, oknař nebo něco mezi 🙂 Oknaři jsou ti, co mají zotvíráno miliony oken, pro ty je každá plocha malá. Uklízeč má na ploše minimum věcí a pořádek.
    Vezmi taky v potaz, jak daleko od monitoru budeš sedět. Já třeba mám rád, když periferně vnímám celou plochu monitoru – to znamená, že pro obsáhnutí a práci na celé ploše monitoru ti stačí lehký pohyb očí. Z tohoto pohledu by pro moje aktuální pracoviště byla 27″ už cufíl. Pokud obě velikosti monitorů vypadají, že mají slušný obraz a dobré parametry, pak bych přemýšlel o takovýhle věcech (ergonomii provozu).

    1. co sa tyka pracovnej plochy dakedy potrebujem mat aj dve tri okna otvorene (velmi casto pracujem bud z wordom alebo robim obsiahle tabulky v exceli. mam rad v PC poriadok. teraz to tak nevyzera ale bol problem s uloziskom no cez sviatky to chcem upratat. co sa tyka vzdialenosti mam stol velky dva na jeden meter. obavam sa ale ze ta 27 by musela byt dalej a uz by som horsie videl na text.

     1. Metr hloubka stolu? To by možná s tou 27″ šlo, já teď čumím na 24″ na stole s 80cm hloubkou. Ale myslím, že na to, co popisuješ za práci, by 24″ měla stačit.

    2. 2 ochchotnik: sused ma 30 Della IPS, a hlbku stola ma myslim tiez 80cm a vystaci mu to. Len zase ma vyhodu ze kresli v solidegi, kde ma monitor uplne nacapeny pomaly na stene, ale zase ked nevidi na ten projekt tak si ho priblizi 😀 ale myslim ze by ta 24 mohla stacit, kurnk chcelo by to vyskusat obe naraz. aj 27 aj 24.

  1. Samozřejmě, že bude doporučovat to nejlepčejší. Na kvalitu se vyplatí počkat a když na to přijde (je to pro dobro té správné strany), tak je přece lepší a zdravější se o vánocích proběhnout po lese, než hrát ty mizerné hry co za to vlastně ani nestojí.

   No a až budou dostupné ty správné karty, tak ty hry budou hned tak nějak lepší, protože MANDL.

   Když už ho máme takto prokouknutého a když vidím jak funguje DIIT (jak se bulvarizuje), tak si říkám, že by jsme mohli založit konkurenční web:-)
   Nebo(teď vážně) alespoň na tomto serveru sekci novinek – sloupeček bokem, něco na způsob PCT a EHW, kde bysme parodovali/předpovídali jak pan DigitalDoom objasní určitou situaci ve světě.

   Bylo by to těžké přidělat?

     1. Otázka:
      Jaký je rozdíl mezi hnojem a panem Stachem?

      Odpověď:
      Žádný. Oba jsou základem ve svém oboru. Na hnoji stojí zemědělství a na p. Stachovi stojí marketing firmy AMD.

 6. http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/nereferencni-radeon-r9-290-290x-graficke-karty-se-predstavuji-uvedeni-do-obchodu-je-blizko-2.html

  „Víme, že jste někteří netrpěliví, takže snad vám tyhle informace trochu uleví :). Co se týká dostupnosti, už před časem jsem říkal, že karty lze čekat od poloviny prosince, takže příští týden a vypadá to, že by se snad 1-2 výše uvedené neref. modely mohly skutečně příští týden už do obchodů podívat. Samozřejmě všechno běží i přes Vánoce (ne všude ve světě je totiž slaví) takže na přelomu roku a začátkem ledna už by měla být nabídka základních neref. modelů R9 290/290X grafik kompletní a v obchodech běžně k dostání. Jestli to vytvoří tlak na pokles cen za současných podmínek nevýhodných a nekonkurenceschopných GTX 780/780Ti modelů, to se uvidí.“
  … nebo-li „vidíte, já vám to každý týden říkal, že už už budou“. Akorát ty ceny budou asi trochu jiný, když 290ky šly nahoru o cca 25%.

  1. Ono se to ale nevylučuje. Ty vyšší řady grafik AMD LTC minéři vykoupili (vykupují), ale když se člověk podívá, kolik těch 280 a 290 naskladňují takové obchody jako Newegg apod., tak jich výrobci asi opravdu moc nedodávají. Domnívám se, že to tedy je kombinace obou faktorů.

 7. Znovu připomínám, že sestavy navrhujeme z vyzkoušených komponent a tak, aby byly co nejvýhodnější, bez ohledu na stav skladů, cenové akce apod. Prostě tohle jsou ideální sestavy tak, jak bychom si je sami pořídili. Jednoduše řečeno za co nejméně peněz, co nejvíce kvalitní muziky!

  bez ohledu na stav skladů – radeony tedy doporučí, i kdyby už byly vyprodané a nové by nevyráběli

  1. na zaklade tejto logiky moze odporucat grafiky o 6 generaci dopredu…ked ani nevie co vlastne sa bude predavat, resp. kedy.

   ked uz chce to HOVADO nieco ponukat tak z komponentov co su dostupne. pretoze ked budu tie komponenty dostupne tak sa moze zmenit CENA, nejaka komponenta sa moze prestat vyrabat, alebo moze byt nedostupna aj ta. ale jebovi co ma v hlave nasrate je to zbytocne vysvetlovat.

 8. Ono by nemal byt zamlcany fakt, ze aj ked sice uplnou nahodou Dildo s „Nvidia a Amdede grafiky nevyrabaju“, nie je zase az tak daleko od pravdy. Vyraba ich totiz TSMC. A uz niekolko generacii je dost jasne vidno, ze na vyrobnom procese zalezi ovela viac ako architekture. Takze kym TSMC nebude vediet vyrobit velke 20nm cipy, bastleri ako Nvidia a Amdede maju skoro rovnaku smolu ako este vacsi bastleri Evga, Asus, Gygabyte, ktori okrem inak zakrivenych vrtuliek nemozu na grafikach ovplyvnit uz vobec nic. 🙂

 9. „Protože se v současnosti hodně mluví o grafikách AMD Radeon, které jsou dnes lepší než co nabízí grafiky GTX, hlavně proto, že mimo vysokého herního výkonu nabízejí i vysoký výpočetní výkon, který využívají těžaři digitálních měn a spolu s hráči, kteří Radon grafiky kupují do herních PC protože nabízejí mnohem lepší poměr cena-výkon než GTX grafik a navíc díky GCN Radeon grafikám v konzolích jsou nové hry optimalizovány na Radeon grafiky takže nákup GTX je méně atraktivní i z toho důvodu, považovali někteří za nutné připomenout, že vedle AMD Radeon grafik existují i ty NV GTX grafiky.“

  Parodovat toto je proste nemozne. 🙂

  1. Bobulak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – zaseklý kolomlýnek 2013-12-11 19:29:56

   No nVidii se se sice nedaří, má gk uplně na prd. Ale přesto má lepší prodeje za Q3 než AMD.
   Celý svět je asi na hlavu.. a proto kupuje gk nVidia.

   Autor článku by měl napsat, co zobe! Protože já takovej matroš chci taky

   Opravu číst tyhle žvásty pořád dokola je ubijející
   Né každý používá gk na těžení bitcoinů a né každý na výpočty.
   Pointa je jednodušší, já(a nejen já) je používám pro hraní her.

   A neosočujte mě z nadržování nV, mám Radeon 7950 oc 1090/6200.

   ——————–

   So zaseklým kolomlýnkom to nádherne vystihol.

 10. Otázka na majitele WP 8 telefonů:
  Jde u Gmailu nastavit synchronizace pošty na intervaly kratší než 15 minut?
  Na Androidu jsem byl zvyklý, že mail přišel do pár minut po odeslání, ale na WP to prostě trvá.

  U nastavení synchronizace Hotmailu je volba „při doručení položek“, u Gmail účtu ale chybí.
  Jde nstavit synchronizace na kratší dobu?
  Interval 15 minut je pro mě velmi nepříjemně dlouhý a ručně se mi to pořád synchronizovat nechce.
  Také to nechi řešit přeposíláním mailů z Gmail na Hotmail.
  Je nějaká naděje?

  1. Efekt odstranění podpory protokolu EAS Googlem, který byl vysoce pokročilý ale proprietární Microsoftu (prý aby podporovali otevřený protokol IMAP, který pár měsíců na to přestali otevřeně podporovat taky a nahradili ho jejich vlastním proprietárním protokolem)
   http://wmpoweruser.com/google-extends-gmail-exchange-activesync-cut-off-date-to-december/

   Existuje několik řešení podle toho co jsem našel na internetu (sám jsem to ještě nepotřeboval neb jsem aktivoval 820 včas…)
   http://www.wpcentral.com/microsoft-removes-exchange-activesync-google-accounts

   Další linky budou následovat. Pro případný vlastní hledání klíčová slova jsou Windows Phone gmail as items arrive (nebo push)

 11. právě mě smazal dva příspěvky a zřejmě dal ban (kontaktujte administrátora, login byl zablokován) jen za to, že jsem dal odkaz na Steam hardware survey a napsal, že GTX770 a 760 mají stejné zastoupení jako HD 7970 a žádný R9 tam vůbec není.

  Pokud R9 trhá prodejní rekordy, proč tam není ani mainstream jako 270/270X? Ten snad nikdo normální na litecoiny nekupuje.

     1. Je známej, má přehled a ač velký fanoušek VIA, tak dokáže věci posuzovat střízlivým pohledem(skoro jsem chtěl napsat to slovo na O). Ale když najednou přestane přispívat na žumpu, tak si toho ovečky ani nevšimnou. Jako u spousty jiných rozumný přispěvovatelů.

      Byl tady citát, kde psal (asi z EHW), že mu DDement něco smazal a byl docela šokovanej a překvapenej.

 12. Trošku starší diskuze, ale nenašel jsem ji tady:

  „LEGI3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 18:46:44
  „já je nevybral, to kolega nicméně jeho volba má hlavu a patu“
  Smím se zeptat, který kolega s tím výběrem pomáhal?
  .
  .
  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 21:00:09
  avatar
  jak pomáhal? Procesory u nás už roky testuje stejný team … máte to v sekci o DDWorld
  .
  .
  LEGI3 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 21:15:22
  A copak není možné do záhlaví skutečně napsat autory, v některých článcích je jako autor pouze „redakce“, jak mám vědět, co si pod tím představit?
  .
  .
  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-06 21:14:36
  avatar
  Nahoře v horní liště máš odkaz „O DDWorld.cz“ Máš tam autory a „redakci“ (i když jen část) vypsánu …
  .
  .
  Soichi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-07 13:02:04
  avatar
  Pristavim sa pri autoroch a prosim neber to ako napadanie, lebo to tak nie je. Pri X clankoch mas uvedene ze si to napisal ty a redakcia. Mne pride prinajmensom cudne, ze tam nie su mena tych, co na tom spolupracovali. Myslis si, ze sa za svoju robotu hanbia? Uz velakrat si pisal, ze nemas vela casu, testuju to testeri a ty to len das dokopy (to chapem). Imho byt na mieste testera, co zabije par dni testovanim a pripravi vsetky podklady na to, aby si ty mohol dat dokopy recenziu alebo test a ty nedas jeho meno ako spoluautora, tak sa ti na tu robotu zvysoka vykaslem. Stale hovoris, ze tvoj web je slusny, no mne pride vrcholne neslusne, arogantne a neprofesionalne ak niekto spolupracuje na tvojom clanku a ty ako sefredaktor nemas v sebe kuska novinarskej etiky a slusnosti na to, aby si do clanku pridal jeho meno. To ta tych par pismen navyse zabije?
  .
  .
  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-07 13:30:07
  avatar
  vážně si myslíš, že by kolegové nic nenamítali, kdybych si přivlastňoval jejich články??? Takže takhle …

  jsou články a testy, kde jsem jako autor uveden já protože ten článek napíšu celý. pak jsou články, kde vycházím z podkladů od jednoho kolegy, který to testoval a dodat data a poznámky, pak je uvedeno i jeho jméno a pak jsou větší testy a články (třeba testy grafik a CPU atd.) kde je to spolupráce většinou tří lidí, kolegové to otestují, dodají data a poznámky, já nastylizuji grafy, dám to do podoby článku a vydám a pak je tam uvedeno mé jméno jako autora článku + redakce, kdy vzhledem k tomu že máme jasně uvedeno kdo je členem redakce a co kdo dělá, je jasné čí je článek práce!!!

  Víš, lidi kteří mi pomáhají s DDWorld.cz od začátku, to dělají z čistého zájmu o ty věci. Chtějí vědět jaké jsou a chtějí si to otestovat, nezajímá je, jestli někde bude jejich jméno nebo ne, testují to hlavně pro sebe a díky DDWorld mají možnost mít věci dříve, včas nebo i věci ke kterým se jinak normálně těžko dostanou, přičemž dělají jen to co je baví a mají tu mě, který udržuje DDWorld v chodu a vystupuje za něj jako šéfredaktor a zástupce. Vyhovuje jim to a jestli si z vás někdo někdy zkusil, co je to za dřinu a časově náročnou činnost udělat podobný test a článek od A do Z, tak to chápe … máme v DDWorld.cz redakci rozdělené činnosti, máme všechno perfektně zorganizované a funguje to a vyhovuje nám to všem!

  Naše domluva je jasná, funguje to perfektně a nikdy nevidíme důvod nic měnit. A řeknu ti proč jim to vyhovuje, když občas kolegové vidí, s kým se musím potýkat na webu, ty pomluvy, napadání v diskusích a tak dále, rozhodně mi mou úlohu a známost nezávidí. Ne všichni jsou tak splachovací, trpěliví a klidní jako já a občas je musím držet aby něco někomu nešli udělat 😉 …. nadruhou stranu o to více jsem v průběhu posledních let získal lidí do redakce, kteří mají zájem pomáhat – oni si testují věci které je baví a co potřebují, já z toho dělám články = funguje to a DDWorld.cz nejen funguje, ale dál roste. Já jsem spokojený „

   1. JJ. Pak jsem se rozpomněl(po odeslání), že jsme probírali tu jeho schizofrenii a dohledal jsem, že se to tam probíralo, ale ocitovaný to nebylo. A ani v té době asi neexistovala ta dlooooouuuuhhhááá odpověď.

    To je tak, když se člověk po dlouhé době podívá jestli není třeba vyčerpat žumpu a nevšimne si, že už z ní někdo čerpal 😀

  1. Me by i v tomto kontextu zajimalo financni pozadi tohoto webu. Male shrnuti:
   – Web vlastni Pastyrikova
   – Nema zadne zamestnance
   – Stach se prohlasuje za amatera a jindy za jedineho profesionala tohoto webu
   – Web inkasuje nemale penize za reklamu i kdyz se opakovane prohlasuje za objektivniho
   – Ostatni autori delaji recenze zadarmo asi z lasky ke Stachovi
   – Stach si jezdi za penize (predpokladam ty z reklamy) 3 tydny po Statech
   – Zajimalo by me (jako danoveho poplatnika) jak tato firma odvadi penize a zda nahodou necerpa neopravnene nejake prostredky

   1. Samozřejmě, ale je takový idiot, že si neuvědomuje že vede válku se všemi lidmi jimž je více než 15 let a umějí používat mozek. Když se k tomu přidá fakt, že se věnují počítačům, čili je určitý předpoklad, že mají nějaké technické a logické nadání/cítění, tak to musí z dlouhodobého hlediska projet na plné čáře.

    V podstatě zatím těží z toho, že těm lidem co ho prokouknou nestojí za to se mu věnovat a neustále mu dorůstají další a další generace, kterým chvíli trvá než ho prokouknou. Ale informovanost celkově roste a jednou se mu to vrátí.

    Buď to nevidí, nebo jo, ale „těží“ prachy za reklamu dokud to jde. Každopádně podle mně to z dlouhodobého hlediska neustojí a to mě hřeje u srdéčka a nutí nevzdat tento boj s blbcem*.

    *Je opravdu on ten blbec, když si 3x do týdne vyplivne haldu nesmyslů a bere za to prachy za reklamu? Nebo jsme to my, kteří tady bojujeme s větrnými blbci a stojí nás to čas a peníze? 😀

     1. Paradoxně, databáze acountů na DDW obsahuje více zabanovaných uživatelů než těch (zatím) nezabanovaných.

     2. Tralalák 2013-12-11 21:58:02
      To ze je niečo vykúpené ešte neznamena apriori že sa dobre predáva. Musíš vedieť aká vzorka tych kariet s referencnym chladenim bola vyrobená. A ako uviedli duskuteri v diskusii, ziadne statistiky nepoukazuju na narast AMD tak tvoj usudok v clanku ma jedine vysvetlenie. Su to proste len pocity.

      simik 2013-12-12 10:03:22
      To neděláš dobře Jaromíre s těma sirkama 😀
      =======
      Tady někdo dráždí digitálního dobrmana bosou nohou… 🙂

     3. to JP1: Mas nejaky seznam a konkretni presna cisla?

      P.S. Proc nejde odpovidat na nejake prispevky? Jde o uroven vnoreni? Nebo nejaky problem v redakcnim systemu?

     4. „to JP1: Mas nejaky seznam a konkretni presna cisla?“

      Mám tajné zdroje v zahraničí a informace přímo od našich partnerů a jelikož s nimi máme dlouhodobě dobré vztahy dávají nám velice přesná čísla, která máme několikrát ověřena, protože jsme to všechno testovali a máme to srovnané a vůbec, těm tvým lžím nebudu věřit, právě proto, že všechno máme sami otestované a jsme uživatelský magazín, který je hrdý na to, že není profesionální, jelikož všechny české profesionální weby ve skutečnosti profesionální nejsou, jsou uplacení a nechovají se k nám férově a nekolegiálně, proto že jsme uživatelský magazín, který píše o věcech jak jsou a nic nezkresluje….
      …..Mantle, Mantle, AMD, Eyefinity, AMD, Tress FX, Mantle, malé jádro, AMD, AMD, efektivita, souvislosti, šířka sběrnice… …souvislosti, výkon v DP, Mantle, Mantle, optimalizace pro GCN, technologický leader…

      —————–
      „to JP1: Mas nejaky seznam a konkretni presna cisla?“
      (překlad ze stachovštiny do češtiny):
      Konkrétní čísla nemám.
      😀

 13. Z Extrahardware:

  11. Prosinec 2013 – 12:29 od Pasta
  Re: Nereferenční GeForce GTX 780 Ti Asusu: chladič DirectCu…

  Neprodejné šmejdy ty nVidie. Kdo to koupí, když na takové kartě nemůže případně těžit litecoin a jiné měny ? Jasně, místní banda nVidiotů tu začne řvát, že se to nevyplatí a že tohle a támhle. Ale dnes se Litecoin vyplatí a když vidím, jak se vzpamatoval i Bitcoin po zásahu od Číny ( už je zase na/nad 1 000 dolarech ), tak nikdo nemůže vyloučit, že Litecoin/jinou měnu čeká nárůst jako prase. Tak opravdu nevidím jediný důvod koupit grafickou kartu u které není případně možnost těžit, což jsou všechny nVidie včetně Titanu. Ano, AMD jsou vyprodané a nejsou skladem, ceny šly nahoru ( možná dokonce těží samo AMD nebo výrobci, než grafiku pustí do světa ), ale i tak, koupit grafiku, která se případně zaplatit těžením nemůže a nebo grafiku, která se případně tažením zaplatit může ( a i daleko víc vyděat ) tak je volba u mentálně zdravého a rozumného člověka jasná.
  =======
  Odkud vane vítr? 🙂

 14. To je fakt curak az na konec vesmiru, ten Stach. Vyblil clanek na tema popovnani ASUS NEXUS 7 II (2013) a ASUS MeMO Pad HD 7.
  Ale pak tam vycaroval srovnani s Nexus 7 prvni generace a jak je ta Tegra 3 horsi, vice topi, ma mensi vykon, bla, bla, bla.

  Vubec ho nezajima, ze to je predchudce a bylo by dost smutne kdyby ho nastupce neprekonal ve vsech parametrech, nezajima ho, ze Tegra 3 byla na starsim vyrobnim procesu, hlavne ze u AMD procesoru to vzdy nezapomene uvest jako omluvu horsich parametru. No proste curak.

 15. JudgeDredd [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – O tom se už mluví delší dobu 2013-12-12 17:34:09

  Zahraniční plátky to už psaly před pár měsíci, že karty Maxwell se s 20nm výrobním procesem objeví až kolem června 2014 nebo ještě později. Jinak na obhajobu vyšších cen karet od Nvidie je třeba říct, že cena je sice vysoká a karty jsou předražené, ale v mnoha případech je spotřeba daleko nižší než u karet AMD.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-12 19:29:46

  to je ale hloupý argument … takže grafika o 10% a více % slabší je o tisíce dražší, ale má nižší spotřebu … a to má být jako výhoda jo? U žádné karty není spotřeba tak rozdílná, aby to omluvilo rozdíl v ceně. Ta grafika totiž spotřebovává nejvíce energie jen v zátěži a tam většina těchto grafik nejede za svůj život déle než 10% svého životního provozu, takže by spotřeba musela být několikanásobně rozdílná, aby to vyvážilo rozdíl v ceně. A to u žádného modelu v žádné cenově kategorii není.

  Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-12 22:22:43

  Lepší vtip som ešte nepočul, dlho som si myslel že fanatizmus značiek je iba o sympatii a ignorácii výhod konkurenčného riešenia (samozrejme ak je výhodnejšie).
  Teraz vidím že to má čo robiť s halucináciami, bludmi a miernou až strednou retardáciou.

  To čo si napísal platilo v časoch 9800GT či HD3870.

  Od čias uvedenia Th(F)ermi a jej nástupcov (Krippel, Titkrám) je spotreba nvidia riešení prinajlepšom vyrovnaná keď nie vyššia ako riešení ATI (AMD).

  Pokiaľ to zrovna nvIdioti neporovnávajú na základe svojich psychických odchýlok (napr. GTX 660 vs 7990) tam bude spotreba u GTX 660 v záŤaži určite lepšia.

  MiraZima [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-12 22:40:57

  Ty ses normálni traged na jednu stranu se tu ohanis jak on je hloupej tim co napsal ale ty napises dvojnasobne takove zverstvo.

  Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-12 22:57:35

  Už som si nemohol pomôcť, zlatý DD a jeho trpezlivosť, keby mali používatelia internetu robiť iq alebo psychotesty tak je dnes o 75 percent užívateľov internetu menej. Sorry za O.T.

 16. http://www.tomshardware.com/news/steam-box-steamos-valve-linux,25420.html

  Neslýchané! Otevřený SteamOS – spása herního světa, pokořitel konzolí, poslední hřebíček do rakvičky DirectXům a v neposlední řadě průkopník v hromadném nasazování „technologicky nejpokročilejších karet a modulárních cpu“, který podle tajného zdroje z číny úzce spolupracuje s AMD a dovolí si jako požadavek dát kartu od nVidie? tsss tss tsss 😀

  Už se nemůžu dočkat jak tohle okecá Ježek na tyDDiitu. Můj tajný tip je historka o tom jak udatný Linus jenom ukázal prstem donutil nVidii skákat jak píská! Jinak s tímhle mě fakt dostal do kolen http://diit.cz/clanek/nvidia-vydala-novy-ovladac-pro-fosilni-geforce-67-a-linux Mít delší podporu pro staré GPU je u nVidie vlastně špatně natožpak u linuxu (WTF?) ale to, že AMD hodí prakticky cokoliv staršího než jsou tři generace do legacy nevadí…

 17. No keď nemôže popierať že je referenčný chladič na R9290/X o ničom, vymyslí si rozprávku o tom, že je taký aj chladič u GTX780 Ti.

  ————————————————

  MiraZima [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – 780 2013-12-14 00:27:50

  Osobne jsem uz slysel a mel moznost videt 780 v akci s referencnim chladicem a opravdu by se dalo rict ze je celkem tišší, můj gigabyte 3fan WF, možná je hluk stejný, ale zvuk vycházející z 780 byl poslechově přijatelnější. na 7970 je teda hlucnejší. Proto bych řekl že zatracování referenčního chlazení na tomto webu v případe 780 tek je opravdu jen zarputilost autora.

  ——————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 01:27:14

  jjo vymýšlíte si pohádky pěkně … to referenční chlazení topí jak blázen, hodně negativně ovlivňuje takty a výkon a tiché rozhodně není … pohádky o tom že je dobré si nechte pro někoho kdo ty karty neměl v ruce …

  jakékoliv nereferenční chlazení je mnohem mnohem lepší než referenční chlazení GTX grafik které je mizerné a opravdu nejde jen o hluk.

  ——————

  Fleggy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 13:54:58

  O referenčním chladiči 780 ti jsem četl na různých webech různé názory, ale tak kategorické odsouzení jenom tady.
  Já jsem s ním spokojený.

  EDIT:
  Ty pohádky o tom, že je špatné, si nechte pro někoho, kdo ty karty nepoužívá…

  ——————

  MiraZima [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 09:27:18

  No kdyz to tvrdíš, nebavím se ted o vsech chlazeních pouze o tom na 780, které je i na titanu a to zvladlo kartu udrzet do 85 stupnu a ventilator byl okolo 30% max a nebylo to nic co by se dalo označit za hluk, ale mozna ma kazdy jiny pohled na to co je hluk, ale treba takova 6970 nebo GTX 480/580 je uplnej vysavac proti tomuhle.

  Ta 780Ti od EVGA ty jo to je dobrej řízek 8+8+6pin

  1. Odpoved od nejobjektivnejsiho nejprofesionalnejsiho novinare nekde. Zato typicky zareagoval na jiny prospevek:

   Trissana [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 20:00:50

   Souhlasím s tím, že cena by mohla být nižší. Každopádně, pokud je člověk spokojen, nebude přecházet ke konkurenci jen pro to, že nabídne o trochu lepší poměr cena / výkon. Já koupil v Polsku GTX 780 (ne TI verzi) za 10800 Kč. Už dlouho kupuju nvidii od Gigabyte a jsem spokojen, žádná reklamace, žádné problémy. Těžko vysvětlovat majiteli mercedesu, že je vůl, protože Audi a BMW nabízí to samé za lepší cenu. Takže suma sumárum, 780 GTX Ti je výborná karta za špatnou cenu.

   ———-

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 21:50:57

   kdybys srovnával Gigabyte R9 290X WindForce a ASUS R9 290X DCUII tak pak to má to má smysl přibpodobňovat těm značkám auta (tedy BMW vs Audi jako GB vs ASUS). Ale kupovat GTX 780Ti, když R9 290X nabízí výrazně levněji opravdu to samé, a tvrdit že utratit ty prachy za jinak stejnou kartu se stejným chlazením má nějakou výhodu, to je blbost … grafika není auto!

   Nikdo neříká že GTX 780Ti je špatná karta, ale je to špatný a nevýhodný nákup, protože se absolutně nevyplatí … a mě opravdu nepřijde v pořádku, dávat x tisíc navíc za nic (či spíše za ještě méně, než co můžu mít).

   Každopádně náš web nerozlišuje grafiky při výběru hloupě mezi NV a AMD grafiky, jelikož jednodušeš řečeno nemusí být automaticky k jedné grafice R9 290X alternativou hned GTX 780Ti. Za alternativu třeba považujeme ASUS R9 290X, GB R9 290X atd. jinými slovy, když je před první nějakou GTX 780Ti deset výhodnějších modelů R9 290X, jak může být dobrou GTX 780Ti alternativou a konkurencí?! Podle nás je grafická karta grafickou kartou a za konkurenta a alternativu k jedné R9 290X budeme klidně považovat jinou R9 290X od jiného výrobce … jako uživateli ti může být úplně jedno, co za logo je na čipu pod chladičem, kam stejně nevidíš!

   ———-

   Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-14 23:00:06

   Jak jsem psal výše, když ale před vánovi ATI nekoupiš a kartu chceš, bereš ndidii která je. Někde asi soudruzi u AMD udelali chybu

   ———-

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-15 00:52:03

   no ATI už si nekoupíš pěkných pár let …. no jsem si jist, že většina si grafiku nemusí kupovat nutně hned, takže si ráda počká, zvláš´t když to za to stojí 😉 …. na každého se dostane a dostává … to že nejsou skladem hned neznamená, že ji nedostaneš o pár dní později 😉

   chybu? no dělají jich málo … to je jasné, poptávka je větší …

    1. Viz. Klimax a FAQ http://steamcommunity.com/groups/steamuniverse/discussions/1/648814395741989999/

     – NVIDIA graphics card (AMD and Intel graphics support coming soon)

     Co t zkoušel kolega na starší sestavě tak mu nešlo bootnout z čehož usuzuji, že největší překážkou bude asi UEFI deska Ruku do ohně za to nedám nicméně mít jako min. požadavek UEFI se mi zdá jako hodně velká idiocie (tohle nemá žádný OS včetně macka). Jinak kdybych srovnal betu SteamOS a Win7 nebo Win8 tak je to úplně směšný. Holt Gabe alias sračkymlel nemá nejen velké pozadí, ale hlavně hubu 😀

     Ale můžu se celou dobu mýlit a s finální verzí se bude hromadně přecházet z Ubuntu (který Steam/Valve dost protlačoval) na přeskinovaný Debian. Třešničkou na dortě bude všemi oddborníky revoluční Mantle, které zcela jistě nasadí výkonovou laťku brutálně vysoko (určitě brutálně nad slibovanými 20% co tvrdilo AMD).

 18. „Osobně ani nevím, jestli mě to mrzí nebo ne. Na jednu stranu máme před vánoci alespoň čas dělat přehledy a bilanční články a úvahy o novinkách můžeme nechat na začátek nového roku, na stranu druhou, rádi bychom uživatelům doporučili nejlepší možnost a produkt, protože mnoho z vás chce udělat sobě, či někomu na Vánoce radost a to se špatně doporučují některé produkty, o kterých víte, že za pár týdnů dorazí za podobné ceny nová generace, která bude v mnoha ohledech prostě lepší. Pravda, možná to nevíte vy jako čtenáři, ale víme to v redakci, protože máme samozřejmě v ruce plány výrobců ohledně mnoha věcí. Nezbývá nám než to brát, jak to je a zkrátka berte naše doporučení (pokud je děláme ve specializovaných článcích i třeba v aktualitách atd.) jako opravdu aktuální v čase vydání daného článku. Pokud se k nim vrátíte o pár týdnů později, inu, nemusí být aktuální a opravdu se na nás nezlobte. Týká se to hlavně aktualit, kde občas zachytím v diskusi stížnost, že před pár týdny jsme psali to a to o výhodnosti, ceně a vychvalovali jsme produkt do nebe a teď prý je to jinak. No a co je na tom divného? Aktualita je tady od toho, aby byla aktualní v čase zveřejnění a když se změní poměry a věci a vydáme aktuální upřesnění, tak to přeci neznamená automaticky, že starší aktualita byla špatně. Prostě její aktuálnost vypršela. Informace mají stejně jako mnoho produktů pro některé nepříjemnou vlastnost, a tou je, že zastarávají ;). Hlavní je neusnout na vavřínech, nezabřednout do dogmat a sledovat a aktualizovat situaci. A proto tady jsme.“

  A ja som si myslel, že on má informácie pol roka dopredu. 🙂

 19. vain [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-17 05:40:19

  Jste všichni nějak mimo mám ten pocit. Od prvopočátku bylo jasné, že základ bude nějaká již existující distribuce a nebude dělat nic jiného než spouštěč pro Steam Big Picture. A přesně to dělá i první verze. To je šok!

  Za další, momentální podpora (oficiální, jede to na všem) pouze nVidie je pouze technická, a nikterak se netýká budoucí variabilitě HW, na kterém SteamOS poběží.

  Za další, že bude první Steam Machines distribuovány nakonec pouze jen do USA bylo jasně vysvětleno, byly to právní důvody, ne to, že Valve nestíhá s přípravou SteamOS.

  A opět, za další, nikdy nikdo nesliboval, že na SteamOS půjdou pouštět hry z Windows nebo Mac OS. Půjdou pouze STREAMOVAT (dost podstatný rozdíl) z Windows nebo Mac zařízení na SteamOS. Ono ani není technicky možné, aby ty hry běhaly (nativně) na SteamOS, když to jsou Windows/Mac binárky, to je další šok, co?

  Nechcete sledování SteamOS, a potažmo i psaní článků o něm, přenechat někomu, kdo umí číst (nejlépe anglicky) a má alespoň trochu zájem dění okolo sledovat? Protože mám pocit, že autor toho článku nemá páru, o co má vlastně jít a nepochopil cíle SteamOS.

  1. vain = militantní linuxák, který bohužel nezná rozdíl mezi kontzolí a klas. pcčkem. Tenkrát tvrdil, že herní firmy naprosto běžně berou SteamOS jako další konzoli (bohužel nebyl schopen jednu jedinou jmenovat byť byl opakovaně tázán).

   Každopádně mě nepřekvapuje, že má účet na DDworldu kde každej leze AMDčku a samotnému mistrovi doprdele 😀

   1. Nevím, ale mě ty jeho argumenty přijdou rozumný. A že je omezení na Nvidii dočasné, respektive vydaný STEAM OS je nějaká silně ranná verze pro kterou nejsou (otestované?) jiné ovladače, je asi všem jasné.

    Osobně s ním souhlasím se všemi odstavci s vyjímkou 3. což nemohu posoudit, protože o tom vůbec nic nevím, pač sleduju spíše technickou stránku věci a distribuce(ve smyslu „šíření“) mě nezajímá.

     1. Svatá pravda. Kdo se o SteamOS zajímá, nechť nečte o něm nečte výblitky z českých webů, které mají informační hodnotu nižší než Novinky.cz.

      Dokonce i DIIT, který má Linuxu plnou hubu se neobtěžoval s žádným článkem. Nevím, jestli jsou líní si SteamOS nainstalovat, či co.
      Pokud bude článek kvalitní, rád si na něj počkám, ostatně ani root ani abclinuxu ještě svůj článek nepřinesly.

      Na phoronixu už mají kupu článků a dokonce i docela rozsáhlé testy výkonu grafik.

 20. @Mareknr:
  Taky míwám problém u her, kdy dostáwám „mořskou nemoc“ (zajímawé, že na moři jí nemám :D), takže jestli si to pořídím, budu mít asi stejný problém. Ale chtěl bych to hlawně kwůli leteckým simům. Nezkoušel jsi na tom rozjet World of Warplanes? Jinak s tou kinetózou by nám snad mohl pomoci běžný kinedril (Nebo něco aktuálního)?

  1. Skúšal som hry v ktorých sa lietalo (World of Warplanes medzi nimi nebolo). Bol to dosť zaujímavý zážitok. Preto mám v pláne vyskúšať aj toto: https://developer.oculusvr.com/forums/viewtopic.php?f=42&t=5370

   Čo sa týka motion sickness tak to by malo zmierniť position tracking, čo bude v consumer verzii (a je už v novom dev kite, ktorý sa ešte nepredáva). Na tom ževraj celkovo zapracovali, ale pochybujem, že sa to dá upraviť tak aby to potlačili úplne. Mne sa to napríklad po čase zmiernilo. Asi si postupne mozog zvyká. Aj keď stále to nie je ideálne. Na to treba lepší a asi aj dlhší tréning. Každopádne čítal som príspevky od ľudí, že si na to zvykli po pár týždňoch používania. A to tak, že to môžu používať aj niekoľko hodín v kuse (predtým to boli minúty).

 21. @JP1: Na DDITu se objevují jenom hypy a kecy, když má dojít na praxi tak se nedočkáš nikdy. Napřed chvalozpěvy jak bude SteamOS prakticky pohřbem pro MS nebo málem i konzole plus hromada keců jak je supr, ale že je to ve výsledku přeskinovaný Debian s předinstalovaným Steamem chodící v defaultu jenom na zlé nVidii to už jaksi Ježek nenapíše protože nemůže dělat hype AMDéčku. Je to stejné jako u DDebílka, který navíc tvrdil jak je Steam Machine víceméně zajímavý jen na hw AMD a najednou bác a nemá to ani ovladače…

  To samé v bleděmodrým je fakt, že Ježek vykládal kdesi cosi o multiplatformních hrách a jak je pro ně strašně výhodné mít Linux. Samosebou když se v diskusi začali objevovat byť jen dotazy jestli redakce nehodlá zkoušet OSX vs Linux vs Win tak ticho po pěšince ikdyž mu lidi nabízeli sériový čísla na Metro…

  Hype ano, nezkroucená realita to holt už ne.

  1. Napsat článek o tom, jak je všechno super, stojí 5 minut času. Něco zjišťovat a testovat pár hodin.

   Už jen z toho důvodu, že STEAMOS bude STEAM v BIG PICTURE, nevidím důvod proč by neběhal na všech grafikách ke kterým jsou pro danou distribuci ovladače. Nepřeháníš tu svatou válku? 😀

   1. @Simik: Tak to by mě zajímalo kde „neutrální“ pánové z Diitu napsali, že SteamOS bude pouze (pouze? pfff, taková slova by Ježek nikdy ve spojení s Linuxem nepoužil a to si nedělám srandu :D) Steam v big picture? Já četl jen a pouze cosi o geniálním oteřeném operačním systému, který pohřbí Microsoft a nastolí novou revoluční vůnu hraní na Linu.

  2. Ano, to jsem možná navrhoval já. Testu grafik na Linuxu se stejné nedočkáme (koho to zajímá, najde na anglicky píšících webech zajímavé testy). Na DIIT se budou opravovat monotory, kotle a kdoví co ještě. Vrcholem možná bude jakýsi víkendový výblitek bez pointy, bez smyslu a plný kontroverzních názorů od Ježkova alterega, Aničky.

   Jediným cílem článků na DIIT je vyvolat, co největší flame.

   PS Nejvíc mě baví, jak se u DDementa na blogu (včetně DDementa samotného) každý vyjadřuje o SteamOS a přitom ho ani neměli nainstalovaný.

 22. Jedna starší perla:

  jen drobnost .. statistiky STEAM nevyjadřují nic o prodejích, prostě se jen více majitelů GTX 680 připojuje přes steam. je to stejné, jako bys v ulici kde má prodejní showroom Audi a je tam větší koncentrace Audin tvrdil, že na základě toho má audi větší prodeje . Steam je prostě jen jedna z mnoha ulic, kde se hráči a majitele herních grafik pohybují. Pokud by tam byli úplně všichni, pak by se to z hlediska prodejů dalo nějak používat.

 23. http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/preview-asus-radeon-r9-290x-directcu-ii-oc-nereferencni-r9-290x-s-vybornym-chlazenim-je-tu-3.html

  Slíbil jsem vám před časem, že nereferenční R9 290/290X grafické karty s pořádnými chlazeními i takty, dorazí v týdnu od 15.12.2013. Asi většinu z vás nepřekvapí, že jsem vám rozhodně nevěšel bulíky na nos. Nereferenční R9 290/290X grafiky jsou zde! … Do obchodů dorazí v lednu. 🙂

 24. ivancic 2013-12-20 11:26:37
  Prave vaham,ci vziat R9 270 alebo GTX 660.
  Zarazila ma ale tato veta v recenzii na EXH:
  „Akceleraci 2160p se mi na R9 270 nepovedlo v MPC-HC se standardním nastavením dosáhnout ani pro obsah s 30 fps, naopak GTX 660 se po GTX 650 Ti Boost stala druhou kartou, u níž mi bez dalšího nastavování DXVA akcelerace 2160p60 běžela.“
  —–
  aDDmin 2013-12-20 11:38:57
  se žádným problémem v tomto směru jsem se nikdy nesetkal, všechny videotesty vyhrává kvlaitou obrazu a díky akceleraci AMD s přehledem, tudíž o nějakém zaostávání nemůže být ani řeč. Pochybuji, že jako běžný uživatel budete mít v tomto směru nějaký problém …. Všechno co běžný uživatel ohledně akcelerace potřebuje běží naproto perfektně …
  AMD na konkurenci rozhodně neztrácí v oblasti grafik, naopak. Zde pokud jde o integrované grafiky jasně vede. Ano, možná nevyrábí nižším procesem, ale jinak jsou po všech stránkách jeho integrované grafiky stále lepší než cokoliv od kohokoliv na tomto poli. Takže opravdu nechápu celý tvůj komentář, který je úplně mimo …
  =====
  🙂 🙂 Jasně, všechno máme mnohokrát vyzkoušené a prověřené, nikdy žádný problém.
  Na rozdíl od AMD, které vyhrává kvlaitou obrazu, nVidia vyhrává kvalitou obrazu. 🙂

  1. Jj, asi tak jako ta vyzkousena doporucena sestava, kdy se do skrine nevesla grafika. 😀 😀 😀

   A taky je komicke, jak porad opakuje, ze jim nezalezi na vyrobci cipu, ze jim jde o vyrobce karty jako takove. Ale uz nekdo nekdy videl ze by doporucil kartu Asus nebo MSI? Ne, v tu chvili zacne blabolit o cipu Radeon.

 25. Mna skor momentalne serie Dell. Dolar-Euro jedna k jednej? Pcha – bejvavalo!

  http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&cs=19&sku=860-BBCD&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch&~srd=true&sk=UP2414Q&scat=prod

  vs.

  http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=de&l=de&cs=dedhs1&sku=845220&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=0&~ck=baynoteSearch

  Takze podla aktualneho kurzu to mame iba o mizernych 54% drahsie ako Americania. 😛 Asi nam chceli urobit vianocnu radost a dat to za symbolickych 2013 dolarov. 😛

 26. jenom když ty karty máš vedle sebe a dokážeš ty rozdíly odlišit, většina lidí nemá tak dobrý sluch

  //ne s tím sluchem to tak nemám, hlučnost karet vyhodnocuji já a mám vynikající sluch a mám ty karty ve stejných podmínkách, takže mohu posuzovat.

  má vynikající sluch, ale referenční R9 290X vůbec neslyší, jak je tichá…

  1. To je pravda. GTX 780Ti má stejně mizerný chladič! Sice je mnohem tišší a chladí na nižší teploty, ale je na tom úplně stejně. Hlučnost chlazení a nějaké teploty nic nevypovídají o kvalitě chladiče jako takového. Vám nvidiotům se to ale vysvětlit nedá. Správný chladič prostě musí být dost slyšet a ofukovat vás příjemným horkým vánkem!!! Já snad vážně zavedu povinné IQ testy. Jenom já osobně je dělat odmítám, protože jejich výsledky můžou být hodně zkreslené. Zrovna u mě se tento extrém projevil absolutně neodpovídajícím nízkým počtem bodů, kdy jsem byl omylem zařazen mezi poddprůměrně inteligentní jedince, kteří ani neumí počítat. Jejich vyjadřovací schopnosti jsou mizerné, stejně jako jejich neschopnost racionálního uvažování. Pokusné krysy prý mají lepší výsledky! No věřil by někdo takovému testu? Jenom dodávám, že celá redakce měla podobně zkreslené výsledky!!!

 27. Páni potrebujem od Vás pomoc. Poraďte kde mám kúpiť, resp. ktorý kábel aby mi fungoval výstup z NTB do monitora.

  Ide o výštup z NTB (HDMI) a monitor má len DVI-D a DisplayPort a rozlisenie 2560x1440x60hz.

  Na alze maju len DP → HDMI co mi prd pomoze.

  Dakujem Vam.

  P.S.: Stastne a vesele pani 🙂

 28. dr.coffee [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 13:13:05

  jsem opravdu zvědavý na celé slavné Mantle, zatím BF4 patch odvolán na neurčito, MS a Nvidia se k tomu staví dost zdrženlivě, takže to zatím vypadá bez úspěchu. Další zatím jen slibují. Pokud to tito dva velcí hráči nepřijmou, nikdy se to standardem nestane. Uvidíme časem..

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 13:49:50

  MS k tomu nikdo nepotřebuje NV už vůbec ne …. naopak ti budou muset MANTLE akceptovat a přijmout.

  Úspěch už je teď jednoznačný, MANTLE použije a podporuje většina vývojářů her, který mají všech 5 pohormadě (na těch záleží, jestli se ujme nebo ne), protože to stjeně optimalizují na GCN je to pro ně maličkost a velmi vítané vylepšení … použitím MANTLE nic neztrácíš, můžeš jen a jen získat a to velice jednoduše. Vývojáři by byli hlupáci, kdyby to nepoužili, když to jde, jako že to jde velice snadno.

  MANTLE API není závislé ani na MS ani na NV. MANTLE běží doslovně pod API DX, a protože konzole mají AMD GCN ne NV čipy nezáleží na tom, jestli mantle přijmou MS natož v podstatě dnes už herně bezvýznamná NV (nemá svá GPU v konzolích, nemá ani integrované grafiky v CPU = to jsou hlavní hybytelé vývoje a trhu – a její podíl na GPU trhu klesá a klesat bude), běží zcela nezávisle a je výhodou hlavně pro vývojáře her, kteří jej vítají s nadšením a použijí. To že si ho nikde neviděl je proto, že také ještě žádná hra nové generace nevyšla!!!!! Všechno bude v příštím roce …

  ————————————————–

  Takže so svojím 65% podielom na trhu diskrítnych GPU je NVIDIA herne bezvýznamná. Sú síce vianoce ale povedať o tomto človeku, že je kokot, žiadne rúhanie nie je.

  1. Jeste jsi mel vypsat predchozi komentare. To stoji taky za to. Oni to chudaci kvuli super truper mega giga Mantle predelavat!!!

   ferenc.cz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – MANTL 2013-12-24 11:25:51

   čau DD nevíš jak to je stím MANTLEM, měli to představit pro BF4 v prosinci a zatím prdlajs Jinak sem valíš samé dobré zprávy, snad si pospíší MSI s Lighting na ten horlivě čekám

   ———

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 11:54:50

   jak jistě víš a informovali jsme o tom, EA a DICE museli znovu celou hru předělávat, protože nefungovala, takže MANTLE Patch byl odložen ….

   1. ivancic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – MANTLE 2013-12-24 17:15:05

    Treba sa na Mantle pozret logicky…teraz su na tahu velky hraci,hlavne Intel + nVidia a potažmo aj MS. A ty defacto rozhodnu,ci sa Mantle ujme alebo nie.Kludne sa moze stat,ze sI vyvinu svoje vlastne Mantle.

    Netreba zabudat,ze AMD je v konzolach „len“dodavatel hardwaru. Nic viac,nic menej. Vyrabane su MS a Sony.

    Dalej… ano Mantle ma nejaku podporu vyvojarov a enginov, ale ostatne velke enginy chybaju….Source, Unreal, CryEngine či RAGE. A obavam sa,ze to moze byt zasadne.

    Nie som odporca Mantle ako takeho,naopak zamer sa mi paci ale je naozaj predcasne hovorit teraz o jeho uspechu/neuspechu.

    aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 17:35:59

    znovu …. MANTLE není nic, o čem by rozhodoval Intel, NV nebo MS!!!

    Vůbec evidentně nechápete co to to MANTLE je!

    Intel, NV a MS rozhodují jen to om, zda jeho výhod využijí nebo a nechají ty výhody fungovat jen na hardwaru AMD. Ale nerozhodují otom, jestli MANTLE uspěje či ne a zda se bude používat nebo nebude.

    O úspěchu a prosazení MANTLE už je rozhodnuto a to bylo v momentě, kdy se AMD GPU/CPU dostaly do konzol. Skoro všechny nové hry jsou na ně optiamlizovány a MANTLE je i nástroj portace. Funguje a vývojáři jej budou používat. A opravdu tam nechybí žádný dležitý … CryEngine a tvůrci her na tomto engine už podporu oznámili, dokonce mezi prvními, EA jede na MANTLE ve velkém i s Frostbite, SOurce nikoho nezajímá, navíc VALVE kutí novou verzi, o které nevím nikdo nic zatím, Unreal 3 na tom to klidně fungovat bude, stejně jako na Untreal 4 (ten však moc velkou podporu nezískal), Engine RAGE ani nepřipomínej, ten také nebude používán. Zato budou používány engine od tvůrců DeuseEx ti už podporu také oznámili a mnoho mnoho dalších … všichni významní už skutečně zapojeni jsou.

    Není proč pochybovat, že by se MANTLE neprosadilo, už se totiž stalo. MANTLE není žádná okrasná fičura, žádný marketingový nástroj, MANTLE je API, funkční velmi funkční věc, kterou vývojáři snadno použijí a přináší výhody bez nevýhod. Není nijak náročná a když už ty hry dělají na GCN pro GCN (díky konzolím) a toto API zároveň umožňuje využít sílu vícejádrových CPU, proč by jej nepoužili. Tohle prostě není věc, co by muselo AMD tlačit a platit za to aby to používali vývojáři. Ti přišli sami že to chtějí používat …. možná proto o tom někteří pochybujete a nevíte přesně, co MANTLE je a přináší, protože v minulých letech jsme tu měli spoustu technologií s různými názvy, které slibovali hodně a byly marketingově tlačeny a byla to jen pozlátka bez užitku. MANTLE ale mezi to nepatří … to je skutečně užitečná technologie, která funkčně a jednoduše posouvá a zlepšuje věci. Vývojáři ji sami od sebe použijí, protože má i pro ně prostě přínos …

     1. Ja si to tiež nepamätám. Ale bojuje statočne. To máš pravdu. A tie skryté narážky na PhysX sú tiež celkom očividné. Je strašne úbohý. To čo robí sa dá robiť aj oveľa elegantnejšie bez toho aby musel silovo udierať do NV.

      A úplne smiešne je ako píše, že pracovať s Mantle je jednoduché, pričom by malo ísť o API nižšie ako DX či OGL. Pochybujem, že vôbec niekedy niečo naprogramoval. Hodnotiť výsledky v tejto oblasti si trúfne málokto kto nie je z brandže aj keď má bohaté skúsenosti z iného odvetvia.

     2. to mareknr: Jj, navic, kdyz dnes jeste nikdo (krom samotnych vyvojaru) nevi, co presne Mantle je a co vlastne umoznuje. Ale hlavne se Srach vi o Mantle uplne vsechno.

      Jo a s tim, ze informoval o odlozeni Mantle v BF4 je jen dalsi uboha lez pro diskreditaci jineho nepohodlneho diskutera. Nic noveho pod sluncem. A pokud se v tom nekdo zacne stourat, tak to cele smaze a necha jako posledni ten jeho zvast.

     3. ivancic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 22:36:28

      dr.coffee… Mantle odmietlo tusim aj Sony u PS4

      1. Mantle je uzavrety standart pod taktovkou AMD, takze pokial ho nebude podporovat aj konkurencia, nema sancu. Pre vyvojarov je nezmysel vyvijat hry len pre AMD a jeho novsie karty a ubrat sa o zisky od konkurencie.
      2. Vlastne Mantle si moze vyvinut aj konkurencia.
      3. MS bude zubami nechtami branit DirectX (Mantle moze paradoxne pomoct upozornit na niektore jeho nedostatky, co pomoze v jeho vyvoji)
      4. To ze je ohlasena podpora hernych studii zatial nic neznamena….za rok moze byt vsetko inak.

      Skor sa bojim,aby AMD neminulo zbytocne nemale financne prostriedky a cas do niecoho,co nakoniec nebude mat az taky efekt aky ocakavali. Ale to uz je riziko podnikania

      aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 23:03:42

      Já nechápu, jak někdo takto neinformovaný může vysvětlovat co je to MANTLE …

      1, MANTLE není uzavřený standard pod taktovkou AMD … MANTLE může použít kdokoliv a dodat tam podporu i pro jiné čipy než AMD!!! Pro vývojáře má samořzřejmě smysl optimalizovat a vyvjíet na AMD GCN a AMD CPU protože tyto čipy jsou v konzolích a tam musí hry běhat co nejlépe. A protože konzolejsou díky tomu PC, je optimalizace a vývoj rovnou na AMD GCN a AMD CPU o to logičtější. Navíc z výhod optimlizace pro AMD CPU bude těžit i Intel se svými vícejádrovými CPU.

      2, může ale bude mu to prd platný, nemá své čipy v konzolích které v současném multiplatformním vývoji hrají podstatnou roli a vzhledem k tomu že jsou to nyní PC o to více.

      3, MS bude DX11 bránit, ale nic mu nebrání MANTLE do DX11 zakomponovat … ostatně DX11.1/2 také zatím podporuje jen AMD a AMD nebrání MS MANTLE využít třeba v DX11.3 …

      4, ale znamená, za rok nemůže být nic jinak, protože ty hry už jsou ve finálních fázích vývoje …. jinak by to bylo, kdyby najednou v PS4/Xbox one přestaly být GPU AMD GCN a CPU AMD … pak by opravdu mohlo být všechno jinak, MANTLE by ztratilo současný smysl …

      MANTLE není marketingově tlačený nástroj AMD!!!! AMD do toho žádné extra peníze necpe … AMD jen ve spolupráci s vývojáři, se kterými MANTLE vzniklo, udělalo low level API k lepšímu využití jeho HW, což je pro vývojáře něco, co rádi budou používat bez nucení a podplácení 😉

      ————————————

      Bod 4 zeditovaný na:

      „4, ale znamená, za rok nemůže být nic jinak, protože ty hry už jsou ve finálních fázích vývoje …. jinak by to bylo, kdyby najednou v PS4/Xbox one přestaly být GPU AMD GCN a CPU AMD … pak by opravdu mohlo být všechno jinak, MANTLE by ztratilo současný smysl, protože hry by byly vyvíjeny a portovány na jiná GPU/CPU než kam dnes směřují … ale to není reálné. MANTLE je zde, prosadí se, má smysl a je vítáno a užíváno hojně vývojáři. Smiřte se s tím.“

      a záver doplnený o:

      „MANTLE nepotřebuje marktingově tlačit, Mantle funguje a má přínos jinak by se do toho vývojáři tak nadšeně nehrnuli …

      Jinak pořád evidetně nechápete co všechno je MANTLE a co to znamená nejen pro GPU a CPU a hromadu technologií okolo …“

  1. „když už ty hry dělají na GCN pro GCN“

   Otázka pro bystré hlavičky na které (nevýkonné a neefektivní) běžely ukázky her pro Xbox One?
   Netřeba připomínat, že ty hry byly vyvíjeny na Qudrech.

   Je to docela sranda, všechno se optimalizuje pro GCN, všichni vyvíjí pod Mantle, ale ještě nevyšla ani jedna hra.
   Pokud měla nějaká hra z AMD Gaming Evolved problémy s optimalizacemi (Rome II), tak 1) to byla lež, protože nám to fungovalo, za 2) to špatně fungovalo kvůli diverzi nVidie, za 3) není to GNC hra a za 4) optimalizační program AMD neznamená, že hry v něm vyvíjené budou optimalizované.

   Taky je fajn číst, jak nasazení Mantle nestojí nic navíc a přitom Mantle BF4 byl kvůli tomu odložen. To musí znamenat astronomické náklady na vývoj, když trvá takhle dlouho.
   Uvidíme za rok, co se stane s high level, low level API Mantle. Já hádám, že se uchytí, bude v každé hře, jenom se o tom nikde nebude mluvit, protože to není technologie protlačovaná marketingem, to dá přece rozum.

   1. Tak to uz je na pres drzku, takhle tady lhat. Mantle samozrejme firmy nic nestoji, ani AMD, ani vyvojare her. AMD nikomu nic neplatilo a neplati a vyvojari na implementaci delaji zadarmo a ve svem volnem case. 😀 😀 😀

    Jo a dobre si pamatujeme, jak tvrdil nekdy tusim na konci prazdnin, jak vsechny nove konzole pojedou na DX. Kdyz mu nekdo oponoval tak mazal a banoval. Ted zase pojedou na Mantle. Proste je to kokot.

 29. teraz jeden prispevok mimo OT:

  skusal som vystpu HDMI z NTB na 27″ monitore a vysledok je takyto:

  HDMI vystup pustil na tak velky monitor len rozlisenie 1680×1050 pri 60Hz, pricom som to prepajal z HDMI do redukcie HDMI – DVI-D 24 + 1 pin.

  p.s.: tymto sa chcem podakovat HWspeedymu za upozornenie ci mi HDMI vystup da vobec tak velke rozlisenie. Usetril si mi nervy 🙂 Dakujem velmi pekne.

  P.s.s.: vsetko naj k sviatkom pani 🙂

   1. ono aj tak je to viacmenej jedno, pretoze ten EIZO ma len DP a DVI-DL vstup, podla typu HDMI 4k rozlisenie podporuje uz HDMI 1.3 co je rok 2006 alebo 2008, ntb som kupoval (novy) vo februari 2013, cize podla toho by mal mat finalnu specifikaciu 1.4a, podla mna je to asi umyselne blokovane v NTB, pretoze je tam osadena sietovka 10/100Mb, ked som sa pytal technika preco je tam taka sietovka, tak sa sam cudoval.

    Inac ma nenapadlo napojit to cez HDMI vstup v susedovom monitore, ci by to vobec zobralo. Ale aj tak to eizo HDMI vstup nema. :/

    Dokonca co som sa po dlhej dobedopracoval na nete ze tie rozslisenia nad FHD, funguju len cez DisplayPort. takze je to „víceméně“ jedno.

    EDIT: teraz som si spomenul, ze on ma inu reviziu monitora, ma tam 2x DVI, 1x DP, 1x VGA a v okoli nikto nema 27″ monitor.

 30. Abushrek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 21:38:58

  Nejhorší ale bude, když bude na trhu jen AMD, tak si bude dávat ceny grafik, jak se jím zachce, když nebude mít konkurenci a pokud budou hodně sobečtí, tak bych řekl, že ty ceny by šly nahoru.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-24 23:02:49

  do tohoto stavu máme ale hodně daleko …. vůbec to enní na pořadu dne se tímto zabývat

  Abushrek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-25 14:12:26

  Ano není to v pořadu dne, ale myslel jsem to jen, že se to může stát taky .

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 02:10:17

  nepravděpodobné, současná situace jen nabádá k tomu, aby se začal snažit i druhý výrobce a to i jinde než na poli marketingu.

  ———————————————–

  Hlavná vec, že NVIDIA má s CUDou a PhysXom reálne výsledky, ktoré on stále označuje ako marketing. O Mantle nevie zhola nič (až na marketingové hlášky zrejme od nejakého PR človeka od AMD), ale píše o tom ako keby to bola revolúcia na poli herného segmentu.:-)

 31. Icoboss [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Mantle 2013-12-26 10:30:43

  Ale já chápu o co tu jde že to není žádná utilitka…atd…ALE ty nás tu krmíš pořád mantlem aniž by jsi tedy dodal nejaky info s testama rozdílu. Pořád ho vychvaluješ do nebe ale MY JSME STÁLE NIC NEVIDĚLI Ty ANO??? Jestli ano tak sem s tím jestli ne tak nepiš o mantlu jako pomalu o něčem „nadpozemským“ Už to tu čtu tak dlouho že asi prejmenuju syna na MANTLA . S hodnocením BF souhlasím ..měl přijít na trh příští rok vymazlenej a ne takto zabugovaný až běda..

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 12:27:59

  já nic nevychvaluji do nebe …. MANTLE není ničím nadpozemským, ale je logickým důsledkem a má smysl i funčknost. Že jste nic neviděli, vám já připomínám pořád …

  Icoboss [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 14:08:42

  A ty jsi videl??? Já zatím žádnou funkčnost neviděl

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 14:11:40

  ano já ji viděl …. podrobněji brzy.

 32. Vymazaný príspevok a ivancic zakazaný:

  ivancic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 16:39:51

  Nie to Vy nechapete. Ako za vsetkym,treba za tym hladat POLITIKU. AMD je prilis mala firma aby o niecom rozhodovala,byt produkt moze byt sebelepsi.

  Stale tu mame otvoreny standart OpenGL (ES).

  Som zvedavy ako na to zareaguje nVidia a ako to bude vyzerat s Maxwellom po tejto stranke.

  PS: Pokial viem,tak dvaja velky vyrobci graf. kariet sa k Mantle este oficialne nevyjadrily – nVidia a Intel. Alebo mi nieco uniklo??!
  Ani nemusim pripominat ake dolezite bude ich stanovisko pre zivotnost tohto projektu.

  PS2: Ak by sa splnili Vase priania a Mantle by bolo vele uspesne API a jemne by zvyhodnovalo cipy AMD pred konkurenciou (povedzme na AMD GCN kartach by narast vykonu bol 25% a nVidie 5%) ani si nechcem predstavit,aku by mal Microsoft a napr. Sony vyjednavaciu poziciu pri vybere cipu do novej generacie hracich konzol + Mantle moze byt len zaciatok a ten softver AMD sa bude nan a okolo neho nabalovat a pomaly moze zacat konkurovat DirectX. A to taka firma ako MS urcite nedovoli.

  Ale to su uz cire spekulacie … ako vsetky tu komenty v diskusii

 33. Pre istotu ak by to zmazal tak dopĺňam ďalší príspevok:

  MiraZima [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-26 21:01:03

  Hele v tomto jsi mimo Mantle na Xbox one opravdu nejde a ani nepujde a ani nebylo nikdy zamýšleno, tvrdi to jak samo amd tak MS AMD i samotné uvedlo ze Mantle jako APi pro konzole není vůbec zamýšleno a ani nebude, pouze se jedna o podobny low level pristu jaky pouzivaji konzole, ale vse se tyka PC nikoliv konzoli. Tohle je psano na vsech webech, které se o Mantle zminuji pouze ty tu pises neco jineho.

 34. už to zmazal čurák jedden

  MiraZima [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-27 00:21:33

  Proc jsi mi smazal můj koment? můžeš teda podložit svoje tvrzení, že mantle bude na konzole nějakým oficiálním vyjádřením nebo článkem který někde vyšel? všechny periodika a AMD tvrdí totiž opak toho co tu tvrdíš ty. Nepíšu to sem, aby jsi to mazal a nebo abych se tu v nečem vrtal, ale asi by bylo potřeba trošku objektivity ne ? Mantle je čistokrevně PC záležitost.

  Xbox jede pouze pres DX zadne jine API Mantle openGL zadne jine na nem neni, ani nebude.

  http://www.techpowerup.com/192552/amd-explains-why-mantle-doesnt-work-on-xbox-one.html

 35. flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-27 12:32:02
  avatar
  Uf DD tak tato tvoja recenzia ma sklamala a zaroven prekvapila co sa tyka vysloveneho zavadzania. . Prave ze Black Flag je najlepsi AC od dob Broderhoodu a vidiet na nom kus prace, ziadne odflaknutie ako v pripade Revelations a AC3. kedze som jeden z tych co hraju hry na ultra vysokom rozliseni (3240×1920) tak musim povedat ze AC-BF ma jedny z najlepsich textur vo vysokom rozliseni. HBAO v tejto hre je skutocnym prinosom a nie len „znizovatel fps“ ako v inych hrach, krajina, detaily fauny a flory atd atd.. pre mna AC-BF boli graficke orgie. Co sa tyka hernej stranky, konecne BF ktory zabaval a to tak ako na susi tak hlavne na mori (dokonca aj pod morom). pribehovo… je to skutocny AC3, pretoze to ma s povodnym AC viac ako napriklad AC3 (alebo nenavideny Revelations). Samozrejme musel si robit aj vedlajsie questy a hlavne v abstergu mimo animusu hacknut vsetky pocitace. Tam sa vynara skutocne prepojenie s pribehom AC. Fakt zacinam mat pocit ze co hra s NV logom tak u teba je to automaticky negativna recenzia. AC-BF je o kus lepsia, pribehovo sirsia, zabavnejsia a graficky na vyssej urovni hra ako Tomb raider. Pritom TR tiez povazujem za herny skvost tohto roka.

   1. flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2013-12-29 10:13:08

    Prave ze som sa pozrel a to dost detailne. Hodnotim to s inou tvojou recenziou napriklad na Tomb raider (hra s podporou AMD) pre to to podozrenie.. TR je velmi kvalitna a zabavna hra no graficky sa ani len nepriblizila ACBF. Detaily skal, utesov, vody, fauny a flory. Nebyt tressFX v TR tak si myslim ze je to hra z roku 2010. A este raz zdoraznujem, hodnotim to z pohladu hraca co hra v ultra vysokom rozliseni, kde si clovek najviac vsimne nedostatky, detaily a rozlisenie textur. Tak detailne textury ake su v ACBF ziadna hra roku 2013 nemala, dokonca ani Crysis3 a ani zdaleka nie v BF3 a 4. Isto engine je zastaraly ale ktory dnes nie je? Vsetky su aj tak optimalizovane na najslabsi clanok– konzoly, ktore tu este nejaky ten rok s nami pobudnu kym ich nevytlaci nextgen PS4/XBone. ide len o to co dokazu z toho enginu tvorcovia hier vytazit a myslim si ze pri ACBF ho vytazili paradne. To ci ta hra bavila alebo nie je uz vecou preferencii. To nikomu neberiem. Ja povazuje ACBF za praveho nastupcu Broderhoodu ci pribehovo, rozlahlostou a velkostou, tak aj zabavou. Ta atmosfera pri namornych bitkach ma fakt grady.

 36. U tej recenzii WoT:

  Jak vidíte, tak hodně. Bohužel jak bylo řečeno, hra je zastaralá technicky a nevyužívá možnosti a schopnosti současné generace grafik – vůbec!!! Takže dobře běží na starých generacích grafik, ale nové nemají jak výrazně vyniknout.

  to znamena ze nvidia podava lepsie vyslekdy ako AMD 😀

 37. Ten Fiala si fakt neco slehnul pred koncem roku. Nesmyslnym clankem postavenym nad domenkami osoci Nvidii, korunuje to nadpisem, v diskuzi pak prohlasi ze nevi co je to Global Illumination (pry „zřejmě nějaká křivda vůči nVidii“) a pak vyplodi toto. A pritom nikdo tam nepsal nic o prasarnach AMD:

  30. Prosinec 2013 – 12:05 od Klimax *novinka
  Nikoliv. Celé GI bylo psáno AMD pro AMD karty.
  odpovědět

  ———-

  30. Prosinec 2013 – 12:26 od Lukáš Fiala *novinka
  Když nVidia něco napíše pro svoje karty a na AMD to běhá pomalu, je to v pořádku, ale když to samé udělá AMD, je to prasárna?

  1. O něm jsem ztratil iluze, když v nějaké diskuzi psal, že je Nvidie předražená.
   Jak může něco takovýho napsat redaktor HW webu, který není DDítě a tedy by už mohl mít trošku větší povědomí o tom, že

   a, průměrné fps nejsou vše
   b, v oblasti GK velmi dobře funguje tržní prostředí

 38. tynytova predpoved na ehw:

  „R290 budou jako nereferenční karty totálním masakrem nvidie, respektive jejích konkurenčních produktů a jsem zvědavý, s čím se koncem Q1 vytasí nvidie.“

  Tynyt je jeden z mala inteligentnych fanatikov AMD, ale nechapem, preco sa musi vyjadrovat takto extremisticky. „Totalny masaker nvidie“ sa hodi skor do ust expertov ako stratos, strachos, bajlando, atd. Ako je mozne, ze to vyrobcom GK trva tak neuveritelne dlho uviest neref. edicie 290(x)? Nie su schopni ich uviest ani 2 mesiace (!!) po vydani ref. GK. To je totalny fail a trapas.

 39. Buduci rok vyzera dobre. Vzhladom na moje pozitivne kontakty a supertajne zddroje vam uz teraz mozem prezradit, ze Nviddia pripravuje niekolko papierovych drakov, hodne hier zamerne sprasenych, aby nebezali dobre na Amdede a i marketing sa bude cinit, takze sa mozme uz teraz tesit na hodne vysoke uplatky za ktore si samozrejme tajne vsetci nakupime Radeony. 🙂

 40. „Obecně je ale failem roku přístup některých zákazníků. Proč si kupovat produkt, který za mnohem více nabízí méně? Mnoha to přijde normální a pak to všechno vypadá, jak to vypadá. Argumentují přitom nějakým logem na čipu. Logo, které nic nepřináší, a které ani nevidíte. Zkrátka pro zdravě uvažujícího člověka nepochopitelné, leč marketing zdá se funguje a i ve zcela zjevných případech drtivé převahy výhodnosti jednoho produktu se najdou tací, kteří jdou a koupí si ten mnohem méně výhodný produkt a ještě se se všemi dohadují, že je lepší ačkoliv všechna objektivní i měřitelná fakta ukazují opak. Prostě rok 2013 v mnoha případech odhalil zvrácenost a hloupost, která dnes světu vládne a rozum nad některými věci prostě zůstává stát.“
  _________________________________________________________

  Ach vy nvidioti, prečo kurva kupujete tie predražené, neschopné, nevýhodné grafiky NV. Vidieť, že na vás pôsobí marketing. Viete len argumentovať nejakým logom na čipe, ktorý ani nevidíte! Už sa prosim vás spamatajte, jeddiným správnym logom je raDDeon.

  1. NVIDIA samy FAIL:

   „Větší ústup ze slávy v roce 2013, pokud nějaká vůbec kdy byla, zažila platforma TEGRA, kde TEGRA4 vůbec neuspěla a často se nedostala ani do zařízení, kde byl její předchůdce.“

   „Pokud bychom to brali z hlediska úspěchů na trhu, tak jednoznačně je FAIL roku platforma NV TEGRA4. Ta ztratila i ten minimální podíl, který získala Tegra3. Opravdu nezajímavá platforma a konkurence ji jednoduše převálcovala ve všech směrech.“

   „Konkurenční NV má rozhodně těžkou hlavu. Za celý rok vydala jediný skutečně nový a trochu zajímavý grafický produkt, kterým byla GTX 780/TITAN. Tedy konečně skutečný nástupce GTX 580! Grafika nepostrádala výkon, ale její cena byla vždy hodně přehnaná. Nikdy to nebyl zajímavý a rozhodně ne výhodný model. Ale byla to skutečně jediná významná letošní novinka do této společnosti. Za největší úspěch tak můžeme jednoznačně považovat to, že i když výhodností nemůžou Radeon grafikám GTX modely ve většině cenových kategorií vůbec konkurovat, za stejnou cenu nabízejí méně výkonu, většinou horší parametry a méně výpočetního výkonu, stejně má tržně NV stále 60% podíl proti 40% Radeon! Jak je to možné? Skvěle zvládnutý marketing – je mnoho lidí, kteří prostě nepovažují za hloupé koupit si dražší grafiku, která je prostě horší, nebo maximálně nabízí totéž a stojí více. Nicméně hlavní úspěch tkví v ovládnutí mobilního trhu s neintegrovanými kartami.“

   „Schválně, běžně si koupit do běžného obchodů mobilní PC a že ho chcete s Radeon grafikou. Budete překvapeni, že skoro žádné nejsou! Všechny mají GTX grafiky! A to i přes fakt, že třeba u výkonných GTX 780M vs Radeon HD 8970M tyhle karty nabízí stejný výkon, ale Radeon stojí polovinu ceny té GTX! Přesto kombinace Core i7+HD 8970M atd. nejsou. Jak to? Právě v podstatě obsazení mobilní platformy GTX grafikami stojí za tajemstvím onoho 60% podílu na poli diskrétních grafik pro NV. Je to rozhodně velký úspěch NV, ale velký fail výrobců a velmi špatná situace pro nás zákazníky, už jen proto, že máme na výběr jen jednu a to ke vší smůle tu dražší a méně výhodnou variantu.

   Přesto celkový vliv a význam NV jako třetího výrobce grafik stále klesá. Můžou za to stále schopnější integrované grafiky v procesorech Intel a AMD a také klesající prodeje levných neintegrovaných grafik, kopírující klesající prodeje levných PC, jež jsou nahrazováno tablety atd. Skutečné podíly na grafickém trhu jsou totiž 63% pro Intel, 21% pro AMD a jen 16% pro NV a trend bude pokračovat. Rok 2014 přinese další zásadní nárůst výkonu integrovaných grafik a prodeje levných neintegrovaných se tak výrazně sníží, na což nejvíce doplatí hlavně NV a za rok 2013 neudělal žádné viditelné protiopatření.“

   „Rozhodně cenová politika u GTX grafik, kde ceny GTX TITAN či po většinu roku ceny GTX 770/780 byly vyloženě kráděží.“

   „Tady by se dalo najít dost věcí. Jednou z nich jsou kapesní konzole, a největší fail mezi nimi, rádoby kapesní NV SHIELD, která je úplnou zbytečností už svým pojetím. Nicméně tento produkt byl odsouzený k nezdaru už při uvedení.“

 41. Přeji všem zdejším přispěvovatelům vše nejlepší do roku 2014!
  Já měl přes svátky volno a minimálně 10 dní jsem nesledoval adi DDsvět, ani ostatní HW weby – doporučuji, skvělá duševní úleva 🙂 Stačilo mi projet zdejší poslední příspěvky, abych zjistil, že se vlastně nic nestalo. Mantle s BF4 není (jaké překvapení), protože to vylepšují a vylepšují a…, nereferenční R290 jsou zase určitě vykoupené a vůbec tak nějak to, co AMD slibuje už 2-3 měsíce (já vám to říkal a nevěšel budlíky na nos…), není žádný zlotřilý marketing ala nVidie.

 42. starý známy fanatický demagog maltra:

  2. Leden 2014 – 23:19 od maltra
  Re: Volba čtenářů 2013: nejlepší IT produkty a výrobci podle…

  Ja len narychlo k tym grafikam. Na rozdiel od celkom pochopitelnej volby GTX 760 sa zda ze zeleni mali mobilizaciu a hlasovali za GTX 780Ti len aby vyhrala a z tych hlasujucich by si ju mozno kupili tak dvaja :-). No a teraz ma mozete „ukamenovat“ sadrovymi odliatkami Huanga…

  Som zvedavý či by napísal, ak by vyhral radeon, že červení mali mobilizáciu, len aby vyhral ten vysávač.

 43. NVIDIA nikdy nebude lepší kúp:

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-05 12:14:45

  JJ souhlas. Pointa byla ta ze i kdyby 290X a 780Ti staly stejne tak porad 290X je lepsi kup. I z pohledu Mantle protoze je to original technologie pro AMD GK. A i bez Mantle je to porad lepsi kup. Nehlede na to ze 290X je levnejsi

  NV si ty vyssi ceny muze dovolit protoze zije hlavne z profi segmentu a nezalezi ji na prodejich hracskych grafik. Staci troccha spinaveho marketingu a spousta ovci to stejne koupi Jenze i v profi segmentu zacina mit problem. Aple zacal montovat AMD profi karty do pocitacu ktere zabiraji 10% profi segmentu coz docela podstatne ukrouhne NV zisky a bude se muset snazit i jinde. To by mohlo prinest implementaci Mantle i na jeji karty aby si udrzela konkurenceschopnost a hlavne tlak na ceny karet v hracskem segmentu.

 44. Mohol by mi niekto vysvetliť/preložiť, čo týmto súdruh bajlando myslí? :
  “ A u prodeje diskretnich grafik stale zeleni fans zapominaji zminit ze to co AMD prodava jako APU tak NV prodava jako diskretni takze ta statistika je spatna. Kdyz se zapocitaji i APU tak NV GK s prodavaji podstatne hur synku.“

  Bože, to je neskutočne, aký demagog je tento človek. Je na toto vôbec diagnoza? 🙂

   1. Heeeeej. Takú mám aj ja. 🙂 Toto je ešte vtipnejšie:

    „No mozna se nekdy trochu rozohnim ale to souvisi s tim ze moje vydelky zavisi na oddelovani faktu od propagandy a prenasim to i do jinych odvetvi“

    Takže jeho zárobok závisí od oddelovania faktov od propagandy. Ďalší psychopat na úrovni Stacha.

     1. Podla toho, ako sa vyjadruje a ake ma znalosti (s tym, ze najradsej nakupuje najvyhodnejsie ako sa len da), je to urcite profesia vymienaca akciových cenoviek v Tescu niekde v U.K.

 45. Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 13:19:20

  Pokud je tohle pravda tak pro me je to dalsi duvod nekupovat NV karty. Misto aby se ty magori snazili naimplementovat Mantle na sve GPU a udelat z toho nejaky siroky standard tak zacinaji nesmyslnou valku kterou odserou vyvojari a potazmo zakaznici. Kdyby radsi spolkli nesmyslnou hrdost a uznali ze proste proti konzolim s Mantle je to boj proti vetrnym mlynum a jen se prizpusobili. No dopadne to tak ze vyhazou penize rozdrobi standarty a stejne s tim upadnou v zapomeni protoze konzole.

  1. To je ten čo oddeľuje fakty od propagandy? Ešte by sa mohol naučiť nevyjadrovať sa k niečomu o čom nič nevie. Nevyzeral by potom ako úplný blbec. To si vážne myslí, že NVAPI spadlo z neba a že NVIDIA ho robí teraz na proti Mantle? Mohol si aspoň prečítať príspevok od Machina kúsok nad ním.

  2. a ďalší odborník:

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 13:39:37

   tyhle fantas magorie a spekulace s nejasným zdrojem nechme stranou …

   Jinak pokud by to tak bylo, tak prohrávající bude zákazník … není žádný důvod pro nějaké NVAPI nemá žádné opodstatnění, nejsou zde HW pevně dané konzole s NV CPU a GPU, na které se hry už v základu budou dělat a kde má API MANTLE jasné opodstatnění k maximálnímu možnému využití jak při chodu té hry, tak portaci na PC …

   Co potřebujeme je jednotné API.

   ———————————————–
   Ad1: Na čo si asi myslia, že sa v ovládačoch pre GPU prekladajú inštrukcie DX či OpenGL?

   Ad2: DX a OpenGL nie sú jednotné API? Z tohto pohľadu je načo dobré prísť s iným API, ktorý to ešte viac skomplikuje? U týchto idiotov to je super pretože s tým prišlo AMD, ale keď má NV použiť ich API, tak už je to zasa zlé, pretože NV je tu iba na to, aby sa prispôsobila.

   1. Marku, měl si sem rovnou dát odkaz na ten článek, protože celá ta diskuze je fakt výživná 🙂 – http://www.ddworld.cz/aktuality/software/api-mantle-se-do-battlefield-4-dostane-pozdeji-vyvojari-si-ho-ale-velmi-chvali-2.html
    Jenda opět potvrzuje, že je oddborníkem na API a Bajlando přesvědčil, že fakta a propaganda u něho jedno jsou. Nebo nějak přehlédl, co samo AMD říká o Mantle v konzolích a NVAPI se zničehonic neobjevilo dnes.

 46. Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 13:34:03

  Mantle ale je pro PS4 a Xbox.

  Mantle is an application programming interface designed by AMD to take advantage of its position in each of the newest game consoles from Sony, Microsoft, and Nintendo. Mantle gives developers better access to AMD’s GPU hardware so they can get the most out of the hardware, optimizing performance specifically for AMDs graphics cards.

  The kicker is that the API carries over to AMD’s Radeon GPUs for PCs. In other words, games designed for both consoles and the PC will likely run better on AMD GPUs.

  Edit Sorry spatne jsem to postnul. Reakce na Jore

  _________________________________________________________

  Súdruh bajlando je natom s angličtinou asi ako majster stachuj. (žeby jeho alterego? :)) V tom poste bohvie odkial sa nič nepiše, že mantle je aj na konzole, len tolko, že amd by z faktu, že obsadilo obe konzole, mohlo vyťažiť určité výhody. Nič viac.
  Ale nedalo mi to, pogooglil som trochu, tu su vysledky:

  1.http://www.tomshardware.com/news/amd-mantle-api-xbox-one-directx-11.2,24691.html
  „We are very excited that with the launch of Xbox One, we can now bring the latest generation of Direct3D 11 to console,“ the report adds. „The Xbox One graphics API is ‚Direct3D 11.x‘ and the Xbox One hardware provides a superset of Direct3D 11.2 functionality. Other graphics APIs such as OpenGL and AMD’s Mantle are not available on Xbox One.“
  2.http://www.dsogaming.com/news/amd-explains-why-mantle-is-exclusive-to-pc-not-present-on-xbox-one/
  „When a fan asked AMD about this whole thing, AMD confirmed that Mantle is not in consoles, and will be an exclusive API for the PC“

  Našlo by sa ešte milion dalších linkov, ale hádam stači toto. Samotne AMD potvrdilo, že mantle je exkluzívne „PC API“, ale lajfstajlista Stach bude do nemoty mudrovať svoje ničím nepodložene sračky.

 47. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 10:11:07

  Absolutní nemysl … DX11 operuje VE STEJN0 VRSTVĚ jako MANTLE a neexistuje žádný technický důvod, proč by MANTLE nemohlo být součástí DX!

  jeden příspěvek níže:

  nikde se nepsalo, že MANLE je náhrada za DX! MANTLE je jen doplněk a běží doslovně POD(jako vrstva POD) DX

  Prosím vás, zjistěte si někteří co je to to API ;). Vy si evidentně pořád myslíte, že je to nějaká aplikace pro Windows :D:D:D

 48. Jore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 10:26:43

  A kde se tedy Mantle objevi kdyz to neni jen PC technologie ? AMD pouze uvedlo, že je udělaná tak aby se dala použít i na jiné platformě, ale ne že je pro jinou platformu určená.

  ————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 10:32:38
  avatar

  může se objevit úplně všude … je to jen o optimalizaci.

 49. „xind [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – velka revoluce 2014-01-06 11:27:58
  avatar

  20%+ navíc to zní skvěle bude to velká revoluce a AMD ma ještě jeden trumf v rukavu -Heterogeneous System architecture , která se už ted využívá v PS4 .. a přináší možnost využít prostředků GPU pro CPU včetně paměti, to bude také obrovská bomba
  http://www.bit-tech.net/news/hardware/2013/04/30/amd-huma-heterogeneous-unified-memory-acces/1
  http://www.anandtech.com/show/5493/amd-outlines-hsa-roadmap-unified-memory-for-cpugpu-in-2013-hsa-gpus-in-2014

  ————-
  O tom, že stejnou věc má nVidia ani slovo. Podpora je už v CUDA a Maxwell to bude umět hardwarově.

 50. No boha jeho, Srach uz umi cestovat casem. Ted me to doslo, kdyz jsem na zumpe videl clanek „API MANTLE SE DO BATTLEFIELD 4 DOSTANE POZDĚJI VÝVOJÁŘI SI HO ALE VELMI CHVÁLÍ“.

  Vzpominate, jak jsem se pozastavoval nad tim, jak prohlasil, ze informoval o odlozeni Mantle? Ale nikdo nemohl na zumpe nic nalezt? Ted je to jasne.
  O garazi, kde zitra znamena vsude jinde vcera. 😀 😀 😀

 51. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-06 18:50:25
  avatar

  no největší počin NV je, že koupila 3DFX z jejíž technologií a patentů čerpá dodnes …

  v současnosti to s ní špatně nevypadá, dělá co může a zatím se jí daří stále se držet, i když samozřejmě trh se posouvá …

  Podle téhle logiky je největší počin AMD, že koupilo ATi…

 52. Myslím, že brzy bude další oslavný článek na digizmaru. Jen co si to Jenda přečte a překlopí do správných souvislostí – http://extrahardware.cnews.cz/freesync-amd-pry-dokaze-vytvorit-alternativu-g-sync-beznym-hardwarem-ces
  Jenže ono to nebude dle mého tak jednoduché a G-Sync s FreeSyncem úplně srovnávat zřejmě nejde. Ale je to zatím jako s Mantlem – hype a zatím nic konkrétního.

 53. Jeden komentar na anandtechu, ktory podla mna presne vystihuje „novu technologiu AMD“:

  „So they have had the ability in hardware for years but it takes Nvidia making a product for them to derp along and figure that out? I’m sure this works great just like Enduro, and Crossfire frame pacing.“

 54. Stejně nechápu, že nikomu nepříjde podezřelý, že všechny články vychází 1-6h po tom, co výjdou na ehw, zive apod. 😀

  Koukal jsem teď na pár starších článků (uvedení GTX680 apod.) a je vtipný, že drtivá většina komentátorů je zablokovaná. Tam už opravdu zbývají jenom podržtaškové, kteří poslušně přikyvují.

  1. To je pouhá náhoda. On ví vše dlouho dopředu, ale na přípravu článku nemá čas, protože musí pořád chodit ke dveřím, kde si podávaj kliku přepravní služby s hardwarem na otestování, aby mohl říct výrobcům jestli to má cenu vůbec vyrábět. No a protože jediné co stojí za to vyrábět je AMD, tak má recenze pouze na AMD a ostatní co zrecenzuje ani nenaběhne na seriovou výrobu a tudíž na to nemá cenu ani psát recenzi. K čemu by to uživatelům bylo, když to nemůžou koupit?

   Nebo by to mohlo být tím, že ví vše na roky dopředu a tudíž se trošku ztrácí v té současnosti. On si připravuje recenzi na výrobky co vyjdou za 5-8 let a zapomene uvést recenze na ty současné, co už má roky připravené 😀

 55. Julo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – NV (NVIDIA) 2014-01-07 19:45:19

  Aj keď sa to netýka článku, chcel by som vedieť prečo autor namiesto slova (značky) NVIDIA píše NV ? Je to nejaká alergia? Už dlhšie sledujem články a slovu nvidia sa veľmi vyhýba. Alebo ho nahrádza len GTX.
  Myslím, že férové by bolo uvádzať názvy značiek správne, takže máme grafiky NVIDIA a AMD. Občasné skrátenie na NV pochopím, napríklad pre úsporu miesta v grafoch.
  Pre tých čo už majú v úmysle dať palec dole, prejdite si pár článkov čo sa týka grafík a spočítajte koľkokrát nájdete NVIDIA a AMD. Budete prekvapení.
  _______________________________________________

  Konečne si to niekto na zkazenom svete všimol, som zvedavý čo nato odpovie.

 56. A dalsia perla:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-07 22:03:17
  avatar

  AMD tuto technologii chtělo použít trochu k něčemu jinému …

  Fakt by ma zaujimalo k comu? Ved to ma odstranovat LEN lagy medzi kartou a monitorou resp. zdokonalit synchronizaciu aj pri menej FPS ako 60. Na co ine sa to da pouzit? Vytvorenie ciernej diery?

 57. toto tam dlho nebude:

  Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-08 04:40:04

  nechci ti brát iluze ale když Nvidie uvede ovladace tak hry programy a dalsi proste funguji

  Kdyz uvede AMD/Ati ovladace tak vzdy neco prestane fungovat!!!! a to je proste holý fakt

  u nvidie jsem proste neresil to ze bych musel prechazet na starsi ovladace vzdy stacilo udrzovat aktualni a nikdy se nestalo aby mi nesla nejaka nainstalovana hra, Ati/AMD? to je jina kava, koupis grafiku nahodis ovladace z dodaneho nosisce a parada, najednou instalujes hry a zjistujes ze tohle nejde tamto nejde ze to opravuje tenhle ovladac, no tak nahodis novou verzi a zjistis ze ti sice nova hra jde ale ty stare zase ne….

  tyhle anabaze uz fakt nikdy nechci zazit!! a doufam ze kdyz se AMD dostalo do nakousnutyho jablka a do konzolí a rozjelo program podpory vyvojaru ze uz se tohle fakt nikdy nestane!! ale to ukaze cas

  konzole – melo by to vymytit problemy u her
  nakousnuty jablko – melo by to vymytit problemy s grafickym softem

  Jore [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-08 06:10:42

  Vesměs máš pravdu, co mě na moji 7970 sere ze od ovladacu 13,4 a novejsich nejdou hry s Direct Draw (Baldurs gate a vsechny hry zalozene na tomto enginu, Age of empires II, Diablo 1 atd. nikdo s tím nic nedelá a neopravuje to. ). Podobný problém u hry Mx vs ATV Reflex, od doby vydání je to na AMD kartách série 4xxx,57xx,68xx,77xx, skoro nehratelná záležitost a žádný fix na to nikdy nevyšel (nízké FPS). To že na 7970 musím mít vypnuté stíny a medium detaily od posledních ovladačů, protože začaly blikat všude po obrazovce je taky zvláštní vychytávka.

  Dále na kartách série 5xxx zase prozmenu mám problemy od 13,1+ s OpenCL v kombinaci s Frameworkem 4.5 a taky se nic neděje.

  Ono u AMD kdo má relativně novou kartu a hraje hlavne nové hry, tak asi žádné problémy ani nikdy nepocítí v tom už to mají ve velké většině bezproblémů a dá se říct, že jsou ovladače AMD bezproblémové, ale často vyvstanou problémy u starších her, starších karet a podobně.

  Občas něco uteče v ovladačích i nVidii to né že ne, ale většinou je oprava vcelku rychlá a nestává se to až tak často.
  Mnou poslední zaznamenaný problém jsem měl s vidií u BF3 asi rok nazpět na GTX560Ti, kdy při zapnutém anizo mizely silnice a nebo byly zelené atd.

   1. To má napsaný docela alibisticky. On tam píše:
    „…za mnohem méně můžete mít více výkonu díky R9 270/270X.“

    Takže může předstírat, že měl na mysli 270X:-)

    A hned u první sestavy píše:
    „Existuje i verze CYBERPOWERPC Steam Machine I, která ovšem stojí 699 dolarů (17 000 korun) a jediným rozdíl je, že má procesor Intel Core i3-4330 a grafiku GTX 760, což ve finále nebude o nic moc výkonnější než levnější AMD konfigurace“ (mysleno vůči 270)

    Takže buď se více projevuje jeho nemoc nebo měl u druhé sestavy (první citát) namysli 270X. Osobně se přikláním k variantě nemoc 🙂

 58. No proste sulin^n:

  Honzik1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-08 22:40:50

  Jede to na notebooocích protože cituji: Vás ale nejspíš zajímá, kterak nVidia hodlá obhájit G-sync proti konkurenci levnějšího a otevřeného řešení (ačkoliv je třeba zdůraznit, že takové v současné době neexistuje). Není prý náhodou, že si AMD pro předváděčku zvolilo notebooky. Displeje notebooků jsou na výstup z grafického jádra připojeny zpravidla rozhraním LVDS nebo eDP, které na straně obrazovky nevyžadují tak složitou řídící logiku. Displeje neobsahují hardwarový škálovač, který je naopak přítomen u všech volně stojících monitorů využívajících rozhraní DVI, HDMI a DisplayPort.

  Takže od AMD je to podraz. Nvidia umí prý úpravou driverů ten samý trik co AMD.

  ——————–

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-09 01:45:19

  jj hrozný podraz, ukázala, že nejsou nutné žádné speciální drahé adaptéry … a fungovat to bude i u normálních monitorů, stačí u většiny uprava firmware. Takže o jakém podrazu to mluvíte? kromě toho že citujete PR jisté firmy, od jehož jsou informace důvěryhodné asi tolik, jako když vám vlk bude tvrdit, že na ovce nemá chuť ….

  1. Má to pokračování:
   Julo 2014-01-07 22:27:30

   Ďakujem za vyčerpávajúce vysvetlenie. Viem, že pre niekoho sa môj príspevok mohol zdať ako banálny problém, ale bol som zvedavý prečo to tak je. Vopred som vedel, že to nebude náhoda.

   Len detail, google pri hľadaní NV nezobrazí výsledky NVIDIA, ale AMD áno. Takže je v tom trochu rozdiel. Preto aj vyhľadávanie na DDWORLD nemusí fungovať korektne ak budem hľadať „NVIDIA“
   Odpovědět

   aDDmin 2014-01-07 23:10:06

   nás to netrápí, na klíčov produkty jako ASUS GTX 780 a tak dále vyhledávání funguje …

   1. Jj, koukám jak no-Xovi s Šamanem zatápíte 😀 http://diit.cz/clanek/nvidia-kritizuje-amd-freesync

    BTW na jednom fóru mě kontaktoval uživatel WildStyle s tím, že na diit.cz dostal bezdůvodný ban, resp. mu byl účet deaktivován. Pod mým účtem je pro změnu zakázáno přispívat. Tak jsem zvědavej kdo z vás bude třetí 🙂

    Mimojiné je hezké vidět, že se u tyDiitů nic nezměnilo – Steam je super takže se nezmíníme o ddos útocích, amd je super takže budeme vynášet do nebes fsync byť jsme viděli nic neříkající video, nVidie je napikaču protože (ne)mají gsync funkční a dostupný (byť v limitovaném množství)

 59. maxsenz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-10 02:12:55

  TRAPNA NVIDIA…………

  Za tie vyhodené peniaze za ten ich pos**tý modul + špeciálny monitor si radšej kupim novú grafiku ktorá bude stíhať hry na 60+ FPS (nie že by som ju ja potreboval,ale pre tých ktorých na to chceli nalákať…)

  __________________________________________

  Som zvedavý, či pán objektivny pohrozí za tento trápny komentár banom. 🙂

 60. Sice mimo nV vs AMD, ale taky pobavil:

  Cygnus | 08.01.2014 – 12:14

  JJ, „inspirace“ Applem

  Apple si vystačí s jednotlačítkovou (ošizenou) myší, tudíž i jednotlačítkovým touchpadem tak to ti debilové musí nacpat i do PC na kterých je následně nemožné pravým tlačítkem otevřít kontextové menu a levým zvolit položku (na OS nezáleží).

  – Ty debilové narozdíl od tebe umí položit dva prsty na touchpad a stisknutím vyvolat pravé tlačítko. U Jablek lze samosebou kliknutí vypnout (podotýkám, že kliknout lze po celé ploše touchpadu a ne jenom na externích tlačítkách jako u windows notesů).

   1. Já se asi blbě vyžvejknul. Ano, defaultně se stačí dotknout, u novějších pak fungují i víceprstá komba. U Macbooku je zapotřebí zatlačit – pad pak klikne podobně jako oddělená tlačítka co bývají pod touchpadem (takto klikací je celý pad). Samozřejmě kliknutí jde úplně normálně nastavit tak aby reagoval na dotek a nemuselo se tlačit. Osobně používám klik protože se pak lépe dělá s GUI pokud často používáš pravé tlačítko. To se dělá právě těma 2 prstama. Když jsem dostal první macbook do ruky tak jsem tápal jak se na tom dělá pravej čudl, musel mi to ukázat až Help (animovaný, prostě pro blbce :)) což pro mě bylo velmi ponižující 😀

     1. Globální prodeje aut se dají dohledat, ale ruku na srdce – těch s nVidiím infotainmentem jich bude podle tajného zdroje z Číny maximálně půl promile 🙂

      viz. „…mobile processors will drive the advanced entertainment and navigation systems in all 2012 Audi vehicles, as well as other Volkswagen AG brands, including Volkswagen, Bentley, Lamborghini, SEAT and SKODA.“

      No a všichni víme, že další značky jako třeba BMW nejsou vidět skoro vůbec 😀

 61. Panove, to je prdel na zumpe. Po tydnu vydal zblept na tema „odpoved NV na FreeSync“, ale evidentne nic nepochopil a nebo mu marketing AMD vyplachnul kouli (tu na krku). Ta diskuze stoji fakt za precteni. Je to celkem dlouhe, takze to tu nebudu tapetovat a kouknete na original. Sice mu zvysite ctenost, ale co uz:

  http://www.zumpa.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/amd-freesync-funguje-priznava-nv-ale-zaroven-brani-drahy-g-sync-kdy-to-pry-bez-nej-vsude-nejde-2.html

  1. „2, u této cesty se určí řidič na začátku před odjezdem )musíš si vyřídit nějaké papíry extra – mezinárodní řidičák pro USA), řidič má jinak nějakou malou slevu – ale jak říkám, je to hodně velká dřina (mě osobně by to ale jinak nebavilo). Nestřídá se, protože to ani půjčovny nedovolují. Rozděluje se obsazení aut před odjezdem a dělá si to sám průvodce zájezdu. Já jsem také většinou nejmladší na celém zájezdu, takže to není problém, …“
   ——————————————————
   Je většinou nejmladší na celém zájezdu – je to jasný jezdí pravidelně jako řidič 🙂

 62. Z diskuze k Freesyncu:

  aDDmin 2014-01-15 10:34:59

  3, vzhledem k uvedení všech faktů je to objektivní, seropzní a nezaujatej článek. Zaujetej je jen ve smyslu zaujetí pro tuto technologii a proti zbytečným investicím, ke kterým se nás někdo snaží dokopat.
  =======
  seropzní = sračkový ? 🙂
  Jinak k těm investicím – nikdo nikoho nenutí si nic kupovat. Co se týče Freesyncu nebo G-syncu, pokud ho někdo bude chtít, stejně si ten nový monitor bude muset koupit.

  1. Ja to sem dám kompletne pretože to vyzerá na zaujímavú časť diskusie.

   febrik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-15 10:23:45

   Kdybys to lidem nepředhazoval v tak bulvární podobobě, možná by tomu tvrzení i někdo věřil DD, ale tohle není seriózní nezaujatej článek.

   Nehledě na to, že zatím byl opravdu a „nezávisle“ odzkoušený pouze g-sync, až uvidím freesync na klasickým PC v existující hře a bude to fungovat, pak teprve udělám pravý americký wow, do té doby jsou to jenom spekulace podložené nějakým techdemem. Btw., argumenty typu „ukazovali to na ntb, aby bylo vidět, že to funguje i na slabších mašinách“ nemají šanci obstát z pohledu objektivního konzumenta. Je mi šumák, která ta technologie to bude, fandím AMD, ale půjdu do toho, co pro mě bude výhodnější, jako pro zákazníka.

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-15 10:34:59

   1, na článku není nic bulvárního ani vymyšleného …

   2, technologii Freesync a její funkčnost nezpochybnila ani NV, byla předvedena novinářům, kteří viděli i G-SYNC a byla předložena všechna fakta, takže nemusíme pochybovat o tom, že by nefungovala. Funguje.

   3, vzhledem k uvedení všech faktů je to objektivní, seropzní a nezaujatej článek. Zaujetej je jen ve smyslu zaujetí pro tuto technologii a proti zbytečným investicím, ke kterým se nás někdo snaží dokopat.

   febrik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-15 14:41:08

   1) o vkusu a smyslu pro psaný slovo si můžeme vykládat, jak chceme dlouho, ale bulvární články nejsou jen o uvádění vymyšlených, nebo dokonce nepravdivých informací, je to i o stylu, jakým je článek psanej.

   2) NV nemusí tu technologii zpochybňovat, pokud AMD nepřijde s přesvědčivějším důkazem, že to opravdu funguje na většině monitorů a bude to běžně dostupná technologie(jak jsi to uvedl) tak to je jen spekulace bez podložených testů v reálným fungování.

   3) ad 1) tohle není nezaujatej a seriózní článek, vnášíš do toho svoje názory a pocity. Podívej se už jen na nadpis „Facka technologii NV G-SYNC – AMD předvedlo FreeSync – synchronizace snímků pro všechny!“ Tohle je prostě bulvární nadpis, nemůžeš myslet vážně, že ti to připadá jako úvod do seriózního článku..

 63. Zajímavý příspěvek na EHW. Nějak nechápu proč by měly firmy kupovat počítače, které zvádnou BF4. To že neřeší cenu taky o něčem vypovídá…
  .
  .
  16. Leden 2014 – 12:01 od hsn
  Re: Čekání končí, APU Kaveri je tu. Se Steamrollerem, GCN a…

  Jako zamestnanec bych mel mnohem radsi na firemnim desktopu Kaveri nez Intela bez grafiky k tomu. Praci to zastane taky a da se na tom hrat BF4 ve full HD. Cenu neresim, neni to z mych penez.

  Neznam zadnou firmu co by tohle kupovala ve velkem, kdyz uz kupujou AMD na desktop tak berou ty uplne nejlevnejsi – na Office jim to staci.

 64. „Tahle karta je tak dobrá a tak výhodná, že každý kdo má 10 tisíc na grafiku a trochu mozku v hlavě, si ji (nebo jí podobnou neref. edici) půjde koupit. Jednoduše nemá konkurenci a vlastně ani alternativu. Tu by sice mohla (a měla) představovat GTX 780, ale nepředstavuje. Běžné GTX 780 ty mají sice podobný herní výkon, ale ne všude a ve výsledku tak ztrácí 12-15%, nemají také její technologickou (neumí ani základní DX11.2), parametrovou (mají jen 3Gb a 384-bit) ani výpočetní výbavu a výkon (těžaři BitCoinů atd. by mohli vyprávět) a to se nezmiňujeme o nezanedbatelně vyšší ceně, kdy R9 290X stojí od 9500, ale GTX 780 je až za 12 500 a více! Jednoduše GTX 780tky nepředstavují ani konkurenci, ani alternativu, ale výsměch a past na hloupé zákazníky. Bohužel protože každý trochu inteligentní zájemce o takto výkonnou a drahou grafiku chce dnes logicky jen R9 290, tak málokdy bývají skladem ihned dostupné. Většinou se na ně musíte zapsat do pořadníku a počkat si pár dní. Podle mě to nepředstavuje problém, protože na některé věci se prostě vyplatí počkat a tahle grafika je jednou z nich. Přesto jejich stálý nedostatek je vlastně jedinou věcí, kterou lze tomuto grafickému modelu vůbec vytknout.“

  http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-sapphire-tri-x-radeon-r9-290-4gb-nejlepsi-herni-graficka-karta-soucasnosti–12.html#josc240673

 65. PET5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-21 15:44:15

  Chápu, že autor je z této karty unešen. I já jsem ze Sapphire R9 290 po dvou měsících provozu zcela nadšen. Přesto se mě nelíbilo příliš agresivní vyhranění oproti konkurenčním výrobkům a jejich kupujícím. Recenzi to neprospělo, ba naopak. I bez toho by většina čtenářů pochopila, jak si tato karta vede. Kromě poměru výkon/cena a nízkých provozních teplot nad konkurenci nijak zásadně nevyčnívá. Navíc po přetaktování se můžou výsledné příčky konkrétních kusů grafik výrazně promíchat. Zrovna testovaný kus v OC dost zaostává.
  V oblasti highendu jsou nyní všechny grafiky dobré. Kupující se mohou rozhodovat prakticky podle finančních možností a preference určité značky.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-21 15:53:26

  naopak … budeme se snažit ještě více zdůraznit ty produkty, které skutečně stojí za naše peníze a ještě více se bude vyhraňovat proti produktům, které se nás snaží okrást … jsme uživatelský web, výhodnost produktů je objektivní veličina, takže budeme doporučovat velmi konkrétně!

  Taktování nelze brát příliš v úvahu, drtivá většina uživatelů vůbec netaktuje a u většiny takto výkonného HW to ani není třeba … pokud vám jde o taktování, jsou na trhu speciálně na toto zaměřené produkty, kde to má smysl brát v úvahu …

  Miki_79 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-21 16:06:03

  Jj taky se mi to moc nelíbí, ale raději ať tam píší tyto pravdivé informace než lži, které uvádějí jiné blogy či uživatelské magazíny, které jsou těmito nepravdivými informacemi placeni
  PS: Jinak taky by mne zajimaly OC testy

  1. Toho PET5 je mi docela líto. U Jendy i na EHW diskutuje slušně. Udělal pěkný návod na výměnu chladiče na R9 290 – http://www.ddworld.cz/blogy/hardware-a-it/amd-radeon-r9-290-arctic-cooling-accelero-xtreme-iii.html. Ovšem tím, jak se říká, mouřenín splnil svou úlohu. Doufám, že je mu nyní jasné, že po té, co pomalu ve všech svých testech o Radeonech Jenda vyzdvihuje OC, tak dne 21.1.2014 v 15:53:26 je tento parametr momentálně nedůležitý 😉

 66. „AMD bylo v této generaci inteligentnější a nasadilo širší sběrnici, nutno říci, že AMD stálo u zrodu GDDR5 a používá je déle než GTX grafiky, tudíž vědělo proč radši než rychlejší GDDR5 vsadilo na širší sběrnici. A evidentně je to výhodnější, když dokáže grafiku s 384-bit a 3GB, či 512bit s 4GB prodávat dlouhodobě levněji než konkurence 256-bit s 2GB nebo 384-bit s 3GB …“

  Takže predávať lacnejšie je umenie. Hehe. Čo by dalo AMD za to keby sa ich karty predávali za tie ceny čo od NV. 🙂

 67. http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-sapphire-tri-x-radeon-r9-290-4gb-nejlepsi-herni-graficka-karta-soucasnosti–12.html#josc240735

  simik – Logické klamy v recenzi 2014-01-22 08:57:49
  „Tahle karta je tak dobrá a tak výhodná, že každý kdo má 10 tisíc na grafiku a trochu mozku v hlavě, si ji (nebo jí podobnou neref. edici) půjde koupit.“
  „Jednoduše GTX 780tky nepředstavují ani konkurenci, ani alternativu, ale výsměch a past na hloupé zákazníky.“
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam

  Tak se mi zdá, že simik, ten známý lhář a flamer, brzy rozšíří řady exkomunikovaných heretiků 🙂

  Řekl bych, že především ta diskuze pod tím článkem je past na hlupáky. Stačí si přečíst pár mistrových článků a srovnat to s tím, co zde píše do příspěvků, aby bylo hned jasno.

 68. aDDmin 2014-01-21 00:01:52
  „to není problém vlastní „nedostatečnosti“ výroby, karty jsou a je jich hodně více než obvykle ale větší než obvykle je i poptávka“

  Zřejmě u nás existuje nějaká šedá AMD zóna, kde všichni ty karty nakupují. U normálních prodejců při pohledu na statistiku prodejů je jasné, že je jich krutý nedostatek (váznoucí dodávky). Někde proběhla informace (jestli to je pravda, nevím), že třeba karet 280X přišlo okolo vánoc na celou Evropu asi 500ks.

    1. Čistě hypoteticky a spekulativně. AMD tedy v kvartále hlavně díky konzolím utržilo o nějakých cca 200 melounů víc. Nevím, jak se na navýšení podílely nové Radeony (pokud vůbec), ani kolik APU Sony a MS nakoupily u AMD do konzolí, jichž se prý již prodalo celkem cca 7 mil. Pokud těch 200 melounů podělíte konzolemi, vypadne cca 29 USD. Je to samozřejmě hausnumero, ale i tak… jestli AMD prodej APU do konzolí ještě nakonec nedotuje… jen spekuluji 😉

     1. U konzolí jsou to tuším licenční poplatky za každý čip.

      Vzhledem k tomu, že rostly divize mající na starosti GPU respektive konzole, tak asi díky nim. (Otázka je, jak to AMD moc vydrží…)

 69. On to tady už sice někdo tuším zmiňoval w ENG, ale jelikož Mr.ZDD newládne jazykem tohoto kmene, tak tady dám w podstatě to stejné z ídnesu česky (i když on se i s tímto kmenowým jazykem celkem pere), aby Jenddowi prdla žilka. Obzwláště poslední wětička článku je pikantní w kontextu se žumpou…. Že by swůj k swému si sedá? 😀

 70. No to je teda goooooooooool. Zastupce reditele zemekoule ze sebe udelal totalniho vola. Teda ne ze by mu to dalo nejak moc prace. Toto si ale nekde urcite ulozim:

  Vojtaci [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-23 17:06:44

  AMD a její boj Davida s Goliášem mě nikdy něpřestane udivovat. Teď mě hlavně zajímá výsledek NVidie, která má o měsíc posunuté učetnictví. Je pod obrovským tlakem u levných grafik, které byly v podstatě vytlačeny grafikami v procesoru. Její TEGRA taky není žádná bomba… jsem moc zvědavý, jak se s tím popasovala.

  ——————————————————

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-23 17:30:32

  Ty jo to jsem vubec nevedel ze si posunula vysledky o mesic. Vubec bych se nedivil kdyby kula nejake svinstvo jak to ostatne ma ve zvyku. Neco jako ze si pripocita o mesic vice prodeju a samozrejme to zapomene ve zprave zminit at jsou vysledky lepsi Nebo hlavouni potrebujou cas aby nenapadne vycouvali z akcii az to po ohlaseni vysledku rupne.

  1. Tak samozrejme tam tento flame prispevek mileho gaylanda zustal. Flame na ucet Nvidie evidentne nevadi.

   Jinak, az zas Srach bude tvrdit v nejake diskuzi o PhysX, ze tim mysli GPU cast, tak mu tam vpalte toto:

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-24 03:45:36

   K čemu by tam cpali zcela zbytečný a nic nepřinášející Physx? Jeho hlavní výhodu, tedy akceleraci přes GPU využijí stěží, když obě konzole a půlka PC na které to dělají mají Radeon grafiky a CryEngine je navíc dnes spjatý hlavně s AMD …

   a hlavněm, CryEngine má velmi propracované fyzikální moduly a fyzikální technologie. Žádné PhysX na fyziku v CryEngine, ke kterému mají jistě plnou podporu jeho tvůrců, nepotřebuješ. PhysX je mrtvá a zcela zbytečná záležitost … fyzika patří herním engine, kdy kažý moderní engine, který za něco stojí a bude se používat, fyziku má a zrovna CryEngine má pravděpodobně ještě propracovanější fyziku, než kterou kdy kde PhysX ukázal …

 71. Kretén s veľkým egom na pohľadanie:

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-23 17:17:54

  To me taky pobavilo “ s prehledem nejvykonejsi jednocipovka“ Ti NV trolove uz nevi co by kde by. Ve vsech relevantnich testech vychazeje tyhle karty plus minus stejne kde 780 nema DX 11.1 a 11.2 nema vypocetni vykon ktery by stal za rec nema Mantle kde i obycejna 290 kdyz hra pojede pres Mantle tuhle 780Ti zaslape do zeme. Navic pokud naroky na pamet prekroci 3GB tak vykon 780 se propadne oproti 290. No mozna myslel vykon pod DX9 v 800×600 tam by to mozna byla i pravda

  —————————–

  kukino [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-23 19:23:41

  Ako vidim, z API Mantle a jeho vykonu sa stava nove nabozenstvo Nikto este nehral realne na Mantle hocijaku hru….ale vsetci uverili

  Bajlando:
  Nie som ziadny troll,len sa snazim byt objektivny. Prosim ta, ukazes mi recenziu(okrem tohto webu),kde by pri normalnom hratelnom rozliseni tzn. FHD a 2560×1440 bola OC GTX780Ti pomalsia ako OC 290x ??

  Ja rozumiem, ako AMD priaznivca ta to ranilo, ale to co som napisal, je holy fakt

  —————————–

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-23 19:41:15

  Je to holy nesmysl a ne fakt. Pokud chces relevantni infa najdes je. Je obecne zname ze se NV karty testuji za idealnich podminek ktere opravdu v normalni skrini nejsou a realny vykon doma je jiny nez ten spickovy ktery se meri v nejakych „laboratornich“ idealnich podminkach. Tak uz prosim neplacej nesmysly.
  Mantle nabozenstvi??? Ty mas dost. Hry se vyvijeji roky takze jen hlupak nebo NV troll muze ocekavat nativni hru pres Mantle mesice po uvedeni technologie tak si nehraj na objektivniho. To ze 780 je oproti 290 zastarala a podradna karta nejen v blbem DX proste nejde obhajit.

  Kdybys byl objektivni jak tvrdis tak bys vedel ze na tomhle webu ktery hanis bez obalu popsali stejny problem u AMD karet s referenci a zmerili opravdovy vykon a ne ten spickovy. Tak a ted muze mudrovat o objektivite.

  —————————–

  Rediax [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – Bajlando 2014-01-23 20:27:21

  Ne že bych Kukina bránil, ale Mantle je prozatím moc nenasazené tím bych neargumentoval narozdíl od vás.

  780 je podřadná vs 290 ? si děláte legraci

  Nenadržuji žádné značce, používám obě, ale myslím že máte až moc červené brýle.

  Kdyby se testovali 780ti lightning vs r290x lightning, bylo by to výkonově velice zajímavé ale NV prohraje leda cenou.

  Rozhodně tvrdit že je to podřadná karta kvůli DX 11.1,11.2 je k smíchu. Je to – ale zatím sem nikde využití neviděl, pro normálního uživatele. Díky mantle zašlape do země ? nedivil bych se kdyby se ukázalo později i něco od nvdie, navíc jak rozsáhlé bude mantle se ještě uvidí….

  Tvrdit že je jeden web objektivní je dost špatné je třeba si pročíst i recenze na jiných webech. Konec konců každý má svůj výběr a důvěřuje čemu sám chce.

  Prostě amd je teď výhodnější cena/výkon, jako výhodu pro mě jako kupujícího nevidím DX 11.2 a 11.1 na to fakt nekoukám a začnu až to bude nasazované jako DX 11.

  Zato pokaždé když jsem měl Amd kartu mi přišla výrobně mnohem lacinější než NV co se materiálů týče, ovladače Nvdie mi přijdou uživatelsky lepši, jinak jsou asi +- na stejno.

  Jak jste psal nvdia se propadne mozna kvuli pamětem, otázka je v jakém rozlišení a o kolik, možná záleží taky na tom kolik paměti dostane 3gb/6gb tezko rict a samozřejmě jak moc velká rezrva pro taktování tam bude.

  Bajlando: doporučil bych vám méně agresivní styl psaní a brýle čiré a ne jen červené

  Kukino: vy by jste se měl taky uklidnit, popřípadě podložit nějákými informacemi že karta vyjde a bude se vyrábět a není to jen 12 kusů a konec.

 72. 😀 😀 😀

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-24 13:29:24

  1, přestaň tu plácat nesmysly
  2, naše testy jsou podložené fakty a měřeními, vychází to tak na každém objektivním webu, a každý kdo si naše výsledky ověřioval, tak nám dá jistě za pravdu.
  3, nech si své flame urážky pro někoho jiného, tady to není žumpa jako jinde
  4, tohle poslední varování …

  PS: je zajímavé, že zatímco lidi podporující grafiky bez ohledu na logo na čipu (jako já a mnoho dálších) i lidi, kteří tíhnout přeci jen k Radeonu dokáží se chovat slušně, většinou bez napadání, příznivci zeleného tábora jako jsi ty, se prezentují v diskucích sprostými, urážlivými agresivními výpady ignorující přitom všechna objektivní fakta … určitě jsem si toho nevšiml jen já.

  1. A tu je časť z tých jeho faktov:

   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-24 03:45:36

   K čemu by tam cpali zcela zbytečný a nic nepřinášející Physx? Jeho hlavní výhodu, tedy akceleraci přes GPU využijí stěží, když obě konzole a půlka PC na které to dělají mají Radeon grafiky a CryEngine je navíc dnes spjatý hlavně s AMD …

   a hlavněm, CryEngine má velmi propracované fyzikální moduly a fyzikální technologie. Žádné PhysX na fyziku v CryEngine, ke kterému mají jistě plnou podporu jeho tvůrců, nepotřebuješ. PhysX je mrtvá a zcela zbytečná záležitost … fyzika patří herním engine, kdy kažý moderní engine, který za něco stojí a bude se používat, fyziku má a zrovna CryEngine má pravděpodobně ještě propracovanější fyziku, než kterou kdy kde PhysX ukázal …

    1. Pochybujem. Píšu iným štýlom. Akurát ego a mesiášsky komplex majú rovnaký. Tento tu musí byť objektívny lebo nechce klamať výrobcom o ich produktoch (ktorí zrejme nevedia čo vlastne vyrábajú):

     aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-24 18:32:28
     avatar

     nevim, grafiky AMD moc netestujeme … ale na testy grafik ASUS, Sapphire, Gigabyte, MSI a dalších k nám klidně dál chodit můžete a s důvěrou … nehodláme lhát sobě, jsme také uživatelé a zákazníci a nehodláme lhát výrobcům o skutečnéé kvalitě jejich produktů a žádné nehodláme ani shazovat ani přehnaně chválit …

 73. Komenty pod článkem:

  Nejdřív jsem se zaradoval, že už jsem jenom „hodně neinformovaný jedinec“, pak jsem chvíli přemýšlel, jestli nejsem náhodou i „největší magor“, ale myslím, že asi ne.
  DD, místo do HW bys měl dělat psychoanalytika a doporučuju začít u sebe. Obojímu rozumíš zhruba stejně…

  Deset fábii už bude mít víc koní než to jedno ferrari!

  Vím že „ASUS ARES ATI Radeon HD 5970“, která byla kdysi recenzovaná byla lepší kartou, ALE stála 30 000 KČ a v porovnání se středním proudem se ta cena taky nedala obhájit…
  Ale výsledný verdikt byl 99,9%
  Jde jen o to, že cokoliv co může být pro člověka skvělá koupě budou pro jiného vyhozené peníze. A když uvidím někoho kdo jezdí v drahém autě, pije drahé pití, používá velké rozlišení nebo nosí mobil za 50 000 tak mě fakt nenapadne, abych se navážel do jeho mentálního stavu.

  Myslíš třeba můj příspěvek? Já jsem celkem zdrženlivý člověk, ale neustálé rýpání do nVidie a jejích zákazníků spolu s dlouhodobou neschopností pochopit, že každý má nějaké zkušenosti, priority, potřeby a možnosti, podle kterých vybírá, mě donutily reagovat. DD by měl konečně pochopit, že nejsme všichni stejní. A když už DD nemá rád nVidii, tak ať si aspoň nebere do huby uživatele jejích produktů.
  Na druhou stranu musím uznat, že bonus v podobě zhodnocení mého psychického zdraví, žádné jiné IT weby, které čtu, neposkytují. Naštěstí je pro mne mnohem důležitejší, jak mne hodnotí mí zákazníci, a tak si mohu dopřát ten luxus v podobě karty s fungující technickou podporou.

 74. Božské!
  http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/nevite-co-z-penezi-radi-kupujete-veci-co-za-to-nestoji-na-trh-miri-gtx-titan-black-a-gtx-790-2.html

  aDDmin 2014-01-27 09:59:58
  …“DD chápe“, že nejsmě všichni stejní, nicméně objektivní hodnocení je vždy jen jedno a každý kdo má trochu rozhledu, nadhledu a inteligence, tak se mnou bude souhlasit…

  Ano. V době nedávné také strana a vláda v jedné osobě hlásila „Kdo nejde s námi (po jediné objektivní cestě s tím správným rozhledem, nadhledem, inteligencí a souhlasem), jde proti nám!“.

  1. Co věta, to perla. I se svojí nízkou inteligencí přece musí cítit, že píše totální hovadiny. Ty jeho sračky snad už žerou jenom bajlando, kabelka a jejich multi-účty. Občas tam ještě napíše vlastimil specifikace svého notebooku, který vydrží na baterku o půl hodiny víc jak můj desktop.

 75. Trefa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 14:30:38
  avatar
  Cisto hypoteticky: 1.S navrhmi a naslednymi produktami (grafickymi kartami) ,ktore pre AMD vyrabaju firmy Asus,Gigabyte (aby sme sa chapali ) mam zle skusenosti a preto kupujem karty navrhnute Nvidiou a vyrobene firmami xyz. 2.Mam neobmedzene prostriedky,som nadsenec a prave chcem kupit novu graficku kartu podla bodu prveho bodu. 3. potrpim si na Physx, vyuzivam programy podporujuce CUDU a alternativy nechcem hladat. 4. atd atd atd.
  Mam absolutne racionalne a samozrejme subjektivne dovody preco chcem kupit napriklad 780 Titan Black. Som blazon? Mozno podla tohto webu. Som citatel tohto webu a slusny diskutujuci? Ano. Zasluzim si od veduceho alebo ludi,ktori pisu clanky aby ma v nich urazali,ked ich vlastne pisu pre mna a ja som im za to vdacny? Rozhodne nie. Takze ak tie clanky naozaj pisete pre nas, tak sa treba naozaj zamysliet, akym sposobom v nich podavate vase nazory. Ak ich pisete pre seba a v clankoch sa potrebujete vykricat a vyburit, tak si myslim, ze ich uverejnovat netreba. Su zbytocne a poburuju dlhorocnych citatelov ziskanych diametralne odlisnymi kvalitami v clankoch a ktori budu skor ci neskor tak znechuteni clankami ako tento (lebo nie je prvy) , ze sem prestanu chodit. Tot prianie a nazor dlhorocneho citatela.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 15:09:13
  avatar
  hmm takže mám zohledňovat i neobjektivní hlediska? Jak mám potom zůstat objektivní v hodnocení …

  Jinak možná, kdybyste si ten článek přečetli a přestali ignorovat to co píšu a podsouvat mi, že jsem tam něco nenapsal a nezohlednil, tak tam přesně najdete, kde u obou karet jasně píšu, k čemu jsou dobré 😉

  Takže se nad sebou zamyslete, proč ignorujete část věcí, které článek obsahuje a pak mi je vyčítáte v diskusy??? pravdu by mě to moc zajímalo. Máte tam jasně napsáno, pro co a koho by přes absolutní nevýhodnost mohly být ty karty zajímavé ;). Proč to ignorujete?

 76. kukino [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 14:45:54

  Suhlasim s diskutujucimi nadomnou. Ten nadpis je hodne nestastne zvoleny a nezohladnuje to,ze sa pohybujeme v kategorii absolutneho high-endu,kde kriterium cena/vykon dogmaticky neplati a ani neni podstatny. Hlavne su ine veci…podpora programov,podpora vyrobcu atd. Kupujici tychto kariet PRESNE vedia na co ich chcu
  Titan je vynikajuca karta v programoch,ktore ho vyuziju (nebavime sa tu o „blbostiach“ typu mining) ale o profesionalnom nasadeni

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 15:27:40

  jj zatímco R9 se vůbec v profi sféře nedají použít, jsou úplně k ničemu a mají směšný výkon, nikdo je nechce a jsou prostě moc levné … prosím vás buďte alespoň jednou objektivní!!!

  Nadpis je zcela objektivní. To že vám se nelíbí neznamená, že není ;). A jinak mluvíš s čověkem, který high end uznává, nicméně i na highned se dá objektivně dívat!

 77. Patyjon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 07:26:39

  Teda ale teď už mi to fakt nedá DD…

  Jestli jsi si nevšiml, tak komentář Lokiho byl primárně o tom, že naprosto zbytečně a zcela proti svým vlastním slovům o slušnosti, urážíš ať už adresně či neadresně celou řadu lidí. Nejde vůbec o nějaký přiblblý chlazení u Arese…
  Všiml jsem si toho už mockrát u celé řady článků a vadí mi to.

  Na to, že jsi prakticky profesionální žurnalista, je to nedůstojné. Profík se totiž nezaobírá zdravým rozumem svého diskusního partnera, konstatuje pouze fakta zaobalená do svého názoru. Zároveň (i sebekriticky) naslouchá názorům druhých. To ty prakticky nedokážeš, bohužel. Naopak, jsi za ta léta, co tě čtu, čím dál útočnější.

  Zkus to vzít jako radu, jak sebe a svůj projev zlepšit. Pěkný den přeju…

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 09:53:36

  mě to také nedá …. on srovnává referenční grafiku s mega propracovanou nereferenční edicí …. já na to velice slušně upozornil. Žádné napadání ani urážka v tom není …

  svým komentářem si ale urazil a napadl ty mě a to zcela nepokrytě … takže prosímtě zlepši ty svůj projev. V mém příspěvku není žádná urážka ani tak není míněna. Zato v tvém příspěvku …. si nejsem tak jist. Jakýkoliv rozumný názor a slušný příspěvek já rozhodně poslouchám a beru s takovými vůbec problém. Tvrzení že ne neuráží jen mě, ale celou řadu lidí, kteří se mnou spolupracují. Vážně mě chceš hodnotit, když mě vůbec neznáš? Kdyby nebyl přístupný názorům druhých, DDW by opravdu neexistoval ;).

  Jinak útočnější?! Hmm … ve srovnání s tím jak prasácky se ke mě a k DDW někteří chovají ti přijde že já jsem útočný? Vážně? Zkus být trochu objektivní. Nejsem vůbec útočný, jen nazývám věci pravými jmény a hodnotím je objektivně a nestranně a mám to podložené fakty a vůbec mě nezajímají nějaké značky, loga a půtky o ně … pokud se vám to nelíbí, nezlob se na mě, ale zlob se na ta fakta a kdo za ně může že jsou taková. Možná je to tím, že takový přístup se dnes moc nenosí (nedá se na něm moc vydělat). Každopádně rozhodně nesouhlasím s tím DD nemá rád NV, to není pravda, DD proti NV natož jejím produktům nic nemá a bere je stejně jako ostatní, DD byl ale v minulosti napadán ba přímo velice hnusně inzultován lidmi z NV a některými fandy NV (což nepřestalo), takže se s tím musí vypořádat. Nicméně rozhdoně to neznamená mít něco proti NV a jejím produktům, které za to rozhodně nemohou – důkazem je, že nadále produkty NV testujeme a testovat budeme a půjčují nám je jejich skuteční výrobci a neodhlám já ani nikdo jiný kdo je testuje u nás v redakci nějak shazovat/chválit a přistupujeme k nim stejně jako k ostatním. Pokud někdo tvrdí, že tak nečiníme, uráží tím nejen mě a celou redakci, ale i jejich výrobce atd. Pochopte už konečně, že pro mě není výhodné z finančního ani jiného hlediska shaozovat nějaké produkty vůči jiným, spoléháme na podporu a spolupráci řady firem a s každou chceme a musíme vycházet, takže si rozhodně nehodlám nějakým stupidním chválením/shazováním nějakého produktu jen tak tohle kazit. přijde ti to útočné? Fajn … ale to je tvůj problém ne můj. Fakta jsou jasná, já tu spolupráci s firmami vyrábějící NV produkty mám a velmi dobrou a otestujeme i produtky zmíněné v tomto článku, což ale neznamná, že je nebudeme objektivně hodnotit včetně toho, že naplno řekneme, že by je koupil jen blázen, pokud budou podmínky jaké vypadají, že budou …

 78. Proboha, to je kokot. A to mohu rici zcela objektivne.

  Slovo objektivne jsem pouzil za svuj zivot menekrat, co ten votlemek v jedne diskuzi. A toto individuum, ktere v zivote nevydelalo normalni praci ani korunu, bude lidem rikat, za co je spatne utratit jejich penize. Ta smradlava zumpa by si uz konecne zaslouzila nejake konecne reseni.

 79. MK2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 16:07:06

  „DD ty karty nevyrábí, neprodává a tak k nim může přistupovat objektivně a neurčuje jaké jsou a budou“, ale taky není ani žádnou vysokou soudní a mravní autoritou, ani vystudovaným psychoanalytikem, aby měl právo jiné lidi veřejně a nepokrytě označovat za magory nebo blázny.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 16:21:17

  tak se tak přestaňte někteří chovat 😉 je zajímavé, že inteligentního objektivního čtenáře s nadhledem tak jak je to podané v článku, to rozhodně neurazí … opravdu zajímavé 😉

 80. MK2 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 16:31:23

  Je pravda, že jsi útočný. Ono totiž použití některých slov v určitém kontextu je útokem samo o sobě. I když to tak nemyslíš. Já vím, že se nesnažíš na někoho nějak útočit a napadat ho, musíš si ale uvědomit, že když použiješ slova jako magor a blázen, ať je myslíš jak chceš, tak se to může někoho dotknout. A když se dotčený ohradí, neměl by ses na něj utrhovat. To, že se cítí dotčený není jeho vina, ale Tvoje. Ty jsi zodpovědný za to co píšeš. Když napíšeš něco co se dá pochopit chybně, vždycky se najde někdo kdo to tak pochopí. Ale nemůže za to on, ale Ty.
  Jinak si vem, že jsou lidi co si kupují hodinky za 100000 i když by jim stejně nebo i lépe posloužily hodinky za 1000. Já takové lidi nechápu, ale nedovolil bych si je nazvat blázny. Někdo prostě rád utrácí pěníze pro samotné utrácení. Proto ale ještě není blázen.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 16:37:38

  tak hodinky za 100k jsou opravdu kvalitní ze zlata a jiných drahých kovů, takže jejich hodnota ej opravdu vyšší než u hodinek běžné produkce … nicméně nějak pochybuji, že ty grafiky o kterých je v článku řeč budou ze zlata a mít tedy větší cenu než jiné běžné grafiky 😉

  Inteligentního čtenáře s nadhledem má slova v článku nemohou nikterak urazit, naopak . Sorry, ale jestli to někteří nechápete, zjevně není chyba ve mě ….

 81. Vek 15 rokov? Alebo menej?

  LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 17:01:50

  no to mas pravdu vyzdvihuje ich negativita oproti konkurecnii, ale preco? co myslis?

  ked mas obe karty rovnake, alebo este lepsie, ak mas dva auta rovnake, jedno je dajme tomu skoda a druhe lamgorghini, rovnaky vykon, spotreba no proste vsetko, a toto od skodystoji 100 000€ a toto odlamba 1 000 000€ tak co myslis ako by si ty reagoval na tuto vec? je zjavne, ze ked mam dva produkty, rovnake, doslova, a este k tomu ked je ten lacnejsi este parametrovo lepsi, napr v AMD podpora dx11.2 tak jasne, ze sa ti nebude pacit a budes produtky konkurecnie ocniernovat ak to mam tak povedat, keby nv dala tie ceny nizsie, ovela nizsie tak dd by tento clanok ovela inac napisal, lenze co si ma mysliet a vacsina na tomto webe, ked sa dozvieme, ze nv vyda karty, o polovicu drahsie ale vykonom zaostavaju a dokonca technologicky tiez? cena ma odpovedat danym parametrom a kvalite, ale kde mas tu kvalitu? dokonca amd karty podporuju dx 11.2, api mantle, true audio, co z toho ti za tie penaze da nv? za tie 400€? akurat pluvanec do tvare a sa ti vysmeje, ze si riadne zaostaly ked si toto kupil, kedze u konkurencii to mas ovela vyhodnejsie a vykonnejsie, ako fakt nebudte taky zaslepeny, dd to mysli dobre a aj pise, len treba sa na to pozriet inym uhlom pohladu a pochopite preco napisal to, co napisal

  1. K čemu je podpora DX11.2, když přece podle Stacha a spousty jeho nohsledů jsou Win 8 peklo? 😉
   A když už se pořád omílá plná podpora DX u AMD, zajímalo by mne, zda už AMD umí DX command list.
   Pár starších odkazů k tématu nVidia a DX11.2 – např. https://www.youtube.com/watch?v=EswYdzsHKMc&feature=player_embedded (demo běží na GTX 770), nebo http://blogs.nvidia.com/blog/2013/10/17/windows-8-1-2/

     1. prosim vas ludia co to je za unsupported feature ten command list?

  1. Jenže ono to není tak jednoznačné. Toho blbečka čte pár dětí,idiotů a lidí, co se mu smějí. Těhle pár lidí prodeje v podstatě neovlivní ani v ČR,SK. Jenže kdyby ho nvidia dostala k soudu, hodně by mu tím zvýšila publicitu. Navíc je taky velká skupina lidí, které od AMD odradil. Řekl bych, že spíš AMD poškozuje svojí neustálou masturbací nad jejich produkty, kterou ventiluje na svém blogu.

    1. Lidi neblázněte. Chcete mu dělat ještě další publicitu? nVidii může být u pudele, protože i v ČR se neprodává špatně a ten jeho blogísek za nějaký mumraj nestojí. Spíš dělá antireklamu AMD, ale to je taky jejich problém. A navíc pochybuju, že s nimi má nějaké nadstandardní vztahy, vzhledem k tomu, jak se dostává k testovaným kartám a informacím – mně to teda exkluzivní nepříjde.

     1. Přesně tak. Jen dodám, že každý krok proti těm jeho blábolům by mu dal další možnosti, jak ze sebe dál dělat mučedníka a jak jedinej říká pravdu(výrobcům, kteří neví co vyrábí:-) a je za to postihovanej.

      Ta inteligentnější část čtenářů po pár změnách hodnocení výrobků pochopí, že svět není černobílej a ty ostatní pitomci s aurou 100(čest vyjímkám) to stejně nikdy nepochopí.

    1. Podotýkám, že to navíc psal několik dnů poté co sám Sapphire tuto skutečnost oznámil oficiálně. Věděli to dokonce i prodejci, řádově měsíce dopředu.

     Stejně tak by mu někdo mohl připomenout DX11.2 drivery, které AMD naslibovalo v srpnu s tím, že vyjdou v říjnu. 4 měsíce poté není funkční ani driver, ani Mantle, oficiální fórum AMD se pro změnu tváří jako potencionálně útočná stránka a takhle je to v podstatě se vším – namátkou dokumentace & SDK pro Mantle, SDK pro TressFX2 (dodnes není k dispozici plugin pro 3D programy)… Hlavně že pak nějakej fracek na DDW blafe cosi o plivání nVidie do xichtu zákazníkům…

     1. Tak o Mantle se ví, že ofiko specifikace by měla vyjít někdy v půli roku, tedy říká to AMD… S ohledem na to, jak se s Mantlem páře DICE v BF4 (i když otázka je, jestli se páře spíš se samotným BF4 nebo spíš s Mantlem), tak to zatím na nějakou „lehkou a lacinou“ implementaci nevypadá, nebo to vyvíjejí za pochodu… Ovšem i když se to nakonec podaří a bude to fungovat, tak stejně musí nVidia čekat na konečnou specifikaci (pokud už „neví něco bokem“).

 82. Opravdu kvalitni prispevky:

  Warhemer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 20:01:03

  Když to tak čtu jak tu píšete o tom že DD je neobjektivní a že nemá zkušenosti prosim vás proč se teda chodíte?Je to jeden z mála lidí v téhle branži který řekne opravdu objektivní názor a jsem rád že i tací jsou

  ——————————————————

  LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-27 20:07:11

  suhlasim, napr taky extrahardware mi smrdi za zelenym taborom, vsetko co spravi nv vyzdvihuju akoby to bol neviem co, ale ked nieco spravi amd tak hned zle

 83. „já předložil všechna fakta, a asi každý kdo má mozek a zná poměry v ČR, tak ví, že prostě si jako magazín nemůžete dovolit u nás nadržovat nějaké firmě , nepřežili byste.“

  Dildo oficialne priznava, ze v CR poddplatene magaziny neexistuju. 🙂 Takze mozte citat pctuning kludne i nadalej. 🙂

 84. No curak cim dal vetsi. Pry:

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-28 11:24:52

  děkuji, takhle to přesně je … navíc ty karty které si kupujete/kupujeme mají s AMD a NV společné jen to, že je na nich někde logo a používají jjeich ovladače, jinak jako produkt pocházejí z továren jincýh firem

  ————

  Stachu a co treba cip? Nic? A proc pak pises, ty kokote, ze jakakoliv grafika s cipem GTX 780 je jen pro blazny a idioty ze konkurence nabizi daleko vice? Jaka konkurence? Kde jsou ti tvoji vyrobci bez ohledu co to ma za cip? Ses jen sprostej ubozak.

 85. áááá blíží se další BAN

  Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-28 12:38:24
  Ty jsi to vůbec nepochopil, lidem vadí, že zde autor opakovaně v clánkách nazýva lidi co si NV koupí jako hlupaky, blázny atd. Kdyby napsal zajímavý produkt, ale nevýhodný a ne že lidé co si ho koupí jsou idioti. Tak by zde rozhodně nebylo tolik vášní… Pak se ale nesmí divit reakce, kdyby někoho nazval hlupákem na ulici, určitě by se dotyčný take ozval minimálně ozval, případně by mu to vysvětlil ručneDD

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-28 13:15:42
  avatar
  Ty si to evidentně nepochopil … nejde vůbec o NV a AMD … takto jednoduše může na věci a výběr grafiky nahlížet jen ten, koho si zmínil. A některé vaše reakce jen většinu z nás utvrzují něco o tom, jak se potrefená husa ozve …

  Já fakt už nevím jak mám některé přesvědčit, že rozdělování grafik na AMD a NV nemá z hlediska výběru grafické karty absolutně žádný smysl a že v našem hodnocení nemá značka a logo na čipu absolutně žádnou váhu, neb nic nepřináší. Je to tak těžké pochopit, že grafická karta je grafická karta? Evidetně asi jo … Yarda to napsal moc dobře, ale ty to prostě nechápeš a dál meleš něco o urážení příznivců jedné značky. zkus pochopit, že nám jsou prostě značky ukradené a grafika je grafika, nemůžeme za to, jaké ty produkty jsou a rozhodně nehodláme chodit po špičkách kolem nevýhodných produktů a dělat ze sebe idioty a hlupáky jen proto, abychom se náhodou nedotkly nějakého fanouška jedné značky. Nás zajímají fakta, ne značky a některé produkty jsou tak nevýhodné, že slova jako bláznivý, šílený atd. jsou zcela na místě … nikoho soudného, rozumného a inteligentního s nadhledem to nemůže nijak urazit, spíše naopak …

  Něco mi ale říká, že u tebe jen házím hrách na zeď. Nicméně to zásadní: Zapomeňte, že existuje nějaké AMD a NV.

  YARDA_Z [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-28 13:41:46
  Ale pochopil a chápu, že se to může někoho dotknout. Na druhou stranu jak se říká „Potrefená husa vždycky zakejhá“. A taky chápu, že když si koupím horší výrobek, upozorňuju že mi je naprosto jedno jsetli zelenej, nebo červenej a někdo mi řekne, že jsem udělal chybu a dokáže mi FAKTAMA!!! že jsem mohl mít za stejný nebo lepší peníze výhodnější produkt, tak nemám problém se nechat nazvat např. bláznem, nebo minimálně člověkem bez informací. Co je natom. Neberte to, že se někoho zastávám, ale nemyslím si, i když DDho neznám, že slova blázen a magor, nebo co, myslí zcela doslovně. Trochu nadhledu by to chtělo! Vycházejme z toho, že drtivá většína z nás nepatří do skupiny high-end uživatelů. A pokud si někdo z nás koupí něco tak nevýhodnýho, tak se nezlobte ale…. Nejde o ty debilní barvy, ale o to co je lepší produkt. Nebo se pletu??? Až přestanete nosit červený, nebo zelený brejle, nebudete se pořád přít co je lepší a slova blázen a magor v pohodě vezmete.

  Koukám, že než jsem to stačil napsat, DD mě předběhl a vypadá to, že jsem opisoval…

  1. Já to shrnu asi takto – pokud dám za nějaký výrobek ze srovnatelných výrobků určité cenové úrovně o několik set až několik tisíc Kč víc, tak nejde o nějaký highend rozdíl. Highend je dle mého něco, kde se platí násobky ceny běžného standardu. Pár tisíc, to je dneska cena dobré večeře pro celou rodinu v dobré restauraci. Chápu, že někteří mají hlouběji do kapsy, pak je v pořádku, že hledají nejlepší poměr cena/výkon, ale ať si to užívají v klidu a nevykřikují něco o magorech, co neví co s penězi. Pro mne jsou prioritou dlouhodobé zkušenosti a spokojenost s nějakou značkou. Proč? Kolikrát nemám čas zkoumat, jestli náhodou není nějaká výhodnější alternativa – hodiny a dny ležet v recenzích, zkoumat údaje, grafy, hledat nejvýhodnější ceny… je to ztráta času, během kterého ty peníze, ten rozdíl můžu lehce vydělat (často i víc). To je můj subjektivní pohled na věc vycházející z mých objektivních potřeb a zkušeností. Roubovat své subjektivní pohledy na něčí potřeby a vydávat je za objektvní, protože si myslím, že to tak prostě musí být, může jen magor.

   1. …jenomže u Magora ve všech ohledech platí, že PhysX, CUDA, G-Sync resp. jakákoliv řekněme přidaná hodnota jedné značky sračka a u druhé značky krom jedné hry dosud nenasazené TressFX, Mantle, DX11.2 hypermegasupervýhoda. Abstraktní pitchoviny typu „všichni optimalizují na CGN“ bez předložení jakéhokoliv důkazu nepočítaje, o tom plká pravidelně a stále dokola. Kdo nesouhlasí = ban, kdo si dovolí předložit důkaz = ban včetně IP, pouhý dotaz kde ukradl obrázek = ban. Jediný co má je fakt, že si může na svém webu dělat co chce. Nebylo by od věci zatlačit na pilu kupříkladu tak jak navrhoval Salám 😉 Říkal jsem to už tenhdá, že těch debilů bude přibývat a pak jich bude všude na webu hromada čímž se radikálně zvyšuje riziko, že osloví podstatně víc lidí ikdyž ve skutečnosti budou lhát (viz. třeba reklamy obchoďáků, výrobců zboží atd.)

 86. No napriklad ja potrebujem za svoje penaze aj funkcnost produktu. A to po dvoch notebookoch s AMD kartou povedat nemozem. Treti s nvidiou slape bez problemov. Ohlasovanie ze je dostupny novy driver je bezchybne, co u AMD driverov nefungovalo. Vypajanie externeho monitora slape bez problemov, na starom mi to blblo. Fungujuca akceleracia flitrov v Photoshop, ked upravujem fotky tak slape GPU nie CPU.

  To napr. u kamarada co ma toshibu s HD5650 sa povedat neda. Pripojeny monitor s FHD rozlisenim sa mu podarilo rozbehat asi so 4 az piatym driverom. (pripajal z HDMI na DVI-D) s tym ze mu rozpoznalo rozlisenie max 1680×1050. Dakujem neprosim. Takze ako uzivatel co mal aj ATI/AMD a aj nVidiu, horovim ze AMD uz nikdy, radsej si priplatim za funkcnost alebo zoberiem horsi produkt (vykonovo) od nVidie ale viem ze mi to bude fungovat. Obzvlast programy co som pozeral tak vyuzivaju akceleraciu cez CUDA, ako OpenCl a Direct Compute. Takze tolko STACHUJ, bodaj by ta porantalo tam kde si ty klamar jeden.

  1. Stejné problémy jsem si užil s netbookem AMD C-50 (HD6250). Taky to umí maximálně 1680×1050. Radši zaplatím stejné peníze za slabší iGPU Intel, kterému nedělá problémy 1920×1080 nebo vyšší. Podle čuráka sracha a jeho spoluhoničů je problém ve mně. AMD evidentně cílí svoje produkty na 0.1% uživatelů, kteří si s tím problémem umí poradit.

 87. Dildo v diskusii: „Já fakt už nevím jak mám některé přesvědčit, že rozdělování grafik na AMD a NV nemá z hlediska výběru grafické karty absolutně žádný smysl“

  Dildo v clanku pod, ktory to napisal: „Současné době je stále nejvýkonnější grafickou kartou světa Radeon HD 7990 a to se značným náskokem. Nestačí na něj ani R9 290X ani GTX 780Ti. Duální GTX 690 se plácá někde kolem jejich úrovně, a AMD kutí nástupce HD 7990. A protože GTX 780Ti nedokázala jasně porazit R9 290X, snaží se NV přijít s něčím opravdu výkonným.“

  Komentar zbytocny. 🙂

 88. Ja len ci mi to niekto vie vysvetlit:

  DIIT o BF4 a mantle:

  „Podle informací na oficiálním webu hry, které se týkají nadcházejícího patche (předešlý vyšel zhruba před třemi týdny) dojde k jeho vydání v posledních lednových či prvních únorových dnech s poznámkou, že datum vydání může být změněno. Přesto zpráva neobsahuje nic, co by naznačovalo nějaké další zpoždění.“

  Tak na ofic. webu sa pise ze dojde k vydaniu ale MOZE byt zmeneny DATUM vydania a kokot soucek napise ze sprava neobsahuje nic co by naznacovalo mozne oneskorenie? a do pice on nevie citat? ze MOZE byt ZMENENY DATUM? KURVA KRISTA TYM JEBLYM FANATIKOM UZ JEBE ZE NEVEDIA PRECITAT ANI VETU?

  krista normalne som sa nasral a to byvam kludny clovek. takych jeblych ludi ako je stach a dement soucek by mali strielat. to uz nie je mozne co oni dvaja vedia vyplodit z tej sprostej chorej hlavy.

  P.s.: sorry za tvrde slova ale inac to neslo.

   1. Mě se to líbí! Hluboce IT nadšenci nám právě předvedli jak se dělá ten správný web! Pomalý je to jako prase, rantly kolem nadpisů jsou vyloženě eye-candy záležitost neméně inspirovaná pexesem z w8…

    O Součkových a Ježkových úvahách přestrojených za PR AMDéčka netřeba vyjadřovat, můj názor na ně jistě znáte.

    edit: Jinak ty „jejich“ recenze z Phoronixu jsou taky výborný, Souček má zase v oblibě vyzobávat střípky nejmenovaného německého magazínu, následně je pak hodí do souvislostí jako Stach (pravda, trochu sofistikovaněji a s podstatně lepším slovníkem, ale ve výsledku mu závěry vyjdou úplně stejný :D)

    1. Souček koukám poslední dobou opravdu perlí:
     http://diit.cz/clanek/kaveri-pameti-vykonnostni-zavislost/diskuse

     „(Kaveri) …dál nové technologie (třeba TrueAudio), lepší možnost upgradu (ať už dual-graphics nebo výsledný výkon po upgradu na nějakou mainstreamovou grafiku) a pokud budeme brát v úvahu Mantle, tak i lepší základ pro něj, protože podle dostupných testů odráží v první řadě počet procesorových jader.“

     Diskuze byla prosím o HTPC (mITX), kde obhajoval AMD před Intelem.
     – TrueAudio nejen, že ještě nefunguje, nejsou ovladače natožpak aplikace, ale bude nejspíš u HTPC prakticky nevyužitelné. A to nepočítám fakt, že se k HTPC běžně připojuje receiver určité cenové kategorie kde jsou podobná udělátka kurvící původní zvuk nežádoucí.

     – Dual graphics – ano, to je u HTPC kde je zohledňována spotřeba obrovská výhoda 😀

     – Mantle – no-X už má dokonce k dispozici testy! Výkon jader se vyslovením tohoto zaklínadla dramaticky zvýší do nebeských výšin ať už v OS nebo filmech, případně jejich kompresi přes ty tři prográmečky co podporují AMD!

     1. A ještě jeden výblitek, tentokrát od Ježka http://diit.cz/blog/jak-se-nechat-okrast-na-aukru-jeste-mozna-vyhoret

      Co je mu kurwa do toho co kdo a za kolik prodává? Navíc těch cca 10% je zcela běžná praxe i u „značkových pc“ typu CZC apod. Kolikrát si zákazník naporoučí podstatně horší sestavu a mile rád za ní zaplatí víc. Ale to né, Robin Hood Ježek si vyhlídne jednoho z garážmistrů a jako důkaz svojí erudovanosti a nadřazenosti ho propere a jako perličku přidá fabulaci o vyhoření.

      PS: Navrhuji změnu Oddbornik > Oddborniik 😉

     2. Ovšem nejlepší je název toho pecka – Top AMD herní PC… GTX770… 🙂

 89. Jede někomu ten pošpiňující článek od Ježka? BTW pan mistr složí pc cituji: „maximálně do hodiny“ Moc hezké na frajírka co si hraje na IT guru. A kde, ty *** (hvězdičko 🙂 máš čas na zahoření, testy, nastavení biosu, hmm? Taky by mě zajímalo jestli si toho kompa koupil případně jaký s ním měl problém když si dovoluje kritizovat. Blafy, kecy, vymyšleniny, coby kdyby!

  no ten mě teda nasr*l, pisálek vymletej. Si myslí, že zasunutím harddisku do kejsu stavba pc končí a když firma x nabízí sestavení zdarma tak že automaticky musí firma y taky!

  edit: ne, opravdu nejsem inkriminovaný prodejce 😉

  1. Blog neotevřu. U pana Ježka mě zaráží fakt, že na DIITu píše takové jednoduché/povrchní články o linuxu a na Abclinuxu v podobném duchu o hardware.

   Napadá mě úsloví „mezi slepými jednooký králem“, ale nejvíc mě vadí to, že mu chybí určitý odstup/nadhled v článcích(a možná i blozích) a články dost připomínají nadšené příspěvky puberťáků na Číslicové Zkáze.

   1. Ještě je v cache 😉

    U mě skončil u nestranné recenze haswellu kde z naprosto „neznámých“ důvodů neotestoval gpu část. Samosebou u richlandu otestoval komplet vše s tím, že „mírně“ vyšší tdp nelze ocenit, naproti tomu haswella zdrbli a ještě lhali – viz. moje příspěvky v diskuzi, které byly následně tím druhým nestrannm novinářem promazány.

    1. Sem si to teda našel v cache, díky za nakopnutí. Škoda, že není diskuze 🙂

     Na něj a na to, že je to v blogu mi to nepřijde tak hrozný 🙂 V podstatě nechápu proč to smazal. Působilo to na mě spíš jako reklama na ten partnerskej Web.

     Vtipný je jak v jiným blogu píše, že měnil v PC základní desku + doistalovával ovladače na síťovku a trvalo mu to 2 hodiny. Sice ještě zkoušel jinou grafiku a paměti (zdroj nevím), ale to je otázka 10 min, když rozebrání PC započítám k té výměně. Vyndám GK, zandám GK – test. To samý s pamětí a případně zdrojem.

     1. Ta firma co to prodává je sročko s kamenou prodejnou. Předpokládám, dle jeho ekonomických „výpočtů“, že dělá na živnosťák. To pak přecenom ty kalkulace vychází jinak.
      A když to splácá dohromady za hodinu…

      To je tak, když se novináři nebo „novináři“ pouští do ekonomických úvah a diktují nám kolik by co mělo stát. Chtěl bych ho vidět jak to za ty prachy je ochoten dělat (sro, prodejna, atd).

     2. Navíc jsou to samozřejmě plátci DPH takže ze 3000,- máme najednou jenom 2500,-.

      Už je mi jasné, proč to smazal. Bylo by zajímavé jak by své cenové kalkulace obhajoval u soudu.
      Je to šašek. Pomlouvat to by uměl, ale čelit následkům už ne. A tím myslím i jen tu pitomou diskuzi.

      To Richmond:
      Omlouvám se ti. Myslel jsem, že to jako obvykle trochu přeháníš:-), ale tahle „kauza“ mi otevřela oči. SouDDruha Ježka, co také káže všem a ví nejlépe, jak by co mělo vypadat zařazuji na seznam nečtených/čtených pro zábavu.

 90. http://www.youtube.com/watch?v=mHaYjVJaQqE#t=106

  edit:
  http://battlelog.battlefield.com/bf4/news/view/bf4-mantle-live/

  …takže to potvrzuje to co jsem si myslel o „oficiálních číslech od AMD“, které (zcela nepochybně omylem) testovalo u AMD platformy s nejvýkonnější kartou (290x) a u Intelu byl cpu výkon držen na vodítku 260. To se pak člověk nediví, že je na neoficiálních testech na rychlých cpu nárůst 58% proti ofíko 10%. Ještě by se mohl objevit nějaký důkaz o tom, že se náročné výpočty, které dělá právě cpu přesunuli na gpu a budeme doma 😉

   1. Něco ve smyslu „IF AMD CPU flag > compute on GPU“. Tímto způsobem by se odlehčilo pomalým cpu AMD čímž by se dosáhlo o řád vyššího výkonu. Blbž je, že je zatím k dispozici pouze bench BF4, který je na cpu dost skoupý http://static.techspot.com/articles-info/734/bench/CPU_01.png Pokud vezmu v úvahu bugfixy tak by bylo více než vhodné provést retest na aktuální verzi, navíc pochybuju, že někde najdu benchmark s 2x290X pro porovnání

    edit: co se spásy pro konzole týče tak se AMD myslím i oficiálně vyjádřilo, že pro konzole Mantle nebude http://www.legitreviews.com/find-amds-mantle-api-doesnt-need-next-gen-console-support_126361

    1. Ano, vždyť píšu 2x290X, ale také se zároveň použilo výkonné cpu a cpu heavy load mapa = měl by být Mantle nejvíc znát 😉

     Jinak bych se ještě vrátil k prostřední sestavě:
     DX11 avg – 53fps
     Mantle avg – 66fps
     …a tady bez Mantle na víceméně stejné sestavě i mapě mu to běhá místy nad 70fps takže otázkou je jak dlouho a kde to měřili. Na začátku mu to hází +/- 50 fps podobně jako na BF4 fóru/testu

 91. Ako stach hrá nechápavého:

  jugularis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:05:31
  AMD to trochu nevychytalo. Je sice parádní, že už to vychází, ale s počáteční podporou pouze R9 290/X a Kaveri mi uštědřilo dobrou lekci. Snad se mi vybaví, až budu příště vybírat komponenty. Protože R9 280X/R9 270X a 7970/7950/7870 – tzn. naprostá většina zákazníků bude ještě čekat, zatímco promile bude testovat. Skvělý marketingový tah. To už to měli radši odložit o další měsíc.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:14:27
  tohle je jen začátek a technologická praktická ukázka, že to funguje … vše je teprve na začátku a budou chodti další patche a další vylepšení

  jugularis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:25:34
  Já nevím, ale mě jako zákazníkovi AMD slíbovali ovladače pro GCN karty na prosinec. To byl jeden z důvodů, proč jsem tu kartu koupil už v prosinci Čekal jsem jak idiot trpělivě a s pochopením do konce ledna a vypadne z nich tohle. Ukazovat to měli akcionářům na prezentacích, mě zajímá realita u mě doma. Známý se zas těšil, že bude Battlefield 4 na GX70 snesitelnější. Prostě paráda a dokud nevydají skutečné plnohodnotné ovladače, tak pro mě mantle neexistuje a nezajímá mě.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:45:30
  ??? nějak nechápu … HD 7000 jako GCN už jsou na trhu skoro 2 roky … nyní už používám R9 290X a všechno šlape na výbornou … co je s ovladačema??? O tom, že MANTLE je na začátku a že se začne ve hrách používat jsme opakovali do zblnutí a má se začít používat v roce 2014 a co je? Leden 2014!

  jeslti narážíš na to, že MANTLE v BF4 mělo být v prosinci, tak to mělo, ale jak jistě taé víš, kvality vlastní hry a funkčnost BF4 byly natolik špatné, že vývojáři museli nejdříve opravit hru, takže to dostalo přednost před MANTLE, proti čemuž asi nikdo normální nemůže nic namítat 😉

  jugularis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:13:51
  Tak abych to upřesnil, spolu s revidovanou GCN (R9 290 a trochu toho lowend odpadu), vyšly i rebrandované karty R9270X,R9280X – což jsou z pohledu marketingu AMD zcela NOVÉ karty. A já si jí prakticky hned jak vyšla pro mne zajímavá revize koupil. Takže pro mne jako zákazníka je to taky zcela nová karta a očekávám od ní podporu jako u nové karty. A Mantle měl být použit v BF4 v prosinci, reálné nasazení na všech kartách GCN. Tzn. že AMD mělo mít ovladač připraven v prosinci a čekat na DICE, mezitím mohlo v klidu udělat podporu pro stávající GCN. Mě to spíš přijde, že tam ty ovladače ještě někdo lepí, když zatím nejsou ke stažení, jen aby je mohl vydat dnes a říct, že splnil ten leden. PS: O ovladačích obecně jsem nic nepsal, jen jsem poukazoval na slibovanou dostupnost ovladačů na prosinec (protože předpokládám, že by si lidi ten slibovaný BF4 s Mantle nepouštěli na tužce).

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:18:45
  nechápu co ti vadí, všechno funguje jak má, i kdyby AMD mělo ovladače (mělo), tak by byl k ničemu, když BF4 a další dostaly MANTLE až teď … tak vážně nechápu, co řešíš … bylo jasně řečeno, že MANTLE se v BF4 jen ukáže, jeho hlavní přínosy a čas nastane až s příchodem dalších her během roku 2014 … vše tomu zatím odpovídá

  jkiller [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:39:34
  Řekl bych ,že mu vadí skutečnost, že Mantle jede zatím pouze na R9 290X, R9 290, R7 260X a grafickém jádře v APU Kaveri, ale na R9 280X/R9 270X a 7970/7950/7870 nejede, takže bude muset dál čekat, ačkoliv podpora byla slíbena pro všechny GCN karty. AMD doslova píše, že výkon starších GCN karet v Battlefieldu 4 s Mantle bude optimalizován v budoucí verzi ovladačů Catalyst, že tyto karty zaznamenají „omezené“ zrychlení a AMD momentálně zkoumá možnosti, jak jejich výkon vylepšit.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:44:26
  jo takhle ….aha …. no první verze MANTLE je orientována hlavně na zlepšení chodu a efektivity využití CPU … grafiky se dočkají optimalizace v dalším kroku …. je to v článku ….

  já vážně nechápu, co někteří čekají za dokonalos, bylo jasně řečeno, že v BF4 bude vůbec první herní MANTLE ukázka a demonstrace toho, že ta technologie vůbec funguje … je jasné, že nebude fungovat dokonale a v plném rozsahu … podpora pro další grafiky, stejně jako pro CrossFire atd. + optimalizace pro samotné karty dorazí následně … MANTLE je stále ve vývoji a bylo jasně řečeno, že tohle je prostě jen začátek ….

  prostě trpělivost, teď tu mámte MANTLE v první „BETA“ verzi, která ukazuje, že funguje a má přínos i potenciál, další funkčnost a podpora bude následovat a to brzy …

  jugularis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:52:05
  hele, tak oprava, nakonec na fb nebo kde AMD zveřejnilo, že bude podporovat v betách všechny desktop GCN, tak uvidíme 😉

  PS: Já od toho nic nečekám, já mám výkonu v BF dost, spíš mi jde o ulehčení CPU části na slabých APU. O tom podle mě Mantle je. Těch pár procent na highend single GPU sestavách asi nikoho nevytrhne.

  1. pokračování:

   jugularis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 16:52:05

   hele, tak oprava, nakonec na fb nebo kde AMD zveřejnilo, že bude podporovat v betách všechny desktop GCN, tak uvidíme 😉

   PS: Já od toho nic nečekám, já mám výkonu v BF dost, spíš mi jde o ulehčení CPU části na slabých APU. O tom podle mě Mantle je. Těch pár procent na highend single GPU sestavách asi nikoho nevytrhne.
   aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 17:19:16
   avatar

   jj dělá se na tom … fakt tohle je jen malá ochutnávka a ukázka, že to vůbec funguje

    1. No no, no no 😀 Jasně ti, jak sám píše do zblbnutí říkal, že bude v BF4 pouze ochutnávka!

     Např., cituji: „Vývojáři her zjevně budou používat kromě DX11 i technologii API MANTLE, které dokonale využívá možností GCN grafik AMD. Takže to není nějaká vějička, ale zjevně přínosná věc“

     – „…na prvním takovém GCN titulu v prosinci, kdy Battlefield 4 (vlastní hra už vychází za pár dní) dostane speciální AMD API MANTLE patch, který by nám měl v praxi předvést, zda bude pořízení AMD Radeon GCN grafiky pro následující roky…“

     – Další seky v pomalu každé diskuzi takže nevim co tu flámuješ, záškodníku podplacená! 😀

     A na Mantle se rozhodně nečekalo! Nečekalo se v žádném případě v prosinci, ani po Novém roce a už v žádném případě v 13.35 betách kde jej AMD nikdy neslibovalo (a všichni přesto našli, že tam Mantle je, viz. třeba http://www.techpowerup.com/197339/amd-catalyst-13-35-beta-driver-with-mantle-api-leaked.html)! Natožpak aby se se čekalo na 14-kový drivery nebo omezenou funkčnost/rychlost u CGN grafik (7970/280X) 😀

     Na ty ostatní seky se mrknu později, určitě se tam totiž najdou hrozný bomby 😉

 92. Tady to zase žije > http://www.ddworld.cz/aktuality/software/tomb-raider-ukazuje-maximalni-moznosti-xbox-one-a-ps4-vedle-s-pc-omezeny-vykon-je-znat-2.html 🙂

  Mimochodem, když se podívám na druhý obrázek, kde jsou obličeje Lary vedle sebe, no nevím, nevím… ta Xboxová vypadá vcelku živě, ta PC jako by požila lak na rakve (a tím nemyslím fernet…).

  A opět „PC konzole“:

  Jimm 2014-01-30 14:55:42
  a nějaký porovnání na PC v ceně PS4 by nebylo?

  aDDmin 2014-01-30 15:04:07
  troll detected …

  lubxa 2014-01-30 17:03:56
  Proč trol? Že řekl svůj názor?

  aDDmin 2014-01-30 17:14:12
  nejde o názor … ale vzhledem k jeho historii zde a jeho výlevům 😉

  domino2301 2014-01-30 19:27:20
  história nehistória. Otázku dal dobrú. DD skús postaviť PC v cene PS4. A nezabudni že v konfigurácii má byť bezdrôtový gamepad, headset, blu-ray machanika. čo za 400€ poskladáš? skús to dať do tak malej krabičky a aby to žralo len okolo 100W a vtedy skús porovnávať

  ——-

  aDDmin 2014-01-30 20:13:26
  jsou .. stavý na stejných HW základech jako běžný PC … jediný rozdíl je v tom, co ti dovolí jejich OS, ovšem to je věc politiky ne schopností toho PC HW uvnitř PC konzolí XBOX One a PS4

  lubxa 2014-01-30 21:19:31
  Ale no taaak 🙂 Jde přeci o celkový koncept přístroje. Pro vysvětlení méně zkušeným a pomýleným:
  JEDNOTNÝ HW (velmi důležité pro definici konzole)
  SPECIÁLNĚ A JEDNOSTRANNĚ UPRAVENÝ OS (opět velmi důležité)
  JEDNOTNÝ DESIGN, PERIFERIE A URČENÍ (méně důležité, ale stále určující)
  Tedy nikoliv použité komponenty. Hypoteticky by mohli být tajné a nikdo by nevěděl, že jsou PODOBNÉ jako v PC. Jak bys potom ty tvé „PC konzole“ nazýval? Samozřejmě že konzole, protože bys prd věděl, co je vevnitř, ale pořád bys věděl, že jsou určeny k hraní a tudíž to jsou konzole.
  Tak už přiznej, že pravdu nemáš a možná zjistíš, že to není tak špatný pocit, uznat názor jiných.

 93. Tak sa nam z u-u-u-u-zasneho mantle vyklubala (ako som uz ostatne cakal), trochu rychlejsia komunikacia medzi CPU a GPU. U high-end CPU zostav a zvlast pre ludi ako ja, co nepotrebuju 300 fps, ale skor chcu krasnu scenu vo vysokom rozliseni (a teda je zatazene hlavne GPU) naprosta blbost, ktoru clovek narozdiel od GPU PhysX naozaj ani nepostrehne. 🙂

 94. Julo – Ochutnávka 2014-01-31 12:15:12
  Mne to pripadá ako ochutnávka jedla, ale na taniere položili fotky. Ovládače Catalyst 14.1 beta stále nie sú dostupné. Toto AMD nevyšlo, očakával som lepšiu prípravu.

  aDDmin 2014-01-31 12:17:40
  já mám vše potřebné, mě to jede tohle je oprvdu technologická ochutnávka, nic co by bylo určeno jako hotový produkt pro běžné uživatele …
  =======
  Tohle uživatelé BF4 po aplikaci posledního patche jistě rádi uslyší 🙂
  Ty ovladače stále nejsou…

   1. Včera sliboval, že Analysty 14.1 vyjdou. Dnes samo AMD objevilo (po dlouhém interním testování) chybu při instalaci (!!!).

    During the QA process, we identified an installation issue in AMD Catalyst 14.1 that renders it unsuitable for distribution for testing in your labs. We are testing a new build overnight and will update you on its status by mid-afternoon Eastern Standard Time on January 31. We apologize for the delay and appreciate your patience and understanding.

    No to musí bejt fakt schopná parta když se jim povede x-desítek installerů bez chyby a najednou, jako na potvoru když má přijít „malá ochutnávka“ tak nic. Tomu se říká pešek 😀 Tak hlavně, že se na BF4 AMD masivně podílelo a na dalších trhácích údajně i bude http://diit.cz/clanek/ea-frostbite-3-a-optimalizace-nvidie

 95. Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 14:59:27

  Ono to je trochu promazany a odpovedi jsou jinam nez puvodne byli
  ————-

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:01:18
  avatar

  ???? co je promazaný, kde jsou odpovědi??
  ————-

  Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:04:49

  Já jsem reagoval na někoho, kdo má core i7 na 4,8ghz a psal že 10 procent výkonu není moc. A těď tu ta reakce vůbec není… Tudíž reaguju na blbost s ovladačem.
  ————-

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 15:58:48
  avatar

  no já nic nemazal, tak nevím
  ————-

  Callisto [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-30 21:03:02

  Takže jsem asi psal tuto reakci: Ono i těch 10 procent je pěkných, většinou to je tolik, kolik ziskáš přetaktováním grafiky… Spíš bude zajímavé sledovat, jestli o přidá minimální FPS nebo spis ty maxilální…

  na větu Neni grafickej ovladač…taky dobry…

  když to nikdo nemazal, asi to nekdo hacknul xD Nebo že by NSA

 96. To je mazec. To je DDemagog jak svina. Podle neho kdyz se uplavi auto na letecky petrolej, tak je z auta najednou Gripen:

  Jimm [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-31 22:23:38

  ne já tvrdím, že PS4 a Xbox jsou herní konzole a NIC takovýho jako PC konzole NEEXISTUJE. Protože buď máš PC s veškerou jeho funkčností a nebo máš HERNÍ KONZOLI, nic mezi neexistuje. A pokud to nevíš, tak je SW to co určuje, co je PC a co ne… A je jedno na jakým to poběží HW. A nemůžeš něco nazývat PC jen proto, že to má x86…

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-01-31 22:53:57

  takže co je tedy Xbox One s x86 procesorem a Windows OS a PS4 s x86 procesorem a FreeBDB a PC které může mít klidně obojí?

  ——————————————————

  Jimm [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 00:46:49

  on běží xbox na windows? to znamená že si na něj můžu nainstalovat office a třeba solidworks?

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 00:59:31

  ano běží na windows … jestli můžeš? To je jedno, běží na windows a má PC komponetny tudíž je to druh PC a to konkrétně PC konzole, protože konzole vždy nabízí něco omzezeného, což splńuje definici …

  ——————————————————

  Akus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 09:01:02

  Nechci se zapojovat do diskuzi takoveho tematu ale kdyz do mobilu ci tabletu s Wind 8 dame teoreticky x86 Hardware tak to bude PC tablet a PC mobil ?

  a rici ze konzele nabizi neco omezeneho coz splni definici ?
  to je asi jako rici ze linux me taky omezuje ve spustenich nekterych aplikaci i nejaky Mac.

  Jinak nejsem konzolista ale verim ze cena HW konzole je dobra a pokud by hry stali to co na PC tak je to urcite lepsi jak PC (pro hrace her) ono totiz tech super detailu si clovek stejne ve hre moc nevsima pokud hru hraje a nesedi u ni s tim ze si zastavi obraz a zkouma detaily.

  A vetsina lidi chce vlozit hru a hrat nikde nic nastavovat atd… a hlavne za 5 let koupim hru a neresim pozadavky.

  ——————————————————

  Jimm [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 09:01:58

  no asi shodneme na tom, že „PC konzole“ je termit, kterej sis vymyslel ty… řikej si tomu jak chceš, ale to neznamená že to není úplná blbost…

  ——————————————————

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 10:18:44

  tak to je argument jako stehno … stejně tak to ale neznamená že to není pravda. Tažke Xbox One a PS4 jsou PC konzole, děkuji konečně za uznání …

  1. Jsem zvedav, co vyplodi na tyto uplne jasne argumenty:

   ——————————————————

   billAdama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 12:11:09

   Nechcem sa veľmi do tejto hádky zapájať, ale už nedá mi to.

   XBoxOne a PS4 majú X86 CPU, ale to neznamená, že sú PC, to je blbosť.

   Úryvok z definície PC podľa wiki:

   Citace:
   A personal computer (PC) is a general-purpose computer, whose size, capabilities …

   Odkaz

   Všimni si to general-purpose computer, t.j univerzálny.

   Konzola je (samozrejme) počítač,
   ale nie je to Osobný Počítač (= Personal Computer = PC), pretože nemá (a nikdy mať nebude) software, s ktorým môžeš programovať, kresliť obrázky, renderovať špec. efekty do filmov atd., proste to nie je „general-purpose computer“, (aj keď po HW stránke to všetko vie)-
   Konzola je teda počítač na ktorom obsah len konzumuješ, nič viac.

   To aj tablety s ARM sú viac PC než PS4/XOne, pretože pre ne existuje mnoho softvéru, s ktorým môžeš robiť (takmer) to isté čo na Desktope (dokonca aj programovať, …)

   Dokonca by som povedal, že aj PS3 je viac PC než PS4, pretože v prvých verziách si tam mohol nainštalovať plnohodnotný Linux, pripojiť klávesnicu a myš a robiť na tom úplne všetko čo na x86 PC.

   ——————————————————

   Jimm [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-01 13:28:19

   koukám DD, na tebe konzole působí jak červenej hadr na býka, oči podlitý krví a absolutně žádná schopnost rozumně uvažovat.. Pokud něco běží na x86, tak to není automaticky PC.. Telefon s atomem a androidem bys těžko nazval PC, stejně tak mraky průmyslových počítačů a embeeded systémů, co na x86 běží, apod… PC je definováno svojí funkčností a nikoli HW a tím tuto diskuzi končím, protože ty seš jak kafemlejnek, pořád dokola.. x86=PC…

 97. Stejne ma sere, ze sme len o stupen vyssie. 🙂 Skutocne rozumny clovek na Dede World (po zisteni vocotamgo) neplachne a ani ho nijak viac neriesi. 😉 Mna ho vsak proste citat bavi a robit si z neho obcas prdel tuna tiez. A za to sa obcas dost hanbim. 😉 Bez ironie, myslim to vazne. 🙂

 98. Já už jsem došel do toho stádia, kdy na DDW vůbec nechodím. Chodím jenom sem. 🙂 Za poslední 2 měsíce jsem na DDW byl asi 2x a celková návštěva netrvala ani minutu.
  Občas kouknu na diit, na který jsem nechodil dřív, ale jelikož se tu často zmiňuje tak se občas kouknu.
  Číst ty DDho sračky je jako závislost. Stačí tak 3 týdny vydržet to nečíst a pak už se to dá zvládnout v pohodě. 🙂

 99. EuMatBa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-02 11:38:46

  Taky přileju olej do ohně …

  Konzole taky nejsou jednotné. To že nějaká je v konfiguraci XY nedokazuje jednotnost. To by jsi mohl za konzole prohlásit libovolný sériový model od Dellu, HP, …, který to sekají jak Baťa cvičky a HW/SW je jednotný.

  Kopeš do PC a přitom si neuvědomuješ, že se ty konzole taky jednou za čas obměňují. Kolik verzí měl vlastně poslední Xbox 360? Jen integrované obvody se měnily co 2 roky. Myslíš, že za tu dobu se na nich neprovedly žádné úpravy? Minimálně opravili známé chyby …

  Stejně tak můžu říct, že PC má standartní HW. To co všechno jsi vyjmenoval, staví na standartizovaných věcech, jako že GPU bude podporovat VESA, CPU bude podporovat FP v nějakém formátu od IEEE a podobně. Pro USB máš třídy zařízení …

  Nebo si zkus pustit aplikaci z počítačového dávnověku.

  Uvidíš, že ty aplikace, co používaly služby BIOSu nebo si svoje rutiny řešily samy, fungují dodnes. To je tím, že každá část systému se chová transparentně. Neplést si se zpětnou kompatibilitou. To je jen důsledek standartizace.

  Speciální OS pro PC? Co třeba QNX? To je naprosto speciální a prakticky jednoúčelový OS pro RT aplikace. Kdykoliv potřebuješ stroj, který nesmí spadnout, dáš tam QNX nebo VxWorks, eventuálně RT Linux. U konzolí je prostě jediný požadavek, aby běhaly hry. Jinde aby běhaly turbíny.

  Závěr: Nejspíš budu schopný najít protipříklad ke všemu o čem se tu dohadujete …

 100. Tomy7: Tak ako, priznam sa, ze jeho clanky uz citam len velmi skackano, je to totiz z 90% stale dokolecka ta ista omacka, pardon suvislosti. 🙂 A casto pouzivam iba oddbornika na checknutie najvacsich peral. 🙂 Ale ak ma nieco zaujme svojou totalnou uletenostou tak to pozriem, zvlast diskusiu. 🙂 To je totiz obcas panoptikum tak krystalickej demagogie, fandovstva a (teenagerskej) hluposti, ze sa pri tom neda nebavit. 🙂

     1. Breaking news, this just in: Yes, it seems hell has frozen over

 101. To je trapak. Pry mu nezalezi na znacce cipu, ale mame vybirat jen z cipu AMD. To si zase sere do huby:

  ——————————————————

  Vykašlete se na značky čipů a kupujte podle výhodnosti výkonu, provozních vlastností a ceny. To je naše rada ohledně výběru grafiky! Vybírat bude grafickou kartou zhruba kolem 5000 korun. A zde s vydáním nového R9 270X přestala konkurence fungovat …

  Proti sobě stojí řady R9 270 a R9 270X (stejná karta lišící se frekvencí a tedy lehce výkonem, spotřebou a cenou), což je vlastně vylepšený Radeon HD 7870 (256-bit) a výkonovou konkurenci jim dělá řada GTX 660 (192-bit) a GTX 760. Výkonově se mají věci tak, že R9 270 (bez X) je o 10-15% výkonnější než GTX 660 a má větší potenciál, a R9 270X je o 10% rychlejší než GTX 760. Všechny tyhle modely jsou k dispozici v atraktivních nereferenčních verzích s dobrým chlazením. Jenže pak přijde řeč na ceny.

  A pak zjistíte, že R9 270 (bez X) stojí stejně nebo méně než to co GTX 660, ale je jasně výkonnější. R9 270X pak stojí až o 1500 korun méně než srovnatelná GTX 760 a přitom je R9 270X výkonnější. GTX grafiky tak dnes nepředstavují konkurenci, ani alternativu, což ještě umožňuje „MANTLE“ situace optimalizací her pro následující roky. Alternativy tak můžete vybírat jen v rámci R9 270/270X nereferenčních modelů.

 102. Usm82 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – AMD FX 2014-02-03 09:47:03

  Rád bych se vyjádřil k tomuto: MD FX-8350 už dnes překonává výkon Core i5 modelů (a v některých ohledech dotahuje i Core i7) a navíc AMD nasadilo agresivní ceny. Jenže CPU nikdy nekupujete samotný a do ceny sestavy promlouvá i cena základní desky.

  aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-03 10:35:40

  nezajímají nás umělé testy a nereálné situace, zajímají nás běžné aplikace a běžné situace a to včetně her, nikdo nehraje na nejnižší detaily a v nízkých rozlišeních atd. V normálních situacích to vypadá takto: Odkaz

  Máme vše otestované a zjištěné … jde o to, kde ten výkon hapruje. problém by to byl v náročných moderních aplikacích, což ale jak jistě víš problém opravdu není, spíše naopak … a kontrolní otázka, jakých myslíš, že bude aplikací přibývat optimalizovaných či neoptimalizovaných? 😉


  Takže se dotahuje na i7 ale třeba ve hrách nestaćí na pentium za 1500

  http://extrahardware.cnews.cz/recenze/pentium-g3420-prekvapive-vykonny-levny-dvoujadrovy-haswell/strana/0/12

 103. Jore:
  Mě se libí jak v době kdy byl dělaný tento článek na listopad se tu autor nevahal vytahovat doporučeními „posečkejte si na nereferenčníR9 290 do vánoc určitě budou). A teď je začátek února a na skladech se akorát povaluje pár referenčních 290x + nekolik gigabytů, které jsou ale skoro o 1000Kč dražší než se uvádí zde.

  O aktuální situaci ohledně 280x se nemá ani smysl bavit tu už v Cz obchodě neviděl nikdo hezkých pár měsíců. Takže sice tu máme krásná doporučení na super sestavy, ale tak jako za komárů si je koupit nemůžeme

  addmin:
  zase píšete nesmysly a o věcech, o kterých evidentně nic nevíte…

  minulý týden jsme stavěli 20 počítačů 10x R9 280X 6x R9 290 a 4x R9 290X, přesně takové jaké vidíte v sestavách a všechny jsme bez problémů v ČR pořídili … některé i skladem, takže asi tak …. o ty karty je přirozeně velký zájem, protože jsou velmi dobré a výhodné, ano jsou složitěji dostupné než nezajímavé a předražené GTX grafiky, které logicky jsou pak skladem, ale lze R9 280X/290/290X sehnat a mít je za ceny, které uvádíme … karty chodí stále ve slušném množství, ale jsou samozřejmě hned rozebrány, na skladech se samozřejmě neudrží, ale za pár dní dorazí vždy další dodávka … žádný velký problém natož ten, že by se ty sestavy nedaly realizovat, neexistuje, jistě se ti ozvou další čtenáři, kteří ty karty bez problémů pořídí/pořídili … to že nevidíš karty aktuálně skladem neznamená, že nejsou 😉

  jinak protože evidentně víte všechno nejlépe a lépe než kdokoliv z nás smrtelníků, tak se vás chceme všichni zeptat, proč jste neporadil výrobcům a nezajistil větší dodávky a množství R9 280X/290/290X grafik, když jste věděl že o ně bude mnohem větší zájem než o tak drahé karty je obvykle???

  „No nic tak už mám zase ban“ ten zbytek samozřejmě vymazal 🙂 Ptal jsme se jej jak je možné, že když je 280x tak super uspesna a prodavana ze nikde neni skladem, tak jaktoze neni v zadnem obchode v top10 prodejnosti.

     1. vsak ale vedel si ze dostanes ban nie?som ta sledoval uz par dni ako do neho jebes cakal som to uz skorej este sme sa s mareknr bavili o tom ze asi potrebuje zvysit navstevnost ked sa stebou tak dlho dotahuje.
      chlapci ale stale neberete v uvahu ake to musi byt tazke pisat rozumne ked vam dojdu tabletky alebo si pripadne nejake prasky zabudnete rano zapit.toto nikto nevidi.vsak ho pochopte trochu.a zacnite ho brat ako choreho jedinca.solidarita!!!

     2. Určitě nemám nic proti postiženým lidem. Nevadí mi na ně přispět, taky si zaslouží slušný život. Jen nemám rád postižené arogantní idioty, kteří berou svoje vrozené postižení jako znak nadřazenosti. Jo stachuji, jen si to o sobě hezky přečti 🙂

     3. Tak jasne ze jsem vedel ze nekdy Ban dostanu ale za takovou ptakovinu jsem to teda necekal :). Ale neni to poprve, tak az zase budu mit nejakou slabsi pracovni chvilku tak si zalozim dalsi ucet a dopreju si dalsi davku 😀

 104. „všechny jsme bez problémů v ČR pořídili … některé i skladem, takže asi tak“ 😀 😀 😀

  Žádám o doplnění VýklaDDového slovníku o pojem BEZPROBLÉMOVÁ DOSTUPNOST = limitovaný počet kusů, pouze na objednávku apod.

  Samosebou VŠECHNY 280X doporučované prolhanym Jendou jsou neDDostupné. Pro úplnost jen dodám, že nejlevnější doporučovaná karta je (překvapivě :D) stejně drahá jako konkureční GTX 770, která je namířena právě proti 280X s tím rozdílem, že jsou GTX 770 skladem a to dlouhodobě.

  http://graficke-karty.heureka.cz/asus-r9280x-dc2t-3gd5/#!o=2
  http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-280x-gaming-3g/#!o=2
  http://graficke-karty.heureka.cz/asus-matrix-r9280x-p-3gd5/#!o=2
  http://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-r9-280x-toxic-3gb-ddr5_11221-01-40g/#!o=2
  http://graficke-karty.heureka.cz/sapphire-radeon-r9-280x-tri-x-oc-3gb-ddr5_11221-12-40g/#!o=2

 105. Mecko:
  1) Kupoval jsem začátkem ledna R9 280x. Ta Karta za celý měsíc neviděla žádnou hru kromě 10ti minut swtor. Ale celý měsíc těžila altcoiny (750Kh/s), a všechny investice do karty se mi už vrátily. Takže mám solidní grafickou kartu a nic mě to nestálo. Proč by kohokoliv s mozkem měla zajímat GTX 770 s 200Kh/s? Kvůli pár wattům? Ty technologie co jste jmenoval jsou bezvýznamné v porovnání s tím co nabízí r9 280x, s příchodem Mantle ten rozdíl jen vzroste. Nejsem zapřísáhlej fanoušek ATI/AMD. Mé předchozí karty byly s čipem od Nvidie, ale když vidím, že můj tým jde do druhý ligy, tak se nebudu hádat o tom, že je lepší, než lídr tabulky

  2) Bylo by možné, vzhledem k rostoucí popularitě, doporučit v „rady a tipy na závěr“ základní desky dobré na mining?

  NEBYLO, protoze autor tohoto webu vi o miningu uplny hovno a leda o tom dovede blbe kecat, jak vse vedel dopredu, ale neinvestoval atd. atd. ostatne jako o vsem o cem mluvi 🙂

  Jinak pan je taky dobrej fantasta 😀 prej se mu uz zaplatila, to s ni tezil ciste zlato a ne crypto 😀

 106. aDDmin 2014-02-03 14:51:29
  tak jistě víte, že trh je plný produktů, které zdaleka nejsou nejlepší ani ve své kategorii ani nejvýhodnější a prodávají se skvěle … prostě když to dokážete pěkně zabalit a udělat tomu bezva reklamu, tak to spousta lidí koupí … to je celé …
  Samozřejmě pokud začnete věci zkoumat podrobněji, zdjistíte, že nejrpodávanější málokdy znamená opravdu výhodný a dobrý produkt a často lze nakoupit lépe … to je i tento případ. Nicméně vzhledem k zájmu o Radeon grafik a jejich stálém nedostatku je jasné, že si nemohou stěžovat, že by zákazníci neměli zájem
  Zkrákta na DDW si můžeme dovolit ten luxus vám doporučit skutečně ten nejlepší produikt bez ohledu na to, co o něm říká marketing a jaká je na něj relama 😉
  =======
  Viděl někdo z vás někdy nějakou reklamu na grafiku, ať už AMD nebo nVidii?
  Grafik AMD se prodá takové množství, že se stále v seznamech nejprodávanějších grafik (Alza, CZC,…) potácejí kdesi v pelotonu. Já zapomněl, jde o zfalšované seznamy.

 107. aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-

  já si ty ceny pro sebe ani nechávat nemusím, když chci, tak tu stejnou věc klidně můžu mít od výrobce stejně v rámci vzorků A díky přízni našich partnerů jsme bohatě zásobeni HW do testlabu atd.

  má tak bohatě zásobený testlab, že stačí počkat až bude test na EHW, a může přesně stanovit Stachovu konstantu

   1. testlab? 🙂 to je tak tresknuta kokotina ako jeho 10000 registrovanych uzivatelov z ktorych zialbohu len cca 30 sem tam diskutuje.ten chlapec sa nezastavi pred nicim.keby bol aspon retard na takom leveli ze drzi hubu a pusta gebriny radsej jak toto.sranda je ze za tie roky fungovania mu tam chodi viacej tych ktory sa chcu len pobavit a opet si raz pobuchat po cele co to je za kokota ako tych ktory tam pridu nieco riesit.tuto smutnu statistiku si vybudoval sam skoda ze ju neuvedie.ddworld beriem skorej ako zoologicku zahradu alebo manez s klaunami.pod taktouvkou her direktore.vzdy sa dobre pobavim mnoho krat riadne naseriem.je to ako nejaka freak show.alebo havaria.je to strasne ale nemozete odtrhnut zrak.

 108. 66 Ostatní finanční činnosti

  66.1 Pomocné činnosti související s finančním zprostředkováním, kromě pojišťovnictví a penzijního financování
  66.11 Řízení a správa finančních trhů
  66.12 Obchodování s cennými papíry a komoditami na burzách
  66.19 Ostatní pomocné činnosti související s finančním zprostředkováním
  66.2 Pomocné činnosti související s pojišťovnictvím a penzijním financováním
  66.21 Vyhodnocování rizik a škod
  66.22 Činnosti zástupců pojišťovny a makléřů
  66.29 Ostatní pomocné činnosti související s pojišťovnictvím a penzijním financováním
  66.3 Správa fondů

  Jo a ještě mi vysvětlete, jak s tímhle může Splach někomu vystavit fakturu za sestavený počítač ? Jestli dělá někomu poskoka tak ať nemachruje jako by byl Michael Dell ;o)

  1. No jo, lajfstajl je jen jeho koníček. Tady se odreagovavá po práci podomního obchodníka a pojišťovacího agenta.

   Je tu někdo z okolí Jirkova? Pokud ano, buďte připraveni na návštěvu páně Stacha, který přijde s exkluzivní nabídkou pojištění/levné elektřiny/generátoru vesmírné energie/whatever…

  1. To že není jediný jsem už poznal dávno… (stačí se mrknout na Sisofos…)

   Něco mně to připomíná specielně po přečtení některých komentářů. Nějaký měnič s použitím magnetického pole pro akumulaci. (E->M a po konci impulzu M->E)

   Už to je dávno co jsem dělal do elektroniky a poznatky z MFF už taky nejsou moc použitelné…

   Každopádně žádná energie nulového bodu, ale práce s E-M polem akumulací energie…

   1. IMHO: Jedná se o klasický stepup měnič akorát má zapojenou zátěž na kladný pól zdroje místo na záporný – musí tedy zvyšovat napětí o 1 více než by bylo nutné.

    Topologie A
    http://danyk.cz/menice.html
    nebo
    http://en.wikipedia.org/wiki/Boost_converter

    A má tam zbytečně navíc jednu diodu – je v sérii s tou druhou a tedy zbytečná. Je tam zřejmě proto, aby to mohl vydávat za galvanické oddělení.

    Ochhotnik:
    Údajně s tím rozsvítí žárovku 15-40W 230V čili zabít by to mohlo. To co by se tam objevilo při odpojené zátěži by bylo ještě zajímavější 🙂
    Tak važme si našeho Zkázonoše u kterého jde jen o prachy.

    1. Přesně tak 🙂

     Jenddovi jde o porovnávání. On totiž svět vidí jako souboj dobra a zla. Žije v pohádce 🙂

     Stupnice zla:
     1. Nvidia (všechno s ní spojené)
     2. Konzole (nevztahuje se na části od AMD)
     3. DirectX

     Dobro:
     1. AMD (+všechno co s ním jen zdánlivě souvisí)
     2. PC (nesmí tam být náznak šrotu nvidia)
     3. MANTLE

     Prosím o rozšíření stupnice od zdejších placených haterů.

     1. Ono je to takové zašmodrchané, protože DirectX je sice zlo, ale jeho malá a bezvýznamná část DX11.2 je dobro. Ale to bude tou souvislostí s AMD(bod 1).

      To nebude jednoduchá stupnice, ale vývojový diagram s podmínkami. Např.: Pokud má AM větší spotřebu než NV, pak je spotřeba dobro jinak zlo. Totéž se šířkou sběrnice, velikostí čipu, DP výpočty, teselací atp.
      (vše opět možná bod 1)

      Dobro
      4. TRUEAUDIO
      5. nízké ceny

      Zlo
      4. TSMC

     2. Je toho víc:
      Dobro:
      6. OpenCL
      7. Standardy
      8. Poctivá novinařina/souvislosti
      9. Belka, Bajlando, Vlastimil91

      Zlo:
      5. PhysX
      6. CUDA
      7. Quadro + profesionální grafiky (v této kategorii AMD skoro nic nemá)
      8. Obr
      9. Apple
      10. Windows Phone
      11. Linux (když to nesouvisí se SteamOS)

     3. Mno, mám pocit že na seznamu budu brzo taky…

      Už jsem konečně dal dohromady data z některých jiných enginů jako Civ 5. A vypadá to velmi blbě pro Alpha verzi Star Swarm a Mantle obecně…

 109. Víte proč je W7 dobrý OS? Protože náhodou chytnul střídací období! Jinak jsou vlastně Windows zastaralej shit, Visty nepřinesly vůbec nic nového, Win8 se ovládá perfektně na tabletu apod. kecy který si Ježek někde přečet. Hlavně, že se prsí tím, že na W8 testuje, ale když se podívám na jeho recenze tak žádná sestava W8 nemá 😀 Ukecánek jak ten Stach….

 110. Pozor! R7 250X vypadá na další nechutné přeznačování ze strany AMD!

  DDildo:
  Nicméně AMD nespí a na stejný den, co vyjdou GTX 750/750 Ti přichystalo okamžitě odpověď v podobě modelu RADEON R7 250X. Ten nestaví na miniaturním jádru OLAND jako R7 250, ale pravděpodobně na větším a již starém známém jádru CapeVerde, alias HD 7750/7770. Nutno říci, že i po letech je to stále vynikající grafické řešení.

  Ani slovo o přeznačení. Navíc to ještě pochválí. 😀

  1. To se musí brát ve správných souvislostech. NVidia přeznačuje, aby oblbla hlupáky, oproti tomu AMD dělá mírnou změnou ve jménech svých produktů (které ovšem nevyrábí) naprosto dokonalý pořádek v názvech, který je ovšem už teď naprosto skvělý. To celé ku prospěchu zákazníků.

 111. Hlavně že Souček a Fiala, o Jendovi nemluvě, tvrdošíjně spekulovali, že jsou vykoupený minérama. U 280X je ještě docela možné, že se doprodávalo. Na Fudzille totiž dávněji vyšlo, že do konce roku bude zřejmě ještě revize čipu Tahiti (vylepšení spotřeby + už nevím co). což mi Fiala vehementně vyvracel, oni to u AMD nakonec i popřeli (jenže tam pravá neví, co dělá levá). No a v lednu jsem někde četl (už si fakt nepamatuji), že 280X by měly přicházet s novou revizí čipů, ale potvrzení jsem zatím nenašel. Tož asi tak.

  1. ahoj funguje to normálně, nejsou s tím problémy, ale zabírá to místo a vice se to hřeje, na druhou stranu ti 2x 700w zdroje poskytnou vetsi vykon nez treba 1000w zdroj navic za jeste nizsi cenu. Ale osobne jsem take nakoupil spise 1KW+ zdroje nez 2 ale duvod byl spise misto lenost je propojovat a proste se s tim srát 😀

  2. Když bych používal 2 zdroje v jednom PC, tak jedině tím způsobem, že se stejná napětí od různých zdrojů nepotkají.

   Což by asi šlo zařídit jednoduše u 12V větve pro CPU, která na nic jiné snad není. U grafik nevím, protože teoreticky může brát proud(dle specifikace) z MB a pak je otázka, jestli jsou ty větve odděleny nebo spojeny. Taky je možné, že ty nejvýkonnější grafiky berou napájení pouze z přídavných konektorů, pak by to asi bylo v pohodě.

   U 5V větve bych to neriskoval. Koneckonců to u ní nebude nutné, když největší výkony jsou na 12V.

   Takže 1 zdroj na MB, HDD atp a z druhého z 12V větve nakrmit CPU případně po ověření, že grafika netahá elektriku 12V z MB(nebo ji tahá odděleně), tak možná grafiku(y).

     1. Musí se spojit tuším zelený na zem, aby se zapnul hlavní zdroj.

      Jestli na to prodávají nějaký přípravek nebo se to musí nabastlit nevím.

    1. To by mě zajímalo jakým způsobem si to ty zdroje rozeberou, když existuje několik topologií, které se vzájemně liší ve způsobu regulace:-)
     Další věc je, že nikdy nebudou mít uplně stejná napětí a tím pádem se při jejich propojení budou lišit proudy(zatížení). Takže může nastat např. situace, kdy propojením 300W a 500W zdrojů bude více zatěžován ten 300W.

     Nahoře jsem jen navrhl řešení, jak bych to udělal já pokud bych musel použít 2 zdroje.

     1. Nechci tvrdit, že to nemůže fungovat spojením natvrdo, ale já bych to neudělal.

     2. Nojo, ale tímhle způsobem se dostaneme k tomu, že to máš vyzkoušený a změřený a tudíž žádný problém tedy nemůže existovat 😀

      Na co máš připojený ten druhý zdroj(ten co nevede do MB)?

     3. no jeden das 24pin do desky druhy do teto karticky a z druheho zdroje pouze ten molex a proste to jede. 🙂 pouziva se to casto u tezebnich masin na cryptomeny. protoze jak uz jsem uvedl 2x 700w je levnejsi jak 1000w+ zdroj.

     4. Je mi jasný jak to funguje (12V z molexu sepne relátko a to spojí zelenej na zem u MB konektoru).

      Měl jsem namysli co tím druhým napájíš. Je klidně možné, že se ty větve nepotkaj.

     5. no tak jednoduse pokud postavis plosinu pro tezeni 5tii kartama tak jeden napaji desku a 2 karty a ten druhej treba ty dalsi 3 karty bavime se o treba 5x280x

     6. Pokud jenom grafiku(y), tak právě dost pravděpodobné, že se nepotkaj.
      Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc tomu věřím, protože výkon z PCIe by měl být omezen na 75W, tak tam musí být nějaká regulace. Osobně si myslím, že je pro výrobce GK blbost tahat i těch 75W přes desku(už jenom kvůli té regulaci) a že jde všechno přes přídavný konektor.

      Ale jak jsem psal výše, než bych to zapojil, tak bych si radši ověřil 🙂

 112. Tehdá jsem v pc používal druhý zdroj na vga. Byl to nějakej Fortron do 5a1/4″ a neměl ani redukci na ATX PWR_ON, pouze kabely pro VGA (12v).

  Ten limit 75w je IMHO kvůli průřezu vodičů na desce. Posílat přes desku řádově vyšší výkony by nejspíš s sebou neslo zvýšení výrobní ceny a jak známe číňany tak i riziko vyšší čoudivosti 😀

  1. Tak je jasný, že ten limit je omezený kvůli desce a třeba konektoru. A ten výkon byl zřejmě původně (IMHO) zamýšlen pro slabší GK, které tak můžou být napájeny pouze deskou a nepotřebují tak další napájení.

   Ale když někde unikne fotka karty s novým GPU, tak všichni „vezmou specifikaci“ a počítají kolik může maximálně baštit. A všichni tam počítají s těmi 75W přes MB.
   Proto ta opatrnost než bych to připojil, ale asi zbytečná.

     1. Blbý je, že přes molex je podle specifikace možné dodat max. 60w, přes PCIE 75w. Ale tak to už bychom byli detailisti 😀

 113. vkba 2014-02-11 15:07:12
  mozno teraz poviem blbost, ale nemalo byt mat AMD dost penazi od Sony a Microsoftu? Konzole su osadene ich cipmi, ktorych sa urcite nepreda malo…su to sice modely ktoru budu mat nizku marzu, ale aj tak.
  Dalej, nepozeral som sa ako AMD ako firma funguje, ale co takto ist na trh, popripade zhanat investora? V poslednej dobe sa im naozaj dari, preto byt obmedzeny nedostatocnymi kapacitami je fakt neprijemne..
  =======
  magoedie 2014-02-11 07:12:15
  Ludia …práve som si dočítal recenziu na grafiky v hardware špeciál zima 2014 …. odporúčam fakt to stojí za to ……. tak neobjektívnu recenziu v neprospech radeonov som už dávno nevidel ….skoro by som povedal že to písal obermaier…..aby si neboli schopní zohnat na test aktuálne nereferencne radeony to je ostuda a ocenenie gold pre tgtx780ti za skoro 17 tisíc tak som sa už dávno nenasmial………
  ——-
  buzuluq 2014-02-11 14:12:17
  jj … lol
  jen malý dotaz (za reakci DDho budu rád).. co tedy AMD přesně vyrábí (teď myslím v oblasti grafik)? přímo tedy chipy + i navrhuje PCB (tedy pouze navrhuje, nedodává ho již vyrobené výrobcům grafik)? Zbytek součástek grafiky si již řeší samotní výrobci že… (jen bych si to potřeboval upřesnit, debata na EHW foru mě totiž dosti ničí )
  btw tu GOLD award dostal i na pct nebo ehw na webu ne ? to sem se taky hodne zasmal.. napisou v zaveru jak je to z financniho hlediska nevyhodna grafika ale dají gold za bezchybny provoz či co ??
  =======
  No comment 🙂 (aneb jak mne ničí debata, když o ní nic nevím… nebo právě proto?)

 114. Tak co rikate na financni vysledky nVidie?

  http://techreport.com/news/26037/nvidia-revenue-beats-forecast-but-profits-fall

  Ty jejich neefektivni GPU, ktera kupuji jen hlupaci se porad prodavaji, Jendovi asi praskne zilka :-). Navic je to za posledni ctvrtleti, kdy prece AMD prodalo uplne vsechno a nVidie lezely na skladech jako neprodejne kousky…

  BTW pekna prezentace o Tegre v automobilovam prumyslu. I kdyz nechapu, ze je v tolika znackach, kdyz DeDe rikal, ze vsude bude Qualcomm :-D. Asi to nestihnul vsem automobilkam poradne otestovat.

  http://www.nvidia.ca/content/tegra/automotive/pdf/automotive-brochure-web.pdf

  1. Nojo, ale ty informace se musí podat ve správné souvislosti. Na digitálním zmaru tedy očekávám titulky typu „nVidia jde ke dnu, čistý příjem nižší o 22%“, „Mizerné finanční výsledky nVidie potvrzeny“, „22% sešup do pekla zapomnění – nVidia ztrácí“, „Technologická zaostalost táhne nVidii dolů, kvůli propadu příjmů nemá na vývoj“ nebo „Huang hledá cestu na pracák“. 😉

   1. Cool, hooodne dobre nazor z diskuze:

    Workstation/Server GPU market. Nvidia OWNS this market, no seriously. I don’t know a single professional with an AMD gpu. Also AMD has much lower margins because their driver and hardware for this market are notably different from their consumer market so more R&D overhead etc. Cool thing for Nvidia is that there cards here are 99.9% the same GPU and drivers as the consumer market, just sold at 4-10 times the price.

    Mobile is the future and though Tegra could be preforming better here (both in terms of sales and actual benchmarks) They are doing a real solid job of penetrating deeply and profitably into the marketplace rapidly.

    Consumer GPU Market. Nvidia is the KING of supply and demand. They obliterate AMD by selling ALL their GPUs and pricing them to get every penny they can for each sale. There is no overstocking problem and given how they aren’t afraid to charge a grand for a GPU you know they can throttle demand back when it exceeds supply to be as profitable as possible.

    Engineering and Support. Nvidia is simply better with drivers. They generally roll out far less often and are more consistent, stable, reliable, etc. You can see how not throwing driver updates at the wall can translate into less development costs in addition to quality control. They share allot of if not all essential assets between their workstation engineering/developement team and their consumer teams. This leads to products that have tech that is pioneered for premium customers and then scaled back to fit into a consumer budget.

    AMD basically does the opposite of all these things.

    Nvidia problems though are pretty profound. They don’t push the market foward as often as AMD has these past 5 years. Without AMD, Nvidia would never have developed 3D Gaming surround and some of the other PREMIUM marketing focused products and features. Even then Nvidia could do allot more with multi-monitor support and such. If there is any major short comings at Nvidia they are routed here.

    NAMING CONVENTIONS! AMD isn’t perfect but Nvidia is malicious in its deceptive naming practices. You don’t know if your getting a dual or single GPU card with them anymore, if a card is even part of a family of cards or a rebrand of 4 year old tech. Their naming scheme is a lie!

    Does that help. Nvidia is a better run company. AMD is a company with an over active board that muddles up its leadership.

    nebo

    AMD is run by morons… That’s it don’t look further.

    Ati pioneered the modern soc for smart phones in ~2002, when AMD acquired ati they sold this profitable division to Qualcomm. At the same time nvidia invested in mobile.
    AtI was also a gpgpu pioneer , when the division went to AMD, focused changed.
    Onced again, while nvidia started cuda and their pro division and tegra, AMD went full on x86…

    Nvidia makes a large amount of their profit from two area AMD butchered and had no market vision.

    AMD lost an army of genius from those two moves… Intel, apple , qualcomm, etc.. profited greatly from AMD management decisions at that time.

    And AMD terrible foresight made them sign a ddangerous deal worth billion with GF to manufacture tons and tons of bulldozer & llano chips.. In the end, AMD management made a grave mistake, and just last month paid another quarter billion in penalty from that deal,,, nvidia just doesn’t make those costly mistakes.

    And no comment on AMD brain dead marketing in the past decade…

    Put all that together and you see how AMD is struggling To survive with billionw in debt while nvidia thrive with billion in cash.
    FYI, AMD pays about 100 to 200 million in debt interest payment a year… And at this rate it will take them about 20 years, if lucky, to be debt free.

 115. http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/amd-chysta-dalsi-grafiky-radeon-r7-265-radeon-r9-280-a-radeon-r9-290-x2-2.html
  „…že se chystá, je nástupce stále nejvýkonnější grafické karty světa, Radeonu HD 7990. Tedy nic menšího než duální Radeon R9 290 X2. Mělo by jít v podstatě o duální R9 290X s lehce nižšími takty. To bude znamenat ohromné TDP a cena by měla být 999 dolarů (24 tisíc). Karta by měla být představena někdy ke konci Q2, tedy možná na Computexu. Uvedení tohoto modelu je poměrně důležité, jelikož nároky 4K monitorů jsou značné, zvlášť pokud si někdo postaví rovnou 3 do Eyefinity. Uvidíme, zda to AMD stihne, protože jak víte, zájem o Radeon grafiky je stále značný.“

  Myslím, že 290 X2 bude stejně úspěšná, jako 7990 – prakticky po ní neštěkne ani pes. To se ostatně týká všech duálních grafik.

 116. Jiří „no-X“ Souček | před 5 hodinami
  Obrázek uživatele Jiří "no-X" Souček

  Podle jakého podílu na trhu? 🙂 Mantle a TrueAudio byly uvedené během Q4 2013, přičemž statistiky za Q4 2013 ještě neexistují. Ve statistikách za Q3 2013 měla AMD podíl 21,2 % a Nvidia 18,5 %.

  Jiří „no-X“ Souček | před 5 hodinami
  Obrázek uživatele Jiří "no-X" Souček

  Srovnávat dedikované grafiky je poněkud nicneříkající v situaci, kdy AMD přesunula low-end na úroveň APU, kdežto Nvidia low-end nadále prodává odděleně.

 117. Ochchotnik: Jak prosimta, ved kazdy uz dnes frci 3xUHD eyefinity a samozrejme toto potrebuje rozchodit prave dualnou grafikou, pretoze na dve normalne jednocipovky v SLI/CF mu uz neostalo miesto, peniaze, pripadne zdravy rozum. 🙂

  Tak ma napada – podporuju vobec dve 290X (notabene dvojcipovka) 3xUHD? Pochybujem, na to potrebujes imho aspon tri, pretoze 3xDisplayPort. Ale nebudeme sa rozptylovat detailami, ze. 🙂 Garaz rulez!

  1. No jo, jenže všem stačí krásných 25 avg fps!!! 😀 To vážně mistr napsal 😀
   Vlastníkům nechutně pomalých IPS LCD při pořádném motion blur prý stačí i 20fps 😀 Těch 20fps by snad mohly dvě 290x dát i na třech UHD monitorech při snížení nedůležitých detailů. Stačí být opilý vlastní slávou. Všechno je pak plynulejší 🙂

  1. Ty prase 😀
   GTX680 jede na hranici svých možností. Na krev přetaktovaný předražený mainstream. GTX770 je za hranicí, takže vlastně ani nemůže fungovat! Navíc GTX680 trpí extrémními propady fps! Proto u nás měříme jen průměrné fps, protože ty jsou nejvíc vypovídající. GTX680 1200/7000 je vážně hloupost. Toho není ta karta schopná. Navíc dneska krásně dostupná 280X je výkonem úplně jinde a s nižší spotřebou a lepšími ovladači. Ještě do toho technologicky lépe vybavená…viz nejpoužívanější MANTLE, které odsunulo DX11 na druhou kolej. No prostě 😀

 118. Ten Souček ani nechápe co sám píše, redaktor (Když se snaží vysvětlit ovcím, že ta přeznačená karta je lepší:-):

  Robin Seina | 15. 2. 2014 – 02:45

  Krom toho, v poznámkách k ovladačům 14.1beta6 je jasně nápsáno, že Mantle je podporováno na celé HD7000 generaci, co to plácáte za blbosti.

  Jiří „no-X“ Souček | 15. 2. 2014 – 20:55

  Tvrdíme snad někde opak?

  Robin Seina | 15. 2. 2014 – 21:42

  Samozřejmě, jinak bych neutrousila takovou poznámku.
  „… oproti němuž se liší konfigurací obrazových výstupů (DVI-I, DP, HDMI) a oficiální podporou nových API jako DirectX 11.2 a Mantle.“

  1. Dobry prispevek, jsem zvedav, jak si to vylozi Srach:

   MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-17 09:01:29

   Nejsmutnější je, když se tohoto chování dopouští sám moderátor. Diskuze pak probíhá stylem, že jedna fakta se uvádět mohou, jiná nikoliv. Jinak argumentační klamy jako ad hominem nebo petitio principi a další najdete v každé učebnici logiky, filozofie atd. Doporučuji každému aby se s nimi alespoň zběžně seznámil. To proto, že ten kdo je nezná, se jich bohužel často a nevědomně dopouští

 119. Toto je pod článkom o troloch:

  lubxa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2014-02-19 08:32:11

  Myslím, že by si každý měl zamést před vlastním prahem. Mám takový pocit, že například na těchto stránkách, je jediný diskuzi a argumentům nepřístupný člověk DD. Neustále nás zasypává svými zajímavými názory jako například že konzole cituji „obojí jsou to vlastně umělé platformy, které poskytují