GPU na Steamu – duben 2012

Dnešním článkem začínáme (doufáme) pravidelný měsíční přehled nejpoužívanějších grafických karet na Steamu. Motivace našeho počínání je jasná a veskrze bohulibá – shromažďovat na jednom místě postupně údaje z jednotlivých nadcházejicích měsíců, tyto údaje analyzovat, upozorňovat na zajímavosti a rozdávat pozitivní či negativní ocenění.

Náš první článek nemůžeme začít jinak než upozorněním, publikovaným v březnu (Marec) na stránce Steam Hardware & Software Survey. Citujeme:

Why do many of the Steam Hardware Survey numbers seem to undergo a significant change in April 2012?

There was a bug introduced into Steam’s survey code several months ago that caused a bias toward older systems. Specifically, only systems that had run the survey prior to the introduction of the bug would be asked to run the survey again. This caused brand new systems to never run the survey. In March 2012, we caught the bug, causing the survey to be run on a large number of new computers, thus giving us a more accurate survey and causing some of the numbers to vary more than they normally would month-to-month. Some of the most interesting changes revealed by this correction were the increased OS share of Windows 7 (as Vista fell below XP), the rise of Intel as a graphics provider and the overall diversification of Steam worldwide (as seen in the increase of non-English language usage, particularly Russian).

Pro ty, kdož nevládnou angličtinou, doplňujeme volný překlad:

Proč se hodnoty Steam Hardware Survey za březen (Marec) 2012 tak výrazně liší od předchozích měsíců?

Před několika měsíci se v kódu steamovského softwaru pro průzkum hardwaru vyskytl bug, který zapříčinil neúmyslné zvýhodnění starších počítačových sestav. Konkrétně řečeno – pouze ty počítačové sestavy, které poskytly své údaje pro potřeby průzkumu před výskytem zmíněného bugu, byly poté opakovaně každoměsíčně znovu dotazovány. Novější sestavy, „testované“ až po výskytu výše zmíněného bugu, naopak test nikdy nepodstoupily a tedy svou hardwarovou konfiguraci nikdy neposkytly. V březnu (Marec) 2012 jsme chybu v kódu nalezli a opravili, čímž došlo k otestování spousty dosud netestovaných nových počítačových sestav. To nám jednak poskytlo přesnější data, ale také způsobilo, že některé hodnoty se změnily více, než je v horizontu jediného měsíce běžné.
Korigované výsledky odhalily i některé velmi zajímavé skutečnosti jako vyšší podíl Windows 7 mezi operačními systémy (podíl Visty klesl pod hodnotu XP), vzestup Intelu jakožto poskytovatele grafických řešení a v neposlední řadě i růst podílu jazykových mutací Steamu (viz nárůst uživatelů neanglických verzí Steamu, obzvláště Rusů).

Z uvedených důvodů plyne, že nadále nebude možné korektně porovnávat hodnoty před březnem 2012 s hodnotami po tomto datu.  Lze však vyhodnotit údaje za březen a duben (Apríl) 2012, čemuž se budeme věnovat v další části tohoto článku.

 Problém relativních číslech

Největší slabinou celého steamovského průzkumu hardwaru uživatelů je jednoznačně fakt, že neposkytuje data absolutní, ale relativní, tedy procenta. Na procentech není obecně nic špatného pokud nás zajímá jenom velmi hrubé nastínění aktuálních trendů ve skladbě hráčského hardwaru. Naopak při snaze o zjištění prodejnosti či oblíbenosti konkrétních kusů hardwaru jsou procenta naprosto nepoužitelná.
Celý problém spočívá v neznámé základní hodnotě – počtu aktivních uživatelů STEAMu. Z celkem logických obchodních důvodů Valve nezveřejňuje přesná čísla aktivních hráčů ve svých každoměsíčních statistikách. Výjimkou jsou snad jenom významné mílníky jako dosažení mety 40 milionů aktivních uživatelů v lednu 2012.
Na druhou stranu, Valve poskytuje graf závislosti počtu aktivních uživatelů STEAMU na čase za předchozích 48 hodin.

Graf je to sice působivý, je dokonce i v absolutních číslech, ale naprosto nepoužitelný. Museli bychom vědět i průměrnou dobu online průměrného uživatele STEAMu a stejně bychom nebyli schopni získat přesnější hodnotu než oněch zmíněných, takřka čtyři měsíce starých, 40 milionů.

Situace ale není tak beznadějná, jak vypadá. Sice nevíme, kolik bylo aktivních uživatelů STEAMu za poslední dva měsíce, ale můžeme předpokládat, že se jejich počet významně nezměnil, protože:

 • porovnáváme data ze dvou po sobě jdoucích měsíců,
 • během těchto dvou měsíců nebyl STEAM rozšířen o žádnou jinou platformu,
 • během těchto dvou měsíců nebyla uvedena žádná nová konkurenční služba,
 • z celkového počtu 267 GPU dosáhlo stejného procentuálního zastoupení po oba měsíce 107 GPU (to jest 40%),
 • z celkového počtu 267 GPU  došlo ke změně procentuálního zastoupení o méně než 0.015 procentního bodu celkem u 152 GPU, což odpovídá 57%,
 • velkou část ze 40procentní (57procentní) skupiny GPU s významně nezměněným podílem tvoří několik generací stará GPU. U těchto čipů rozhodně nemůžeme předpokládat, že by si je uživatelé ve větší míře cíleně pořizovali.

Z výše uvedených důvodů se tedy domníváme, že se počet aktivních uživatelů STEAMu mezi měsíci březen a duben 2012 významně nezmenil a veškeré výkyvy jsou způsobeny zejména obměnou hardwaru v počítačích uživatelů a v menší míře také přirozenou fluktuací uživatelů.

Celkový podíl jednotlivých designerů GPU

Na první pohled se může zdát, že graf podílu designerů grafických čipů neskýtá nic zajímavého. Opak je pravdou. Společnost nVIDIA se propadla o téměř 1.5 procentního bodu na hodnotu podílu těsně nad 48 procent. Sunnyvaleští utpěli taktéž ztrátu podílu, ale o pouhého čtvrt procentního bodu. Naopak Intel získal asi 1.2 procentního bodu, což odpovídá nárůstu podílu mezi designéry GPU o 13.6 procenta. Do nelichotivé kategorie „Ostatní“ spadají pravděpodobně exotičtí výrobci S3, Matrox, popřípadě nerozpoznané akcelerátory AMD, nVIDIE a Intelu.

 

.

Nejpoužívanější GPU

Absolutně nejpočetnější GPU je s náskokem GTX560, která neznámo kdy sesadila z trůnu dřívějšího krále HD5770. Na čtvrté a páté místo v žebříčku doslova vystrelily HD Graphics 3000 respektive HD Graphics. Překvapující je i stále relativně vysoké zastoupení GeForce devítitisícové série.

.

Největší nárůst podílu mezi GPU

Tomuto seznamu sice vévodí GMA950, ale z jediného důvodu – v březnu se svou podpůlprocentní hodnotou patřila do skupiny „Others“, v dubnu se jí podařilo tetno limit překonat a rozdíl se počítá vzhledem k nule. Další hodnoty v tabulce už touto anomálií netrpí (po oba měsíce byly bezpečně nad hodnotou půl procenta) a není proto třeba žádné vysvětlování či korekce. Čelní příčky seznamu obsadily Intely. Pozornost si zaslouží zejména HD Graphics 3000 a HD Graphics. Oba akcelerátory si za poslední měsíc polepšily v tabulce o asi 10 procent každý, jestli to ale znamená, že mají dostatečný grafický výkon pro své uživatele, si netroufáme tvrdit.
Pokud se nemýlíme, tak většinu zde uvedených karet tvoří mobilní čipy.

Další kategorie si už prosvištíme bez zbytečných komentářů.

.

Nejpoužívanější GPU s DX11

Téměř u všech nejpočetnějších DX11 čipů došlo k velkému poklesu podílu. Tento jev je způsoben jednak generační obměnou, ale zejména přechodem uživatelů na integrovaná grafická řešení a mobilní verze grafik.

.

Největší nárůst podílu mezi DX11 GPU

Předchozí výrok o přesunu uživatelů ilustruje a dokládá i níže uvedený žebříček. Prim hrají mobilní řešení nebo APU (můžeme tento čip nazvat APU, nebo je to stále ještě Fusion?) od AMD.

.

Největší nárůst podílu GPU na systémech s DX10 a DX11

Následujicí graf skrývá jedno velké překvapení. Nebudeme vám napovídat, najděte si to sami. :-)

Doufáme, že vás náš velice stručný výtah ze statistik STEAMu nezklamal. Pokud máte jakýkoliv nápad jak změnit, doplnit, vylepšit nebo opravit tento přehled, budeme rádi, když se o něj podělíte v diskuzi.

PS: Slíbili jsme udělování ocenění význačným GPU, ale v tomto článku to opravdu ještě nestíháme.

iSheep

1 193 Responses to “GPU na Steamu – duben 2012”

 1. Rheius Rheius napsal:

  680ka tož to počítají i mě :D Ne vážně to fakt čumím že takovej šmejd se tak prodává :)

 2. NothinG napsal:

  Te pero :D Tak ta 670 bude tiez dobra karta, ked dokaze dat dole 7950, a v niektorych pripadoch aj 7970. Som pozeral udajne cena ma byt 300-350 dolarov, opravte ma ak sa mylim. To bude uz super cena za taky vykon… To bude Doom pre Jendu :D

 3. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Ale aj tak si nemozem pomoct, stale mam na mysli dedeho hlasky. Krical na plnu hubu, ze KEPLER bude nehorazny fail. Na jeho mieste by som odisiel na 10 rokov meditovat do Tibetu. On zial nema kuska hanby v sebe. Cloveku to rozum neberie.

 4. DeDe napsal:

  Vzkaz pro Jeronim77: proč pořád obnovuješ diskuzi na Exotopedii na starší verzi? Pracně jsem oddělil hnůj od úvodu…

  • jeronim77 jeronim77 napsal:

   Změnu na původní verzi, tedy diskuzi dělám z několika důvodů:
   1) Jak píšeš, že jsi oddělil hnůj od úvodu. Není to tak úplně pravda – připsal jsi tam věc, která celou velmi plodnou diskuzi znehodnocuje a nahrazuje tvými jediným správným názorem, tedy že cokoli se tam píše jsou spamy, že se ti to nechce číst a podobné. Přitom každý z uživatelů, kteří tam psali by se nikdy neoznačili za spamery, ale za uživatele, kteří vedou diskuzi s DD.
   2) Nechceš to číst? Tak to nečti :) Vadí ti že to je spam a chceš aby zasáhnul admin? Tak mu napiš, že se ti nelíbí diskuze, ať ji admin třeba i zakáže. Ale protože se ti diskuze nechce číst, nelíbí se ti, tak ji znehodnotíš..
   3) Diskuze je diskuze a tam to přesně tak vypadá. Jedná se o velmi krásnou ukázku DeDeho dementních výmluv, zcela nesouvisejících odpovědí i názorů ostatních uživatelů o jeho objektivnosti, nestrannosti, záměrném lhaní,…
   4) Když se DeDemu diskuze nelíbí, to je vše co s tím udělá :) Není to diskuze na jeho DDžumpě, takže nemůže rozdávat banány jak na tržišti. Již mnohokrát (kdybych napsal 100x nebudu daleko od pravdy) se DeDe snažil o smazání textu pod jeho profilem i úprav v diskuzi. Krásná ukázka toho, jak se DD chová, když se mu diskuze nelíbí.
   5) Je to i psáno naspodu stránky při editaci: Uvědomte si, že všechny příspěvky do Exotopedia mohou být ostatními uživateli upraveny, pozměněny či odstraněny. Pokud si nepřejete, aby váš text byl nemilosrdně upravován, pak ho do Exotopedia neukládejte.

   Chtěl bych to zakončit následovně: Diskuze je od diskutování. Původní verze (tedy diskuze) bez znehodnocování o spamování na dané stránce je nejlepší možná verze, jak daná stránka může vypadat a jak DD neustále mele dokola své nesouvisející monology.
   Pokud máš jiný názor, klidně napiš. Ale doufám, že máme společný cíl a to – ukázat DeDeho celému česky čtejícímu obyvatelstvu bez cenzury a banánů :)

 5. My vsichni jsme GoGo napsal:

  7970 už víc zlevnit nejde. To se tu zase pokoušíte o flame? 8GHz paměti jsou drahý jak prase a PCB taky, AMD dala nejnižší lidovou cenu jakou mohla. Psal to Honza a ten mluví s pár výrobci a ví všechno s jistotou, akorát je to občas jinak. Žije informačně půl roku napřed, jak už nám mnohokrát dokázal, tak nechápu, proč mu nevěříte. Tisíce děkovných dopisů, pošťáci si u něj podávají dveře, založte si vlastní web.

 6. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Panove, ta GTX670 bude totalni shit. Vzdyt se kouknete na tu karticku. Levne soucastky, malo soucastek, levne PCB, odpadni cipy, ….

 7. Rheius Rheius napsal:

  čemu se divíte vždyť to jenDDa říkál už půl roku dopředu že si nemáme dělat žádné naděje… No a teď to máte výkon ma 680 jen proto že původně měla mít nižší takty a měla být konkurence pro řadu 7700. Ale oni ji dali nadopovat nějakýma sra.kama a proto se vyrovná řadě 7900… Prostě vytočená na maximum, levné součástky= předražený zmetek :) nejvíc zabil JenDDa tímto “'“Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora““‘
  spíš by tam měl psat ´´když chcu výmluvu si najdu hehe DD´´ :D
  No a že jenDDa má výsledky o 300% překroucené oproti zbytku světa to se taky nedivte, když testujete pod vlivem okeny a ješte na buldozeru, taky by Vám to vyšlo stejně na chlup.

 8. Tinkturak napsal:

  Tak jsem si po dlouhé a dlouhé dpbě uwědomil, že on mr.ZDD wlastně ani nelhal, když říkal, že KEPLER BUDE FAIL…..

  On to je totiž obrowský wlastní FAIL mr.ZDDůw…. :D

 9. spideyx napsal:

  Tak co, to budem v pátek s jeronimem v hospodě sami?

 10. mareknr napsal:

  Skvelý článok. Takéto porovnania sa vždy zídu ako argumentácia o tom aké karty idú na dračku a aké sa povaľujú na skladoch. :-) Mňa osobne nástup integrovaných celkovo low-endových riešení moc neteší. Už chápem prečo sa vynárajú v takom počte plošinovky a celkovo hry s nízkymi nárokmi na výkon.

  Mal by som ešte jednu otázku k PC čo skladám. Ako som písal mám záujem o túto dosku:

  http://agem.sk/produkt/asus-p8z77-v-17325345.html

  Jedna vec ma na nej teraz trápi. Ak by som v budúcnosti uvažoval nad samostatnou PhysX kartou, tak pri SLI riešení budem môcť využiť iba 3 PCIe slot. Ten je ale iba PCIe 2.0 x4. Čo by mal byť ekvivalent k PCIe 1.0 x8. Ak by som tam kúpil kartu s nižšieho mainstreamu nebude ju takáto priepustnosť brzdiť? Predtým som za týmto účelom používal napríklad GT240. Celkovo na 3 kartou pre PhysX uvažujem hlavne kvôli tomu, aby som zlepšil efektivitu SLI riešenia v hrách s HW podporou PhysX. Ak ide o náročnú hru z hľadiska fyziky ako Mafia 2 alebo oba Batmani, tak by samostatná karta bola podľa mňa prínosom. Nemusela by sa 2 karta v SLI zapojení trápiť počítaním fyziky. Je to možno overkill riešenie, ale zasa by to malo v pohode stačiť na všetko. Na to akú kartu kvôli tomu kúpim sa rozhodnem neskôr podľa toho akú ponuku z novej generácie kariet bude mať neskôr NV v cene okolo 100€. Na ničím iným ako Keplerom v tomto prípade neuvažujem.

  • jeronim77 jeronim77 napsal:

   Samostatná karta pouze pro počítání fyziky je přínosem, ale není nutné zase brát silnější než jak máš teď 240, která je pro tohle ideální. Pro 240 bude dostačovat x4 a nebude ji brzdit.
   Osobně si ale myslím, ze při dnešním výkonu kepleru již 240 můžeš prodat. Samotné 670/680/690 jsou velmi výkonné a pokud ti výkon nebude stačit, daš druhou do SLI. Ovsem větší vykon než SLI 670/680/690 nebudeš již potřebovat ani na rozlišení 2560, takže 240 bude zbytečná.

   • mareknr napsal:

    Ja mám teraz 2x GTX460 GLH od Gainwardu (pretaktované na 800MHz na jadre a 1620 MHz na Cuda procesoroch oproti referenčným kartám). A túto kombináciu meniť nebudem. GT240 už nemám. Preto zvažujem nejakú vhodnú Kepler grafiku len na PhysX. Predpokladám, že v novej rade výkon na tejto úrovni o niečo stúpne a že bude na PhsyX vhodnejšia. Ale možno sa mýlim. Na to ale potrebujem dobrý základ a hlavne enchcel by som, aby bola karta brzdená. To by som ju kupoval zbytočne.

   • jeronim77 jeronim77 napsal:

    Jestli teď máš dvě 460 ve SLI a chceš zvýšit výkon, tak 240 není nejidealnejsi řešení. Pokud ti již tvé dvě grafiky nestačí, tak bych ti doporučil prodat obě dvě 460 (za 4k) a přejít na 670/680.

   • mareknr napsal:

    Nejde ani tak o zvýšenie výkonu celkovo, ale iba v hrách s GPU PhysX. Ostatné je v pohode. Výkonu je dosť. Toho bolo dosť aj keď som doteraz mal Phenoma II 940BE na 3GHz. Teraz očakávam s Core i7 3770K navýšenie aj grafického výkonu. Nielen od samostatnej grafiky tam kde SLI nefunguje, ale aj od samotného SLI. GPU teraz kupovať určite nebudem. Jedine ako PhysX akcelerátor ak zistím, že ho niekde treba. Stále ale nemám kúpený nový základ a tak kým sa dá zisťujem svoje možnosti s tým čo už mám vybrané.

   • jeronim77 jeronim77 napsal:

    Tak s 3770X si oproti Phenomu slušně polepšíš :) Pokud při hraní her s PhysX nemáš grafiky vytížené alespoň na 95%, tak nemá o kartě na počítání fyziky ani smysl uvažovat.

  • blabla napsal:

   To ja bych si na tvym miste spis koupil Keplera normalne na grafiku a na PhysX si nechal jednu z tech GTX460 a druhou strelil.

  • xwing xwing napsal:

   Len tak pre zaujímavosť som vyskúšal benchmark Batman: Arkham City so samostatnou GTX580@850MHz/4400MHZ a potom navyše s GTX560Ti@880@4200MHz ako PhysX kartou (zostala mi po kúpe GTX580). Nastavenie: FullHD, všetko na maximum okrem AA (0xMSAA + FXAA high), PhysX High, 3D Vision
   Výsledky:
   GTX580: 41fps
   http://cloud.steampowered.com/ugc/57895 … BCCEE3A44/
   GTX580 + GTX560Ti: 45fps
   http://cloud.steampowered.com/ugc/57895 … 35F39E347/

   Maximálne vyťaženie PhysX karty GTX560Ti bolo cca 31%.

   Už som tú GTX560Ti strelil tak nemôžem ti zmerať niečo iné a ani tú zostavu neodporúčam, žralo to jak sviňa :D
   SLI dvoch GTX560Ti by IMHO prinieslo vyššie fps pri nižšej spotrebe…

   • mareknr napsal:

    Aj ja urobím pár testov. Doplnim ich k tým čo mám a bude to pekné porovnanie Phenoma proti Core i7. Ak všetko pôjde dobre, tak to budem mať zmerané už tento víkend. Ak nie tak ten ďalší. O výsledky sa potom samozrejme podelím. :-)

   • honzan honzan napsal:

    hmm tak samostatná karta pro physx není přínosem. Dobré zjištění.díky

   • mareknr napsal:

    @honzan: To sa nedá takto všeobecne povedať. V konfigurácii ako to mal xwing sa to neoplatilo lebo mal dostatočne silnú hlavnú GPU. Ak by si mal ale hru, kde hlavná GPU ma čo robiť s grafikou a nie to ešte počítať fyziku, tak by si si pomohol viac. Ešte keď som mal 8800GT, tak bol prínos GT240 na PhysX vidieť. FPS boli v priemere o viac ako 5 vyššie ale hlavne hra bola plynulejšia. Keď som kúpil GTX460 bol už zasa prínos karty na PhysX podstatne menší. V SLI konfigurácii ma trápi akurát synchronizácia druhej karty pri masívnejšom využití PhysX. Preto som rozmýšľal nad samostatnou kartou pre tento fyzikálny engine. Aby som nemal trhaný obraz aj pri dostatočne vysokom FPS kvôli tomu, že je druhá karta vyťažovaná počítaním fyziky. Ale túto domnienku si najskôr musím otestovať. Potom dám vedieť či sa treba niečoho takého pri súčasných hrách obávať alebo nie.

   • honzan honzan napsal:

    Takže máš na výběr vlastně ze dvou možností.

    Buď solo plnohodnotnej Kepler co teprve dorazí.
    SLI by bylo asi finančně dost náročné.

    Nebo GTX680 (670) do SLI. Nic relevantnějšího se snad
    vymyslet nedá. Koukal jsi se na fora, jestli se problém s v-sync u druhé karty projevuje i u nové generace?

    Samostatnou slabší kartu pro physx nemá smysl živit u high end karty, když výkonostní „výpomoc“ je v jednotkách % a se zbytečnou spotřebou.

   • mareknr napsal:

    So SLI čo mám teraz som výkonovo nad GTX580 takže sa mi neoplatí dávať 550€ za GTX680. Uvidím ako to pôjde na novej zostave. Podľa toho sa zariadim. Predsa len je rozdiel mať Phenoma II a Core i7. Nový CPU by mal z kariet vytiahnuť viac. Dokonca mi niekto na EHW fore písal, že to SLI mám poddimenzované a značne brzdené Phenomom II. Ževraj by malo ísť o 60% pomalšie. Ja rátam so zlepšením aspoň 30% len vďaka Core i7 plus niečo navyše aj kvôli oveľa väčšiemu CPU výkonu pre operácie počítajúce sa na procesore.

 11. Vilik Vilik napsal:

  Na pctuningu se opět ztrapňuje Srachovo kamarád tynyt.
  Prý je GTX670 stejná chyba jako byla 8800GT. Hrozný pako

 12. obr napsal:

  pokusil jsem se spocitat cenu GTX 670:

  PCB pro grafiky s osmi nebo deseti vrstvami stojí kolem 60 dolarů, toto PCB je menší ale budiž. 2GB pamětí 6 GHz stojí asi 90 dolarů. Jeden mosfet onSemi stojí 0,25 dolaru (při odběru alespoň 100 kusů). Pár cívek a SMD součástek tipuji na 20 dolarů maximálně (spíš méně). Napěťový kontrolér stojí maximálně 5 dolarů. DVI, HDMI a DP stojí každý necelý dolar. Stejně napájecí konektory.

  Tato karta bez GPU tedy stojí přibližně 180 dolarů. Na tomto serveru si můžete čip GK104 koupit, dle počtu kusů vás bude stát maximálně 65 dolarů. Kompletní karta tedy vyjde přibližně na 245 dolarů. Při vyšším odběru pak cena samozřejmě klesá, také dohodnuté ceny materiálu jsou při velkém odběru nižší. Finálně tedy karta vyjde s velkou pravděpodobností ještě o pár desítek dolarů levněji. Nvidia nastavila cenu na 399 dolarů, což je 154 dolarů zisku na každé kartě – marže 60 procent.

 13. honzan napsal:

  K těm statistikám na Steamu … Já třeba nejsem regnutý na steamu, takže takových s gpu od AMD jako jsem já, je určitě „mnogo“.
  Takže pořád tam ten červíček nepřesnosti je :D :D

 14. cnn-vidiot cnn-vidiot napsal:

  Myslim, ze tu nejde teraz ani tak o vyrobne naklady, ale o to, kolko vlastne kariet dokazu vyrobit. Ak je kariet nedostatok, boli by blbi predavat ich za 300 dolarov. Do tyzdna by sa rozchytali a cakalo by sa mesiac na dalsiu varku. Ked je niecoho malo, ceny proste idu tak vysoko, aby sa to „akurat predalo nez pridu nove“. Mimochodom i GTX-690 sa zatial neda dostat za 1000 dolarov, tuna [http://www.ebay.de/itm/eVGA-GTX-690-Signature-/110874265019?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item19d09f05bb], im dokonca nevadi pytat si rovno dvojnasobok. ;-)

 15. honzan honzan napsal:

  Podle mně ta cena GTX 690 je vyšponovaná taky na truc počínání AMD. Tady nejde ani tak o náklady jako o „ponížení“ AMD (v high endu)… nutno chápat (ne v souvislostech) ale aktuálně a obšírněji. Proto taky ta taktika NV … po vzoru AMD uvedla gpu bez DP, aby udělala tečku za vyšlapováním si AMD na NV ( tohle NV přeci zvládne taky (no gpgpu)…) Kapišto ?? Já vím je to mazec :(
  Ale jako doplnění k nákladům je to možné. Záleží jak to kdo vnímá.

 16. BooYaa napsal:

  @honzan
  jj moja cela rodina nie je na regnuta na steame a kazdy ma NV takze ten cervicek nepresnosti tam urcite je

 17. cnn-vidiot cnn-vidiot napsal:

  Podla volieb vieme, ze staci vzorka par tisic ludi a uz su percenta skoro uplne presne. Takze Steam je presny. Jedina jeho nepresnost spociva v tom, ze je to urcita „kasta“ ludi, ktora nemusi byt tak uplne „typicky gamer“. V dedikovanych drahsich kartach to najskor sedi, pretoze tie si kupuju len „klasicki hraci“, pre akych je Steam urceny, no u low-endu su tie zastupenia samozrejme mimo. Ale koho z nas zaujima low-end, ze ano. :-)

 18. simik napsal:

  Hádejte kdo napsal nasledující citát:

  „novinařina jde ruku v ruce s politikou ….taky špinavá hra ;)

  škoda že se nám to přeneslo i do novinařiny o PC …“

  Z nevinného odkazu na exotopedii:
  http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?f=18&t=38086&view=next

 19. svartenatt svartenatt napsal:

  AMD má první PR automat na CZC. Creat se jim povedl :D.

 20. mareknr napsal:

  Zaujímavé sú aj argumenty DDho o tom prečo sa u referenčných HD79xx posunú vyššie. Samozrejme to má za následok zlepšenie produkcie 28nm výroby. Ale tlačiaca konkurencia spomínaná v tomto ohľade nie je. U nej sa naopak píše že bude musieť preto zlacnieť aj ona. :-) DD asi ráta s tým, že jeho čitatelia zatiaľ nepostrehli unklú recenziu na GTX670.

  • mareknr napsal:

   V prvej vete malo byť „posunú takty vyššie“.

  • svartenatt svartenatt napsal:

   Jeho ovečky jsou mu věrné, takže nemají potřebu jiných zdrojů, protože Stachuj má zdroje od svých zdrojů od výrobců grafik, takže nemají důvod chodit někam jinam. :D

  • My vsichni jsme GoGo napsal:

   Ovšemže je vinou AMD, že neposlala Stachovi kartu na otestování už někdy červenci. Pan Stach psal už začátkem března, že:

   „Je škoda, že AMD ty takty nedalo hned 1125/6300MHz, protože to KAŽDÁ HD 7970 zvládá a každá má ještě další OC potenciál.“

   Sice je trochu matoucí, že teď píše:

   „Jak už se ale v prvních testech ukázalo, MNOHÉ HD 7970 zvládaly bez přidání napětí (s minimálním růstem spotřeby) taktování z 925MHz na 1,125GHz a u pamětí z 5,5 na 6,3GHz, což sebou neslo velice značný nárůst výkonu.“

   Takže asi nakonec ne „KAŽDÁ“? Ale asi se původně jednalo jen o takovou aktualitku, která je samozřejmě zpochybnitelná a proto se nedá použít jako důkaz o lživosti jeho tvrzení. On vlastně pan Stach píše asi jen samé zpochybnitelné aktualitky, protože velká část jeho tvrzení se časem ukáže jeko „ne úplně nejvíce nejpřesnější“ a někdy dokonce jako úplně nesmyslné.

 21. mareknr napsal:

  Citujem:

  „Stejně tak jádro TAHITI na HD 7900 má i pořádný výpčetní výkon, což GK 104 nemá. Když odečteš plochy těch paměťových řadičů (na schématech obou jader je to dobře patrné), zjistíš, že ta jádra jsou v pdostatě stejně velká, takže to nedramatizuj“

  Škoda, že to takto neodčítaval aj u GTX580 keď počítal efektivitu podľa výkonu na plochu u GTX5xx a HD69xx.

 22. DarkMouse DarkMouse napsal:

  Kedy je oficialny datum vydania GTX670, neviete niekto ? Nemalo to byt dnes ? Pripadne: pride na trh s GTX670 aj GTX660 ?
  Btw: clanok ako vzdy super :)

 23. spideyx napsal:

  Tak pánové, dneska dávám rezervačku a potřebuju vědět kolik lidí dojde, abysme tam s jeronimem nebyli jak na rande :D
  Lokalita: Olomouc
  Datum: 11.5.2012
  Čas: ~1600

  Podnik:
  Začal bych tady, kde se dá velice dobře najíst: http://www.restauracedrapal.cz/
  Potom navrhuji přesun do nedaleké hospůdky U Kuděje, kde zase točí výborná piva :)

 24. Rheius Rheius napsal:

  Jeník dostal ochutnat na exotopedii vlastní meducínu?

 25. skjimmy napsal:

  Vsimli ste si, ako padre nepozera na znacku cipu?

  Navíc AMD zkoušelo i tu 256-bit sběrnici, což by ve výsledku znanamenalo že by ta jádra byla stejná, ale nakonec naštěstí pro nás dala přednost 384-bit.

  Nastastie pre neho je zbernica 384bit, inac by si tu 7970 nemal preco kupit.

 26. iSheep iSheep napsal:

  Tak to dopadá, když DDemerjian pije na žal, týden je v lihu, potom se probudí a nutně potřebuje vybít si zlost:
  http://semiaccurate.com/2012/05/08/nvidias-five-new-keplers-raise-a-red-flag/
  Jak je možné, že se všechny ty AMD hlásné trouby vyznačují takovýma chybama v logice?

 27. NothinG napsal:

  Tento tyzden som max. vytazeny, tak veru nemam cas, ale keby sa planovala dalsia akcia v hojnejsom pocte by som rad prisiel ;)

 28. iSheep iSheep napsal:

  Zdravím ban-DD-age. (Ano, vím, že do této diskuze ještě nic nenapsal, ale předpokládám, že v budoucnu napíše.) Mimopsohlavcem, nick ban-DD-age je jeden z nejpovedenějších, co jsem tu zatím viděl.

 29. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak, žumpař je v diskuzi PCT u Risen 2. Hájí svůj hnědý svět :D.

 30. blabla napsal:

  Pobavil me ted jeden komentar na zumpe pod tou novinkou o Galaxy S3.

  HellowCZ:
  Mám otázku na někoho, kdo má asi lepší očka nežli já, k čemu je na „takovém“ malém displeji tak velké rozlišení, je to doopravdy poznat z toho +- půl metru co na SP koukáme?
  Nebo jde jen o to, že se strhl souboj o rozlišení?
  Já to totiž nechápu, podle mě to nejde skoro poznat.

  Stanley81:
  Tak třeba mně to pomáhá dost, když si např.v přijatým mejlu otevřu word a čtu si denní hlášení, tak to v pohodě přečtu i takhle malý, kdyby to mělo horší rozlišení, tak bych s tím asi zápasil víc….a když to používám jako navigaci, tak čím ostřejší obraz, tím lépe se odhaduje, kam se má jet.

  Muzete mi nekdo vysvetlit tu posledni vetu s navigaci? To jako jak mysli ze cim ostrejsi obraz tim se lepe odhaduje kam se ma jet? To se jako nediva na cestu, ze u navigace s rozlisenim 640×480 by vjel do prikopy nebo co?:D Kdyz sem jel po Praze tak me stacila i navigace na pujcene Nokii E52 a v pohode sem trefil. :D

 31. simik napsal:

  blabla:
  pouzivam jako navigaci telefon s rozlisenim 240×320 a je to hlavne o samotnem programu jak dobre naviguje. Ma to byt prece HLASOVA navigace.

  Nicmene pri pouziti navigace jako mapy, je vyssi rozliseni samozrejme vyhodou.

 32. honzan honzan napsal:

  To už se jako nevedou „mapy“ z českých vydavatelství? Pamatuju Albatros mapu jako kráva přes celý auto … to jsme museli zastavit, rozložit mapu na kapotě a vyznačit body trasy směru. Kam se to ten svět řítí … hlasová navigace tfuj :-/

 33. My vsichni jsme GoGo napsal:

  „rozebírání není férové k ostatním. Když to rozebereš, porušíš tím tu kartu a už nikdy to nebude vykazovat takové výsledky jako před tím. Navíc mnoho karet si právě půjčujeme jako první, protože ne vyšichni recenzenti jsou tak slušní a hledí na to, že když to po nich dostaneš, nemůžeš se doměřit a vychází ti blosti a karta třeba i zlobí, je hlučnější apod.

  Takže rozebírat DCUII jsme vážně nemohli – ty karty jsme měli úplně první, byly to první kusů, co vůbec v ČR zatím jsou (hlavně ta GTX 680), takže nebudu zlý a nebudu to rozebírat … navíc když fotky PCB ti výrobce klidně dodá k volnému užití a součástky pod tím si tak můžeš prohlédnou pokud ti o to jde. Nám jde jen o to jestli a jak to funguje ;).“

  Tak to bychom měli. Pak nemají být v „testech“ od mistra naměřené světově unikátní výsledky a karty nemají být osazeny neexistujícími součástkami. Stačí být férový a nerozebírat.

 34. obr napsal:

  honzan – proc by je nemohl mit prvni? O grafiky je nejvetsi zajem pred launchem, o nereferencni modely se uz nikdo z recenzentu moc nezajima … pokud to neni Lightning nebo Matrix …

  ja bych je ani nechtel, ale chci vyvratit jendovo recenzi, vykon i mereni spotreby, takze jsem je vzal … vlastne mi je jenda musel urychlene poslat, i kdyz nechtel klucina …

 35. iSheep iSheep napsal:

  Hurá, Alfacomp je v Praze!
  EDIT: No, jenom výdejní místo a ještě skoro u Budějovic, zůstávám u doručení prostřednictvím PPL.

 36. svartenatt svartenatt napsal:

  Stach, stratos, Creat, winvest a další. Až se jednou vyjeví pravda, spojí se tato jména do souvislostí, která většina tuší, ale bála se přiznat a dokázat. Nepůjde jen o zarytou fanAtičnost AMD, ale přímý vliv. Je to jen špína v pozadí, finančně podporující individua nebo individuum?

 37. NothinG napsal:

  Kluci, aky ma odber 4pin vs 8pin u napajania cpu ?

 38. svartenatt svartenatt napsal:

  iSheep: Kdy bude nový strip? Už dlouho nebyl.

 39. Moss napsal:

  neviete niekto kedy dnes konci NDA na 670GTX?

 40. Moss napsal:

  cena a vykon je pre AMD likvidacne.
  budu musiet ist s cenami velmi prudko dole.

  zavolajte niekto sanitku do plzne. bola by skoda tak dobreho komika.

 41. Moss napsal:

  Yes, you’ve seen correctly, the ASUS GeForce GTX 670 Direct CU II TOP is the first graphics card ever that I gave a perfect ten score.

  tesim sa na zumpu :)

  prepacte za spam. cakal som ze 670 bude perfektna ale az takto. cena 400 dollarov (zatial, ako pisal obr je mozne ze po nutenom amd zlacnovani zlacnie aj toto). mega usporna, mega ticha (asus), mega vykonna (po OC rovnaky vykon ako ref 680GTX). dokonala graficka karta. podla mna by tuto grafiku kludne vedeli natalcit do notebookov ako eurocom panther alien atd.

 42. iSheep iSheep napsal:

  Proč? Proč mu to dělají? V NVDA nemají srdce.

 43. MicrO napsal:

  no v červnu mi bude čerstvě 18 :D průměr bych fakt kazil :D
  jinak GTX 670 je skvostná !

 44. blabla napsal:

  Ty recenze GTX670 me hodne pobavili. Zvlast kdyz sem si vzpomnel na Stachovy vymluvy po vydani GTX680 typu „Nvidia nasponovala u GTX680 jadro na maximum, ja mel celou dobu informace jen o nize taktovanem modelu GTX670″ :D:D:D:D:D

 45. obr napsal:

  stacj jede na Asus day, ja take … bude veselo, neco na nej prichystame …

 46. Tomy7 Tomy7 napsal:

  670 je skvělá, ale cena stojí zaprd … takže čekám.
  Stachu, ty si zatím sedni a zhluboka dýchej.

  • blabla napsal:

   Ty ceny je skoda no. Stat GTX670 kolem 7000Kc tak Stach bali kufry a jede do Bohnic:D Jsem zvedavej ted jeste na tu GTX660 (Ti). Jestli bude treba jen o 10-15% slabsi nez GTX670 tak bude konkurovat dobre i HD7950 a cenove i provoznimi vlastnostmi by mohla byt na urovni HD7870. Tu vidim na dobryho killera ve vyssim mainstreamu. Snad prijde brzo.

 47. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Jsem zvědavej za jak dlouho -okot Stratos začne na CZC spamovat. :-)

 48. NothinG napsal:

  Ty vole to je absolutna bomba :D Na co chcem kupovat GTX 680 ? 670 je best of the best ( najlepsi pomer cena/vykon/spotreba ) a este, ked sa hovori o spadnuti ceny. Trosku si ju nataktujem a som par % nad 680 a to nehovorim, ze poraza 7970 a 7950 :D Kam sa hrabe 690 ( vykon je vykon ), ale toto je nasup :D Z Jendy sa stane riadny autista po tomto :D

 49. Rheius Rheius napsal:

  To Obr:
  Obře kdy přijdou velcí Kepleři? .)

 50. kastan88 kastan88 napsal:

  Panove tak uz mame na blitce prvni clanek o gtx670 to sou zase zvratky

  • jeronim77 jeronim77 napsal:

   Těmito zvratky se DeDe snaží překonat všechny předcházející srajdy na DDžumpě a vydat ještě humusnější aktualitu (která má pouze v tento okamžik plně pravdivé informace) než kdy zatím vydal. Chce se nám smát z toho co se tam chudák DeDe snaží vyzvracet a rozumný člověk přečte? Ani ne, to už není ani na pláč…

 51. iSheep iSheep napsal:

  Kdepak je konec těm skvělým 7GHz pamětem na HD7970?

  „GTX 670 má stále 256-bit sběrnici a 2GB paměti a tak kvůli konkurenci k 384-bit HD 7900 musí vyvažovat nižší propustnost pamětí vyšším taktem pamětí, takže GTX 670 má stejně jako GTX 680 hned 6GHz moduly = stejnou paměťovou propustnost.“

 52. Moss napsal:

  a uz to tu mame.

  670 nic nove neprinasa
  iba o kusok drahsia a o kusok vykonejsia 7970 stoji len o kusok viac a o kusok slabsia (LOL) 7950 je zas superlacna.

  a vedeli ste ze amd ma nizke takty a fnuk fnuk?

 53. blabla napsal:

  „Jader super kvality s parametry vhodnými na GTX 680 je velmi málo a vedle nich je tady větší hromada než těch horších kvality, pro GTX 670.“

  A presne proto ma GTX670 jen o zanedbatelnych par % nizsi vykon nez GTX680. Stachova logika v akci:D

 54. Moss napsal:

  @obr

  tak. netrpezlivo ocakavam posledne dva klinceky do istej rakvy. kedy pridu 660 a 650? popripade este 640.

 55. honzan honzan napsal:

  Koukám Jenda napsal článek o GTX670. Jako doufám že tam nepíše nic o zmrzačených jádrech, du na to :D

  • honzan honzan napsal:

   Pokud pominu žblebty o „zmetcích“ (ano nezapomněl připomenout), o lepším 3-slot chladiči který by slušel kartě více, o krátkém pcb které ale není problém udělat, protože mobilní grafiky ho přeci mají ještě menší atd atd …

   Zachraňují ho aspoň grafy z cb.de, kde mě zaujal poslední průměrný graf v rozlišení 5760×1080 8xaa/16AF, kde je na chlub stejný výkon 7950 s 670 a to i při jeho velkém vyzdvihování rozdílu sběrnic 256 vs 384bit. Je vidět, že tu širší sběrnici naprosto přeceňuje a cpe ji snad do každé reakce, nebo článku. Jinak dobrý, opět odráží útoky v diskuzi, ostatně jako tomu bývá tradicí na DDW.

 56. kastan88 kastan88 napsal:

  Ta diskuze opet nema chybu ten debil tam zase pise kraviny porad dokola to samy obhajovani jedinej objektivni az bude jeho recenze teprve potom uvidime ten spravnej vykon kterej nema ani na 7950 v zakladu
  velebnosti du blejt

 57. kastan88 kastan88 napsal:

  Viz tohle ani mu neodpovi nebo vubec nepochopil na co se ptal nebo nechtel pochopit:

  Mňa neprestáva udivovať, ako v každej správe o Nvidii nezabudneš písať na akých vysokých taktoch beží Nvidia a že sú vyššie ako takty AMD preto je aj výkonnejšia ako parametrovo lepší AMD.A samozrejme dopíšeš KEBY AMD dalo vyššie takty, boli by výkonnejší oni. Koho to zaujíma? Cpeš to všade pritom každý kto nemá IQ húpacieho koníka si všimne že tie takty sú úplne iné.Neviem, či z toho máš nejaký mindrák alebo čo, no ja už pomaly začínam mať keďže musím tretinu článku vždy čítať čo som čítal v 10 tich článkoch pred tým.
  Do Testov potom hodíš Nvidiu na základných taktoch, AMD základné takty, proti tomu postavíš pretaktovanú AMD (ako keby Nvidia nešla taktovať bez zvyšovania napätia) a na koniec nataktované obe (čo je správne).Normálne by ma to vôbec netankovalo, ale pozri si všetky články o GTX680 v každom plačeš ako AMD dalo nízko takty.. prečo to tak nebolo aj v porovnaní predošlých generácií? Osviežim pamäť, AMD 6970 (880Mhz/5500Mhz) proti
  GTX580 (770Mhz/4000Mhz)
  V tých recenziách som si nikde nevšimol, že by bolo napísané aké má Nvidia nízke takty , to už Ti nevadilo?
  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-10 19:00:33
  avatar
  1, nevidím nic špatného na tom psát o tom, jaký má který produkt takty … když o to navíc dost jde a hlavně je to nutné a na místě.

  2, ty to asi moc nechápeš co … zkus hodit GTX 670/680 na ty základní takty 915/1006MHz a udrž to tam … a ne GTX 670/680 bez zvýšení napětí nenatkatuješ, protože už ta sama boost technologie napětí zvyšuji/hýbe s ním ;)

  3, já nad ničím nepláči, takže mě laskavě nenapadej. Mě je nějaké NV a AMD u zadku, já ani jedno neprodávám ani nevyrábím … já srovnávám produkty a ty mají různé takty, a ty uvádím a za to jaké jsou a jak to funguje já fakt nemůžu! … nechápu proč ti vadí mluvení o faktech, kterými takty jistě jsou …

  4, ve všech našich recenzích byly takty karet vždy uváděny!!! Takže proč bychom najednou o nich u nové generace GK neměly mluvit, zvlášť když se s nimi hýbe, což u starší generace nebylo … je zvlášní že zrovna vytahuješ GTX 580 vs HD 7970, které měly podstatně velikostně rozdílná jádra (ne jako GTX 680 a HD 7900) podobný výkon (jako GTX 680 a HD 7900) ale podstatně rozdílné ceny … čím to?

  Zkrátka pokud tu chceš pěstovat nějaký FLAME a nechápše, proč mluvíme o taktech, které hodně ovlivňují navíc když evidentně nejsu ref. takty jako ref. takty … tak prosím tady ne. Děkuji.

 58. blabla napsal:

  Co ten chuj furt mele s tema taktama? Jak ze se nikdy driv nemenily? Vsak GPU Boost je podle nej to samy co Powertune a to uz mela minula generace Radeonu a ma to i soucasna HD7900 rada, jen to maji Radeony naopak ne? Referencni takt je jejich GPU Boost MAX a kdyz karta prekroci TDP tak se jeji frekvence dynamicky snizuje. Tak proc je na ten GPU Boost u Nvidie tolik vysazenej? Nebo ze by to bylo vsechno jinak?:D

 59. kastan88 kastan88 napsal:

  A jeste da do clanku grafy ze stranek ktere jsou jasne pro zelene a nemaji radi amd to uz je fakt na chocholouska :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 60. honzan honzan napsal:

  Nová taktika. Po článku o GTX670 a mírně rozjeté diskuzi hned další 3 články … tomu říkám uklizeno pod koberec :D
  Jo i tak to může fungovat :D :D

 61. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  honzan
  Tak jasne se „veldedemajster“ (stiffmajster):-D musi zamaskovat clanok o GTX670 dalsimi troma kok.tinami. Uz len to, ze ho vobec zverejnil mu sposobuje neskutocnu psychicku bolest :-D

 62. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  „veldedemajster“ je cerveny ako ozrany rusky muzik v zemlanke na Sibiri :-D

 63. meeee meeee napsal:

  LOL, VlastíkHD6990 v diskuzi k výplodu o GTX670:

  Dalo se to zase očekávat ,ale abych prohlásil na to že má GTX 670 o 270MHz větší takt na jádře tak nic excelentního jen dohání konkurenci. Paměti nepočítám protože HD 7950 mě 384bit sběrnici. Nastavíme-li stejné takty nVidia nemá šanci.
  Než GTX 670 za 10K tak to si radši koupím HD 7950 udělám OC na 1GHz což je ještě o 70MHz níž než GTX 670 a mám výkon nad GTX 670. Na třech monitorech s nVidii zametu ani neví jak

 64. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Vlastik je moj milaassek. Jeho komenty ma dostavaju do kolien. Je to velke mimino v obleku :-D

 65. honzan honzan napsal:

  To je ddemmaggogie. Takovej rozbor, aby uhájil Pitcairn se stejnou sběrnicí :D

  ulver: DD teraz neviem, GTX670-80 mala byt podla teba konkurencia HD7850-70, alebo si myslel na pripadnu GTX660Ti? Narazam na tvoje uvahy o Keplerovi, ktore si publikoval par mesiacov nazad

  DD: no fakticky by GK104 mělo jako střední jádro konkurovat střednímu jádru tedy Pitcairn na HD 7800 … jenže zde máš veliký rozdíl těch jader …

  HD 7800 i GTX 670/680 mají sice stejnou 256-bit sběrnici, mají 2GB paměti a jejich jádra jsou střední v řadě určená rpo spotřební segment, tedy bez pokročilé GPGPU výbavy, jenže GK104 měří plných 293mm2, zatímco Pitcairn na HD 7800 jen 212mm2 při stejně velkém řadiči pamětí, a to je obrovský rozdíl, zvlášť na drahé 28nm výrobě a to nejen v ceně těch jader, ale i ve výtěžnosti – GK104 nemůže v tomto ohledu s Pitcairnem soupeřit.

  Navíc samozřejmě těch jednotek bude v tom menším jádře méně (tedy i méně výkonu) a při stejných parametrech grafik, by tedy při stejných taktech měla být HD 7800 o to slabší o co je to jádro menší. To je ovšem otázka protože GTX 670/680 mají takty vlastně v průměru 1,05GHz na jádře a 6GHz na pamětech, ale HD 7850/7870 mají takty 830-1GHz na jádře a jen max 4,8GHz na pamětech (značný rozdíl v propustnosti). Docela by mě zajímalo srovnání na +/- stejných taktech (1,05/6,0GHz), jestli je HD 7870 o těch cca 30% slabší o co je tedy menší proti GTX 680. otestovat by to jít mělo s některou z kvalitnějších HD 7870 (jde o dosažení těch 6GHz na RAM)

  Každopádně je jasné, že náklady na výrobu HD 7800 budou vždy výrazně nižší než na GTX 670/680, mnohem menší jádro, jendodušší PCB a méně náročná napájecí kaskáda. Takže proti nim jít prostě úplně vyrovnaně GK104 nemůže. Musí jít proti TAHITI HD 7900, které jsou ale zase výrobně dražší, i když také mají GPGPU výbavu, 384-bit sběrnici a 3GB paměti. Prostě obě firmy mají sice podobně rozčleněná jádra od nejmenšího po největšího, jenže se liší jejich rozměry a tedy i výkonem. TAHITI jako největší v řadě má pořád jen 360mm2 a to hlavně díky mohutnému řadiči pro 384-bit, který GTX 670/680 nemají. Pokud odečteš plochy těch řadičů, je zbytek jader podobně velký. Jenže TAHITI je prostě největší jádro v řadě, ale GK104 ne, tím má být GK100 s 500mm2. Takže mé úvahy vlastně stále sedí, jen prostě parametry těch grafik jsou trochu rozdílné …

 66. Vilik Vilik napsal:

  Honzovo úvahy vlastně dokonale sedí. Sice je realita úplně jinde, ale v jeho světě to přesně odpovídá.

 67. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Ano mozno by vysekal z basy aj takeho Charlesa Mansona. So slovami, ctena porota ved on tu vrazdu Polanskeho manzelky az tak vazne nemyslel :-D

 68. svartenatt svartenatt napsal:

  :D Možná tak. Stachujovi by stačilo uvést věci do souvislostí :D.

 69. svartenatt svartenatt napsal:

  Už jsem rezignoval, dělám si z nich jen srandu. To je jako v Crysis 2 MP, Crytek vyvíjí Crysis 3, tak se tam namnožili cheateři, je to už nezajímá, tak jim napíšu, že jsou gayové a že je nahlásím MyCrysis a oni zmizí :D.

 70. DeDe DeDe napsal:

  Co je to za argument, že GK104 má 293 mm^2 a Pitcairn 212 mm^2? Pokud to uvedu do širších souvislostí a změřím jádro šuplerou, tak je nVidia na každé straně větší o 2,55 mm. :D

  Clock-to-clock comparsion je taky pikačovina – vždyť je to odlišná architektura, která dělá věci jinak. Proč se třeba nevěnuje tomu, že tuhle instrukci zvládne AMD za dva takty a nVidia za 4 a u jiné instrukce je to obráceně… jo aha, já zapomněl – on tomu nerozumí. :D

 71. iSheep iSheep napsal:

  Škoda, že netaktoval Fermi na stejnou frakvenci, nebo Sand Bridge… když si hraje na toho pana spravedlivého. Zoufalec. Ajo, já jsem zapomněl, tenkrát se to nehodilo do krámu a teď? Teď se to přece hodí do krámu :-D

 72. DeDe DeDe napsal:

  Nevím jak se tomu říká, možná tepelnej odpor, ale pokud to uvedu do širších souvislostí, tak GK104 má o něco větší jádro, než Pitcairn… takže má nVidia vlastně větší styčnou plochu a lépe se z ní přenáší teplo z jádra na chladič.

  AMD tedy musí pro dosažení stejného tepelného přenosu použít buď:
  a) kvalitnější teplovodivou pastu
  b) nižší takty

  Pokud by AMD použilo kvalitnější (dražší) pastu, stouply vy jí výrobní náklady… a provařila by na už tak zadotované kartě boty. Pokud právě nVidia použila horší pastu, tak se jí upeče velké jádro a zvýší se jí procento reklamací.

  A teď babo raď. :D

  • jeronim77 jeronim77 napsal:

   Zeptal jsem se babičky ať poradí, toto je její odpověď:
   „Jak jsem četla na jeDDnom webu, tak větší jádro je horší bez ohledu na výrobce (zelený či červený). Takže to, ze nvidia má větší jádro, které má větší styčnou plochu není podstatné i kdyz se lépe chladí, hlavní je, ze má větší jádro. A proč? Protože má větší jádro a basta fidli. Hlavní je mít malé jadro, pro lepší výtěžnost.
   Cena za lepší pastu nebude o nic vyšší, pokud se kupuje po kýblech, ale je pravda, že provozní vlastnosti nejsou špatné, aby se muselo více utrácet za zlepšení. Koho zajímá teplota a hlučnost? Přece nikoho, hlavní je mít malé jadro.

 73. Vilik Vilik napsal:

  stretkill na pct:

  Dělám jazykové korektury, takže já to mám jako nemoc z povolání.
  Čárky už na fórech a diskuzích radši neřeším.

  Jednou jsme Češi, tak pišme česky!

  SRY ZA OT

  To je jelito :-D

 74. Moss napsal:

  chyba mu este jeden clanocek aby info o 670 uplne zmizlo z titulnej strany a bolo totalne zametene pod koberec.

  mohol tam dat clanok napriklad o tom ako TSMC uprednostnila 28nm vyrobu pre nvidi… oh wait.

 75. obr napsal:

  Tak už jsem dodělal recenzi dvou Asus karet co přišly od Jendy, jak je možné, že se ta spotřeba tak liší od Jendových hodnot? – Aby bylo měření průkaznější, změřil jsem spotřebu v šesti různých hrách a testech … zeptejte se někdo Jendy v čem spotřebu měřil … ať máme jasno, na jeho webiki to nikde není napsané

 76. Tinkturak napsal:

  mr.ZDDowi třetí sudička přisoudila prostřední jméno BenDDer, protože je absolutním ohýbačem wšeho, wčetně prawdy a okolního swěta… :D
  Moc bych za to nedal, že tou sudičkou byl w časoprostorowém skoku a w přewleku sám Bender :P

 77. spideyx napsal:

  Tak pánové (a eventuální přítomné dámy), závěrečný roll call. Rezervačka je dneska na 1600.
  Souřadnice restaurace:
  N 49° 35.93357′, E 17° 14.87762′

  Parkování poblíž je trochu problém, jelikož je to v centru. Volno bývá kolem N 49° 36.04088′, E 17° 14.99342′ (na silnici), event. můžu dvě až tři auta umístit kousek od baráku, na N 49° 35.65982′, E 17° 14.18623′

  Prosím všechny kdo mají v plánu se dostavit, aby odpověděli na tento příspěvek. Spojím se s Vámi přes e-mail který jste zadali při registraci.

 78. MicrO napsal:

  ten dnešek asi nevyjde, sem zmordovanej ze školy a toho skurvenýho horka … leda by se fakt zůčastnilo víc lidí, to bych se potom i hecnul

 79. jeronim77 jeronim77 napsal:

  Budu mít 15 min.zpozdeni,kdyby něco volejte 773517777

 80. DeDe DeDe napsal:

  Možná trochu OT a mimo, ale na ČT24 je v Hydeparku Raymond Furlong z BBC. Vysvětluje, jak se má dělat nezávislá a seriózní novinařina, jak se mají ověřovat zdroje a uvolňovat neověřené informace… Stach by si to měl pustit a nechat se poučit, co dělá blbě. :D

  • HWSpeedy HWSpeedy napsal:

   Kdepak, presne naopak. Ten RF by se mel jit priucit neco ke Stachovi. Vzdyt ten je prece nummero uno mezi hw novinari.

   • jeronim77 jeronim77 napsal:

    mr.ZDD je možná tak numero huvno mezi novináři :) Ale je fakt, že vytváří nový styl novinařiny, která se brzy začne vyučovat i na vysokých školách pod názvem stachovina.
    Stachovina je nově vytvořený směr psaní a argumentování, silně připomínající monolog neověřených a lživých informací, které když se 100x napíšou a podpoří dovětky „já jsem Vám to říkal již dávno“, tak se z toho postupem času a z jistého jednoho úhlu pohledu začne na první pohled tvářit jako pravdivá informace. Lehký náznak stachovinského stylu je možné zachytit v bulvárních časopisech jako je Hrom, Moment pro sebe, Luk, Rytmus pro smrt, atp. Stejně jako se tyto časopisy ve psaní bulváru mohou silně učit od mr.ZDDa, tak i p.Furlong může začít navštěvovat přednášky o stachovině, které bude přednášet přímo sám nejvyšší oDDborník v oboru – kdo to bude? Nerad lidem podstrčuji jasné odpovědi, proto je nutné si závěr domalovat podle vlastní úvahy.

   • blabla napsal:

    Vypada ze Bc. budu delat misto 3 roku, ktery letos budu mit za sebou, rovnych 5 let (pokud me teda driv nevyhodej) tak se snad Stachoviny aspon jako volitelnyho predmetu dockam :D

 81. My vsichni jsme GoGo napsal:

  Pláčeš dobře, ale na špatném hrobě. Stach si přece nebude kazit svůj amatérský styl nějakým nýmandem z BBC. Stejně je na výplatnici Nvidie (ne Stach proboha!).

 82. honzan honzan napsal:

  Stach nedá ani na osobní „nakopávání“ u sebe na dvorku, natož BBC v bedně :D

 83. iSheep iSheep napsal:

  Jak jako odhanet zensky? To ma jeronym77 u sebe slevovy kupony do obchodaku?

 84. misakcz misakcz napsal:

  Pánové a co sraz ve středních Čechách? Praha?….

 85. Paul Paul napsal:

  Sakra, chvíli to tu nečtu a propásnu sraz v Olomouci….snad příště :)

 86. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Tak a teraz babo rad. Co si myslite o staro-novej IHS „shitno-pastovej“ teorii kurvitka na Ivy bridge ?

 87. honzan honzan napsal:

  Radím rozebrat cpu a vyměnit pastu. Podmínkou je ale plně vybavená garáž :D

 88. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Kultova garaaaz :-D Teraz vazne, cital som znova nejake teorie o shitnej paste pod IHS u IVY CPUs. Vymena shitnej pasty za poriadnu robila rozdiel cca 10 stupnov.

  • honzan honzan napsal:

   Bych se do ničeho takovýho teda nepouštěl. Ani ne tak kvuli srachu, ale ty teploty bych přežil. Než takhle zasahovat do cpu.
   Radši bych koupil pořádnej chladič a procesor hodil na 4.5GHz a vydržel s ním s ponaučením, že příště s nákupem počkám až se nová generace trochu osvědčí.

   • blabla napsal:

    Ale tak i na tech 4.5GHz bude Ivy Bridge nejspise o neco vykonejsi nez SB. V domacich podminkach to nikomu moc vadit nemusi, tam je vetsinou takovy OC stejne zbytecny a kdyz uz potrebujes vykon tak si misto mainstreamovyho IB muzes koupit rovnou sestijadrovy SB-E. Sundani IHS se vyplati akorat tak pri pokusu o nejaky OC rekordy. Kdo chce ted upgradovat starsi PC (Core 2, Lynnfield/Nehalem) a nema prachy na LGA 2011, tak pro nej je Ivy Bridge jasna volba a az budou na trhu i i3 a Pentia tak nebude mit vubec zadny smysl nad SB nebo nedejboze nad Bulldozerem vubec premyslet. Jinak rechod z jedne generace na druhou se nikdy moc nevyplatil, i kdyz je fakt ze mezi SB a IB je jeste o neco mensi rozdil nez treba mezi Conroe a Wolfdale.

 89. obr napsal:

  je to blbost, minimalne 5 taktovacu potvrdilo, ze teploty sice klesly ale max o 8-10 stupnu a to za to nestoji … jinak Intel nepaji CPU uz roky, nevim kdo tuhle blbinu vytahl na verejnost, nehalem/gulftown maji vsechny pastu …

 90. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Ten ulver to zmakol prepastovat.

 91. mareknr napsal:

  Tak mám nový PC kompletne rozbehaný. Riešim akurá 2 problémy. Prvý sa týka PC a konkrétne CPU. Keď som chcel nainštalovať ovládač pre grafiku na Ivy Bridge, tak mi napísal správu, že môj PC nepodporuje takú konfiguráciu. Fakt je, že ani v správcovi zariadení GPU nie je vidieť. Sú tam iba diskrétne GPU. Chápem to dobre, že je v BIOSe táto GPU vypnutá ak sa nájde diskrétna grafika? Predpokladám, že je možné mať aj HD4000 aktívnu. Je k tomu potrebné mať nainštalovaný Lucid Virta? Ako to potom funguje? Nemám s tým skúsenosti.

  Druhý problém je, že nemôžem násjť excel s výsledkami z predchádzajúcich meraní. Takže nemám to ako porovnávať.

  Co sa týka toho čo som videl doteraz som maximálne spokojný. Core i7 3770K stíha všetko bez problémov a tam kde šiel Phenom nad 90% (ako napr. v Mafii 2), ide Ivy Bridge na 30% a ešte stíha kŕmiť obe grafiky v SLI. Tie sú vyťažené v podstate tam kde treba na 100%. A tiež som zistil, že zvlášť kartu na PhysX nepotrebujem.

 92. Vilik Vilik napsal:

  nVidia ohlásila finanční výsledky za první čtvrtletí. Chudák Honzík o tom nemůže informovat, protože mu zase nefunguje blog. Určitě už má připravený článek.

  nVidia před krachem? Nejspíš ano!

 93. NothinG napsal:

  Jedna je zrejme Velmajster ( exotopedia je down ), zeby dal dalsi podnet na zrusenie ? :D

 94. misakcz misakcz napsal:

  Ted na to cumim…To si delas srandu ze by udelal i tohle. Na moji posledni slusnou otazku reagoval takhle…:)

 95. misakcz misakcz napsal:

  Měl bych tip pro Jendu na zajímavý, nestranná článek.
  http://pc.zoznam.sk/nvidia-geforce-gtx-680-sanka-dolu-pan-kepler?page=14
  Takhle by to mělo myslím vypadat…

 96. NothinG napsal:

  Blaznis ? Honzik predsa navysi takty 7970, lebo amd nechalo takty prilis nizko a razom sme inde :D Plus 7970 ma predsa uzsiz zbernicu a mensiu plochu cipu :D

 97. misakcz misakcz napsal:

  to Dede. V Cache to nemam..
  Ale google v archivu to ma
  http://goo.gl/7x1Up
  http://goo.gl/APXry
  Bohužel z 3. května

 98. NothinG napsal:

  Chlapci zalohujte, hlavna page o Jendovi to je k nicomu, ale diskusia ( to su perly ), to sa musi zachovat.

 99. blabla napsal:

  Hosi o exotopedii zadnej strach. Tu uz se snazili zhodit jinaci pani nez Veldedemajster :D Samozrejme nikdo neuspel a exotopedia jede porad dal. Spis to byl vcera jen nejakej fail.

 100. Moss napsal:

  tak ono je tu diskusia na exotopedii.

  no idem sa s honzikom porozpravat. omacky ako je on nezaujaty ma dokolecka citat nebavia. cas dokazat za co jeho slova stoja.

 101. honzan honzan napsal:

  Diskuze na exotopedii je zbytečná. Možná k pobavení, ale spíše ke škodě než k užitku. Ten člověk prostě nepochopí, že má mizerné novinářské schopnosti.

  Chybí mu nadhled nad jeho „souvislostmi“ a nechápe jak absurdně znějí pro čtenáře. Nejdřív se ohání před vydáním jaké má zdroje a že všichni mají krotit očekávání. V diskuzi pak drží „tvrdou ruku“ a jde si „hrdě“ za svým. Nakonec se zjistí, že vařil celou dobu z vody, ale stále bude tvrdit, že měl vlastně pravdu. To jsou zdroje …

  K těm souvislostem vyzdvihnu jeho největší fail a ten je, že se několik let drží taktiky AMD v oblasti GPU … tj menší čipy s nižší spotřebou, s lepší výrobní výtěžností, cenou a tedy lepších předpokladů pro high end pro multi GPU zaměření. Zdůrazňuji, že podpora GPGPU nikdy nebyla na pořadu dne !!!
  Po tom co se situace otočila a doslova všechny tyto vlastnosti převzala NVIDIA, tak Stach nemá absolutně žádný pud sebereflexe, aby zpřehodnotil svoje zaujaté vyjadřování a nedělal tak neustále ze čtenářů pitomce !!! Za tohle jeho (buď vědomé či nevědomé) chování mu patří pořádná kritika a to bez lítosti.
  Jeho styl překrucované tendence nadržovaní AMD, ať už za jakékoli situace mi připadá opravdu jako výsměch logicky uvažujícím čtenářům.

  Líbí se mi, jak jeho vysvětlování situace vždycky přesně zapadá do karet AMD. Nikdy to nebylo jinak !!!

  NA Exotopedii patří, ale jako EXEMPLÁŘ bez jakékoli možnosti diskuze !!!

 102. simik napsal:

  Právě naopak. V té diskuzi se ukazuje, že neumí věcně diskutovat a jak jenom všechny obviňuje.

  My kluci z oddborníka ho známe, ale tam ho má možnost poznat i případný nový čtenář, který by se mohl nachytat na jeho testy a jeho „já všechno vím, já všechno říkal“.

  Je tam vidět jeho skutečná tvář, kterou na žumpě maskuje i když čím dál tím hůř.

 103. jeronim77 jeronim77 napsal:

  Zítra začíná pařba s Diablem 3. Přidá se někdo do COOP? Vzal jsem si v práci týden dovolenou :)

 104. spideyx napsal:

  Kvůli šílenému šíření spamů bylo přidávání komentářů povoleno pouze registrovaným uživatelům. Sorry, OBŘe, budeš se muset regnout :)
  Uvidíme jestli to něco udělá i s těma trackbackama…

 105. Dzambor napsal:

  A ja som sa cudoval ze preco mi to nepridava prispevky :D ono sa trebalo zaregistrovat :D

 106. honzan honzan napsal:

  Po přečtení článku na pct o vyhlazování MLAA 2.0 vs FXAA a po spuštění GTA IV EFLC, se mi zdá jasné zlepšení MLAA v podání AMD. Je to jen dojem, protože Fraps jsem se neodvážil zapnout, kvůli ořezaným číselným hodnotám :D. Ale celkově hra vypadá pěkně uhlazeně a přitom s hratelnými fps.
  Mě se MLAA 2.0 v podání AMD teda líbí a GTA IV vypadá díky alternativnímu AA konečně pěkně a v hratelných snímcích :)

 107. svartenatt svartenatt napsal:

  Proč neuděláte sraz v Ostravě? Je nás tu dost.

 108. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak ať de přihlásí odstraváci, uděláme si session :D.

 109. NothinG napsal:

  „Slovensko“ my si dajme zraz u nas :-D

 110. Dzambor napsal:

  novy test MSI 7970 na zumpe :D a zase keca o spotrebe a o GTX580 :D

  Spotřeba

  Vysoký výkon si žádá i vyšší spotřebu. Ale pořád nejsme na úrovni minulého high endu, kde superžravá GTX 580 hned tak překonána nebude. Rozdíl mezi GTX 680 a HD 7970 je dán hlavně tím, že GTX 680 má jen 256-bit sběrnici a 2GB paměti, zatímco HD 7900 musí živit 384-bit a 3GB paměti, které se ale velmi hodí ve vyšších a náročnějších rozlišeních.

  preco toto nepisal ked GTX580 mala vacsiu zbernicu, mala vyssi vypocetny vykon a pod. veci? OBJEKTIVITA A SUVISLOSTI :D

 111. Dzambor napsal:

  A pi*us tam zadrbe cenu GTX680tky 11800 ked najlacnejsia je od 11 300Kc. to ked sli ceny dole 7970tky vykrykovel ze to aby upravil ceny grafov kkt.

  dokonca ASUS GTX680 DCUII tam dal cenu 13500 pricom najdrahsia je za cca 13260 a mozne ju je zohnat od 12600Kč. proste neobjektivny chuj je to smradlavy FUJ FUJ FUJ

 112. honzan honzan napsal:

  Dlouho nebyly stripy a taky se tu pár lidí dlouho neukázalo. Čím to bude …

 113. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Cha, cha, cha:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-15 19:40:44
  avatar
  problém je, že to nemůžeš takhle srovnávat … to čtyřjádro AMD je totiž ve skutečnosti vlastně „dvoujádro“ … Proč? protože základem toho CPU není 1 samostatné jádro ale 1 dále nedělitelný modul ….

  1jádro u BD/PileDriveru není rovnocené s 1 jádrem u phenomu nebo Core procesoru, je to zcela jiná stavba procesoru. PileDriver je modulový CPU a testovaný modul má 2 moduly. Je to jen jiné řešení věci s vícevlákny v procesoru – Intel používá na jedno jádro i 2 vlákna, AMD místo toho to 1 „jádro“ (Modul) osadí fyzicky dvěma „vlákny“ (malými jádry) …

 114. honzan honzan napsal:

  V jakých článcích je největší Jendova koncentrace vysvětlování ať už architektur, frekvencí a nutnost mít poslední slovo ? Ano je to prosím článek o AMD TRINITY a o AMD HD 7970 Lightning .
  Jak kulervoucí :D

 115. jkiller jkiller napsal:

  OMG to jsou zas blaboly na zumpe… najednou je AMD modul srovnavan s jednim jadrem (bez HT) u Intelu a i kdyz nakonec i takhle prohrava, tak je chyba na strane SW… nevim jestli se mam smat nebo brecet :-D…

 116. honzan honzan napsal:

  AMD nemůže dorovnat svými dvoj-moduly efektivitou Intelovo primární velké jádro (procesor) + HT výkonem na takt. Už jen z logiky věci.
  SW budoucnost ve vícevláknech je sice hezká, ale momentálně nedostupná. Přesto Jenda vzbuzuje naděje u dnešních AMD-modulovo zaměřených cpu, že se snad SW něco vyřeší. Nevyřeší, aspoň ne za současné generace CPU. Pokud vemu postavení AMD vs Intel, tak SW není zrovna to, na co je dobré se spoléhat a dávat tak slepé naděje … další demagogie a podplacenost (?)

 117. jkiller jkiller napsal:

  spis neuveritelna zaslepenost (i kdyz treba za to fakt neco dostava – plakat Ruby, AMD tezitko a Trinity propisku hhh)… hlavne ale kdyz i intel jadro bez HT porazi modul (skorodvoujadro) od AMD… tak ja uz fakt nevim co s nim…

 118. Dzambor napsal:

  DDementov multiucet:

  HellowCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-15 20:15:54

  Takže srovnávat Škoda Favorit se Škoda Super B je pro tebe stejné. Protože auto bude deklarované a prodávané jako „Škodovka“. Pokud jsi jen pouhý spotřebitel, tak ano pro tebe to tak asi vypadat bude, pokud si technik, co se o daný obor apsoň trošičku zajimá, vezmeš v pozat onen fakt co ti tu DD píše a přestaneš trollit. Já osobně nečekal, žádný CPU extra výkon, ale za to GPU výkon, na který zase Intel nemá,

 119. svartenatt svartenatt napsal:

  Upozornění: Tady není něco v pořádku!
  Na webových stránkách http://www.ddworld.cz se nachází obsah z webu linkuj.cz, což je známý distributor malwaru. Jestliže tyto webové stránky navštívíte, můžete svůj počítač nakazit virem.

  :D

 120. Paul Paul napsal:

  Zdravím oDDborníci. Neměl by někdo zájem o chladič Ninja 3, skříň CM Sileo 500 a monitor samsung 22″ 1680×1050? Ninja a skříň jsou 5 měsíců staré, monitor již po záruce….

 121. simik napsal:

  Tohle me pobavilo:

  kokbulik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-15 21:07:51

  AMD má v nabídce i dvoujádra Trinyty takže to vlastně není dvoujádro ale jednojadro??? Je rok 2012 to má být pokrok? Bulldozer nebo PileDriver je slepá ulička doufám že AMD toto co nejdřív napraví.

 122. simik napsal:

  Pokud bych považoval za pravdivý DDvýrok:

  „problém je, že to nemůžeš takhle srovnávat … to čtyřjádro AMD je totiž ve skutečnosti vlastně „dvoujádro“ … Proč? protože základem toho CPU není 1 samostatné jádro ale 1 dále nedělitelný modul ….“

  Tak je u mě AMDD odepsaná protože na takovéhle klamání zákazníků jsem háklivej.

 123. mareknr napsal:

  Tak toto je perla:

  „Že Radeon HD 7970 zůstane pravděpodobně nejvýkonnějším běžným referenčním jednojádrovým grafickým herním modelem letos (bereme v úvahu celkový výkon ve všech rozlišeních a výpočetní výkon k tomu).“

  Vyzerá to tak, že DD už nevydržal a o NVIDII písať zasa začal. :-)

  • 7R7 7R7 napsal:

   Tak toto som si práve prečítal a neveril som vlastným očiam muselk som si to prečítať viackrát normálne som mal pocit, že som dislektik

   • blabla napsal:

    Kdyby napsal ze nejvyssi OC verze HD7970 budou nejvykonejsima jednojadrovyma grafikama tak by se nad tim dalo jeste polemizovat. Ale na referencnich taktech ho zvlast v prumeru (fullhd, 2560×1440, Eyefinity/Sourround) ho GTX680 na vsech serverech co se daji brat vazne (tedy vsechny krome jedne malinke zumpy v CR) kdyz ne primo rozdrtila tak presvedcive prekonala. Ten Stach by si vazne mel najit nejakeho psychiatra. Tohle se vymyka uz i vsem standartum pro faniticke fanouskovsky.

 124. Moss Moss napsal:

  pravo som si vsimol ze na geforce.com su BETA 3xx drivere pre starsie modely grafickych kariet. to znamena aj napriklad podporu FXAA.

  vyskusal som a funguje to. v notebooku mam quadro 1000M a v GTA IV ten FXAA teda robi svoje. vypada to s nim velmi dobre, pokles FPS som si nevsimol a zatial ani ziadne neduhy FXAA. takze benefit.

 125. mareknr napsal:

  Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat zprávu]

  Priklanim se take k neignorovani nazvu nvidia. Snazme se byt nezaujati a prestoze me nvidia svojimi nechutnymi praktikami zklamala uz nekolik let po sobe, tak vynechavani jmena nicemu nepomuze.

  —————————————————-

  Nestrannosť voči NV z Bajlanda len tak srší. :-) On je rovnaký ako DD. Nakydá na NV kopec hlúpostí a ešte sa pri tom tvári akože je objektívny.

 126. mort mort napsal:

  Na webových stránkách http://www.ddworld.cz se nachází obsah z webu linkuj.cz, což je známý distributor malwaru. Jestliže tyto webové stránky navštívíte, můžete svůj počítač nakazit virem.

  heh … to je teda vtipne ani si to nemuzu precist pred spanim na pobaveni ..

 127. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Tady se nabadalo k tomu byt slusny, ale to se opravdu neda. Ten DDildo je skutecne vykastrovany byk. Cituji:

  – Velmi výkonná grafická karta s pořádnou 384-bit sběrnicí a 3GB paměti je opět o něco dostupnější
  – V minulých týdnech díky zlepšení dodávek 28nm čipů šly dolů ceny populárních HD 7970 3GB modelů, které se tak staly jak ve srovnání s GTX 680, tak i se slabším HD 7950 modelem velmi výhodné.

 128. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Taky mě to pobavilo. AMD svoje populární karty zlevňuje protože se zlepšili dodávky čipů. S nvidií a jejími nevýhodnými kartami to nemá co dělat. Tohle může napsat jenom Stachuj.

 129. honzan honzan napsal:

  Pozor na slovíčka “ HD 7970 ve srovnání s GTX680 se staly velmi výhodné „… zde spadla noha z plynu, ikdyž zbytečně, protože cihla se 384bit a 3 GB RAM je bohužel méně efektivní než 256bit se 2GB RAM. :(
  Takže Ruby cross pokračuje :D

 130. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Panove, vite ze souboj mobilnich grafik uz je rozhodnuty? Sice nikdo nevi, jaky bude skutecny vykon u karet NVIDIE, ale to nevadi. To je ale vykastrovany byk.

  • svartenatt svartenatt napsal:

   Tak ten komentář pod Vlastíkem je výstižný :D : Bajlando [Zobrazit profil] [Poslat
   zprávu]
   2012-05-17 18:58:43
   DD tu napsal clanek jen pro tebe a ja si
   pomalu delal starosti ze nedorazis.

   • blabla napsal:

    Me u Vlastika zaujal ten komentar o jeho cinskych zdrojich:
    „Jinak proč je GTX 680M pomalejší je jasné vím to z čínského zdroje. nVidii se nedaří prý vyrobit tak úsporné jádro jako AMD.“
    To si jako fakt mysli ze mu takovej bullshit nekdo sezere? GTX680 je v desktopu vykonejsi a uspornejsi nez HD7970, notebookova GT640 ma take vyborny vykon a hodne nizkou spotrebu, takze se dava i do ultrabooku do kterych se minula generace nemela sanci dostat a nejspise ji nasadi i Apple do novych Macbook Pro. Vzhledem k tomu mi mi prijde absolutne nerealny, aby mobilni GTX680M zalozena nejspise na necem mezi GK107 a GK104 byla tak podstatne horsi nez Pitcairn jak se nam to snazi Stach a Vlastik tedka malovat. Prave naopak si myslim ze bude nasledovat trend jiz uvedenych Kepleru a nabidne vyssi/stejny vykon pri stejne/nizsi spotrebe.

   • DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

    Vlastik je moje oblubene mimino v obleku :-D

  • 7R7 7R7 napsal:

   Mňa skôr pobavil tento odstavec „Někteří šílenci už si zkoušeli v podobném notebooku (AlienWare M17) s výkonem a takty procesoru a grafiky trochu pohrát. Takže s Core i7-2920XM na 4,5GHz a HD 7970M na 1010MHz to dává výkon P6847 bodů v 3DMarku 11. Jen tak pro srovnání desktopem – s Core i7-2600K na 4,4GHz dává s HD 7950 3GB score P6850 bodů a s GTX 580 kolem P6650 bodů. Neuvěřitelné, 100W mobilní mini karta konkuruje 250W desktopové maxi kartě typu GTX 580. Tak takhle tedy vypadá ten často mnohými zmiňovaný příslovečný „trhač asfaltu“.“ Už vidím ako pretaktovaná 6970M žere 100W aby to nebolo tak že zapnem notebok a vycucne mi baterku. A ešte napíše že konkuruje 580 ale nenapíše že konkuruje 7950 a pritom majú podobný výkon.

 131. svartenatt svartenatt napsal:

  Už ani nemám chuť na iDDiota Stachuje reagovat. Možná je dobré, že má svůj AMD píseček a neotravuje. Stratos a Creat + třetí část rozpolcené osobnosti, Winvest je větší hrozba, protože působí přímo na CZC, kde se snaží ovlivňovat zákazníky. Stachuj už jiný nebude, snad kdyby nVidia zaplatila víc než AMD.

 132. mort mort napsal:

  no na tom czc to jede jako splasene …. nevysrali se tam admini na jakekoli zasahy prave kuli flame wars a tim padem velke navstevnosti ? je toto vubec normalni … to uz je kazdy druhy diskuter jako politicke hovado bez skrupuli a moralky ? … no a tohle me uplne rozsekalo …“ Výsledky testů v recenzi Vámi uvedené nejsou legitimní, zcela zapomínáte na změnu nastavení prioritního bodu rozpytlu v metodice testování, proto se Vám výsledky naměřených hodnot zdají býti odlišné.“ muze mi tu nekdo s vysokoskolskym diplomem, nejlip z plzne, vysvetlit co tim chtel ten p…cus rict ?

  • Salamander napsal:

   normálně ti nedělám, ale začínám tyhle sr**ky nahlašovat, ale zatím bez odpovědi, fakt nechápu …

  • svartenatt svartenatt napsal:

   Je to tak, že z nějakého důvodu CZC nechává Creata, stratose a winvesta (nejspíš jedna osoba) působit v diskuzích. Čtyři nahlášené diskuze smazali. Potom jsem jim napsal, jestli by nebylo jednodušší zabanovat původce. Napsali, že to předají na přímé pracoviště CZC a něco s tím udělají. Potom už nic, ani další nahlášenÿ flame nesmazali. Je to asi jeden marketingový nástroj, nechtějí se toho vzdát. Zajímal by mě vztah CZC a Gigabyte ČR, protože stratosovi nechávají v diskusích jeho lež o neexistujícím Ultra Durable a použití této značky jako nepravdivé.

 133. mort mort napsal:

  creat a jeho multiucty spis podle meho soudu sedi na placenou zalezitost pr amd … takovy viral trosku … proste at se o tom mluvi nakonec i blba reklama je reklama … soudim dle toho ze kolikrat neodpovida na kladenou otazku ale jen opakuje slova high end, bulldozer, amd, stabilita ecc, 2x vetsi cash, a vic jader … misty se to prekryva s dedem a jeho videnim sveta, ale ten je trochu jina liga. dildo si myslim tomu i veri u multiuctu creat si to nemyslim je to cista vypocitanost podle me ..

 134. mort mort napsal:

  debil si nebude zakladat multiucty aby neco propagoval … nedavno se o tom psalo v souvislosti s nvidia, ze na nejakych cinskych webechpropagovali nvidii … nemyslim si ze to byl jeden svetovy unikat … spis se o tom asi nemluvi .. dit se to nejspis deje

 135. honzan honzan napsal:

  @jeronim77: co Diablo, jaké jsou dojmy po pár dnech pařby :)

 136. honzan honzan napsal:

  Nechápu ty nechápající komenty u aktuality na pct o možnosti vypnutí boostu u geforce. Turbo boost bych asi uvítal v prvním měsíci jako novinku, ale možnost vypnutí a nastavení pevných frekvencí bych později určitě uvítal.

 137. honzan honzan napsal:

  „Boost My Computer“ ala PCT diskuze : Vlastimila91 na Vás :D

  Jo oddborník … :D

 138. honzan honzan napsal:

  Kurńa tady je živo.
  Všichni si jezdí na kole, sportují, eventuelně paří Diablo … nemají čas :D
  Uvidíme co přinese podzim, tedy jakou návštěvnost :D :D

 139. DeDe DeDe napsal:

  A co takhle vymýšlet vtipy?

  Chuck je pověstný svým kopem z otočky. Stach zase ničí své soupeře multibanem.

  Stach se bojí OBRa. OBR se bojí Chucka Norrise.

  Žádné vtipy o Chucku Norrisovi nejsou vtipné. Kde je Jan Stach, tam končí veškerá legrace

 140. Dzambor napsal:

  no toto je DEBIL:

  MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-16 19:45:52

  laicky řečeno Nv to s velikostí čipu tradičně přestřelila, v této generaci až tak tragicky, že teď nejsou schopni nabídnout nic na GPGPU. Jako vždy skromnější AMD nemá problém a celou generaci čipů má už venku a to včetně GPGPU použitelného hiendu. Jen tak mezi námi úspěch AMD APU je dalším důkazem rozumné skromnosti této firmy. Možná Nv právě chybí jen trochu této skromnosti, zase se pokouší vytvořit „nadGPU“ (parafráze na nadčlověka), místo toho, aby vytvořila něco masově použitelného. Já narozdíl od DDho nejvíce očekávám právě GK107, může to být docela klidně fajn použitelná karta, za rozumnou cenu nabízející lepší poměr cena/výkon než konkurence. Zatím nás Nv ale krmí nesmysly z opačného spektra – dvoučipovými GK104 kartami a podobně. Ať už konečně vydají alespoň GK107.

  toto moze napisat len cisty retard :D nvidia vie co si moze dovolit dat vyrobit aby sa im to oplatilo. tento troll evidentne si mysli ze nvidia nieco navrhne a mozno sa trafi do vyrobneho procesu :D

 141. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Chlapi mam otazku. Je normalne, ze teplota 3. jadra je v klude aj v plnej zatazi o cca 9stupnov nizsia ako u jadier 1,2,4 ? Jedna sa o CPU i5-3570K.

 142. mareknr napsal:

  Mne sa páči aký má problém napísať, že v Unreal Engine bude PhysX. Radšej napíše, že bude mať vlastnú fyziku a aj keď ho tam niekto upozornil na chybu nechal to bez komentára a článok nezmenil. Inak si myslím, že príspevok od LadislavaM pod tým článkom by si mali niektorí hateri konzol vytlačiť a prečítať vždy, keď začnú mať červeno pred očami.

  A tiež je dobré toto:

  —————————————————–

  Ramzes [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-22 08:31:39
  Čo tak konečne otestovať GTX690 alebo GTX670? Na prvých troch stránkach testov grafík máš 11 testov samotných grafík AMD a zvyšné 4 u porovnávačky. Si pamätám, keď uvádzala AMD nové modely, o oár dní už boli otestované aj so všelijakými etalonovými prívlastkami. Mi nehovor, že je pre teba problém si zohnať testovací kus! TO by bola slabá výhovorka keďže sa netajíš dobrými vzťahmi s výrobcami a väčšinou sa to aj potvrdí správnosťou informácií

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-22 10:34:18
  avatar
  1, laskavě se do mě nenavážej … testy nezdržujeme úmyslně, děláme co je v našich silách, za to nemůžeme, že jiné než HD 7000 grafiky chodí na trh pozdě …
  2, GTX 670 bude dnes
  3, GTX 690 zatím nebude, jedná se jen o papírový model v několika málo dostupných kusech, naši partneři jej většinou ani nemají k dispozici pro otestování pokud mít budou, budeme jej mít …

  —————————————————–

 143. mareknr napsal:

  Takže DD sa vraj článkov o NV chcel vyhýbať. To sa ale netýka tých negartívnych. Vlastne si nepamätám nejaký pozitívny článok o NV na jeho webe. Tentokrát nám rozobral údajný problém s degradáciou GK104 po určitom čase. :-)

 144. Dzambor napsal:

  Moje 100% ovladace :D http://imageshack.us/photo/my-images/213/cccts.jpg/ 100% stabilita od AMD certifikovana priamo DeDem :D

 145. Dzambor napsal:

  sakra a je to vonku…asi dva roky :D maloval som to bod po bode :D

 146. AVB001 AVB001 napsal:

  Tak tohle je dobrej matroš:

  https://www.facebook.com/vlastimil.bartosak

  = Vlastimil91 z DD stoky

  „Samsung sice ještě ceny docela nepotvrdil ,ale ze zahraničí vím “

  „Ano něco na tom asi bude ,protože právě předevčírem mi jeden čínský zdroj potvrdil že nVidia“

 147. spideyx napsal:

  Technická – hosting.
  Jelikož se mi blíží deadline na zaplacení domény a hostingu (cca za dva týdny) a oDDborník je aktuálně jediný smysluplný web který tu běží, chtěl bych se zeptat jestli tu je někdo, kdo by byl ochotný či měl zájem se spolupodílet na provozních nákladech.

  Pokud jste ochotni nějakou korunu přispět, tak se ozvěte tady v komentáři, další podrobnosti Vám pak pošlu mailem.

  Díky všem :)

 148. Salamander napsal:

  Hmmm
  Děkujeme za nahlášení nevhodného obsahu na stránkách http://www.czc.cz. Propagandistickou recenzi jsme stornovali. Vaše CZC

 149. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Taky přispěju na provoz .. pošli mi číslo konta na email.

 150. NothinG napsal:

  Dnes sa teste na recenziu 670 na Zumpe, to zas prehra na celej ciare voci 7950/7970 :D

 151. Dzambor napsal:

  inac dnes vysla recenzia 670tky na http://www.pc.sk a ako kvalitna recenzia…

 152. Dzambor napsal:

  podla mna tie vyseldky v testoch u intelu boli s vypnutym PC :D

 153. wizard-ov wizard-ov napsal:

  @Spideyx – něco ti dám osobně 2.6. nic není zadarmo a byla by škoDDa kdyby oDDborník zhasl… To by se jeden odumřelý mozkový závin smál až by se GayRage otřásala…

 154. 7R7 7R7 napsal:

  Aj ja prispejem na chod, môj mail máš tak pošli podklady

 155. honzan honzan napsal:

  Ten článek je zase další necitlivo-novinářské žvanění … :D Škoda nadávek.

 156. iSheep iSheep napsal:

  „prosímtě, problém s kvalitou čipů byl u stejné firmy už v minulsoti, a taktéž o tom dlouho všichni prohlašovali, že je to kachna a taky to ustála, i když se zjistilo, že problém to byl skutečně velký (a drahý).“
  jak může mít nVIDIA problémy s kvalitou čipů, když žádné čipy nevyrábí. Záhada století.

 157. svartenatt svartenatt napsal:

  Už si začínám myslet, že ti chudáci z rudého komanda berou drogy. Občas heroin a FX-8150 je nejvýkonnější procesor na 10 let dopředu, nVidia je špatná a když ne, tak je zase špatná. Jde vidět, že kdejaký debil má dnes právo na veřejný názor, i kdyby to znamenalo zánik světa :D.

  • iSheep iSheep napsal:

   Ano, kdejaký má právo na vlastní názor, ale je taky potřeba rozlišovat mezi názorem a skutečností.
   Já jsem kupříkladu včera natrefil na jednoho myslitele, který říkal, že je možné za měsíc prosvítit 60W žárovkou 140kWh. Řekl jsem, že je to nemožný, a dostal jsem odpověď: „To je Tvůj názor, já si myslím něco jiného“.
   (Ano, ten člověk je naprosto vypatlaný, celý svůj život si vystačil s touto tupou univerzální frází a nějak mu nedošlo, že když se násobí konkrétní čisla, na nějakém lidském názoru vůbec nezáleží. A i takoví mají hlasovací právo.)

 158. Dzambor napsal:

  oddbornici a tych napr. 60W sa rata v akom časovom horizonte

 159. DeDe DeDe napsal:

  Když počítáš se spotřebou energie v kwh, tak počítáš s tím, že žárovka spotřebuje 60 wattů za hodunu. Ale ruku do ohně za to nedám – možná bych měl vrátit titul a maturitu. :) i když dneska má DD obzvlášť silnou konkurenci http://www.poradte.cz/elektronika/3183-spotreba-kwh-vs-watty.html

 160. Dzambor napsal:

  tiez si myslim ze je to spotreba za hodinu…

 161. Dzambor napsal:

  to iSheep: ako nie kazdy je inteligentny, a nie kazdemu to pali, ale sprostych ludi by som strielal sfleku…

  (napr. otazka mojej spoluziacky: nechapem preco kradnu bankomaty na porsche cayene, ked ma take auto, alebo hlaska, ja by som vo fotobunke nerobila toho, kto tam rozsvecuje svetlo :D, prosim pekne toto je na prave :D ale co no tatik jej vybavi…vsetko).

 162. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Kdyz se bavite o te lidske blbosti tak tady je nadpis clanku z DDsinku: Hustota HDD stoupne 2x do roku 2016 – letos čekejme 5TB disky do konce desetiletí až 60GB

 163. wizard-ov wizard-ov napsal:

  Hustota HDD stoupne 2x do roku 2016 – letos čekejme 5TB disky do konce desetiletí až 60GB
  -sakra tak žije ten Stach půl roku dopředu, nebo deset let dozadu ?

 164. wizard-ov wizard-ov napsal:

  Kurnik, HWSpeedy dělá čest svému jménu ;o)

 165. Tinkturak napsal:

  Něco jak Schrödingerůw mr.ZDD…..?
  W uazwřené krabici s čipem Kepler koexistují současně mr.ZDD jako fanATIk a NWidiot…..

 166. honzan honzan napsal:

  Tak jsem byl u holiče a omládl jsem minimálně o 75 let :D

  • mareknr napsal:

   A už tam je aj takýto príspevok:

   —————————————————–

   AllowedCry » Str 23. Máj 2012 13:24:29

   Udělal sem Upgrade z I7-3770K na FX 8150 a nikdy toho nebudu litovat… v Aplikacích je to sakra znát na PC pracuji ve wordu a občas i v malování, rychlost odezvy a renderování 2MP obrázku se neskutečně zrychlil nechápu lidi co mají Intel to v podstatě ani nejsou lidi…

   —————————————————–

   Beriem to ako podarený ironický príspevok. Dúfam, že to tak aj je.

 167. Paul Paul napsal:

  „Halusa“
  Před nedávnem jsi říkal, že je špatně, že karty 79xx mají takty strašně nízko atd a teď je to dobře? Ujasni si co chceš

  „DD“
  já neříkal že je to vyloženě špatně jen že to zdaleak neukazuje skutečný výkonový potenciál těch grafik, a vysvětloval jsem také, co k těm nízkým taktům AMD vedlo, že to byla právě obava z výtěžnosti a jak vidíme, asi oprávěněná …. každopádně jsem nikdy nevolal po tom, že by měly mít ref. HD 7950/7970 takty 1250MHz!!! a zadělávat si na problémy, ani jsem neříkal, že máte ref. karty hnát na maxima a držet je na 1250MHZ+ proboha, tak co to tu na mě zase zkoušíš …

  Hlavní věc je, že AMD asi správně vyhodnotilo situaci, nastavilo tedy ref. takty níže a nyní již výrobci na kvalitních modelech nastavují takty výše, protože 28nm výroba se už zlepšila. Dneska normálně má HD 7950 900-950MHz místo 800MHz a HD 7970 má 1000 místo 925MHz. V obojím případě slušný nárůst výkonu, na kvalitně chlazených kartách, takže bezpečné. Tak nevím, co máš za problém, kdy navíc ceny těch karet jsou v podstatě stejně s ref. taktovanými ;)

  Boože to je exot plno lidí mu ukazuje jak je červený a on zas plodí sračky…

  • mareknr napsal:

   Inak to znamená, že predtým v podstate nabádal zvyšovať takty na HD7xxx aj keď teraz možno boli takty zámerne nastavené nízko kvôli nie odladenej výrobe. Tak predpokladám, že víde článok o tom, že ak pretaktujete staršie referenčné HD7xxx tak si možno údajne skracujete životnosť týchto grafík. Ale ja môžem predpokladať jedno a DD robiť zasa druhé. :-)

 168. mareknr napsal:

  BTW tiež rád prispejem na chod tohto webu. Vyzerá to tak, že nás je viac. Dotyčný nech sa mi ozve na mail v profile.

 169. honzan honzan napsal:

  Viděli jste test GTX 670 jak v hodnocení dal do záporů, že u GTX670 256bit sběrnice hodně omezuje výkon ve vyšším rozlišení ?? On ani neví jak mu ty karty vychází..

  5760×1200 bez AA:

  BF 3 670-42fps 7950-36fps
  Dirt 3 46 vs 42
  Deus EX 56 vs 57
  Metro 2033 46 vs 42
  ANNO 2070 30 vs 31
  Batman AC 37 vs 38

  Obě karty jsou to ASUS DCIITOP. Výkon je teda v průměru ze 6-ti her vyrovnaný 3:3 na 3 monitorech :D

 170. Paul Paul napsal:

  Jinak taky přispěju. Částku pls poslat na maila

 171. Dzambor napsal:

  moja finančno-študentská situácia mi nedovoli prispiet :(

 172. Tinkturak napsal:

  Á propós, Spidey, zkus se optat mr.ZDDa na jeho Č.A, jestli přispěje za podíl z reklamy u něj…. Přece mu taky děláme reklamu :D

 173. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Nechapem ako mozu trpiet winvesta a jeho klony na CZC a Extrahardware. Vsak je to cisty pi.us ! „Veldedemajster“ znovu ukaja svoje ego a pocit moci na jeho ZUMPE so znizovanim digiranku oponentom jeho dristov. Ake ubohe. V diskusii k Risen2 na PCT bol bezmocny, ked nemohol banovat. A ten jeho „akoze“ test GTX670 som cely ani necital, stacilo mi pozriet grafy. Tiez flame clanok o vyrobnej chybe Kepler cipov skoda hovorit. „Veldedemajster“ asi slape na nejakej chemii, alebo ho ovlada velky brat na dialku pomocou implantatu v ritnom otvore. Skutocne uz nemam slov na jeho dristy.

  • Salamander napsal:

   na tom ehw se to dobre rozjelo :D
   ted se navazi do Kahanka, to je blbec :D

   • Salamander napsal:

    tak už je mi to naprosto jasný …

    winvest píše:
    Zkusím Vám alespoň jednoduše napsat, proč záleží na tom, aby lidé usilovali o technologickou inovaci, kreativitu a racionalitu (~AMD a architektura Bulldozer) – všechny tyto faktory (nejlépe spojené) vedou k celkovému zdokonalení lidské společnosti, udržují vyjímečnost každého jedince o ně usilující, významným podílem pomáhají zefektivnit a zrychlit obrovské množství procesů, či algoritmizovaných struktur a především nám dávají možnost rychleji ověřovat a aplikovat nové myšlenky prostřednictvím urychlení vědecko výpočetních operací.

   • DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

    Prave citam tu diskusiu na Ehw. Ten winvwest je novodoby prototip sialeneho kazatela s implantatom v ri.i :-D Nemam slov ! Idem si dat chladeny vinny strik lebo ma asi porazi :-D

 174. Dzambor napsal:

  trepe ze nvidia ma problemy s vytaznostou…pritom jadro je mensie ako ma AMD a to problemy nema :D :D no to je KO*OT :D

 175. 7R7 7R7 napsal:

  Tak je tu recenzia na DD 670 od Asusu, a nesklamal najlepšie je že sa už aj testuje v opencl čím to bude.
  Toto ma dostalo, asi ďalší banán
  ulver [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-23 19:23:02

  DD preco si znizil niektorym digirank na 25 ?
  DD preco v tvojich testoch vzdy maju navrch grafiky s chipom od ATI/AMD nad grafikami s chipom od Nvidie ?
  Preco si nebral do uvahy vypocetny vykon u GTX580 ?
  Dakujem za odpoved.
  Ak uznas za vhodne, tak mi kludne zniz digirank.

 176. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Asi tomu ulverovi rupli nervy. Ale chapem ho. Ved sa to uz skutocne neda citat, co ten „Veldedemajster“ pod znackou pseudo nestrannosti predvadza.

 177. blabla napsal:

  Stach se u Nvidie vypinat GPU Boost :D To budou teprve objektivni testy :D

 178. honzan honzan napsal:

  Ten kokot srach to tam snad ještě zválcuje nebo co …

  • honzan honzan napsal:

   Nevím jestli se mi to zdá, ale fanoušci AMD narostly do hrozně nepřijatelných extrémů. Nedokážu to moc posoudit, protože donedávna jsem byl něco jako fanoušek spíše staré ATi. Ale to co je k vidění poslední dobou … se vám už ani nedivim, že nemusíte AMD. To co předvádějí novodobí AMD-diskutéři snad s marketingem AMD nemá nic společnýho.
   Možná na to slyší ti neznalí, potom ale nechápu takovéhle AMD-fans v diskuzích, kde je většina pálkuje. Kde se bere jejich potřeba demagogie.
   Stach je jasnej, to je týpek do stripu, něco jako postavička k pobavení, ale kde se berou ti ostatní?

 179. hnizdo napsal:

  Ad diskuse na ehw: a kdo tradicne prikyvuje tem blabolum na urovni hlaholatoru? Morcatko, flanker.
  Ale je to preci jen k necemu dobry – poslal jsem to jednomu znamemu co ma rad amd – tak tohle prosim amd plati, tehle firme ty fandis…

 180. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Ja neviem, myslim ze flanker to berie z odborneho hladiska. Ale clovek nikdy nevie. Sam flanker sa prehlasuje za AMD guru. Takze je vo hviezdach, kto ho v skutocnosti financuje… V tejto chaotickej dobe sa asi vazne neda nicomu a nikomu verit.

 181. hnizdo napsal:

  Tak pravda flanker neni z nejhorsich, a na pctforu dela spousta uzitecne prace v katalogizaci hw, takze bude jen zastrelen. U toho zbytku bude poprava trvat mnohem dele.

 182. Salamander napsal:

  Doporučuju přečíst tu diskuzi na ehw, winvest se tam konečně vyžvejkl.
  http://extrahardware.cnews.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=22516&start=50

 183. hnizdo napsal:

  Tak neprimo se priznal, ze to je PR proti Intelu. Cili je to oficialne – placena devka.

 184. blabla napsal:

  Jak Stach testuje graficke karty:

  „zkus trochu logicky počítat, dokonce to ani nemusíš v tomto případě měřit ;)“

  Pry jen v tomto pripade, ale tomu odmitam verit:D

 185. iSheep iSheep napsal:

  2GHz na 22nm? Dava tusit, ze si tak dva az tri roky pockame.

 186. Paul Paul napsal:

  Tohle vypadá na FAKE….silně pochybuju, že na 22nm bude frekvence hádra 2GHz.
  Pokud ale specifikace sedí bude PS4 hooodně drahá a nadupaná mašina….

 187. xwing xwing napsal:

  CONSOLE + 10GB XDR2 + 10GB GDDR6 = jednoznačný FAKE

  Niežeby tie veci pred tým pridávali na dôveryhodnosti…

 188. hnizdo napsal:

  Pokud ta konzole bude stat $4000, tak ty specifikace mohou byt klidne realne :)

 189. Dzambor napsal:

  Děkujeme za nahlášení nevhodného obsahu. Recenzi jsme stornovali. Vaše CZC

  Zmazali recenziu na ultra nevykonne 4jadro od Intelu :D

 190. simik napsal:

  spideyx: posli mi na mail neco k tomu sponzoringu (ucet, casta atd)

 191. Moss Moss napsal:

  tu mame nadhernu ukazku nestrannosti :)
  dnes sa suchli nove informacie o 7990 resp 7970 X2 a uz tu mame horucu „noinku“.

  v pripade nvidie sa neobtazoval spekulaciami ohladne 690 vobec zaoberat (aj ked bolo nad slnko jasne co nvidia chysta) a dokonca ani po jej oficialnom vydani (i ked to bol paper launch).

  ale hlavne budeme pokracovat v divadielku: co aka znacka? mna znacka nezaujima! ja ze som cerveny? chces ban?

  ach honzik, si do smiechu az je to do placu :)

  a na exotopedii maz nedokoncenu diskusiu ty zbabelec. budeme sa hrat akoze nic? :)

 192. Dzambor napsal:

  ten kto pise pod nickom kaizer_soze napis mu prosim ta pod posledny prispevko, ze ten jeho OpenCL standart s fungovanim ma problem a to konkretne v Adobe master collection CS6 (Photoshop CS6, After) je akceleracia nefunkcna. Zapnuta je v programe, ale grafika neakceleruje.

 193. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  jkiller [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-26 00:25:22
  avatar
  Můžu se zeptat proč jsi smazal můj příspěvek a snížil mi digiauru?

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-26 00:49:46
  avatar
  jo měl jsem to nechat … sorry alespoň by viděli všichni jak lžeš a v argumentaci pokulháváš …

  1, Nikdy jsem neřekl, že by NV měla jakkoliv krachovat ani nic v tom smyslu! A ty mi to podsouváš …

  2, Nerozumíš ekonomickým výsledkům, kterými operuješ za minulý Q … jestli pak víš, čím ta ztráta AMD byla vytvořena? A že to nebyla provozní ztráta (AMD naopak provozně končí v zisku v CPU i GPU) a stoupl jak podíl AMD v procesorech, tak v grafikách

  3, naproti tomu vše je jak jsem vždy říkal (a ne jen já). NV má očekáváné problémy s tím, že přišla o segment integrovaných grafik a ztrácí i na neintegrovaných grafikách a to vlivem toho, co jsem říkal, tedy nástupem integrovaných GK v CPU AMD/Intel které vytlačují velkou část neintegrovaých levných grafik, které ale tvoří většinu prodejů (z 90% u NV) a na tom je bita právě NV které spadl podíl na GK už na pouhých 15% přitom AMD rostlo na 25% a Intel stagnuje. Jen trh neintegrovaných GK za Q1 spadl o 15% a AMD opět i v této situaci získalo podíl, NV ztrácela ale to ty ignoruješ ….

  a to jsem zdaleka nejen já říkal, že se přesně stane právě kvůli integrovanýmm GK v CPU. Nic víc – Nikdy jsem neřekl, že by NV měla kvůli tomu krachovat, jen že se musí přeorientovat na jiné segmenty a to dělá a věděla že to udělat musí neděje se totiž nic co by se nedalo předpokládat a o tom jsem vždy psal, to že vy v tom hledá něco mezi řádky a přidáváte si do toho významy, které nikdy mnou řečeny nebyly je vaše chyba. … TEGRA na příjmech roste, i když podílově nemá TEGRA zatím na ARM trhu větší vliv, je evidetní že se na ní firma soustředí a vyvažuje tak alespoň výpadek integrovaných grafik …

  Každopádně máš sníženu Auru za to lhaní a napadání, kdy mi podsouváš něco, co jsem nikdy neřekl ani nic v tom smyslu. A pak také pokud chceš diskutovat a předkládáš hospodářské výsledky, měl by sisi naštudovat o čem jsou a neignorovat třeba podíly na grafickém trhu a vývoj na trhu s GPU obecně. Myslím, že by bylo na místě se mi alespoň omluvit.

  ———-

  Ramzes [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-26 01:28:23

  jkiller,Ja som DDmu vytkol, že dáva samé AMD recenzie a GTX670 ku zrecenzoval o týždeň neskôr ako sám sľúbil a tiež mi znížil auru či ako sa tomu nadáva :-) Z toho si nič nerob, je tu šéf sám, tak si môže robiť čo chce,tiež by si sa tak správal byť na jeho mieste. Môžeš sa nejakej aure zasmiať, keďže ja ako jeden z najvyťažovanejších Gameoperátorov v nemenovanej hre a to spadám pod nemcov ktorí si na profesionalite zakladajú tu mám div nie nulu :-)Nevravím, občas sa zmýlim. Ale už len to že ti vymazal príspevok značí, že sa bojí ho obhajovať. Sorry za úprimnosť, je to tak.

  aby to ale nebol úplný offtopic, citujem:
  Citace:
  Konkurenční duální modely GTX 690, která ovšem existuje jen ve velmi velmi malé a omezené sérii,

  Toto zmieňuješ vždy pri GTX690. Je to pravda, táto karta je len v pár kusoch.
  ALE
  v každom internetovom obchode u nás na SK je dostupná! Tak, o čom je to písanie AMD má veľa kusov jadier, Nvidia iba pár GTX690, takže je úplne na hovno a nič nedokázala..keď práve pre pár nadšencov, ktorí si za duálnu kartu zaplatia sa VŽDY dá kúpiť? Niekto to tu už písal, nečudujem sa, že ti Nvidia neposiela popredu kusy. Spýtaj sa niekoho kto sa vôbec nerozumie do IT problematiky , čo ti povie po prečítaní tvojich článkov, komu nadržiavaš. Čo z toho, že tvoje testy sú jedny z najlepších na Cz/SK vzhľadom na dobre odôvodnený výber hier a nastavení, keď super dojem pokazíš vždy blbými kecami kto má koľko jadier, kto ako používa nespravodlivý GPU boost, kto má menší podiel na trhu (pritom stále pekne zarobil).
  Nemusíš písať ani dlhú reakciu, ja viem, napadám ťa, si absolútne nezaujatý, bla bla…dobre ti radím, daj prečítať posledných 20 recenzií GPU niekomu kto sa nerozumie a uvidíš, čo ti povie.
  PS: nie som zelený, mal som doteraz 4 rôzne grafiky..Nvidia, potom AMD, potom znovu Nvidia a teraz znovu AMD.Ak boh dá a zarobím po štátniciach koľko chcem, pôjdem po modernizácii zasa do AMD. Podľa tvojich testov sa dobre vyberá… len tá omáčka okolo toho.. možno si to sám neuvedomuješ, ale je to tak, v tvojich textoch vždy dávaš Nvidiu na druhú koľaj a vždy vyzdvihuješ amd. Aj keď to nie je jednoznačné ;)

 194. Dzambor napsal:

  jak mu mozete nadavat: ved to su informacie v suvislosti :D :D :D a tie vase info do jeho suvislosti nezapadaju :D

 195. Tinkturak napsal:

  Asi je tady wšem jasné, že se mr.ZDD sám přiznal a uswědčil ze lži. A to w tom, jak někomu twrdil, že digiauru neuprawuje, že to prostě jen trwá „než se kliky projewí w databázi“…..
  No a teď w podstatě sám přiznal, že digiauru uprawuje a je tedy cinknutá….
  Ostatně, když se nezastawí před falšowáním grafů testů, tak se přece nezastawí před falšowáním takowé prkotiny. Ale je celkem legrační, že i takowá wěc mu stojí za to se ztrapnit :D :D :D

 196. wizard-ov wizard-ov napsal:

  To si nemyslím – Winvest používá jiný styl. Rádobyintelektuální věty s IMHO nulovým obsahem a pokud se nad některými větami člověk zamyslí tak ani nedávají smysl. Tohle bude nějaký jiný Mr.zDD ….

 197. honzan honzan napsal:

  Po článku na mr.ZDD-ově o HD 7990X2 mám sto chutí zahrát si na nadšence a brobudit tak rudé souvislosti v mojí zastaralé PCI-E sběrnici. :D :D :D

 198. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Mrknete, jake prispevky se mazou bez jakekoliv diskuze na zumpe:

  jkiller [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-25 21:55:42
  avatar
  Dle tvých prognóz by zde nVidia snad už ani neměla být . Aby to nakonec ale nedopadlo naopak .

  Za posledních 12 měsíců je čistý zisk nVidie 506.31M$, AMD je ve ztrátě 605.00M$.

  AMD nyní vlastní volné finanční prostředky ve výši 1.54B$, současně však také dluží 2.02B$. Konkurence – cash 3.13B$, dluh 20.83M$!

  Tržní hodnota obou společností je podobná. AMD 4.70B$, nVidia 4.35B.

  zdroj:
  http://finance.yahoo.com/q/ks?s=amd
  http://finance.yahoo.com/q/ks?s=NVDA%2C+&ql=1

 199. spideyx napsal:

  Poznámka pod čarou:
  Od středy se v Olomouci koná 11. ročník Beerfestu, největšího pivního festivalu v ČR. Budu se tam vyskytovat každý den kromě Soboty.
  Nechcete se někdo zastavit, pokecat a pochlastat? :)

 200. Salamander napsal:

  tohle je taky supr, skoda ze jsem to nestihl i s puvodni „nikdy neupravenou“ verzi :D
  http://dl.dropbox.com/u/20809963/Untitled.png

 201. Salamander napsal:

  Hlavně mi přijdjdou hrozně vtipný ty jeho kecy o napadání, vyhrožování apod. :D Fakt nevím o tom, že by mu někdo někdy vyhrožoval …

 202. svartenatt svartenatt napsal:

  To mi právě připomíná rudé komando z CZC, kdy nikdy nepřiznají, že si dávají plusy a odpovídá sám na sebe jeden člověk se souhlasem. Winvest/Creat už přiznal svůj AMD boj proti zlému Intelu pro rozvoj technologií a napojení na Stachuje. Stachuj se musí snažit v šíření lží pro svou mzdu od zdroje od zdrojů výrobců grafik :D. Nikdo nikdy nepřizná své manipulace, tím by se jim zamezil příjem. Jak jednoduché. DDWorld, jediný nezávislý web, který je podplacený.

 203. wizard-ov wizard-ov napsal:

  @Salamander – hezky jsi to típl ;o) Úplně vidím jistého malého mindráčka jak se na židličce vzteká a cintá na tři monitory….

 204. wizard-ov wizard-ov napsal:

  Teď tak uvažuji – stejně s tou aurou je to k zblití… Vemte to tak:
  -DDWorld je přístavem fanATIků z celé ČR/SR.
  -Aura se většinou získává poměrem kladných/záporných hlasů.
  -Dle mého odhadu 90 procent „nekývalů“ a oponentů je zabanovaných, tudíž se nemohou účastnit hlasování.
  -Přesto lidem, kteří skřetovi odporují (pokud argumentují věcně) aura roste.
  -Skřet svévolně snižuje auru, čímž jde vlastně proti názoru lidí, kteří se účastní hlasování.
  -Znovu připomínám, že většina z nich jsou AMD positive.
  -Tohle skřet píše na svých stránkách:
  Jak se počítá DigiAura?

  DigiAura se počítá každému uživateli. Každý nově registrovaný uživatel dostává DigiAuru s hodnotou 50:

  Jak s ní naloží je už jen na něm. Za kvalitní příspěvky bude dostávat od ostatních uživatelů kvalitní hodnocení a jeho DigiAura poroste:

  Pokud se vystupování a kvalita příspěvků ostatním uživatelům líbit nebude, bude dostávat záporná hodnocení a jeho DigiAura poklesne:

  -Takže skřet sám podvádí své čtenáře a není schopen ustát názor ostatních.

 205. honzan honzan napsal:

  OT:( pro metalové „nadšence“ :D )
  Panychida (CZ) a skvělá záležitost z alba Woodland Journed (2011)

  http://www.youtube.com/watch?v=GKHVLzzgrJM

 206. wizard-ov wizard-ov napsal:

  @honzan: Hoši byli na dovolené ve Švédsku ne ? Jako bych slyšel Enslaved nebo King of Asgard….

 207. honzan honzan napsal:

  Ehm … nový světový rekord 8,8GHz s bulldozerem a u Dilda první koment pod článkem :

  // EDIT by DD: výmaz flamu – 1.varování //

  No to vypadá na slušný rozjezd :D

 208. honzan honzan napsal:

  AHA tady bude asi problém …

  Citace DD:

  „S dalším zlepšením 32nm procesu a další mezigenerací procesorů FX (PileDriver), se pravděpodobně můžeme těšit na pokoření 9GHz, čímž se přiblížíme hodnotě, kterou nám kdysi jeden výrobce sliboval, že zhruba v aktuálně probíhajících letech už budou domácí procesory běžně mít. Jak ale vidíme, asi to ještě nějaký ten pátek potrvá, než se s 8-10GHz procesorů budeme radovat i doma ;).“

 209. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Ten výmaz byl v rámci objektivity. Aby byla větší a aby se dal prostor různým názorům a tak. :-)

 210. NothinG napsal:

  Jendova objektivita fakt nepozna hranic :D Bulldozer na 8.805 Ghz a mozte sa ist vsetci zahrabat a hned vedla 7970 X2 :D btw ta 7970 x2 bude fakt usporna 3x 8pin haha :D

 211. honzan honzan napsal:

  jenyk001 2012-05-28 18:13:54

  už se těším jak budou n-lidi řvát nad spotřebou 500+(možná o trochu mín),kdo má na kartu za 25+ a zbytek sestavy 50+ tak ho tato spotřeba určite trápit nebude.A nejsem fanda ani jedné značky

  ´DD´ 2012-05-28 18:18:25

  tohle je segment kde jde jenom o výkon, jestli chce někdo šetřit energií, tak si tyhle grafiky nekupuje

  bros 2012-05-28 18:58:26

  Citace DD:
  //Kartu napájí 3x 8pin konektor, což umožňuje dodat až 525W energie.//

  bros: Výkon +- jako GTX 690 ale spotřeba úplně jinde… to je přesně důvod proč se AMD na HD7990 nakonec vykašlala… > EDIT by DD: smazán FLAME – 1. varování

 212. AVB001 AVB001 napsal:

  NothinG: ten článek o HD 7970 X2 opsal z PCTuningu, kde se to objevilo asi o hodinu a půl dříve, než u něj.

  P.S. – je to blb

 213. Dzambor napsal:

  to AVB001: ty nechapes suvislosti!!! 3x 8pin u AMD znamena velky potencial k taktovaniu a u nvidie to znamena obrovsku spotrebu :D

 214. Moss Moss napsal:

  nereferencna a este nevydana 7970X2, sup tam novinku opisanu z pctuningu.

  milion indicii a spekulacii o 690GTX a dokonca aj oficialne vydanie a clanok tri dni nikde.

  objektivita.
  kto nas cte neni prekvapen (tento jeho slogan je presnejsi nez si on sam mysli)

 215. misakcz misakcz napsal:

  Tak jsem dostal banána:) polozil.jsem za vas konkretni dotaz. Proc jsou 3×8 pin u amd vyhoda a u nVidie nevyhoda. Dodal jsem ze se nesnazim vyvolat flame, ze se proste jen ptam na metodiku recenzovani… A vyslouzil jsem si status vyhnance:)

 216. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  misakcz
  JJ cital som tvoj prispevok, dlho sa tam neohrial. Tu ‚Veldedemajstrovu‘ drahocennu manu si mal stiahnutu uz len na 5 myslim. Pravda ohladom neefektivity RED kariet vsemocnemu nevonia :-D

 217. spideyx napsal:

  Tak pánové, to na tom Beerfestu budeme zase jenom s Jeronimem?
  Kdo to tady pořád volal po srazu? Styďte se…

 218. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  spideyx
  Dobre ceske pivo by som si veru dal.
  Ale 6.6. idem do Blavy na koncert Lamb Of God a Devildriver a 26.6. zas na koncert Ozzy and Friends do Viedne. Takze sa musim financne aj alkoholovo setrit, aby som to na koncertoch poriadne roztocil :-D

 219. Dzambor napsal:

  tyvole…clovek sa ho nieco normalne opyta a on vyskoci ako keby ho kusla na K*T jedovata kobra :D to je chuj obmedzeny a ma menejcenny komplex :D tak ho musi vyjadrovat takymto stylom :D

 220. AVB001 AVB001 napsal:

  Kdybyste si někdo chtěl pokecat na ICQ:

  mr.ZDD = 238806164
  kaBelka = 242304055

  Pevné nervy :-)

 221. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Stachuj vyhlásil amnestii. :-) Asi mu pošlu svých 7 emailových adres na yahoo aby mi je odblokoval. Jména účtů už si totiž nepamatuju.
  Stachu, normálně ty bany všechny zruš a pak se dívej, jaká bude na DDW sranda. :-)

 222. honzan honzan napsal:

  Bylo by hezké zase vidět zvučná jména tak jako kdysi …
  Akorát mám pocit, že chyba je u samotného maestra, než v některých lidech. Dokud nepřehodnotí své vyjadřování a jeho totalitní chování zvláště u článků o grafických kartách, tak se mu tam moc lidí hrnout nebude.

 223. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Predpokladam, ze k te amnestii zplodil srdcedrasajici clanek jak jsou vsichni kolem zly.

 224. svartenatt svartenatt napsal:

  Takové ty úplně jasné věci. Před vydáním BD jsem napsal, ze výkon takový nebude, jak předpokládal a všude psal, protože jsem viděl preview z jiného webu. Nakonec to tak bylo, ale u něj to byla stachovina :D.

 225. wizard-ov wizard-ov napsal:

  Diskuze k registracím –

  Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-05-29 19:57:15

  Naštěstí s tímhle problém nemám ….

  – No bodejť vždyť jeho nejvýbojnější věty byly “ Počkám si na DDho test“ a “ Hezká recenze jako vždy“ ;o)

 226. honzan honzan napsal:

  Takže píšu mejl :D … Žádáme o odbanování nicků : iSheep, HWSpeedy, wizard-ov, Moss, MiCro … prosím pomozte :D :D :D

 227. misakcz misakcz napsal:

  Tak jsem napsal velkemu mail. Proc jsem dostal Ban za otazku jakou pouziva metodiku, kdy konkretne u Amd karty je 3×8 pin napajeni ok a super a unVidie nikoliv. Odpovedi mi bylo :u nás vždy měříme stejným metrem ostatně testujeme grafiky stejných výrobců – ASUS, Gigabyte, MSI atd. takže jim musíme měřit stejným metrem … , u high end duálních grafik má největší váhu z hodnocení (z 90%) hlavně výkon a spotřeba hraje malou roli u grafik za 20 tis, které si nikdo kvůli šetření energie (jakémukoliv šetření) nekupuje a stejně jsme to hodnotili i u HD 6990 a GTX 690 … atd. Tudíž vaše připomínk je vyloženě urážející a je to typická ukázka FLAME -ty grafiky nevyrábíme, ani neprodáváme, pouze je objektivně hodnotíme a testujem …. ale není to zdaleka první vaše FLAME připomínka tohoto typu. O FLAMIsty vašeho ražení nestojíme … značky na čipech nás zhola nezajímají. jJak se mam zeptat jinak, aniz bych mu dal konkretni priklad. Mam napsat proc je u karty a tohle lepsi a u karty b ta sama vec hodnocena jako minus?:)

 228. honzan honzan napsal:

  Totální improvizace na DDW … jak tohle dopadne …

 229. honzan honzan napsal:

  HEH … tak mi změnil heslo u starýho nicku, takže se už nejde přihlásit. Zajímavý, ale BAN mi nedal … asi kvůli čtenářům … Takže planej poplach :D

 230. jeronim77 jeronim77 napsal:

  Bože, zhřešil jsem! Ze zvědavosti, co najdu za lži a nesmysly jsem zabrouzdal na DDsmích. Pomůže nějaké rozhřešení? Nevím, tohle je nepsané jedenácté přikázání – nechodit na DDsmích a číst Mr.ZDDovy lži.
  Zase se mi udělalo špatně, když jsem četl jeho doporučené sestavy – proč si dělám tyto traumata a čtu tyto lži? Sám nevím – tohle čtení již není ani pro zasmání. Není ani k pláči. Není ani na léčení autora oněch textů – proti psaní takových lží by měl vzniknout úřad pro ochranu čtenáře a jeho duševního zdraví. Pěkný večer :)

 231. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  jeronim77
  Ja som radsej ani tie „Veldedemajstrove“ doporucenia necital. Pretoze by som asi vyvratil dnesny obed. Inak mne pomaha dat si panaka, niekedy aj dva, ked sa neubranim a precitam nejake clanky na jeho Zumpe :-D

 232. misakcz misakcz napsal:

  Tak a mam tu komplet komunikaci.

  misakcz:NEchápu proc jsem dostal BAN za poslední příspěvěk..Kdy jsem se ptal proč když je jednou vlastnost karty branáý jako plus, tak podruhé jako mínus..

  DD:u nás vždy měříme stejným metrem ostatně testujeme grafiky stejných výrobců – ASUS, Gigabyte, MSI atd. takže jim musíme měřit stejným metrem … , u high end duálních grafik má největší váhu z hodnocení (z 90%) hlavně výkon a spotřeba hraje malou roli u grafik za 20 tis, které si nikdo kvůli šetření energie (jakémukoliv šetření) nekupuje a stejně jsme to hodnotili i u HD 6990 a GTX 690 … atd. Tudíž vaše připomínka je vyloženě urážející a je to typická ukázka FLAME – ty grafiky nevyrábíme, ani neprodáváme, pouze je objektivně hodnotíme a testujem …. ale není to zdaleka první vaše FLAME připomínka tohoto typu. O FLAMIsty vašeho ražení nestojíme … značky na čipech nás zhola nezajímají.

  misakcz:Timto jste mi zase nevysvetlil, proc u jedne karty jste to bral jako plus a u druhe jako minus.Pane lzete, kdyby vas znacky na cipech nezajimaly, tak mi odpovite na to proc u te karty je to brano jako plus a u jine jako minus. Jen potvrzujete to jaky jste, detinsky, samoliby, egoisticky clovek, ktery si nevidi na spicku nosu pres svoji pravdu. Je to ale Vas zpusob zivota. Zijte jej tedy jak nejlepe umite. Zilo tak jiz spoustu diktatoru, kteri vedli svuj stat stejne jako vedete vy svuj web. A casem je to vzdy dovedlo k zahube….

  DD:Jasně a vy jste jediný spravedlivý a tak máte právo posuzovat druhé … a rozhodovat o tom, kdo je diktátor atd.

  Já a DDWorld se máme moc dobře, web prosperuje a nemohu si na nic stěžovat. Děláme totiž svou práci dobře, nikomu nenadržujeme žádnou značku nezvýhodňujeme což nemůže říci kde kdo. Na rozdíl do vás a některých dalších já totiž mohu mít vše a nemusím si tedy lhát do kapsy, že je něco nejlepší, protože jsem si to koupil. Já dostanu všechno na testy a tak to otestujeme jak se má a nelžeme si a vybereme si ten nejlepší produkt. Netestujeme AMD a NV grafiky, protože ani jedna firma grafiky nevyrábí, testujeme grafiky našich partnerů a máme na všechny stejný metr, protože jinak by s námi nespolupracovali.

  Lháři a samolibí jedinci jako vy, příznivic nějaké značky u nás nemají šanci …

  Sbohem (dávám vás do spam filtru a ignorace, BAN je trvalý, úprotože nehorzí žebyste se změnil a změnil názor …)

  • jeronim77 jeronim77 napsal:

   Mišáku, ta komunikace s Mr.ZDDem skutečně pobavila a zvedla náladu. Za svou otázku jsi se dostal do black listu flamerů, byl jsi zvýrazněn tučně a tvoje IP mu visí nad postelí pro připomínání si ikony „lhářů a samolibých jedinců“ s preferencí nějaké značky.
   Už sis alespoň uvědomil, jakou jsi udělal chybu? Napovím ti – první chybou byl vůbec vstup na DDsmích a druhou čtení DDžumpy :)

  • mareknr napsal:

   JJ. Znazky ho nezaujímajú. Preto mal v poslednej dobe problém napísať do článku slovo NVIDIA alebo skratku NV. Preto mal problém napísať novinky čo išli netom o GTX690 a GTX670. Ale nemal problém informovať všetkých o bugu u rady GTX6xx, ktorý opísal tak ako keby sa týkal všetkých GK aj keď podľa iných článkov išlo o problém jednej výrobnej rady grafík u jedného výrobcu. Taktiež nemá problém informovať o iných fyzikálnych engineoch okrem PhysX, ktorý pre nový Unreal Engine nielenže zamlčal ale ešte napísal, že ten engine bude mať vlastnú fyziku. Pokračovať môžeme s napájaním grafík kedy u grafík s čipom jedného výrobcu značia 3 konektory pre napájanie strašne veľkú spotrebu a s tým súvisiace problémy s chladením a u grafických kariet iného výrobcu to značí väčšie možnosti pretaktovania. Toto mu už fakt môžu žrať iba malé deti.

  • Klimax napsal:

   „úprotože nehorzí žebyste se změnil a změnil názor“
   Tohle je dokonalý…

 233. Paul Paul napsal:

  Tak to sou šílené nesmysly na DDžumpě ohledně doporučení sestav :D On si nevidí do huby!

 234. simik napsal:

  Co doporučuje v jeho sestavách? AMD a AMD?
  Alespoň je jednou upřímný. Určitě je doporučuje celým svým srdcem :-D

  Jestli tam někdo pudete, tak sem hoďte ty největší perly, nemám náladu hrabat se v žumpě.

  • misakcz misakcz napsal:

   Tohle je jediná kategorie, kde skutečně máme souboj o naši přízeň a výběr. Jenže GTX 680 trochu vypadává vydáním GTX 670 ze hry, i když GTX 680 nabízí kvalitu, kterou GTX 670 modely nemají, u nich se totiž šetří (i na chlazení) a hlavně používá čip horší kvality a s méně jednotkami. Těch kvalitních čipů pro GTX 680 je ale málo, takže s touhle kartou se zjevně v současné době zatím už moc nepočítá, protože OC verze GTX 670 nabízejí za nižší cenu výkon ref. GTX 680 (ale také se spotřebou GTX 680).

   Jenže HD 7950/7970 už dost zlevňovaly a také zrychlovaly. Poměr cena-výkon je tedy dnes jasně na jejich straně a to samé se dá říci i o výkonu ve skutečně náročných úlohách, nemluvě o výpočetním výkonu. Navíc nereferenční kvalitní edice HD 7900 jsou i levnější a často i dostupnější.

 235. simik napsal:

  Pěkně.

  O JenDDu se nebojím, až ho pořádně naštveme tak se krásně uživí v Blesku nebo jako tiskový mluvčí nějakého politika.

 236. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  HaHaHa. Dnes doobeda som na PCT cital clanok o pripravovanom Doom3 BFG. „Veldedemajster“ az teraz vecer zverejnil ukrutne „hot“ info o chystanom Doom3 BFG. Zjavne cita PCT :-D

 237. AVB001 AVB001 napsal:

  To není nic výjimečného. mr.ZDD vykrádá téměř všechny CZ HW weby. Pravda, PCT je na tom bit nejvíc.

 238. honzan honzan napsal:

  RE: Jonh Carmack, který ztratil smysl pro realitu a zcela otočil v tom čemu vždy věřil a za čím si stál a co podporoval, už nečekáme mnoho dobrého…

  Krásné DD, jen to jméno mi nesedí …

  Btw a odkud čerpá PCT ?

  • iSheep iSheep napsal:

   Z tama, co ostatní – zahraniční weby, tiskové zprávy, … stačí se podívat na zdroje novinek.
   Ale když je nekdo tak opožděný, že se není schopný naučit ani těch několik slovíček ze svého oboru (IT) a všechno prohání translátorem (motor hodiny), aby mu to dávalo aspoň trochu smysl (a ono stejně nedává), tak mu zbývá už jenom česká scéna a fóra, která neustále prolejzá a hledá „tajné informace od ještě tajnějších zdrojů“.

   • honzan honzan napsal:

    Jo ty zdroje to je masakr, víme jak to vypadalo před vydáním GTX680 … prej na konci roku :D

   • honzan honzan napsal:

    Ale tak udělám si campový večer, nebudu tu napořád. Ona GTX 680 (plnohodnotná s GPGPGU měla skutečně vyjít ke konci roku, ale nejdřív měl přijít mainstream (dnešní GTX680), jenže plány jsou plány a pokud konkurence doslova bejčí na trhu :D přichází na řadu radikální změny. Nakonec ve finále komplexní čip s GPGPU není potřeba (i kvůli výtěžnosti) a potřeby (GTX 580).
    Open-cl je mrcha, která ač málo rozšířená, způsobuje z „jednoduchých“ grafik, konkurenty pro přesně směrované čipy s podporou GPGPU.

    Pokračovat nebudu, je to snad málo scifi ;) :D

    No není to ..

 239. honzan honzan napsal:

  Problém je, že realitu překrucuješ ty a někteří další …
  U HD 6970 nic na GPGPU nechybělo!!! Vůči GTX 580 je její výpočetní výkon vynikající a vždy byl a vždy jsem o tom tak psal … http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7870-review-benchmark,3148-17.html
  Takže kdybyste nelhali, možná by vaše názory bral někdo v potaz, chyba není na mé straně ale na vaší, já si totiž nevymýšlím! Jsem ale trestán ne za své náory, ale za pravdu, která se někomu nelíbí, jenže není to má pravda a realita. To je celý problém.

  Co na to říkáte ??

  • honzan honzan napsal:

   OPEN CL … je mi to jasný, ale jak to zapadá do využitelnosti síly GPGPU?

   • mareknr napsal:

    OPENCL je fajn. Ale nie jediné a zďaleka nie s takou podporou ako má napríklad CUDA. GTX5xx má vďaka tomu viac možností. Opäť sme u samotnej podpory určitého rozhrania. NVIDIA si na CUDe dáva záležať a to kvôli tomu, že ide o jej vlastný produkt. AMD OpenCL nijak zvlášť netlačí a ako väčšinou čaká kým s niečím nepríde niekto iný. Ak by dalo AMD viac úsilia do OpenCL, vyzeralo by jeho rozšírenie dnes inak. Lenže to oni robiť nebudú a to z jednoduchého dôvodu. Pomáhali by tým konkurencii pretože ako aj NV tak aj Intel GPU už OpenCL podporujú. S tým, že AMD by to stálo zdroje (ľudí a peniaze), NV a Intel by tým získali to isté ale zadarmo. AMD by sa to vyplatilo iba v prípade, že by jej karty ponúkali oveľa vyšší výkon v tomto smere ako konkurencia ale to sa nedeje. Benchmarky sú jedna vec a reálne aplikácie druhá. Ďalej diskutér SamanCZ z EHW nie raz písal, že podpora AMD pre vývojárov je žalostná. Odpovedajú tak s jedno až dvojmensačným sklzom. Na druhej strane NV odpovedá promptne aj do druhého dňa. To je obrovský rozdiel a nemám prečo v tomto SamanoviCZ neveriť. Nebol jediný kto to písal. Ono je to ako aj s inými technológiami ako 3D Vision či PhysX. Zatiaľčo NVIDIA sa v tomto aktívne podiela, vývíja fyzikálny engine a vytvára 3D profily pre hry, tak AMD konkuruje iba vyhláseniami o podpore. S 3D čakajú na podporu od iných, Bullet tiež nijak zvlášť nepodporujú. Pamätáme si ešte vyhlásenie jeho hlavného vývojára o tom ako spolupracuje s NV. A u Stacha sme si už zvykli, že on toto všetko dáva na rovnakú úroveň aj keď to tak nie je. Neviem či je naozaj taký slepý alebo to iba hrá keď nevidí rozdiel medzi priamou a teoretickou podporou. Vďaka tomu to, na čo sa pri AMD musí čakať, u NV už dávno je a v lepšej kvalite. Ako som už písal vyššie, u AMD priama podpora v týchto smeroch nepríde kým nebudú mať niečo vlastné. NVIDIA by sa na ich mieste správala rovnako. Nikto nebude vydávať úsilie a zdroje na niečo, čo by tým pádom konkurencia získala v podstate zadarmo. NVIDIA svojou doterajšou prácou získala dobré skúsenosti, ktoré sú vidieť aj na implementácii DX11. Kým u AMD hrách išlo vždy skôr o marketing (schválne ako bol vidieť DX11 v hrách, kde sa na tom podielala AMD?), tak u NV bola práca naozaj vidieť (HAWX 2, Crysis 2 alebo Metro 2033). Je zaujímavé, že sa pomaly u všetkých takých hrách „náhodou“ objaví nejaký problém za ktorý sa musí NV kritizovať a ktoré využívajú takí ako Stach na vylúčenie hry z testovania. To už som ale od GPGPU odbočil. Ide hlavne o to, že všetky tieto veci majú niečo spoločné. Na jednej strane sú to vyhlásenia a podpora v malej miere a na druhej aktívna podpora a snaha o vývoj. Neviem ako vy, ale ja beriem tú druhú možnosť a nevadí mi, že vlastníci konkurenčných kariet ju nemajú (radšej takú snahu ofrflú alebo si nájdu kopec vymyslených dôvodov prečo na ňu nadávať). To nie je žiadny handicap pre NV ako sa to snaží Stach opísať.

   • mareknr napsal:

    Tu je inak celkom zaujímavý článok o GTC a novinkách v GPGPU hlavne u NV:

    http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/24165-vyber-toho-nejlepsiho-z-gpu-technology-conference-2012

    Som ho zaregistroval až dnes. :-)

 240. Salamander napsal:

  Hmm, co že na žumpě ještě není nic o Catalystech? :D

  – AMD will end monthly Catalyst driver releases starting with Catalyst 12.5 (which won’t exist). They have decided to focus harder on quality and improvements vs regular updates which may not bring many new things. This way there will be no need for two separate driver development paths every month: one to get the official WHQL driver and another that keeps doing the regular driver development.

  – We should expect more „hot fixes“ and „preview drivers“ when new games are released or urgent fixes are required.

  – There is a beta driver we are testing right now that fixes the Eyefinity tearing on the third monitor when mixing outputs. I have verified that it works with Souther Islands based cards, so I don’t know if it will work with previous cards. Anyway, if no major issues are found, this driver should be publicly available next week.

 241. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  To je fakt magor, ktery si mysli, ze sezral vsechnu moudrost sveta:

  Carter83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-01 16:04:22
  Neodpustím si jedno malé rýpnutí: Z jakého důvodu se i v levnějších sestavách bráníte použití BOX chladiče?
  Konkrétně třeba v sestavě s Core i3-2120 chladič za 575 Kč, k čemu? Mám zkušenosti s Core i3-2100 a tam chladič běží celou dobu na základní otáčky (cca 1100/min), při kterých slyšet opravdu není.

  Když koupím i5-2500K s tím že poběží na 4.5GHz tak je jasné že musím investovat i do chladiče, ale u levných sestav mi koupě lepšího chladiče přijde jako vyhazování peněz.

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-01 17:56:28
  avatar
  BOX nikdy!!! i ty 250,- na nějaký ten základní arctic, který je v lenvějíšhc sestavách se vyplatí … BOX chladiče špatně chladía v zátěži slyšet jsou. Nejsou kvalitní a BOX chladič, nikdy, přes to cesta nejede a v kvalitním PC (ani nemusí být drahý) nemá BOX chladič co pohledávat …

  ———-

  Carter83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-01 19:33:36
  DD, BOX chladiče máme doma dva (Core i3-2100 a Core i5-3550) a ani jeden slyšet prostě není. Na základní otáčky (přičemž jsem nikdy neviděl že by běžely na jiné než základní) je problém slyšet hluk chladiče z půl metru když je deska položená na stole, ve skříni zvuk s přehledem zanikne.

  Podotýkám že jsem dříve taky věřil tomu, že bez lepšího chladiče nemá cenu o počítači vůbec uvažovat, ale postupem doby jsem zjistil, že to jednoduše není pravda. Pokud mi někdo nechce tvrdit, že životnost procesoru při teplotě 50°C místo 40°C je o tolik nižší aby se mě to týkalo, tak nevidím důvod proč za neBOXový chladič utrácet…

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-01 19:59:27
  avatar
  v kvlaitním PC jedno jaké cenové hladiny nemá BOX chladič co dělat. Dej tam lepší Arctic cooling který máme v levnějších sestavách a vidíč, že tenBOX tichý prostě není. …. a 250 korun nebo 500 korun na chladič vždycky stojí za to připlatit …

 242. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Tak uz je to na zumpe, titulek clanku obsahuje mimo jine toto: ovladače AMD budou kvalitnější a rychlejší

  Jak muzou byt uz ponekolikate kvalitnejsi, kdyz uz tak 2 roky prohlasuje, ze jsou bezchybne.
  A co znamena rychlejsi ovladace? Rychlejsi v cem? V tom za jak dlouho spadnou do BSOD? Nebo ma nekdo jiny napad?

 243. honzan honzan napsal:

  Konečně tak AMD pomyslně dorovnává krok v driverech s NV. Nic konkrétního k tomu nemám, jen to, že měsíční updaty catalystů na důvěře zrovna nepřidávaly. Ty kecy o dozrávání a o nárůstech výkonu byly spíše kontraproduktivní … vypadá to konečně na stabilní ovladače v podvědomý uživatelů. Ješte zmenit název „Catalyst“ a bylo by to možná už finální definitivum nad narážkami do „ATI “ softu …

 244. mareknr napsal:

  Citujem velmajstra:

  „no to záleží v kterých hrách …. a na jakých taktech to srovnáváš … tak jak to GB nabízí, tak v průměru je o 5% GTX 670 lepší ale s tím, že v náročnějších a modernějších hrách to tak být nemusí“

  To kludne môžeme povedať, že sa náskok GTX670 môže v náročnjších a modrnejších hrách zvyšovať. A malo by to asi takú výpovednú hodnotu ako to čo vypotil teraz.

 245. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  To je kokutek ten Srach. Bulvarni nadpis a pytel sracek uvnitr.
  Pry: Low endová KEPLER GT 640 přichází – o 20% slabší než HD 7750 a se stejnou cenou i spotřebou

  – A pritom porovnava mnohem slabsi verzi s DDR3 pametma.
  – Cenu ma nastavenou o 100$ nize
  – A spotrebu bere udaj TDP z tabulky ktery nema s realnou spotrebou nic spolecne

  • NothinG napsal:

   Stachujovi to poriadna davaju zozrat :D

   Newsku kde sa pise o drceni na prach si pisal ty tak tu zo seba nerob blbecka.

   „když jste mě opět všichni napadali a všichni čekali karty na trhu v tom listopadu, ale to se ti nehodí do krámu … “
   Co to tu do prdele meles???

   „mezi tkeré AMD a NV nepatří, protože fyzicky ty karty nevyrábí, dokonce ani tak jádra“
   Jo? A co sakra rozhoduje o vykone tej karty? Motor z be em veecka? Co tu zo seba robis absolutne vola?
   Vyrobca ako Asus a jini ti predsa vykon nespravia ale architektura a cip samotny ktory niekto navrhol do prdele s tebou. A ty predsa testujes vykon a ne dlzku a hrubku karty.

   Boze Stachu ty si taky fanatik ze to az boli.

 246. wizard-ov wizard-ov napsal:

  Ha ha ha prý PAN Stach !!!! Dneska jsi mi Honzo zase projasnil den, díky ;o)

 247. Papek Papek napsal:

  Tak Pan stach sa nam nejako rozpisal a este viac si nasral na hlavu. Kazdy rozumny clovek by sa na to vysral a neprilieval si do ohna, ale on si tam stale bude mlet tie svoje kokotiny.

  Inak zdravim miestnu komunitu, nejaky ten tyzden sledujem toto dianie okolo toho exota, ale tie jeho posledne vylevy ma uplne dostali. A tie iSheepove komixy nemaju chybu. Skoda, ze ich je v poslednej dobe tak malo.

 248. BooYaa BooYaa napsal:

  Ospravedlnujem sa za pct diskusiu. Viem ze to tiez odo mna nie je rozumne takto vystupovat, ale ked vidim Stacha davat prispevky tam kde ich mozem davat aj ja tak sa mi zatemni zrak a som mimo kurva.

 249. Tomy7 Tomy7 napsal:

  Není nad to si představit toho sráče jak je rudý vzteky, že nemůže mazat a dávat bany. :-)

 250. Dzambor napsal:

  ten stach nema sudnost :D a co najviac tam mu nefunguje banovacie tlacitko :D

 251. jkiller jkiller napsal:

  OMG me z neho uz fakt trefi… On vubec nereaguje na to co mu kdo pise, ale jenom si porad mele tu svou pisnicku o tom jak testuje karty a ne chipy a jak jsou vsichni zli lhari.

  Ted me napadlo… treba neumi cist ;-).

 252. Dzambor napsal:

  ako vidim ze po skuskovom napiseme clanocek :D

 253. Dzambor napsal:

  zaujimave ze novinku pisal Asus MATRIX HD 7970 ale o nvidii napisal len ASUS MARS III :D:D:D a ze objektivny :D

 254. Executor Executor napsal:

  Zajímalo by mě kolik bude článků na žumpě o tom jak mobilní Kepler drtí mobilní Radeon :D

  http://extranotebook.cnews.cz/nvidia-geforce-gtx-680m-kepler-ultrabooky-novinky

 255. Executor Executor napsal:

  Jinak zdravím všechny „příznivce“ nejvíce pravdomluvného a objektivního člověka v ČR (a pravděpodobně i ve světě) :) Dlouho jsem tady nebyl ;)

 256. svartenatt svartenatt napsal:

  Chtělo by to střet diskutujících že žumpy, PCT, EHW a oDDborníka na neutrální půdě. Byla by to, když už nic jiného, velká standa :D.

 257. Dzambor napsal:

  Ludia taka trochu technicka otazoka: kamarat ma Asus M50Sv notebook a odchadza mu tam disk (320GB 5400RPM sata2) kupil Hitachi 500GB 7200RPM SATA2 a ked chce nainstalovat system tak mu to neda na vyber pri instalacii disky. skusal oba rezimy na disk a ani jeden nefunguje. v com je zadrhel? chipset je PM965 + ICH8M

 258. Paul Paul napsal:

  Tak Jeník v článku o GTX680M zase řeší kolik mld. tranzistorů mán která karta

  „Obě karty sice mají 2GB paměti a 256-bit sběrnici, ale jádro GK104 má 3,54mld tranzistorů a plochu 294mm2, zatímco jádro Pitcairn pro HD 7870 (7970M) má 2,8 miliardy tranzistorů a plochu jen 212mm2. Takže GK104 má o 21% více tranzistorů a je o 28% větší., což nepochybně zvláště u mobilních grafik nějakou roli hrát bude a minimálně by to mělo zajišťťovat výkonovou výhodu pro GTX 680M. Na relevantní srovnání výkonu si ale budeme muset ještě počkat. Mezi tím vám velmi brzy jako jedni z prvních v ČR ukážeme výkon 11,6″ drobečka jménem EuroCom Monster 1.0 …“

  Zabte ho někdo…

 259. blabla napsal:

  To je takovej pokryteckej idiot ten Stach, to uz fakt neni mozny.

  Za prvy ten clanek o ultraboocich. U nekterych zminuje vykone neintegrovane grafiky ale ani jednou nerekne, ze to jsou GeForce od Nvidie:D Kdyby tam bylo AMDD tak hned pise o superefektivnich ultramalych ultravykonych blabla bla grafikach a tady o nich zadnou zminku nenapise. Objektivita v praxi. Umyslne zamlcuje hodne podstatne informace. Tohle je uplne idealni dukaz toho, ze na exotopedii patri bez jakychkoli pochyb:D A kdo se v diskuzi zepta na ty neintegrovany grafiky toho BAN asi nemine:D

  A ta GTX680M…u toho je mi z tech blabolu uz fakt do asi place. Stachu ty hlupaku proc by mela do notebooku jit nejaka zatim oficialne neexistujici GK106??? Vsak GK104 je primym pokracovatelem GF114 (GTX 560, GTX580M) oproti ktere ma navic jeste o 60mm2 mensi jadro a v desktopu ma GTX680 temer stejnou spotrebu jak GTX 560 Ti i pres dvojnasobny mnozstvi. Nevim jak jinym ale me bylo uplne jasne ze GTX680M bude zalozena prave na GK104 a to nemusim mit zadne radoby vymyslene zdroje v cine. Staci si dat dohromady 1 a 1 a mit v hlave neco jinyho nez kupu rudych sracek.

 260. Papek Papek napsal:

  „Mobilní grafika GTX 680M uvedena nakonec s čipem GK104″ … to je taky blb. Tak pan hrdina to uhral na to, ze na poslednu chvilu vymenili cip a on o tom chudacik nevedel. On si snad mysli, ze sme vsetci taki drbnuti a uverime tej jeho kokotine, ze za tyzden vyrobca len tak prehodi cip a napajkuje tam GK104… ach jaj.

 261. Paul Paul napsal:

  U článku u ultrabooků má zdroj „Intel a další“ :D :D néééé:D

 262. blabla napsal:

  „Ačkoli na E3 se oficiálně o konzolích nové generace nemluvilo, hned několik nově oznámených her na ně bude velice pravděpodobně připraveno. Například prezentace Watch Dogs nebo Star Wars: 1313 neprobíhaly na konzolích, ale na speciálně postavených PC běžících na NVIDIA technologii – což by měl být základ nových konzolí.“
  zdroj: http://goo.gl/62sWj
  O co se vsadite ze o necem takovym nebude na tom nasem oblibenem blogisku ani zminka?:D

 263. Executor Executor napsal:

  Tohle už je moc… to už není ani k smíchu ani k pláči ale to je na takový vpysk že by to slyšela celá Plzeň :) Jeho by měli dát do slovníka pod blba, demagoga a lháře největšího kalibru… možná je to asi fakt nemocný člověk a sám tomu těm kecům i věří… měli by jsme mu pomoct a ne se do něj navážet :D

 264. Moss Moss napsal:

  fuuuuu na PCT zase dostal na prdel. zmohol sa len na zbabely utek ako vzdy. dobra praca marek :)

  BTW: steam uz ma updatnute stats. pozrite sa kde je 680GTX :) porovnajte oproti konkurencii a cas kolko je na trhu.

  prsote toto kola vyhrava nvidia na celej ciare. Desktopy laptopy. proste ma lepise GPU. a ked este pride vypocetny Quadro Kepler. neni o com.

 265. Dzambor napsal:

  to je ta nepredajnost nvidia grafik :D btw. steam nema suvislosti :D :D :D

 266. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  add Steam: At to nekteri nemusi hledat. Slavna HD7970 ma mezi DX11 kartama 0.50%. A ted hadejte, kolik ma ta neprodejna GTX680? Ano, je to 0.56%. A druha slavna HD7950 tam neni vubec, ta bude jeste porad v kolonce Others. Co k tomnu dodat. Jen snad to, ze PAN STACH je obycejny lhar.

 267. Executor Executor napsal:

  Zajímalo by mě jestli Stach okopčí z PCT i tenhle článek:

  http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/24165-vyber-toho-nejlepsiho-z-gpu-technology-conference-2012

  Docela dobré počtení, myslím že kdyby si to přečetl tak by mu z toho ta jeho rudá hlava vybouchla a hned by odněkud vykopal slajdy a videa v čem je AMD lepší :D

 268. mareknr napsal:

  Páči sa mi DDho stručná odpoveď na otázku aké integrované grafiky budú používať nové ultrabooky:

  „620 M“

  Žiadna NVIDIA alebo aspoň GT. Naozaj ho žiadne značky nezaujímajú. Len ho jedna strašne irituje tak, že jej nevie prísť na meno. :-)

 269. svartenatt svartenatt napsal:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-07 15:06:38

  taky u OC edice 1015MHz a 1079MHz v boost (takže není z nejrychlejších) …. velikost vidíš na fotce (běžná jako GTX 680 apod.) … TDP běžné (reálně 195-225W v závilosti na taktu) odhad ceny tak vidíš kolik stojí ostatní, bude stát podobně … datum vydání, až bude, tak bude, pravděpodobně je na cestě.
  Co se Stachujovi stalo?

 270. DeDe DeDe napsal:

  Chce, abychom si mysleli, že se polepšil. Když mu to uvěříme, tak zrušíme oDDborníka sami a on bude moct smazat sám sebe z Exotopedie.

  Proč vlastně existuje oddborník? Malý je ten, kdo má malé cíle. Malý cíl je dělat si ze Stacha srandu, velký cíl je ho polepšit, aby se choval opravdu objektivně. Nebo ne? :D

 271. AVB001 AVB001 napsal:

  Mr. ZDD bude příští týden na akci velkého a bystrého obchodníka Æs’uus. Takové jako on si holt musí předcházet :)

 272. blabla napsal:

  Chudacek Stachujicek nema zadny kamarady, kteri by s nim hrali, takze Diablo III je podle nej hnedka podprumernou hrou, ktera mu nestoji ani za recenzi. To je panecku objektivita:D

 273. Vilik Vilik napsal:

  Podprůměrné to je jen při pohledu na Diablo2LOD. Je to vlastně zjednodušené Diablo2. Znemožnili idiotům pokazit postavu. Pro některé bylo Diablo2 asi příliš složité. Teď vytvoří každý bezmozek stejně dobrou postavu. Omezení max lvlu na 60 je taky dost mimo. Přitom bylo parádní, že udělat z lvl 90 na 99 chtělo víc zkušeností, než udělat z nové postavy lvl90. Akorát ta další obtížnost je dobrý nápad. Ve dvojce byli nepřátelé moc slabí.

  • blabla napsal:

   Tak oproti Diablo II je to urcite trochu zklamani, ale neco pres 100 hodin sme tomu s kamosema dali a bavili jsme se porad. Sice se k tomu vracet uz asi nebudu, ale oznacovat to v dnesni dobe za podprumernou hru to je cira DDemence. Nevim co Stachujicek ma proti Blizzardu, on i ten Starcraft II, kterej hraju pravidelne aspon 4x tydne, docela strhal. Imho je to proste lama co tyhle multiplayerovky neumi a/nebo je nema s kym hrat. Ale hlavne ze je podle svyho nazoru nejobjektivnejsi recenzent na svete:D

 274. 7R7 7R7 napsal:

  Kedže je smutné počasie tak som sa šiel rozveseliť na DD a pozrel som si recenziu na MP3 pozrel som si diskusiu no príspevky sú troška iné ako celkové hodnotenie ale to som si už zvykol tak som si pozrel ako vyšli GK a preistotu som si to išiel preveriť na zahraničných weboch ako im to vyšlo. Inde majú trošku iné výsledky http://www.techspot.com/review/537-max-payne-3-performance/page5.html

 275. Moss Moss napsal:

  jezis prosim vas ak niekto este nemate ban tak sa ho spytajte kde to testoval ked mu to hentak vyslo a k tomu dajte henten link na techspot…

 276. honzan honzan napsal:

  Všímáte si vůbec, jak na EHW je test obsahově vyčerpávající? V cz populaci jak přehlíženo. Klasika, raději flamewar, nad většinově nudným zhodnocením.

 277. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Chalani mna na novom Maxovi stve jedine to, ze na 1GB grafike nejde zapnut MSAA. Vypisuje, ze 1GB je na MSAA malo. Inak mi to pekne fachci 57-60FPS 1920×1080 DX11 vsetko na max detail. Okrem toho vypnuteho MSAA a teselaciu mam na Medium. Mam CPU i5-3570K (turbo default 3,8GHz), grafika GTX560. K tomu „Veldedemajstrovmu“ hodnoteniu skoda hovorit. Prenho kultova 7970 so super vypocetnym vykonom a 384bit v jeho hodnoteni musi byt na 1. mieste :-)

 278. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Tak Srach tvrdil jisto jiste, ze HD7990 byla zrusena. Na EHW pisi, ze vyjde. To jsem tedy zvedav, cim to zase okomentuje (cti osrackuje).

  • blabla napsal:

   Tak kdyz se Nvidia muze ze dne na den rozhodnout, ze pro mobilni GTX680M pouzije jadro GK104 na rozdil od puvodne planovane (a dosud oficialne neexistujici) GK106, tak proc by se AMD nemohl ze dne na den rozhodnout vyrobit HD7990? Vsak ta firma ma dlouholete zkusenosti s dualnima grafikama a vzdycky razila strategii male mainstream jadro a dualni high-end, takze to pro ni urcite neni zadnej problem:D

 279. svartenatt svartenatt napsal:

  dodicekgt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] – haha 2012-06-12 03:46:13

  Kto by dneska kupoval 7950 ? ked ma GTX 670 za 350 eur ?
  Moja 7970 sa taktuje katastrofalne /huci,fuci, pada/, ale v druhom PC mam
  GTX 670 @1250/6900 a vykonovo je na tom lepsie ako 7970, je tichsia a nema trapne catalisty.
  No tento rok vysiel lepsie Nvidii, dufajme ze sa AMD spamata

  //EDIT by DD: první varování FLAME podobného typu si odpusť

  Stach kolko ti AMD zaplatila ?
  Si stare TROLOLO.
  Mas depky ze prosikas o pozicanie Nvidie.
  Daj mi ban CHUJKO
  PS : Vedia aj ostatny , ze mas na fore rozne nicky a sam sebe odpisujes ? A hned banujes ludi co napisu ze Nvidia ma lepsie VGA ako trapne AMD
  Dr. Stach , hej doktor ANALU
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  Stach zakomplexovana NULA
  :D

 280. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  svartenatt
  Hmm nereferencna GTX670 vyzera lakavo. Oproti 7950 je jasna volba. Manik to „Veldedemajstrovi“ povedal rovno do oci :-)
  Executor
  Nazdar kamo, si to ty s obrazkom humanoida v profile na zumpe ? Mal si dobre trefne prispevky na „Veldedemajstrove“ blaboly. Skoda ze ta spolu s J.C.Dentonom,mareknr a dalsimi zabanoval. Nezniesol ked ste mu pisali pravdu pod jeho vycerpavajuco rude clanky.

 281. Papek Papek napsal:

  Prispevok zmazany… aj s mojou odpovedou. Otvorena diskusia sa tam evidentne nenosi. :D

 282. Executor Executor napsal:

  DeDeathMetalist: Jo jsem to já :) To víš… tam si moc prostoru k argumentacím neměl a je škoda že takové „velikány“ jako J.C.Denton a Mareknr zabanoval… teď už tam má povětšinou jen ty svoje ovečky co mu přitakávají do rytmu :D Přitom jsme měli komentáře normální… ale u toho onanisty jsme byli holt flameři :D

 283. honzan honzan napsal:

  Čte si to po sobě ? Dává to někomu smysl ?? Že se ptám :D

  GTX 680 byl takový demonstrační model, kde zatímco AMD takty u HD 7900 snížila, aby byla slušná výtěžnost, u GTX 680 konkurence zvolila opačný přístup, takty narvala hodně vysoko, výtěžnost takto kvalitních jader je ale sporadická a lepší to zatím nebude. I proto vyšla GTX 670, která má sice výkon o něco málo nižší, ale už je její ořezané jádro k dispozici v lepších počtech. Mezitím už ale AMD zvyšuje takty, díky lepší výtěžnosti.

 284. honzan honzan napsal:

  Tomu říkám ohýbání fakty k obrazu svému. Ještě nedávno se divil proč AMD dalo tak nízké takty, když vysoko přetaktovaná GTX poráží 7970. Pro něj samozřejmě špatný scénář. Pak vyrukoval se špatnou výtěžností, kdy ale GTX 680 jsou normálně skladem a i statistiky vysoký prodej potvrzují.

  Pokud jde o zvyšování taktů u AMD kvůli lepší výtěžnosti… Ono u vyrobených 7970 byl nějaký problém dostat se nad 1GHz, když byla tak špatná výtěžnost? Konkurence v tom zvyšování frekvence nemá náhodou prsty. Ne ne ne :D To je až nynější situací u TSMC, kdy výroba dovoluje vyrábět kvalitnější GPU pro vysoké frekvence. HM, to je ráj pro fanatiky panečku …

 285. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Sranda bude za rok pri dalsej generacii grafik. Ak to bude nahodou naopak a red budu mat 256bit -vypocetny vykon a green budu mat 384bit +vypocetny vykon. Ako sa bude „Veldedemajster“ bit do hrudi so slovami o super red produktoch storocia :-)
  Prave som dopozeral film ProjectX(2012) Nejak extra filmy o americkej mladezi nevyhladavam, ale pri tomto som sa z chuti zasmial :-D

  • blabla napsal:

   Luxusni film to je. Kdyz to clovek nebude brat moc vazne tak se u toho fakt dobre pobavi :D Akorat nechapu jak to ti borci mohli do rana prezit. Ja kdyz byl na naky podobny party (hodne vzdalene podobny, holky bazen drogy vsechno bylo ale ty hardcory potom uz ne) tak sem si (skoro jak vsichni ostatni) od 2-3 hodiny rano uz nic nepamatoval :D:D

 286. 7R7 7R7 napsal:

  Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 18:15:38

  ber to jako fámy – onehda jsem zase viděl specifikaci s Keplerem…

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 18:18:30

  zatímco ohledně spec s AMD CPU a AMD GPU se mluví hodně dlouho a často a je to z více zdrojů, o konfiguraci jiné žádný relevnatní zdroj nemluvil, to si spíše někde někdo něco vysnil …

  Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 19:02:21

  dokud nebude nic potvrzeno tak jsou to čiré spekulace. A osobně myslim že šance jsou padesát na padesát protože NV se vytáhla také s velice efektivní architekturou a předchozí GPU bylo také od nich, takže zřejmě jako první jednali se stávajícím dodavatelem.

  Edit:
  A k těm zdrojům – myslím že se jedná hlavně o ty z doby před tím než Kepler vešel v obecnou známost. Jeho uvedení podstatně změnilo náhled na věc. Předtím byl jasným favoritem čip HD7800 (pro veřejnost), ale pochybuji že by kluci z NV nedali dobrému zákazníkovi (Sony) vědět co se kuchtí (a možná i dodali vzorky).

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 19:14:45

  šance nejsou vyrovanané, jedním z největších problémů PS3 byla právě horší grafika než ta v Xbox360. Navíc všechny nové konzole mají AMD Radeon grafiky a SONY nechce opakovat problém s rozdílností platforem, na což PS3 hodně dojížděla, takže Radeon v PS4 je více než hodně pravděpodobný a pokud tam bude i CPU od AMD, je nasazení jiné než Radeon grafiky zcela vyloučené. Pravděpodobnost, že by byla osazená jiná než AMD grafika v nové PS4 je tedy velmi malá a dokazují to všechny věrohodnější zdroje. Z hlediska efektivity, je pořád AMD HD 7000 GCN na tom lépe než Kepler zvlášť pokud srovnáme HD 7800 a GTX 670/680 GK 104. Takže opravdu nevím, kde bereš tu pravděpodobnost 50:50, když je to spíše 90:10 pro AMD platformu … samozřejmě zatím nic není definitivně potvrzeno, ale ty konzole už existují a infa unikají …

  Narcis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 19:45:54

  zajímavé že celkem nedávno ze Sony zaznělo že ještě není…
  A efektivita? Tou Keplery HD7800 doslova drtí.
  Nelze pominout dlouhé vazby na NV a přeorientace by taktéž nebyla zadarmo. NV jistě nečekala s rukama v klíně ale určitě nabízela náhled na budoucí čipy.
  A k té rozdílnosti čipů – nikdy snad architektury NV a AMD nebyly blíž než nyní.
  Co se týče minulosti je dosti pravděpodobné že to celé je vina Sony protože vybrala GF7 krátce před tím než vyšla přelomová GF8 takže bych tipl že se v Sony dívali jen na cenu a vzali starší grafiku která byla levnější a zdála se dostatečná…

  Edit: aby nevznikala dlouhá diskuse tak jen napíšu že rozdíl mezi HD7870 a GTX670 je cca 11W, ale výkon je úplně jinde, přitom jde hardwarově o stejnou ligu, akorát NV má o ždibec větši čip, ale zas to bohatě vyváží výkonem.

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 19:51:34

  1, prosimtě oficiální vyjádření a realita jsoud vě různé věci … herní stuida PS4 mají …

  2, 1. Varování za neskutečné lhaní = snížení aury… efektivita HD 7800 je jednoznačně lepší než efektivita Kepleru GK104 a to jak výrobní tak provozní na to sjou čísla a je to z mnoha zcela dokázáno, tak nechápu proč lžeš a tvrdíš opak … flame si nech prosím od cesty, uznávám jen fakta a faktem je že efektivita HD 7800 je lepší než Kepler grafiky GTX 670/680 klidně si spočítej výkon vzhledem ke spotřebě velikosti čipu atd. ;)

  3, Stejně dobré vazby má SONY i na AMD …. vazby ale nerozhodují o tom, co je lepší použít.

  Tiež dobré, ďaľší čo si pýta BAN

 287. Moss Moss napsal:

  malo chipov nvidie?
  hlavne ze maju u TSMC prednost pred vsetkymi…
  ale tejto informacii nevenoval ani jeden clanok. aka nahodicka :)

 288. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  to blabla: Co tady siris FLAME??!! Nasleduje okamzity BAN. Samozrejme, ze AMD HD7970 se prodalo nekolikanasobne vice nez GTX680 (samozrejme nebudeme uvadet vyrobce, ze ano). Protoze karty od AMD pouziva kazdy prvni uzivatel na vypocty a jak jiste uznate, karty s jednim nejmenovanym cipem nejsou konkurence.

  P.S. Proc nejde odpovidat na nejake prispevky?

 289. Paul Paul napsal:

  Jde vidět, že se DilDDo v diskusi s Narcisem sám ztrácí ve svých lžích….
  To Executor: Jsme na tom stejně, já ho potkat bylo by o kripla míň…

 290. honzan honzan napsal:

  DD je asi těžce závislej na příjmech AMD. Akorát mi nejde dohlavy jestli mu tam chodí taky namátková kontrola z PR oddělení i takhle v noci. Myslím že ne, tu živnou půdu pro nějaké ty finance má připravenou na zítra, až se v 8hod ráno rozsvítěj zářivky v AMD kancelářích a bude probíhat kontrola placených webů/blogů zda je dodržován striktní jednohlas s vedením placeného blogu. Tolik přesvědčování a vyhrožování a čachrování s aurou je vidět skutečně jen na DDW v sekci červených grafických karet.

 291. blabla napsal:

  Hej ale proste na E3 vetsina predvadecek, i budoucich konzolovych her, jela na PC s Keplerem, tedy GTX680. To proste podle me, jako nezavyslyho pozorovatele bez supertajnejch cinskejch zdroju, neco ale znamena. Minimalne to ze PS4 proste pojede na Kepleru. A mozna bych se ani nedivil kdyby Kepler nasadil do novyho Xboxu i Microsoft. No uvidime, ale sem si na 100% jistej ze se Stachovi vsichni nakonec poradne vysmejem:D

 292. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Ha, toto je diskuze jak u blbejch na dvorku. Schvalne, jestli poznate kdo je tam doma a kdo na navsteve?

  Halusa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 21:19:42

  Tak to by asi nejen mě zajímalo, k čemu budou výpočty v konzoli? Prosím vysvětlit.

  ———-

  almostheaven [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 21:32:25

  Třeba pro Adobe Pemiere . Možná chtějí výrobci konzolí přispět ke vzdělanosti a nechat hráče dělat i něco jiného .

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 21:56:09

  no výpočetní výkon je dost důležitý, ale podíávej se na výpočetní výkon HD 7870 vs GTX 680 ;)

  ———-

  almostheaven [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 22:37:17

  Teď vážně, otázka byla, na co bude výpočetní výkon pro konzoli, která je určena pro hry, tedy herní výkon? Jak s touto otázkou souvisí výpočetní výkon HD7970 a GTX 680?

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 22:39:17

  jak to víš na co bude primárně určena? Navíc na ní klidně může běžet úplně jiný systém, využívající výkon těch věcí jinak … a výpočetní výkon je pořád výkon, dkyž tam je, nač jej nevyužít?

  ———-

  almostheaven [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 22:42:53

  Proto se ptal a mě to taky zajímá. Nebo už konzole nebudou herní konzole, ale omezenější PC?

  ———-

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-12 23:15:45

  tak konzole vlastně bylo vždy jedno učelovější „PC“ ;)

  • svartenatt svartenatt napsal:

   :D Tak jsem se u Stachuje pobavil, nic jiného tam ani nehledám :D. Jak tam napsal to o výpočetním výkonu HD7970 a GTX 680 mi připomnělo propagandu člena ruDDého komanda stratose :D.

   • svartenatt svartenatt napsal:

    Oprava, 7870, vypadl jsem že žumpy, tam ji porovnává s GTX 680.

   • honzan honzan napsal:

    Vypadá to, že u toho tvýho komentu u článku o fireGL začínají reagovat fanatici ve smyslu když už grafiku, tak aby měla nějakej výpočetní výkon. Na kompu normální člověk nehraje jen hry.

    Těch normálních lidí je fakt moc :), navíc evidentně nepochopili kam míříš. Přesně si trefil mr. kecy, když vyšla Fermi s GPGPU. Bravo almostheaven ;).
    Dneska snad ti fanatici o ničem jinym nemluvěj. Tenkrát to nikoho nezajímalo. Ale nová doba a AMD konečně jeDDe :D

   • honzan honzan napsal:

    HD5xxx ani 6xxx neměli GPGPU přímo výpočetní část integrovanou v čipu jako třeba Fermi a teď až HD 7970. To co s tím on si pohrává u řady HD 5 a 6 není zvlášť využití GPGPU, ale normální hrubý výpočetní výkon grafik, který ti teď nadhazuje a hraje si na mentála. Testy, kterými on se obhajuje http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7870-review-benchmark,3148-17.html , dokáže spočítat zrovna tak řada HD4xxx i níže. Jde o hrubý výkon grafik, to nemá s GPGPU výpočetní částí integrovanou v jádře co dělat !!! Normální kouzelník co se snaží vetřít řadu HD6xxx a 5xxx do rodiny FERMI, TAHITY co mají GPGPU výpočetní část přímo v jádře. Napiš mu to tam, já na něj seru, chci mít klidný den :)

   • jeronim77 jeronim77 napsal:

    Rozčilováním se nad hloupostí mr.ZDDa (a jiných jeho ruDDých kamarádů) si člověk škodí akorát sám sobě na vlastním zdraví. Je to chudák, který si zaslouží získat status krále exotopedie.

   • honzan honzan napsal:

    PhysX GPU je v současné podobě zcela mrtvé. Budoucností jsou fyzikální enginy v samotných herních enginech a těch je celá řada, nebo OpenCL Bullet či DirectCompute akcelerované enginy, pokud to bude přes GPU

    Bez komentáře

   • svartenatt svartenatt napsal:

    Stachuj mi po dnešku srazil auru o 29 bodů :D.

   • svartenatt svartenatt napsal:

    Co je DigiAura?
    DigiAura se zobrazuje u každého příspěvku každého registrovaného uživatele. Toto číslo vyjadřuje kvalitu příspěvků a vystupování daného uživatele v rámci serveru DDWorld a to tak, jak ho vidí ostatní. Na základě DigiAury tak můžete k danému příspěvku přistupovat – informaci podané člověkem s vyšší DigiAurou jistě můžete důvěřovat více, než příspěvkům s nízkou DigiAurou.

    Jak se počítá DigiAura?

    DigiAura se počítá každému uživateli. Každý nově registrovaný uživatel dostává DigiAuru s hodnotou 50:

    Jak s ní naloží je už jen na něm. Za kvalitní příspěvky bude dostávat od ostatních uživatelů kvalitní hodnocení a jeho DigiAura poroste:

    Pokud se vystupování a kvalita příspěvků ostatním uživatelům líbit nebude, bude dostávat záporná hodnocení a jeho DigiAura poklesne:

    DigiAura bude napomáhat v orientaci nových návštěvníků, od kterých uživatelů se dočkají kvalitní rady a objektivního názoru a od kterých nemohou kvalitní radu a objektivnost očekávat. DigiAura by měla napomoci i pořádku v diskusích. Samozřejmě každý můžeme svou DigiAuru zlepšit – stačí psát více kvalitních názorů a méně nekvalitních a samozřejmě nezapomeňme hodnotit všechny příspěvky v diskusích podle svého nejlepšího vědomí a svědomí …

    Tak jsem si napočítal rozdíl +/- hodnocení a vyšlo mi asi +40 :D. Tak to je všechno sranda a diktátorský přístup. Ale čím nižší aura na žumpě, tím více zdravého rozumu :D.

   • mareknr napsal:

    @HonzaN: Škoda sa rozčulovať. Viď:

    —————————————————–
    almostheaven [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 12:29:31
    avatar
    PhysX zase tak mrtvý není, budou AAA tituly Metro: Last Light a Borderlands 2, potom taky Hawken, Mars, Metal Knight Zero Online, Passion Leads Army a QQ Dance 2 využívající PhysX SDK.

    —————————————————–

    ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 12:42:43
    avatar
    1, s výjimkou Metro a Broderland, což jsou jediné dvě AAA hry, a kde snad ani u jedné nebude GPU PhysX (možná malinko u Metra) jsou ostatní hodně B hry …

    2,Odděluj PhysX GPU PhysX!!! – SDK physX běžící v drtivé většině případů u her, kdy je použito přes libovolný CPU a ne GPU a PhysX GPU, jež navzdory velkým proklamacím dlouhá léta našlo cestu coby placená agitka do naprosto mizivého počtu her a lepší to rozhodně nebude, a ke kterému potřebuješ určitou kartu, jsou dvě různé věci ;) přečti si pozorně, co jsem napsal, že je mrtvé – já na rozdíl od jiných odděluji PhysX a PhysX GPU ;) to jsou totiž dvě zcela rozdílné věci a dvě věci, která řada lidí nerozlišeuje a na to marketing spoléhá ;) 99% her, kde je užito PhysX žádnou PhysX GPU nemá, přesto si řada lidí myslí, že PhysX na grafice bude nějaký přínos ;) Nebude, GPU PhysX v současné podobě je mrtvá záležitost a to z více důvodů … budoucnost je jasně fyzika v enginech a to klidně i akcelerovaná přes GPU, jenže přes věci jako openCL a DirectCompute, protože nic jiného nemá smysl …

    —————————————————-

    Takže v Borderlands 2 podľa neho PhysX nebude a v Metre možno trochu. Asi vychádza z Metra 2033 alebo veští z krištálovej gule. Sranda je, že almostheaven mu napísal do príspevku všetko hry čo budú mať GPU PhysX a on to vôbec nepochopil a ani to nevie. Len trepe do vetra ako vždy. Počet hier s GPU@PhysX sa mu zdá málo, ale budúcnosť je vo fyzike zabudovanej priamo v engineoch. A takej hier s takou fyzikou je 0. Je super, že AMD karty vedia akcelerovať fyziku ale vôbec mu nevadí, že neexistuje fyzikálny engine, ktorý by takto AMD karty reálne použil. Ak víde niekedy nejaká hra s OpenCL Bullet tak sa o tom môžme pobaviť. Ale zatial nič také nie je. A samozrejme zabudol spomenúť, že nový UE4 bude používať PhysX a to od verzie SDK 3 takže je asi jasné pre koho hlavne NV nové SDK vyvíjala. Ale to slabomyselnému hlupíkovi nevystvetlíš. Niekto má reálne výsledy ale tie mu nestačia. Niekto má len potenciál a oboch stavia na rovnakú úroveň. To je DDho logika.

   • honzan honzan napsal:

    Jasně AMD podpora. Ona velikost jádra, někdy lepší spotřeba i výkon, nevynahradí ty hry podporované AMD, kde už tam je vidět slabá podpora a mizerný vizuální posun vůbec někam. Natož velkohubé kecy o budoucích standardech OpenCL atd.
    Hlavně že má rád fakta a v tomhle lítá těžce v budoucnu idiot.

 293. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  To je sedmilhar:

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-13 19:50:09
  vůbec nehovořím o žádných maximálních spotřebách, ale o běžných spotřebách a faktem je, že spotřeba GTX 670 je vyšší než spotřeba HD 7950 a o dost vyšší než HD 7870 a to nejen fakticky, ale i logicky vyplývající z parametrů … mě je ejdno jak to bereš, já to mám změřeno a potvrzeno z více zdroj. takže není o čem polemizovat.

 294. cnn-vidiot cnn-vidiot napsal:

  :-D

  Ten najnovsi thread o tom ako je double-precision vykon potrebny pre _konzolu_, to je proste perla. :-D Pricom viac nez Dildo ma rozosmial nejaky ten kreten (i ked je to mozno len jeho multiucet), co tak neskutocnu ftakovinu este skusil obhajovat, lebo vraj konzolu mozes jailbreaknut. :-DDD

  Sony CEO: Nojono, ta Nvidia je dobra, to zas nie, ze nie, ale uvedomte si, ze nasi zakaznici mozu chciet konzolu jailbreaknut, a potom na nej pustat OpenCL vypocny v dvojitej presnosti. Takze kvoli tomu tam musime dan Amdede. :-DDD

  A perla by Dildo, mistr na 3D: „Navíc na ní klidně může běžet úplně jiný systém, využívající výkon těch věcí jinak … a výpočetní výkon je pořád výkon, dkyž tam je, nač jej nevyužít?“ :-D

  By ma zaujimalo ako programuje veci „jinak“, aby pri tom vyuzil vykon v double precision a behalo mu to v konecnom dosledku rychlejsie. ;-) Vysvetlite tomu kretenovi, ze double precision znamena vzdy _vyrazne pomalsie_ nez single. Akurat presnejsie, co sa ovsem pri real-time grafike/fyzike vyuzit neda, na tu totiz staci *vzdy* i single a pocitat ju s double precision je len vykon dole pri ziadnej zmene kvality. ;-)

 295. Dzambor napsal:

  inac tak ma napadlo o pol siestej rano po prvej kave ze DDement sa obhajuje jednou a tou istou vetou a to: Nevidis fakta, klames lebo nevidis fakta, ja som to tak otestoval, mne to tak vyslo, ine weby su zaujate, prečo ma napadáš, urazas?…

  Zda sa mi to alebo on ziadnu iu obranu ani nepozna? pride mi to ako obrana dvojrocneho chlapaca typu…mámííííííí on mi zobral kamienky…ZBI HO.

  BTW. teraz z ineho sudku.:

  sa mi lubi ako zrazu zacal zrovnavat GTX670/680 s 7870, pretoze to je vyrovnany suboj. co tam ze GTX6x0 ma vyssi vykon v desiatkach percent, ale 7870 ma male jadro :D

  To mi pride ako scena so seriau FRASIER, ked Frasier superil so svojim susedom, pretoze mal problem zaparkovat svoje BMW vedla Camovho Hummera (alebo co to bolo) a prisiel sa stazovat ked Cam prehral v domovej chodzi moznost parkovat svoje auto v podzemnej garazi. Prisiel za frasierom a povedal: Mozno ste oblbli domovu radu Crane ale kazdy vie ze vase auto je len nahrada muznosti. Frasier povedal: ked moje auto je nahrada muznosti co je potom to vacsie. Cam: Vačšie.

  cele toto Stachovo kecanie o nezaujatosti a predhanani sa vo velkosti jadra, mi prie ako honenie EGA. Skoda ze Freud a Jung umreli…mali by zabavny objekt na liecenie a mozno by objavili dalsie poruchy sebareflexie, sebakritiky, inteligencie, demencie, debility, Stachitídy a inych chorob :)

 296. Dzambor napsal:

  hej Frasier je moj najoblubenejsi serial…uplne genialne vystihnute postavy, herci ich perfektne hraju, a ma to aj hlavu a patu, a najlepsie su aj tak tie suche vtipy…na tych sa neviem prestat smiat :D, hlavne uplny flegmaticky otec co sa uspokoji so stolickou a pivom, a synovia co nie su spokoji s nicim a chcu mat stale viac a to doplnovanie hlaskami…no koniec :D

  co sa tyka mimiky a gestikulacie tak ta je uplne genialne prevedena, do detajlu precitena ako keby to boli oni sami.

 297. simik napsal:

  ŽumpaSvět:
  „Intel a AMD chystají mini počítače – dostatečný výkon v krabičce do ruky“

  Myslíte, že ty minipočítače budou vyrábět AMD a Intel? nebo to bude jako u grafik :-)

  Že já tam do toho sběta chodím…

 298. blabla napsal:

  Zeptejte se nekdo Stachuje proc proboha „testuje“ vypocetni vykon v Sandre, ktera je ciste teoretickym benchmarkem a s realnym vypocetnim vykonem nema vubec nic spolecnyho. Proc netestuje vykon v realnych aplikacich, ktere normalni uzivatel muze doma pouzivat???

  Jinak hodne me pobavil nasledujici komentar:
  SpiddeR
  Když si koupím grafiku domů, tak chci aby měla nějakej výpočetní výkon… Na compu normální člověk nehraje jen hry… Dělá i jiné věci a některý uměj používat akceleraci z GPU (např Photoshop CS6). Takže třeba pro mne mít kartu co má jen herní výkon je naprd…

  Chudacek asi nevi, ze akcelerace pomoci GPU je u Photoshopu a vlastne vseho softu od Adobe u Nvidie na uplne jine urovni nez u AMD. Holt to je ta zbytecna CUDA…

  A co se tyce mrtvoly PhysX. V Unreal Engine 4, coz bude nejspise nejrozsirenejsi engine v nasledujicich letech, se o fyziku stara prave PhysX. To jen ten chudacek nejobjektivnejsi nejneuplatnejsi Stachujik to zamlcuje.

  • mareknr napsal:

   A teraz napísal toto:

   „na PhysX info nás trvale zsáobují hromadou slibů a pak to vypadá jak to vypadá.“

   Veď on tam vôbec nechodí. Na PhysXInfo.com nepadajú žiadne sluby ohladom super fyziky cez PhysX. To je fakt úžasné ako si dokáže vymýšlať a klamať.

  • mareknr napsal:

   A ešte si dovolí tvrdenie:

   „takže PhysX GPU je naprosto nepodstatné a s klidem jej můžeme ignorovat. Bylo o něm nakecáno a mnohem více, než kdy přineslo a přinést mohlo. “

   Takže on vie čo GPU PhysX mohol priniesť. Veď on ani nevie popísať čo vlastne priniesol z toho čo videl v hrách. Keby to vedel, tak by to neporovnával so skriptovanou fyzikou. A už vôbec netuší čo PhysX dokáža a podporuje. Jediné čo dokáže vyplodiť je to, že je to nepodstatné a môžeme to ignorovať. Inak to posledné platí hlavne o ňom samotnom. :-)

  • mareknr napsal:

   A toto je tiež dobrá perla:

   „Tímto bych další diskus o PyhsX ukončil – už dříve na toto téma bylo mnohokrát diskutováno, každý rok nám příznivci PhysX slibovali modré z nebe v poslední 5-6 letech a stále je to tak jak říkám – NIC a NIKDE, už jen tady v té diskusi jsme o něm namluvili víc, než sám PyhsX kdy kde předvedl …“

   A koľko toho predviedol DDm ospevovaný Bullet? Tiež by som rád vedel ktoré herne engine-y budu mať fyzikálny engine akcelerovany cez GPU s použitím OpenCL a DirectCompute. Aby nebol jediny taky engine prave UE4, ktorý na to bude používať už odskúšaný a updatnutý PhysX. Stach stále nechápe vývojovú cestu takého riešenia a myslí si, že nám asi nejaký zázrak padne rovnoz neba pre všetkých. Ak by aj prišiel nejaký nový podobný fyzikálny engine, stavím sa že by mal podobné pôrodné bolesti ako PhysX.

  • mareknr napsal:

   Toto je dobré:

   ————————————————-

   ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 15:05:44
   avatar
   A znova: Já jsem neřekl ani slovo o tom, že by PhysX měl končit, já řekl GPU PhysX že je mrtvý a to je rozdíl!!!!!

   A neustále to nechápete, že ačkoli v je v některých hrách PhysX, tak je vám na grafice PhysX k ničemu? A o to jde, že marketing hraje na to, že lidi jsou idioti a neví, že PhysX není to samé jako GPU PhysX. Pokud PhysX bude součástí Unreal Enginu, což nelze vyloučit vzhledem k tomu jak silnou fyziku má konkuenční CryEngine, tak tam rozhidně nebude tak, aby byl vázán na nějakou značku čipů – Unreal4 engine je univerzální a protože konzole budou mít radeon grafiky a AMD má i větší podíl na grafikcém trhu spolu s Intelem, je jasné, že by to jaksi nedávalo smysl. Takže ještě jednou než zase někteří začnou pomlouvat:

   neříkám že by PhysX jako takový měl umírat, ale GPU physX jako takový, ten mrtví v současné podobě dávno je a o to jde, mnozí si stále myslí, že karta s PhysX je nějaký bonus k nčemu. ne je to bonus k ničemu a past na lidi, kteří neví, že 99,9% her s PhysX (kterých ale zdaleka není většina pokud jde o hry s fyzikou), nijak PhysX na grafice neyužije a na to celé narážím a to celé se snažím vysvětlit. Je to jak házet hrách na zeď u některých.

   —————————————————-

   On stále nechápe, že nemôže oddelovať implementačne CPU a GPU PhysX a že je to len otazkou konfigurácie. Samozrejme, že UE4 bude mať aj podporu akecelerácie PhysX cez CUDU a teda iba pre karty NV. A ak sa potvrdí to čo spomínali vývojári PhysX behom práce na PhysX SDK 3.x, tak bude mať NVIDIA oveľa menej práce s doplnením podpory GPU@PhysX do hier, ktoré budú používať UE4. Samozrejme som inak rád, že tento engine už bude mať plne natívnu podporu pre multicore CPU a tým sa bude dať očakávať lepšia fyzika cez PhysX už v základe. Všetko ale bude závisieť od toho aké silné budú nové konzole. Tie podľa mňa limitom v tomto smere.

   Okrem toho v novom videu prezentujucom UE4 je pekne vidiet APEX Clothing (saty, kusy latok vejucich vo vetre), APEX Destruction(ked sa rozpadava ta jaskyna, tak je pekne vidiet ako sa rozpadaju kusy dopadajucich odlomenych kamenov) a APEX Turbulence (casticove efekty viditelne v okoli kladiva alebo pri objavujucej sa znacke na jedmom múre). Pochybujem, ze ak to bolo realtime, tak že to všetko počítal CPU. DD je strašne naivný ak si to myslí. Aj keď síce pochybujem, že si takéto spojitosti vôbec v tom deme všimol.

   • mareknr napsal:

    Ďalšia perla:

    —————————————————–

    sanjuro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 15:49:26
    avatar
    kam sa podel moj prispevok? nejake vysvetlenie?

    ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 15:55:24
    avatar
    vyvolávání FLAME na téma dávno propbraného a uzavřeného tématu PhysX, kterého se opět někjteří flameři chytli .. na poli PhysX se nic nezměnilo v uplynulých 5-6 letech se diskutuje jen o tom samém a nemám zájem 1000x opakovanou diskusi o bezvýznamném PhysX, kdy někteří nechápou rozdíl mezi PhysX jako takovým a PhysX přes GPU otevírat znovu, když se vůbec nic nezměnilo a vše co mělo být řečeno, dávno řečeno bylo. TEČKA.

    —————————————————–

    Takže PhysX je bezvýznamný. S jeho podielom v hrách to čo potom robí z Havoka a Bulletu? A to že niekto nechápe rozdiel medzi PhysX a GPU@PhysX si asi robí srandu. Kolkokrát som mu o tom písal a koľkokrát ho ten rozdiel vôbec nezaujímal ale odsudzoval PhysX ako celok. To je prípad ten Stach.

   • mareknr napsal:

    Tak už si stohol svoj príspevok prepísať:

    —————————————————

    ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 16:01:16
    avatar
    zneužito pro vyvolávání FLAME na téma dávno propbraného a uzavřeného tématu hlavně marktingové technologie PhysX, kterého se opět někjteří flameři chytli .. na poli PhysX se nic nezměnilo v uplynulých 5-6 letech se diskutuje jen o tom samém a nemám zájem znovu otevírat a vést 1000x již na DDW opakovanou diskusi o bezvýznamném PhysX, kdy někteří nechápou rozdíl mezi PhysX jako takovým a PhysX přes GPU, když se vůbec nic nezměnilo a vše co mělo být řečeno, dávno řečeno bylo. TEČKA. PhysX jako takové má pramálo společného s přítomností PhysX na grafikách na kterých není žádnou výhodou, což je nezpochybnitelný fakt, daný i penetrací her s GPU PhysX za posledních 6 let …

    —————————————————-

    Takže z PhysXu opäť máme bezvýznamnú a marketingovú technológiu. Keď si predstavím aké ódy píše o AMD v spojitosti napríklad s DX11, ktorá v drvivej väčšine hier nemá skoro žiaden vplyv na ich vizuálnu stránku, tak už neviem čo na to povedať. Veď táto podpora je čistý marketing, ktorý Stach ešte hypuje. Ale do PhysXu potrebuje kopať a kopať ako soplavé decko.

 299. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak konec, 15. BAN v přímém přenosu :D.

 300. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak hurá do další registrace :D.

 301. mareknr napsal:

  BTW. To vlakno o PhysX čo zmazal mám uchované. Ak ho budete chcieť, napíšte aký máte email alebo server na ktory to chcete upnut.

 302. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak ještě dodatek:
  Od: almost
  Předmět: BAN
  Datum: 14.6.2012 15:30:53
  —————————————-

  Opravdu nevím, za co jsem dostal BAN, jenom jsem diskutoval a diskuze je o
  výměně názorů. Přehlédl jsem i ten smazaný příspěvek i snížení aury mimo
  pravidla. Tím netvrdím, že to nebylo neslušné. Opravdu nevím, o co na DDWorld
  jde, web pro lidi nebo web pro jeho tvůrce?

  > Od: DigitalDooM@seznam.cz
  > Komu: almost
  > Datum: 14.06.2012 15:51
  > Předmět: Re: BAN
  >
  je to web pro lidi, kteří když diskutují mají argumenty a neplácají kraviny,
  které jsou 1000x vyvrácené ….

  Veškerá fakta, která jsem uvedl v diskusích jsou prokázaná a hlavně se o nich

  dávno debatovalo. Nehodlám podporovat ani flame ani nic pdobného. Diksui jsem
  ukončil Nicméně někteří nemají tolik inteligence ani slušnosti, aby to
  pochopili
  a opět vytahují hlouposti … něco o benchmarcích, přitom o tom, jak je to s
  výpočetním výkonem dokázalo něokolik webů v mnohhem více testů takže není o čem
  diskutovat.

  DDWorld je web, který spoléhá na to, že diskutující mají dost rozumu a
  slušnosti, že nebudou používat FLAME a lži jako argumenty …. ty jsi to
  nepochopil takže po několika upozorňěních následuje logicky BAN. A rozhodně to
  není za to, že máš jiný názor, za názor podpořený relevantními fakty jsme nikdy
  nikoho nezabanoval a nikdy nikoho banovat nehodlám. Ban je udílen za lhaní,
  opakované vymýšlení si faktů, překrucování a flame.

  Od: almost
  Předmět: Re: BAN
  Datum: 14.6.2012 15:59:07
  —————————————-

  Ale to vše byla pravda, Unreal Engine 4 využívá PhysX, bude ho mít Metro,
  použijí jej i jiné hry. Posledním dotazem jsem se chtěl dozvědět, jaký je dopad
  výkonu GPGPU v reálných aplikacích. To jako má být flame?

  > Od: DigitalDooM@seznam.cz
  > Komu: almost
  > Datum: 14.06.2012 16:11
  > Předmět: Re: Re: BAN
  >
  ty nerespektuješ fakta, která uvádím, že PhysX nerovná se GPU PhysX!!!!! Na
  grafikách je jen GPU physX a o ten se hlavně hádají, přitom ten nemá žádný
  význam ani vliv. O PhysX jsem jasně řekl, že jako takový rozhdoně neumírá, ale
  také není nijak výjímečný a nemusíš se dívat na to, jaký máš HW, protože jede na
  všem přes CPU! ….o PhysX se tudíž nemusíš vůbec zajímat, není nijak výjímečný
  proti jiným. Díky marketingovému GPU PhysX na grafikách slouží hlavně jako
  prostor pro flame a pro neinformované idioty, kteří si myslí, že když si koupí
  GK slibující podporu PhysX, že jim na tom hra s PhysX pojede lépe. Ve
  skutečnosti je 99,9% her s PhysX udělána tak, že GPU vůbec nevyužívá ale jede
  přes CPU to ale mohým uniká. A na tom se nic za 6 let nezměnilo takže není o čem
  diskutovat,

  GPU dopad v aplikacích, který jej využívají je velký vyšší výkon= vyšší výkon
  TEČKA. Na webu je celá řada testů pod GPGPU navíc to enní nic, na co bys měl
  připlácet. HD 7900 prostě umí všechno co GTX 600 a tohle má navíc nestojí tě to
  nic na pořzivoací ceně ani na nákladech … cena HD 7950 je nižší než GTX 670
  navíc má nižší spotřebu a stejný ehrní výkon jen GPGPU má mnohem vyšší. U GTX
  680 vs HD 7970 je to to samé. takže diskovat o tom jestli GPGPU potřebuješ je
  zbytečné. Když vybíráaš grafiku a jsou za stejné peníze a jedna má navíc GPGPU
  schopnosti a druhá ne, není o čem diskutovat.

  To že nedokážete respektovat někteří fakta je nejen hloupé, ale i otravné, takže
  jsme to ukončil. Bordel si dělejte jinde.

  Od: almost
  Předmět: Re: Re: BAN
  Datum: 14.6.2012 16:39:36
  —————————————-
  Diskutoval jsem mezích slušnosti, že nemáš dostatek argumentů pro moderování
  diskuze je jiná věc. Pokud lidi nazýváš idioty, proč se tak nevyjadřuješ veřejně
  na svém webu? Tvé chování mi připomíná cikána obhajující svou krádež, sprostý
  nevychovaný a zapírající. Nevhodné důkazy zničit a lidi odstranit.

  Od:
  DigitalDooM@seznam.cz

  Komu:
  almost
  Datum:
  Dnes 16:48
  prosímtě přečti si v jaké větě a jakém významu jsem použil slovo Idiot. Nic neničím ani neodtraňuji, napadáš mě. Poukazuji na to, že mnozí lžete vy mýšlíte si a fakta, co se vám nehodí ignorujete. To platí i o tovbě, vytýkáíš mi tady něco napadáš mě a přuitom sisi vůbec nepřečetl co jsem napsal protože to se ti nehodí do krámu. Každopádně končím s tebou, mám 100 000 čtenářů, kteří si můj čas zaslouží více, než několik jednoltivců, kteří jen napadají, urážejí a fakta jim nic neříkají natož aby četli pořádně co jim ten druhý píše – pak mu jen podsouvají věci, které nikdy v daném smyslu neřekl.

  Neoběžuj se s odpovědí, dávám tě do ignorace takže tvůj mail mi ani nedorazí. Já měl trpělivost ale uznej, že vzledme k tvé praxi ignorování faktů a podsouvání věcí co jsoem nikdy neřekl, se s tebou normální diskuse vést nedá. Sbohem.

 303. svartenatt svartenatt napsal:

  Tak teď zase na CZC za rudým komandem :D. Stachuje a jeho pasáka Æs’uus chvíli nechám odležet, ať mu nepraskne cévka v mozku :D.

 304. Dzambor napsal:

  hod adresu na czc kde zase ti uchylaci spamuju

 305. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Panove, kdo vytahne DDementa na nejakou vesnickou zabavu, ma u me flasku nejlepsiho moku. A navrch jistotu, ze na web minimalne nejaky cas nic nenapise (jedine tak nosem). Ale musite to dat vedet predem, kdy a kde se bude ucasnit.

 306. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  To je kripl, dalsi naloz sracek tentokrat na tem 28 nm u TMSC. Pry:
  Ačkoliv hlavně AMD, které má na 28nm výrobě GPU u TSMC náskok několika měsíců, hlásí, že se mu podařilo u TSMC zvýšit výtěžnost a zlepšení se tak odrazí na zrychlení čipů, je to zároveň cesta, jak zlepšit svou nabídku a zároveň jak ponechat stávající ceny.

  Pry zlepseni vyroby a proto zrychluji!?!?! Ze ten curak nenapise pravdu, ze za zvysenim rychlosti bude zvysene napeti. A tim i spotreba.

 307. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Clapi mam vazne podozrenie, ze ten tipek Kevin ma doma nad postelou portret „Veldedemajstra“ v zivotnej velkosti :-D

 308. HWSpeedy HWSpeedy napsal:

  Mak44 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 22:07:31

  lenze ty sa vyjadrujes ako keby ten vykon bol rovny nule. Nvidia to robi naschval, lebo dany chip ma tak obrovsky vykon, ze by kludne zadupal radeon do zeme, ale odpisali by si segment profi grafik. Ok mozeme sa hadat o tom, ci by nemohli orezavat na 50% dajme tomu.. ale usudili ze by to bolo kontraproduktivne, tak je to jak je. Stale si myslim, ze pre trh na ktory je to urcene je to v tomto momente uuuuuuuuuuplne jedno. A az to bude dolezite, o dane vypocty sa postara grafika v procesore.

  ——————————————————

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 23:12:23

  takže to dáme definitivně za ban upozorněn si by několikrát – tohle FLAME lhaní si nech pro sebe a výrazivo jak bysmet … pokud ti dělá dobře lhát si do kapsy fajn, ale argument do diskuse to opravdu není …

  … žádné dupání do země se konat nebude, protože ten čip GK104 na GTX 670/680 tu výbavu ani ten GPGPU výkon prostě nemá … GPGPU výkon není utažený záměrně na GTX 670/680 on tam prostě není tak velký jako u HD 7900, které tu výbavu rpostě mají – to je celé …. oni nic neusoudili, oni prostě nemůžou vyrobit největší čip, nástupce GTX 480/580 s GPGPU výbavou a výkonem, který byl v plánu, protože se to na 28nm nedá vyrábět … to je celé. V GTX 670/680 nic zásadně utaženého na GPGPU není, ono to tam prostě není přítomno, proože je to nástupce GF104/114 čuipu na GTX 560 a tedy střední čip a stejně jako AMD u středního čipu neosadilo GPGPU výbavu, nemá jí ani střední čip konkurence. problém je, že ty střední čipy se dost liší velikostí GK104 má 295mm2, HD 7800 čip má jen 212mm2. A navzdrory vyšším frekvencím čipů i pamětí u GTX grafik, je výpočetní výkon HD 7800 rovnaký ;)

  Takže pořád jde o to, že za stejnou cenu při stejném herním výkonu a spotřebě HD 7900 mají i ten GPGPU výkon a GTX 600 jej nemají. Není to jako v minulosti, kdy jej HD 6900/GTX 570/580 měly všehny, ale marketing to zdůrazňoval jen u jedné karty a při podobném herním výkonu sis na to ještě 4000 korun na ceně doplácel a také na spotřebě, která byla o 100W vyšší u GTX 570/580 ve srovnánís HD 6950/6970. GPGPU výkon byl fajn tehdy je fajn nyní, dne možná více, protože je celá řada apliakcí, které GPU využívají stále více a to i přes OpencL … je ale zajímavé, že dnes najednou jedna skupina porhalšuje, že na něm najednou nezáleží, to mi hlava nebere. tak když to měly dříve obě, tak to bylo strašně důležitý a strašná výhoda a když to teď jeden z konkurentů nemá, tak na tom najednou nezáleží? S tímhle FLAME a ignorováním tohom co se vám hodí nehodí jděte prosím někam … jako uživatelé si vybíráme lepší produkt a když máme dva stejně drahé produkty a oba umí to samé a jeden má navíc ještě vyšší výkon v tomhle, není co řešit ani co bagatelizovat.

  A pokud jde o profi karty, tam jde mnohem o více než jen o plný GPGPU výkon, takže z hlediska profesionálů by jako profi výpočetní karta nebyla běžná herní karta použitelná.

 309. Dzambor napsal:

  boze to je KOKOT, pardon za vyraz…ale toto moze napisat len totalne sprosty DDement:

  dido [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 23:09:18

  Prepacte za offtopic, ale;
  Shodou okolnosti som sa rozhodol pre 670. Viem ze som sa rozhodol dobre, akurat teraz citam ot om GPGPU vykone.
  Ked uz je tu ta rec o GPGPU, v konvertovani videa a vyuzivani HW akceleracie browseru, atd a viac vyuziva single precision alebo double precision ?

  ´DD´ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2012-06-14 23:19:54

  offtopic: to jestli si se rozhodl dobře je spíše tvé vroucí přání, protože s tím asi už nic neuděláš. Samozřejmě že si jako majitel svůj nákup vychválíš, i kdyby byl blbej, ale budeš se tvářit jako že byl nejlepší možný. To je normální i když smutný, protože podobné chování může za spoustu špatných věcí proti kterým je samořzejmě výběr GK bezvýznamný … ;)

  co se týká GPGPU tak většina aplikací používá SP výkon, nebo to akceleruje přes direct apod. DP výkon používají specializované SW, na vědeckém poli se bez něj neobejdeš a myslím, že jej používají i ty některé systémy sdílených výpočetů …

 310. Executor Executor napsal:

  Tohle už je moc…. dejte mi někdo tip kde se ten ocas zdržuje a já už mu to vysvětlím… vím Stachu, ty jeden ulhaný ubožáku že si to čteš… přijdu si pro Tebe a pak Tě ty lži rychle přejdou. Nebudeš o jiných prohlašovat že jsou to lháři jak to děláš ty sám… ne teď jsem zaslepen vztekem a nejsem schopen racionálního uvažování… dostat se mi teď pod ruku… ne… pokud Tě opravdu AMD s ASUSem platí pak je mi jich upřímně líto protože jen kvůli Tobě si udělali více nepřátel než zákazníků… ale snad jim to včas dojde a Tebe i s tím Tvým ubohým „blogýskem“ plným lží vymažou ze světa… hawk

 311. cnn-vidiot cnn-vidiot napsal:

  Kazdopadne pozorujem ako sa nam uzivatelsky magazin beznych hracov pomaly ale iste transformuje na magazin vedeckych vypoctarov. ;-)

 312. Dzambor napsal:

  to cnn-vidiot: ty nevidis suvislost…ved hry potrebuju vypocetny vykon…grafika POCITA :D ona nekresli :D

 313. DeDeathMetalist DeDeathMetalist napsal:

  Trochu temnoty na odreagovanie od „Veldedemajstrovych“ SRACIEK.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZmsAwvsjHxg
  pokracovanie
  http://www.youtube.com/watch?v=4sTyy_8OZTg
  Lunatic Gods su super.

 314. jeronim77 jeronim77 napsal:

  Proklikal jsem se až k neznámějšímu demagogovi a lháři v celé historii ČR – poslanci Sládkovi. Doporučuji si poslechnout pár jeho vět, velmi připomíná Stachovo chování – lže, překrucuje, neodpovídá na otázky a všichni jsou mafiáni http://www.youtube.com/watch?v=AwJP5JlGAss&feature=relmfu

 315. Dzambor napsal:

  chcelo by mu tam napisat ze kupil som si Asus grafiku a ci so